Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Диденкул, Н. В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Показані документи з 1 по 5
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Диденкул Н. В.
Назва : Про можливість таргетної профілактики кальцитріол-асоційованих ускладнень вагітності на доклінічному етапі
Місце публікування : Здоров’я жінки. - 2020. - № 4. - С. 43-46 (Шифр ЗУ38/2020/4)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: БЕРЕМЕННОСТИ ОСЛОЖНЕНИЯ -- PREGNANCY COMPLICATIONS
ВИТАМИНА D НЕДОСТАТОЧНОСТЬ -- VITAMIN D DEFICIENCY
ПЛАЦЕНТАРНАЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ -- PLACENTAL INSUFFICIENCY
КАЛЬЦИТРИОЛ -- CALCITRIOL
ВРЕМЯ ДО БЕРЕМЕННОСТИ -- TIME-TO-PREGNANCY
Анотація: За даними досліджень останніх років, в умовах дефіциту вітаміну D (VDD) вагітність може супроводжуватися різними ускладненнями, і оптимальний рівень VD в крові є одним з умов для реалізації репродуктивного потенціалуПри вагітності, що настала в умовах VD-дефіцитного стану, частота деяких ускладнень вагітності, у тому числі прееклампсії, загрози передчасного переривання, плацентарної дисфункції, була у 2–4 рази вище, ніж у жінок з оптимізованим VD-статусом. Одним з напрямків індивідуального плану ведення жінок з обтяженим акушерським анамнезом може бути визначення у сироватці крові рівня вітаміну D і корекція вітамін D-дефіцитного статусу на етапі догравідарної підготовки. Це є патогенетично обґрунтованим і перспективним напрямком профілактики деяких ускладнень вагітності і поліпшення перинатальних наслідків
Знайти схожі

2.

Назва журналу :Здоров’я жінки -2020р.,N 4
Цікаві статті :
Сюсюка В. Г. Психологічна та фізична підготовка сім’ї до пологів: історичний аспект і сучасні тенденції/ В. Г. Сюсюка, І. М. Волошина (стр.7-12)
Пирогова В. І. Особливості використання методів контрацепції у жінок, хворих на розсіяний склероз/ В. І. Пирогова, О. І. Негрич (стр.14-17)
Ooi S. L. Vitex agnus-castus у лікуванні циклічної масталгії: систематичний огляд і мета-аналіз/ S. L. Ooi [et al.] (стр.18-30)
Бойчук О. Г. Психоемоційний стан жінок з внутрішньопечінковим холестазом вагітних після застосування допоміжних репродуктивних технологій/ О. Г. Бойчук, Т. В. Коломійченко, Н. Е. Ебае (стр.31-35)
Хайтович М. В. Фолати: сучасна підтримка здоров’я вагітної/ М. В. Хайтович (стр.37-42)
Диденкул Н. В. Про можливість таргетної профілактики кальцитріол-асоційованих ускладнень вагітності на доклінічному етапі/ Н. В. Диденкул (стр.43-46)
Didenkul N. V. About the possibility of targeted prevention of calcitriol-associated pregnancy complications at the preclinical stage/ N. V. Didenkul (стр.47-50)
Романенко Т. Г. Профілактика та лікування залізодефіцитної анемії при багатоплідній вагітності/ Т. Г. Романенко, О. В. Морозова, О. М. Суліменко (стр.51-56)
Жук С. І. Скринінгова коагулограма при фізіологічному перебігу вагітності/ С. І. Жук, І. В. Ус (стр.58-60)
Посохова С. П. Питання профілактики прееклампсії у жінок з ожирінням/ С. П. Посохова, С. В. Ніколаєва, К. О. Ніточко (стр.61-66)
Тишко К. М. Особливості гормонального балансу та метаболічного профілю у вагітних з різними типами ожиріння/ К. М. Тишко, О. П. Гнатко (стр.67-72)
Ковалишин О. А. Репродуктивне здоров’я жінок, які мали порушення менструальної функції у пубертатний період/ О. А. Ковалишин (стр.73-79)
Лялькін С. А. Вплив рецепторів андрогену на ефективність хіміотерапевтичного лікування хворих на метастатичний тричі негативний рак грудної залози/ С. А. Лялькін, Л. А. Сивак, Н. О. Верьовкіна (стр.80-84)
Цікаві статті :
Знайти схожі


3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Манасова Г. С., Диденкул Н. В., Деришов С. В., Жовтенко О. В.
