Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (3)Вища освіта (3)
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Ілащук, Т. О.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 84
Показані документи з 1 по 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ілащук Т. О., Мікулець Л. В.
Назва : Симуляційні технології навчання при вивченні пропедевтики внутрішніх хвороб
Паралельн. назви :Simulation learning technologies during study propaedeutic of internal diseases
Місце публікування : Медична освіта (Тернопіль). - 2017. - № 2. - С. 9-11 (Шифр МУ7/2017/2)
Примітки : Бібліогр.: в кінці ст.
Предметні рубрики: Методы обучения и организация учебного процесса
MeSH-головна: ОБРАЗОВАНИЕ МЕДИЦИНСКОЕ -- EDUCATION, MEDICAL
ОБРАЗОВАНИЯ ТЕХНОЛОГИЯ -- EDUCATIONAL TECHNOLOGY
ОБУЧЕНИЕ -- TEACHING
ИНТЕРАКТИВНЫЕ ОБУЧАЮЩИЕ СИСТЕМЫ -- INTERACTIVE TUTORIAL
КОМПЬЮТЕРНОЕ МОДЕЛИРОВАНИЕ -- COMPUTER SIMULATION
ПРОПЕДЕВТИКА -- PROPAEDEUTICS
ТЕРАПИЯ (ДИСЦИПЛИНА) -- INTERNAL MEDICINE
Анотація: Відпрацювання практичних навичок на тренажері дає можливість студентам краще оволодіти методиками, зокрема, можливість повторення і відпрацювання її до автоматизму. Також збільшуються можливості викладача як проконтролювати певний навик, так і доповнити його елементами ускладнення: поєднувати норму з патологією (наприклад: норма – серцево-судинна система, патологія зі сторони системи органів дихання), а також поєднувати різну патологію даних систем. Висновки. Симуляційне навчання доповнює підготовку студентів до реальної клінічної практики. Крім того, воно забезпечує контроль викладача за якістю виконання кожним студентом практичних навичок і також сприяє формуванню у студентів професійної компетентності
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Тащук В. К., Ілащук Т. О., Гречко С. І., Поліщук О. Ю., Турубарова-Леунова Н. А., Іванчук П. Р., Полянська О. С.
Назва : Особливості коронарного резерву у хворих на ішемічну хворобу серця в статевому та віковому аспекті
Місце публікування : Лікарська справа. Врачебное дело. - 2009. - № 7/8. - С. 41-45 (Шифр ЛУ2/2009/7/8)
Предметні рубрики: Ишемическая болезнь сердца-- диагн
Половые характеристики
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): коронарный резерв
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Швець Н. В., Ілащук Т. О., Роговий Ю. Є., Швець В. І.
Назва : Зміни добового профілю артеріального тиску в хворих на артеріальну гіпертензію у поєднанні з остеоартрозом і ожирінням: вплив лікування
Місце публікування : Вісник наукових досліджень. - 2014. - № 4. - С. 30-33 (Шифр ВУ9/2014/4)
MeSH-головна: ГИПЕРТЕНЗИЯ -- HYPERTENSION
ОСТЕОАРТРИТ -- OSTEOARTHRITIS
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY
КРОВЯНОЕ ДАВЛЕНИЕ -- BLOOD PRESSURE
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Гусарчук А. Г., Ілащук Т. О.
