Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (1)
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Бурлака, А. П.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 92
Показані документи з 1 по 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ганусевич І. І., Бурлака А. П., Гуменюк Л. Д., Вовк А. В., Скороход А. Р.
Назва : Адипонектин як фактор мікрооточення раку шлунка: зв’язок з перебігом захворювання у пацієнтів з надмірною масою тіла
Місце публікування : Онкология. - Київ, 2018. - Том 20, N 2. - С. 107-113 (Шифр ОУ3/2018/20/2)
Примітки : Бібліогр.: с. 112
MeSH-головна: ЖЕЛУДКА НОВООБРАЗОВАНИЯ -- STOMACH NEOPLASMS
ВЕС ИЗБЫТОЧНЫЙ -- OVERWEIGHT
НОВООБРАЗОВАНИЙ МИКРООКРУЖЕНИЕ -- TUMOR MICROENVIRONMENT
АДИПОНЕКТИН -- ADIPONECTIN
СУПЕРОКСИДЫ -- SUPEROXIDES
ПРОГНОЗ -- PROGNOSIS
Анотація: Жирова тканина, в оточенні якої розвиваються пухлини шлунково-кишкового тракту, може бути джерелом активних форм кисню та одним з факторів формування мікрооточення пухлини і впливає як на пропухлинні, так і на протипухлинні його показники. Мета: виявити взаємозв’язки між вмістом адипонектину (АПН) в пухлині та деякими показниками її мікрооточення, показниками редокс-стану прилеглої до пухлини жирової тканини (ППЖТ), індексом маси тіла (ІМТ), клініко-патологічними характеристиками, кількістю дисемінованих пухлинних клітин (ДПК) у кістковому мозку (КМ) і тривалістю життя хворих на рак шлунка (РШ). Об’єкт і методи: дослідження виконано за участю 236 хворих на РШ (162 чоловіка, 74 жінки), які розподілилися за стадіями таким чином: 68 — I, 54 — II, 63 — III та 51 — IV стадії захворювання. Використано методи імуноцито-, імуногістохімічні, електронно-парамагнітного резонансу, зимографії в поліакриламідному гелі, статистичні. Результати: виявлено достовірний зворотний кореляційний зв’язок між кількістю АПН⁺ клітин у пухлині та ІМТ хворих на РШ (rho = −0,35; p 0,05). Мала кількість АПН⁺ клітин достовірно асоційована з наявністю віддалених метастазів і є в 2,5 раза меншою за таку в пухлинах хворих на РШ без метастазів. Виявлено зворотний кореляційний зв’язок між кількістю АПН⁺ клітин у пухлині та кількістю ДПК у КМ хворих на РШ. Для хворих категорії М1 характерні на 83 та 64% відповідно вищі показники швидкості супероксидних радикалів (СР) та сумарної активності желатиназ в ППЖТ і майже на 70% менша кількість АПН⁺ клітин у пухлині, ніж для хворих категорії М0. Низький вміст АПН в пухлині РШ пов’язаний з високим вмістом ГІФ-1α (rho
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Бурлака А. П., Мотузюк І. М., Сидорчук О. І., Вірко С. В.
