Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Бондаренко, Л. Б.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 51
Показані документи з 1 по 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-51   51-51 
1.


   
    Непролиферативные и пролиферативные поражения женской репродуктивной системы крыс и мышей [Текст] / підгот. Л. Б. Бондаренко, А. В. Матвієнко // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2019. - № 5. - С. 367-374


MeSH-головна:
РЕПРОДУКТИВНОЕ ЗДОРОВЬЕ -- REPRODUCTIVE HEALTH
Дод.точки доступу:
Бондаренко, Л. Б. \підгот.\
Матвієнко, А. В. \підгот.\

Вільних прим. немає

Знайти схожі

2.


   
    Вплив Іфітинібу на складові хроматину та стан антиоксидантної системи в карциномі Герена та незмінених тканинах матки [Текст] / Л. Б. Бондаренко [та ін.] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2019. - № 5. - С. 322-330. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ХРОМАТИН -- CHROMATIN (действие лекарственных препаратов)
МАТКИ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- UTERINE NEOPLASMS (лекарственная терапия)
ПРОТИВООПУХОЛЕВЫЕ СРЕДСТВА -- ANTINEOPLASTIC AGENTS (терапевтическое применение)
Анотація: Неспецифічна дія протипухлинної хіміотерапії на прилеглі до пухлини тканини сама по собі здатна погіршити стан організму додатково до наслідків розвитку неопластичного процесу і навіть справити вирішальну роль у виживанні організму. Тому актуальним є проведення паралельних досліджень впливу нових протипухлинних засобів на етапі доклінічних випробувань як на пухлини, так і на тканини того самого організму, які неуражені неопластичним процесом, для подальшої оптимізації хіміотерапії. Мета дослідження - вивчити вплив Іфітинібу на ДНК, РНК, білки хроматину, процеси фрагментації ДНК, вміст небілкових і пов’язаних з білками SH-груп у карциномі Герена та незмінених тканинах матки. Дослідження впливу Іфітинібу проводили на білих щурах-самицях лінії Вістар. Тварини були розподілені за методом рандомізації на 3 групи по 6 тварин у кожній: 1 - інтактні щури, 2 – негативний контроль (карцинома Герена), 3 – карцинома Герена + 29,93 мг/кг Іфітинібу. Вивчення впливу Іфітинібу на ДНК, РНК, білки хроматину, процеси фрагментації ДНК, вміст небілкових і пов’язаних з білками SH-груп у карциномі Герена та незмінених тканинах матки показало, що даний препарат вірогідно змінював більшість досліджуваних показників як порівняно з інтактними тваринами, так і з карциномою Герена без лікування. Специфічність впливу Іфітинібу на клітини пухлин була найвираженішою у випадку ДНК-фрагментації та змін вмісту небілкових і пов’язаних з білками SH-груп.
Дод.точки доступу:
Бондаренко, Л. Б.
Карацуба, Т. А.
Хавич, О. О.
Шаяхметова, Г. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

3.


