Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (2)Вища освіта (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Зозуля, А. І.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 74
Показані документи з 1 по 20
 1-20    21-40   41-60   61-74 
1.


   
    Аневризматичні субарахноїдальні крововиливи - сучасний погляд на діагностику, клініку, лікування [Текст] / І. С. Зозуля [та ін.] // Медицина неотложных состояний = Медицина невідкладних станів. - 2017. - N 8. - С. 98-101. - Бібліогр.: с. 100-101


MeSH-головна:
СУБАРАХНОИДАЛЬНЫЕ КРОВОИЗЛИЯНИЯ -- SUBARACHNOID HEMORRHAGE (диагностика, рентгенография, терапия, ультрасонография, хирургия, эпидемиология, этиология)
ВНУТРИЧЕРЕПНАЯ АНЕВРИЗМА -- INTRACRANIAL ANEURYSM (диагностика, осложнения, рентгенография, терапия, ультрасонография, хирургия)
Анотація: В роботі наведено спостереження за 35 хворими з аневризматичним субарахноїдальним крововиливом (АСАК), які знаходились на лікуванні в Олександрівській міській клінічній лікарні міста Києва та Київській міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги. Вік хворих коливався від 35 до 65 років, середній вік — 42,0 ± 3,5 року. Чоловіків було 20, жінок — 15. У роботі використана класифікація за шкалою Ханта і Хесса і шкалою Всесвітньої федерації нейрохірургів. Використані методи нейровізуалізації (комп’ютерна томографія (КТ), магнітно-резонансна томографія (МРТ), КТ- і МРТ-ангіографія, селективна ангіографія (катетерна ангіографія — золотий стандарт)). В лікуванні застосовували відкриті нейрохірургічні втручання та ендоваскулярну нейрохірургію. АСАК є невідкладним станом. Високим рівнем підозри на АСАК у хворих є раптовий початок з сильним головним болем. Термінові діагностичні заходи повинні включати безконтрастну КТ головного мозку, МРТ (КТ- і МРТ-ангіографію), люмбальну пункцію. Цифрова субтракційна ангіографія з 3-вимірною ротаційною реконструкцією показана для виявлення аневризми у пацієнтів з АСАК та для планування виду оперативного лікування. У період між проявами симптомів АСАК та облітерацією аневризми необхідний контроль артеріального тиску за допомогою титрувальних препаратів і підтримання систолічного артеріального тиску 160 мм рт.ст. У переважній більшості випадків для зменшення частоти повторного крововиливу необхідно у найкоротші терміни (до 72 годин) після АСАК провести хірургічне кліпіювання або ендоваскулярну емболізацію аневризми. У всіх можливих випадках рекомендується повна облітерація аневризми з перевагою ендоваскулярної операції. Симптомна гідроцефалія в гострому періоді АСАК може корелюватись шляхом виведення ліквору (зовнішнє дренування шлуночкової системи або люмбальний дренаж залежно від характеру ліквородинамічних порушень)
Дод.точки доступу:
Зозуля, І. С.
Зозуля, А. І.
Волосовець, А. О.
Камінський, А. О.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

2.
Шифр: ГУ16/2017/4
   Журнал

Гострі та невідкладні стани у практиці лікаря [Текст]. - Виходит раз на два місяця
2017р. № 4
Зміст:
Зозуля, І. С. Інсульт: втрати часу на догоспітальному та госпітальному етапах / І. С. Зозуля, А. І. Зозуля. - С.5-6. - Бібліогр.: в кінці ст.
Галушко, О. А. Аналіз особливостей перебігу та лікування гострого інсульту у хворих на цукровий діабет / О. А. Галушко. - С.7-11. - Бібліогр.: в кінці ст.
Бабак, С. І. Порушення водно-електролітного балансу та їх корекція / С. І. Бабак [та ін.]. - С.12-17. - Бібліогр.: в кінці ст.
Інші автори: Дяченко С. П., Юрків В. В., Галушко О. А.
Недашківський, С. М. Анафілактичний шок / С. М. Недашківський, С. В. Крилов, Ф. А. Головань. - С.18-22. - Бібліогр.: в кінці ст.
Ведення пацієнтів із тяжкими періопераційними кровотечами. Рекомендації Європейського товариства анестезіологів (2017 р.) . - С.23-31
Дубров, С. О. Актуальність проблеми сепсису у світі та в Україні / С. О. Дубров. - С.32-35. - Бібліогр.: в кінці ст.
Десятерик, В. И. Абдоминальный сепсис как актуальная проблема в лечении острого некротического панкреатита / В. И. Десятерик. - С.36-42. - Библиогр. в конце ст.
Поширений перитоніт: способи санації черевної порожнини. - С.43-46
Генріх Квінке: життя, віддане мистецтву медицини (до 175-річчя від дня народження) . - С.47-49. - Бібліогр.: в кінці ст.
Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1

Знайти схожі
Перейти до описів статей

3.