Назва : Активність і функціональні характеристики цитохрому Р450 у пухлинах та мамарній жировій тканині хворих на рак молочної залози
Місце публікування : Онкология. - Киев, 2019. - Том 21, N 4. - С. 299-303 (Шифр ОУ3/2019/21/4)
MeSH-головна: МОЛОЧНОЙ ЖЕЛЕЗЫ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- BREAST NEOPLASMS
Анотація: Цитохром Р450 (CYP) становить оксигеназу, залучену в біосинтез і метаболізм естрогенів та у відповідь пухлини на антиестрогенну терапію, тому визначення ролі CYP в етіопатогенезі раку молочної залози (РМЗ) надає важливу інформацію і для розуміння механізму чутливості пухлини до лікування. Мета: дослідити рівні цитохрому Р450 (у окисному і низькоспіновому станах) та ізоформ CYP 1A2, CYP 19А1 у тканині пухлин молочної залози (МЗ) та мамарній жировій тканині (МЖТ) хворих на РМЗ. Об’єкт і методи: в дослідженні використані 58 зразків пухлинної тканини та мамарної жирової тканини (5 см від пухлинного вузла) хворих на РМЗ ІІ–ІІІ стадії (37 і 21 пацієнтка відповідно) з різним індексом маси тіла (ІМТ) — ≤ 25 і ≥ 25 кг/м2. Рівні окисненого та низькоспінового цитохрому Р450 та його ізоформи CYP 19А1 досліджували методом електронно-парамагнітного резонансу та спектрофотометрично. Імуноблотинг проводили відповідно до стандартних протоколів з антитілами проти CYP 1А2, CYP 19А1, GAPDH (Santa Cruz Biotechnology, Santa Cruz, CA). Результати: виявлено високі рівні цитохрому Р450 (ізоформи CYP 19А1 і CYP 1А2) у тканині РМЗ ІІ і ІІІ стадії та прилеглій МЖТ. Встановлено, що при утворенні комплексу Р450 (CYP 19А1) з андростендіоном у МЖТ хворих на РМЗ виявляються інтенсивні сигнали ЕПР з g-факторами 8,1 і 3,28, які можуть бути маркером метаболічної активності ферменту. Накопичення жирової тканини змінює активність цитохрому Р450, особливо його низькоспінової форми; зростання рівнів окисненої (g = 2,42) і низькоспінової (g = 2,25) форм ферменту, що корелює з підвищенням ІМТ (≥ 25 кг/м2). Встановлене також зростання рівнів CYP 1А2 у тканині та МЖТ, що свідчить про можливий вплив CYР 1А2 на енергетичний метаболізм клітин РМЗ. Висновки: виявлені високі рівні цитохрому Р450 у пухлинах та МЖТ хворих на РМЗ, що обґрунтовує його потенційне застосування як біомаркера при прийнятті рішень щодо персоніфікованих схем гормональної терапії. Підвищення активності ізоформ Р450 (CYP 1A2 і CYP 19А1) у МЖТ може бути фактором ризику прогресування РМЗ, особливо за наявності ожиріння та з підвищенням тривалості впливу естрогенів
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Бурлака А. П., Сидорик Є. П., Півнюк В.М.
Назва : Активність НАДФН-оксидази та NO-синтази нейтрофільних гранулоцитів хворих на рак шлунку або рак кишечнику при курсовому застосуванні церулоплазміну
Місце публікування : Онкология. - К., 2006. - Т. 8, № 4. - С. 375-376 (Шифр ОУ3/2006/8/4)
Предметні рубрики: Желудка новообразования-- лек тер
Кишечника новообразования-- лек тер
Церулоплазмин
Азота оксиды
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Суходольська Е. С., Бурлака А. П., Ганусевич І. І.
Назва : Антиоксидантна терапія метаболічних порушень у дітей з вегетативними дисфункціями
Місце публікування : Ендокринологія. - Київ, 2006. - Т. 11, № 2. - С. 268. (Шифр ЕУ5/2006/11/2)
Предметні рубрики: Обмена веществ болезни-- дети-- лек тер
Нервной системы вегетативной болезни-- дети-- лек тер
Антиоксиданты-- тер прим
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Хайтович Н. В., Чернішорва О. В., Бурлака А. П.
Назва : Антиоксидантная недостаточность у детей с вегетативными дисфункциями и ее коррекция антиоксидантным комплексом Три Ви Плюс
Місце публікування : Перинатологія та педіатрія. - 2003. - № 4. - С. 99-103 (Шифр ПУ3/2003/4)
Предметні рубрики: Нервной системы вегетативной болезни-- дети-- лек тер-- метаб
Антиоксиданты-- тер прим
Три Ви Плюс
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Місяк С. А. , Бурлака А. П. , Голотюк В. В. , Лукін С. М. , Корнієнко П. Л.
Назва : Антирадикальна, антиметастатична та протипухлинна активність препарату з глини “Кремневіт”
Місце публікування : Галицький лікар. вісн. - Івано-Франків., 2016. - Т. 23, № 1. - С. 62-64 (Шифр ГУ1/2016/23/1)
Примітки : Библиогр.: с. 63
MeSH-головна: КАРЦИНОМА ЛЬЮИС ЛЕГКОГО -- CARCINOMA, LEWIS LUNG
КАОЛИН -- KAOLIN
МОДЕЛИ НА ЖИВОТНЫХ -- MODELS, ANIMAL
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): препарат "кремневит"
Знайти схожі

7.

