Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Вища освіта (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Воротинцев, С. І.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 50
Показані документи з 1 по 20
 1-20    21-40   41-50 
1.


    Момот, Н. В.
    Ультразвукове дослідження як метод ранньої "приліжкової" діагностики гострого пошкодження нирок у геріатричних пацієнтів після ургентної абдомінальної хірургії [Текст] / Н. В. Момот, Н. В. Туманська, С. І. Воротинцев // Патологія. - 2021. - Том 18, N 2. - С. 142-151


MeSH-головна:
ПОЧЕК ОСТРОЕ ПОВРЕЖДЕНИЕ -- ACUTE KIDNEY INJURY (диагностика, лекарственная терапия, ультрасонография, этиология)
ПОЖИЛЫЕ -- AGED (физиология)
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЕ ОСЛОЖНЕНИЯ -- POSTOPERATIVE COMPLICATIONS (диагностика, лекарственная терапия, этиология)
ВОЗРАСТНЫЕ ФАКТОРЫ -- AGE FACTORS
Анотація: Геріатричні пацієнти особливо схильні до розвитку післяопераційних ускладнень, одним із яких є гостре пошкодження нирок (ГПН). Рання діагностика ГПН?– важлива складова ефективності його профілактики та лікування. Вважають, що ультразвукове дослідження ниркового кровотоку може бути перспективним методом «приліжкової» діагностики ГПН. Мета роботи?– визначити прогностичну цінність величини ниркового резистивного індексу (RRI) та напівкількісного оцінювання ниркової перфузії (SQP) як методів ранньої діагностики ГПН у геріатричних пацієнтів після ургентної абдомінальної хірургії. Матеріали та методи. У проспективне одноцентрове дослідження залучили 40 пацієнтів (72,5 (65,0; 81,5) року), яким визначали ризик розвитку, наявність і стадію ГПН, додатково вимірювали показники гемодинаміки, внутрішньочеревний тиск (ВЧТ), внутрішньочеревний перфузійний тиск (ВЧПТ). Нирковий резистивний індекс (RRI), SQP визначали за допомогою ультразвукової доплерографії (ультразвуковий датчик CН-6, SIEMENS, Acuson Antares). Статистичний аналіз виконали за допомогою програми Statistica for Windows 13 (StatSoft Inc., № JPZ804I382130ARCN10-J). Результати. В післяопераційному періоді ГПН спостерігали у 26 (65?%) осіб. Порівняно з пацієнтами без ГПН вони мали на 14?% нижчий рівень середнього артеріального тиску (р?=?0,008), в середньому на 4?мм рт. ст. вищий ВЧТ (р?=?0,005) та суттєво нижчий ВЧПТ (р?=?0,0348). У пацієнтів із ГПН RRI на 13,9?% вищий, ніж у хворих без ГПН (0,75 (0,72; 0,81) в. од. проти 0,66 (0,61; 0,69) в. од. відповідно, р?=?0,000001), але ступінь SQP нирок вірогідно не відрізнявся у групах (р?=?0,636). Логістичний регресійний аналіз показав, що у хворих із високим RRI в 15 разів частіше виникає ГПН. ROC-аналіз засвідчив, що RRI 0,71 в. од. є пороговим рівнем для розвитку ГПН із чутливістю 87,2?% та специфічністю 73,5?%, має велику прогностичну цінність (площа під кривою AUC 0,868, p??0,0001). СІ, ВЧТ і ВЧПТ вірогідно дуже слабко корелювали з RRI (r?
Дод.точки доступу:
Туманська, Н. В.
Воротинцев, С. І.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

2.


    Воротинцев, С. І.
    Fast-track анестезія в абдомінальній хірургії у пацієнтів з ожирінням [Текст] / С. І. Воротинцев // Проблеми безперервної медичної освіти та науки. - 2018. - N 2. - С. 60-64


MeSH-головна:
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY (хирургия)
ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ -- SURGICAL PROCEDURES, OPERATIVE (использование, методы)
Анотація: Комбінована інгаляційно-епідуральна анастезія може вважатися технікою Fast-track анастезії в лапаротомній абдомінальній хірургії у пацієнтів з ожирінням.
Комбинированная ингаляционно-эпидуральная анастезия может считаться техникой Fast-track анестезии в лапаротомной абдоминальной хирургии у пациентов с ожирением.
Вільних прим. немає

Знайти схожі

3.


