Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (4)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Бухтіарова, Т. А.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 65
Показані документи з 1 по 20
 1-20    21-40   41-60   61-65 
1.


   
    Біофізичні властивості мембран еритроцитів та механізми взаємодії з ненаркотичними анальгетиками в умовах гострого больового синдрому [Текст] / Ю. І. Губський [и др.] // Український біохімічний журнал : Науч.-теорет.журн. - 2014. - Т. 86, № 3. - С. 98-106. - Библиогр. в конце ст. . - ISSN 0201-8470


MeSH-головна:

АНАЛГЕЗИРУЮЩИЕ СРЕДСТВА НЕНАРКОТИЧЕСКИЕ -- ANALGESICS, NON-NARCOTIC (фармакокинетика, фармакология)
ЭРИТРОЦИТА МЕМБРАНА -- ERYTHROCYTE MEMBRANE (действие лекарственных препаратов)
ОКСИДАТИВНЫЙ СТРЕСС -- OXIDATIVE STRESS (действие лекарственных препаратов)
КРЫСЫ -- RATS
Дод.точки доступу:
Губський, Ю. І.
Бухтіарова, Т. А.
Горюшко, Г. Г.
Літвінова, Н. В.
Парамонова, Г. І.
Курапова, Т. М.
Величко, О. М.
Бабенко, Л. П.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

2.


   
    Вивчення біохімічних та структурно-динамічних параметрів мембран еритроцитів за умов гострого больового синдрому та дії кеторолаку і α-токоферолу ацетату [Текст] / Ю. І. Губський [та ін.] // Медична хімія. - 2012. - Т. 14, № 4. - С. 5-11

Рубрики: Боли, исследование--животное

   Болевой порог--животное


   Эритроциты--животное--патолог


   Витамин Е--животное


   Кеторолак--животное


Дод.точки доступу:
Губський, Ю. І.
Бухтіарова, Т. А.
Горюшко, Г. Г.
Літвінова, Н. В.
Парамонова, Г. І.
Бабенко, Л. П.
Курапова, Т. М.
Величко, О. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

3.


   
    Модуляція протизапальної активності Кеторолаку за умов фармакодинамічної взаємодії з Гідазепамом й Амітриптиліном і структурно-динамічні властивості мембран еритроцитів на тлі больового синдрому [Текст] / Н. М. Серединська [та ін.] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2020. - № 2. - С. 129-139. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
АМИТРИПТИЛИН -- AMITRIPTYLINE (терапевтическое применение)
КЕТОРОЛАК -- KETOROLAC (терапевтическое применение)
ЭРИТРОЦИТА МЕМБРАНА -- ERYTHROCYTE MEMBRANE (действие лекарственных препаратов)
БОЛИ -- PAIN (лекарственная терапия)
Анотація: Численні патологічні стани супроводжуються больовим синдромом, що потребує фармакологічної корекції. З метою посилення ефективності, зокрема, нестероїдних протизапальних засобів як знеболювальних і протизапальних препаратів нерідко застосовують препарати допоміжної (ад?ювантної) терапії. Зважаючи на можливі психоемоційні розлади та порушення цілісності мембран, що можуть спостерігатися за больового синдрому, слід з’ясувати, чи доцільне застосування транквілізаторів та/або антидепресантів з аналгезуючими препаратами з метою зменшення проявів запалення та для покращання структурно-динамічних властивостей мембран клітин. Мета дослідження – вивчити аналгезуючу, протизапальну та мембраностабілізуючу дію денного транквілізатора Гідазепаму та класичного трициклічного антидепресанту Амітриптиліну на тлі больового синдрому за умов комбінованого застосування з ненаркотичним аналгетиком Кеторолаком. Результати проведених досліджень свідчать про наявність фармакодинамічної взаємодії між нестероїдними протизапальними препаратами та транквілізаторами й антидепресантами на тлі гострого больового синдрому. Гідазепаму та Амітриптиліну властива знеболювальна дія на тлі больового синдрому, спричиненого введенням формаліну, водночас вони не впливають на протибольову активність Кеторолаку й їхня власна аналгетична активність не змінюється за комбінованого застосування з Кеторолаком порівняно з монотерапією транквілізатором чи антидепресантом. Кеторолаку притаманна протинабрякова (протизапальна) активність за умов больового синдрому, індукованого хімічним агентом. Гідазепам сприяє зменшенню, а Амітриптилін – посиленню набряку як за самостійного, так і за комбінованого застосування з Кеторолаком. Гідазепам і Кеторолак за окремого й комбінованого застосування виявляють мембраностабілізуючі властивості, про що свідчить зниження константи зв’язування зонда АНС з мембраною еритроцитів до норми та захисна дія щодо структури глибинних гідрофобних ланок мембран еритроцитів. Амітриптиліну не притаманний позитивний вплив на структурно-динамічні характеристики мембран на даній моделі запального процесу. Отримані знання можуть бути врахованими за створення нових та оптимізації існуючих схем застосування аналгетиків та ад’ювантних лікарських засобів за больового синдрому хімічного генезу.
Дод.точки доступу:
Серединська, Н. М.
Бухтіарова, Т. А.
Бабенко, Л. П.
Величко, О. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

