Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Кириченко, Н. М.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Показані документи з 1 по 10
 1-10    11-21   21-21 
1.
Шифр: МУ86/2019/25/3
   Журнал

Міжнародний медичний журнал . - Виходить кожного кварталу
2019р. Т. 25 № 3
Зміст:
Псарьова, В. Г. Ефективність антигіпертензивної терапії при коморбідності гіпертонічної хвороби та ожиріння залежно від фізичної активності пацієнтів / В. Г. Псарьова [та ін.]. - С.5-9. - Бібліогр. наприкінці ст.
Інші автори: Кириченко Н. М., Кочуєва М. М., Рогожин А. В.
Могилевец, Э. В. Повышение эффективности первичного гемостаза при использовании зонда Сенгстакена-Блэкмора у пациентов с портальной гипертензией / Э. В. Могилевец, П. В. Гарелик, О. И. Дубровщик. - С.10-18. - Библиогр. в конце ст.
Бучнєва, О. В. Захист центральних та периферичних органів у хірургії аорти / О. В. Бучнєва. - С.19-23. - Бібліогр. наприкінці ст.
Кравцов, А. В. Эффективность некротомии и проточного дренирования зоны ожога при субфасциальных поражениях / А. В. Кравцов [и др.]. - С.24-28. - Библиогр. в конце ст.
Інші автори: Курбанов Т. А., Исаев Ю. И., Козин Ю. И.
Кравец, О. В. Особенности жидкостного перераспределения при целенаправленном режиме инфузионной терапии у пациентов высокого хирургического риска в ургентной хирургии / О. В. Кравец. - С.29-32. - Библиогр. в конце ст.
Борзенко, І. Б. Роль гестаційної ендотеліопатії у розвитку затримки росту плода у вагітних із плацентарною дисфункцією / І. Б. Борзенко, В. В. Лазуренко. - С.33-37. - Бібліогр. наприкінці ст.
Луцький, А. С. Особливості формування піноподій в ендометрії залежно від підтримки лютеїнової фази циклу у програмах екстракорпорального запліднення / А. С. Луцький. - С.38-43. - Бібліогр. наприкінці ст.
Поповская, Т. Н. Взаимосвязь метаболизма злокачественной опухоли и организма-опухоленосителя / Т. Н. Поповская, Н. В. Красносельский, А. В. Свинаренко. - С.44-48. - Библиогр. в конце ст.
Товажнянская, Е. Л. Редкий клинический случай манифестации болезни Вильсона в раннем детском возрасте / Е. Л. Товажнянская [и др.]. - С.49-54. - Библиогр. в конце ст.
Інші автори: Каук О. И., Соловьева Е. Т., Лапшина И. А., Реминяк Ю. К
Танцура, Л. М. Особенности церебральной гемодинамики и биоэлектрической активности головного мозга у детей с черепно-мозговой травмой / Л. М. Танцура, В. Н. Петренко. - С.55-59. - Библиогр. в конце ст.
Гарюк, Г. І. Імунний статус дітей, хворих на секреторний середній отит, які були інфіковані вірусом Епштейна-Барр / Г. І. Гарюк [та ін.]. - С.60-64. - Бібліогр. наприкінці ст.
Інші автори: Кулікова О. О., Чумакова А. В., Лозова Ю. В.
Кочина, М. Л. Результати використання поляризованого світла для дослідження напружено-деформованого стану рогівки ока при патології екстраокулярних м’язів / М. Л. Кочина [та ін.]. - С.65-69. - Бібліогр. наприкінці ст.
Інші автори: Дьомін Ю. А., Ковтун Н. М., Каплін І. В.
Соболева, И. А. Новые подходы к лечению возрастной макулодистрофии / И. А. Соболева. - С.70-72. - Библиогр. в конце ст.
Сербіна, І. М. Маркери ангіогенезу у хворих на гніздову алопецію / І. М. Сербіна. - С.73-78. - Бібліогр. наприкінці ст.
Шепилева, Н. В. Хроническая HCV-инфекция как предиктор тяжести течения заболеваний (случай из практики) / Н. В. Шепилева, А. А. Швайченко. - С.79-82. - Библиогр. в конце ст.
Веклич, К. А. Елімінація вірусу кору: вирішені питання та майбутні виклики / К. А. Веклич. - С.83-88. - Бібліогр. наприкінці ст.
Абдуллаєв, Р. Р. Роль допплерографії у діагностиці порушень гемодинаміки у хребетних артеріях при нестабільності та артрозі атланто-аксіального зчленування / Р. Р. Абдуллаєв. - С.89-92. - Бібліогр. наприкінці ст.
Маммадов, И. Г. Лучевые методы диагностики дегенеративных изменений в поясничных межпозвонковых дисках у лиц молодого возраста / И. Г. Маммадов. - С.93-96. - Библиогр. в конце ст.
Є примірники у відділах:
Прим. 1 (вільний)

Знайти схожі
Перейти до описів статей

2.


