Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (1)Вища освіта (1)
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Бушуєва, І. В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 33
Показані документи з 1 по 20
 1-20    21-33 
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Оглобліна М. В., Бушуєва І. В., Парченко В. В.
Назва : Сучасні підходи щодо вивчення протимікробної та протигрибкової активності нових похідних 1,2,4-триазолу
Місце публікування : Фармац. журн. - київ, 2022. - Том 77, N 3. - С. 94-102 (Шифр ФУ3/2022/77/3)
MeSH-головна: ТРИАЗОЛЫ -- TRIAZOLES
ПРОТИВОГРИБКОВЫЕ СРЕДСТВА -- ANTIFUNGAL AGENTS
MeSH-неглавная: ЛЕКАРСТВА СОЗДАНИЕ -- DRUG DESIGN
Анотація: 1,2,4-Триазол та його похідні є перспективним класом органічних сполук. Протягом тривалого часу вони залишаються у центрі уваги завдяки низці унікальних властивостей: високій здатності до хімічних перетворень, наявності різних видів біологічної активності та, безумовно, незначній токсичності. Також певна кількість похідних 1,2,4-триазолу на сьогодні добре вивчено і впроваджено в різні сфери життєдіяльності людини як ефективні лікарські препарати, різні засоби захисту рослин (стимулятори росту, фунгіциди, гербіциди), антикорозійні матеріали, пластифікатори пластмас тощо.
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Кілєєва О. П., Бушуєва І. В.
Назва : Аналіз застосування лікарських косметичних засобів в комплексній терапії акне та розацеа в умовах амбулаторного лікування (на прикладі Запорізької області)
Місце публікування : Актуал. питання фармац. і мед. науки та практики. - Запоріжжя, 2019. - Том 12, N 3. - С. 334-338 (Шифр АУ40/2019/12/3)
MeSH-головна: РОЗАЦЕА -- ROSACEA
ЛЕКАРСТВЕННОЙ ТЕРАПИИ АМБУЛАТОРНОЙ МОНИТОРИНГ -- MEDICATION RECONCILIATION
КОЖА, УХОД -- SKIN CARE
СТАТИСТИЧЕСКАЯ ОБРАБОТКА ДАННЫХ -- DATA INTERPRETATION, STATISTICAL
Анотація: Мета роботи – здійснення аналізу лікарських косметичних засобів (ЛКЗ), що призначають амбулаторним пацієнтам КУ «Запорізький обласний шкірно-венерологічний клінічний диспансер» Запорізької обласної ради (КУ «ЗОШВКД» ЗОР) із захворюваннями на розацеа (рожеві вугри) й акне (вульгарні вугри).Матеріали та методи. Матеріалами дослідження стали амбулаторні картки пацієнтів із діагнозами акне та розацеа, які отримували лікування в КУ «ЗОШВКД» ЗОР. Методи дослідження: інформаційний пошук, статистичний, графічний, маркетинговий методи.Результати. Здійснили аналіз амбулаторних карток пацієнтів, які хворі на акне (вульгарні вугри) й розацеа (рожеві вугри). Загалом проаналізували 36 амбулаторних карток пацієнтів з акне та розацеа за віком, статтю та лікарською формою в комплексній терапії (амбулаторно отримують лікування 12 жінок і 10 чоловіків з акне (вульгарні вугри) і 11 жінок і 3 чоловіки з розацеа). Виконали аналіз карток призначень амбулаторних пацієнтів з акне і розацеа за віком. Визначили, що комплексне лікування отримують 33,33 % жінок і 27,78 % чоловіків з акне, а також 30,56 % жінок і 8,33 % чоловіків із розацеа. Проаналізували картки призначень амбулаторних пацієнтів з акне (вульгарні вугри) і розацеа (рожеві вугри) за віком. За результатами аналізу, амбулаторне лікування акне отримують 4,55 % осіб віком 10–14 років, 59,09 % – віком 15–25 років, 18,18 % – віком 26–40 років, 18,18 % – віком 41–60 років. При захворюванні на розацеа в КУ «ЗОШВКД» ЗОР отримують лікування амбулаторні пацієнти: 42,86 % осіб віком 25–40 років, 28,57 % – віком 41–60 років, 28,57 % – віком 61–80 років. Виконали аналіз ЛКЗ за ЛФ, які лікарі КУ «ЗОШВКД» ЗОР призначали в комплексній терапії акне й розацеа. Встановили, що на лосьйон і креми припадало 26,66 %, розчини для зовнішнього застосування, мазі та капсули – по 6,67 %, гель – 40,00 %, креми – 13,33 %. Проведено аналіз ЛКЗ, які призначають у комплексній терапії акне (вульгарні) і розацеа (рожеві вугри). З’ясували, що 33,33 % (ТОВ «Авант», Україна; ЗАТ «Фармнатур», м. Одеса, Україна) припадає на ЛКЗ вітчизняного виробництва, 13,33 % – країн СНД (ТОВ «Хельси-Гель», РФ), 53,33 % – ЛКЗ іноземного виробництва. Висновки. Результати маркетингового дослідження свідчать, що український фармацевтичний ринок лікарських косметичних засобів для лікування акне й розацеа не насичений. Розвиток досліджуваного ринку може відбуватися внаслідок розроблення та надходження як вітчизняних, так і іноземних ЛКЗ.
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Кілєєва О. П., Бушуєва І. В.
Назва : Застосування лікарських косметичних засобів у комплесному лікуванні розацеа
Місце публікування : Актуал. питання фармац. і мед. науки та практики. - Запоріжжя, 2018. - Том 11, N 1. - С. 91-96 (Шифр АУ40/2018/11/1)
MeSH-головна: ЛИЦА ДЕРМАТОЗЫ -- FACIAL DERMATOSES
РОЗАЦЕА -- ROSACEA
КОСМЕТИЧЕСКИЕ СРЕДСТВА -- COSMETICS
Анотація: Мета роботи – проаналізувати відомості наукової літератури щодо етіології, патогенезу, класифікації та методів корекції розацеа. Здійснити маркетингове дослідження фармацевтичного ринку лікарських косметичних засобів, визначити основні групи біологічно активних речовин у їхньому складі. Матеріали та методи. У процесі дослідження проаналізувати фармацевтичний ринок України на доступність лікарських косметичних засобів (цінова політика виробника) та склад біологічно активних речовин. Результати. Лікарські косметичні засоби (ЛКЗ) для шкіри, що схильна до куперозу та розацеа, представлені продукцією українських виробників та іноземних фірм із Франції, Канади, Польщі, Російської Федерації. Французькі антикуперозні ЛКЗ представлені такими фірмами-виробниками: Avene, La Roche, Ducray, Uriage, Lierac, Nuxe, українські – Stop Cuperoz, польські – Clarena, Канада представлена виробником Galderma, російські – Кора. При огляді біологічно-активних компонентів ЛКЗ, представлених на ринку, видно, що вони включають велику кількість екстрактів, вітамінів, ефірних, рослинних олій, органічних кислот, а також запатентовані комплекси. Переважно це речовини, що проявляють протизапальну, венотонізуючу, протинабрякову дію, зменшують проникність судин і зміцнюють стінки капілярів. Як косметичні форми обрано гелі, лосьйони, тоніки, емульсії, молочко, креми та термальна вода. Висновки. На підставі аналізу даних фахової літератури встановлено основні причини виникнення, патогенез розацеа (куперозу) та методи його корекції. У процесі дослідження застосували статистичний і порівняльний методи. В результаті дослідження ринку антикуперозних засобів встановлено, що ЛКЗ представлені закордонними фірмами виробниками, переважну більшість яких становить французька (75 %). 