Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Кияк, Ю. Г.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 65
Показані документи з 1 по 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Барнетт О. Ю., Галькевич М. П., Лабінська О. Ю., Кияк Ю. Г.
Назва : Діагностичне значення N-кінцевого фрагмента попередника мозкового натрійуретичного пептиду і стимулюючого фактора росту в пацієнтів з гострим коронарним синдромом
Місце публікування : Ліки України. - 2020. - № 4. - С. 47-51 (Шифр ЛУ4/2020/4)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: КОРОНАРНЫЙ СИНДРОМ ОСТРЫЙ -- ACUTE CORONARY SYNDROME
СЕРДЕЧНАЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ -- HEART FAILURE
ДИАГНОСТИЧЕСКИЕ МЕТОДЫ КАРДИОВАСКУЛЯРНЫЕ -- DIAGNOSTIC TECHNIQUES, CARDIOVASCULAR
РЕЦЕПТОРЫ АТРИАЛЬНОГО НАТРИЙУРЕТИЧЕСКОГО ФАКТОРА -- RECEPTORS, ATRIAL NATRIURETIC FACTOR
НАТРИЙУРЕТИЧЕСКИЙ ФАКТОР АТРИАЛЬНЫЙ -- ATRIAL NATRIURETIC FACTOR
Анотація: Мета – з’ясувати діагностичну цінність визначення показника стимулюючого фактора росту (ST2) у пацієнтів з гострим коронарним синдромом (ГКС) та його кореляційний зв’язок з рівнем N-кінцевого фрагмента попередника мозкового натрійуретичного пептиду (NT-proBNP). Матеріали та методи. Обстежено 186 пацієнтів з ГКС, з них 81 особа з ГКС з елевацією сегмента ST (ГКСелST) і 86 осіб – з ГКС без елевації сегмента ST (ГКСбелST). Для детальнішого дослідження було відібрано 25 пацієнтів у віці 61,67±1,13 років із ГКСелST (І група) і 24 пацієнти віком 61,80±1,13 років з ГКСбелST (ІІ група). У них додатково визначали концентрацію NT-proBNP та ST2 у сироватці крові імуноферментним методом при поступленні в стаціонар і на 10-ту добу захворювання за допомогою тест-систем фірм Biomedica (Словаччина) і Presage ST2 assay (Critical Diagnostics, США) відповідно. Результати. При поступленні у стаціонар середні рівні NT-proBNP були вищими у пацієнтів із ГКСелST (779,41±57,86 пг/мл (І)), порівняно з пацієнтами із ГКСбелST (588,96±82,47 пг/мл (ІІ), р0,05). При повторному визначенні NT-proBNP на 10-ту добу перебування у стаціонарі середні рівні показників становили 369,75±55,22 пг/мл (І) проти 139,95±19,57 пг/мл (ІІ) відповідно (p0,01). Рівень ST2 у сироватці крові пацієнтів із ГКСелST при поступленні у стаціонар достовірно перевищував відповідні показники у осіб з ГКСбелST (111,71±12,41 нг/мл (І) проти 77,58±6,5 нг/мл (ІІ), р0,05). При повторному визначенні середній рівень ST2 у пацієнтів І групи становив 33,43±4,38 нг/мл, а у осіб ІІ групи – 30,20±2,05 нг/мл (р0,05). Встановлено достовірні прямі кореляційні зв’язки середньої та високої сили між рівнями ST2 та NT-proBNP у пацієнтів з ГКСелST (І) при поступленні та на 10-ту добу перебування у стаціонарі (r=0,43 і r=0,85 при p0,05 відповідно). У осіб з ГКСбелST (ІІ) кореляційні зв’язки між вказаними показниками були значно слабшими (r0,05). Висновки. Збільшення рівня NT-proBNP пропорційне до розміру ділянки некрозу при гострому інфаркті міокарда. Kонцентрація ST2 корелює з тяжкістю симптомів серцевої недостатності при гострому коронарному синдромі. Одночасне підвищення показників ST2 і NT-proBNP дозволяє прогнозувати перебіг захворювання та розвитку серцево-судинних ускладнень
Знайти схожі

2.

