Home page Simplified mode Video-instruction Description
Authorisation
Surname
Password
 

Data bases


Periodicals- results of search

Type of search

Search field
the format of presenting the found documents:
fullinformationalshort
Sort out the found documents by:
to the authorby titleYear of publicationdocument type
Search inquiry: <.>II=УУ33/2018/4<.>
Total number of found documents : 15
Shown documents from 1 till 15
1.


    Янішен, І. В.
    Порівняльна оцінка результатів лабораторного дослідження міцності адгезії а-силіконового матеріалу при виготовленні двошарових конструкцій знімних протезів [Text] / І. В. Янішен, П. С. Запара, О. Л. Федотова // Укр. стоматол. альманах. - 2018. - № 4. - С. 5-10 : діаграма. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-main:
ЗУБНЫХ ПРОТЕЗОВ ПРОКЛАДКИ -- DENTURE LINERS
ЗУБНОЙ ПРОТЕЗ СЪЕМНЫЙ НАКЛАДНОЙ -- DENTURE, OVERLAY
АКРИЛОВЫЕ СМОЛЫ -- ACRYLIC RESINS
ЗУБНОГО ПРОТЕЗА ФИКСАЦИЯ -- DENTURE RETENTION
Annotation: Небезпека шкідливої дії невдало підібраних стоматологічних матеріалів виявляє актуальну потребу використання сучасних підходів у професійній діяльності задля забезпечення необхідної якості конструкцій і їхніх клініко-функціональних властивостей. Мета дослідження – підвищення якості ортопедичного лікування пацієнтів знімними конструкціями з обтуруючою частиною з двошаровими базисами за рахунок наукового обґрунтування добору м’якої підкладки й акрилової пластмаси. Порівняльну оцінку міцності зв’язку проводили спільно зі співробітниками центральної заводської лабораторії АТ «Стома» (Харків, Україна) відповідно до вимог міжнародного стандарту ISO-10139. Результати показали, що найвищий ступінь комплаєнтності має система вітчизняних матеріалів «ПМ-СН»-«Стомаліт». Перспективи подальших досліджень очевидні, а роботу в цьому аспекті можна вважати не тільки потрібною, а й необхідною, оскільки дослідження комплаєнтності матеріалів безсумнівно істотно допоможе лікарю-стоматологу ортопеду визначитися з вибором конструкційного матеріалу при виготовленні двошарових зубних протезів.
Additional Access Points:
Запара, П. С.
Федотова, О. Л.

There are no free copies

Find similar

2.


    Бандрівський, Ю. Л.
    Динаміка даних лейкограми у хворих на генералізований пародонтит із різною груповою належністю крові [Text] / Ю. Л. Бандрівський // Укр. стоматол. альманах. - 2018. - № 4. - С. 11-15 : діаграма. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-main:
ПЕРИОДОНТА БОЛЕЗНИ -- PERIODONTAL DISEASES
КРОВИ ГРУПП АНТИГЕНЫ -- BLOOD GROUP ANTIGENS
ЛЕЙКОЦИТЫ -- LEUKOCYTES
ЛИМФОЦИТЫ -- LYMPHOCYTES
Annotation: Хвороби тканин пародонта, зокрема генералізований пародонтит, – одна з найгостріших проблем сучасної стоматології. Визначення особливостей перебігу цієї патології залежно від групової належності крові пацієнтів, зокрема даних лейкограми, дає можливість розробити комплекс прицільно спрямованих, профілактично-лікувальних заходів, які покращать і оптимізують лікування. Мета дослідження – з’ясувати динаміку даних лейкограми у хворих на генералізований пародонтит із різною груповою належністю крові. Обстежено 855 осіб чоловічої статі віком 20 - 55 років. Загальний аналіз крові визначали за допомогою автоматичного гематологічного аналізатора. Морфологічне дослідження формених елементів крові виконували за допомогою світлового мікроскопа за уніфікованою методикою. На основі отриманих даних "білої крові" у пацієнтів груп дослідження був обчислений спрощений лейкоцитарний індекс інтоксикації. Установлено особливості клітинного складу білої крові у хворих на генералізований пародонтит залежно від групової належності крові.
There are no free copies

Find similar

3.