4.


   
    Анальгезивна та протизапальна дії похідних 5,7-діацил-3-h(алкіл)-6-арил-5Н-[1,2,4]тріазоло[3,4-b][1,3,4]тіадіазину [Текст] / О. Є. Ядловський [и др.] // Медична та клінічна хімія. - 2015. - Т. 17, № 2. - С. 33-37. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
МЫШИ -- MICE
ТИАДИАЗИНЫ -- THIADIAZINES (фармакология, химический синтез)
ТРИАЗОЛЫ -- TRIAZOLES (фармакология, химический синтез)
СРАВНИТЕЛЬНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ -- COMPARATIVE STUDY
КЕТОРОЛАК -- KETOROLAC (фармакология)
ДИКЛОФЕНАК -- DICLOFENAC (фармакология)
Дод.точки доступу:
Ядловський, О. Є.
Коваль, А. Я.
Серединська, Н. М.
Бухтіарова, Т. А.
Бершова, Т. А.
Демченко, Д. А.
Бобкова, Л. С.
Демченко, А. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

5.


   
    Сигнальний шлях Wnt за пухлинного росту, можливості фармакологічної корекції [Текст] / Н. І. Шарикіна [та ін.] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2020. - № 2. - С. 83-87. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
WNT СИГНАЛЬНЫЙ ПУТЬ -- WNT SIGNALING PATHWAY (действие лекарственных препаратов)
Анотація: У статті наведено сучасні дані щодо клітинного сигнального шляху Wnt, який відіграє значну роль у регуляції гомеостазу та зумовлює низку злоякісних новоутворень за патологічної експресії його ланок. Зазначено основні, у тому числі патологічні, ланки передачі клітинних сигналів Wnt як мішені для пошуку таргетних протипухлинних засобів. Означено 3 етапи пошуку та вивчення таргетних препаратів щодо Wnt і стан їхнього розвитку в світі: – вивчення відносно шляху Wnt затверджених для клінічного використання за іншими показаннями препаратів (суліндак, целекоксиб, вітаміни А та Д, пірвіній, кверцетін, куркумін, ресвератрол та ін.); – доклінічні дослідження нових фізіологічно активних речовин з певною активністю щодо Wnt сигналінгу (XAV-939, GW55, G007-LK, G244-LM); – клінічні випробування сполук, що виявили здатність впливати на Wnt сигналінг (LGK-974 (інгібітор поркупіну), ICG001, PRI-724, антитіла, що нейтралізують Wnt-ліганди та рецептори). Загальна думка онкофармакологів і клініцистів свідчить про перспективу одержання препаратів, здатних впливати на патологічну експресію шляху Wnt з більш високою активністю, ніж у класичних цитостатичних засобів.
Дод.точки доступу:
Шарикіна, Н. І.
Пуськов, О. М.
Хавич, О. О.
Радівоєвич, А. Г.
Мунько, М. О.
Бухтіарова, Т. А.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

6.


    Ядловський, О. Є.
    Роль ванілоїдного компонента в антиноцицептивній дії кеторолаку [Текст] / О. Є. Ядловський, Т. А. Бухтіарова // Медична хімія. - 2012. - Т. 14, № 1. - С. 5-9

Рубрики: Кеторолак--животное--анал--фарм

   Капсаицин--животное--анал--фарм


Дод.точки доступу:
Бухтіарова, Т. А.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

7.