Назва журналу :Ліки України -2020р.,N 4
Цікаві статті :
Протокол "Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)" (стр.7-12)
Жадан А. В. Применение диуретиков при декомпенсации сердечной недостаточности/ А. В. Жадан (стр.15-20)
Новицька А. В. Особливості впливу Омега-3 жирних кислот на перебіг запальних та імунних реакцій/ А. В. Новицька [та ін.] (стр.24-29)
Несукай О. Г. Терапевтичний потенціал сірководню як газової сигнальної молекули/ О. Г. Несукай (стр.30-33)
Каминский А. В. Сахарный диабет 2-го типа: второй шаг лечения/ А. В. Каминский (стр.34-39)
Журавлева Л. В. Современные технологии в контроле сахарного диабета. Стремление к искусственной поджелудочной железе: взгляд клинициста на проблему и перспективы/ Л. В. Журавлева, И. И. Смирнов, Д. И. Пылёв (стр.40-43)
Сабадаш В. Є. Чи ефективний спіронолактон для профілактики COVID-19, у пацієнтів із гіпертензією/ В. Є. Сабадаш, О. О. Аліфер, Е. М. Захарець (стр.44)
Барнетт О. Ю. Діагностичне значення N-кінцевого фрагмента попередника мозкового натрійуретичного пептиду і стимулюючого фактора росту в пацієнтів з гострим коронарним синдромом/ О. Ю. Барнетт [та ін.] (стр.47-51)
Загальнообов’язкове медичне страхування: зареєстровано черговий законопроект (стр.54)
Парламент продовжив податкові пільги на час карантину (стр.54-55)
Держпродспоживслужба оприлюднила відповіді на найпоширеніші питання щодо COVID-19 (стр.55-56)
Товари протиепідемічного призначення мусять мати гранічні ціни (стр.56)
Всесвітній день шизофренії - час подумати про тих, хто страждає на цю хворобу (стр.58)
Цікаві статті :
Знайти схожі


3.

Назва журналу :Міжнародний ендокринологічний журнал -2018р. т.14,N 8
Цікаві статті :
Большова О. В. Вміст греліну та лептину в плазмі крові в дітей та підлітків із дисфункцією гіпоталамуса/ О. В. Большова, Т. М. Маліновська (стр.11-16)
Спринчук Н. А. Психологічний стан дітей, хворих на синдром біологічно неактивного гормона росту/ Н. А. Спринчук (стр.19-23)
Крицький Т. І. Вплив гіпотиреозу в чоловіків на андрогенну функцію/ Т. І. Крицький (стр.24-27)
Золотухіна Ю. О. Особливості змін згортальної та фібринолітичної активності у пацієнтів з ішемічною хворобою серця із супутнім цукровим діабетом 2-го типу залежно від наявності діабетичних судинних ускладнень/ Ю. О. Золотухіна (стр.28-33)
Чмир Н. В. Роль щитоподібної залози при метаболічному синдромі та в поєднанні з хронічною ішемічною хворобою серця та цукровим діабетом 2-го типу/ Н. В. Чмир (стр.34-37)
Паньків І. В. Частота і структура основних чинників ризику у жінок із постменопаузальним остеопорозом/ І. В. Паньків (стр.38-42)
Смоляр В. А. Дисекція лімфатичних вузлів за диференційованого раку щитоподібної залози: огляд сучасних тенденцій/ В. А. Смоляр [та ін.] (стр.43-49)
Кваченюк А. Н. Особенности ведения больных со злокачественными опухолями мозгового слоя надпочечных желез/ А. Н. Кваченюк, Д. А. Кваченюк (стр.51-55)
Соколова Л. К. Перспективы использования ресвератрола для лечения сахарного диабета и его осложнений/ Л. К. Соколова, В. М. Пушкарев (стр.56-63)
Гульчій М. В. Контроль стану кровообігу нижніх кінцівок у хворих на цукровий діабет/ М. В. Гульчій [та ін.] (стр.64-70)
Кияк Ю. Г. Гострий тромбоз стента при інфаркті міокарда, ускладненому кардіогенним шоком, за наявності цукрового діабету 2-го типу/ Ю. Г. Кияк [та ін.] (стр.71-77)
Динник О. Б. Ураження ендотелію і методи корекції у клінічній практиці: роль лазерної допплеровської флоуметрії (огляд літератури)/ О. Б. Динник, Н. А. Марунчин, С. Є. Мостовий (стр.78-84)
Цікаві статті :
Знайти схожі


4.