   
    Ефект етил 2-(хіназолін-4-іл-аміно)-4,5,6,7-тетрагідробензо [b]тіофен-3-карбоксилат гідрохлориду на ДНК, РНК, білки хроматину та вміст небілкових і пов’язаних з білками SH-груп у саркомі 45 і незмінених тканинах шкіри щурів [Текст] / Л. Б. Бондаренко [та ін.] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2020. - № 2. - С. 97-105. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
САРКОМА -- SARCOMA (лекарственная терапия)
ХИНАЗОЛИНЫ -- QUINAZOLINES (терапевтическое применение)
ДНК -- DNA (действие лекарственных препаратов)
РНК -- RNA (действие лекарственных препаратов)
ХРОМАТИН -- CHROMATIN (действие лекарственных препаратов)
Анотація: Врахування індивідуальних особливостей окремих організмів дає можливість одержувати якісно кращі рівні виліковування навіть тяжких патологій. На жаль, традиційні методи хіміотерапії пухлин не дозволяли дотепер досягати хоч якоїсь специфічності цитотоксичної дії застосовуваних препаратів. У попередніх експериментах нами було проведене вивчення впливу потенційного протипухлинного препарату етил 2-(хіназолін-4-іл-аміно)-4,5,6,7-тетрагідробензо[b]тіофен-3-карбоксилат гідрохлориду (ЕХТК) на складові хроматину, процеси фрагментації ДНК, стан антиоксидантної системи в клітинах карциноми Герена та незмінених тканинах матки й виявлено специфічність його впливу на досліджувані показники. Це зумовлює актуальність подальшого з’ясування, чи є ця специфічність ЕХТК характерною лише для тканини матки, чи вона поширюється й на інші тканини організму. Мета дослідження – вивчити вплив ЕХТК на ДНК, РНК, білки хроматину, процеси фрагментації ДНК і показники стану антиоксидантної системи в клітинах саркоми 45 і незмінених тканинах шкіри щурів. Тварини були розподілені на 3 групи по 6 тварин у кожній: 1 – інтактні щури; 2 – негативний контроль (саркома 45); 3 – саркома 45 + ЕХТК (24,37 мг/кг). Вивчення впливу ЕХТК на ДНК, РНК, білки хроматину, процеси фрагментації ДНК, вміст небілкових і пов’язаних з білками SH-груп у саркомі 45 і незмінених тканинах шкіри показало, що дана сполука вірогідно змінювала більшість досліджуваних показників як порівняно з інтактними тваринами, так і з саркомою 45 без лікування. Специфічність впливу ЕХТК на клітини пухлин була найвираженішою щодо змін вмісту фрагментів ДНК, РНК, білків хроматину, а також небілкових і пов’язаних з білками SH-груп. Порівняння впливу ЕХТК на саркому 45 і карциному Герена показало, що нормалізуючий вплив даного похідного хіназоліну на всі досліджені показники був більш вираженим на моделі саркоми 45, ніж у карциномі Герена.
Дод.точки доступу:
Бондаренко, Л. Б.
Карацуба, Т. А.
Хавич, О. О.
Шаяхметова, Г. М.
Шарикіна, Н. І.
Коваленко, В. М.
Харченко, О. І.
Сергійчук, Н. М.
Калачінська, М. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

4.


    Бондаренко, Л. Б.
    Вплив мілдронату та тіатриазоліну на печінку за умов етанол-індикованого гепатиту [Текст] / Л. Б. Бондаренко, І. С. Блажчук, В. М. Коваленко // Досягнення біології та медицини. - 2019. - № 1. - С. 4-7. - Бібліогр. в кінці ст.


Рубрики: Милдронат

   Тиотриазолин


MeSH-головна:
ГЕПАТИТ АЛКОГОЛЬНЫЙ -- HEPATITIS, ALCOHOLIC (терапия)
ЭТАНОЛ -- ETHANOL (отравления)
Анотація: Метою даної роботи було вивчення впливу на печінку за умов етанол-індукованого гепатиту препарату Мілдронат (мелдоніум) у порівнянні з Тіотриазоліном (як референтним гепатопротектором), а також визначення антидотної дії мелдоніуму за гострого отруєння етанолом. Установлено, що мелдоніум у терапевтичних дозах за гепатопротекторною активністю не поступається препарату порівняння — Тіатриазоліну. Захисний індекс мелдоніуму за умов гострого отруєння етанолом становить 1,42
Дод.точки доступу:
Блажчук, І. С.
Коваленко, В. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

5.


   
    Непролиферативные и пролиферативные поражения женской репродуктивной системы крыс и мышей [Текст] / підгот. Л. Б. Бондаренко, А. В. Матвієнко // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2019. - № 4. - С. 302-306


MeSH-головна:
РЕПРОДУКТИВНОЕ ЗДОРОВЬЕ -- REPRODUCTIVE HEALTH
Дод.точки доступу:
Бондаренко, Л. Б. \підгот.\
Матвієнко, А. В. \підгот.\

Вільних прим. немає

Знайти схожі

6.