   
    Діагностика та лікування персистуючої вірусної інфекції та нейроінфекцій [Текст] / І. С. Зозуля [та ін.] // Український медичний часопис. - 2019. - Т. 2, № 6. - С. 15-18. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ЭПШТЕЙНА-БАРРА ВИРУСНЫЕ ИНФЕКЦИИ -- EPSTEIN-BARR VIRUS INFECTIONS (диагностика, лекарственная терапия)
НЕРВНОЙ СИСТЕМЫ ЦЕНТРАЛЬНОЙ ИНФЕКЦИИ -- CENTRAL NERVOUS SYSTEM INFECTIONS (вирусология, диагностика, лекарственная терапия)
ЭНЦЕФАЛИТ ГЕРПЕТИЧЕСКИЙ -- ENCEPHALITIS, HERPES SIMPLEX (диагностика, лекарственная терапия)
Анотація: Мета: вивчення діагностики, клінічної картини та лікування уражень нервової системи при вірусних та бактеріальних інфекціях. Об’єкт і методи дослідження. У нейрохірургічному відділенні № 2 Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги обстежено та проліковано 50 пацієнтів із первинним діагнозом «гостре порушення мозкового кровообігу». Основну групу становили пацієнти з герпетичним енцефалітом, викликаним вірусом герпесу-1, цитомегаловірусною інфекцією, інфекцією, викликаною респіраторними вірусами, бактеріальною інфекцією. Проведено детальний неврологічний огляд, лабораторні дослідження крові, спинномозкової рідини, нейровізуалізацію, ультразвукову допплерографію судин головного мозку. Результати. Встановлено етіологічну структуру та поширеність гострих і хронічних запальних інфекційних процесів. Зазначено, що герпетична етіологія при менінгоенцефаліті виходить на одне з перших місць. Наведено особливості перебігу енцефаліту при цитомегаловірусній інфекції, інфікуванні вірусом Епштейна — Барр, грипозному менінгіті, менінгококовій інфекції, мікст-інфекції. Наведено діагностичні підходи та сучасні принципи медикаментозного лікування
Дод.точки доступу:
Зозуля, І. С.
Карета, С. О.
Волосовець, А. О.
Зозуля, А. І.
Бігун, І. Ю.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

4.


    Зозуля, І. С.
    Інсульт : стратегія і тактика надання медичної допомоги [Текст] / І. С. Зозуля, В. І. Цимбалюк, А. І. Зозуля // Український медичний часопис. - 2012. - № 5. - С. 36-39

Рубрики: Инсульт цереброваскулярный--смертн--тер--эпид

   Медицинской помощи организация


Дод.точки доступу:
Цимбалюк, В. І.
Зозуля, А. І.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

5.


    Зозуля, І. С.
    Інсульт: втрати часу на догоспітальному та госпітальному етапах [Текст] / І. С. Зозуля, А. І. Зозуля // Гострі та невідкладні стани у практиці лікаря. - 2017. - № 4. - С. 5-6. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
ИНСУЛЬТ -- STROKE (патофизиология, терапия)
ГОСПИТАЛЬНАЯ МЕДИЦИНА -- HOSPITAL MEDICINE (методы)
УХОД ЗА БОЛЬНЫМИ НА ДОМУ -- HOME NURSING (методы)
КРИТИЧЕСКИ БОЛЬНЫМ ПОМОЩЬ -- CRITICAL CARE (методы)
Анотація: Відомо, що щорічно близько 15 млн осіб у всьому світі переносять інсульт, майже 5 млн із них помирають і ще 5 млн залишаються інвалідами. На жаль, є сумні перспективи, що в наступному десятиріччі ці показники подвояться або навіть збільшаться. Україна перебуває у середині списку пострадянських країн за тривалістю життя. За цим показником ми посідаємо передостаннє місце серед країн Європи, випереджаючи лише Росію. Необхідність активного підходу до первинної профілактики серцево-судинних та цереброваскулярних захворювань є не тільки очевидним, але й першорядним завданням держави і кожної людини
Дод.точки доступу:
Зозуля, А. І.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

6.