Назва журналу :Український кардіологічний журнал -2018р.,N 2
Цікаві статті :
Малиновська І. Е. Клініко–біохімічні особливості на різних етапах кардіологічної реабілітації в пацієнтів, які перенесли інфаркт міокарда/ І. Е. Малиновська [та ін.] (стр.14-23)
Целуйко В. Й. Вплив феномена невідновленого кровотоку після черезшкірного коронарного втручання на найближчий та довгостроковий прогноз у пацієнтів з гострим інфарктом міокарда з елевацією сегмента ST (за результатами дослідження)/ В. Й. Целуйко, М. М. Дьолог, О. А. Леоненко (стр.24-31)
Сичов О. С. Контроль синусового ритму, прихильність до рекомендацій з антикоагулянтної терапії та ризик серцево–судинної смерті в пацієнтів з фібриляцією – тріпотінням передсердь неклапанного походження/ О. С. Сичов, А. О. Бородай, Е. С. Бородай (стр.32-40)
Іванов В. П. Антиаритмічна ефективність і безпечність препаратів 1C класу етацизину та пропафенону в пацієнтів з гіпертонічною хворобою й частими рецидивами фібриляції передсердь/ В. П. Іванов, Т. Д. Данілевич (стр.43-49)
Максименко А. В. Результати балонної вальвулопластики клапанного стенозу легеневої артерії в пацієнтів першого року життя/ А. В. Максименко [та ін.] (стр.50-56)
Бугаенко В. В. Особенности диагностики ишемической болезни сердца. Ложноположительные и ложноотрицательные пробы с физической нагрузкой/ В. В. Бугаенко [и др.] (стр.57-65)
Кияк Ю. Г. Гострий коронарний синдром, зумовлений м’язовим містком: електрокардіографічні та коронароангіографічні ознаки/ Ю. Г. Кияк [та ін.] (стр.66-69)
Березуцкий В. И. Электрокардиография в диагностике аритмогенной кардиомиопатии правого желудочка/ В. И. Березуцкий (стр.70-79)
Цікаві статті :
Знайти схожі


5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Кияк Ю. Г., Галькевич М. П., Лабінська О. Є., Барнетт О. Ю.
Назва : Гострий коронарний синдром, зумовлений м’язовим містком: електрокардіографічні та коронароангіографічні ознаки
Місце публікування : Український кардіологічний журнал. - 2018. - № 2. - С. 66-69 (Шифр УУ11/2018/2)
MeSH-головна: КОРОНАРНЫЙ СИНДРОМ ОСТРЫЙ -- ACUTE CORONARY SYNDROME
МИОКАРДИАЛЬНЫЙ МОСТИК -- MYOCARDIAL BRIDGING
КОРОНАРНАЯ АНГИОГРАФИЯ -- CORONARY ANGIOGRAPHY
КОРОНАРНЫЕ СОСУДЫ -- CORONARY VESSELS
Анотація: М’язові містки – це природжена патологія вінцевих артерій, при якій деякі з них частково розташовуються в товщі міокарда, а не під епікардом, і за цих умов вінцеві артерії перетискаються при скороченні лівого шлуночка. Наведено випадок гострого коронарного синдрому без елевації сегмента ST у пацієнтки віком 44 роки, яка була госпіталізована в інфарктне відділення лікарні швидкої медичної допомоги з підозрою на гострий інфаркт міокарда, однак під час коронарографії в неї було діагностовано м’язовий місток у передній міжшлуночковій гілці лівої вінцевої артерії, що і було причиною виникнення болю за грудниною
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Світлик Г. В., Кияк Ю. Г., Гарбар М. О., Галькевич М. П., Барнетт О. Ю., Кияк Г. Ю., Світлик Ю. О.
Назва : Ремоделювання лівого шлуночка після перенесеного інфаркту міокарда з елевацією сегмента ST: участь техногенних ксенобіотиків
Паралельн. назви :Remodeling of the left ventricle in patients following acute myocardial infarction with ST-segment elevation: role of technogenic xenobiotics
Місце публікування : Клінічна та експериментальна патологія. - 2018. - Т. Т.17, № 1. - С. 105-112 (Шифр КУ27/2018/Т.17/1)
Примітки : Бібліогр.: в кінці ст.