    Воротинцев, С. І.
    Застосування ультразвуку під час виконання епідуральної блокади в пацієнтів з ожирінням / С. І. Воротинцев, М. М. Софілканич, О. В. Захарчук // Проблеми безперервної медичної освіти та науки. - 2018. - N 3. - С. 52-57


MeSH-головна:
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY (патофизиология)
СПИНАЛЬНАЯ МАНИПУЛЯЦИЯ -- MANIPULATION, SPINAL (использование, методы, стандарты, тенденции)
УЛЬТРАСОНОГРАФИЯ -- ULTRASONOGRAPHY (использование, методы, стандарты)
ИНЪЕКЦИИ ЭПИДУРАЛЬНЫЕ -- INJECTIONS, EPIDURAL (использование, методы, стандарты)
Анотація: Для епідуральної блокади в пацієнтів із порушеними анатомічними орієнтирами можна застосовувати ультразвукове дослідження хребта. Оцінено технічні можливості та клінічну ефективність ультразвукового дослідження хребта під час катетеризації епідурального простору у пацієнтів з ожирінням.
Для эпидуральной блокады у пациентов с нарушенными анатомическими ориентирами можно применять ультразвуковое исследование позвоночника. Оценены технические возможности и клиническая эффективность ультразвукового исследования позвоночника во время катетеризации эпидурального пространства у пациентов с ожирением.
Дод.точки доступу:
Софілканич, М. М.
Захарчук, О. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

4.


    Воротинцев, С. І.
    Вплив епідуральної аналгезії на гемостатичний потенціал після абдомінальних операцій у пацієнтів з ожирінням [Текст] / С. І. Воротинцев, О. О. Тарабрін // Клінічна анестезіологія та інтенсивна терапія. - 2018. - № 1. - С. 5-13. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ВЕНОЗНАЯ ТРОМБОЭМБОЛИЯ -- VENOUS THROMBOEMBOLISM
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY
ЛАПАРОСКОПИЯ -- LAPAROSCOPY
АНАЛГЕЗИЯ ЭПИДУРАЛЬНАЯ -- ANALGESIA, EPIDURAL
ГЕМОСТАЗ -- HEMOSTASIS
ГЕМОСТАТИЧЕСКИЕ МЕТОДЫ -- HEMOSTATIC TECHNIQUES
Анотація: Введение. Современные рекомендации по профилактике венозного тромбоэмболизма у пациентов с ожирением имеют низкий уровень доказательности, поэтому актуально применение других техник влияния на гемостатический потенциал (ГП). Цель. Оценить влияние эпидуральной аналгезии (ЭА) на показатели системы гемостаза после лапароскопических операций у пациентов с ожирением. Материалы и методы. Показатели ГП измеряли у 52 пациентов с индексом массы тела 30 кг/м2 с помощью методики низкочастотной пьезоэлектрической тромбоэластографии. Определяли исходный уровень ГП и сравнивали его изменения на 3-и сутки после операции между группой тотальной внутривенной анестезии (ТВА, n=26) и группой ЭА (n=25). Статистический анализ проведен с помощью программы Statistica for Windows версия 6.0. Результаты. Исходный уровень ГП достоверно не различался между группами исследования. В группе ТВА гиперкоагуляция и угнетение фибринолиза на фоне умеренного снижения агрегации тромбоцитов сохранялись на 3-и сутки после операции (p0,05). В группе ЭА происходило улучшение показателей коагуляции и фибринолиза, а показатели агрегации достигли нижней границы нормы (p0,05). Выводы. Периоперационное использование ЭА в абдоминальной лапароскопической хирургии у пациентов с ожирением способствует нормализации коагуляционной и фибринолитической составляющей ГП, но уменьшает агрегацию форменных элементов крови
Дод.точки доступу:
Тарабрін, О. О.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

5.