Назва : Кальцитріол та поліморфізм гену рецепторів вітаміну D в патогенезі перинатального інфікування (огляд літератури)
Місце публікування : Неонатологія, хірургія та перинатальна медицина. - Київ, 2019. - Т. 9, № 1. - С. 78-85 (Шифр НУ45/2019/9/1)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: РЕЦЕПТОРЫ КАЛЬЦИТРИОЛА -- RECEPTORS, CALCITRIOL
ВИТАМИН D -- VITAMIN D
ПОЛИМОРФИЗМ ГЕНЕТИЧЕСКИЙ -- POLYMORPHISM, GENETIC
ВНУТРИУТРОБНЫЕ ИНФЕКЦИИ -- FETAL INFECTION
Анотація: У статті представлені дані літератури щодо можливої ролі вітаміну D (VD) та поліморфізму генів рецепторів вітаміну D (VDR) у патогенетичних механізмах формування різних ускладнень вагітності, пов’язаних з внутрішньоутробним інфікуванням. Надано інформацію про сучасний підхід до значимості системи вітамін D / рецептори VD в регуляції фізіологічних процесів, пов’язаних з наявністю рецепторів VD в багатьох органах і тканинах організму. Особливу увагу приділено наявності рецепторів кальцитріолу безпосередньо в органах репродуктивної системи, дія яких реалізується геномним і негеномним шляхом. Важливою є інформація про участь вітаміну D в регуляції рівноваги між специфічним і неспецифічним імунітетом під час вагітності, в регуляції і проліферації імунокомпетентних клітин, про наявність мітохондріального ферменту 1a-гідроксилази (CYP27В1) безпосередньо в трофобласті і плаценті, де здійснюється позанирковий синтез активного метаболіту VD. Показано, що кальцитріол може регулювати синтез антимікробних пептидів, які грають ключову роль у природженій імунній відповіді, а підвищення рівня кальцитріолу в вогнищі запалення розглядається як протективна реакція. Основна дія кальцитріолу на імунну систему полягає в моделюванні Т-клітинного імунітету. Представлені дані про можливі механізми регуляції активності ряду цитокінів з про- і антизапальною дією в присутності кальцитріолу. Показано, що під його впливом в трофобласті посилюються фагоцитоз і хемотаксис макрофагів з наступною активацією пептиду кателіцідіна з антимікробною дією, а негативна дія прозапальних цитокінів зменьшується. Окремо представлена проблема імунної адаптації організму жінки під час вагітності в умовах недостатності вітаміну D і поліморфізму генів, що кодують VDR. Передбачається, що в умовах VD-дефіцитного статусу ймовірність реалізації внутрішньоутробного інфікування збільшується: необхідне проведення подальших досліджень.
Знайти схожі

4.