MeSH-головна: ИНФАРКТ МИОКАРДА -- MYOCARDIAL INFARCTION
СЕРДЦА ЖЕЛУДОЧКА РЕМОДЕЛИРОВАНИЕ -- VENTRICULAR REMODELING
ПРОФЕССИОНАЛЬНЫЕ БОЛЕЗНИ -- OCCUPATIONAL DISEASES
ФАКТОРЫ РИСКА -- RISK FACTORS
СЕРДЦА АНЕВРИЗМА -- HEART ANEURYSM
СТАТИСТИЧЕСКАЯ ОБРАБОТКА ДАННЫХ -- DATA INTERPRETATION, STATISTICAL
Анотація: Мета роботи - з’ясувати роль професійно-шкідливої праці як фактора ризику ремоделювання міокарда та погіршення його функціонального стану після перенесеного гострого інфаркту міокарда з елевацією сегмента ST. Матеріали і методи. У проспективне дослідження залучено 244 пацієнти з гострим інфарктом міокарда з елевацією сегмента ST, 119 з яких спостерігали впродовж 5 років в амбулаторних умовах. Враховували наявність в анамнезі професійно-шкідливої праці. З’ясовували функціональний стан міокарда (згідно результатів електрокардіографічного обстеження). Досліджували ультраструктуру кардіоміоцитів перирубцевих ділянок аневризми лівого шлуночка, отриманих під час оперативного втручання - аортокоронарного шунтування з резекцією аневризми. Результати. Встановлено, що у пацієнтів із професійно-шкідливою працею при виникненні гострого інфаркту міокарда достовірно нижча фракції викиду лівого шлуночка, менш відчутна її позитивна динаміка упродовж стаціонарного етапу лікування та в умовах амбулаторної післяінфарктної реабілітації, частіше формується хронічна аневризма лівого шлуночка. При ультраструктурному дослідженні кардіоміоцитів перирубцевих ділянок аневризми з’ясовано, що в цих осіб значно більша кількість гібернованих та апоптично змінених клітин, які нерідко гинуть шляхом вторинного некрозу. Висновки. Тривалий пошкоджуючий вплив техногенних ксенобіотиків на кардіоміоцити підвищує їх схильність до гібернації, апоптозу і вторинного некрозу. Реваскуляризація міокарда з покращенням його перфузії сприяє відновленню функціонального стану кардіоміоцитів та міокарда в ціломуTo determine the role of occupational hazards as a risk factor for the left ventricle remodeling and left ventricle function reduction in patients following acute myocardial infarction with ST-segment elevation (STEMI). Material and methods. Prospective study included 244 STEMI patients, 119 patients were observed in outpatient clinic for 5 years. We took into account the history of occupationally harmful work. The functional state of the myocardium has been determined (according to the electrocardiographic study). The ultrastructure of cardiomiocites of peri- cicatricial regions of the left ventricle aneurism, obtained during surgical procedure – aortocoronary shunting with aneurism resection, was investigated. Results. We have established that in STEMI patients with occupational hazards ejection fraction of the left ventricle is significantly lower and its improvement on hospital stage becomes less noticeable, whilst chronic aneurisms of the left ventricle are more often formed. The ultrastructure examination of regions near the scars revealed more cells in hibernation and apoptosis, which often die by apoptosis. Conclusions. The long-term harmful effect of technogenic xenobiotics on cardiomyocytes increases their predisposition to develop hibernation, apoptosis and secondary necrosis. Myocardial revascularization improves its perfusion and improves the function of cardiomyocytes and myocardium in general
Знайти схожі

7.