    Бухтіарова, Т. А.
    Порівняльна ефективність ліпофлавону та деяких гепатопротекторів за умов експериментальних токсичних гепатитів [Текст] / Т. А. Бухтіарова, Л. М. Шеремета // Одеський медичний журнал : Наук.-практ.журн. - 2011. - № 6. - С. 33-36. - Библиогр.: с.36

Рубрики: Гепатит токсический--животное

   Липофлавон--тер прим


   Тиотриазолин--тер прим


   Силибинин--тер прим


   Витамин Е--тер прим


Дод.точки доступу:
Шеремета, Л. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

8.


    Добреля, Н. В.
    Ліпін за гіпоксичних станів: від експерименту до клініки (огляд літератури) [Текст] / Н. В. Добреля, О. С. Хромов, Т. А. Бухтіарова // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2020. - № 3. - С. 166-176. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
АНОКСИЯ -- ANOXIA (лекарственная терапия)
ФОСФОЛИПИДЫ -- PHOSPHOLIPIDS (терапевтическое применение)
Анотація: Мета дослідження – узагальнення та систематизація експериментальних і клінічних даних щодо властивостей і застосування Ліпіну (фосфатидилхолінових ліпосом) у разі станів, що супроводжуються гіпоксією, у тому числі в аспекті обґрунтування доцільності використання Ліпіну в комплексній терапії хворих на COVID-19 із важким перебігом захворювання та дихальною недостатністю. Застосування Ліпіну як за умов гіпоксії, так і за станів, коли вона є одним з пошкоджуючих факторів, зумовлюється здатністю Ліпіну зберігати та відновлювати легеневий сурфактант, запобігати пошкодженню структури аерогематичного бар’єра та обмежувати процеси запалення в легенях, підвищувати дифузію кисню в кров і тканини, попереджувати розвиток ацидозу та нормалізовувати процеси тканинного дихання. Ліпін сприяє стабілізації мембран клітин і внутрішньоклітинних органел, що має суттєве значення для збереження структури та функцій мітохондрій. Крім того, Ліпін запобігає зниженню вмісту АТФ і сумарного енергетичного заряду клітини, що сприяє підтриманню балансу між наявними енергетичними ресурсами та діяльністю організму. Ефективність Ліпіну як антигіпоксичного засобу підтверджується за умов станів, коли основним пошкоджуючим фактором є гіпоксія, наприклад, за асфіксії новонароджених, плацентарної дисфункції, гострої ниркової недостатності, опікової хвороби, пневмоній різного генезу, скелетної політравми, синдрому тривалого роздавлювання, хронічних обструктивних захворювань легень тощо.
Дод.точки доступу:
Хромов, О. С.
Бухтіарова, Т. А.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

9.


    Добреля, Н. В.
    Проблеми біоетики в контексті пандемії COVID-19 [Текст] / Н. В. Добреля, Т. А. Бухтіарова // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2020. - № 3. - С. 159-165. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
БИОЭТИКА -- BIOETHICS (тенденции)
КОРОНАВИРУС -- CORONAVIRUS (патогенность)
Анотація: Пандемія COVID-19 поставила перед людством низку питань, що потребують детального розгляду, обговорення та прийняття зважених рішень. Серед цих питань чи не найважчими для практичного розв’язання є питання біоетики: взаємодія лікаря й пацієнта в умовах відсутності визнаних методів і протоколів лікування, рекомендації та засоби безпеки для медичних працівників, етичність проведення протиепідемічних заходів, дослідження та публікації на тему COVID-19, розгляд клінічних випробовувань з точки зору етики та їхнє безпосереднє проведення, прийняття рішень в умовах обмежених ресурсів, лікування пацієнтів в інтенсивній терапії, надання паліативної допомоги, проблеми, що пов’язані з психічним здоров’ям населення, захист даних та обмін ними, прискорення розробки й оцінка ефективності вакцини для профілактики COVID-19. За таких умов ресурси системи охорони здоров’я багатьох країн виявились недостатніми для надання всім пацієнтам якісного медичного обслуговування, на яке вони мають право за міжнародними документами. Питання життя та смерті хворих постало так само гостро, як у ті часи, коли технології, що підтримують життя, тільки вводились у клінічну практику. Пандемія COVID-19 суттєво змінила біоетичний дискурс із репродуктивних технологій, штучного інтелекту та можливостей молекулярної генетики на утилітарну етику з підтриманням заходів охорони громадського здоров’я.
Дод.точки доступу:
Бухтіарова, Т. А.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

10.