   
    Ефективність антигіпертензивної терапії при коморбідності гіпертонічної хвороби та ожиріння залежно від фізичної активності пацієнтів [Текст] / В. Г. Псарьова [та ін.] // Міжнародний медичний журнал. - 2019. - Том 25, N 3. - С. 5-9. - Бібліогр. наприкінці ст.


MeSH-головна:
ГИПЕРТЕНЗИЯ -- HYPERTENSION (диагностика, кровь, лекарственная терапия, осложнения, терапия)
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY (диагностика, осложнения)
КОМБИНИРОВАННОЕ ЛЕЧЕБНОЕ ВОЗДЕЙСТВИЕ -- COMBINED MODALITY THERAPY
АНТИГИПЕРТЕНЗИВНЫЕ СРЕДСТВА -- ANTIHYPERTENSIVE AGENTS (терапевтическое применение)
ФИЗИЧЕСКАЯ НАГРУЗКА -- EXERCISE
ЛЕЧЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ АНАЛИЗ -- TREATMENT OUTCOME
Анотація: Подано результати дослідження ефективності антигіпертензивної терапії при коморбідності гіпертонічної хвороби й ожиріння залежно від фізичної активності пацієнтів. Установлено, що у складі комплексного 6−місячного лікування гіпертензивних пацієнтів з ожирінням фізична активність позитивно впливала на динаміку показників серцево−судинного ремоделювання, антропометричних і біохімічних даних
Дод.точки доступу:
Псарьова, В. Г.
Кириченко, Н. М.
Кочуєва, М. М.
Рогожин, А. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

3.


    Кириченко, Н. М.
    Особливості нейрогуморального статусу у жінок з артеріальною гіпертензією та діастолічною дисфункцією залежно від маси тіла [Текст] / Н. М. Кириченко // Здоров’я жінки. - 2019. - № 8. - С. 64-67. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY (метаболизм, осложнения, патофизиология)
ГИПЕРТЕНЗИЯ -- HYPERTENSION (метаболизм, осложнения, патофизиология)
СЕРДЕЧНАЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ ДИАСТОЛИЧЕСКАЯ (метаболизм, осложнения, патофизиология)
Анотація: Ожиріння впливає на серцево-судинну захворюваність та смертність незалежно від статі, етнічної чи расової приналежності. Ожиріння пов’язане із запаленням, розвитком артеріальної гіпертензії, цукрового діабету, дисліпідемії та підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань. Зміна структури лівого шлуночка при ожирінні призводить до діастолічної дисфункції і, зрештою, до систолічної дисфункції та серцевої недостатності. Мета дослідження: вивчення особливостей нейрогуморального статусу у жінок з артеріальною гіпертензією (АГ) та діастолічною дисфункцією (ДД) залежно від індексу маси тіла (ІМТ). Матеріали та методи. Для досягнення мети було обстежено 101 пацієнта, які підписали добровільну згоду на участь у дослідженні. Пацієнти були розподілені на групи згідно з ІМТ: до І групи увійшли 20 пацієнтів з ІМТ до 25 кг/м2, до II групи – 22 особи з ІМТ від 30,0 кг/м2 до 34,9 кг/м2, до III групи включено 34 хворих з ІМТ від 35,0 кг/м2 до 39,9 кг/м2, до IV групи – 25 хворих з ІМТ більше 40 кг/м2. У дослідження долучались пацієнти жіночої статі віком 40–60 років з АГ ІІ стадії 2–3-го ступеня з ДД та збереженою фракцією викиду. Усім групам пацієнтів проводили комплексне клінічне, лабораторне та ультразвукове обстеження. Статистичне оброблення даних виконували з використанням Statistica for Windows версії 6.0. Результати. Пацієнти з нормальною масою тіла мали достовірно (p0,05) нижчі рівні атерогенних ліпопротеїдів та тригліцеридів, ніж пацієнти з ожирінням (ОЖ). Особи з ОЖ 3 мали достовірно (p0,05) вищі рівні загального холестерину, тригліцеридів і ЛПНЩ, ніж пацієнти з груп I–III. Також була визначена достовірна (p0,05) різниця рівнів адипокінів: зростання рівня лептину і зниження рівня адипонектину при збільшенні маси тіла пацієнтів. Показники прозапальної активності у пацієнтів з ОЖ 3 були достовірно (p0,05) вищими, ніж у пацієнтів з нормальною масою тіла, а також порівняно з особами з ОЖ 1–2. При цьому рівні зазначених показників у пацієнтів з ОЖ І та ІІ ступеня достовірно не відрізнялися між групами. Заключення. У жінок з АГ 2-го та 3-го ступеня, ожирінням І–ІІІ ступеня та діастолічною дисфункцією достовірне зниження вмісту в крові адипонектину спостерігається в умовах ІМТ 39,9 кг/м2. При цьому зростання лептинемії має пропорційний характер від І до ІІІ ступеня ожиріння з максимальними показниками в осіб з ІМТ 39,9 кг/м2. Також у цих осіб спостерігається достовірне збільшення кількості атерогенних ліпідних фракцій та підвищення вмісту у крові факторів системної запальної відповіді
Вільних прим. немає

Знайти схожі

4.