Назва журналу :Клінічна та експериментальна патологія -2018р. т.Т.17,N 1
Цікаві статті :
Авраменко А. А. Влияние длительности проведения комплексного обследования больных хроническим неатрофическим гастритом на достоверность ХЕЛИК-теста/ А. А. Авраменко (стр.3-6)
Бедзай А. О. Фактори ризику нестабільної стенокардії у жінок-курців/ А. О. Бедзай (стр.7-12)
Bilous I. I. Features of the peripheral nervous system affection in patients with primary hypothyroidism/ I. I. Bilous (стр.13-16)
Бойчук Т. М. Визначення активностей антимікробних препаратів та імунологічних реакцій/ Т. М. Бойчук [та ін.] (стр.17-21)
Вірстюк Н. Г. Особливості асимптомної гіперурикемії у хворих на цукровий діабет 2-го типу за поєднання з есенціальною артеріальною гіпертензією/ Н. Г. Вірстюк, А. О. Іквука (стр.22-26)
Гаєвська М. Ю. Ефективність застосування пробіотика у комплексному лікуванні псоріазу/ М. Ю. Гаєвська, О. Г. Новлюк, О. І. Ткачук (стр.27-30)
Gaievska M. Yu. Features of syphilitic infection in Сhernivtsi region residents/ M. Yu. Gaievska [та ін.] (стр.31-34)
Гордієнко В. В. Антитоксична та нефропротекторна дія фітокомпозиції "Поліфітол-1" за кадмієвої інтоксикації у молодих статевонезрілих щурів/ В. В. Гордієнко, Р. Б. Косуба, О. О. Перепелиця (стр.35-42)
Дутко Х. О. Мікробіологічна характеристика біоценозів, ізольованих з ротової порожнини хворих із переломами щелеп на тлі генералізованого пародонтиту/ Х. О. Дутко (стр.43-47)
Іванов В. П. Зв’язок показників структурно-функціонального стану серцево-судинної системи з плазмовим рівнем альдостерону в пацієнтів з гіпертонічною хворобою та частими рецидивами фібриляції передсердь/ В. П. Іванов, Т. Д. Данілевич (стр.48-55)
Кімак Г. Б. Вплив комплексного лікування на показники вуглеводного обміну у хворих на генералізований пародонтит осіб молодого віку/ Г. Б. Кімак, Г. М. Мельничук (стр.56-60)
Комлевой О. М. Визначення особливостей змін біофізичних показників конденсату вологи видихнутого повітря у хворих на туберкульоз легенів/ О. М. Комлевой (стр.61-66)
Кнут Р. П. Топографо-анатомічні аспекти вибору алотрансплантата в пахвинній герніопластиці/ Р. П. Кнут (стр.67-70)
Левандовський Р. А. Віддалені результати протезування покривними протезами на балках, фіксованих на дентальних імплантатах на беззубій нижній щелепі/ Р. А. Левандовський, О. Б. Бєліков, Н. І. Бєлікова (стр.71-75)
Мельник О. Б. Ендотеліальна дисфункція та морфофункціональні властивості еритроцитів у хворих на бронхіальну астму, поєднану з ожирінням, з урахуванням поліморфізму генів/ О. Б. Мельник (стр.76-80)
Мислицький В. Ф. Формування системи імунітету в дітей першого року життя, інфікованих внутрішньоутробнj/ В. Ф. Мислицький [та ін.] (стр.81-86)
Перепелиця О. О. Вивчення гострої токсичності та потенційної гіпоглікемічної активності нового похідного тіазолідону (етилового естеру 4((2-етокси-2-оксоетиліден-4-оксо-1-(4-дифлуор-метоксі-феніл-тіазолідин-2-іліден|гідразоно)-1-метилпіразол-3-карбонової кислоти)/ О. О. Перепелиця [та ін.] (стр.87-92)
Плеш І. А. Функціональний стан органів-мішеней у хворих на есенціальну гіпертензію ІІ ст. залежно від циркадіанної структури артеріального тиску/ І. А. Плеш, Л. І. Гайдич, В. М. Понич (стр.93-98)
Савка С. Д. Взаємозв’язок між непсихотичними психічними розладами та особливостями клінічної картини ревматоїдного артриту/ С. Д. Савка (стр.99-104)
Світлик Г. В. Ремоделювання лівого шлуночка після перенесеного інфаркту міокарда з елевацією сегмента ST: участь техногенних ксенобіотиків/ Г. В. Світлик [та ін.] (стр.105-112)
Щепанський Б. Ф. Стан ендогенної інтоксикації за умов розвитку експериментальної бронхіальної астми/ Б. Ф. Щепанський (стр.113-116)
