Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (1)
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Зелінська, Н. Б.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 49
Показані документи з 1 по 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-49 
1.

Назва журналу :Український журнал дитячої ендокринології -2021р.,N 1
Цікаві статті :
Зелінська Н. Б. Цукровий діабет 2 типу у дітей та підлітків в світі і в Україні/ Н. Б. Зелінська, К. В. Грищенко, Є. В. Глоба (стр.4-16)
Прилуцька В. А. Іризин: новий міокін та його вплив на обмін речовин/ В. А. Прилуцька, А. В. Солнцева, Т. А. Піскун (стр.17-28)
Волкова Ю. В. Взаємозв’язок між показниками інсулінорезистентності та окисного балансу у підлітків з гіпоандрогенією/ Ю. В. Волкова [та ін.] (стр.29-33)
Чумак С. О. Ендокринологічна допомога дітям м. Харкова у 2015-2020 рр./ С. О. Чумак [та ін.] (стр.34-39)
Керівні настанови Європейської тиреоїдної асоціації щодо субклінічного гіпотиреозу у вагітних та дітей, 2014. Частина 1 (стр.40-51)
Консенсус керівних настанов з клінічної практики ISPAD 2018 р. Розділ 10. Дієтотерапія у дітей та підлітків з діабетом (стр.52-72)
Інноваційний препарат "Тожео СолоСтар" тепер можна використовувати для лікування дітей та підлітків із діабетом з 6 років (стр.73-74)
Цікаві статті :
Знайти схожі


2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Зелінська Н. Б., Грищенко К. В., Глоба Є. В.
Назва : Цукровий діабет 2 типу у дітей та підлітків в світі і в Україні
Місце публікування : Український журнал дитячої ендокринології. - 2021. - N 1. - С. 4-16 (Шифр УУ55/2021/1)
Примітки : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна: ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2 -- DIABETES MELLITUS, TYPE 2
ДИАГНОСТИКА ДИФФЕРЕНЦИАЛЬНАЯ -- DIAGNOSIS, DIFFERENTIAL
ГИПОГЛИКЕМИЧЕСКИЕ СРЕДСТВА -- HYPOGLYCEMIC AGENTS
ДЕТИ -- CHILD
ПОДРОСТКИ -- ADOLESCENT
Анотація: Останнім часом у світі вивченню цукрового діабету (ЦД) 2 типу присвячено багато досліджень. У більшості країн зростання поширеності ЦД 2 типу серед дітей та підлітків відбувається одночасно зі збільшенням поширеності дитячого ожиріння. Наявність ожиріння або надлишкової маси тіла у дітей може ускладнювати діагностику різних типів ЦД. Виявлення та лікування ЦД 2 типу має важливе значення для суспільства в цілому у зв’язку з широким спектром тяжких ускладнень, які супроводжують хворобу
Знайти схожі

3.