Назва : Показники якості життя хворих на ревматоїдний артрит за та без супутньої ішемічної хвороби серця
Місце публікування : Клінічна та експериментальна патологія. - Чернівці, 2021. - Т. 20, № 4. - С. 33-41 (Шифр КУ27/2021/20/4)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: АРТРИТ РЕВМАТОИДНЫЙ -- ARTHRITIS, RHEUMATOID
ИШЕМИЧЕСКАЯ БОЛЕЗНЬ СЕРДЦА -- MYOCARDIAL ISCHEMIA
КАЧЕСТВО ЖИЗНИ -- QUALITY OF LIFE
Анотація: Мета дослідження – оцінити показники якості життя у хворих на ревматоїдний артрит з та без супутньої ішемічної хвороби серця. Матеріали та методи. Обстежено 91 хворий на ревматоїдний артрит (РА). Середній вік – 44,7±9,4 роки. Тривалість захворювання – від 1 до 12 років. І рентгенологічна стадія наявна у 4,4 % пацієнтів, ІІ – у 49,5%, ІІІ – у 39,6,0% та IV – у 6,6% хворих. Серопозитивний РА встановлено у 73,7%. І ступінь активності виявлена у 21 пацієнта, ІІ – у 38, ІІІ – у 32. Хворих на РА розподілено на 2 підгрупи – хворі із РА та РА з ішемічною хворобою серця (ІХС). Групи зіставні за віком та статтю. Оцінювання якості життя (ЯЖ) проводили за допомогою опитувальників SF-36 та HAQ. Контрольна група – 31 пацієнт з ІХС. Результати. Хворі на РА та РА і ІХС давали приблизно однакову оцінку своїм больовим відчуттям до поступлення в лікарню (відповідно, 64,8±13,2 та 69,1±11,1 мм). Загальний стан хворі на РА з ІХС розцінювали, як тяжчий на 25,1% порівняно із хворими на РА без ІХС (69,7±6,39 мм проти 55,7±4,27 мм, р0,05). При оцінці больових відчуттів і загального стану хворими різного віку вірогідної різниці не виявлено. Залежно від тривалості захворювання у підгрупах хворих на РА до 5 років та понад 10 років виявлено тенденцію до дещо вищої оцінки больових відчуттів за вiзуальною аналоговою шкалою (ВАШ) порівняно з групою хворих, які страждають на це захворювання від 5 до 10 років. При аналізі HAQ виявлено вірогідну відмінність у хворих на РА з та без ІХС (р0,05). Складові фізичного компоненту здоров’я (Physical component score – PCS) виявляли тенденцію до зниження у хворих на коморбідну патологію, проте складові психологічного компоненту здоров’я (mental component score – MCS) вірогідно відрізнялися у хворих на поєднання РА з ІХС як від даних, отриманих від пацієнтів з РА, так і від значень пацієнтів з ІХС. Висновки. Для пацієнтів із коморбідними РА та ІХС характерною є нижча оцінка власного стану здоров’я. Коморбідність РА з ІХС менше позначається на фізичній складовій здоров’я хворих, але суттєво погіршує психічну його складову.
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ілащук Т. О., Горевич С. С.
Назва : Особливості поєднаного перебігу хронічної ішемічної хвороби серця та цукрового діабету 2-го типу (огляд літератури)
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2020. - Т. 24, № 2. - С. 187-195 (Шифр БУ5/2020/24/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ИШЕМИЧЕСКАЯ БОЛЕЗНЬ СЕРДЦА -- MYOCARDIAL ISCHEMIA
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2 -- DIABETES MELLITUS, TYPE 2
Анотація: Мета роботи – проаналізувати дані літератури щодо особливостей поєднаного перебігу хронічної ішемічної хвороби серця (ІХС) та цукрового діабету 2-го типу (ЦД) з урахуванням даних біохімічного аналізу крові та ультразвукової доплерографії судин голови і шиї. Матеріал і методи. Зa дaними нaукових публiкaцiй укрaїнських тa зaкордонних дослiдникiв, висвiтлено основнi лaнки етiологiї, пaтогенезу, клiнiчно-iнструментaльних та лабораторних особливостей перебiгу IХС нa фонi ЦД 2-го типу. Висновки. Проведений огляд лiтерaтури зaсвiдчив, що задля запобігання серцево-судинному ризику в пацієнтів із хронічною ІХС та ЦД 2-го типу є доцільність у введенні скринінгів для раннього виявлення атеросклерозу з метою зниження кардіального і цереброваскулярного ризику та для оптимізації лікування таких пацієнтів.
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Волошин О. І., Ілащук Т. О., Волошина Л. О., Паньків І. В., Юзвенко В. С.