1wц8,8 % цих ЛКЗ становлять виробники Канади, Польщі та РФ. Українські ЛКЗ представлені фірмою ООО «НПО» ФітоБіоТехнології» – 6,25 %. Серед лікарських форм переважають креми. Також є емульсії, тоніки, молочко, термальна вода, маски, гелі та лосьйони. Встановлено групи основних біологічно-активних речовин у складі антикупецрозних ЛКЗ. Виявлено, що національний ринок України має можливість впровадження нових лікарських форм як вітчизняного, так і закордонного виробництва
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ал Нукарі Абдулкарім, Бушуєва І. В., Гладишева С. А.
Назва : Позиціювання ноотропних лікарських засобів на національному ринку
Місце публікування : Актуал. питання фармац. і мед. науки та практики. - Запоріжжя, 2018. - Том 11, N 3. - С. 339-345 (Шифр АУ40/2018/11/3)
MeSH-головна: НООТРОПНЫЕ СРЕДСТВА -- NOOTROPIC AGENTS
МАРКЕТИНГ -- MARKETING
ФАРМАЦИЯ -- PHARMACY
Анотація: До найперспективніших класів ноотропних засобів належать пептидергічні препарати та пептиди. Серед останніх особливе місце належить пептидам вазопресинового ряду, які стимулюють процеси навчання та пам’яті. Мета роботи – формування інформаційного масиву про лікарські засоби, які мають ноотропні властивості, та визначення актуальності й доцільності розроблення нових препаратів на підставі маркетингового аналізу вітчизняного ринку ноотропних лікарських засобів. Матеріали та методи. Дослідження виконали за допомогою електронної бази Державного реєстру лікарських засобів, Компендіуму та Державного формуляра лікарських засобів. Результати. Аналіз сучасного стану лікарських препаратів ноотропної дії показав, що асортимент препаратів, які належать до цієї групи та діють на поліпшення пам’яті, дуже обмежений. Вітчизняні препарати ноотропної дії, котрі містять пептиди вазопресивного ряду, не зареєстровані. Тому розробка на їх основі сучасних оригінальних лікарських засобів є перспективною та конкурентоздатною, оскільки аналоги відсутні. Висновки. Дослідження сучасного вітчизняного фармацевтичного ринку ноотропних лікарських засобів показало: в цьому сегменті в Україні зареєстровано 24 діючі речовини з переліку міжнародних непатентованих найменувань Всесвітньої організації охорони здоров’я, представлені 107 торговими найменуваннями. У кількісному вираженні переважають вітчизняні препарати, але основний прибуток від продажів забезпечують імпортні фармакотерапевтичні ноотропні засоби. Основними лікарськими формами ноотропних препаратів, що використовуються у вітчизняній практичній медицині, є пероральні (пігулки, капсули). Аплікаційні лікарські форми з ноотропними активними фармацевтичними інгредієнтами в Україні відсутні. Лідери вартісного рейтингу продажів ноотропних лікарських засобів: церебролізин, пірацетам, фенотропіл. Враховуючи невисокий рівень біологічної доступності активних фармацевтичних інгредієнтів при пероральному введенні, дослідження зі створення оригінальних фармакотерапевтичних засобів для альтернативного трансмукозного застосування з використанням відповідних лікарських форм (назальних мазей) на основі пептидів вазопресивного ряду дадуть змогу розробити ноотропні препарати, що забезпечать високу ефективність при мінімізації побічних реакцій та є адекватними за показником платоспроможності.Peptides of vasopressin stimulating the processes of study and memory are situated between the most perspective nootropics. The aim of work is forming an informational file about medicines with nootropic action and determination of the actuality and advisability of new drugs development, basing on the marketing research of nootropics domestic market. Materials and methods. Internet-base of State register of drugs, Compendium and State logbook of medicines. Results. Analysis of modern state of nootropics showed that assortment of medicines belonging to this group and having influence on memory improvement is very limited. Home-made drugs with nootropic action containing peptides of vasopressin aren’t registered.Conclusions. Research of modern domestic market of nootropics allowed to establish that on the modern stage at this segment inUkraine 24 active substances from the list of international nonproprietary names of World Health Organization are registered and presented by 107 commercial names. At the same time in quantitative expression home-made medicines are prevailed but the main profit is provided by the imported nootropics. It is established that oral dosage forms (pills and capsules) are the main nootropics used in domestic practical medicine. Applicative dosage forms with nootropic active pharmaceutical ingredients inUkraine are absent. Cerebrolysin, piracetam, phenotropil are the leaders of price rating of nootropics sale. Considering the low level of bioavailability of active pharmaceutical ingredients at oral route of administration the research for creating of original pharmacotherapeutic medications for alternative transmucosal application of appropriate dosage forms (nasal ointments) on the base of peptides of vasopressin will allow to create nootropic drugs providing with high efficacy and maximal minimization of side effects and adequate by the indexes of paying capacity.
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Борисенко Н. М., Мєдвєдєва К. П., Васюк С. О., Бушуєва І. В., Парченко В. В.
Назва : Кількісне визначення трифузолу в 2,5% ін’єкційному розчині спектрофотометричним методом
Місце публікування : Фармац. журн. - київ, 2020. - N 1. - С. 64-71 (Шифр ФУ3/2020/1)
