Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (8)Краєзнавство (32)
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Зайков, С. В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 166
Показані документи з 1 по 20
 1-20    21-40   41-60   61-80   81-100   101-120      
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Зайков С. В.
Назва : Імунобіотики та антибіотик-асоційована діарея: сучасні проблеми потребують сучасних рішень
Місце публікування : Клінічна імунологія. Алергологія. Інфектологія. - 2021. - N 2. - С. 32-34 (Шифр КУ34/2021/2)
MeSH-головна: ДИАРЕЯ -- DIARRHEA
ЛЕКАРСТВЕННАЯ УСТОЙЧИВОСТЬ У БАКТЕРИЙ -- DRUG RESISTANCE, BACTERIAL
ИММУНОМОДУЛЯЦИЯ -- IMMUNOMODULATION
ПРОБИОТИКИ -- PROBIOTICS
РАНДОМИЗИРОВАННОЕ КОНТРОЛИРУЕМОЕ КЛИНИЧЕСКОЕ ИССЛЕДОВАНИЕ -- RANDOMIZED CONTROLLED TRIAL
Анотація: 20 лютого 2021 р. відбувся IIІ Міжнародний конгрес для лікарів про корисні мікроорганізми PRO|PREBIOTIC, на якому доктор медичних наук, професор кафедри фтизіатрії і пульмонології Національного університету охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика МОЗ України Сергій Вікторович Зайков розкрив проблему антибіотик-асоційованої діареї та зупинився на методах її профілактики і лікування
Знайти схожі

2.

Назва журналу :Імунологія та алергологія -2012р.,N 1 (Додаток)
Цікаві статті :
ТЕЗИ ДОПОВІДЕЙ. XIII Української науково-практичної конференції з актуальних питань клінічної та лабораторної імунології, алергології і імунореабілітаци. 26-27 квітня 2012 р (стр.2-128)
Мигаль Л. Я. Цитокіно-ензимуричні маркери оцінки функціонального стану паренхіми нирки у дітей з обструктивним мегауретером (ОМУ)/ Л. Я. Мигаль [и др.] (стр.2-3)
Зайков С. В. Анафилаксия: этиология, клиника, диагностика, терапия/ С. В. Зайков [и др.] (стр.84-85)
Цікаві статті :
Знайти схожі


3.

Назва журналу :Імунологія та алергологія -2012р.,N 1
Цікаві статті :
Цимбалюк В. І. Дослідження імунних реакцій при моделюванні дозованого травматичного пошкодження півкулі мозочка у щурів та трансплантації алогенних НСК-вмісних тканин/ В. І. Цимбалюк [и др.] (стр.4-16)
Лисяный Н. И. Цитотоксическая и адгезивная активность мононуклеаров периферической крови у больных с глиомами/ Н. И. Лисяный [и др.] (стр.17-23)
Непийвода Х. Д. Вплив іонів свинцю на функціональну активність перитонеальних макрофагів щурів/ Х. Д. Непийвода [и др.] (стр.24-26)
Бондарчук О. Б. Iмунотерапія хронічного рецидивуючого фурункульозу у постраждалих від аварії на ЧАЕС/ О. Б. Бондарчук, Т. М. Берко (стр.26-28)
Зєльоний І. І. Вплив галавіту на концентрацію прозапальних цитокінів (ФНПа, IL-1β) у сироватці крові та продукцію в культурах мононуклеарів хворих на рецидивуючу бешиху/ І. І. Зєльоний, В. Μ. Фролов (стр.29-36)
Гунько Б. А. Застосування антигенних комплексів умовно - патогенних грибів з метою комплексної оцінки антиретровірусної терапії хворих на ВІЛ - інфекцію/ Б. А. Гунько, С. В. Зайков (стр.36-40)
Фільчаков Ф. В. Вплив різних схем інтерферонотерапії на функціональну активність лімфоцитів у хворих на меланому шкіри/ Ф. В. Фільчаков [и др.] (стр.41-46)
Назар О. В. Сучасні клініко-імунологічні аспекти інфекцій дихальних шляхів, які викликані внутриклітиними збудниками/ О. В. Назар [и др.] (стр.47-52)
Прилуцкий А. С. Описание случая наследственного ангионевротического отека II типа/ А. С. Прилуцкий, Д. А. Лесниченко, К. Ε. Ткаченко (стр.52-56)
Гольцев А. Н. Роль натуральных Т-регуляторных клеток в патогенезе экспериментального аллергического энцефаломиелита и возможные пути коррекции данной патологии криоконсервированными фетальными нервными клетками/ А. Н. Гольцев [и др.] (стр.57-66)
Любич Л. Д. Особливості цитотоксичної дії галавіту на клітини гліом та мононуклеари периферичної крові хворих з гліомами in vitro/ Л. Д. Любич [и др.] (стр.66-76)
Гриньох В. О. Вплив лазерної терапії та діадинамофорезу на стан місцевого імунітету порожнини рота підлітків, хворих на хронічний катаральний гінгівіт/ В. О. Гриньох (стр.76-83)
Фролова Л. О. Вивчення ролі антиендотеліальних антитіл в розвитку гіпертонічної хвороби у жінок в клімактеричному періоді/ Л. О. Фролова, О. К. Фролов, І. Г. Кольцова (стр.83-87)
Петрина О. П. HLA-фенотип у дітей з хронічною хворобою нирок, гломерулонефритом з нефротичним синдромом, особливості у гормончутливих І - резистентних пацієнтів/ О. П. Петрина [и др.] (стр.88-95)
Кузнецова Л. В. Новые технологии в диагностике и специфической аллерготерапии аллергологических больных/ Л. В. Кузнецова, Л. И. Романюк, А. П. Назаренко (стр.96-104)
Лич І. В. Імуномодулюючі властивості інтерфероніндукуючого молекулярного комплексу дріжджова РНК - тилорон/ І. В. Лич, О. І. Скроцька, О. В. Карпов (стр.104-110)
Ковальчук М. Т. Зміна показників клітинного та гуморального імунітетув пацієнтів з розацеа в поєднанні з паразитозами залежно від клінічної форми дерматозу/ М. Т. Ковальчук (стр.111-117)
Гайдучок І. І. Система шаперонів при хламідійній інфекції/ І. І. Гайдучок (стр.118-122)
Климова Е. М. Роль вирусной инфекции как триггерного фактора в развитии иммунопатологических и тромбофилических состояний при заболеваниях периферических вен и тромбоэмболии легочной артерии/ Е. М. Климова [и др.] (стр.123-132)
Чоп’як В. В. Оцінка епідемічної ситуації з дифтерійної інфекції в умовах дії медико-екологічних факторів/ В. В. Чоп’як [и др.] (стр.132-137)
Бичкова Н. Г. Ефективність застосування препарату екстра ербісол у хворих після перенесеного ішемічного інсульту/ Н. Г. Бичкова, А. П. Присяжнюк (стр.138-141)
Прилуцкий А. С. Связь дефицита slgA с развитием инфекционной патологии и уровнями общего IgE/ А. С. Прилуцкий [и др.] (стр.142-145)
Драннік Г. М. Рівень прозапальних цитокінів в спермальній плазмі хворих на хронічний абактеріальний простатит/ Г. М. Драннік [и др.] (стр.145-149)
Бичкова С. А. Роль цитокінів в прогресуванні хронічного обструктивного захворювання легень/ С. А. Бичкова, Н. Г. Бичкова (стр.149-151)
Прохорова М. П. Клініко-імунологічні особливості перебігу босу дітей інфікованих герпесвірусними інфекціями/ Μ. П. Прохорова, Н. Г. Бичкова, О. В. Сліпачук (стр.152-156)
Курченко А. І. Прояви фенотипів антигенів гістосумісності у хворих на червоний плоский лишай слизової оболонки порожнини рота/ А. І. Курченко, Г. М. Драннік, Р. А. Регурецька (стр.157-159)
Цікаві статті :
Знайти схожі