    Воротинцев, С. І.
    Ефективність використання регіонарних технік знеболення в лапароскопічній хірургії у пацієнтів з ожирінням [Текст] / С. І. Воротинцев, М. М. Солфілканич, О. В. Захарчук // Біль, знеболювання і інтенс. терапія. - 2018. - N 1. - С. 76-79. - Библиогр. в конце ст.

Анотація: В роботі визначено ефективність епідуральної аналгезії (ЕА) та блокади площини поперечного м’яза живота (ТАР- блок) як компонентів периопераційного знеболення при лапароскопічних операціях у пацієнтів з ожирінням. Виявлено, що використання ЕА, в порівнянні із застосуванням ТАР-блоку, або тільки тотальної внутрішньовенноїанестезії (ТВА), дозволяє вдвічі знизити інтраопераційну потребу в знеболенні фентанілом та раніше екстубувати пацієнтів (p0,05). В післяопераційному періоді, як ЕА так і ТАР-блок, забезпечують кращу аналгезію пацієнтів в порівнянні зі «стандартним» знеболенням опіоїдами та нестероїдними протизапальними засобами (НПЗЗ), а також зменшують інцидентність депресії дихання та нудоти, потребу в опіоїдах (p0,05). Таким чином, більш ефективний профіль знеболення дозволив прискорити час мобілізації (самостійне пересування по палаті) пацієнтів з ЕА або ТАР-блоком до 8-13 годин після операції, тоді як у пацієнтів без реґіонарних технік знеболення цей показник склав 18 (16-22) годин (p0,05). Вищезазначене дозволяє визнати ЕА та ТАР-блок ефективними реґіонарними техніками периопераційної аналгезії в лапароскопічній хірургії у пацієнтів з ожирінням
Дод.точки доступу:
Солфілканич, М. М.
Захарчук, О. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

6.


    Кузьменко, Т. С.
    Спосіб прогнозування післяопераційних пневмоній в абдомінальній хірургії [Текст] / Т. С. Кузьменко, С. І. Воротинцев // Біль, знеболювання і інтенс. терапія. - 2018. - N 1. - С. 85-86. - Библиогр. в конце ст.

Анотація: Післяопераційна пневмонія (ПП) є серйозним ускладненням в абдомінальній хірургії, що розвивається з частотою до 20 %, та є однією з основних причин летальності хірургічних хворих [1]. ПП пов’язана із збільшенням післяопераційної 30-денної смертності [2], тривалості перебування хворих в стаціонарі та вартості лікування [2, 3, 4, 5]. Для пацієнтів, що перенесли операцію на верхньому поверсі черевної порожнини, проблема виникнення ПП є найбільш актуальною [6]. Але є досить багато інших чинників розвитку ПП, що обумовлює складність в практичному використанні наявних прогностичних шкал [7] та потребує визначення найбільш вагомих серед них
Дод.точки доступу:
Воротинцев, С. І.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

7.