MeSH-головна: ВЕТЕРИНАРНЫЕ ЛЕКАРСТВЕННЫЕ СРЕДСТВА -- VETERINARY DRUGS
Анотація: Не завжди достатня ефективність лікування поширених захворювань органів дихання, системи кровотворення, системи травлення сільськогосподарської худоби та домашніх тварин за допомогою існуючих препаратів та наявність гострої потреби в розширенні арсеналу вітчизняних лікарських ветеринарних засобів, які виявляли б противірусну, протизапальну дії та мали б низьку токсичність, спонукали до пошуку, створення та вдосконалення існуючих ветеринарних лікарських засобів. Лікарський засіб у формі 2,5%-го ін’єкційного розчину, що містить як активну речовину похідне 1,2,4-триазолу – піперидиній 2-[5-(фуран-2-іл)-4-феніл-1,2,4-тріазол-3-ілтіо]ацетат, виявляє достатньо високий рівень протизапальної, противірусної, а також імуномодулювальної дії. Арсенал вітчизняних ветеринарних лікарських засобів із вищезазначеною активністю на сьогодні є обмеженим
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Кльосова К. Г., Бушуєва І. В., Гладишева С. А.
Назва : Вивчення впливу концентрації поверхнево-активних речовин на вивільнення трифузолу з ветеринарних внутрішньоматкових супозиторіїв
Місце публікування : Фармац. журн. - київ, 2020. - N 4. - С. 88-93 (Шифр ФУ3/2020/4)
MeSH-головна: ПОВЕРХНОСТНО-АКТИВНЫЕ ВЕЩЕСТВА -- SURFACE-ACTIVE AGENTS
СУППОЗИТОРИИ -- SUPPOSITORIES
ВЕТЕРИНАРИЯ -- VETERINARY MEDICINE
Анотація: Основним напрямом у збільшенні виробництва м’яса та молока на найближчі роки є інтенсифікація всіх галузей тваринництва. Хвороби тварин з ураженням статевої сфери є достатньо розповсюдженими, що спричинює значний економічний збиток через зниження продуктивності тварин або навіть безпліддя. На сьогодні триває пошук ветеринарних засобів, що забезпечили б ефективність лікування захворювань статевої сфери, зокрема великої рогатої худоби, та розширення арсеналу ветеринарних засобів та їх лікарських форм. Отже, поставлено завдання з удосконалення існуючих внутрішньоматкових ветеринарних супозиторіїв шляхом використання більш ефективної активної речовини та піноутворювача у їх складі, що забезпечує підвищення ефективності засобу, і, внаслідок цього, ефективності лікування запальних захворювань статевої сфери у великої рогатої худоби
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Бушуєва І. В.
Назва : Ритейл ветеринарних імунобіологічних препаратів на українському ринку ветеринарних вакцин
Місце публікування : Актуал. питання фармац. і мед. науки та практики. - Запоріжжя, 2020. - Том 13, N 1. - С. 137-146 (Шифр АУ40/2020/13/1)
MeSH-головна: ВЕТЕРИНАРНЫЕ ЛЕКАРСТВЕННЫЕ СРЕДСТВА -- VETERINARY DRUGS
ВАКЦИНЫ -- VACCINES
ЖИВОТНОВОДСТВО -- ANIMAL HUSBANDRY
ПТИЦЕВОДСТВО -- POULTRY BREEDING
Анотація: Мета роботи – встановити індикатори особливостей ринку ветеринарних препаратів; визначити рівень насиченості та відповідного забезпечення сектора сільськогосподарських тварин ветеринарними препаратами, що входять у Перелік ветеринарних імунобіологічних препаратів, які зареєстровані в Україні; проаналізувати ринок зареєстрованих імунобіологічних препаратів за лікарськими формами; дослідити частки ринку фармацевтичних фірм-власників реєстраційних посвідчень (українських і закордонних) і фірм-виробників (українських і закордонних) цієї продукції; узагальнити залежність асортименту використовуваних вакцин для птахів від найчастіших хвороб у цьому господарстві та загальної епізоотичної ситуації в регіоні. Матеріали та методи. Протягом дослідження використали синтетичний, аналітичний методи, а також методи інформаційного пошуку, систематизації, порівняння, графічний, статистичний, описовий, узагальнення. Матеріалами дослідження стали Закон України «Про ветеринарну медицину», Перелік ветеринарних імунобіологічних препаратів, що зареєстровані в Україні станом на 10.04.2019 р., офіційна інформація Державної служби статистики України (Департаменту статистики сільського господарства та навколишнього середовища) за 2018 – червень 2019 р., звіти консалтингової групи Pro-Сonculting і компанії IndexBox Marketing. Результати. Результати дослідження дають можливість для управління насиченістю ринку ветеринарних імунобіологічних препаратів; коригування його місткості та наповнення препаратами залежно від потреби часу; створення здорової конкуренції між закордонними учасниками ринку та вітчизняними виробниками; виявлення головних показників ринку (кон’юнктури, попиту та споживання імунологічних препаратів), що дасть змогу побудувати прогнози розвитку бізнесу, оцінити потенціал росту, можливості та загрози на ринку; залучення на український ринок ветеринарних закордонних фірм-власників реєстраційних посвідчень і фірм-виробників ефективних, доступних за вартістю та якістю вакцин для підтримання стабільної епізоотичної ситуації в сільських господарствах, приватному секторі регіонів і загального благополуччя епізоотичного стану в державі. Висновки. Опрацювання, елементи систематизації, зіставлення та узагальнення нормативно-законодавчої бази: Закону України «Про ветеринарну медицину»; Переліку ветеринарних імунобіологічних препаратів, що зареєстровані в Україні станом на 10.04.2019 р.; офіційної інформації Державної служби статистики України (Департаменту статистики сільського господарства та навколишнього середовища) за 2018 – червень 2019 р. – показали, що на ринку України наявні можливості для входу нових учасників (зокрема вітчизняних виробників), зручніших для дистрибутора, ніж для виробника. Ризики та бар’єри входу на ринок пов’язані, головним чином, із високим рівнем конкуренції в галузі.
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Бушуєва І. В., Петрова К. В., Попова Ж. М.
Назва : Деякі аспекти аналізу законодавства України, що регламентує виробництво ветеринарних лікарських засобів
Місце публікування : Актуал. питання фармац. і мед. науки та практики. - Запоріжжя, 2021. - Том 14, N 2. - С. 245-250 (Шифр АУ40/2021/14/2)
MeSH-головна: ВЕТЕРИНАРНОЕ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВО -- LEGISLATION, VETERINARY
ВЕТЕРИНАРНЫЕ ЛЕКАРСТВЕННЫЕ СРЕДСТВА -- VETERINARY DRUGS