    Мончак, І. Л.
    Дослідження впливу диклофенаку та амізонунатируі ворітної вени [Текст] / І. Л. Мончак, О. Є. Ядловський, Т. А. Бухтіарова // Медична хімія. - 2012. - Т. 14, № 3. - С. 16-19

Рубрики: Диклофенак--фарм

   Портальная вена


   Амизон--фарм


Дод.точки доступу:
Ядловський, О. Є.
Бухтіарова, Т. А.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

11.


   
    Пошук нових знеболювальних та протизапальних засобів серед похідних 5,7-діацил-3-H(алкіл)-6-арил-5Н-[1,2,4]тріазоло[3,4-b][1,3,4]тіадіазину [Текст] / О. Є. Ядловський [и др.] // Львівський медичний часопис. - 2015. - Т. 21, № 4. - С. 59-63. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
АНАЛГЕЗИРУЮЩИЕ СРЕДСТВА -- ANALGESICS (фармакология)
ПРОТИВОВОСПАЛИТЕЛЬНЫЕ СРЕДСТВА -- ANTI-INFLAMMATORY AGENTS (фармакология)
ТРИАЗОЛЫ -- TRIAZOLES (химический синтез)
ТИАДИАЗИНЫ -- THIADIAZINES (химический синтез)
ЛЕКАРСТВА СОЗДАНИЕ -- DRUG DESIGN
МОДЕЛИ НА ЖИВОТНЫХ -- MODELS, ANIMAL
МЫШИ -- MICE
Дод.точки доступу:
Ядловський, О. Є.
Коваль, А. Я.
Бухтіарова, Т. А.
Хоменко, В. С.
Омельяненко, З. П.
Бобкова, Л. С.
Демченко, Д. А.
Демченко, А. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

12.


   
    Синтез і протипухлинна активність гідробромідів 1-(4-циклогексилфеніл)-2-[5,6-дигідро-4Н[1,3] тіазин-2-їл)-ариламіно] етанонів [Текст] / С. А. Демченко [та ін.] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2018. - № 2. - С. 7-13. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ПРОТИВООПУХОЛЕВЫЕ СРЕДСТВА -- ANTINEOPLASTIC AGENTS (химический синтез)
ФТОРУРАЦИЛ -- FLUOROURACIL (терапевтическое применение)
Анотація: Фармакотерапія пухлинної патології є найважливішою складовою боротьби з онкологічними захворюваннями, оскільки злоякісні новоутворення вражають в Україні кожного четвертого чоловіка та кожну шосту жінку. Мета дослідження - синтезувати та вивчити протипухлинну активність гідробромідів 1-(41-циклогексилфеніл)-2-[5,6-дигідро-4Н-[1,3]тіазин-2-їл)-ариламіно]етанону порівняно з 5-фторурацилом на етапі первинного фармакологічного скринінгу. Взаємодією еквімолярних кількостей відповідних (5,6-дигідро-4Н-[1,3] тіазин-2-їл)-ариламінів з 2-бромо-1-(4-циклогексилфеніл)-етаноном в етилацетаті синтезовані гідроброміди 1-(41-циклогексилфеніл)-2-[5,6-дигідро-4Н-[1,3]тіазин-2-їл)-ариламіно]етанону. Будову та чистоту всіх отриманих речовин підтверджено даними ЯМР 1Н спектроскопії. Оцінено протипухлинну активність гідроброміду 1-(41-циклогексилфеніл)-2-[5,6-дигідро-4Н-[1,3] тіазин-2-їл)-(42-етилфеніл)аміно]етанону в дослідах in vitro на лініях ракових клітин як в концентрації 10-5 моль/л, так і в градієнті концентрацій 10-4 - 10-8 моль/л. Показано, що досліджувана речовина на всіх тестованих лініях ракових клітин перевищує препарат порівняння - 5-фторурацил за гальмуванням росту відповідних пухлин. А для 18 видів ракових клітин встановлено їхнє достовірне знищення. Отримані дані обґрунтовують доцільність подальшого вивчення похідних 1-(41-циклогексилфеніл)-2-[5,6-дигідро-4Н-[1,3]тіазин-2-їл)-ариламіно]етанону як нових потенційних протипухлинних засобів.
Дод.точки доступу:
Демченко, С. А.
Шарикіна, Н. І.
Бухтіарова, Т. А.
Бобкова, Л. С.
Демченко, А. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

13.