    Воротинцев, С. І.
    Періопераційна аналгезія у пацієнтів з ожирінням / С. І. Воротинцев // Медицина невідкладних станів. - 2021. - Т. 17, № 5. - С. 21-29. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ОЖИРЕНИЕ ПАТОЛОГИЧЕСКОЕ -- OBESITY, MORBID (осложнения, патофизиология)
ПЕРИОПЕРАЦИОННЫЙ ПЕРИОД -- PERIOPERATIVE PERIOD (использование)
АНЕСТЕЗИЯ И АНАЛГЕЗИЯ -- ANESTHESIA AND ANALGESIA (использование, классификация)
БОЛИ ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЕ -- PAIN, POSTOPERATIVE (лекарственная терапия)
ОБЗОР ЛИТЕРАТУРЫ КАК ТЕМА -- REVIEW LITERATURE AS TOPIC
Анотація: Ожиріння та, зокрема, морбідне ожиріння (МО) набувають дедалі більшого поширення в усьому світі. МО пов’язане із зміненою фізіологією організму та збільшенням супутніх захворювань, що може зробити особливо тяжким управління періопераційним болем у таких пацієнтів. З урахуванням більшої частоти респіраторних розладів традиційне опіоїд-орієнтоване лікування болю у пацієнтів з МО може призвести до вентиляційних порушень та збільшення захворюваності та/або смертності. Мультимодальні стратегії знеболювання, засновані на поетапному, відповідно до ступеня тяжкості болю, опіоїд-зберігаючому підході, можуть покращити безпеку пацієнтів та результати лікування. Подальший прогрес у розумінні механізмів утворення гострого болю змушує лікарів активно виявляти та лікувати як ноцицептивні, так і проноцицептивні його компоненти (гіпералгезію тощо). Такі протоколи мультимодальної аналгезії слід стандартизувати та впроваджувати в періопераційну допомогу пацієнтам з МО. На додаток до стандартизації лікування післяопераційного болю, незалежно від застосованого режиму анестезії та аналгезії, деяким пацієнтам з МО необхідний розширений респіраторний моніторинг для запобігання можливим побічним явищам з боку дихальних шляхів. У цьому огляді коротко описані фізіологічні зміни при ожирінні, патофізіологія болю та засноване на доказах клінічне оновлення щодо лікування болю при МО. Також обговорюється роль опіоїд-зберігаючих фармакологічних ад’ювантів, висвітлюються майбутні напрями досліджень в галузі управління періопераційним болем у пацієнтів з МО
Вільних прим. немає

Знайти схожі

8.


    Воротинцев, С. І.
    Використання блокади піхви прямого м’яза живота для "рятівного" знеболювання після серединної лапаротомії у хворих з ожирінням [Текст] / С. І. Воротинцев, М. М. Софілканич, О. В. Захарчук // Клінічна хірургія. - 2018. - Т. 85, № 6. - С. 51-54. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY (хирургия)
ЛАПАРОТОМИЯ -- LAPAROTOMY (использование, методы)
БОЛИ ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЕ -- PAIN, POSTOPERATIVE (диагностика, лекарственная терапия)
НЕРВНО-МЫШЕЧНАЯ БЛОКАДА -- NEUROMUSCULAR BLOCKADE (использование, методы)
Анотація: Мета. Оцінити аналгетичну ефективність та можливість використання білатеральної подвійної блокади піхви прямого м’яза живота (RSB) як «рятівного» знеболювання після лапаротомних операцій у пацієнтів з ожирінням. Матеріали і методи. У 16 пацієнтів з ожирінням оцінені складність виконання, аналгетична ефективність та можливість використання RSB як «рятівного» методу знеболювання після лапаротомних операцій. Результати. Встановлено, що за допомогою ультразвукової (УЗ) підтримки RSB легко виконати у 75% пацієнтів, процедура триває 5 - 10 хв, загальна успішність знеболювання - 94%, адекватна аналгезія настає через - (3 ± 1,5) хв після завершення блокади. Використання RSB після операції зменшує у 2 рази потребу в опіоїдах та в 4 рази - інцидентність нудоти і блювання (p 0,05), сприяє активізації пацієнтів уже з кінця 1-ї доби (p 0,05), забезпечує аналгетичний комфорт на рівні «відмінно» або «добре» у 100% пацієнтів (p 0,05). Висновки. RSB є корисним компонентом мультимодальної аналгезії після серединної лапаротомії у пацієнтів з ожирінням, який запобігає надмірному призначенню опіоїдів, зменшує кількість їх побічних реакцій та підвищує якість знеболювання, оцінену 100% пацієнтів як «відмінна» або «добра»
Дод.точки доступу:
Софілканич, М. М.
Захарчук, О. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

9.


    Воротинцев, С. І.
    Ожиріння та періопераційна респіраторна підтримка [Текст] / С. І. Воротинцев // Біль, знеболювання і інтенс. терапія. - 2020. - N 1. - С. 63-64. - Библиогр. в конце ст.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

10.


    Воротинцев, С. І.
    Навчання основам ультразвуку в інтернатурі з анестезіології: час настав [Текст] / С. І. Воротинцев // Біль, знеболювання і інтенс. терапія. - 2020. - N 1. - С. 64. - Библиогр. в конце ст.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

11.