4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Зайков С. В.
Назва : Інгаляційні кортикостероїди в лікуванні пацієнтів з COVID-19
Паралельн. назви :Inhaled corticosteroids in the treatment of patients with COVID-19)
Місце публікування : Астма та алергія. - 2021. - № 3. - С. 5-15 (Шифр АУ22/2021/3)
Примітки : Бібліогр.: в кінці ст.
MeSH-головна: НАДПОЧЕЧНИКОВ КОРЫ ГОРМОНЫ -- ADRENAL CORTEX HORMONES
РЕСПИРАТОРНАЯ ТЕРАПИЯ -- RESPIRATORY THERAPY
КОРОНАВИРУСНЫЕ ИНФЕКЦИИ -- CORONAVIRUS INFECTIONS
АСТМА БРОНХИАЛЬНАЯ -- ASTHMA
Анотація: Теоретично хворі на бронхіальну астму (БА) повинні мати підвищену сприйнятливість до інфекції SARS-CoV-2, тяжчий її перебіг і високий ризик загострення астми через дефіцит противірусного захисту. Але в ряді робіт було наведено, що БА не лише не спричиняє тяжкого перебігу нової коронавірусної інфекції, але й може надавати певний протекторний ефект. Так, у осіб з астмою спостерігається нижча сприйнятливість до COVID-19, менш тяжкий перебіг та нижчий ризик госпіталізацій внаслідок COVID-19. Але більш нові звіти зі США, кількох європейських країн, зокрема Великобританії, Південної Кореї констатують більш високу поширеність астми у пацієнтів з COVID-19, а також припускають, що астма частіше зустрічається у пацієнтів з COVID- 19, ніж у інших пацієнтів. У спільному дослідженні OpenSAFELY (Великобританія) було відзначено, що має місце значне збільшення ризику тяжкої хвороби COVID-19 та рівень смертності серед пацієнтів з астмою, особливо з нещодавно перенесеними захворюваннями, які потребували застосування оральних кортикостероїдів. Отже, потрібні подальші дослідження в цьому напрямку, щоб покращити наше розуміння зв’язку між аст мою та тяжкістю COVID-19. ІІа даний час все ж таки логічним виглядає включення пацієнтів з астмою до груп ризику захворювання на COVID-19. Експерти міжнародних груп з питань БА наголошують, що в умовах пандемії COVID-19 пацієнти з астмою повинні продовжувати приймати базисну терапію, включаючи інгаляційні кортикостероїди (ІКС). Є також дані, що алергічна астма або еозинофільний її фенотип, прийом ІКС позитивно впливають на перебіг захворювання COVID-19, тому що у таких хворих знижений рівень експресії рецепторів ангіотензинпе- ретворюючого ферменту 2 (АПФ-2) у верхніх та нижніх дихальних шляхах, які є вхідними рецепторами для вірусу SARS-CoV-2. ІКС, такі як будесонід або циклесонід, здатні пригнічувати реплікацію геномної РІІК SARS-CoV-2 через вплив на вірусну ендонуклеазу NSP15 та TMPRSS-2 (трансмембранна протеаза серину-2) — протеази, що бере участь у проникненні вірусу у клітину. Деякі ІКС (включаючи будесонід) зменшують або блокують реплікацію SARS-CoV-2 in vitro. А за результатами поточних досліджень призначення ІКС, зокрема будесоніду хворим на COVID-19 знижує ризик госпіталізації або потреби у невідкладній допомозі на 91 % та суттєво прискорює клінічне одужання. ІІа жаль, на сьогодні не існує засобів специфічної етіотронної терапії інфекції SARS-CoV-2, однак лікарі мають використовувати всі потенційно можливі заходи щодо зниження ризику тяжкого перебігу цього захворювання.Одним із таких заходів вважається застосування ІКС, які можуть бути перспективними препаратами при COVID-19. Утім, це питання потребує глибшого вивченняTheoretically, patients with bronchial asthma (BA) should have an increased susceptibility to SARS-CoV-2 infection, its more severe course and a high risk of exacerbation of asthma due to a lack of antiviral protection. However, a number of studies have shown that asthma not only does not cause a severe course of new coronavirus infection, but can also have a certain protective effect. Thus, people with asthma have a lower susceptibility to COVID-19, a less severe course and a lower risk of hospitalization due to COVID-19. But more recent