Назва журналу :Проблеми ендокринної патології -2021р.,N 1
Цікаві статті :
Архипкіна Т. Л. Функціональні особливості взаємозв’язків між рівнями вітаміну В, маркерами хронічного запалення, гомоцистеїном та гормонально-метаболічними показниками у жінок із синдромом полікістозних яєчників/ Т. Л. Архипкіна, Л. П. Любимова, В. О. Бондаренко (стр.7-14)
Аряєв М. Л. Клінічне значення географічних інформаційних систем в діагностиці дефіциту гормону росту у дітей/ М. Л. Аряєв, В. С. Бірюков, Л. І. Сеньківська (стр.15-20)
Бондаренко В. О. Рівні вітаміну D, гомоцистеїну та інкреторна функція яєчок у чоловіків з ідіопатичними патосперміями/ В. О. Бондаренко, А. С. Мінухін, Є. І. Скорняков (стр.21-25)
Kravchenko V. L. Selenum supply and thyroid condition in Graves disease in the region of iodine deficiency/ V. L. Kravchenko [et al.] (стр.26-33)
Кравчун Н.О. Значення васпіну та оментину у розвитку ожиріння - предиктора серцево-судинних ускладнень у хворих на цукровий діабет 2 типу/ Н. О. Кравчун [та ін.] (стр.34-42)
Nikolaiev R. Acromegaly combined with gigantism associated with the aip-gene mutation: a clinical case/ R. Nikolaiev [et al.] (стр.43-51)
Пасієшвілі Т. М. Фактори прогресування автоімунного тиреоїдиту у осіб молодого віку з гастроезофагеальною рефлюксною хворобою: роль системи детоксикації ксенобіотиків, механізмів ендогенного контролю та стимуляції/ Т. М. Пасієшвілі [та ін.] (стр.52-57)
Товкай О. А. Рак прищитоподібної залози у підлітка з критичним системним остеопорозом/ О. А. Товкай [та ін.] (стр.58-65)
Фломін Ю. В. Роль визначення глікозильованого гемоглобіну у пацієнтів з мозковим інсультом/ Ю. В. Фломін [та ін.] (стр.66-74)
Чайченко Т. В. Нутрійційні практики як предиктор формування надлишкової ваги у школярів східних та західних регіонів України/ Т. В. Чайченко [та ін.] (стр.75-83)
Жураківська О. Я. Морфо-функціональна характеристика печінки щурів у ранні терміни розвитку стрептозотоцинового цукрового діабету з використанням кластерного аналізу/ О. Я. Жураківська [та ін.] (стр.84-96)
Kalko K. O. Administration of corvitin AS AN OFF-Label agent for pharmacological correction of metabolic syndrome/ K. O. Kalko [et al.] (стр.97-102)
Chystiakova E. Ye. The correction of the consequences of the experimental prostatitis by nanoparticles of orthovanadates of the rare-earth elements/ E.Ye Chystiakova [et al.] (стр.103-109)
Якименко О. Г. Оптимізація способу моделювання стрептозотоцинового цукрового діабету I типу у статевозрілих самців-щурів лінії Wistar/ О. Г. Якименко [та ін.] (стр.110-116)
Polishchuk T. V. Pathology of the thyroid gland in children as A factor of dental morbidity (mini review)/ T. V. Polishchuk [et al.] (стр.117-122)
Козаков О. В. Звіт про науково-практичну конференцію з онлайн-трансляцією для ендокринологів, терапевтів, педіатрів, кардіологів, невропатологів, лікарів загальної практики - сімейної медицини та інших спеціалістів "Ендокринна патологія у віковому аспекті" в рамках реалізації науково-освітнього проєкту "Український ендокринологічний практикум" 26-27 листопада 2020 року/ О. В. Козаков, І. В. Гопкалова (стр.123-126)
Цікаві статті :
Знайти схожі