    Зозуля, І. С.
    Біль: підходи до діагностики та лікування в неврології та хірургії [Текст] / І. С. Зозуля, М. В. Максименко, А. І. Зозуля // Український медичний часопис. - 2016. - № 2. - С. 37-41. - Бібліогр. в кінці ст.


Рубрики: Кетолонг-Дарница

MeSH-головна:
БОЛИ -- PAIN (диагностика, лекарственная терапия, этиология)
БОЛИ ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЕ -- PAIN, POSTOPERATIVE (диагностика, лекарственная терапия)
Дод.точки доступу:
Максименко, М. В.
Зозуля, А. І.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

7.


    Зозуля, І. С.
    Взаємозв’язок генетичних та соціальних факторів ризику залежно від часу виникнення ішемічного інсульту [Текст] / І. С. Зозуля, А. І. Зозуля, А. О. Волосовець // Лікар. справа = Врачебное дело. - 2017. - N 8. - С. 51-55


MeSH-головна:
ИНСУЛЬТ -- STROKE (генетика, диагностика, этиология)
Анотація: Дослідження присвячене визначенню взаємозв’язку генетичних та соціальних факторів ризику залежно від часу виникнення ішемічного інсульту (II). Дані аналізу 150 хворих на II підтверджують, що у пацієнтів різним часом виникнення симптоматики інсульту була характерна відмінність у спектрі соціальних предикторів. Достатньо високу концентрацію патологічної мутації ТТ гена MTHFR С7661Т спостерігали лише в осіб з денним періодом виникнення інсультної симптоматики. Отже, можна дійти висновку, що саме паттерн соціального ризику «денної» групи пацієнтів був характерним тригером для активізації патологічного впливу мутованого локусу 7661 гена MTHFR, а це зумовило виникнення ІІ у 20,5 % пацієнтів даної групи
Дод.точки доступу:
Зозуля, А. І.
Волосовець, А. О.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

8.


    Зозуля, І. С.
    Епідеміологія цереброваскулярних захворювань в Україні [Текст] / І. С. Зозуля, А. І. Зозуля // Український медичний часопис. - 2011. - № 5. - С. 38-41

Рубрики: Инсульт цереброваскулярный--смертн--эпид

   Инфаркт миокарда--смертн--эпид


Дод.точки доступу:
Зозуля, А. І.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

9.


    Зозуля, І. С.
    Лікування хворих на інсульт [Текст] / І. С. Зозуля, А. І. Зозуля // Український медичний часопис = Украинский медицинский журнал=Ukrainian medical journal : Наук.-практ. загальномед. журн. - 2015. - № 1. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1562-1146


MeSH-головна:
ИНСУЛЬТ -- STROKE (терапия)
Дод.точки доступу:
Зозуля, А. І.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

10.


    Зозуля, І. С.
    Неврологічні ускладнення СНІДу [Текст] / І. С. Зозуля, А. І. Зозуля, А. О. Волосовець // Міжнародний неврологічний журнал. - 2019. - N 2. - С. 69-73. - Бібліогр. наприкінці ст.


MeSH-головна:
СПИД -- ACQUIRED IMMUNODEFICIENCY SYNDROME (осложнения)
НЕВРОЛОГИЧЕСКИЕ СИМПТОМЫ ПРИ ПАТОЛОГИЧЕСКИХ СОСТОЯНИЯХ -- NEUROLOGIC MANIFESTATIONS
Анотація: В лекції наведені дані про неврологічні ускладнення при синдромі набутого імунодефіциту (СНІД), що трапляються у 50–60 % хворих. Найчастіше поширеними є енцефаліти, менінгіти, менінгоенцефаліти, полінейропатії, мієлопатії, міопатії. Висвітлюються етіопатогенетичні механізми цих ускладнень, клініка, лікування, прогноз
This lecture presents data about neurological complications in AIDS patients, which occur in 50–60 % of cases. Most common are encephalitis, meningitis, meningoencephalitis, polyneuropathy, myelopathy, myopathy. Etiopathogenetic mechanisms of these complications, clinical picture, treatment and prognosis are also analyzed
Дод.точки доступу:
Зозуля, А. І.
Волосовець, А. О.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

11.