    Рева, Д. О.
    Аналіз післяопераційних нехірургічних ускладнень і летальності в невідкладній абдомінальній хірургії в пацієнтів похилого віку / Д. О. Рева, С. І. Воротинцев // Медицина невідкладних станів. - 2020. - Т. 16, № 3. - С. 131


MeSH-головна:
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЕ ОСЛОЖНЕНИЯ -- POSTOPERATIVE COMPLICATIONS (смертность, эпидемиология, этиология)
ПНЕВМОНИЯ -- PNEUMONIA (смертность, этиология)
ОСТРЫЙ ЖИВОТ -- ABDOMEN, ACUTE (хирургия)
ПОЖИЛЫЕ -- AGED
Анотація: Післяопераційні нехірургічні ускладнення в пацієнтів похилого віку є вагомою часткою ускладнень від усіх післяопераційних ускладнень в ургентній абдомінальній хірургії. За даними національного конфіденційного комітету розрахунку лікування та смертності (NCEPOD, 2016), частота виникнення післяопераційних нехірургічних ускладнень становить від 2,8 до 28 %, післяопераційна летальність в умовах невідкладної хірургії — від 19,3 до 23 %
Дод.точки доступу:
Воротинцев, С. І.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

12.


   
    Клінічний випадок персистуючої фібриляції шлуночків серця на тлі синдрому Torsade de pointes та багаторазової електроімпульсної терапії - дефібриляції / С. В. Григор’єв [та ін.] // Медицина невідкладних станів. - 2020. - Т. 16, № 4. - С. 141-145. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ТАХИКАРДИЯ ЖЕЛУДОЧКОВАЯ ПАРОКСИЗМАЛЬНАЯ -- TACHYCARDIA, VENTRICULAR (патофизиология, терапия, этиология)
ЖЕЛУДОЧКОВ ФИБРИЛЛЯЦИЯ -- VENTRICULAR FIBRILLATION (патофизиология, терапия)
ЖЕЛУДОЧКОВ СЕРДЦА ТРЕПЕТАНИЕ-МЕРЦАНИЕ -- TORSADES DE POINTES (патофизиология, терапия, этиология)
ЭЛЕКТРОИМПУЛЬСНАЯ ТЕРАПИЯ -- ELECTRIC COUNTERSHOCK (использование)
МАГНИЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ -- MAGNESIUM DEFICIENCY (осложнения)
Анотація: Проведене вивчення випадку персистуючої фібриляції шлуночків та ії лікування. Використані анамнестичні, електрокардіографічні, інструментальні дані вказують на наявність синдрому Torsade de pointes як ініціюючого фактора фібриляції шлуночків серця. Лабораторні дослідження підкреслюють важливість гіпомагніємії в патогенезі Torsades de рointes й ефективність лікування даних пароксизмів внутрішньовенним введенням 4 г 25% MgSO4
Дод.точки доступу:
Григор’єв, С. В.
Попович, О. В.
Воротинцев, С. І.
Каленський, О. В.
Брилев, С. П.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

13.


   
    Інцидентність ПОД та рівень когнітивних порушень при застосуванні реґіонарних технік, для післяопераційного знеболення в ургентній абдомінальній хірургії [Текст] / І. М. Демитер [та ін.] // Біль, знеболювання і інтенс. терапія. - 2020. - N 3. - С. 78. - Библиогр. в конце ст.