reports from the United States, several European countries, including the United Kingdom, and South Korea report a higher prevalence of asthma in patients with COVID-19, and suggest that asthma is more common in patients with COVID-19 than in other patients. A joint study by OpenSAFELY (UK) noted a significant increase in the risk of severe COVID-19 disease and mortality among patients with asthma, especially those with recent illnesses who required oral corticosteroids. Therefore, further research is needed in this direction to improve our understanding of the relationship between asthma and the severity of COVID- 19. At present, however, it seems logical to include patients with asthma in the risk groups for COVID-19. Experts from international asthma groups stress that in a COVID-19 pandemic, patients with asthma should continue to receive basic therapy, including inhaled corticosteroids (ICS). There is also evidence that allergic asthma or its eosinophilic phenotype, taking ICS have a positive effect on the course of COVID-19, because in such patients the level of expression of angiotensin-converting enzyme 2 (ACE-2) in the upper and lower respiratory tract, which is the entrance receptors for SARS-CoV-2 virus is lower. ICS, such as budesonide or ciclesonide, are able to inhibit the replication of SARS-CoV-2 genomic RNA through exposure to viral endonuclease NSP15 and TMPRSS-2 (serine 2 transmembrane protease), a protease involved in the virus entry into the cell. Some ICS (including budesonide) reduce or block SARS-CoV-2 replication in vitro. And according to the results of current studies, the appointment of ICS, in particular budesonide, in patients with COVID-19 reduces the risk of hospitalization or the need for emergency care by 91 % and significantly accelerates clinical recovery. Unfortunately, there are currently no specific etiotropic therapies for SARS-CoV-2 infection, but physicians should use all potential measures to reduce the risk of severe disease. One of such measures is the use of ICS, which may be promising drugs for COVID-19. However, this issue needs further study
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Зайков С. В.
Назва : Інгаляційна терапія: оптимальна доставка і безпосередній вплив на дихальні шляхи
Паралельн. назви :Іnhalation therapy: optimal delivery and direct effect on the airways
Місце публікування : Клінічна імунологія. Алергологія. Інфектологія. - 2021. - N 1. - С. 29-33 (Шифр КУ34/2021/1)
Предметні рубрики: Будесонид-- прием-- тер прим
Будиксон Неб-- прием-- тер прим
MeSH-головна: РЕСПИРАТОРНАЯ ТЕРАПИЯ -- RESPIRATORY THERAPY
НАДПОЧЕЧНИКОВ КОРЫ ГОРМОНЫ -- ADRENAL CORTEX HORMONES
ДЫХАТЕЛЬНЫХ ПУТЕЙ БОЛЕЗНИ -- RESPIRATORY TRACT DISEASES
РАСПЫЛИТЕЛИ И ИСПАРИТЕЛИ -- NEBULIZERS AND VAPORIZERS
ВВЕДЕНИЕ ЛЕКАРСТВ ИНГАЛЯЦИОННОЕ -- ADMINISTRATION, INHALATION
Анотація: Інгаляційна терапія (ІТ) – методика, що забезпечує безпосереднє транспортування і прямий вплив лікарської речовини на дихальні шляхи (ДШ). Лікарські речовини для інгаляцій застосовують у вигляді аерозолю, що утворюється за допомогою спеціальних інгаляційних приладів. У матеріалі описані характеристики аерозолю, класифікація небулайзерів, а також аспекти застосування інгаляційних кортикостероїдів (ІКС) для небулізації. Особлива увага присвячена одному з найширше застосовуваних ІКС – будесонідуInhalation therapy (IT) ensures the delivery and the direct drug effect on the respiratory tract. Drugs for IT are used by inhalation devices that form an aerosol. The article describes the characteristics of the aerosol, the classification of nebulizers, as well as aspects of the use of inhaled corticosteroids (ICS) for nebulization. Particular attention is paid to one of the most widely used ICS – budesonide
Знайти схожі