Яхницька М. М. Рівень електролітів слини в пацієнтів із гастроезофагеальною рефлюксною хворобою до та після лікування/ М. М. Яхницька (стр.117-121)
Бендас В. В. Вплив психосоматичних розладів на розвиток психологічного безпліддя (огляд літератури)/ В. В. Бендас, А. О. Міхєєв (стр.122-126)
Остафійчук Д. І. Лазерна нефелометрія біотканин/ Д. І. Остафійчук [та ін.] (стр.127-131)
Пишак В. П. Этот вездесущий мелатонин/ В. П. Пишак, О. В. Пишак (стр.132-135)
Авраменко А. А. Случай выявления поддельного препарата "Де-нол" при проведении антихеликобактерной терапии/ А. А. Авраменко (стр.136-138)
Савка І. Г. Стажування – як важливий етап підготовки викладача вищої медичної школи в умовах сьогодення/ І. Г. Савка, В. Т. Бачинський, О. Я. Ванчуляк (стр.139-141)
Вацик М. З. Про кадрову ситуацію в системі охорони здоров’я Чернівецької області за період 2000-2016 років/ М. З. Вацик, Е. Ц. Ясинська (стр.142-149)
До 100-річчя Олексія Дем’яновича Юхимця (1918-1998) (стр.150-151)
Internet-новини клінічної та експериментальної патології. Частина LVIII (стр.152-154)
Цікаві статті :
Знайти схожі


8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Кияк Ю. Г., Лабінська О. Є., Галькевич М. П., Барнетт О. Ю., Кияк Г. Ю., Ковалишин В. І.
Назва : Гострий тромбоз стента при інфаркті міокарда, ускладненому кардіогенним шоком, за наявності цукрового діабету 2-го типу
Місце публікування : Міжнародний ендокринологічний журнал. - Київ, 2018. - Том 14, N 8. - С. 71-77 (Шифр МУ65/2018/14/8)
Примітки : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна: ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2 -- DIABETES MELLITUS, TYPE 2
ИНФАРКТ МИОКАРДА -- MYOCARDIAL INFARCTION
СТЕНТЫ -- STENTS
КОРОНАРНАЯ АНГИОГРАФИЯ -- CORONARY ANGIOGRAPHY
ТРОМБОЗ -- THROMBOSIS
Анотація: Актуальність. Гострий тромбоз стента (ТС) є нечастим, але грізним ускладненням при стентуванні вінцевих артерій. Він виникає під час черезшкірних коронарних втручань або впродовж 24 годин після цієї процедури. Мета дослідження: з’ясувати причини та проаналізувати фактори, що призвели до гострого ТС при гострому коронарному синдромі і цукровому діабеті (ЦД) 2-го типу, для уникнення подібних ускладнень. Матеріали та методи. Обстежено 119 пацієнтів із гострим інфарктом міокарда з елевацією сегмента ST, які лікувалися в інфарктному відділенні комунального некомерційного підприємства «Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги м. Львова». Усім пацієнтам проводили коронарографію та стентування вінцевих артерій, ультраструктурні дослідження тромбоцитів венозної крові за допомогою електронної мікроскопії. Результати. Пацієнти із ЦД 2-го типу мають вищий кардіоваскулярний ризик розвитку серцево-судинних ускладнень, що пов’язано з ендотеліальною дисфункцією, схильністю до гіперкоагуляції і, як наслідок, тенденцією до вазоконстрикції, запальних реакцій та порушень гемостазу. У цієї категорії пацієнтів спостерігається підвищена адгезивність тромбоцитів і збільшена концентрація тканинного активатора плазміногену. В експрес-некроптатах і періопераційних біоптатах міокарда пацієнтів із ЦД нами виявлено домінування процесів гіперкоагуляції в мікросудинах міокарда в результаті активності системи згортання крові за відсутності безпосередньої участі тромбоцитів, оскільки частина з них була кальцифікована (осміофільні) і мала знижену функціональну здатність, в результаті чого відмічається резистентність до аспірину. В осіб із ЦД 2-го типу виникає зазвичай тяжкий і більш генералізований коронаросклероз, що призводить до погіршення перебігу гострого коронарного синдрому і частішого виникнення ТС, що робить доцільним додаткове призначення ривароксабану цій категорії пацієнтів. Висновки. Враховуючи виявлені нами ознаки