    Зозуля, І. С.
    Організація та надання медичної допомоги при гострих порушеннях мозкового кровообігу на догоспітальному та госпітальному етапах [Текст] / І. С. Зозуля, А. О. Волосовець, А. І. Зозуля // Український медичний часопис. - 2016. - № 4. - С. 24-28. - Бібліогр. в кінці глав


MeSH-головна:
ИНСУЛЬТ -- STROKE (диагностика, лекарственная терапия, патофизиология, профилактика и контроль, этиология)
НЕОТЛОЖНАЯ МЕДИЦИНСКАЯ ПОМОЩЬ -- EMERGENCY MEDICAL SERVICES (использование, методы, организация и управление)
МЕДИЦИНСКОЙ ПОМОЩИ ЭТАПЫ -- EPISODE OF CARE
Дод.точки доступу:
Волосовець, А. О.
Зозуля, А. І.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

12.


    Зозуля, І. С.
    Поетапна медична реабілітація хворих на інсульт [Текст] / І. С. Зозуля, А. І. Зозуля, О. П. Онопрієнко // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2012. - № 7. - С. 76-79 . - ISSN 0049-6804

Рубрики: Инсульт цереброваскулярный--проф--реабил

   Восстановление функций организма


   Рефлексотерапия


Дод.точки доступу:
Зозуля, А. І.
Онопрієнко, О. П.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

13.


    Зозуля, І. С.
    Створення інсультних центрів залишається проблемою № 1 у боротьбі з мозковими інсультами [Текст] / І. С. Зозуля, А. І. Зозуля, А. О. Волосовець // Медицина неотложных состояний. - 2016. - № 6. - С. 11-16. - Бібліогр.: с. 15-16


MeSH-головна:
ИНСУЛЬТ -- STROKE (диагностика, терапия)
МЕДИЦИНСКОЙ ПОМОЩИ ОКАЗАНИЕ -- DELIVERY OF HEALTH CARE (организация и управление)
ЗДРАВООХРАНЕНИЯ УЧРЕЖДЕНИЯ -- HEALTH FACILITIES
Дод.точки доступу:
Зозуля, А. І.
Волосовець, А. О.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

14.


    Зозуля, І. С.
    Стовбур головного мозку: фізіологічні та патологічні аспекти [Текст] / І. С. Зозуля, А. І. Зозуля, А. О. Волосовець // Український медичний часопис. - 2021. - № 4. - С. 14-19. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
СТВОЛ МОЗГА -- BRAIN STEM (патология, патофизиология, повреждения)
ПАТОЛОГИЧЕСКИЕ СОСТОЯНИЯ, ПРИЗНАКИ БОЛЕЗНЕЙ И СИМПТОМЫ -- PATHOLOGICAL CONDITIONS, SIGNS AND SYMPTOMS
МОЗГА ГОЛОВНОГО БОЛЕЗНИ -- BRAIN DISEASES (классификация, патофизиология)
СОЗНАНИЯ РАССТРОЙСТВА -- CONSCIOUSNESS DISORDERS (диагностика, патофизиология, этиология)
Анотація: Стовбур головного мозку (СГМ) являє собою невеликий витягнутий у довжину анатомічний утвір, що з’єднує спинний мозок із відділами головного мозку (ГМ) в задній черепній ямці, вентральніше мозочка, з яким з’єднаний ножками мозочка. У СГМ входять довгастий мозок, міст і середній мозок. СГМ має найбільше значення у забезпечені життєво важливих функцій
Основу СГМ становить ретикулярна формація (РФ) — сітка дифузного скупчення нейронів, розміщених у центральній частині довгастого мозку, моста і середнього мозку, яка заповнює простір між ядрами черепних нервів (ЧН), тілами олив і зв’язує волокна висхідних і нисхідних шляхів. Її нейрони отримують еферентну інформацію від спинного мозку, ядер ЧН, мозочка і ГМ і надсилають аферентну інформацію (імпульси) з цих структур. Широкі зв’язки цих нейронів забезпечують всебічний вплив на більшість нейрональних процесів.
Дод.точки доступу:
Зозуля, А. І.
Волосовець, А. О.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

15.