Назва : Ймовірність впливу професійних хімічних факторів на розвиток гіпотиреозу та інших уражень організму людини
Місце публікування : Міжнародний ендокринологічний журнал. - Донецьк, 2020. - Т. 16, N 3. - С. 59-62 (Шифр МУ65/2020/16/3)
MeSH-головна: ХИМИЧЕСКИХ ВЕЩЕСТВ ПРИМЕНЕНИЕ СПЕЦИАЛИЗИРОВАННОЕ -- SPECIALTY USES OF CHEMICALS
ЯДЫ -- POISONS
ГИПОТИРЕОЗ -- HYPOTHYROIDISM
ИШЕМИЧЕСКАЯ БОЛЕЗНЬ СЕРДЦА -- MYOCARDIAL ISCHEMIA
ФИТОТЕРАПИЯ -- PHYTOTHERAPY
Анотація: Мета — викладення клінічних спостережень за хворобами працівників окремих виробництв, у яких апріорі відзначався вплив різних виробничих хімічних факторів, що сприяло виникненню уражень серцево-судинної системи (ішемічна хвороба серця (ІХС) із порушенням серцевого ритму) та гіпотиреозу. Матеріали та методи. Комплексно обстежено 11 хворих жінок віком 53–62 роки, які працювали в господарствах інтенсивного садівництва (6 осіб), цехах із пошиття синтетичного одягу (3 особи) та виробництва синтетичних вінків (2 особи). Результати. Виявлено торпідні прояви ІХС з частими екстрасистоліями та епізодами фібриляції передсердь, серцевої недостатності ІІ функціонального класу та явища гіпотиреозу, маніфестного за клінічними даними, але субклінічного за рівнями тиреотропного гормону і тиреоїдних гормонів, а також прояви стеатогепатозу, хронічного некаменевого гіпокінетичного холециститу і синдрому подразненого кишечника. Консенсусно (кардіолог, гастроентеролог, ендокринолог) проаналізовано ймовірні причини низьких результатів сучасного підходу до комплексного лікування, а також недоцільність застосування левотироксину й аміодарону. Як альтернатива пацієнтам рекомендоване застосування полікомпонентної тиреостабілізуючої фітотерапії (перстач білий, корінь, екстракт 80 мг; гадючник шестипелюстковий, бульбокорені, екстракт 30 мг; дрік красильний, трава, 10 мг; півонія незвичайна, корінь, 30 мг; бруньки берези повислої, 50 мг; спіруліна, 40 мг; листя ліщини, 40 мг). Досягнуто суттєве покращення результатів лікування в кардіологічному, гастроентерологічному і ендокринологічному аспектах. Висновки. В сучасних умовах недостатнього санепіднагляду в окремих виробництвах можливі хронічні виробничі отруєння хімічними чинниками з різними механізмами системної дії, в тому числі з ураженням щитоподібної залози, що зумовлює торпідний перебіг хвороб і зниження результатів сучасних підходів до лікування. Ретельний професійний анамнез, патогенетична оцінка клінічної ситуації та застосування адекватних полікомпонентних засобів можуть покращити загальні результати лікування
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ілащук Т. О.
Назва : Прояви серцевої недостатності в гострому періоді інфаркту міокарда та через 1 рік спостереження
Місце публікування : Галицький лікарський вісник. - 2013. - Т. 20, № 2. - С. 52-54 (Шифр ГУ1/2013/20/2)
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ілащук Т. О.
Назва : Цитокіновий каскад та біомаркери пошкодження міокардіоцитів у континуумі гострої серцевої недостатності та інфаркту міокарда
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - 2013. - Т. 17, № 2. - С. 48-51 (Шифр БУ5/2013/17/2)
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ілащук Т. О., Бобкович К. О., Малкович Н. М., Маліца І. М.
Назва : перспективи застосування комбінованих препаратів рослинного походження кардіофіт та хомвіокорин-N у лікуванні набрякового синдрому в пацієнтів із хронічною серцевою недостатністю
Місце публікування : Галицький лікарський вісник. - 2012. - Т. 19, № 2. - С. 38-41 (Шифр ГУ1/2012/19/2)
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Волошин О. І., Ілащук Т. О., Бачук-Понич Н. В., Окіпняк І. В.
Назва : Екстракт гінкго білоба як засіб оптимізації лікування хворих на хронічну серцеву недостатність у поєднанні з хронічним некалькульозним холециститом
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - 2012. - Т. 16, № 2. - С. 24-27 (Шифр БУ5/2012/16/2)
Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)