4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Товкай О. А., Паламарчук В. О., Мазур О. В., Войтенко В. В., Зелінська Н. Б., Глоба Є. В.
Назва : Рак прищитоподібної залози у підлітка з критичним системним остеопорозом
Місце публікування : Пробл. ендокринної патології. - Харьков, 2021. - N 1. - С. 58-65 (Шифр ПУ17/2021/1)
MeSH-головна: ПАРАЩИТОВИДНЫХ ЖЕЛЕЗ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- PARATHYROID NEOPLASMS
ОСТЕОПОРОЗ -- OSTEOPOROSIS
ПОДРОСТКИ -- ADOLESCENT
Анотація: Не зважаючи на низьку частоту раку прищитоподібної залози (РПЩЗ) у дітей, кожен випадок первинного гіперпаратиреозу (ПГПТ) повинен детально аналізуватись з огляду на можливість наявності злоякісного процесу, особливо при надто високих рівнях Паратгормону (ПТГ) та Кальцію іонізованного (Са++) крові у поєднанні з важкою симптоматикою, що частіше проявляється у вигляді системного остеопорозу та переломами трубчастих кісток, вираженим утворенням конкрементів в нирках та жовчному міхурі. Біохімічними критеріями ПГПТ, як при доброякісних утвореннях ПЩЗ, так і при злоякісних, окрім підвищення рівня ПТГ та гіперкальціємії, являються: гіпофосфатемія, гіперкальціурія (хоча Са в сечі може бути низьким у разі поєднання з дефіцитом вітаміну D). Для з’ясування генетичної причини гіперпаратиреозу можливе проведення генетичного дослідження із використанням таргетної multicancer панелі (з аналізом понад 80 генів, зокрема генів МЕН). Уданому випадку виявлена мутація MAX c.25G T (p.Val9Leu), що була класифікована як неясно значуща (VUS). Мутації в гені MAX асоційовані з розвитком спадкової феохромоцитоми-парагангліоми, але не були описані у пацієнтів з ізольованим ПГПТ, що підтверджує відсутність зв’язку генетичного аспекту та наявної пухлини ПЩЗ. Методом лікування РПЩЗ, я однієї з причин ПГПТ - оперативне, з наступним динамічним наглядом та контролем показників ПТГ та Са++ плазми крові у поєднанні з візуалізаційними методами дослідження. Підвищення рівня останніх вище референтних показників в післяопераційному періоді, у даному випадку ПТГ — 152 пг/мл, що коригується препаратами альфакальцидолу чи кальцитріолу як у вигляді монотерапії, так і у поєднанні з холекальциферолом, відсутністю топічної візуалізації, не завжди вказують на персистенцію хвороби. В таких випадках, додатковим методом діагностики можливої персистенції захворювання, може слугувати ПЕТ/КТ (з 11С-холіном), який дозволяє диференціювати накопичення фармпрепарату в нетипових місцях проведеної операції
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Зелінська Н. Б., Руденко Н. Г., Глоба Є. В., Руденко О. В., Кавецька Ю. С.
Назва : Хвороби ендокринної системи у дітей в Україні та надання спеціалізованої допомоги педіатричним пацієнтам у 2020 році
Місце публікування : Український журнал дитячої ендокринології. - 2021. - N 2. - С. 4-14 (Шифр УУ55/2021/2)
Примітки : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна: ЭНДОКРИННОЙ СИСТЕМЫ БОЛЕЗНИ -- ENDOCRINE SYSTEM DISEASES
МЕДИЦИНСКОЙ ПОМОЩИ ОКАЗАНИЕ -- DELIVERY OF HEALTH CARE
ДЕТЕЙ ОХРАНЫ ЗДОРОВЬЯ СЛУЖБЫ -- CHILD HEALTH SERVICES
Анотація: Проведено аналіз статистичних показників щодо стану ендокринологічної допомоги дітям у 2020 р. в Україні та зокрема в регіонах, їх динаміку у 2014—2020 рр. Наведено дані щодо кадрового забезпечення роботи дитячої ендокринологічної служби, стану стаціонарної допомоги дітям з ендокринними хворобами, інвалідності внаслідок ендокринної патології, яка протягом останніх років невпинно зростає, зокрема цукрового діабету, гіпотиреозу тощо, захворюваності та поширеності злоякісних хвороб ендокринних залоз у дітей. Представлено дані реєстрів дітей з деякими ендокринними хворобами (цукровий діабет (різні форми), патологічна низькорослість, розлади статевого диференціювання (DSD)). Висвітлено проблемні питання спеціалізованої допомоги дітям з хворобами ендокринної системи. За даними реєстру дітей, хворих на цукровий діабет (ЦД), у 2020 р. зареєстровано 10 743 пацієнти віком до 18 років (14,26 на 10 тис. дитячого населення), зокрема 10 598 дітей, які отримують інсулінотерапію (з ЦД 1 типу, іншими типами ЦД з потребою у лікуванні інсуліном) (14,07), 51 з ЦД 2 типу, 66 з неонатальним ЦД, з них у 36 діагноз генетично підтверджено, 48 з MODY, генетично підтвердженим. Показник поширеності ЦД серед дітей віком 0—18 років у 2020 р. збільшився порівняно з 2014 р. на 34,9 %. Дітям з DSD проводять детальне цитогенетичне обстеження в провідних генетичних лабораторіях світу після обстеження фахівцями відділу дитячої ендокринології Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ України. Відповідно до бази даних таких дітей, яка містить дані про 654 хворих, зокрема 347 (53,1 %, з них 303 пацієнти із синдромом Тернера) з хромосомним DSD, 102 (15,6 %) з 46,ХУ DSD, 205 (31,3 %) з 46,ХХ, 185 з DSD унаслідок вродженої дисфункції кори надниркових залоз. У 2020 р. в Україні зареєстровано 1630 дітей із низькорослістю віком до 18 років, які потребують лікування препаратами гормону росту, зокрема 1223 з гіпофізарним і гіпофізарно-церебральним нанізмом, 255 із синдромом Тернера, 65 із синдромом Рассела—Сільвера, 43 із синдромом Прадера—Віллі, 21 з низькорослістю, які народилися малими для свого гестаційного віку (SGA), 22 із нанізмом унаслідок хронічної ниркової недостатності. Щороку кількість таких хворих зростає в середньому на 10 %. Ці діти отримують лікування препаратами гормону росту за кошти державного бюджету
Знайти схожі