6.

Назва журналу :Інфекційні хвороби -2014р.,N 1
Цікаві статті :
Крамарьов С. О. Епштейна-Барр вірусна інфекція у дітей : імунний статус, підходи до лікування/ С. О. Крамарьов, О. В. Виговська (стр.5-11)
Рябіченко В. В. Клініко-епідеміологічні особливості хронічного гепатиту С/ В. В. Рябіченко, М. Д. Чемич (стр.12-18)
Попович О. О. Комбінована противірусна терапія хронічного гепатиту С з щоденним режимом введення лаферобіону/ О. О. Попович (стр.17-21)
Федчишин Н. Є. Епідеміологічні предиктори інфікування вірусами гепатитів В і С співробітників та студентів ТДМУ імені І. Я. Горбачевського/ Н. Є. Федчишин [и др.] (стр.21-26)
Андрейчин М. А. Цитокіновий профіль у хворих на гострі респіраторні вірусні інфекції/ М. А. Андрейчин [и др.] (стр.27-30)
Баланюк І. В. Корекція дисбіозу товстої кишки хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД/ І. В. Баланюк (стр.31-36)
Климнюк С. І. Формування мікробіоценозу ротоглотки та кишечнику у новонароджених дітей з перинатальною патологією/ С. І. Климнюк [и др.] (стр.36-38)
Гафарова М. Т. Особливості захворюваності на марсельську гарячку серед професійних груп ризику/ М. Т. Гафарова, О. А. Вербенець (стр.38-40)
Ліпковська І. В. Імунологічні особливості токсоплазмозу, асоційованого з цитомегаловірусною, герпетичною та Епштейна-Барр-вірусною інфекцією, у вагітних/ І. В. Ліпковська, В. С. Копча (стр.41-46)
Грижак І. Г. Лабораторна діагностика церебрального токсоплазмозу/ І. Г. Грижак (стр.46-50)
Алексанян Т. І. Токсоплазмоз головного мозку в імунокомпетентних осіб/ Т. І. Алексанян [и др.] (стр.50-53)
Усачова О. В. Сучасні особливості патогенетичної терапії сальмонельозу у дітей/ О. В. Усачова [и др.] (стр.53-57)
Чумаченко Т. О. Циркуляція Neisseria meningitidis у східних областях України/ Т. О. Чумаченко [и др.] (стр.58-62)
Бутов Д. О. Вплив фагоцитарної активності крові у хворих на мультирезистентний рецидив туберкульозу легень при стандартній хіміотерапії/ Д. О. Бутов (стр.62-65)
Борисова Л. і. Аналіз епідеміологічної ситуації з туберкульозу в зонах радіоекологічного контролю Вінницької області в період 1986-2010 роки/ Л. і. Борисова, С. В. Зайков (стр.66-68)
Міронов О. М. Феномен антитілозалежного посилення інфекції у вакцинованих і перехворілих (частина 2) (огляд)/ О. М. Міронов, М. В. Супотніцький, О. В. Лебединська (стр.69-80)
Волоха А. П. Хвороба Лайма (кліщовий бореліоз) у дітей/ А. П. Волоха (стр.80-87)
Бідованець О. Ю. Особливості перебігу TORCH-інфекцій у жінок репродуктивного віку/ О. Ю. Бідованець (стр.88-95)
Шевчук Т. І. Личинкові зоонозні гельмінтози як біологічна, медична і соціальна проблема/ Т. І. Шевчук (стр.95-100)
Рябоконь Ю. Ю. Фіброзуючий альвеоліт як позапечінковий прояв в умовах системності уражень при хронічній HCV-інфекції/ Ю. Ю. Рябоконь, Д. П. Іпатова (стр.101-105)
Ходак Л. А. Особливості ураження нервової системи при ентеровірусній інфекції у дітей/ Л. А. Ходак, В. І. Браілко (стр.105-109)
Лось-Яценко Н. Г. Випадок помилки при диференційній діагностиці туляремії та онкопатології/ Н. Г. Лось-Яценко [и др.] (стр.110-111)
До ювілею видатного інфекціоніста, професора Бориса Абрамовича Герасуна (стр.112-113)
Цікаві статті :
Знайти схожі


7.