Анотація: Мета роботи – вивчення сучасного стану вітчизняного законодавчого забезпечення питань державної регуляції у сфері ліцензування діяльності суб’єктів підприємництва в галузі виробництва ветеринарних лікарських засобів і його гармонізації з вимогами Європейського Союзу. Матеріали та методи. Матеріали для дослідження – нормативно-законодавчі акти, що регулюють норму закону та принципи державної політики України у сфері ліцензування діяльності суб’єктів підприємництва в галузі виробництва ветеринарних лікарських засобів, що діють у період із 2015 року до сьогодні. Під час дослідження використали методи інформаційного пошуку, систематизації, аналітичний, графічний, порівняння, узагальнення даних. Результати. У статті викладено основні результати аналізу законодавства України, що регламентує виробництво ветеринарних лікарських засобів і ветеринарних препаратів. За результатами аналізу, в період із 2015 до 2018 р. українські виробники ветеринарних лікарських препаратів працювали в умовах, що не передбачають наявності ліцензії на цей вид діяльності. Указом Президента України затверджена програма сталого стратегічного розвитку країни «Україна-2020», котра передбачала здійснення реформ у форматі дерегуляції та розвитку підприємництва, що виключає наявність ліцензій на виробництво ветеринарних препаратів. Висновки. У результаті дослідження зробили висновок: Закон України «Про ліцензування видів господарської діяльності» від 3 березня 2015 р. № 222-VIII загалом дійсно був спрямований на зменшення впливу та регуляторного тиску держави на діяльність суб’єктів господарювання, що займаються виробництвом ветеринарних препаратів.
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Оглобліна М. В., Бушуєва І. В., Парченко В. В.
Назва : Результати визначення показників морфологічного складу крові тварин та окремі біохімічні показники під час використання потенційного препарату з сумішшю двох активних сполук (4-((5-(децилтіо)-4-метил-4Н-1,2,4-тріазол-3-іл)метил)морфоліну та 5-(2-фторфеніл)-4-((4-бромфеніл)іліден)аміно-1,2,4-тріазол-3-тіолу) в олії насіння розторопші
Паралельн. назви :The results of determining the indicators of the morphological composition of the blood of animals and individual biochemical indicators using a potential drug with a mixture of two active compounds: 4-((5-(decylthio)-4-methyl-4H-1,2,4-triazole-3-yl)methyl)morpholine and 5-(2-fluorophenyl)-4-((4-bromophenyl)ylidene)amino-1,2,4-triazole-3-thiol in milk thistle seed oil
Місце публікування : Актуальні питання фармацевтичної і медичної науки та практики. - 2022. - N 3. - С. 283-287 (Шифр АУ40/2022/3)
Примітки : Бібліогр.: в кінці ст.
MeSH-головна: КОМПЛЕКСНЫЕ СМЕСИ -- COMPLEX MIXTURES
БИОХИМИЧЕСКИЕ ПРОЦЕССЫ -- BIOCHEMICAL PROCESSES
КРОВИ ХИМИЧЕСКИЙ АНАЛИЗ -- BLOOD CHEMICAL ANALYSIS
РАСТОРОПША -- MILK THISTLE
МАСЛА -- OILS
СЕМЕНА -- SEEDS
МОДЕЛИ НА ЖИВОТНЫХ -- MODELS, ANIMAL
МОРФОЛИНЫ -- MORPHOLINES
ТРИАЗОЛЫ -- TRIAZOLES
ПРОТИВОИНФЕКЦИОННЫЕ СРЕДСТВА -- ANTI-INFECTIVE AGENTS
Анотація: Впровадження в медичну і ветеринарну практику нових вітчизняних високоефективних і безпечних лікарських засобів – надважливе задання сучасної фармацевтичної науки. Продовження пошуку та здійснення досліджень з доведення біологічної активності похідних 1,2,4-тріазолу є перспективними напрямами у цій галузі. Відомо, що такі похідні 1,2,4-тріазолу, як 4-((5-(децилтіо)-4-метил-4Н-1,2,4-тріазол-3-іл)метил)морфолін і 5-(2-фторфеніл)-4-((4-бромфеніл)іліден)аміно-1,2,4-тріазол-3-тіол мають широкий спектр біологічної активності. Інтерес для наступних ґрунтовних досліджень становить саме протимікробна та протигрибкова дії. Для впровадження в медичну і ветеринарну практику новостворених лікарських препаратів для лікування грибкових захворювань шкіри тварин потрібні нові дослідження властивостей цих сполук і їхніх сумішейThe introduction of new domestic highly effective and safe medicines into medical and veterinary practice is an important task of modern pharmaceutical science. Continuation of the search and conduct of research to bring the biological activity of 1,2,4-triazole derivatives is one of the promising areas of such activity. At this stage of research, it is known that such 1,2,4-triazole derivatives as 4-((5-(decylthio)-4-methyl-4H-1,2,4-triazole-3-yl)methyl)morpholine and 5-(2-fluorophenyl)-4-((4-bromophenyl)ylidene)amino-1,2,4-triazole-3-thiol have a wide spectrum of biological activity. Interest for further thorough research is precisely the antimicrobial and antifungal effects. The introduction into medical and veterinary practice of newly created drugs for the treatment of fungal diseases on the skin of animals requires further studies of the properties of these compounds and their mixtures
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття зі збірника (однотомник)
Шифр видання : 61/С 96
Автор(и) : Добров Л. О., Бушуєва І. В.
Назва : Необхідність стрункого розвитку ветеринарної фармації та медицини
Колективи : "Сьогодення та майбутнє медицини", міжнар. наук. конф. студ. та молодих вчених
Місце публікування : "Сьогодення та майбутнє медицини", міжнар. наук. конф. студ. та молодих вчених. Матеріали VI Міжнародної наукової конференції студентів та молодих вчених "Сьогодення та майбутнє медицини", 9-10 квіт. 2009 р./ гол. ред. Мороз В. М., ред.: В. В. Петрушенко, І. М. Макарчук, С. А. Мовчан ; відп. секр. С. Г. Полінкевич. - 2009. - С. 29 (Шифр 61/С 96-239883)
УДК : 61 + 61(06)
Знайти схожі

