Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (2)
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Гнатко, О. П.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 44
Показані документи з 1 по 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-44 
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Гнатко О. П., Чубатий А. І., Сольський С. Я., Коврига П. М.
Назва : Вагітність і пухлини придатків: клініко-діагностична тактика
Місце публікування : Акушерство. Гінекологія. Генетика. - Київ, 2017. - Том 3, N 1. - С. 71-74 (Шифр АУ47/2017/3/1)
MeSH-головна: ПОЛОВЫХ ОРГАНОВ ЖЕНСКИХ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- GENITAL NEOPLASMS, FEMALE
МАТОЧНЫХ ТРУБ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- FALLOPIAN TUBE NEOPLASMS
ЯИЧНИКОВ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- OVARIAN NEOPLASMS
МАТКИ ПРИДАТКИ -- ADNEXA UTERI
БЕРЕМЕННОСТЬ -- PREGNANCY
БЕРЕМЕННОСТИ ИСХОД -- PREGNANCY OUTCOME
ПРОГНОЗ -- PROGNOSIS
Анотація: У статті проаналізовано результати ведення вагітності в 43 жінок із діагностованими пухлинами придатків матки. Оцінена лікувально-діагностична тактика при виявленні новоутворень придатків у різні терміни вагітності залежно від характеру пухлини та клінічного перебігу для визначення акушерського й перинатального прогнозу. Сонографічне дослідження з доплерівським картуванням і скринінг об’ємних утворень у ділянці придатків під час вагітності дозволяє діагностувати пухлину придатків матки, визначити її характер, виявити наявність ускладнень, що дає можливість обґрунтувати подальшу тактику ведення вагітної. Рішення про хірургічне лікування має базуватись на балансі ризиків і користі. Оптимальний термін для проведення планового оперативного втручання з приводу кістозних утворень яєчників під час вагітності лапароскопічним доступом — 16-20 тижнів вагітності. Своєчасна діагностика об’ємних утворень придатків матки під час вагітності й вибір адекватної тактики ведення сприяє покращенню акушерського та перинатального прогнозу.
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Гнатко О. П., Захаренко Н. О.
Назва : Патологічний прелімінарний період як причина акушерських та перинатальних ускладнень (огляд літератури)
Місце публікування : Акушерство. Гінекологія. Генетика. - Київ, 2017. - Том 3, N 2. - С. 8-16 (Шифр АУ47/2017/3/2)
MeSH-головна: БЕРЕМЕННОСТИ ОСЛОЖНЕНИЯ -- PREGNANCY COMPLICATIONS
РОДОВ ОСЛОЖНЕНИЯ -- OBSTETRIC LABOR COMPLICATIONS
РОДЫ ПАТОЛОГИЧЕСКИЕ -- DYSTOCIA
МАТКИ СОКРАТИТЕЛЬНОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ СЛАБОСТЬ -- UTERINE INERTIA
ОБЗОР -- REVIEW
Анотація: В огляді літератури наведено результати наукових досліджень щодо патологічного прелімінарного періоду. Проаналізовані дані свідчать про багатофакторний процес завершення вагітності, готовності організму до пологів та їх настання, відхилення в якому зумовлюють розвиток патологічного процесу початку пологів. Показано, що саме такий варіант розвитку пологової діяльності супроводжується акушерськими та перинатальними ускладненнями.
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Маріам Б. А., Гнатко О. П., Кучма Н. Р.
Назва : Чинники ризику та наслідки вагітності в жінок із прееклампсією
Місце публікування : Акушерство. Гінекологія. Генетика. - Київ, 2017. - Том 3, N 2. - С. 24-28 (Шифр АУ47/2017/3/2)
MeSH-головна: БЕРЕМЕННОСТИ ОСЛОЖНЕНИЯ -- PREGNANCY COMPLICATIONS
РОДОВ ОСЛОЖНЕНИЯ -- OBSTETRIC LABOR COMPLICATIONS
ПРЕЭКЛАМПСИЯ -- PRE-ECLAMPSIA
БОЛЕЗНЬ, ИНДЕКС СТЕПЕНИ ТЯЖЕСТИ -- SEVERITY OF ILLNESS INDEX
ФАКТОРЫ РИСКА -- RISK FACTORS
Анотація: У статті наведено результати оцінки перебігу вагітності, пологів і перинатального періоду залежно від ступеня тяжкості прееклампсії й терміну її маніфестації. Проведений аналіз показав, що на результати вагітності впливає початок клінічних проявів прееклампсії та ступінь її тяжкості, які необхідно враховувати під час вибору тактики ведення вагітності для поліпшення її результатів для матері й плода.