    Бухтіарова, Т. А.
    До 25-річчя Національної академії медичних наук України. Сьогодення ДУ "Інститут фармакології та токсикології НАМН України" [Текст] / Т. А. Бухтіарова, Г. С. Григор’єва, С. О. Мисливець // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2018. - № 2. - С. 3-6


MeSH-головна:
МЕДИЦИНСКИЕ ИНСТИТУТЫ -- SCHOOLS, MEDICAL (история)
Дод.точки доступу:
Григор’єва, Г. С.
Мисливець, С. О.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

14.


   
    Синтез й аналгезуюча активність 6,7,8,9-тетрагідро-5Н-[1,2,4]триазоло[4,3-а]азепінів [Текст] / C. А. Демченко [та ін.] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2018. - № 4/5. - С. 25-31. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
АЗЕПИНЫ -- AZEPINES (терапевтическое применение)
ТРИАЗОЛЫ -- TRIAZOLES (терапевтическое применение)
Анотація: Біль і запалення складають одну з головних причин (11–40 %) звернення до лікаря в системі первинної медичної допомоги. Сучасна фармакотерапія больових синдромів і запалення є недостатньо ефективною та безпечною. Тому пошук нових ефективних знеболюючих і протизапальних лікарських засобів є важливим і актуальним. Мета дослідження – синтезувати та вивчити аналгетичну активність нових похідних 6,7,8,9-тетрагідро-5Н-[1,2,4]триазоло[4,3-а]азепіну порівняно з диклофенаком натрію на етапі первинного фармакологічного скринінгу. Синтезовано нові [3-] і [3,3’]-заміщені 6,7,8,9-тетрагідро-5Н-[1,2,4]триазоло[4,3-а]азепіни. Синтез проведено шляхом взаємодії еквімолярних кількостей 2-метокси-3,4,5,6-тетрагідро-7H-азепіну з гідразидом монокарбонової кислоти. Нові похідні 6,7,8,9-тетрагідро-5Н-[1,2,4]триазоло[4,3-а]азепіну одержані за реакцією 2-метокси-3,4,5,6-тетрагідро-7Н-азепіну з відповідними дигідразидами дикарбонових кислот у середовищі етанолу з виходом 63–81 %. Будову та чистоту всіх отриманих речовин підтверджено даними ЯМР 1Н спектроскопії. Нові похідні 6,7,8,9-тетрагідро-5Н-[1,2,4]триазоло[4,3-а]азепіну виявили високу аналгетичну активність у тестах «гаряча платівка» і «корчів», викликаних оцтовою кислотою. Вивчені сполуки за аналгетичною активністю переважають/не поступаються референтному препарату диклофенаку натрію. Отримані дані обґрунтовують доцільність подальшого вивчення похідних 6,7,8,9-тетрагідро-5Н-[1,2,4]триазоло[4,3-а]азепінів як нових потенційних аналгетичних засобів.
Дод.точки доступу:
Демченко, C. А.
Чаленко, Н. М.
Бухтіарова, Т. А.
Серединська, Н. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

15.