11.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Бушуєва І. В., Доля Є. В., Білоус М. В.
Назва : Фармакоекономічні підходи до лікування хворих на епілепсію
Місце публікування : Фармацевтичний журнал. - 2005. - № 6. - С. 12-15 (Шифр ФУ3/2005/6)
Предметні рубрики: Экономика фармацевтическая
Эпилепсия-- лек тер
Знайти схожі

12.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Білай І. М., Дарій В. І., Рижов О. А., Райкова Т. С., Бушуєва І. В., Демченко В. О., Зарічнп Т. П., Білоус М. В., Кандибей Н. В., Пругло Є. С.
Назва : Проведення заходів для подальшого вдосконалення навчання провізорів-інтернів на базах стажування
Місце публікування : Медична освіта. - 2010. - № 4. - С. 30-33. (Шифр МУ7/2010/4)
Предметні рубрики: Интернатура и резидентура
Образование фармацевтическое, повышение квалификации
Знайти схожі

13.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Бушуєва І. В.
Назва : Передумови та формування концепції економічного розвитку галузі ветеринарної фармації в Україні
Місце публікування : Актуальні питання фармацевтичної і медичної науки та практики. - 2013. - № 2. - С. 70-73 (Шифр AУ40/2013/2)
Знайти схожі

14.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Бушуєва І. В., Петрова К. В., Киричко Б. П., Парченко В. В.
Назва : Вивчення мутагенного впливу з прогнозом канцерогенності 4-((5-децилтіо)-4-метил-4-Н-1,2,4-тріазол-3-іл)метил)морфоліну для наступних досліджень із метою створення нового лікарського препарату протигрибкової активності
Паралельн. назви :Study of mutagenic effects with predicted carcinogenicity of 4-((5-decylthio)-4-methyl-4-H-1,2,4-triazole-3-yl)methyl)morpholine for further research in order to create a new drug with antifungal activity
Місце публікування : Актуальні питання фармацевтичної і медичної науки та практики. - 2022. - N 3. - С. 271-276 (Шифр АУ40/2022/3)
Примітки : Бібліогр.: в кінці ст.
MeSH-головна: ТРИАЗОЛЫ -- TRIAZOLES
МУТАГЕНЫ -- MUTAGENS
КАНЦЕРОГЕНЫ -- CARCINOGENS
АНТИТЕЛА ПРОТИВООПУХОЛЕВЫЕ -- ANTIBODIES, NEOPLASM
ЦИТОГЕНЕТИЧЕСКИЙ АНАЛИЗ -- CYTOGENETIC ANALYSIS
ПРОТИВОГРИБКОВЫЕ СРЕДСТВА -- ANTIFUNGAL AGENTS
Анотація: Нині все ширшим стає розроблення ефективних і безпечних лікувальних засобів із використанням похідних 1,2,4-тріазолу. Цінність таких препаратів визначається швидкою та пролонгованою біологічною дією, що не супроводжується різкими змінами гомеостазу та вираженими побічними ефектами, характерними для більшості фармакологічних препаратів синтетичного походження. В умовах обмеженого асортименту вітчизняних протимікробних і протигрибкових ветеринарних лікарських засобів на національному фармацевтичному ринку одним із напрямів вирішення цієї задачі є пошук, розроблення та дослідження лікарських засобів із протимікробною та протигрибковою активністюThe development of effective and safe therapeutic agents using 1,2,4-triazole derivatives is gaining momentum in today’s conditions. The value of such drugs is determined by the rapid and prolonged biological action, which is not accompanied by abrupt changes in homeostasis and pronounced side effects, which are characteristic of most pharmacological drugs of synthetic origin. In the context of a limited range of domestic antimicrobial and antifungal veterinary drugs on the national pharmaceutical market, one of the directions for solving this problem is the search, study, research, and development of drugs with antimicrobial and antifungal activity
Знайти схожі

15.