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Гнатко О. П., Тишко К. М.
Назва : Акушерські та перинатальні наслідки вагітності у жінок з ожирінням
Паралельн. назви :Obstetrical and perinatal consequences of pregnancy in obese women
Місце публікування : Актуальні питання педіатрії, акушерства та гінекології. - Тернопіль, 2017. - N 1. - С. 56-61 (Шифр АУ37/2017/1)
MeSH-головна: БЕРЕМЕННОСТИ ОСЛОЖНЕНИЯ -- PREGNANCY COMPLICATIONS
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY
Анотація: Мета дослідження – оцінити характер і частоту акушерських та перинатальних ускладнень у жінок з ожирінням. Матеріали та методи. На базі пологового будинку No 6 м. Києва був проведений ретроспективний аналіз історій пологів у вагітних з ожирінням за 2015–2016 роки. Було проаналізовано перебіг вагітності, пологів, післяпологового періоду, стан плода і новонародженого у 100 жінок з ожирінням (ІМТ30 кг/м²), які були розподілені на три підгрупи залежно від ступеня ожиріння: 1-а – 48 жінок з ожирінням І ступеня, 1-б – 32 жінки з ожирінням ІІ ступеня та 1-в – 20 жінок з ожирінням ІІІ ступеня. Групу порівняння склали 100 жінок без ожиріння. Результати дослідження та їх обговорення. Аналіз перебігу вагітності у жінок з ожирінням в І триместрі виявив високу частоту загрози переривання вагітності – 25 % проти 10 % в групі вагітних з нормальною масою тіла. Найчастішими ускладненнями у другому триместрі вагітності були: гіпертензія вагітних, яка зустрічалась у 22 % жінок з ожирінням; прееклампсія, яка спостерігалась у жінок з ІМТ30 у 4 рази частіше, ніж з ІМТ25. У вагітних з ожирінням дисфункція плаценти відмічалась в 2 рази частіше, ніж у вагітних з нормальною масою тіла. В ІІІ триместрі вагітності відсоток жінок з прееклампсією подвоювався з кожними 5–7 кг/м² ІМТ. Гестаційна гіпертензія зустрічалась у 5 разів частіше у вагітних з ожирінням. При ІМТ30 дисфункція плаценти відмічалась в 3 рази частіше в порівнянні з жінками, які мали нормальну масу тіла. Встановлена відсоткова залежність передчасних та запізнілих пологів від ІМТ, які зустрічались в 2 рази частіше у жінок з ожирінням. Ризик індукованих пологів був у три рази вищий у вагітних з ІМТ30. Відсоток кесарського розтину підвищувався із збільшенням ІМТ і, відповідно, становив 22 % у жінок з ожирінням проти 8 % – без нього. Найчастіше показаннями до кесарського розтину були: первинна (5 %) та вторинна (7 %) слабкість пологової діяльності, дистрес плода (7 %), прееклампсія важкого ступеня (7 %) у порівнянні з показниками в групі вагітних без ожиріння (відповідно, 2 %, 2 %, 3 %, 0 %). Висновок. Проведене дослідження підтвердило, що ожиріння незалежно від його ступеня є преморбідним фоном для ускладненого перебігу вагітності та пологів, який сприяє розвитку несприятливих перинатальних наслідків. Подальше вив-чення метаболічних особливостей при ожирінні і визначення патогенетичних механізмів формування ускладнень вагітності та пологів забезпечать розробку ефективної тактики ведення жінок з ожирінням як на етапі прегравідарної підготовки, так і на гестаційному етапі спостереження, що забезпечить зниження частоти акушерських і перинатальних ускладнень.Ключові слова: ожиріння; вагітність; ускладнення
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Гнатко О. П., Самойлова М. В.