    Зозуля, І. С.
    Тактичні питання ведення хворих на гострий інфаркт мозку [Текст] / І. С. Зозуля, Г. О. Слабкий, А. І. Зозуля // Український медичний часопис. - 2012. - № 1. - С. 24-25

Рубрики: Инсульт цереброваскулярный--лек тер--проф--реабил

   Медицинской помощи организация


Дод.точки доступу:
Слабкий, Г. О.
Зозуля, А. І.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

16.


    Зозуля, І. С.
    Травма, травматичний шок. Діагностика та надання невідкладної допомоги [Текст] / І. С. Зозуля, А. О. Волосовець, А. І. Зозуля // Український медичний часопис. - 2021. - № 4. - С. 20-25. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ЧЕРЕПНО-МОЗГОВЫЕ ТРАВМЫ -- CRANIOCEREBRAL TRAUMA (диагностика, классификация, лекарственная терапия, патофизиология)
ТРОМБОЗ ВЕНОЗНЫЙ -- VENOUS THROMBOSIS (лекарственная терапия, профилактика и контроль)
МЕДИЦИНСКОЙ ПОМОЩИ ОКАЗАНИЕ -- DELIVERY OF HEALTH CARE (использование, методы)
МОЗГА СПИННОГО ТРАВМЫ -- SPINAL CORD INJURIES (диагностика, патофизиология)
ШОК ТРАВМАТИЧЕСКИЙ -- SHOCK, TRAUMATIC (диагностика, классификация, профилактика и контроль)
Анотація: В усіх країнах світу відмічається зростання травматизму. В Україні він зумовлений збройним конфліктом на сході країни, зростанням дорожньо-транспортного травматизму. Щорічний приріст хворих, які перенесли травму головного мозку, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, за останні роки збільшився на 2%. У загальній структурі травматизму черепно-мозкова травма (ЧМТ) займає провідне місце (38–40%). Її частка становить 2/3 летальних випадків, тому ЧМТ образно називають «убивцею № 1» в осіб віком 45 років. Україна займає провідне місце за кількістю постраждалих і загиблих у результаті дорожньо-транспортних пригод (ДТП). Згідно з даними статистики за останні 5 років зареєстровано 170 тис. ДТП. 43% травмованих — пішоходи та велосипедисти. Збитки від ДТП становлять 2% ВВП, матеріальні збитки від аварій на дорогах — 40 млрд грн на рік. Важливе значення в ДТП має людський фактор. У ¼ постраждалих і травмованих виникає травматичний шок із загальною летальністю до 7,4%
Дод.точки доступу:
Волосовець, А. О.
Зозуля, А. І.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

17.


    Зозуля, І. С.
    Чи актуальне створення інсультних відділень (інсультних блоків - stroke unit) в системі надання спеціалізованої медичної допомоги при судинних захворюваннях головного мозку [Текст] / І. С. Зозуля, А. І. Зозуля, А. О. Волосовець // Медицина неотложных состояний = Медицина невідкладних станів. - 2017. - N 8. - С. 110-115. - Бібліогр.: с. 114