Назва журналу :Лікарська справа. Врачебное дело -2019р.,N 1/2
Цікаві статті :
Дзюб Г. К. Психодиагностика суицида/ Г. К. Дзюб, В. А. Процик (стр.3-8)
Головко С. В. Гострий епідидиміт: сучасний стан проблеми/ С. В. Головко, Є. А. Литвинець, В. Р. Балабаник (стр.9-16)
Бабінець Л. С. Тютюнокуріння як чинник поглиблення імунодефіциту при коморбідності хронічного обструктивного захворювання легень та хронічного панкреатиту/ Л. С. Бабінець, Р. Г. Процюк, О. С. Квасніцька (стр.17-22)
Шарікадзе О. В. Ефективність алергенімунотерапії хворих на пилкову алергію Центрального та Західного регіонів України з урахуванням особливостей їх сенсибілізації/ О. В. Шарікадзе, С. О. Зубченко, О. М. Охотнікова (стр.23-28)
Radchenko O. M. Usage of ursodeoxycholic acid in cardiology (literature review and own data)/ O. M. Radchenko [et al.] (стр.29-34)
Невмержицька Н. М. Хвороба Фара/ Н. М. Невмержицька, В. В. Оржешковський (стр.35-42)
Шухтін В. В. Психоемоційний стан ВІЛ-інфікованих з дерматологічною патологією/ В. В. Шухтін [та ін.] (стр.43-52)
Манасова Г. С. О возможных механизмах влияния кальцитриола на развитие преэклампсии беременных/ Г. С. Манасова [и др.] (стр.53-62)
Завальська Т. В. Вплив антиангінальної терапії та L-аргініну на спектр замінних амінокислот сироватки крові хворих на нестабільну стенокардію/ Т. В. Завальська, В. В. Богдан (стр.63-68)
Raznatovskaya E. N. Efficiency of antimycobacterial chemotherapy in the registered cases of chemoresistance tuberculosis of lungs in Zaporizhzhia region/ E. N. Raznatovskaya (стр.69-74)
Чуприна Г. М. Оцінка даних лабораторних досліджень у хворих на розсіяний склероз в аспекті коморбідності/ Г. М. Чуприна (стр.75-82)
Чабан О. С. Вина, стыд и социальная самоизоляция в феноменологической структуре посттравматического стрессового расстройства/ О. С. Чабан, И. А. Франкова (стр.83-92)
Донськой Б. В. Порушення антимітохондріальної толерантності у пацієнток з множинними репродуктивними втратами/ Б. В. Донськой [та ін.] (стр.93-98)
Попруженко Т. В. Метотрексат в ротовой жидкости как потенциальный фактор риска развития химиотерапевтического орального мукозита у детей/ Т. В. Попруженко, С. П. Борис, О. В. Красько (стр.99-104)
Чернацька О. М. Ефективність терапії аторвастатином хворих на артеріальну гіпертензію з діабетичною нефропатією та цукровий діабет типу 2/ О. М. Чернацька [та ін.] (стр.105-110)
Лисунець О. В. Діагностика пневмонії у недоношених дітей грудного та раннього віку в практиці сімейного лікаря/ О. В. Лисунець, Н. В. Дідик (стр.110-116)
Лабінський А. Й. Фізична терапія ранніх немоторних порушень для уповільнення темпу прогресування хвороби Паркінсона/ А. Й. Лабінський, Г. Б. Лабінська (стр.117-120)
Прокопів О. В. Клінічна характеристика бактерійних ускладнень вітряної віспи у дітей/ О. В. Прокопів, Н. М. Прикуда (стр.121-125)
Іванцик Л. Б. Переваги складу та активності нової комбінованої мазі з етонієм у лікуванні ранового процесу/ Л. Б. Іванцик [та ін.] (стр.126-133)
Голінько В. І. Визначення ризику професійних захворювань органів слуху працівників вугільних шахт/ В. І. Голінько, С. І. Чеберячко (стр.134-141)
Подаваленко А. П. Поняття та терміни в сучасних уявленнях про епідемічний процес групи інфекцій дихальних шляхів/ А. П. Подаваленко [та ін.] (стр.142-149)
Гусєв В. М. Некротичний фасціїт в акушерській практиці: дані літератури та опис власного кліничного спостереження/ В. М. Гусєв, В. М. Астахов, С. О. Дубіна (стр.150-155)
Лавріненко Л. І. Актуальні питання охорони здоров’я жителів Чернігівщині, зайнятих у сільському господарстві, в 1960-1980 рр./ Л. І. Лавріненко (стр.155-161)
Цікаві статті :
Знайти схожі


5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Манасова Г. С., Зелинский А. А., Диденкул Н. В., Кузьмин Н. В., Деришов С. В.