Назва журналу :Актуальні питання фармацевтичної і медичної науки та практики -2022р.,N 3
Цікаві статті :
Fedotov S. O. Synthesis and properties of 3-(ethylthio)-9-methyl-6-(alkylthio)pyrazolo[1,5-d][1,2,4]triazolo[3,4-f][1,2,4]triazines/ S. O. Fedotov, A. S. Hotsulia (стр.227-234)
Safonov A. A. Synthesis, antimicrobial and antifungal activity of 3-(2-bromophenyl)-5-(alkylthio)-4-phenyl-4H-1,2,4-triazoles/ A. A. Safonov, O. I. Panasenko (стр.235-240)
Гречана О. В. Фармакогностичні дослідження трави Trifolium fragiferum L. флори півдня України/ О. В. Гречана [та ін.] (стр.241-249)
Odyntsova V. M. Chromato-mass spectroscopy of tinctures from the underground part of Valerian plants growing in Zaporizhzhia region/ V. M. Odyntsova [та ін.] (стр.250-258)
Тарапон К. В. Розробка та валідація методики визначення супровідних домішок у гранулах для оральної суспензії з німесулідом/ К. В. Тарапон, О. В. Тригубчак (стр.259-265)
Aleksandrova K. V. Search for potential hypoglycemic agents among potassium salts of 3-benzyl-8-substituted xanthines/ K. V. Aleksandrova [та ін.] (стр.266-270)
Бушуєва І. В. Вивчення мутагенного впливу з прогнозом канцерогенності 4-((5-децилтіо)-4-метил-4-Н-1,2,4-тріазол-3-іл)метил)морфоліну для наступних досліджень із метою створення нового лікарського препарату протигрибкової активності/ І. В. Бушуєва [та ін.] ; І. В. Бушуева [та ін.] (стр.271-276)
Гладишев В. В. Порівняльне вивчення специфічної активності м’яких аплікаційних лікарських засобів з вінпоцетином/ В. В. Гладишев [та ін.] (стр.277-282)
Оглобліна М. В. Результати визначення показників морфологічного складу крові тварин та окремі біохімічні показники під час використання потенційного препарату з сумішшю двох активних сполук (4-((5-(децилтіо)-4-метил-4Н-1,2,4-тріазол-3-іл)метил)морфоліну та 5-(2-фторфеніл)-4-((4-бромфеніл)іліден)аміно-1,2,4-тріазол-3-тіолу) в олії насіння розторопші/ М. В. Оглобліна, І. В. Бушуева, В. В. Парченко (стр.283-287)
Popko S. S. Microscopic, submicroscopic characterization of pro- and anti-inflammatory cell phenotypes of the lungs in conditions of experimental allergic inflammation/ S. S. Popko (стр.288-294)
Іваненко Т. В. Особливості планіметричної організації ендокринної частини підшлункової залози у гіпертензивних щурів лінії SHR/ Т. В. Іваненко (стр.295-300)
Venytska H. V. Effectiveness of antiviral treatment of patients with chronic hepatitis C GT 1b depending on the presence of comorbid chronic renal insufficiency/ H. V. Venytska, O. V. Riabokon (стр.301-306)
Панасенко М. О. Прогностична значущість Р-селектину і sST2 у пацієнтів з множинною мієломою/ М. О. Панасенко, Б. Б. Самура, С. Я. Доценко (стр.307-312)
Колесник М. Ю. Стан ниркової функції у чоловіків із гіпертонічною хворобою в умовах порушень пуринового та вуглеводного обміну/ М. Ю. Колесник, О. В. Дудко (стр.313-318)
Губарь А. О. Особливості перебігу уратного нефролітіазу, коморбідного з метаболічним синдромом/ А. О. Губарь [та ін.] (стр.319-325)
Brytanova T. S. Study of the preferences of doctors and pharmacists regarding medicines for the treatment of diseases of the peripheral nervous system/ T. S. Brytanova [та ін.] (стр.326-329)
Демченко В. О. Дослідження сучасного стану ринку вітамінно-мінеральних комплексів для вагітних та інформаційного супроводу жінок у період вагітності/ В. О. Демченко, Н. О. Ткаченко, В. О. Демченко (стр.330-336)
Цікаві статті :
Знайти схожі


16.