Назва журналу :Інфекційні хвороби -2020р.,N 1
Цікаві статті :
Задорожна В. І. Коронавірус 2019-nCOV: нові виклики охороні здоров’я та людству/ В. І. Задорожна, Н. П. Винник (стр.5-15)
Андрейчин М. А. Спосіб діагностики безеритемної форми хвороби Лайма/ М. А. Андрейчин [та ін.] (стр.16-19)
Паничев В. О. Оцінка щільності заселення біотопів кліщами з використанням індексу заселення. Порівняння ефективності різних засобів збору кліщів/ В. О. Паничев, М. А. Андрейчин, М. О. Кашуба (стр.20-26)
Савула М. М. Результати тестування на біомаркер туберкульозу ліпоарабіноманнан (LAM) у пацієнтів туберкульозного стаціонару/ М. М. Савула, О. В. Василишин (стр.27-31)
Богомолов А. Є. Аналіз діагностичних параметрів імуноблотингу для визначення сенсибілізації до пилкових алергенів у пацієнтів з респіраторними захворюваннями/ А. Є. Богомолов, С. В. Зайков (стр.32-36)
Трихліб В. І. Ускладнення у хворих на COVID-19/ В. І. Трихліб (стр.37-46)
Москалюк В. Д. Сучасні технології оптимізації навчального процесу при викладанні інфекційних хвороб: як підвищити якість в умовах реформування вищої освіти в Україні?/ В. Д. Москалюк [та ін.] (стр.47-52)
Шпікула Н. Г. Зв’язок передчасного розриву плодових оболонок з внутрішньоутробними і материнськими інфекціями/ Н. Г. Шпікула (стр.53-59)
Shubhada. Enterovirus snfections in neonates and children/ Bopegamage Shubhada (стр.60-63)
Колюбакіна Л. В. Клінічний випадок внутрішньоутробного мікст-інфікування у новонародженої дитини/ Л. В. Колюбакіна, Н. М. Крецу (стр.64-67)
Андрейчин Ю. М. Клінічний випадок: заглотковий абсцес у дитини/ Ю. М. Андрейчин, В. І. Омеляш (стр.68-70)
Життя в ім’я науки та україни. З нагоди ювілею відомого вченого і громадського діяча Михайла Антоновича Андрейчина (стр.71-73)
Святкуємо разом ювілей доцента Олега Любомировича Івахова (стр.74-75)
Цікаві статті :
Знайти схожі


8.

Назва журналу :Інфекційні хвороби -2008р.,N 1
Цікаві статті :
Ільницький І. Г. Туберкульоз в західних областях України в умовах епідемії/ І. Г. Ільницький, О. П. Костик, Л. І. Ільницька (стр.6-10)
Мельник В. М. Аналіз несвоєчасного виявлення туберкульозу легень в умовах епідемії/ В. М. Мельник, І. О. Новожилова (стр.11-14)
Черенько С. О. Оцінка даних рентгенологічного обстеження у хворих на вперше діагностований туберкульоз легень з позитивним мазком харкотиння/ С. О. Черенько, М. С. Кутишенко, В. С. Дідик (стр.15-17)
Шальмін О. С. Розповсюдження туберкульозного процесу і стан системного імунітету/ О. С. Шальмін [и др.] (стр.17-20)
Яшина Л. О. Цитокіновий профіль Т-лімфоцитів периферичної крові та бронхоальвеолярного змиву у хворих на туберкульоз і не госпітальну пневмонію/ Л. О. Яшина [и др.] (стр.20-22)
Бойко А. В. Цитокіновий профіль Т-лімфоцитів периферичної крові та бронхоальвеолярного змиву у хворих на туберкульоз легень залежно від результатів лікування/ А. В. Бойко, С. О. Черенько (стр.23-25)
Крутько В. С. Особливості імунного статусу хворих на туберкульоз легень, які інфіковані цитомегаловірусом/ В. С. Крутько [и др.] (стр.25-28)
Світлична Т. Г. Особливості перебігу туберкульозу у ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД/ Т. Г. Світлична, Д. М. Хурса (стр.28-30)
Сахелашвілі М. І. Особливості перебігу туберкульозу нирок у сучасних умовах/ М. І. Сахелашвілі, Т. В. Луцишин (стр.31-32)
Богомолов А. Є. Гіперчутливість до умовно-патогенних грибів - маркер стану клітинної ланки імунітету у хворих на туберкульоз/ А. Є. Богомолов, С. В. Зайков (стр.33-35)
Панасюк В. О. Діагностичні можливості магнітно-резонансної томографії при ураженні туберкульозом оболонок і речовини головного мозку/ В. О. Панасюк (стр.35-37)
Ільницька Л. І. Діагностика туберкульозу легень в осіб підліткового віку на поліклінічному етапі медичної допомоги/ Л. І. Ільницька (стр.37-40)
Анісімова Ю. М. Вплив соєвих продуктів на стан імунітету та неспецифічної резистентності організму хворих на туберкульоз легень/ Ю. М. Анісімова [и др.] (стр.40-46)
Литвиненко Н. А. Порівняння ефективності стандартних та емпіричних режимів хіміотерапії для 4-ї клінічної категорії пацієнтів з високим ризиком мультирезистентного туберкульозу/ Н. А. Литвиненко [и др.] (стр.46-49)
Пликанчук О. В. Вплив імуномодулятора мурамілпептидно-го ряду на стан імунної системи хворих з вперше діагностованим деструктивним туберкульозом легень/ О. В. Пликанчук, С. В. Зайков (стр.49-51)
Савула М. М. Оцінка хворими на туберкульоз легень соціальних і психологічних аспектів якості життя/ М. М. Савула, Н. І. Зінчук (стр.52-54)
Біла-Попович Г. С. Патогістологічна картина печінки при вірусних гепатитах у наркоспоживачів/ Г. С. Біла-Попович [и др.] (стр.55-58)
Покровська Т. В. Клініко-серологічні критерії гострого і хронічного інфекційного мононуклеозу/ Т. В. Покровська (стр.58-63)
Павленко О. В. Особливості клініки гострих кишкових інфекцій вірусної етіології у дорослих/ О. В. Павленко, Є. В. Нікітін, Л. М. Скрипник (стр.63-67)
Сіденко В. П. Вивчення впливу міграції забруднювачів морських акваторій на захворюваність гострими кишковими інфекціями населення причорноморських міст України/ В. П. Сіденко, А. М. Приказюк (стр.68-72)
Голубнича В. М. Цитокіновий статус вагітних з кандидозною інфекцією піхви/ В. М. Голубнича (стр.72-75)
Ребенок Ж. О. Особливості етіотропної терапії інфекційних захворювань/ Ж. О. Ребенок (стр.76-78)
Бондаренко А. М. Практична оцінка протоколів надання медичної допомоги хворим на паразитарні інфекції в Україні/ А. М. Бондаренко (стр.79-84)
Пазган-Сімон М. Складності діагностики і лікування негра-нулематозної лімфоми на тлі ятрогенного гепатиту В/ М. Пазган-Сімон [и др.] (стр.85-88)
Андрейчин М. А. Труднощі клінічної діагностики черевного тифу/ М. А. Андрейчин, Н. Ю. Вишневська, В. П. Борак (стр.89-92)
Делитканич Н. В. Лікування хворих на хронічні гастрити/ Н. В. Делитканич, С. М. Андрейчин (стр.93-95)
Корнага С. І. Серцево-судинна патологія у хворих на туберкульоз легень/ С. І. Корнага (стр.95-96)
Никитюк Микола Прокопович (до 70-річчя з дня народження) (стр.100)
Голяченко О. М. О. В. Корчак-Чепурківський - видатний епідеміолог і громадський лікар (до 150-річчя з дня народження)/ О. М. Голяченко (стр.104-106)
Цікаві статті :
Знайти схожі