Назва журналу :Артериальная гипертензия -2015р.,N 6
Цікаві статті :
Сравнение интенсивного и стандартного контроля артериального давления: данные исследования SPRINT (стр.13-23)
Коваленко В. М. Поширеність тривожно-депресивних розладів та їх вплив на серцево-судинні фактори ризику за даними дослідження EuroAspire IV-Primary Care в Україні/ В. М. Коваленко [и др.] (стр.24-28)
Солобюкова Н. А. Метааналіз ефективності та безпеки застосування лікарського засобу Тіотриазолін® при стабільних формах ішемічної хвороби серця/ Н. А. Солобюкова, А. А. Макаров, Є. П. Свіщенко (стр.31-37)
Войтикова М. В. Линейная регрессия параметров артериального давления для определения риска развития вторичной гипотензии/ М. В. Войтикова, Р. В. Хурса (стр.38-42)
Селюк М. М. Визначення додаткових ризиків у хворих на артеріальну гіпертензію, які працюють в умовах впливу електромагнітного випромінювання надвисокочастотного діапазону/ М. М. Селюк [и др.] (стр.45-47)
Тащук В. К. Метаанализ эффективности и безопасности применения лекарственного средства Тиотриазолин® при остром коронарном синдроме/ В. К. Тащук, Н. А. Солобюкова, А. А. Макаров (стр.48-54)
Левых А. Э. Ацетилсалициловая кислота как эффективная и безопасная основа антиагрегантной терапии/ А. Э. Левых, В. И. Мамчур (стр.57-63)
Бурчинский С. Г. Стратегия нейрометаболической фармакотерапии у пациентов с артериальной гипертензией/ С. Г. Бурчинский (стр.65-69)
Воронков Л. Г. Клініко-прогностична роль ендотеліальної дисфункції та поліморфних варіантів гена ендотеліальної ΝΟ-синтази при хронічній/ Л. Г. Воронков [и др.] (стр.70-78)
Матеріали Наукового конгресу Американської асоціації серця (Орландо, штат Флорида, США, 7–11 листопада 2015 р.) (стр.79-92)
По данным двухгодичного исследования, красное и белое вино помогают улучшить кардиометаболические маркеры сердечно-сосудистого риска у пациентов с сахарным диабетом (стр.87-88)
Отдаленные результаты: почечная денервация неэффективна при лечении артериальной гипертензии (стр.88-89)
Роль антитромбоцитарной терапии у пациентов с патологией периферических артерий89 (стр.89)
Тенденции использования нестатиновой гиполипидемической терапии у пациентов с ишемической болезнью сердца (стр.89)
Ежедневные прогулки могут увеличить продолжительность жизни (стр.90)
Антигипертензивные препараты не могут вызвать обратное развитие всех повреждений (стр.90)
Сидячее положение не связано с риском смерти? (стр.91-92)
Цікаві статті :
Знайти схожі


8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Селюк М. М., Потаскалова В. С., Бурлака А. П., Хайтович М. В., Козачок М. М., Селюк О. В.
Назва : Визначення додаткових ризиків у хворих на артеріальну гіпертензію, які працюють в умовах впливу електромагнітного випромінювання надвисокочастотного діапазону
Паралельн. назви :Identification of Additional Risk in Patients with Hypertension, Who Work under the Influence of Microwave Electromagnetic Radiation
Місце публікування : Артериальная гипертензия. - 2015. - № 6. - С. 45-47 (Шифр АУ38/2015/6)
Примітки : Бібліогр.: в кінці ст.
MeSH-головна: ГИПЕРТЕНЗИЯ -- HYPERTENSION

ДНК ПОВРЕЖДЕНИЕ -- DNA DAMAGE
ДНК МИТОХОНДРИАЛЬНАЯ -- DNA, MITOCHONDRIAL
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ -- CASE REPORTS
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Пасічна Е. П., Донченко Г. В., Бурлака А. П., Недзвецький В. С., Сидорик Є. П., Ганусевич І. І., Делеменчук Н. В.
Назва : Використання вітамінів для корекції функціонального стану цитохром Р450-залежних систем в умовах експериментального енцефаломієліту
Місце публікування : Український біохімічний журнал: Науч.-теорет.журн./ НАН України, Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. - К., 2013. - Т. 85, № 5. - С. 137-148. - ISSN 0201-8470 (Шифр УУ1/2013/85/5). - ISSN 0201-8470
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: ЭНЦЕФАЛОМИЕЛИТ -- ENCEPHALOMYELITIS
СКЛЕРОЗ РАССЕЯННЫЙ -- MULTIPLE SCLEROSIS
ЦИТОХРОМОВ P-450 ФЕРМЕНТНАЯ СИСТЕМА -- CYTOCHROME P-450 ENZYME SYSTEM
ВИТАМИНЫ -- VITAMINS
ПИЩЕВЫЕ ДОБАВКИ -- FOOD ADDITIVES
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Лозовська Ю. В., Лук’янова Н. Ю., Андрусішина І. М., Тодор І. М., Бурлака А. П., Ганусевич І. І., Чехун В. Ф.