    Шевчук, М. М.
    Поширеність і структура хвороб тканин пародонта хворих стаціонару Львівської обласної клінічної лікарні залежно від віку [Text] / М. М. Шевчук // Укр. стоматол. альманах. - 2018. - № 4. - С. 16-21 : діаграма. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-main:
ПЕРИОДОНТА БОЛЕЗНИ -- PERIODONTAL DISEASES
ЭПИДЕМИОЛОГИЯ -- EPIDEMIOLOGY
Annotation: За результатами досліджень було встановлено, що поширеність хвороб тканин пародонта у хворих різних відділень ЛОКЛ становила 75,59%, що за критеріями ВООЗ характеризували як високу. Зі збільшенням віку обстежених із різними соматичними хворобами зростала поширеність уражень зубоутримувальних тканин: від 46,13% у хворих віком ? 20 років до 88,15% у осіб вікової групи ? 50 років. Частіше у хворих із супутньою соматичною патологією діагностували хронічний генералізований пародонтит – 65,63% обстежених. Значно рідше визначали запальні (6,25 % осіб) і дистрофічні (7,62%) хвороби тканин пародонта. У хворих із серцево-судинними і ревматологічними хворобами частота уражень тканин пародонта була вищою, ніж у осіб із неврологічними і гастроентерологічними хворобами, що може бути вагомим фактором у розвитку та перебігу патології пародонта.
There are no free copies

Find similar

4.


    Куцевляк, В. Ф.
    Порівняльна експериментальна і клінічна оцінка остеогенних властивостей аутологічних стовбурових клітин кісткового мозку і жирової тканини [Text] / В. Ф. Куцевляк, В. І. Куцевляк, І. В. Циганова // Укр. стоматол. альманах. - 2018. - № 4. - С. 22-26. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-main:
СТВОЛОВЫЕ КЛЕТКИ ЗРЕЛЫЕ -- ADULT STEM CELLS
РЕГЕНЕРАЦИЯ -- REGENERATION
КОСТНЫЙ МОЗГ -- BONE MARROW
ЖИРОВАЯ ТКАНЬ -- ADIPOSE TISSUE
Annotation: За результатами оцінки динаміки регенерації кісткових дефектів нижньої щелепи при введенні стовбурових клітин із «Коллапаном» у зону дефекту встановлено, що перебіг найсприятливіший у разі введення стовбурових клітин кісткової тканини порівняно з уведенням СК жирової тканини.
Additional Access Points:
Куцевляк, В. І.
Циганова, І. В.

There are no free copies

Find similar

5.


    Гоцко, Ю. М.
    Уміст інтерлейкінів у ротовій рідині пацієнтів, протезованих незнімними металокерамічними протезами [Text] / Ю. М. Гоцко, Л. Є. Лаповець // Укр. стоматол. альманах. - 2018. - № 4. - С. 27-31. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-main:
ЗУБНЫЕ ПРОТЕЗЫ
СЛЮНА -- SALIVA
ИНТЕРЛЕЙКИНЫ -- INTERLEUKINS
Annotation: У слині протезованих пацієнтів виявлено підвищений рівень TNF-? у 2,89 раза порівняно з контролем, що стимулює апоптоз, збільшує проникність судинної стінки; рівень IL-4 перевищував показники здорових осіб у 1,24 раза. Цитокіни індукують запальну реакцію і гострофазну відповідь організму, проявляють імунопатологічну дію на тканини.
Additional Access Points:
Лаповець, Л. Є.

There are no free copies

Find similar

6.