    Бондаренко, Л. Б.
    Міжнародна гармонізація номенклатурних і діагностичних критеріїв: сучасні проблеми та завдання [Текст] / Л. Б. Бондаренко // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2019. - № 1. - С. 3-10. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ТОКСИКОЛОГИЯ -- TOXICOLOGY (тенденции)
Анотація: Поглиблення процесів глобалізації в галузі медицини та фармакології, введення взаємовизнаних регуляторних положень GMP, GLP і GCP зумовили актуальність забезпечення не лише отримання загальноприйнятних результатів, але й їхнього загального адекватного розуміння. На вирішення цієї мети спрямований міжнародний проект INHAND (Міжнародна гармонізація номенклатури та діагностичних критеріїв), що діє з 2005 року. Всесвітній розпорядчий редакційний комітет (GESC) керує розробкою гармонізованої термінології, спираючись на експертів з Північної Америки, Європи та Японії. Регулярно проводяться міжнародні регуляторні форуми, а основні напрацювання викладаються на спеціалізованих веб-сайтах, запроваджуються в наукових видавництвах, публікуються у вигляді посібників. З 2011 року представники комітету почали розробку підходів до включення гармонізованої термінології INHAND до стандарту взаємозамінності неклінічних даних (SEND – Standard for Exchange of Nonclinical Data), що використовується за реєстрації препаратів FDA. Зацікавленість у використанні номенклатури INHAND, зумовлена значним внеском у розробку даного проекту токсикологів, що працюють на фармацевтичному виробництві та у профільних державних закладах, а також фахівців з інформаційних технологій, свідчить, що ця номенклатура стає вже загальноприйнятою. На шляху приведення регуляторного законодавства та процесів функціонування системи охорони здоров’я України до міжнародних стандартів нагальним завданням є максимально широке запровадження напрацювань INHAND у медичну науку та практику. Зокрема, необхідним є затвердження регуляторними органами нашої країни україномовного еквівалента міжнародних керівництв INHAND. У галузі патоморфології наразі надзвичайно актуальним є осучаснення досліджень відповідно до рекомендацій робочої групи INHAND з проблем апоптозу та некрозу (Recommendations from the INHAND Apoptosis/Necrosis Working Group), а також стосовно скринінгу ендокринних дизрупторів (Scientific and Regulatory Policy Committee (SRPC) Points to Consider*: Histopathology Evaluation of the Pubertal Development and Thyroid Function Assay (OPPTS 890.1450, OPPTS 890.1500) in Rats to Screen for Endocrine Disruptors) та тлумачної термінології проліферативних і непроліферативних уражень в експериментальних тварин (Nonproliferative and Proliferative Lesions of the Rat and Mouse Female Reproductive System). Міжнародне впровадження та регулярний перегляд документів INHAND забезпечать міцну основу для їхнього використання патологоанатомами та регулюючими органами, які займаються оцінкою безпеки лікарських засобів, біопрепаратів і хімічних речовин у всьому світі. Виконання досліджень відповідно до даних документів дозволить підвищити рівень міжнародного визнання вітчизняної наукової продукції та суттєво скоротити витрати виробників фармацевтичної промисловості України в разі виходу на ринки Північної Америки, Європи та Японії.
Вільних прим. немає

Знайти схожі

7.


    Бондаренко, Л. Б.
    Біомаркери метаболічного синдрому: нові аспекти [Текст] / Л. Б. Бондаренко // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2018. - № 1. - С. 3-12. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
МЕТАБОЛИЧЕСКИЙ СИНДРОМ X -- METABOLIC SYNDROME X
БИОМАРКЕРЫ ФАРМАКОЛОГИЧЕСКИЕ -- BIOMARKERS, PHARMACOLOGICAL
Анотація: Огляд літератури узагальнює інформацію щодо наявних біомаркерів метаболічного синдрому (МС). Серйозність наслідків МС вимагає пошуку нових підходів до виявлення осіб і груп населення, які найбільше ризикують. Навіть незважаючи на інтенсивні дослідження все ще немає високоспецифічного маркера МС. Основним ускладненням є необхідність одночасного застосування одразу кількох показників. Останнім часом увага дослідників була приділена детальному дослідженню позаклітинних везикул, їхній ролі в розвитку патологічних процесів, зокрема МС, та можливості застосування даних утворень як біомаркерів нового покоління. Показано, що подальші дослідження механізміввиділення позаклітинних везикул (EVs), визначення їхніх клітин-мішеней і взаємодії між клітиною та везикулами допоможуть краще зрозуміти вплив даних утворень на нормальну фізіологію в-клітин, дисфункцію в-клітин і системну резистентність до інсуліну. Визначення клітин-продуцентів і клітин-мішеней системних позаклітинних везикул покращить специфічність біомаркерів і дасть змогу з’ясувати функціональні ефекти позаклітинних везикул. Можна також передбачити потенційні терапевтичні застосування EVs-опосередкованої доставки толерантних агентів до імунних клітин або протиапоптотичних агентів до в-клітин. Усі ці можливості вказують на EVs як на новий напрям у галузі досліджень діабету.
Вільних прим. немає