MeSH-головна:
ИНСУЛЬТ -- STROKE (эпидемиология)
МЕДИЦИНСКОЙ ПОМОЩИ ОКАЗАНИЕ -- DELIVERY OF HEALTH CARE (организация и управление)
БОЛЬНИЧНЫЕ ОТДЕЛЕНИЯ -- HOSPITAL DEPARTMENTS (организация и управление)
Анотація: Незважаючи на те, що інсульт є найчастішим захворюванням, що може призвести до необоротних наслідків, лише незначна частина пацієнтів з інсультом перебувають під постійним спостереженням достатньо кваліфікованих неврологів, нейрохірургів, сімейних лікарів, кардіологів, педіатрів, реаніматологів. Мета дослідження: провести аналіз наукової літератури щодо виявлення сучасних світових тенденцій організації та надання допомоги хворим із цереброваскулярними захворюваннями і визначити головні напрямки на сьогодні. Матеріали та методи. Виконання поставленого завдання здійснювалося за допомогою структурно-логічного аналізу та бібліосемантичного методу, а також опрацювання 242 джерел літератури. Результати. Вже в 1960-х роках були відкриті спеціалізовані нейросудинні відділення і палати інтенсивної терапії, створені неврологічні бригади служби швидкої медичної допомоги, кабінети відновного лікування в поліклініках. У 1974 р. ця система була впроваджена у всіх країнах світу. Проте в колишньому Радянському Союзі і тепер у вільній Україні вона не працює. Протягом останніх 25 років сталася «тиха революція» у наданні допомоги хворим на інсульт з упровадженням ефективних методів лікування (застосування антитромбоцитарних засобів: препаратів ацетилсаліцилової кислоти (1978 р.), варфарину (1993 р.), клопідогрелю (1996 р.), каротидної ендартеректомії (1991 р.), тканинного активатора плазміногена (2003 р.)). Сучасні дані свідчать, що лікування всіх хворих з інсультом повинно проводитися в організованих інсультних центрах. Такі центри існують в Англії, Північній Ірландії, Швеції, Австрії, Японії, США, Франції. Висновки. На сьогодні актуальним є створення інсультних центрів (відділень), в яких надаватиметься допомога хворим з інсультом, починаючи з гострого періоду. В центрах повинні працювати мультидисциплінарні бригади, блоки інтенсивної терапії, неврологічні і нейрохірургічні відділення, проводитися цілодобова нейровізуалізація
Дод.точки доступу:
Зозуля, А. І.
Волосовець, А. О.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

18.


    Зозуля, І. С.
    Щодо адаптаційних реакцій і компенсаторних механізмів при черепно-мозковій травмі [Текст] / І. С. Зозуля, А. І. Зозуля // Клінічна та експериментальна патологія. - 2012. - Т. 11, № 3 (ч.1). - С. 80-82

Дод.точки доступу:
Зозуля, А. І.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

19.


    Зозуля, І. С.
    Щодо діагностики, лікування і профілактики мозкового інсульту [Текст] / І. С. Зозуля, А. О. Волосовець, А. І. Зозуля // Український медичний часопис. - 2020. - Т. 1, № 5. - С. 26-30. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ИНСУЛЬТ -- STROKE (диагностика, лекарственная терапия, профилактика и контроль)
АНТИКОАГУЛЯНТЫ -- ANTICOAGULANTS (терапевтическое применение)
ТРОМБОЦИТОВ АГРЕГАЦИИ ИНГИБИТОРЫ -- PLATELET AGGREGATION INHIBITORS (терапевтическое применение)
Анотація: Інсульт — небезпечне гостре захворювання, друга за частотою причина смертності населення в Україні та світі. Це судинна катастрофа, яка відбувається раптово внаслідок порушення мозкового кровообігу. Причиною цього порушення є закупорка (тромбоз) чи розрив судини. Велике значення у розвитку інсульту має артеріальна гіпертензія (АГ), атеросклероз (атеротромбоз), кардіогенна емболія. Розвиток АГ і атеросклерозу прискорюють такі фактори ризику, як тютюнопаління, споживання у великій кількості тваринних жирів, надмірна маса тіла, малорухомий спосіб життя, цукровий діабет (ЦД). Про наявність атеросклерозу і підвищений ризик ускладнень свідчить високий рівень холестерину в крові (Зозуля І.С. та співавт., 2017; Мищенко Т.С., 2017)
Дод.точки доступу:
Волосовець, А. О.
Зозуля, А. І.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

20.


    Зозуля, І. С.
    Особливості підготовки лікарів-слухачів та інтернів на кафедрі медицини невідкладних станів з питань цереброваскулярної патології [Текст] / І. С. Зозуля, В. І. Боброва, А. І. Зозуля // Медицина неотложных состояний. - 2013. - № 1. - С. 49-51


MeSH-головна:
НЕОТЛОЖНЫЕ СОСТОЯНИЯ
МОЗГОВОГО КРОВООБРАЩЕНИЯ РАССТРОЙСТВА -- CEREBROVASCULAR DISORDERS
ОБРАЗОВАНИЕ МЕДИЦИНСКОЕ, ПОВЫШЕНИЕ КВАЛИФИКАЦИИ -- EDUCATION, MEDICAL, CONTINUING
Дод.точки доступу:
Боброва, В.І.
Зозуля, А.І.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

 1-20    21-40   41-60   61-74 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)