    Ступницький, Р. М.
    Цифрові методи вивчення анатомічних елементів зубощелепної системи й основних оклюзійних співвідношень [Text] / Р. М. Ступницький, В. Р. Яричківський // Укр. стоматол. альманах. - 2018. - № 4. - С. 32-37. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-main:
КОМПЬЮТЕРНОЕ МОДЕЛИРОВАНИЕ -- COMPUTER SIMULATION
УПРУГОСТИ МОДУЛЬ -- ELASTIC MODULUS
ПУАССОНА РАСПРЕДЕЛЕНИЕ -- POISSON DISTRIBUTION
Annotation: Побудова тривимірних моделей зубів і тканин пародонта допомагає детально зрозуміти суть процесів, що відбуваються в зубощелепній системі під час її функціонування, виміряти величини стресів, напружень і деформацій при оклюзійних співвідношеннях. Аналіз даних, отриманих за допомогою математичного моделювання, розширює можливості лікарів-стоматологів на різних етапах функціональної реабілітації пацієнтів, спрощує вибір ортопедичної конструкції та має велике прогностичне значення. У майбутньому отримані моделі та застосовані методи стануть базовими в більш якісному плануванні лікування і виборі ортопедичних конструкцій.
Additional Access Points:
Яричківський, В. Р.

There are no free copies

Find similar

7.


    Ярина, І. М.
    Аналіз обстеження пацієнтів із незадовільними результатами ортопедичного лікування дефектів твердих тканин зубів і зубних рядів незнімними конструкціями зубних протезів [Text] / І. М. Ярина // Укр. стоматол. альманах. - 2018. - № 4. - С. 38-43 : діаграма. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-main:
ЗУБНОЙ ПРОТЕЗ ЧАСТИЧНЫЙ НЕСЪЕМНЫЙ -- DENTURE, PARTIAL, FIXED
КОСТЬ И КОСТНЫЕ ТКАНИ -- BONE AND BONES
ОРТОПЕДИЧЕСКАЯ СТОМАТОЛОГИЯ -- PROSTHODONTICS
Annotation: Обстеження стоматологічних пацієнтів у клініці ортопедичної стоматології з незадовільними результатами протезування незнімними конструкціями зубних протезів через 5 років після ортопедичного лікування дозволили виділити основні показники непридатності щодо подальшого використання зубних протезів із точки зору біологічної сумісності, механічної міцності й естетичних властивостей.
There are no free copies

Find similar

8.


   
    Особливості будови лицевого черепа в пацієнтів із глибоким прикусом за даними цефалометричного дослідження методом A.M. Schwarz [Text] / С. І. Дорошенко [та ін.] // Укр. стоматол. альманах. - 2018. - № 4. - С. 44-49. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-main:
ПРИКУС ГЛУБОКИЙ -- OVERBITE
ЦЕФАЛОМЕТРИЯ -- CEPHALOMETRY
ЧЕРЕПНО-ЛИЦЕВЫЕ АНОМАЛИИ -- CRANIOFACIAL ABNORMALITIES
Annotation: Глибокий прикус – це найпоширеніша зубощелепна аномалія у вертикальній площині, що характеризується видовженням зубоальвеолярної частини в передній ділянці та вкороченням у боковій. При цьому бувають різними і розміри щелеп, і їх співвідношення, а також положення в черепі, що багато в чому залежить від будови самого лицевого черепа, яка притаманна кожній людині з народження, тобто генетично зумовлена. На розвиток і будову лицевого черепа, як відомо, впливають не тільки генетичні фактори, а і фактори зовнішнього середовища, тобто екзогенні: рання втрата зубів, особливо тимчасових, та несвоєчасно компенсовані дефекти зубних рядів; шкідливі звички, загальний стан здоров’я людини і навколишнього середовища тощо. Усе це слід ураховувати при встановленні правильного діагнозу, що неможливо виконати без таких об’єктивних рентгенологічних методів дослідження як цефалометрія.
Additional Access Points:
Дорошенко, С. І.
Ірха, С. В.
Яковчук, В. П.
Мельник, І. В.

There are no free copies

Find similar

9.