Анотація: Післяопераційний делірій (ПОД) - гострий розлад пізнання та уваги, що проявляється коливанням симптомів неуважності, когнітивної дисфункції, пов’язаних з неорганізованим мисленням і зміненим рівнем свідомості [1]. За результатами низки досліджень, ПОД збільшує тривалість перебування в лікарнях, госпітальну летальність та призводить до стійкого когнітивного дефіциту в післяопераційному періоді. Враховуючи неоднорідність даних щодо частоти, причин виникнення та профілактики ПОД в ургентних хворих похилого віку метою нашого дослідження було - оцінити інцидентність ПОД та рівень когнітивних порушень при застосуванні реґіонарних технік для післяопераційного знеболення в ургентній абдомінальній хірургії. Матеріали та методи: в одноцентрове проспективне дослідження були послідовно включені 40 пацієнтів (22 (55%) жінок та 18 (45%) чоловіків), віком від 60 років до 87 років, яким виконувалися оперативні втручання на органах черевної порожнини в ургентному порядку та проводилась післяопераційна профілактика ПОД. В залежності від виду післяопераційної аналгезії пацієнти були розподілені на 2 групи: РА (реґіонарна аналгезія) - пацієнти з блокадами поперечного простору живота або піхви прямих м’язів живота; ЕА - пацієнти з епідуральною аналгезією. Когнітивний статус та оцінку делірію
Дод.точки доступу:
Демитер, І. М.
Воротинцев, С. І.
Доля, О. С.
Гудзь, Д. П.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

14.


    Воротинцев, С. І.
    Функціональний статус як предиктор кардіальних ускладнень після абдомінальних операцій у пацієнтів з ожирінням [Текст] / С. І. Воротинцев // Медицина неотложных состояний = Медицина невідкладних станів. - 2018. - N 5. - С. 102-107. - Бібліогр. наприкінці ст.


MeSH-головна:
БРЮШНАЯ ПОЛОСТЬ -- ABDOMINAL CAVITY (хирургия)
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY (осложнения)
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЕ ОСЛОЖНЕНИЯ -- POSTOPERATIVE COMPLICATIONS
СЕРДЕЧНО-СОСУДИСТЫЕ БОЛЕЗНИ -- CARDIOVASCULAR DISEASES
РИСКА ОЦЕНКА -- RISK ASSESSMENT
Анотація: Зв’язок між передопераційним функціональним станом і післяопераційними ускладненнями дуже добре описаний в абдомінальній хірургії в пацієнтів похилого віку та хірургії шийного відділу хребта. Однак щодо пацієнтів з ожирінням таких даних немає. Мета: оцінити інцидентність кардіальних ускладнень після планових абдомінальних операцій у пацієнтів з ожирінням і визначити, чи є рівень передопераційного функціонального стану предиктором їх розвитку. Матеріали та методи. У ретроспективно-проспективному дослідженні був проведений аналіз госпітальних післяопераційних кардіальних ускладнень у 770 пацієнтів з індексом маси тіла 30 кг/м2, прооперованих на органах черевної порожнини й передній черевній стінці в період з 2007 по 2018 рік. Інцидентність кардіальних ускладнень порівнювали з прогнозованими за індексом Lee (Revised Cardiac Risk Index — RCRI) та калькулятором American College of Surgeons National Surgical Quality Improvement Program (ACS-NSQIP) величинами, визначали їх зв’язок з вихідним рівнем функціонального стану пацієнтів (незалежний, частково залежний, повністю залежний, метаболічний еквівалент (MET) 4, MET 4) і видом хірургічного втручання (лапароскопія, лапаротомія, поверхнева хірургія). Статистичну обробку результатів проведено за допомогою t-тесту Стьюдента, U-тесту Манна — Уїтні, критерію χ2, точного критерію Фішера, регресійного аналізу. Результати. Прогнозований ризик кардіальних ускладнень за RCRI становив 0,9 % [0,9; 6,6], а за калькулятором ACS-NSQIP — 0,4 % [0; 3,2] (p 0,05). Інцидентність інфаркту міокарда й зупинки серця була нульовою й відрізнялась від прогнозованої (p 0,01), нефатальні кардіальні ускладнення спостерігались у 2,8–3,6 % пацієнтів. Понад 96 % пацієнтів проспективної частини дослідження (n
Вільних прим. немає

Знайти схожі

15.