   
    Особливості ліпідного профілю при різній активності компонентів ренін-ангіотензин-альдостеронової системи у працієнтів з гіпертонічною хворобою і ожирінням [Текст] / М. М. Кочуєва [та ін.] // Сімейна медицина. - 2019. - № 2. - С. 80-83. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ГИПЕРТЕНЗИЯ -- HYPERTENSION (генетика, диагностика, классификация, кровь, лекарственная терапия, метаболизм, микробиология, моча, осложнения, патофизиология, профилактика и контроль, терапия, ультрасонография)
РЕНИН-АНГИОТЕНЗИНА СИСТЕМА -- RENIN-ANGIOTENSIN SYSTEM (действие лекарственных препаратов)
ЛИПИДНЫЙ ОБМЕН -- LIPID METABOLISM (генетика, действие лекарственных препаратов)
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY (генетика, диагностика, диетотерапия, классификация, кровь, лекарственная терапия, метаболизм, микробиология, моча, осложнения, профилактика и контроль, терапия, энзимология)
Анотація: Мета дослідження: оцінювання особливостей ліпідного профілю при різній активності компонентів ренін-ангіотен- зин-альдостеронової системи у пацієнтів з артеріальною гіпертензією (АГ) і супутнім ожирінням. Матеріали та методи. Обстежено 188 пацієнтів з гіпертонічною хворобою (ГХ) і ожирінням I—II ступенів, які дали інформовану письмову згоду на участь у дослідженні і відповідали критеріям включення. У контрольну групу увійшли 25 практично здорових осіб, співставних за віком і статтю з пацієнтами основної групи. Результати. У результаті проведеного дослідження встановлено, що у пацієнтів з коморбідністю ГХ і ожиріння I—II ступенів низькоренінова АГ (HPАГ) встановлена у 9,4% випадків. НРАГ і високоренінова АГ (ВРАГ) у пацієнтів з ожирінням не відрізнялися значеннями антропометричних показників. Заключения. За наявності НРАГ у пацієнтів з ожирінням I- II ступенів, рівні атерогенних ліпопротеїдів були достовірно нижчими, ніж при ВРАГ
The objective: the aim of the study was to evaluate the features of the lipid profile in the case of different activity of the components of the renin-angiotensin-aldosterone system in patients with arterial hypertension (AH) and concomitant obesity. Materials and methods. 188 patients with essential hypertension (EH) and obesity I-II degrees were examined (who gave informed written consent to participate in the study and met the inclusion criteria). The control group consisted of 25 practically healthy individuals, matched by age and sex with the main group patients.
Дод.точки доступу:
Кочуєва, М. М.
Псарьова, В. Г.
Кириченко, Н. М.
Рубан, Л. А.
Кочуєв, Г. І.
Шалімова, А. С.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

5.
Шифр: ЗУ3/2019/8
   Журнал

Здоровье женщины . - Виходить кожного кварталу
2019р. № 8
Зміст:
Назаренко, Л. Г. Вростання плаценти: питання етіології, патофізіології, діагностики (Клінічна лекція) / Л. Г. Назаренко, О. В. Дьоміна. - С.7-11
Маркевич, В. В. Тактика прогнозування акушерських та перинатальних ускладнень у жінок, які народжують уперше / В. В. Маркевич. - С.12-15
Горбунова, О. В. Обгрунтування сучасних принципів лікування бактеріальних вагінозів у жінок (Огляд літератури) / О. В. Горбунова, Н. А. Єрмолович. - С.16-22
Крук, О. Ю. Тактика діагностики та лікування дисплазії грудних залоз та міоми матки у жінок перименопаузального віку / О. Ю. Крук. - С.23-25
Rohrl, J. Vitex agnus-castus сухой экстракт BNO 1095 (Cyclodynon®) подавляет гиперсокращения и воспаление матки в экспериментальных моделях первичной дисменореи / J. Rohrl [et al.]. - С.26-35
Інші автори: Werz O., Ammendola A., Kunstle G.
Вдовиченко, Ю. П. Полиморфизмы генов системы гемостаза у женщин с привычным невынашиванием беременности / Ю. П. Вдовиченко, Н. А. Фирсова, К. Г. Хажиленко. - С.36-40
Пирогова, В. І. Використання біомагнієвого комплексу Магнокс Прегна у профілактиці і лікуванні ускладнень вагітності при дефіциті магнію / В. І. Пирогова, С. О. Шурпяк, І. І. Охабська. - С.41-44
Benyuk, V. O. Psychological and medical aspects of pregnancy and birth in single women / V. O. Benyuk [et al.]. - С.46-47
Інші автори: Kurochka V. V., Koroluk N. P., Oleshko F. V.
Сюсюка, В. Г. Маркери оксидативного стресу у вагітних із затримкою росту плода та їхній вплив на результати розродження / В. Г. Сюсюка, Н. Г. Колокот, І. Ф. Бєленічев. - С.48-52
Подольський, Вл. В. Нові підходи у лікуванні ерозії шийки матки і вагінальної атрофії / Вл. В. Подольський, В. В. Подольський. - С.53-56
Камінський, В. В. Роль мікст-інфекції при патологічних процесах залозистого епітелію статевих органів з атипією клітин неясного генезу у жінок з безплідністю / В. В. Камінський [та ін.]. - С.58-63
Інші автори: Суменко В. В., Бондарук О. Я., Гак І. О.
Кириченко, Н. М. Особливості нейрогуморального статусу у жінок з артеріальною гіпертензією та діастолічною дисфункцією залежно від маси тіла / Н. М. Кириченко. - С.64-67
Бойко, О. В. Вплив органозберігальних операцій з приводу доброякісних новоутворень яєчників на психоемоційний стан жінок / О. В. Бойко. - С.68-71
Садигов, Ю. М. Актуальні аспекти клініко-анамнестичних даних жінок перименопаузального віку з гіперпластичними процесами ендометрія / Ю. М. Садигов. - С.72-74
Гладенко, С. Є. Клініко-ендокринологічні та ехографічні аспекти доброякісної дисплазії грудних залоз у жінок репродуктивного віку / С. Є. Гладенко, А. А. Довгань. - С.75-77
Яковенко, К. В. Порівняльна характеристика показників тривимірної енергетичної допплерографії тіла матки пацієнток з лейоміосаркомою, лейоміомою та здорових жінок у період менопаузи / К. В. Яковенко, Т. І. Тамм, О. А. Яковенко. - С.78-82
Тактика ведення жінок з підозрою на передчасний розрив плодових оболонок при недоношеній вагітності у терміні від 24+0 тижнів. - С.83-92
Скринінг і тактика тяжких менструальних кровотеч у підлітків із дефектами у системі гемостазу. - С.93-102
Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1