    Лихота, К. М.
    Оцінка динаміки оклюзійних співвідношень під час ортодонтичного лікування пацієнтів у постійному прикусі [Text] / К. М. Лихота // Укр. стоматол. альманах. - 2018. - № 4. - С. 50-54 : іл. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-main:
ПРИКУСА АНОМАЛИИ -- MALOCCLUSION
МИОГРАФИЯ -- MYOGRAPHY
ЖЕВАТЕЛЬНЫЕ МЫШЦЫ -- MASTICATORY MUSCLES
Annotation: Сагітальні аномалії прикусу часто супроводжуються значними змінами оклюзійних співвідношень зубощелепної системи, що суттєво впливає на якість життя пацієнтів. Нині об’єктивним критерієм оцінки таких параметрів стало застосування комп’ютеризованого аналізу оклюзії. Результати, отримані під час цього дослідження, можуть бути використані для контролю якості ортодонтичного лікування.
There are no free copies

Find similar

10.


   
    Ортодонтична й ортопедична реабілітація пацієнтів із незрощеннями верхньої губи, альвеолярного відростка, твердого і м’якого піднебінь [Text] / О. М. Макарова [та ін.] // Укр. стоматол. альманах. - 2018. - № 4. - С. 55-59 : іл. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-main:
ГУБЫ РАСЩЕЛИНА -- CLEFT LIP
АЛЬВЕОЛЯРНЫЙ ОТРОСТОК -- ALVEOLAR PROCESS
НЕБА РАСЩЕЛИНА -- CLEFT PALATE
Annotation: Мета реабілітації пацієнтів із незрощеннями – відновлення анатомічної цілісності тканин твердого і м’якого піднебінь, функції артикуляційного та жувального апаратів, естетики. Для протезування в таких пацієнтів після ортодонтичної підготовки ми пропонуємо використовувати фрезеровані капи цифрового моделювання, виготовлені з «Multistratum flexible» – біосумісного еластичного композитного матеріалу з низьким показником утворення нальоту і високими естетичними характеристиками.
Additional Access Points:
Макарова, О. М.
Семеняка, М. В.
Баля, Г. М.
Куроєдова, В. Д.

There are no free copies

Find similar

11.


   
    Алгоритм лікування пацієнтів за наявності аномалій прикусу і мовленнєвих порушень [Text] / П. С. Фліс [та ін.] // Укр. стоматол. альманах. - 2018. - № 4. - С. 60-64 : іл. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-main:
ПРИКУСА АНОМАЛИИ -- MALOCCLUSION
РЕЧЕВАЯ И ЯЗЫКОВАЯ ПАТОЛОГИЯ (СПЕЦ) -- SPEECH-LANGUAGE PATHOLOGY
АЛГОРИТМЫ -- ALGORITHMS
Annotation: Доведено причинно-наслідковий взаємозв’язок зубощелепних аномалій і мовленнєвих порушень. Аномалії та деформації зубощелепного апарату заважають нормальній вимові звуків, сприяють закріпленню звичок неправильної артикуляції й ускладнюють їх логопедичну корекцію.
Additional Access Points:
Фліс, П. С.
Ращенко, Н. В.
Філоненко, В. В.
Мельник, А. О.
Лопоха, А. Б.

There are no free copies

Find similar

12.


    Бойченко, О. М.
    Упровадження інноваційних методів навчання у вищій медичній школі [Text] / О. М. Бойченко, Ю. В. Сідаш // Укр. стоматол. альманах. - 2018. - № 4. - С. 65-68. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-main:
ИННОВАЦИЙ РАСПРОСТРАНЕНИЕ -- DIFFUSION OF INNOVATION
МЕДИЦИНСКИЕ УЧЕБНЫЕ ЗАВЕДЕНИЯ -- SCHOOLS, HEALTH OCCUPATIONS
Annotation: Одна з головних ознак сучасного суспільства – це його розвиток на основі інновацій, тому метою даної публікації є спроба охарактеризувати засоби, форми і різні методи інноваційного навчання студентів вищих медичних закладів України, розкрити специфіку їх використання в інтерактивному середовищі.
Additional Access Points:
Сідаш, Ю. В.