    Воротинцев, С. І.
    Мультимодальна комбінована анестезія/аналгезія при лапаротомних операціях у хворих з ожирінням / С. І. Воротинцев // Біль, знеболювання та інтенсив. терапія = Pain, anaesthesia & intensive care. - 2017. - N 3. - С. 77

Анотація: Хворі з супутнім ожирінням особливо чутливі до седативного та респіраторно-депресивного ефектів опіоїдів [1]. Для зменшення периопераційного опіоїдного навантаження в баріатричній хірургії застосовують різноманітні мультимодальні техніки знеболювання [2]. Мета роботи: оцінка ефективності власного мультимодального протоколу периопераційної анестезії/аналгезії у хворих з ожирінням, прооперованих на органах черевної порожнини лапаротомним доступом. Матеріали та методи. В п роспективне одноцентрове дослідження увійшли 64 пацієнта з ІМТ30 кг/м2. В Групі 1 (n=40) застосовували мультимодальне комбіноване знеболювання (інгаляційна анестезія севофлураном + епідуральна аналгезія лідокаїном/бупівакаїном + внутрішньовенна (в/в) аналгезія фентанілом, низькими дозами кетаміну (0,15 мг/кг/год) та клонідину (100 мкг) (n=30), або дексмедетомідину (200 мкг) (n=10). В Групі 2 (n=24) проводили тотальну в/в анестезію пропофолом та фентанілом. Для післяопераційного знеболювання в Групі 1 використовували анестезист- контрольовану епідуральну аналгезію та, у випадку її неефективності, внутрішньом’язово вводили тримеперидин. В Групі 2 для аналгезії застосовували тільки тримеперидин. Порівнювали: інтраопераційну гемодинамічну стабільність пацієнтів, час екстубації трахеї після закінчення операції, загальну інтра- та післяопераційну потребу в наркотиках, час активізації пацієнтів, ступінь загального комфорту від отриманого аналгетичного режиму. Для аналізу даних використовували t-тест Стьюдента, U-тест Манна-Уїтні, критерій χ2 і точний критерій Фішера
Вільних прим. немає

Знайти схожі

16.


   
    Рання діагностика та профілактика гострого пошкодження нирок у пацієнтів похилого віку після ургентної абдомінальної хірургії / Н. В. Момот [та ін.] // Медицина невідкладних станів. - 2021. - Т. 17, № 5. - С. 51-60. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ПИЩЕВАРИТЕЛЬНАЯ СИСТЕМА, ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ -- DIGESTIVE SYSTEM SURGICAL PROCEDURES (использование)
ПОЧЕК ОСТРОЕ ПОВРЕЖДЕНИЕ -- ACUTE KIDNEY INJURY (диагностика, лекарственная терапия, профилактика и контроль, этиология)
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЕ ОСЛОЖНЕНИЯ -- POSTOPERATIVE COMPLICATIONS (диагностика, лекарственная терапия, патофизиология, профилактика и контроль)
ДЕКСМЕДЕТОМИДИН -- DEXMEDETOMIDINE (терапевтическое применение)
ФАКТОРЫ РИСКА -- RISK FACTORS
ПОЖИЛЫЕ -- AGED
Анотація: У зв’язку зі стрімким старінням населення кількість пацієнтів похилого віку швидко зростає. Літні хворі — особлива когорта пацієнтів внаслідок характерних для них фізіологічних та анатомічних вікових змін, тендітності й коморбідності. Одним із загрозливих періопераційних ускладнень у пацієнтів похилого віку є гостре пошкодження нирок (ГПН), яке пов’язане з більш тривалим перебуванням в стаціонарі, підвищенням короткочасної та довгострокової летальності. Незважаючи на постійні зусилля щодо стандартизації визначення ГПН з використанням креатиніну сироватки крові, цей метод має низку недоліків, що обумовлює актуальність пошуків інших діагностичних критеріїв пошкодження нирок. Останнім часом усе більшої популярності набуває визначення біомаркерів (ліпокалін-2, інтерлейкін-18, цистатин С), які можуть бути корисними у ранній діагностиці ГПН. Зважаючи на те, що фільтруюча здатність нирок — єдиний фактор, що визначає концентрацію цистатину С в сироватці крові, цей маркер є найбільш цінним. Перспективним також вважається використання ультразвуку для ранньої діагностики ГПН. Декілька досліджень демонструють, що нирковий резистивний індекс і напівкількісна оцінка ниркового кровотоку добре зарекомендували себе для діагностики стійкого ГПН. Високий рівень смертності та відсутність спеціального лікування підсилюють необхідність профілактики ГПН у літніх людей, основою якої є ретельний клінічний моніторинг зі своєчасною корекцією гіповолемії і гіпотензії. При виконанні інвазивних процедур ризик ГПН можна зменшити, підтримуючи середній артеріальний тиск 80 мм рт.ст. і гематокрит 30 %, а також забезпечуючи адекватну оксигенацію та відновлення об’єму крові. Призначення препаратів має бути індивідуалізованим шляхом коригування доз відповідно до швидкості клубочкової фільтрації та віку пацієнта. Проте відкритим залишається питання специфічної медикаментозної профілактики ГПН. Ренопротективні властивості дексмедетомідину були підтверджені в декільках дослідженнях у кардіохірургії, також в літературі описано певний позитивний вплив пентоксифіліну при лікуванні патології нирок. Даний огляд розкриває тему ГПН у пацієнтів похилого віку в абдомінальній хірургії та зосереджує увагу на питаннях ранньої діагностики і профілактики цього синдрому
Дод.точки доступу:
Момот, Н. В.
Туманська, Н. В.
Петренко, Ю. М.
Воротинцев, С. І.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