Знайти схожі
Перейти до описів статей

6.
Шифр: ЗУ3/2019/10
   Журнал

Здоровье женщины . - Виходить кожного кварталу
2019р. № 10
Зміст:
Бенюк, В. О. Психоемоційний стан жінок зі спонтанною вагітністю та після застосування допоміжних репродуктивних технологій / В. О. Бенюк [та ін.]. - С.10-14. - Бібліогр.: в кінці ст.
Інші автори: Вигівська Л. М., Майданник І. В., Олешко В. Ф.
Пирогова, В. І. Медико-соціальний портрет жінок репродуктивного віку, хворих на розсіяний склероз / В. І. Пирогова, О. І. Негрич. - С.16-21. - Бібліогр.: в кінці ст.
Syusyuka, V. G. State of biochemical homeostasis in women with course of pregnancy complicated by miscarriage / V. G. Syusyuka [та ін.]. - С.22-25. - Bibliogr. at the end of the art.
Інші автори: Potapov V. O., Belenichev I. F., Abramov A. V., Soloviova N. M.
Торшин, И. Ю. Систематический анализ состава и механизмов молекулярного воздействия стандартизированных экстрактов Vitex Agnus-castus / И. Ю. Торшин, О. А. Громова, О. А. Лиманова. - С.26-34. - Библиогр. в конце ст.
Кириченко, Н. М. Асоціація діастолічної функції лівого шлуночка серця з індексом маси тіла у жінок 40–60 років зі збереженою фракцією викиду / Н. М. Кириченко [та ін.]. - С.35-38. - Бібліогр.: в кінці ст.
Інші автори: Ополонська Н. О., Ополонська Н. О., Степанець О. В.
Семенюк, Л. М. Оптимізація реабілітації репродуктивної та сексуальної функцій у жінок з яєчниковою дисфункцією / Л. М. Семенюк. - С.39-44. - Бібліогр.: в кінці ст.
Кротік, О. І. Сучаснй стан репродуктивного здоров’я подружньої пари з урогенітальними інфекціями в анамнезі / О. І. Кротік. - С.45-54. - Бібліогр.: в кінці ст.
Сюсюка, В. Г. Оцінювання впливу комплексної терапії вагітних із затримкою росту плода на акушерські та перинатальні наслідки розродження / В. Г. Сюсюка, Г. Г. Колокот, І. Ф. Бєленічев. - С.55-61. - Бібліогр.: в кінці ст.
Грищенко, О. В. Современные принципы терапии перинатальных инфекций / О. В. Грищенко, В. В. Бобрицкая. - С.62-68. - Библиогр. в конце ст.
Бойко, А. В. Клінічний перебіг вагітності та пологів у жінок, прооперованих з приводу новоутворень яєчників / А. В. Бойко. - С.69-71. - Бібліогр.: в кінці ст.
Кравченко, О. В. Особливості патогенезу та лікування дисгормональних дисплазій грудних залоз у жінок раннього репродуктивного віку / О. В. Кравченко. - С.72-76. - Бібліогр.: в кінці ст.
Романенко, Т. Г. Сучасні маркери прогнозування прееклампсії / Т. Г. Романенко, О. М. Суліменко. - С.77-91. - Бібліогр.: в кінці ст.
Федорова, Д. М. Метод визначення ієрархій у медицині: вибір раціонального варіанта лікування жінок зі стресовим нетриманням сечі / Д. М. Федорова, М. Ю. Слонов. - С.92-96. - Бібліогр.: в кінці ст.
Мітченко, М. В. Оцінка хронічних запальних захворювань органів малого таза у жінок як фактора ризику виникнення гострого неускладненого пієлонефриту / М. В. Мітченко. - С.97-100. - Бібліогр.: в кінці ст.
Шумицький, А. В. Критерії діагностики інфекційного ураження нижніх сечовивідних шляхів та органів малого таза / А. В. Шумицький, О. А. Бурка, Т. М. Тутченко. - С.101-104. - Бібліогр.: в кінці ст.
Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1