Назва : Патоморфологічна характеристика ендометріозу яєчників
Місце публікування : Здоровье женщины. - 2014. - № 9. - С. 150-153 (Шифр ЗУ3/2014/9)
MeSH-головна: ЭНДОМЕТРИОЗ -- ENDOMETRIOSIS
ЯИЧНИКИ -- OVARY
КЛЕТКИ ПРОЛИФЕРАЦИЯ -- CELL PROLIFERATION
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Гнатко О. П., Марущенко Ю. Л.
Назва : Розвиток прееклампсії у жінок з порушенням репродуктивного здоров’я на тлі метаболічного синдрому
Місце публікування : Репродуктивная эндокринология. - 2014. - № 2. - С. 117 (Шифр РУ6/2014/2)
MeSH-головна: ПРЕЭКЛАМПСИЯ -- PRE-ECLAMPSIA
МЕТАБОЛИЧЕСКИЙ СИНДРОМ X -- METABOLIC SYNDROME X
БЕРЕМЕННОСТИ ОСЛОЖНЕНИЯ -- PREGNANCY COMPLICATIONS

Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Гнатко О. П., Скурятіна Н. Г., Бережна Т. А.
Назва : Комплексна оцінка стану слизової шийки матки під час вагітності
Паралельн. назви :Comprehensive assessment of cervical mucosa during pregnancy
Місце публікування : Актуальні питання педіатрії, акушерства та гінекології. - Тернопіль, 2017. - N 1. - С. 50-55 (Шифр АУ37/2017/1)
MeSH-головна: ШЕЙКА МАТКИ -- CERVIX UTERI
БЕРЕМЕННОСТЬ -- PREGNANCY
КОЛЬПОСКОПИЯ -- COLPOSCOPY
Анотація: Мета дослідження – було провести аналіз результатів комплексної оцінки стану шийки матки у здорових жінок протягом вагітності. Матеріали та методи. Під спостереженням перебувало 76 здорових жінок, які були взяті на облік з приводу вагітності без патологічних змін шийки матки віком від 23 до 35 років. Контрольну групу складали 30 здорових невагітних жінок репродуктивного віку. Крім загальноклінічного обстеження, проводилось кольпоскопічне, цитологічне та мікробіологічне дослідження, визначали рівень показників місцевого імунітету (імуноглобулінів (Ig) класів А, М, G та sIgA) в І, ІІ та ІІІ триместрах вагітності. Результати дослідження та їх обговорення. Показано, що під час вагітності відбуваються фізіологічні зміни слизової шийки матки, які встановлені за результатами досліджень. При кольпоскопічному дослідженні: посилення васкуляризації (14,5 %), набряк епітелію (14,5 %), зміщення стику епітелію в бік ектоцервіксу (15,8 %), децидуоз (7,9 %), німі йоднегативні зони (з ІІ триместру вагітності у 15,8 %). Частота і характер виявлення даних змін зростала з пролонгацією вагітності. При цитологічному дослідженні виявлено наявність цитолізу клітин, переважання клітин проміжних шарів, ознак запалення (14,5 %) і гіперкератозу (у 10,5 % жінок з ІІ триместру), частота яких зростала до ІІІ триместру вагітності. При вивченні показників місцевого імунітету відмічено підвищення рівня IgA ((48,2±0,92) г/л) та sIgA ((16,7±0,73) г/л) в піхвово-цервікальних змивах у ІІІ триместрі вагітності порівняно з І і ІІ триместрами (р0,05), що свідчило про зростання захисних властивостей цервікального слизу перед пологами. В процесі вивчення стану шийки матки протягом вагітності виявлено дисплазію шийки матки легкого ступеня в ІІІ триместрі у 1 (1,3 %) пацієнтки при кольпоскопії і у 2 (2,6 %) – при цитологічному дослідженні. Висновки. Комплексна оцінка стану слизової шийки матки у жінок із незміненою шийкою матки показала, що під час вагітності відбуваються зміни, які є наслідком гестаційної перебудови під впливом гормональних, метаболічних та імунологічних процесів, що притаманні фізіологічній вагітності. Проведення і правильне трактування результатів кольпоскопічного, цитологічного, імунологічного скринінгу у вагітних щодо виключення підозри на наявність передракових та злоякісних процесів шийки матки дозволяє своєчасно встановити патологічний процес і забезпечити адекватне лікування
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Скурятіна Н. Г., Гнатко О. П.