    Лук’янчук, В. Д.
    Фармакокінетичний аналіз розподілу потенційного церебропротектора "Цереброгерм" з центральної камери в периферичні на моделі черепно-мозкової травми в щурів [Текст] / В. Д. Лук’янчук, Т. А. Бухтіарова, Є. М. Поліщук // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2019. - № 1. - С. 66-70. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ЧЕРЕПНО-МОЗГОВЫЕ ТРАВМЫ -- CRANIOCEREBRAL TRAUMA (лекарственная терапия)
ГЕРМАНИЙ -- GERMANIUM (терапевтическое применение)
Анотація: У статті наведено порівняльний аналіз фармакокінетичного профілю потенційного церебропротектора «Цереброгерм» за умов його внутрішньоочеревинного введення в дозі 126 мг/кг на етапі розподілу з центральної камери в периферичні в нормі та на моделі закритої черепно-мозкової травми (ЗЧМТ) у щурів. ЗЧМТ моделювали шляхом нанесення дозованого за силою та орієнтованого за локалізацією удару вільнопадаючим вантажем масою 45 г на тім’яну ділянку черепа тварин, що знаходилися під легким ефірним наркозом у спеціальній камері. Визначено низку параметрів, що характеризують перехід сполуки з системного кровотоку до органів і тканин, а саме: період напіврозподілу, константи швидкості прямого та зворотного масопереносу, об’єм розподілу в центральній камері та площа під фармакокінетичною кривою. Доведено, що за умов травматичного ушкодження головного мозку відбувається вірогідна (р 0,05–0,01) трансформація практично всіх вивчених параметрів кінетики Цереброгерму з центральної камери в органи та тканини, за винятком об’єму розподілу сполуки в кров’яному руслі порівняно з тваринами без травми. Важливо підкреслити, що за ЗЧМТ такі параметри фармакокінетики, як період напіврозподілу та площа під фармакокінетичною кривою зменшуються, а константи швидкості прямого та зворотного масопереносів збільшуються порівняно з нормою на 20,5 і 31,9 % відповідно. Така модифікація фармакокінетики Цереброгерму відображується на швидкості реалізації церебропротекторної дії за умов експерименту. В основі механізмів формування змін швидкості прямого та зворотного масопереносу потенційного церебропротектора на тлі ЗЧМТ найвірогідніше лежить дисбаланс у системі функціонування гістогематичних бар’єрів внаслідок порушення прооксидантно-антиоксидантної рівноваги.
Дод.точки доступу:
Бухтіарова, Т.А.
Поліщук, Є.М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

16.


   
    Сигнальний шлях Hedgehog: від механізмів трансдукції до пошуку протипухлинних засобів [Текст] / Н. І. Шарикіна [та ін.] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2019. - № 3. - С. 159-165. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ЕЖИ -- HEDGEHOGS
ПРОТИВООПУХОЛЕВЫЕ СРЕДСТВА -- ANTINEOPLASTIC AGENTS
НОВООБРАЗОВАНИЯ -- NEOPLASMS (терапия)
Анотація: У статті наведено огляд сучасних даних щодо клітинного сигнального шляху Hedgehog, у тому числі за пухлинного росту. Розглянуті основні ланки трансдукції мітогенних сигналів як мішеней для пошуку протипухлинних засобів. Відмічено перші успіхи в цьому напрямі: препарати – Вісмодегіб, Сонідегіб та біологічно активні речовини – GANT 58, GANT 61 та ін., активні за деяких форм злоякісних новоутворень людини.
Дод.точки доступу:
Шарикіна, Н. І.
Радівоєвич, А. Г.
Мунько, М. А.
Максюта, С. В.
Бухтіарова, Т. А.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

17.


    Бухтіарова, Т. А.
    "Ліки-сироти" на основі нових молекулярних субстанцій, схвалені FDA у 2011-2015 роках (аналітичний огляд) [Текст] / Т. А. Бухтіарова, Ю. І. Губський // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2016. - N 4/5. - С. 3-19


MeSH-головна:
(статистика)
НОВООБРАЗОВАНИЯ -- NEOPLASMS (лекарственная терапия)
Дод.точки доступу:
Губський, Ю. І.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

18.


    Бухтіарова, Т. А.
    Актуальні питання інноваційних досліджень у фармакології [Текст] / Т. А. Бухтіарова // Журнал Національної академії медичних наук України. - 2018. - Том 24, N 1/2. - С. 7-13


MeSH-головна:
ФАРМАКОЛОГИЯ -- PHARMACOLOGY (тенденции)
ФАРМАЦИЯ -- PHARMACY (тенденции)
ТЕХНОЛОГИЯ ФАРМАЦЕВТИЧЕСКАЯ -- TECHNOLOGY, PHARMACEUTICAL (тенденции)
Анотація: У статті охарактеризований стан фармацевтичних інновацій у світі та установах НАМИ України. Окреслені сучасні напрями розвитку фармакологічних досліджень, висвітлені проблемні питання. Обґрунтована необхідність інтенсифікації взаємодії між академічною наукою, виробниками ліків та державними інституціями задля розвитку інноваційної складової фармацевтичної галузі та підвищення конкурентоспроможності вітчизняних ліків.
Вільних прим. немає

Знайти схожі

19.