Знайти схожі
Перейти до описів статей

7.


   
    Асоціація діастолічної функції лівого шлуночка серця з індексом маси тіла у жінок 40–60 років зі збереженою фракцією викиду [] = Association between left ventricle diastolic function with body mass index in women 40-60 years old with a preserved ejection fraction / Н. М. Кириченко [та ін.] // Здоровье женщины. - 2019. - № 10. - С. 35-38. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
СЕРДЕЧНАЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ ДИАСТОЛИЧЕСКАЯ (диагностика, патофизиология, этиология)
СЕРДЦА ЖЕЛУДОЧКА ЛЕВОГО ДИСФУНКЦИЯ -- VENTRICULAR DYSFUNCTION, LEFT (диагностика, патофизиология, этиология)
ПРОДРОМАЛЬНЫЕ СИМПТОМЫ -- PRODROMAL SYMPTOMS
ВОЗРАСТНЫЕ ФАКТОРЫ -- AGE FACTORS
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY (метаболизм, патофизиология, этиология)
СТАТИСТИЧЕСКАЯ ОБРАБОТКА ДАННЫХ -- DATA INTERPRETATION, STATISTICAL
Анотація: Діастолічна серцева недостатність (СН) – варіант універсального ускладнення захворювань і уражень серця, що характеризується порушенням функції і ремоделюванням міокарда. Оскільки ці процеси починаються до появи симптомів, особлива увага приділяється виявленню субклінічної діастолічної дисфункції лівого шлуночка (ДДЛШ) як предиктора формування СН. Мета дослідження: визначення і характеристика поширеності ДДЛШ у популяції жінок 40–60 років залежно від індексу маси тіла (ІМТ). Матеріали та методи. Обстежували жінок у віці 40–60 років без клінічних ознак СН, зі збереженою функцією викиду (ФВ) ЛШ, яким проводили ультразвукове обстеження для виявлення доклінічної ДДЛШ. Діастолічна функція була розділена на нормальну і ДД. Потім ДД була ранжована як легка, помірна і тяжка. Статистичне оброблення проводили з використанням Statistica for Windows. Результати. Порушення діастолічної функції було виявлено у 383 (58,4%) пацієнтів, причому найбільш поширеною була І стадія: 359 (93,7%). З ІІ стадією ДД було виявлено 23 (6,0%) пацієнта і в 1 (0,3%) визначали ДД ІІІ стадії. ІМТ збільшувався пропорційно до стадій порушення діастолічної функції (р0,001). Більшість пацієнтів з нормальною діастолічною функцією мали нормальну або надмірну масу тіла, у той час як пацієнти з ДД переважно страждали на ожиріння (p0,001). Зі збільшенням ІМТ поширеність нормальної діастолічної функції знижувалася, при цьому поширеність ДД підвищувалася (p0,0001). Заключення. Збільшення ІМТ пов’язане з розвитком ДД як у групах пацієнтів з ожирінням, артеріальною гіпертензією і цукровим діабетом, так і в ізольованій групі нормотензивних пацієнтів без цукрового діабету. Ці результати можуть свідчити про те, що ІМТ є незалежним предиктором розвитку ДД
Diastolic heart failure is a variant of the universal complication of diseases and heart lesions, characterized by impaired function and myocardial remodeling. Since these processes begin before the onset of symptoms, special attention is paid to identifying subclinical diastolic LV dysfunctions, as a predictor of the formation of heart failure. The objective: was to determine and characterize the prevalence of LVDD in the population of women 40–60 years old depending on BMI. Materials and methods. We examined women aged 40–60 years without clinical signs of heart failure, with preserved LVEF, who underwent an ultrasound examination to identify preclinical LVDD. Diastolic function was divided into normal and DD. Then DD was ranked as mild, moderate, and severe. Statistical processing was performed using Statistica for Windows. Results. Abnormal diastolic function detected in 383 (58.4%) patients, with the most common stage being 1: 359 (93.7%). With stage 2 DD, 23 (6.0%) patients were detected and stage 3 DD was detected in 1 (0.3%). BMI increased in proportion to the stages of DD (p0.001). More patients with normal diastolic function have normal weight or overweight, while patients with DD were predominantly obese (p0.001). As BMI increased, the prevalence of normal diastolic function decreased, while the prevalence of DD increased (p0.0001). Conclusions. An increase in BMI is associated with DD in both groups of patients with obesity, hypertension and diabetes, and in an isolated group of normotensive patients without diabetes. These results may indicate that BMI is an independent predictor of DD
Дод.точки доступу:
Кириченко, Н. М.
Ополонська, Н. О.
Степанець, О. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

8.