6.

Назва журналу :Український журнал дитячої ендокринології -2021р.,N 2
Цікаві статті :
Зелінська Н. Б. Хвороби ендокринної системи у дітей в Україні та надання спеціалізованої допомоги педіатричним пацієнтам у 2020 році/ Н. Б. Зелінська [та ін.] (стр.4-14)
Михайлова Е. А. Нейроендокринні аспекти формування депресивного розладу у підлітків/ Е. А. Михайлова [та ін.] (стр.15-18)
Пашкова О. Є. Роль міокінів у розвитку інсулінорезистентності у дітей, хворих на цукровий діабет 1 типу/ О. Є. Пашкова, Н. І. Чудова, О. С. Литвиненко (стр.19-26)
Михайлова Е. А. Особливості мікросоціального оточення у формуванні порушень адаптації у дітей, хворих на цукровий діабет 1 типу/ Е. А. Михайлова, Д. А. Мітельов (стр.27-34)
Sundber F. Консенсус керівних настанов з клінічної практики ISPAD 2018 р. Управління діабетом у дітей дошкільного віку/ F. Sundber [et al.] (стр.35-51)
Модель оптимізації трансферу медичних технологій у галузі дитячої діабетології (стр.52-58)
Результати міжнародного відкритого рандомізованого порівняльного контрольованого дослідження Edition Junior (NCT02735044) (стр.59-60)
Цікаві статті :
Знайти схожі


7.

Назва журналу :Український журнал дитячої ендокринології -2020р.,N 2
Цікаві статті :
Солнцева А. В. Врожденный гиперинсулинизм: от молекулярной генетики к клинической практике/ А. В. Солнцева, Н. В. Волкава (стр.4-13)
Прилуцкая В. А. Висфатин и резистин: роль в норме и при патологии/ В. А. Прилуцкая [и др.] (стр.14-23)
Глоба Є. В. Ефективність інсулінотерапії у дітей з цукровим діабетом 1 типу в Україні за даними реєстру хворих/ Є. В. Глоба, Н. Б. Зелінська (стр.24-32)
Турчина С. І. Результати спостереження за дітьми із цукровим діабетом 1 типу на різних етапах надання медичної допомоги/ С. І. Турчина [та ін.] (стр.33-38)
Консенсус керівних настанов з клінічної практики ISPAD 2018 р. Визначення, епідеміологія та класифікація діабету у дітей та підлітків. Частина 1 (стр.39-52)
Цікаві статті :
Знайти схожі


8.