Назва : Роль урогенітальної інфекції у вагітних з патологією шийки матки
Паралельн. назви :The role of urogenital infection in pregnant women with pathology of the cervix uterus
Місце публікування : Медицинские аспекты здоровья мужчины. - 2018. - N 3. - С. 11-14 (Шифр МУ89/2018/3)
Примітки : Бібліогр.: в кінці ст.
MeSH-головна: МОЧЕПОЛОВОЙ СИСТЕМЫ ЖЕНСКОЙ БОЛЕЗНИ И ОСЛОЖНЕНИЯ БЕРЕМЕННОСТИ -- FEMALE UROGENITAL DISEASES AND PREGNANCY COMPLICATIONS
ШЕЙКИ МАТКИ БОЛЕЗНИ -- UTERINE CERVICAL DISEASES
КЛИНИЧЕСКОЕ ИССЛЕДОВАНИЕ -- CLINICAL TRIAL
БОЛЕЗНИ ПРОГРЕССИРОВАНИЕ -- DISEASE PROGRESSION
Анотація: У статті наведено результати дослідження щодо оцінки ролі урогенітальної інфекції при вагітності у жінок з патологією шийки матки. Встановлено, що при поєднанні патологічних станів шийки матки і урогенітальної інфекції при вагітності, за даними комплексного (мікробіологічного, кольпоскопічного, цитологічного, імунологічного) дослідження, мають місце зміни, що свідчать про прогресування патологічного процесу шийки маткиThe article presents the results of a study on the role of urogenital infection at pregnancy in women with cervical pathology It was established that in a combination of pathological conditions of the cervix urogenital infection during pregnancy according to the data of a complex (microbiological, colposcopic, cytological, immunological) study, there are changes indicating the progression of the pathological process of the cervix
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Гнатко О. П., Чубатий А. І., Федорук Г. В., Хананова Ф. К.
Назва : Гостра виразка вульви Ліпшютца-Чапіна: сучасні аспекти
Місце публікування : Акушерство. Гінекологія. Генетика. - Київ, 2018. - Том 4, N 4. - С. 56-60 (Шифр АУ47/2018/4/4)
MeSH-головна: ВУЛЬВЫ БОЛЕЗНИ -- VULVAR DISEASES
ЯЗВЫ -- ULCER
АНТИБАКТЕРИАЛЬНЫЕ СРЕДСТВА -- ANTI-BACTERIAL AGENTS
ПРОТИВОВИРУСНЫЕ СРЕДСТВА -- ANTIVIRAL AGENTS
ПРОТИВОВОСПАЛИТЕЛЬНЫЕ СРЕДСТВА -- ANTI-INFLAMMATORY AGENTS
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ -- CASE REPORTS
ПОДРОСТКИ -- ADOLESCENT
ЖЕНЩИНЫ -- WOMEN
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Гнатко О. П., Скурятіна Н. Г.
Назва : Сучасні аспекти діагностично-лікувальної тактики хронічного ендометриту в жінок із репродуктивними порушеннями
Місце публікування : Акушерство. Гінекологія. Генетика. - Київ, 2021. - Т. 7, № 1/2. - С. 40-49 (Шифр АУ47/2021/7/1/2)
MeSH-головна: ЭНДОМЕТРИТ -- ENDOMETRITIS
ХРОНИЧЕСКАЯ БОЛЕЗНЬ -- CHRONIC DISEASE
РЕПРОДУКТИВНОСТИ АНАЛИЗ -- REPRODUCTIVE HISTORY
Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-44 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)