9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Фещенко Ю. І., Яшина Л. О., Бойко Д. М., Гаврисюк В. К., Крахмалова О. О., Матюха Л. Ф., Мостовий Ю. М., Перцева Т. О., Полянська М. О., Рекалова О. М., Островський М. М., Зайков С. В., Конопкіна Л. І., Константинович Т. В.
Назва : Адаптована клінічна настанова, заснована на доказах: бронхіальна астма (частина 1)
Місце публікування : Астма та алергія. - київ, 2020. - N 2. - С. 5-26 (Шифр АУ22/2020/2)
MeSH-головна: АСТМА БРОНХИАЛЬНАЯ -- ASTHMA
ДОКАЗАТЕЛЬНАЯ МЕДИЦИНА -- EVIDENCE-BASED MEDICINE
Анотація: Клінічна настанова є результатом узгодженого рішення експертів, прийнятого на підставі ретельного аналізу даних літератури, а також рекомендацій зарубіжного керівництва GINA: Global Strategy For Asthma Management And Prevention. Updated 2019У документі представлено оновлене визначення бронхіальної астми (БА), дані нові підходи до класифікації та діагностиці захворювання, запропоновані сучасні схеми лікування, які засновані на результатах багатоцентрових міжнародних клінічних досліджень, що обґрунтовує високу доказовість такої терапевтичної тактики. Викладено нові принципи розподілу хворих на фенотипи, які слід враховувати при виборі схем лікування, представлені алгоритми початкової і підтримуючої терапії, нові підходи до лікування загострень захворювання
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Фещенко Ю. І., Яшина Л. О., Бойко Д. М., Гаврисюк В. К., Крахмалова О. О., Матюха Л. Ф., Мостовий Ю. М., Перцева Т. О., Полянська М. О., Рекалова О. М., Островський М. М., Зайков С. В., Конопкіна Л. І., Константинович Т. В.
Назва : Адаптована клінічна настанова, заснована на доказах: бронхіальна астма (Частина 2)
Місце публікування : Астма та алергія. - київ, 2020. - N 3. - С. 5-22 (Шифр АУ22/2020/3)
MeSH-головна: АСТМА БРОНХИАЛЬНАЯ -- ASTHMA
Анотація: Клінічна настанова є результатом узгодженого рішення експертів, прийнятого на підставі ретельного аналізу даних літератури, а також рекомендацій зарубіжного керівництва GINA: Global Strategy For Asthma Management And Prevention. Updated 2019. У документі представлено оновлене визначення бронхіальної астми (БА), дані нові підходи до класифікації та діагностиці захворювання, запропоновані сучасні схеми лікування, які засновані на результатах багатоцентрових міжнародних клінічних досліджень, що обґрунтовує високу доказовість такої терапевтичної тактики. Викладено нові принципи розподілу хворих на фенотипи, які слід враховувати при виборі схем лікування, представлені алгоритми початкової і підтримуючої терапії, нові підходи до лікування загострень захворювання. У першій частині публікації керівництва (Астма та алергія, 2020, № 2) було представлено оновлене визначення та патогенетичні механізми БА, викладені нові підходи до класифікації та діагностики захворювання. У другій частині керівництва представлено визначення та оцінка контролю БА. Розглянуто принципи оцінки тяжкості БА, а також відмінність між тяжкою і неконтрольованою БА. Наведено стандарти лікування хворих на БА для контролю симптомів та мінімізації ризику. Розглянуто основні принципи ведення БА та альтернативні стратегії корекції лікування. Настанова адресована лікарям всіх ланок надання медичної допомоги - сімейним лікарям, терапевтам, пульмонологам, алергологам, кардіологам, реабілітологам
Знайти схожі