17.


    Момот, Н. В.
    Інтраабдомінальна гіпертензія як фактор ризику гострого пошкодження нирок у геріатричних хворих після ургентної абдомінальної хірургії [Текст] / Н. В. Момот, С. І. Воротинцев // Біль, знеболювання і інтенс. терапія. - 2021. - N 3. - С. 94-95. - Библиогр. в конце ст.

Дод.точки доступу:
Воротинцев, С. І.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

18.


    Воротинцев, С. І.
    Інтубація трахеї при свідомості через ILMA у хворих з ожирінням є ефективним та безпечним методом забезпечення прохідності дихальних шляхів [Текст] / С. І. Воротинцев // Медицина неотложных состояний. - 2016. - № 4. - С. 156-157


MeSH-головна:
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY
ИНТУБАЦИЯ ИНТРАТРАХЕАЛЬНАЯ -- INTUBATION, INTRATRACHEAL (методы)
ГОРТАННЫЕ МАСКИ -- LARYNGEAL MASKS
ДЫХАТЕЛЬНЫХ ПУТЕЙ ПРОХОДИМОСТИ ОБЕСПЕЧЕНИЕ -- AIRWAY MANAGEMENT (методы)
Вільних прим. немає

Знайти схожі

19.


    Воротинцев, С. І.
    Епідуральна анестезія як компонент ERAS-протоколу при лапаротоміях у хворих з ожирінням [Текст] / С. І. Воротинцев // Медицина неотложных состояний. - 2016. - № 4. - С. 157


MeSH-головна:
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY (осложнения)
ЛАПАРОТОМИЯ -- LAPAROTOMY
АНЕСТЕЗИЯ ЭПИДУРАЛЬНАЯ -- ANESTHESIA, EPIDURAL (методы)
АНЕСТЕЗИЯ ОБЩАЯ -- ANESTHESIA, GENERAL (методы)
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЙ ПЕРИОД -- POSTOPERATIVE PERIOD
Вільних прим. немає

Знайти схожі

20.


   
    Презентація української системи післядипломної освіти на конгресі європейської асоціації анестезіологів EUROANESTHESIA-2015 у Берліні [Текст] / М. М. Пилипенко [та ін.] // Біль, знеболювання і інтенсивна терапія. - 2015. - № 3. - С. 71-82


MeSH-головна:
АНЕСТЕЗИОЛОГИЯ -- ANESTHESIOLOGY (обучение)
ИНТЕРНАТУРА И РЕЗИДЕНТУРА -- INTERNSHIP AND RESIDENCY
Дод.точки доступу:
Пилипенко, М. М.
Кисельова, І. В.
Воротинцев, С. І.
Дубров, С. О.
Кобеляцький, Ю. Ю.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

 1-20    21-40   41-50 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)