зниженої реактивності тромбоцитів і домінування активації системи згортання крові у хворих на ЦД і з підвищеним ризиком коронаротромбозу, вважаємо, що застосування нових пероральних антикоагулянтів є актуальним і заслуговує подальших дослідженьBackground. Acute stent thrombosis is a rare, but life-threatening complication of coronary stenting. It occurs during percutaneous coronary intervention or within 24 hours after this procedure. The purpose of the study was to find out the causes and analyze the factors that led to acute stent thrombosis in patients with acute coronary syndrome and type 2 diabetes mellitus (DM) in order to avoid such complications. Materials and methods. There were 119 patients with acute ST-segment elevation myocardial infarction. They were treated in the cardiology unit of the Municipal Non-Profit Enterprise “Lviv Clinical Emergency Hospital”. All patients were treated using coronary angiography and coronary stenting. An ultrastructural study of venous blood platelets was performed using electron microscopy. Results. Patients with type 2 DM have a higher cardiovascular risk of cardiovascular complications associated with endothelial dysfunction and risk of hypercoagulation and, as a consequence, a tendency towards vasoconstriction, inflammatory reactions, and hemostatiс disorders. In these patients, there is an increased platelet adhesion and an increased concentration of tissue plasminogen activator. During express necropsy and perioperative biopsy of myocardium in patients with DM, we identified the dominance of hypercoagulation in myocardial microvessels as a result of the activity of the blood coagulation system in the absence of direct involvement of the platelets, since some of them were calcified and had reduced functional capacity, and therefore, resistance to aspirin was detected. Persons with type 2 DM usually have severe and more generalized coronary sclerosis, which leads to a more severe course of acute coronary syndrome and a more frequent occurrence of stent thrombosis, which makes expedient the additional prescription of rivaroxaban. Conclusions. Given the signs of decreased platelet reactivity, the dominance of activated coagulation system in patients with DM and an increased risk of coronary artery disease, the use of new oral anticoagulants is relevant and deserves further research
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Заремба Є. Х., Грицько Р. Ю., Кияк Ю. Г., Заремба В. С., Заремба-Федчишин О. В., Заремба О. В.
Назва : Нові аргументи щодо необхідності підготовки сімейних лікарів на додипломному етапі
Місце публікування : Сімейна медицина. - К., 2017. - № 5. - С. 16-19 (Шифр СУ21/2017/5)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ВРАЧИ СЕМЕЙНЫЕ -- PHYSICIANS, FAMILY
ОБРАЗОВАНИЕ МЕДИЦИНСКОЕ, ПРЕДДИПЛОМНОЕ -- EDUCATION, MEDICAL, UNDERGRADUATE
Анотація: Наведено аргументовані наукові пропозиції щодо підготовки громадських сімейних лікарів об'єднаних територіальних громад на додипломному етапі у вищих медичних закладах України IV рівня акредитації. Доведено, що компетентнісний підхід до навчання студентів і лікарів-інтернів за спеціальністю "Загальна практика - сімейна медицина" за наскрізною уніфікованою програмою скоротить традиційні терміни підготовки сімейних лікарів. Зазначено, що поповнення сфери первинної медичної допомоги фундаментально і цілеспрямовано підготовленими випускниками вищих медичних навчальних закладів, здатних мислити сучасними категоріями, сформує професійну еліту національної сімейної медицини, що суттєво підвищить роль сімейних лікарів у громадянському суспільстві та державному управлінні громадським здоров'ям
Знайти схожі

10.