11.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Зайков С. В.
Назва : Алергічні захворювання як системна патологія в практиці лікаря сімейної медицини
Місце публікування : Мистецтво лікування. - 2019. - № 7. - С. 33-34 (Шифр МУ55/2019/7)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: Гленспрей Актив
MeSH-головна: ГИПЕРСЕНСИБИЛИЗАЦИЯ -- HYPERSENSITIVITY
ПАТОЛОГИЧЕСКИЕ СОСТОЯНИЯ, ПРИЗНАКИ БОЛЕЗНЕЙ И СИМПТОМЫ -- PATHOLOGICAL CONDITIONS, SIGNS AND SYMPTOMS
Знайти схожі

12.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Зайков С. В., Кириленко Т. В., Міхей Л. В.
Назва : Алергія до контрацептивних засобів
Паралельн. назви :Allergy to contraceptive means
Місце публікування : Клінічна імунологія. Алергологія. Інфектологія. - 2019. - N 2. - С. 72 (Шифр КУ34/2019/2)
MeSH-головна: ГИПЕРСЕНСИБИЛИЗАЦИЯ -- HYPERSENSITIVITY
КОНТРАЦЕПТИВНЫЕ СРЕДСТВА -- CONTRACEPTIVE AGENTS
Анотація: Алергія до засобів для контрацепції (ЗДК) є актуальною міждисциплінарною проблемою для алергологів, урологів, гінекологів і дерматологів. В залежності від використання того чи іншого методу контрацепції як етіологічні фактори розвитку алергії до ЗДК мають розглядатися всі компоненти (діючі та допоміжні речовини) хімічних засобів контрацепції, латекс, поліуретан, поліізопрен та всі інші компоненти презервативів, діафрагм, цервікальних ковпачків, в тому числі й хімікати, що використовуються для виробництва презервативів, поліетилен та метали у складі внутрішньоматкових спіралей та пристроїв. Поширеність алергії до ЗДК на даний час не відома. Системні реакції, анафілаксія, органні місцеві реакції з переважним ураженням органів кровотворення та крові, дихальних шляхів, внутрішніх органів рідко реєструються при алергії до ЗДК. До найбільш частих форм алергії до ЗДК у чоловіків відносять алергічний контактний баланопостит і баланіт, а в жінок – алергічний контактний вульвіт (рідше – вульвовагініт)
Знайти схожі

13.

Назва журналу :Алергія у дитини -2021р.,N 27/28
Цікаві статті :
Беш Л. В. Молекулярна діагностика алергії очима лікаря першого контакту: коли і як її використовувати?/ Л. В. Беш, О. І. Мацюра, З. Л. Слюзар (стр.2-5)
Ошлянська О. А. Сучасна глюкокортикостероїдна терапія ревматичних захворювань у дітей/ О. А. Ошлянська, О. М. Охотнікова (стр.6-15)
Зайков С. В. Елімінаційно-іригаційна терапія – перспективний напрямок лікування пацієнтів з алергічним ринітом/ С. В. Зайков (стр.16-18)
Слюзар З. Л. Алерген-специфічна імунотерапія у лікуванні бронхіальної астми у дітей, сенсибілізованих до кліщів домашнього пороху/ З. Л. Слюзар, Л. В. Беш (стр.19-21)
Беш Л. В. Труднощі діагностки алергії на метали у дітей/ Л. В. Беш [та ін.] (стр.22-23)
Беш Л. В. Токсико-алергічний дерматит у дитини, ініційований впливом хімічної сполуки: клінічний випадок/ Л. В. Беш [та ін.] (стр.24-25)
Охотнікова О. М. Віддалені ускладнення перенесеного у дитинстві синдрому Лаєлла/ О. М. Охотнікова, Т. М. Ткачова (стр.26-31)
Недельська С. М. Глутатіонсинтетазна недостатність як генетично-детерміноване захворювання: клінічний випадок/ С. М. Недельська, І. Г. Денисенко, О. В. Лямцева (стр.32-34)
Барзилович В. Д. Клінічний випадок реакції гіперчутливості на вакцину «Синфлорикс» у 6-місячної дитини/ В. Д. Барзилович [та ін.] (стр.35-36)
Синоверська О. Б. Біліарний сладж-синдром, індукований цефалоспоринами, у дітей: клініко-діагностичні маркери, тактика лікування/ О. Б. Синоверська [та ін.] (стр.37-39)
Трояновська О. О. Подолання епідемії йододефіциту в Україні - виклик сьогодення/ О. О. Трояновська [та ін.] (стр.40)
Беш Л. В. Лікування алергічного риніту: що нового сьогодні?/ Л. В. Беш, О. І. Мацюра (стр.41)
Цікаві статті :
Знайти схожі


14.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Зайков С. В., Скичко С. В.
Назва : Аллергический ринит и коморбидные заболевания
Місце публікування : Журн. вушних, носових і горлових хвороб. - Київ, 2017. - N 3с. - С. 41 (Шифр ЖУ4/2017/3с)
MeSH-головна: РИНИТ АЛЛЕРГИЧЕСКИЙ -- RHINITIS, ALLERGIC
КОМОРБИДНОСТЬ -- COMORBIDITY
Знайти схожі