Назва журналу :Фармацевтичний журнал -2023р. т.78,N 6
Цікаві статті :
Брух М. І. Імуномодулятори як об’єкти фармацевтичного ринку. Повідомлення III. Продуктова кон’юнктура імуносупресантів та їхнє місце у програмі державних гарантій медичного обслуговування населення/ М. І. Брух [та ін.] (стр.3-14)
Салій О. О. Аналіз ризиків в управлінні запасами, зберіганні та транспортуванні вакцин закладам охорони здоров’я/ О. О. Салій [та ін.] (стр.15-29)
Кривов’яз О. В. Порівняльна характеристика функціонування аптечних закладів в Україні та країнах Європейського економічного простору/ О. В. Кривов’яз, В. М. Коваль (стр.30-45)
Юринець З. В. Фармакоекономічний аналіз застосування едаравону у лікуванні пацієнтів із гострим ішемічним інсультом в Україні/ З. В. Юринець [та ін.] (стр.46-60)
Кленіна О. В. Використання баз даних хемоінформатики та біоінформатики у процесах комп’ютерного конструювання ліків (огляд) / О. В. Кленіна, Т. І. Чабан (стр.61-82)
Оглобліна М. В. Розроблення технології промислового виробництва з визначенням якості м’якого лікарського засобу «Ветмікодерм» для ветеринарії/ М. В. Оглобліна [та ін.] (стр.83-93)
Ярошенко А. О. Розробка промислової технології рослинної субстанції калини звичайної плодів екстракту рідкого/ А. О. Ярошенко [та ін.] (стр.94-103)
Мазулін О. В. Дослідження вмісту каротиноїдів та хлорофілів у траві ефіроолійних видів роду Thymus L. у репродуктивний період/ О. В. Мазулін [та ін.] (стр.104-113)
Цікаві статті :
Знайти схожі


17.

Назва журналу :Актуальні питання фармацевтичної і медичної науки та практики -2021р. т.14,N 2
Цікаві статті :
Khilkovets A. V. Investigation of physical and chemical properties of new derivatives of 5-(thiophene-3-ylmethyl)-4R-1,2,4-triazole-3-thiols/ A. V. Khilkovets (стр.152-156)
Галстян А. Г. Дослідження каталітичного окиснення 4-нітроетилбензену озоном до 4-нітроацетофенону – напівпродукту синтезу антибіотиків/ А. Г. Галстян, А. С. Бушуєв (стр.157-161)
Safonov A. A. Antiradical activity of novel 4-amino-5-(thiophen-2-ylmethyl)-4H-1,2,4-triazole-3-thiol derivatives/ A. A. Safonov, I. S. Nosulenko (стр.162-166)
Бігдан О. А. Аналіз залежності між прогнозованою біологічною активністю та хімічною структурою S-похідних 5-(5-бромфуран-2-іл)-4R-1,2,4-тріазол-3-тіолів/ О. А. Бігдан (стр.167-172)
Karpenko Yu. V. Search for antibacterial activity in a number of new S-derivatives (1,2,4-triazole-3(2H)-yl)methyl)thiopyrimidines/ Yu. V. Karpenko, O. I. Panasenko (стр.173-178)
Panasenko O. I. Chromato-mass-spectroscopic research of chemical composition of Elaeagnus angustifolia L./ O. I. Panasenko [et al.] (стр.179-184)
Стремоухов О. О. Дослідження біологічно активних речовин леткої фракції вегетативних органів лохини високорослої/ О. О. Стремоухов, О. М. Кошовий, М. А. Комісаренко (стр.185-193)
Deyneka A. S. The study in cockscomb mineral composition/ A. S. Deyneka [et al.] (стр.194-199)
Одинцова В. М. Порівняльна характеристика настойок плодів деяких представників родини селерових/ В. М. Одинцова [та ін.] (стр.200-210)
Steshenko Ya. M. Study of the antimicrobial and fungicidal activity of the essential oil Thymus x citriodorus (Pers.) Schreb. var. “Silver Queen”/ Ya. M. Steshenko, O. V. Mazulin, N. M. Polishchuk (стр.211-214)
Maslov O. Yu. Study and evaluation antioxidant activity of dietary supplements with green tea extract/ O. Yu. Maslov [et al.] (стр.215-219)
Popko S. S. Morphological features of histogenic differon cells in connective tissue of guinea pigs’ lungs after sensitization with ovalbumin/ S. S. Popko, V. M. Yevtushenko (стр.220-225)
Lysenko V. A. Are there benefits of low doses of ACE inhibitors, MRAs, diuretics and statins in the treatment of heart failure?/ V. A. Lysenko (стр.226-231)
Бурлака Б. С. Використання методів машинного навчання в розробленні назальних лікарських форм церебропротективної дії/ Б. С. Бурлака, І. Ф. Бєленічев (стр.232-238)
Авраменко М. О. Технології дистанційного навчання на післядипломному етапі професійного розвитку фахівців фармації/ М. О. Авраменко [та ін.] (стр.239-244)
Бушуєва І. В. Деякі аспекти аналізу законодавства України, що регламентує виробництво ветеринарних лікарських засобів/ І. В. Бушуєва, К. В. Петрова, Ж. М. Попова (стр.245-250)
Алексєєв О. Г. Цивільна відповідальність у фармацевтичній сфері/ О. Г. Алексєєв (стр.251-258)
Zarichna T. P. Research of ethics and deontological aspects in pharmacies/ T. P. Zarichna [et al.] (стр.259-264)
Цікаві статті :
Знайти схожі


18.

Назва журналу :Фармацевтичний журнал -2022р. т.77,N 5
Цікаві статті :
Заліська О. М. Огляд фармацевтичного ринку антикоагулянтів для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19) під час воєнного стану в Україні/ О. М. Заліська, О. М. Семенов (стр.3-11)
Демчук М. Б. Ретроспективне дослідження асортименту комбінованих антигіпертензивних лікарських препаратів в Україні за 2022 рік порівняно з 2015 роком/ М. Б. Демчук, Н. В. Маланчук, Т. А. Грошовий (стр.12-22)
Салій О. О. Маркетингові дослідження асортименту лікарських засобів на основі солей природного походження/ О. О. Салій [та ін.] (стр.23-34)
Власенко І. О. Аналіз асортименту пероральних цукрознижувальних препаратів, що підлягають реімбурсації в Україні/ І. О. Власенко (стр.35-46)
Бойко А. І. Напрями розширення функціональних завдань комп’ютерних фармацевтичних баз знань з огляду на періоди різнотипних кризових ситуацій/ А. І. Бойко, І. Ю. Рев’яцький (стр.47-56)
Даценко І. С. Наукове обґрунтування концепції фармакоекономічного аналізу технологій ранньої діагностики та фармакотерапії легеневої артеріальної гіпертензії/ І. С. Даценко, А. В. Кабачна (стр.57-64)
Котов С. А. Вивчення залежності між вмістом поліфенолів у різних комбінаціях рослинних екстрактів та їхньою антиоксидантною активністю багатокомпонентного рослинного засобу антиалергійної дії/ С. А. Котов, Т. М. Гонтова (стр.65-73)
Оглобліна М. В. Огляд досліджень щодо впливу різних функціональних замісників нових похідних 1,2,4-триазолу на біологічні властивості сполук/ М. В. Оглобліна, І. В. Бушуєва, В. В. Парченко (стр.74-80)
Гриньків Я. О. Інгібітори 5-HT1 рецепторів (триптани) для лікування мігрені при вагітності: аналіз інструкцій для медичного застосування/ Я. О. Гриньків (стр.81-89)
Цікаві статті :
Знайти схожі