Назва журналу :Сімейна медицина -2017р.,N 5
Цікаві статті :
Матвієць Л. Г. Організація та моніторинг своєчасного надання медико-психологічної допомоги на первинному рівні при гострих та посттравматичних стресових розладах/ Л. Г. Матвієць (стр.6-11)
Ткаченко В. І. Науково-практична конференція з міжнародною участю "Проблеми та перспективи сімейної медицини в Україні"/ В. І. Ткаченко, О. Г. Шекера (стр.12-14)
Заремба Є. Х. Нові аргументи щодо необхідності підготовки сімейних лікарів на додипломному етапі/ Є. Х. Заремба [и др.] (стр.16-19)
Ткаченко В. І. Фактори ризику виникнення та прогресування автоімунних захворювань щитоподібної залози: систематичний аналіз даних за останнє 10-річчя/ В. І. Ткаченко, Я. А. Максимець (стр.20-26)
Тагиева А. А. Оценка избыточной массы тела и ожирения как факторов риска формирования артериальной гипертензии среди детей школьного возраста/ А. А. Тагиева (стр.27-30)
Ткаченко В. І. Система охорони здоров’я європейських країн очима сімейних лікарів/ В. І. Ткаченко [и др.] (стр.31-34)
Сабадаш М. Канефрон® Н при лечении рецидивирующего цистита у женщин детородного возраста: рандомизированное контролируемое исследование/ М. Сабадаш, А. Шуляк (стр.35-38)
Ulrike. Appraisal of doctors in the Unite Kingdom/ Naumann Ulrike, Harris Michael (стр.39-41)
Воробей Л. І. Сучасні аспекти діагностики патології вагітності і організації медичної допомоги вагітним з обтяженим акушерським анамнезом/ Л. І. Воробей (стр.42-48)
Ципоренко С. Ю. Вивчення продукції IL-12 та IL-18 у спермі та сироватці крові у чоловіків з малосимптомними формами хронічного запалення урогенітального тракту/ С. Ю. Ципоренко (стр.49-52)
Фейса С. В. Стан шкіри у пацієнтів із неалкогольною жировою хворобою печінки та супутнім гіпотиреозом: погляд сімейного лікаря/ С. В. Фейса, І. В. Чопей (стр.53-56)
Бурчинский С. Г. Ангиопротекция: защита сосудов мозга в практике семейного врача/ С. Г. Бурчинский (стр.57-58)
Ждан В. М. Артеріальна гіпертензія і цереброваскулярні захворювання у загальнолікарській практиці/ В. М. Ждан [и др.] (стр.61-65)
Kushnir Yu. S. Cardiovascular diseases and comorbidity in patients with chronic heart failure and preserved ejection fraction depending on age/ Yu. S. Kushnir, O. V. Kuryata, H. O. Dobrohorska (стр.66-69)
Галушко О. А. Особливості перебігу та лікування гострого інсульту у хворих на цукровий діабет/ О. А. Галушко (стр.70-74)
Чуприна Г. М. Вплив симптомів дебюту на перебіг розсіяного склерозу в аспекті коморбідності/ Г. М. Чуприна, Н. К. Свиридова, А. І. Галуша (стр.75-77)
Ткаченко В. І. Синдром тромбоцитопенії у практиці сімейного лікаря/ В. І. Ткаченко, О. І. Алексейченко, І. І. Горішній (стр.78-82)
Матюха Л. Ф. Динаміка впливу бактеріальних лізатів при лікуванні інфекцій нижніх дихальних шляхів у пацієнтів молодого віку/ Л. Ф. Матюха, О. Б. Тиш, Т. А. Титова (стр.83-87)
Ковальчук М. П. Бронхіальна астма у дітей у практиці сімейного лікаря/ М. П. Ковальчук (стр.88-91)
Соловьева Г. А. Аспазмин в лечении синдрома раздраженного кишечника/ Г. А. Соловьева, Е. Л. Кваченюк, Е. В. Филоненко (стр.92-100)
Яринич Ю. М. Молекулярно-генетичні чинники ризику неалкогольної жирової хвороби печінки та ожиріння у хворих на артеріальну гіпертензію/ Ю. М. Яринич, Л. П. Сидорчук (стр.101-106)
Джалилов В. Ч. Эпидемиологическая ситуация по висцеральному лейшманиозу на территории Азербайджанской Республики в современный период/ В. Ч. Джалилов (стр.107-109)
Бойчук Т. М. Шляхи взаємодії лікарів-науковців медичного вишу з лікувально-профілактичними підрозділами закладів ПМСД на Буковині через університетські навчально-практичні центри/ Т. М. Бойчук [и др.] (стр.110-113)
Глушко Л. В. Особливості функціонування сімейної медицини в об’єднаних територіальних громадах Івано-Франківської області/ Л. В. Глушко [и др.] (стр.114-117)
Мушак Н. І. Акушерські та перинатальні ускладнення у вагітних із артеріальною гіпертензією в умовах йодного дефіциту/ Н. І. Мушак (стр.118-128)
Цікаві статті :
Знайти схожі


 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)