Назва : О возможных механизмах влияния кальцитриола на развитие преэклампсии беременных
Місце публікування : Лікарська справа. Врачебное дело. - 2019. - № 1/2. - С. 53-62 (Шифр ЛУ2/2019/1/2)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: БЕРЕМЕННОСТИ ОСЛОЖНЕНИЯ -- PREGNANCY COMPLICATIONS
ГИПЕРТЕНЗИЯ, ВЫЗВАННАЯ БЕРЕМЕННОСТЬЮ -- HYPERTENSION, PREGNANCY-INDUCED
ПРЕЭКЛАМПСИЯ -- PRE-ECLAMPSIA
ВИТАМИН D -- VITAMIN D
ЭНДОТЕЛИАЛЬНЫЕ ФАКТОРЫ РОСТА -- ENDOTHELIAL GROWTH FACTORS
КАЛЬЦИТРИОЛ -- CALCITRIOL
Анотація: Преэклампсия (ПЭ) беременных остаётся одной из важных актуальных проблем современного акушерства. Несмотря на различные теории о патогенетических механизмах её развития, продолжают появляться новые направления в изучении данной проблемы. Одним из перспективных направлений исследования являются работы, посвящённые изучению роли витамина D (VD) в генезе ПЭ, которые появились благодаря открытию «неклассических», «внескелетных» эффектов кальцитриола. В настоящее время известно, что регуляторная система, которая характеризуется наличием рецепторов витамина D (VDR), функционирует не менее чем в 38 органах и тканях организма и контролирует более 2200 генов. Система VD – VDR cпособна специфическим образом реагировать на воздействие кальцитриола и его участие в ангиогенезе, в работе иммунной системы и важнейших метаболических процессах в организме. Наличие рецепторов витамина D непосредственно в органах репродуктивной системы и в плаценте позволяет по-новому определить его влияние на течение гестационного процесса, в частности, в развитии ПЭ беременных. Данное направление исследований является важным не только с точки зрения понимания некоторых аспектов патогенетических механизмов развития ПЭ, но и возможности разработки новых методов профилактики и лечения этого осложнения беременностиПрееклампсія (ПЕ) вагітних залишається однією з важливих актуальних проблем сучасного акушерства. Незважаючи на різні теорії щодо патогенетичних механізмів її розвитку, продовжують з’являтися нові напрями у вивченні даної проблеми. Одним з перспективних напрямів дослідження є праці, присвячені вивченню ролі вітаміну D (VD) в генезі ПЕ, які з’явилися завдяки відкриттю «некласичних», «позаскелетних» ефектів кальцитріолу. Нині відомо, що регуляторна система, що характеризується рецепторами вітаміну D (VDR), функціонує не менш ніж у 38 органах і тканинах організму і контролює більше 2200 генів. Система VD–VDR здатна специфічним чином реагувати на вплив кальцитріолу його участю в ангіогенезі, в роботі імунної системи і найважливіших метаболічних процесах в організмі. Наявність рецепторів вітаміну D безпосередньо в органах репродуктивної системи і в плаценті дозволяє по-новому визначити його роль в перебігу гестаційного процесу, зокрема в розвитку ПЕ вагітних. Даний напрям досліджень є важливим не тільки з точки зору розуміння деяких аспектів патогенетичних механізмів розвитку ПЕ, а й можливості розробки нових методів профілактики і лікування цього ускладнення вагітностіPreeclampsia (PE) of pregnant women remains one of the most important current problems of modern obstetrics. Despite various theories about the pathogenetic mechanisms of its development, new directions in the studying of this problem are continued to emerge. One of the promising areas of researches are works that devoted to the studying of the vitamin D (VD) role in the genesis of PE, which were appeared due to the discovery of the "non-classical" and "extra-skeletal" effects of calcitriol. It is known now that the regulatory system, which is characterized by vitamin D receptors (VDR), is functioning in at least 38 organs and tissues of the body and controls more than 2200 genes. The VD – VDR system is able to specifically respond to the effects of calcitriol by its participation in angiogenesis, in the immune system and in the most important metabolic processes of the body. The presence of vitamin D receptors directly in the reproductive system and in the placenta allows to redefining of its role in the gestational process, particularly in the development of PE in pregnant women. This direction of research is important not only for understanding some aspects of the pathogenetic mechanisms of PE development, but it’s also the possibility of developing new methods for the prevention and treatment of this complication of pregnancy
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)