    Кириченко, Н. М.
    Особливості обміну адипокінів у жінок з артеріальною гіпертензією та ожирінням залежно від стану діастолічної функції лівого шлуночка [Текст] / Н. М. Кириченко // Сімейна медицина. - 2019. - № 5/6. - С. 87-90. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ГИПЕРТЕНЗИЯ -- HYPERTENSION (диагностика, кровь, лекарственная терапия, микробиология, осложнения, патофизиология, терапия, ультрасонография, этиология)
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY (врожденный, генетика, диагностика, диетотерапия, классификация, кровь, лекарственная терапия, метаболизм, микробиология, патофизиология, терапия, энзимология)
СЕРДЦА ЖЕЛУДОЧКА ЛЕВОГО ДИСФУНКЦИЯ -- VENTRICULAR DYSFUNCTION, LEFT (генетика, диагностика, классификация, кровь, лекарственная терапия, патофизиология, терапия, ультрасонография, этиология)
АДИПОКИНЫ -- ADIPOKINES (анализ, биосинтез, дефицит, классификация, кровь, метаболизм, моча, секреция, физиология, химический синтез)
Анотація: Діастолічна дисфункція (ДД) нерідко пов’язана із серцевою недостатністю зі збереженою фракцією викиду, ожирінням і частіше спостерігається в осіб жіночої статі. На сьогодні недостатньо вивченою асоціація рівнів у крові адипокінів з ДД лівого шлуночка. Мета дослідження: вивчення особливостей рівнів адипокінів у жінок з ожирінням і артеріальною гіпертензією залежно від стану діастолічної функції. Матеріали та методи. У дослідженні взяли участь 82 пацієнта. Пацієнти з нормальною діастолічної функцією були включені до групи 1, пацієнти з ДД 1-го ступеня – до групи 2, пацієнти з ДД 2-го ступеня – до групи 3. Усім пацієнтам були визначені рівні адипокінів у крові. Результати. Середній вік досліджуваної групи становив 51,2±4,4 року. Пацієнти з нормальною діастолічної функцією мали значно нижчі рівні лептину в плазмі крові порівняно з пацієнтами з ДД 1-го і 2-го ступеня: 13,3 нг/мл порівняно з 18,7 нг/мл при ДД 1-го ступеня та 24,4 нг/мл при ДД 2-го ступеня (р0,01). Також пацієнти з ДД 2-го ступеня мали достовірно більший рівень лептину, ніж пацієнти з ДД 1-го ступеня (p0,05). Рівень адипонектину у пацієнтів з нормальною діастолічною функцією був достовірно вище, ніж у пацієнтів з ДД 2-го ступеня (p0,05). Заключення. У жінок з артеріальною гіпертензією та ожирінням у віці 40–60 років спостерігається підвищення вмісту лептину в крові зі збільшенням ступеня диастолических розладів лівого шлуночка. Достовірне зниження рівня адипонектину в крові даного контингенту хворих відбувається тільки в умовах наявності псевдонормального типу діастолічної дисфункції лівого шлуночка
Вільних прим. немає