15.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Богомолов А. Є., Зайков С. В.
Назва : Аналіз діагностичних параметрів імуноблотингу для визначення сенсибілізації до пилкових алергенів у пацієнтів з респіраторними захворюваннями
Місце публікування : Інфекційні хвороби. - Тернопіль, 2020. - N 1. - С. 32-36 (Шифр ІУ5/2020/1)
MeSH-головна: ГИПЕРСЕНСИБИЛИЗАЦИЯ -- HYPERSENSITIVITY
АНТИГЕНЫ РАСТИТЕЛЬНЫЕ -- ANTIGENS, PLANT
Анотація: Метою дослідження було порівняти діагностичні параметри різних систем дослідження методом імуноблоту для визначення сенсибілізації до алергенів пилкової групи у пацієнтів з респіраторними захворюваннями – алергічним ринітом та бронхіальною астмоюРезультати двох систем визначення специфічного IgE до алергенів пилкової групи методами Rida AllergyScreen та Euroline не завжди добре узгоджуються між собою внаслідок систематичної розбіжності показників. Результати визначення специфічних IgE до окремих алергенів в цілому добре узгоджуються між собою та з результатами шкірного тестування методом прик-тесту, втім до пилкових алергенів полину, берези, ліщини та вільхи система Euroline не завжди узгоджується з даними шкірного тестування методом прик-тесту, даючи хибно-негативні результати. Необхідний подальший аналіз узгодженості та діагностичних параметрів методів за іншими групами алергенів для узагальнення результатів дослідження.
Знайти схожі

16.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Борисова Л. і., Зайков С. В.
Назва : Аналіз епідеміологічної ситуації з туберкульозу в зонах радіоекологічного контролю Вінницької області в період 1986-2010 роки
Місце публікування : Інфекційні хвороби. - 2014. - № 1. - С. 66-68 (Шифр ІУ5/2014/1)
MeSH-головна: ТУБЕРКУЛЕЗ -- TUBERCULOSIS
РАДИОАКТИВНЫЕ ЗАГРЯЗНИТЕЛИ -- RADIOACTIVE POLLUTANTS
ЧЕРНОБЫЛЬ -- CHERNOBYL
Знайти схожі

17.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Борисова Л. І., Зайков С. В.
Назва : Аналіз епідеміологічної ситуації з туберкульозу в зонах радіоекологічного контролю Вінницької області у період 1986-2000 років
Місце публікування : Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2012. - № 3. - С. 42-46 (Шифр ТУ7/2012/3)
Предметні рубрики: Туберкулез-- эпид
Окружающая среда, загрязнение радиационное
Чернобыль
Знайти схожі

18.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Зайков С. В., Михей Л. В., Тополюк В. В., Куцик Ю. Н., Приймук В. С.
Назва : Анафилаксия: этиология, клиника, диагностика, терапия
Місце публікування : Імунологія та алергологія. - 2012. - № 1 (Додаток). - С. 84-85 (Шифр ІУ13/2012/1 (Додаток))
Предметні рубрики: Анафилаксия-- диагн-- тер-- этиол
ВНМУ-Зайков С.В.
Знайти схожі

19.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Зайков С. В.
Назва : Аспекты контроля бронхиальной астмы и аллергического ринита: в фокусе - пациент
Місце публікування : Астма та алергія: науково-практичний журнал. - Київ: ДУ "Національний інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України", 2015. - № 4. - С. 59-62 (Шифр АУ22/2015/4)
Предметні рубрики: Аиртек
Гленцет Адванс
MeSH-головна: АСТМА БРОНХИАЛЬНАЯ -- ASTHMA

КОМОРБИДНОСТЬ -- COMORBIDITY
КОНГРЕССЫ КАК ТЕМА -- CONGRESSES AS TOPIC
Знайти схожі

20.

Назва журналу :Астма та алергія -2019р.,N 3
Цікаві статті :
Вітання головному редактору науково-практичного журналу "Астма та алергія" професору Галині Львівні Гуменюк з днем народження! (стр.5-6)
Feshchenko Y. I. Features of changes in the indicators of T-cell immunity in patients with different controlling of bronchial asthma and their prognostic value/ Y. I. Feshchenko [et al.] (стр.7-16)
Гуменюк М. І. Декаметоксин: небулайзерна терапія інфекційного загострення хронічного бронхіту/ М. І. Гуменюк [та ін.] (стр.17-28)
Корецкая Є. В. Особливості пилкової сенсибілізації у хворих на поліноз у місті Дніпро/ Є. В. Корецкая, Є. М. Дитятковська (стр.29-34)
Фещенко Ю. І. Особливості бронхіальної астми з нейтрофільним типом запалення/ Ю. І. Фещенко [та ін.] (стр.35-40)
Зайков С. В. Роль елімінаційних заходів в лікуванні пацієнтів з алергічними захворюваннями/ С. В. Зайков, Т. Р. Уманець, Г. В. Касьяненко (стр.41-55)
Мостовой Ю. М. Прихильність до лікування ХОЗЛ: чи дійсно це критично важливо?/ Ю. М. Мостовой, А. А. Сідоров, Н. С. Слепченко (стр.56-60)
Царик В. В. Персоніфікований підхід до лікування хронічної спонтанної кропив’янки: сучасний погляд на проблему та випадок з практики/ В. В. Царик, А. І. Курченко (стр.61-65)
Фрагменти наказу МОЗ України від 05.06.2019 р. № 1269 "Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації екстреної медичної допомоги". Новий клінічний протокол. Екстрена медична допомога: догоспітальний етап (стр.66-74)
Цікаві статті :
Знайти схожі


 1-20    21-40   41-60   61-80   81-100   101-120      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)