Назва : Вплив іонів металів на функціонування антиоксидантної системи та ферменти міжклітинного матриксу пухлин за умов їх різної чутливості до доксорубіцину
Місце публікування : Фізіологічний журнал. - К., 2020. - Том 66, N 4. - С. 20-29 (Шифр ФУ6/2020/66/4)
MeSH-головна: НОВООБРАЗОВАНИЯ ЭКСПЕРИМЕНТАЛЬНЫЕ -- NEOPLASMS, EXPERIMENTAL
КАРЦИНОМА 256 УОКЕРА -- CARCINOMA 256, WALKER
ЛЕКАРСТВЕННАЯ УСТОЙЧИВОСТЬ НОВООБРАЗОВАНИЙ -- DRUG RESISTANCE, NEOPLASM
ДОКСОРУБИЦИН -- DOXORUBICIN
ЦЕРУЛОПЛАЗМИН -- CERULOPLASMIN
ФЕРРИТИНЫ -- FERRITINS
ТРАНСФЕРРИН -- TRANSFERRIN
МАТРИКСА МЕТАЛЛОПРОТЕИНАЗА 2 -- MATRIX METALLOPROTEINASE 2
МАТРИКСА МЕТАЛЛОПРОТЕИНАЗА 9 -- MATRIX METALLOPROTEINASE 9
МИКРОЭЛЕМЕНТЫ -- TRACE ELEMENTS
БОЛЕЗНЬ, МОДЕЛИ НА ЖИВОТНЫХ -- DISEASE MODELS, ANIMAL
КРЫСЫ -- RATS
Анотація: Досліджено вміст есенційних макро- і мікроелементів: міді, цинку, магнію, заліза та кальцію у плазмі крові та пухлинній тканині тварин з чутливою та резистентною до доксорубіцину карциносаркомою Уокер-256 та їх асоціативний зв’язок із функціональним станом металовмісних ензимів антиоксидантної системи (АОС): металотеонеїн-1 (МТ-1), церулоплазмін, феритин, мієлопероксидаза, трансферин та активністю протеолітичних ферментів: матриксні металопротеїнази (ММП-2 та ММП-9). Показано, що у плазмі крові тварин з чутливою та резистентною до доксорубіцину карциносаркомою порівняно із інтактними збільшується вміст співвідношень Cu/Zn (2,8 раза) і Ca/Mg(1,4 раза). Встановлено, що відмінності між вмістом макро- і мікроелементів у плазмі крові тварин із чутливими та резистентними карциносаркомами порівняно із інтактними позначилися на функціонуванні показників прооксидантно-антиоксидантної системи: збільшенні МТ-1 (у 2,7 та 1,6 раза відповідно) та церулоплазміні (1,2 та 1,6 разів відповідно) та феритину (у 4,6 та 9,7 раза відповідно) на фоні зменшення мієлопероксидази (у 5 та 7,5 раза відповідно) та трансферину (1,3 та 1,9 раза відповідно). Виявлено, що у пухлинній тканині тварин із резистентною карциносаркомою порівняно із чутливою вміст цих показників також відрізнявся: зменшення МТ-1(1,7 раза), збільшення феритину (у 65 разів), збільшення вмісту трансферину (у 2,5 раза). Показано, що зміна прооксидантно-антиоксидантного балансу у тварин-пухлиноносіїв супроводжувалося збільшенням протеолітичної активності ферментів-ремодуляторів міжклітинного матриксу: ММП-2 та ММП-9. Збільшення вмісту міді та заліза у плазмі крові та пухлинній тканині тварин з резистентною до доксорубіцину карциносаркомою призводить до ініціації генерування вільнорадикальних сполук та більш вираженої активації ММП-2 та ММП-9. Отримані результати дають підстави вважати, що іонний дисбаланс здатен призводити до конформації біополімерів АОС та зміни їх функції. Подібні перетворення відбуваються при формуванні резистентного фенотипу пухлин, що може бути експериментально обгрунтованою підставою для застосування хелатуючих агентів з метою підвищення чутливості резистентних новоутворень до дії цитостатиків.
Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)