Знайти схожі

9.
    (Немає відомостей про примірники)
Шифр: СУ21/2019/5/6
   Журнал

Сімейна медицина . - Виходить кожного кварталу
2019р. № 5/6
Зміст:
Матвієць, Л. Г. Сучасні підходи до надання інтегрованої медичної допомоги на первинній ланці особам групи ризику щодо залежності від психоактивних речовин / Л. Г. Матвієць. - С.8-12. - Бібліогр. в кінці ст.
Матвієць, Л. Г. Важливі підходи до налагодження комунікацій між лікарем і пацієнтом із залежністю від психоактивних речовин / Л. Г. Матвієць. - С.14-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Мавродий, В. М. ОРИ, грипп – инфекционные осложнения, опыт 2009-2019 гг. / В. М. Мавродий [и др.]. - С.19-24. - Библиогр. в конце ст.
Інші автори: Артёменко В. Ю., Смоляной А. П., Крыжановский Ю. Н.
Головач, И. Ю. Менеджмент пациентов с бессимптомной гиперурикемией - лечить или не лечить? / И. Ю. Головач, Е. Д. Егудина. - С.25-35. - Библиогр. в конце ст.
Бабінець, Л. С. Актуальні аспекти європейського клінічного протоколу (Хорватія) щодо менеджменту гострої респіраторної інфекції в амбулаторній практиці і викладанні / Л. С. Бабінець. - С.36-38. - Бібліогр. в кінці ст.
Бойко, А. В. Сучасні аспекти ехографічної діагностики новоутворень яєчників під час вагітності / А. В. Бойко . - С.39-42. - Бібліогр. в кінці ст.
Khimion, L. V. IL-10, inflammation and atherosclerosis in psoriatic arthritis patients / L. V. Khimion, A. V. Boiko. - С.43-45. - Bibliogr. at the end of the art.
Дуда, О. К. Особливості перебігу метапневмовірусної інфекції у дорослих / О. К. Дуда, А. Р. Вега, Л. П. Коцюбайло. - С.46-50. - Бібліогр. в кінці ст.
Бабінець, Л. С. Актуальні акценти оптимізації виробничої практики студентів V курсу вищих медичних закладів України / Л. С. Бабінець [та ін.]. - С.51-53. - Бібліогр. в кінці ст.
Інші автори: Боцюк Н. Є., Боровик І. О., Корильчук Н. І., Воронцов О. О., Мігенько Б. О., Рябоконь С. С., Творко В. М.
Черненко, В. В. Патогенез, діагностика та лікування кристалурій / В. В. Черненко. - С.54-58. - Бібліогр. в кінці ст.
Khimion, L. V. The role of traditional risk factors and inflammation activity in atherosclerosis development in psoriatic arthritis patients / L. V. Khimion, A. V. Boiko. - С.59-63. - Bibliogr. at the end of the art.
Березняков, И. Г. О лечении кашля у больных внебольничными пневмониями: результаты исследования МУКАСТАТ ПЛЮС / И. Г. Березняков [и др.]. - С.64-69. - Библиогр. в конце ст.
Інші автори: Лебединская М. Н., Березняков В. И., Дорошенко О. В., Пожар В. И.
Стрільчук, Л. М. Вираженість ендогенної інтоксикації при ішемічній хворобі серця на тлі різного стану жовчного міхура / Л. М. Стрільчук, О. О. Зімба. - С.70-73. - Бібліогр. в кінці ст.
Псарьова, В. Г. Вплив інсулінорезистентності на судинне ремоделюванння при коморбідності артеріальної гіпертензії та ожиріння / В. Г. Псарьова, Н. М. Кириченко, М. М. Кочуєва. - С.74-76. - Бібліогр. в кінці ст.
Сірчак, Є. С. Вплив мелатоніну на перебіг хронічного панкреатиту та атеросклерозу / Є. С. Сірчак, С. М. Опаленик. - С.77-81. - Бібліогр. в кінці ст.
Буртняк, Т. З. Артеріальна гіпертензія і коморбідне хронічне обструктивне захворювання легень: якість життя та структурно-функціональний стан серця / Т. З. Буртняк, В. А. Потабашній, В. І. Фесенко. - С.82-86. - Бібліогр. в кінці ст.
Кириченко, Н. М. Особливості обміну адипокінів у жінок з артеріальною гіпертензією та ожирінням залежно від стану діастолічної функції лівого шлуночка / Н. М. Кириченко. - С.87-90. - Бібліогр. в кінці ст.
Німцович, Т. І. Особливості захворюваності на артеріальну гіпертензію та міжвізитна варіативність артеріального тиску у мешканців Хмельницької області / Т. І. Німцович. - С.91-95. - Бібліогр. в кінці ст.
Заремба, Є. Х. Оптимізація лікування хворих на ішемічну хворобу серця у поєднанні з неалкогольною жировою хворобою печінки / Є. Х. Заремба [та ін.]. - С.96-99. - Бібліогр. в кінці ст.
Інші автори: Смалюх О. В., Заремба-Федчишин О. В., Заремба О. В., Голик О. М., Вірна М. М., Рак Н. О.
Кошля, В. І. Структурно-функціональні зміни коронарних судин у хворих на ішемічну хворобу серця у поєднанні з цукровим діабетом 2-го типу / В. І. Кошля, А. В. Піскун. - С.100-104. - Бібліогр. в кінці ст.
Бен, Аммар Сауссен. Изучение уровней биомаркеров системного воспаления у больных хроническим обструктивным заболеванием лёгких во взаимосвязи с выраженностью одышки и показателями качества жизни пациента / Сауссен Бен Аммар [и др.]. - С.105-108. - Библиогр. в конце ст.
Інші автори: Комиссарова О. С., Кича Н. В., Черкашина Л. В.
Бабінець, Л. С. Вибрані аспекти ведення неускладненої інфекції сечовивідних шляхів в амбулаторній практиці і викладанні / Л. С. Бабінець. - С.109-112. - Бібліогр. в кінці ст.
Хіміон, Л. В. Оцінювання ймовірності розвитку асимптомного атеросклеротичного ураження сонних артерій у хворих на псоріатичний артрит у практиці сімейного лікаря / Л. В. Хіміон, А. В. Бойко. - С.113-116. - Бібліогр. в кінці ст.
Бен, Аммар Сауссен. Оценка взаимосвязи уровней мозгового натрийуретического пептида с выраженностью клинических симптомов и показателями качества жизни пациентов с хроническим обструктивным заболеванием лёгких / Сауссен Бен Аммар [и др.]. - С.117-120. - Библиогр. в конце ст.
Інші автори: Комисарова О. С., Кича Н. В., Черкашина Л. В.
Терешкін, К. І. Особливості структурно-функціонального стану кісткової ткании у хворих на остеоартроз: аналіз взаємозв’язків з плазматичним вмістом апеліну та поліморфізмом гена фарнезіл-дифосфат синтази / К. І. Терешкін [та ін.]. - С.121-124. - Бібліогр. в кінціст.
Інші автори: Черкашина Л. В., Коміссарова О. С., Смоліна Л. О.
Воронко, А. А. Вплив електромагнітного випромінювання надвисокої частоти на когнітивні функції та сон у хворих на артеріальну гіпертензію / А. А. Воронко [та ін.]. - С.125-128. - Бібліогр. в кінці ст.
Інші автори: Потаскалова В. С., Ткачов А. В., Селюк О. В.
Головач, І. Ю. Нефармакологічний та харчовий менеджмент подагри: поточні й майбутні напрямки / І. Ю. Головач, Є. Д. Єгудіна. - С.129-137. - Бібліогр. в кінці ст.
Мітченко, М. В. Особливості антибактеріальної терапії хворих на інфекції сечових шляхів з огляду на біологічні властивості збудників / М. В. Мітченко. - С.138-143. - Бібліогр. в кінці ст.
Гладенко, С. Є. Імунологічні аспекти доброякісної дисплазії грудних залоз у жінок репродуктивного віку / С. Є. Гладенко. - С.144-146. - Бібліогр. в кінці ст.
Крук, О. Ю. Актуальні аспекти патогенезу дисплазії грудних залоз та міоми матки у жінок перименопаузального віку / О. Ю. Крук. - С.147-148. - Бібліогр. в кінці ст.
Берестовий, О. О. Медико-соціальні особливості подружніх пар з безпліддям / О. О. Берестовий. - С.149-152. - Бібліогр. в кінці ст.
Садигов, Ю. М. Гіперпластичні процеси ендометрія у жінок постменопаузального віку: клініко-анамнестичні аспекти / Ю. М. Садигов. - С.153-156. - Бібліогр. в кінці ст.
Стрелко, Г. В. Медико-соціальні характеристики жінок зі зниженою відповіддю на стимуляцію у програмі екстракорпорального запліднення / Г. В. Стрелко, О. А. Ночвіна. - С.157-161. - Бібліогр. в кінці ст.
Немає відомостей про примірники
Знайти схожі
Перейти до описів статей