Назва журналу :Український журнал дитячої ендокринології -2020р.,N 1
Цікаві статті :
Зелінська Н. Б. Дитяча ендокринологія в Україні. Аналіз показників надання спеціалізованої медичної допомоги дітям у 2019 році/ Н. Б. Зелінська [та ін.] (стр.5-17)
Большова О. В. Алгоритм діагностики низькорослості у хворих без порушення соматотропної функції/ О. В. Большова, Н. А. Спринчук, Ю. І. Белякова (стр.18-25)
Диннік В. О. Особливості статевого розвитку сучасних дівчаток: світові та українські тенденції/ В. О. Диннік (стр.26-31)
Кашкалда Д. А. Состояние прооксидантной и антиоксидантной систем у подростков и экспериментальных животных с гипоандрогенией/ Д. А. Кашкалда [и др.] (стр.32-36)
Кашіна-Ярмак В. Л. Адаптаційні можливості підлітків із вторинними кардіоміопатіями та різними соматотипами/ В. Л. Кашіна-Ярмак [та ін.] (стр.37-42)
Водолажський М. Л. Використання нових медичних технологій в організації медико-соціальної допомоги дітям і підліткам, хворим на цукровий діабет/ М. Л. Водолажський [та ін.] (стр.43-46)
Солнцева А. В. Циклическое течение болезни Иценко-Кушинга в детском возрасте: собственное наблюдение и обзор литературы/ А. В. Солнцева [и др.] (стр.47-56)
Турчина С. І. Компенсація вуглеводного обміну та емоційний стан підлітків із цукровим діабетом 1 типу/ С. І. Турчина [та ін.] (стр.57-58)
Турчина С. И. Влияние степени гипоандрогении на состояние прооксидантной и антиоксидантной систем у мальчиков-подростков с задержкой полового развития/ С. И. Турчина [и др.] (стр.59-60)
Косовцова Г. В. Особливості ліпідного профілю при гіпоандрогенії у хлопчиків-підлітків із різним функціональним станом серцево-судинної системи/ Г. В. Косовцова, С. І. Турчина, Д. А. Кашкалда (стр.61-62)
Цікаві статті :
Знайти схожі