19.

Назва журналу :Фармацевтичний журнал -2022р. т.77,N 3
Цікаві статті :
Костюк І. А. Аналіз динаміки номенклатури лікарських засобів в урядовій програмі "Доступні ліки"/ І. А. Костюк, Ю. В. Пелих (стр.3-11)
Даценко І. С. Клінічна характеристика хворих, госпіталізованих до Українського експертно-консультативного центру легеневої гіпертензії для дорослих/ І. С. Даценко, А. В. Кабачна (стр.12-21)
Власенко І. О. Вивчення потреб та фармацевтичного забезпечення хворих на цукровий діабет під час воєнного стану/ І. О. Власенко, О. О. Комаріда, Л. Л. Давтян (стр.22-32)
Олєйнікова Н. В. Результати клініко-економічного аналізу фармакотерапії хворих на епілепсію/ Н. В. Олєйнікова [та ін.] (стр.33-43)
Krasovska N. I. Approaches to synthesis of ([1,2,4]triazolo[1,5-c]quinazolin-2-yl)benzoic acids as potential anti-inflammators/ N. I. Krasovska (стр.44-54)
Луцька А. В. Дослідження структурно-механічних властивостей для вибору основи фармацевтичної композиції у формі мазі/ А. В. Луцька, А. О. Дроздова (стр.55-60)
Тарапон К. В. Вплив фармацевтичних факторів на профілі розчинення гранул для оральної суспензії з німесулідом/ К. В. Тарапон, О. В. Тригубчак (стр.61-70)
Остащенко Т. М. Реологічні дослідження деяких модельних зразків основ для виготовлення м’яких лікарських засобів/ Т. М. Остащенко, А. О. Дроздова (стр.71-76)
Анзіна К. М. Дослідження летких сполук трави самосилу гайового (Teucrium chamaedrys L.) методом газової хроматографії з мас-детекцією/ К. М. Анзіна, А. В. Гудзенко (стр.77-81)
Городецька І. Я. Дослідження асортименту та інформаційного супроводу медичних виробів і косметичних засобів/ І. Я. Городецька, О. Р. Левицька, І. Л. Чухрай (стр.82-93)
Оглобліна М. В. Сучасні підходи щодо вивчення протимікробної та протигрибкової активності нових похідних 1,2,4-триазолу/ М. В. Оглобліна, І. B. Бушуєва, В. В. Парченко (стр.94-102)
Кириченко І. В. Протизапальні властивості екстракту маруни дівочої (Tanacetum parthenium L.) на моделі хронічного запалення, модельованого ад’ювантом Фрейнда у щурів/ І. В. Кириченко, О. Я. Мищенко (стр.103-112)
Цікаві статті :
Знайти схожі


20.

Назва журналу :Фармацевтичний журнал -2023р. т.78,N 3
Цікаві статті :
До 70-річного ювілею професора Гудзенка Олександра Павловича (стр.3-5)
Немченко А. С. Дослідження стану та проблем забезпечення хворих на діабет препаратами інсуліну та засобами моніторингу глікемії/ А. С. Немченко, Т. М. Коба, В. М. Назаркіна (стр.6-17)
Власенко І. О. Вивчення преференцій лікарів для оптимізації аптечного асортименту цукрознижувальних препаратів/ І. О. Власенко (стр.18-29)
Трохимчук В. В. Проблеми та перспективи медичного забезпечення військовослужбовців, хворих на COVID-19, в умовах медичного страхування/ В. В. Трохимчук, І. О. Панкратов (стр.30-38)
Рафальська Я. Д. Аналіз захворюваності на рак молочної залози в Україні та місті Києві/ Я. Д. Рафальська, К. Л. Косяченко (стр.39-47)
Заліська О. М. Аналіз інформаційного забезпечення про антигіпертензивні лікарські засоби за даними веб-сервісів України/ О. М. Заліська, В. С. Гуз (стр.48-57)
Блавацька О. Б. Аналіз тенденцій і динаміки виписування електронних рецептів на антибіотики та їх електронного відпуску в Україні та у Львівській області/ О. Б. Блавацька, Г. Ю. Яцкова, Г. О. Сосновська (стр.58-67)
Матущак М. Р. Фармакоекономічна оцінка раціональності застосування схем хіміотерапії, що містять імунотерапевтичні препарати, у лікуванні класичної лімфоми Ходжкіна/ М. Р. Матущак, Г. Л. Панфілова (стр.68-81)
Бушуєва І. В. Cучacнi пiдxoди дo впpoвaдження cтaндapтiв вищoї ocвiти для cпецiaльнocтi 226 Фapмaцiя, пpoмиcлoвa фapмaцiя/ І. В. Бушуєва [та ін.] (стр.82-94)
Цікаві статті :
Знайти схожі


 1-20    21-33 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)