10.


    Псарьова, В. Г.
    Вплив інсулінорезистентності на судинне ремоделюванння при коморбідності артеріальної гіпертензії та ожиріння [Текст] / В. Г. Псарьова, Н. М. Кириченко, М. М. Кочуєва // Сімейна медицина. - 2019. - № 5/6. - С. 74-76. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ИНСУЛИНОРЕЗИСТЕНТНОСТЬ -- INSULIN RESISTANCE (генетика, иммунология, физиология)
ГИПЕРТЕНЗИЯ -- HYPERTENSION (генетика, диагностика, классификация, кровь, лекарственная терапия, патофизиология, профилактика и контроль, реабилитация, терапия, уход, этиология)
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY (врожденный, генетика, диагностика, диетотерапия, классификация, кровь, лекарственная терапия, метаболизм, микробиология, моча, осложнения, патофизиология, профилактика и контроль, реабилитация, терапия, уход, энзимология)
Анотація: Мета дослідження: оцінювання впливу інсулінорезистентності (ІР) на судинне ремоделювання у пацієнтів з коморбідністю артеріальної гіпертензії та ожиріння. Матеріали та методи. Обстежено 200 пацієнтів з гіпертонічною хворобою (ГХ) і ожирінням І–ІІ ступенів. Пацієнти були розподілені на дві групи залежно від наявності у них ІР. До першої групи увійшли 80 пацієнтів без ІР, до другої групи – 120 пацієнтів з ІР. Результати. При коморбідності ГХ і ожиріння наявність ІР впливає на вираженість судинного ремоделювання. При наявності ІР пацієнти з ГХ і супутнім ожирінням мають достовірно вищі товщину комплексу інтима-медіа сонної артерії на рівні біфуркації, швидкість пульсової хвилі у сонній артерії і черевній аорті порівняно з пацієнтами без ІР. У пацієнтів з коморбідністю ГХ і ожиріння HOMA-IR прямо корелює з такими показниками судинного ремоделювання, як товщина комплексу інтима-медіа (у тому числі на рівні біфуркації), швидкістю пульсової хвилі у сонній артерії і черевній аорті. У гіпертензивних пацієнтів з ожирінням в умовах відсутності ІР збільшення HOMA-IR асоціюється зі зростанням швидкості пульсової хвилі у сонній артерії, а у пацієнтів з ІР – зі збільшенням товщини комплексу інтима-медіа сонної артерії. Заключення. У перспективі подальших досліджень необхідно оцінювати вплив інсулінорезистентності на гемодинамічні і метаболічні показники пацієнтів з гіпертонічною хворобою і супутнім ожирінням
Дод.точки доступу:
Кириченко, Н. М.
Кочуєва, М. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

 1-10    11-21   21-21 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)