There are no free copies

Find similar

13.


   
    Особливості викладання хірургічної стоматології лікарям-інтернам на кафедрі післядипломної освіти лікарів-стоматологів Української медичної академії [Text] / О. В. Гуржій [та ін.] // Укр. стоматол. альманах. - 2018. - № 4. - С. 69-72. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-main:
ОБРАЗОВАНИЕ МЕДИЦИНСКОЕ, ПОВЫШЕНИЕ КВАЛИФИКАЦИИ -- EDUCATION, MEDICAL, CONTINUING
СТОМАТОЛОГИ -- DENTISTS
Annotation: Безперервний процес удосконалення знань і вмінь лікаря-інтерна за фахом «Хірургічна стоматологія» в умовах стрімкого прогресу новітніх медичних технологій робить дуже важливими заходи щодо покращення якості освіти. Використання методів активізації діяльності лікарів-інтернів, надання інтернам можливості реалізації їхніх професійних якостей створюють умови для поліпшення й оптимізації післядипломної освіти.
Additional Access Points:
Гуржій, О. В.
Коломієць, С. В.
Мельник, В. Л.
Бережна, О. Е.

There are no free copies

Find similar

14.


    Макєєв, В. Ф.
    Основні властивості абразивних стоматологічних матеріалів, що використовуються в поліруванні базисів знімних протезів [Text] / В. Ф. Макєєв, Я. Р. Гуньовський, Р. П. Гуньовська // Укр. стоматол. альманах. - 2018. - № 4. - С. 73-77. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-main:
СТОМАТОЛОГИЧЕСКИЕ ГИГИЕНИЧЕСКИЕ СРЕДСТВА -- DENTIFRICES
ЗУБОПРОТЕЗНОЕ И ПЛОМБИРОВОЧНОЕ ШЛИФОВАНИЕ -- DENTAL POLISHING
КОМПОЗИЦИОННЫЕ СМОЛЫ -- COMPOSITE RESINS
Annotation: Вимоги до якості ортопедичних конструкцій у сучасній стоматології досить високі. Усі зубні протези потребують ретельної остаточної обробки шляхом шліфування і полірування для надання їм гладкої, полірованої, блискучої й естетичної поверхні. Крім комфорту й естетики, це гарантує гігієнічну якість зубних протезів, а також покращує їхні експлуатаційні властивості. Гладка, рівна поверхня пластмасових або термопластичних протезів набагато краще протистоїть процесам старіння і руйнування внаслідок перепаду температур і впливу продуктів життєдіяльності мікрофлори, характерної для порожнини рота.
Additional Access Points:
Гуньовський, Я. Р.
Гуньовська, Р. П.

There are no free copies

Find similar

15.


    Рябушко, Н. О.
    Основні етіологічні фактори виникнення ксеростомії [Text] / Н. О. Рябушко, В. М. Дворник // Укр. стоматол. альманах. - 2018. - № 4. - С. 78-81. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-main:
КСЕРОСТОМИЯ -- XEROSTOMIA
РОТОВОЙ ПОЛОСТИ БОЛЕЗНИ -- MOUTH DISEASES
Annotation: Сухість порожнини рота, викликана послабленням або припиненням секреції слинних залоз, називається ксеростомією. Пацієнтів, які страждають на ксеростомію, турбують свербіж і пекучість («синдром палаючого рота»), порушення смаку, труднощі під час мовлення, ковтання їжі, носіння знімних протезів, які травмують слизову оболонку рота. До основних клінічних ознак, пов’язаних із гіпофункцією слинних залоз, належать втрата блиску слизової оболонки рота, її атрофічні зміни, розвиток ангулярного хейліту, а також дисбіотичні зміни.
Additional Access Points:
Дворник, В. М.

There are no free copies

Find similar

 
© International Association of users and developers of electronic libraries and new information technology
(ELNIT Association)