9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Зелінська Н. Б., Глоба Є. В., Руденко Н. Г., Руденко О. В., Стешенко І. Є., Кавецька Ю. С.
Назва : Дитяча ендокринологія в Україні. Аналіз показників надання спеціалізованої медичної допомоги дітям у 2019 році
Місце публікування : Український журнал дитячої ендокринології. - 2020. - N 1. - С. 5-17 (Шифр УУ55/2020/1)
Примітки : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна: ДЕТЕЙ ОХРАНЫ ЗДОРОВЬЯ СЛУЖБЫ -- CHILD HEALTH SERVICES
ЭНДОКРИНОЛОГИЯ -- ENDOCRINOLOGY
МЕДИЦИНСКОЙ ПОМОЩИ ОКАЗАНИЕ -- DELIVERY OF HEALTH CARE
ЭНДОКРИННОЙ СИСТЕМЫ БОЛЕЗНИ -- ENDOCRINE SYSTEM DISEASES
ИНВАЛИДЫ-ДЕТИ -- DISABLED CHILDREN
Анотація: Проаналізовано статистичні показники надання ендокринологічної допомоги дітям у 2019 р. в Україні в цілому і в регіонах, їх динаміку за останні 5 років. Наведено дані щодо кадрового забезпечення дитячої ендокринологічної служби, стаціонарної допомоги дітям з ендокринними хворобами, інвалідності внаслідок ендокринної патології, котра протягом останніх років невпинно зростає (цукровий діабет, гіпотиреоз тощо), захворюваності та поширеності злоякісних хвороб ендокринних залоз у дітей, а також дані реєстрів дітей з деякими ендокринними хворобами (форми цукрового діабету, патологічна низькорослість, порушення статевого диференціювання (ПСД)). Висвітлено проблемні питання надання спеціалізованої допомоги дітям із хворобами ендокринної системиУ 2019 р. в Україні зареєстровано 1613 дітей віком до 18 років із низькорослістю, які потребують лікування препаратами гормону росту, зокрема 1147 дітей з гіпофізарним і гіпофізарно‑церебральним нанізмом, 303 — із синдромом Тернера, 73 — із синдромом Рассела — Сільвера, 46 — із синдромом Прадера — Віллі, 13 — із низькорослістю, які народились малими для гестаційного віку, 16 — із нанізмом унаслідок хронічної ниркової недостатності. Щороку кількість таких хворих зростає в середньому на 10 %. Ці діти отримують лікування препаратами гормону росту за кошти державного бюджету
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Зелінська Н. Б.
Назва : Консенсус керівних настанов з клінічної практики ISPAD 2018 р. Розділ 9. Інсулінотерапія у дітей та підлітків з діабетом
Паралельн. назви :ISPAD Clinical Practice Consensus Guidelines 2018. Chapter 9. Insulin treatment in children and adolescents with diabetes
Місце публікування : Український журнал дитячої ендокринології. - 2020. - N 4. - С. 39-60 (Шифр УУ55/2020/4)
Примітки : Бібліогр.: в кінці ст.
MeSH-головна: ОБЗОР -- REVIEW
ПРАКТИЧЕСКОЕ РУКОВОДСТВО -- PRACTICE GUIDELINE
ИНСУЛИН -- INSULIN
ДЕТИ -- CHILD
ПОДРОСТКИ -- ADOLESCENT
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ -- DIABETES MELLITUS
Анотація: Уточнено рекомендації щодо інтенсивних режимів диференціального заміщення базального та прандіального інсуліну. Включено огляд ролі нових аналогів інсуліну, біосимілярів та пристроїв для інсулінотерапії в дитячій діабетології.Оновлено рекомендації щодо розподілу макронутрієнтів для підтримання здорового харчування. Наголошено на важливості режимів прийому їжі з обмеженням перекусів для поліпшення якості харчування та оптимізації результатів глікемії. Вплив жиру та білка в харчуванні слід ураховувати під час розрахунку дози інсуліну, яку вводять під час їди, та виборі способу її введення. Безперервний моніторинг глюкози є корисним інструментом для аналізу даних лікарем та молодою людиною з діабетом щодо її харчової поведінки та впливу певних страв на рівень глюкози. Реалізація індивідуального плану харчування з корекцією прандіального інсуліну поліпшує глікемічний контроль (A). Дієтичні рекомендації грунтуються на принципах здорового харчування, які придатні для всіх дітей та сімей і мають на меті поліпшення перебігу діабету та зменшення серцево-судинного ризику (E). Оптимальне співвідношення інгредієнтів їжі визначають індивідуально. Зазвичай частка вуглеводів має становити близько 45 - 50 % енергетичної цінності, жирів і 35 % (насичених жирів 10 %), білків - 15 - 20 % (C). Відповідність дози інсуліну спожитим вуглеводам за інтенсивної інсулінотерапи надає змогу підвищити гнучкість у споживанні вуглеводів та режимі прийомів їжі, що поліпшує контроль глікемії та якість життя (A). Режим прийомів їжі та якість дієти важливі для досягнення оптимального глікемічного контролю (B). Підрахунку спожитих вуглеводів краще навчати від початку цукрового діабету (ЦД) 1 типу (E).Розглянуто складові догляду, необхідні для малюків та дітей дошкільного віку (від 6 міс. до 6 років) з ЦД 1 типу. Для дітей віком до 6 міс. у процесі встановлення діагнозу слід провести диференційну діагностику на діабет, відмінний від 1 типу, зокрема моногенний діабет. Їх лікування розглянуто в настановах Міжнародного товариства з діабету дітей та підлітків (ISPAD) у темі "Діагностика та лікування моногенного діабету у дітей та підлітків"
Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-49 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)