   
    Порівняльна токсикометрія гетерометалічних комплексів германію (IV) та 3D-металів на основі лимонної та винної кислот [Текст] = Comparative toxicometry of heterometal complexes of germanium (IV) and 3D-metals based on citric and tartaric acid / Т. А. Бухтіарова [та ін.] // Вісник наукових досліджень. - 2017. - N 4. - С. 127-132


MeSH-головна:
КРЫСЫ -- RATS
ГЕРМАНИЙ -- GERMANIUM
МАРГАНЕЦ -- MANGANESE
ЦИНК -- ZINC
ЛИМОННАЯ КИСЛОТА -- CITRIC ACID
Кл.слова (ненормовані):
МЕДЬ
Анотація: У роботі вперше наведено результати порівняльного токсикометричного аналізу шести оригінальних координаційних сполук германію (КГС) із різними есенціальними мікроелементами (цинк, мідь, марганець) та біолігандами (лимонна та винна кислоти), які є потенційними препаратами з антигіпоксантною активністю
Дод.точки доступу:
Бухтіарова, Т. А.
Лук’янчук, В. Д.
Сейфулліна, І. Й.
Кравець, Д. С.
Марцинко, О. Е.
Літвиненко, Д. Ф.
Козир, В. А.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

20.


   
    Фармако-математичний аналіз залежності "структура - активність" координаційних сполук германію за синдрому тривалого розчавлювання [Текст] / Т. А. Бухтіарова [та ін.] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2019. - № 3. - С. 175-186. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ГЕРМАНИЙ -- GERMANIUM (терапевтическое применение)
КРАШ-СИНДРОМ -- CRUSH SYNDROME (лекарственная терапия)
Анотація: Мета дослідження – провести комплексний порівняльний фармако-математичний аналіз ефективності координаційних сполук германію з біолігандами у посткомпресійному періоді на підставі результатів скринінгу потенційних засобів фармакотерапії наслідків синдрому тривалого розчавлювання (СТР). Експериментальною моделлю ендотоксикозу посттравматичного генезу був патологічний процес, який розвивався у тварин у результаті розчавлювання м’яких тканин задніх кінцівок протягом 5 год у спеціальному приладі з манометричним контролем тиску. Кількісними критеріями фармакотерапевтичної ефективності досліджуваних сполук в умовах ендотоксикозу на тлі СТР були концентрація кінцевих продуктів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ), що реагують з 2-тіобарбітуровою кислотою (ТБК-реактанти) у гомогенаті печінки щурів і рівень молекул середньої маси (МСМ) у сироватці крові щурів. Кореляційні залежності «структура – активність» проводили за методом найменших квадратів. За результатами скринінгової серії досліджень потенційних засобів фармакотерапії наслідків СТР проведений комплексний фармако-математичний аналіз активності координаційних сполук германію з біолігандами. Показано, що ефективна детоксикація організму за умов СТР притаманна сполукам германію з комплексним органічним аніоном – (Мігу-4-6,8,9). Максимальну здатність зменшувати вміст універсальних маркерів ендогенної інтоксикації проявила сполука (Мігу-6), у разі введення якої рівень МСМ знижується в 2 рази, а концентрація ТБК-реактантів знижується в 4,4 разу порівняно з контрольною групою. Показано, що між концентрацією ТБК-реактантів у гомогенаті печінки щурів і вмістом МСМ у сироватці крові щурів існує залежність, коефіцієнти кореляції (детермінації) якої змінюються в незначному ступені за порівняння різних груп без тіотриазоліну та таких, що містять і тіотриазолін, зокрема, коефіцієнт лінійної кореляції для групи А та групи А1 становить 0,986 і 0,908 відповідно. Отримані дані вказують на правильність вибору тіотриазоліну як препарату порівняння за умов екстремального стану, що вивчається, та можуть бути фармако-математичним обґрунтуванням доцільності його використання на етапі клінічних досліджень. Залежність показників МСМ і ТБК-реактантів від кількості акцепторів та донорів водневого зв’язку, дипольного моменту, енергій ван-дер-ваальсових та електростатичних взаємодій характеризується показниками – коефіцієнтами кореляції та детермінації (rxy, R2) різного рівня. Для показника МСМ найхарактернішим є зв’язок з акцепторами водневого зв’язку (rxy = 0,931, група С), тоді як для показника ТБК-реактантів зв’язок з акцепторами водневого зв’язку характеризується значенням rxy на рівні 0,481 (група С).
Дод.точки доступу:
Бухтіарова, Т. А.
Бобкова, Л. С.
Лук’янчук, В. Д.
Сейфулліна, І. Й.
Марцинко, О. Е.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

 1-20    21-40   41-60   61-65 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)