Знайти схожі

8.


    Бондаренко, Л. Б.
    Непролиферативные и пролиферативные поражения женской репродуктивной системы крыс и мышей [Текст] / Л. Б. Бондаренко, А. В. Матвієнко // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2019. - № 3. - С. 214-219


MeSH-головна:
РЕПРОДУКТИВНОЕ ЗДОРОВЬЕ -- REPRODUCTIVE HEALTH
Дод.точки доступу:
Матвієнко, А. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

9.


    Бондаренко, Л. Б.
    Непролиферативные и пролиферативные поражения женской репродуктивной системы крыс и мышей [Текст] / Л. Б. Бондаренко, А. В. Матвієнко // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2019. - № 2. - С. 146-154


MeSH-головна:
РЕПРОДУКТИВНОЙ СИСТЕМЫ ФИЗИОЛОГИЧЕСКИЕ ПРОЦЕССЫ -- REPRODUCTIVE PHYSIOLOGICAL PROCESSES
ЖИВОТНЫЕ ЛАБОРАТОРНЫЕ, ИЗУЧЕНИЕ -- LABORATORY ANIMAL SCIENCE
Анотація: Данной публикацией мы начинаем цикл статей, посвященных популяризации международных рекомендаций по гармонизации подходов к морфологическим исследованиям в рамках доклинических испытаний лекарственных средств с целью обеспечения не только получения общепризнанных результатов, но и их общего адекватного понимания. Выполнение исследований в соответствии с данными документами позволит повысить уровень международного признания отечественной научной продукции и существенно сократить расходы производителей фармацевтической промышленности Украины в случае выхода на рынки Северной Америки, Европы и Японии.
Дод.точки доступу:
Матвієнко, А. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

10.


   
    Дослідження токсикологічних властивостей нового ліпосомального засобу "Ліпохром" / Л. В. Бойцова [та ін.] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2021. - Том 15, N 2. - С. 99-109


MeSH-головна:
ЛИПОСОМЫ -- LIPOSOMES (фармакология)
ЦИТОХРОМЫ C -- CYTOCHROMES C (терапевтическое применение)
ПОБОЧНЫЕ ЭФФЕКТЫ И НЕБЛАГОПРИЯТНЫЕ РЕАКЦИИ, СВЯЗАННЫЕ С ЛЕКАРСТВАМИ -- DRUG-RELATED SIDE EFFECTS AND ADVERSE REACTIONS
Анотація: Доклінічне дослідження специфічної активності нового фармакологічного засобу «Ліпохром» (порошок ліофілізований для ін’єкцій, виробництва ТОВ «Нано Технології в Медицині», Україна) показало, що введення останнього в ізоволемічному об’ємі фізіологічного розчину через 30 хв після гострої масивної крововтрати призводить до помірної гемодинамічної дії та запобігає розвитку декомпенсованого метаболічного ацидозу та розвитку дисемінованого внутрішньосудинного згортання крові. Важливим етапом у комплексному доклінічному дослідженні нових потенційних лікарських засобів є вивчення їхніх токсикологічних параметрів. Мета дослідження – експериментальне вивчення токсикологічних властивостей нового фармакологічного засобу «Ліпохром» для обґрунтування безпеки його застосування в клінічній практиці
Дод.точки доступу:
Бойцова, Л. В.
Шаяхметова, Г. М.
Бондаренко, Л. Б.
Карацуба, Т. А.
Матвієнко, А. В.
Блажчук, І. С.
Добреля, Н. В.
Коваленко, В. М.
Хромов, О. С.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-51   51-51 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)