Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (2)
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Ковальова, А. М.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 36
Показані документи з 1 по 20
 1-20    21-36 
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Сидора Н. В., Ковальова А. М., Данилова І. А., Кашпур Н. В.
Назва : Дослідження пектину плодів CRATAEGUS SUBMOLLIS SARG
Місце публікування : Фітотерапія. Часопис. - Київ, 2018. - N 4. - С. 46-49 (Шифр ФУ16/2018/4)
MeSH-головна: ФИТОТЕРАПИЯ -- PHYTOTHERAPY
РАСТИТЕЛЬНЫЕ ПРЕПАРАТЫ -- PLANT PREPARATIONS
БОЯРЫШНИК -- CRATAEGUS
ИММУННОЙ СИСТЕМЫ РАССТРОЙСТВА -- IMMUNE SYSTEM DISEASES
Анотація: Вперше визначено основні числові показники пектину плодів Crataegus submollis Sarg. Встановлено, що пектин плодів Crataegus submollis Sarg. проявляє дозозалежну стимулюючу дію на трансформаційну та фагоцитарну активність макрофагів та їх мононуклеарних попередників. Максимальна імуномоделююча активність спостерігається у концентрації субстанції 100 мкг/мл.Впервые определены основные числовые показатели пектина плодов Crataegus submollis Sarg. Установлено, что пектин плодов Crataegus submollis Sarg. проявляет дозозависимое стимулирующее действие на трансформационную и фагоцитарную активность макрофагов и их мононуклеарных предшественников. Максимальная иммуномодулирующая активность наблюдается в концентрации субстанции 100 мкг / мл.
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Горяча О. В., Кашпур Н. В., Волянський А. Ю., Ільїна Т. В., Ковальова А. М., Осолодченко Т. П.
Назва : Дослідження впливу ліпофільних фракцій трави підмаренника справжнього на адгезивні властивості мікроорганізмів
Місце публікування : Український журнал клінічної та лабораторної медицини. - 2011. - № 1. - С. 78-81 (Шифр УУ42/2011/1)
Предметні рубрики: Растения лекарственные-- хим
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Кашпур Н. В., Горяча О. В., Волянський А. Ю., Ільїна Т. В., Ковальова А. М., Осолодченко Т. П.
Назва : Дослідження впливу ліпофільних фракцій трави підмаренника справжнього на протилізоцимні властивості мікроорганізмів
Місце публікування : Клінічна фармація. - 2011. - Т. 15, № 1. - С. 43-45 (Шифр КУ4/2011/15/1)
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Романенко Є. А., Кошовий О. М., Ковальова А. М., Ільїна Т. В., Комісаренко А. М.
Назва : Дослідження динаміки екстракції біологічно активних речовин трави собачої кропиви з метою одержання настойки
Місце публікування : Укр. біофармац. журнал. - Х., 2018. - № 3. - С. 66-71 (Шифр УУ50/2018/3)
MeSH-головна: ПУСТЫРНИК -- LEONURUS
РАСТЕНИЙ ЭКСТРАКТЫ -- PLANT EXTRACTS
ГИДРОКСИКИСЛОТЫ -- HYDROXY ACIDS
ФЛАВОНОИДЫ -- FLAVONOIDS
Анотація: Настойка трави собачої кропиви - один з найбільш популярних рослинних препаратів седативної дії. Настойку одержують методом мацерації у співвідношенні 1 : 5, при цьому в шроті трави собачої кропиви залишається ще значна кількість біологічно активних речовин (БАР). Враховуючи це, доцільно дослідити динаміку екстракції БАР з трави собачої кропиви та визначити її оптимальну кратність. Мета дослідження - вивчення динаміки екстракції БАР з трави собачої кропиви 70 % етанолом для визначення оптимальної кратності при одержанні настойки з цієї сировини. Визначення похідних гідроксикоричної кислоти, флавоноїдів та суми фенольних сполук проводили спектрофотометричним методом та методом ВЕРХ. Для оптимізації екстрагування БАР і вибору оптимальної кратності екстракції було розраховано коефіцієнт масовіддачі кожної стадії (miекстракту/miспирту) за кожним з показників. За допомогою пакету прикладних програм "Statistika" виведено залежність цих факторів від кратності екстракції для визначення оптимальної кратності екстракції. В результаті аналізу методом ВЕРХ одержаних витяжок з трави собачої кропиви було ідентифіковано 5 речовин: 2 флавоноїди (рутин та катехін) та 3 гідроксикоричні кислоти (хлорогенову, кавову та розмаринову) і встановлено їх кількісний вміст. У найбільшій кількості в одержаних витяжках містились хлорогенова кислота та рутин. В одержаних витяжках з трави собачої кропиви спектрофотометричним методом визначено вміст основних груп БАР: гідроксикоричних кислот, флавоноїдів та суми фенольних сполук. За результатами проведених досліджень були виведені рівняння залежності рентабельності спиртової екстракції з трави собачої кропиви за виходом екстрактивних речовин, суми фенольних сполук, гідроксикоричних кислот, флавоноїдів та побудовані відповідні графіки. Висновки: проведено дослідження якісного складу та кількісного вмісту основних груп БАР (флавоноїдів, гідроксикоричних кислот) у витяжках з трави собачої кропиви, а використовуючи математичні методи показано, що оптимальна кратність екстракції БАР з цієї сировини для одержання настойки становить два рази
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Кошовий О. М., Передерій Є. О., Осолодченко Т. П., Ковальова А. М., Комісаренко А. М.
Назва : Дослідження ізопреноїдного складу та антимікробної активності густого екстракту листя шавлії лікарської
Місце публікування : Клінічна фармація. - 2011. - Т. 15, № 1. - С. 26-29 (Шифр КУ4/2011/15/1)
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Кашпур Н. В., Волянський А. Ю., Горяча О. В., Казмірчук В. В., Ковальова А. М., Ільїна Т. В., Осолодченко Т. П., Смілянська М. В., Перемот С. Д.
Назва : Дослідження формування резистентності грибів роду candida до ліпофільних фракцій трави galium verum l., galium dasypodum klok. та galium salicifolium klok
Місце публікування : Клінічна та експериментальна патологія. - 2011. - Т. 10, № 4. - С. 163-164 (Шифр КУ27/2011/10/4)
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Кашпур Н. В., Горяча О. В., Ільїна Т. В., Ковальова А. М., Волянський А. Ю., Осолодченко Т. П.
Назва : Протигрибкова активність ліпофільних фракцій рослин роду Galium. Повідомлення 2.
Місце публікування : Клінічна фармація: наук.- практ. журн./ Держ. фарм. центр МОЗ України, Нац. фарм. акад. України. - Харків, 2012. - Т. 16, № 1. - С. 48-51. - ISSN 1562-725X (Шифр КУ4/2012/16/1). - ISSN 1562-725X
Примітки : Библиогр.: с.51
Предметні рубрики: Растения лекарственные-- фарм
Антитела противогрибковые-- иммунол-- фарм
Candida albicans-- патоген
Терпены-- фарм
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Юрченко Н. С., Ільїна Т. В., Ковальова А. М.
Назва : Дослідження ароматичних кислот трави маренки сланкої (Asperala humifusa (m.b.) bess.)
Місце публікування : Український журнал клінічної та лабораторної медицини. - 2013. - Т. 8, № 1. - С. 259-261 (Шифр УУ42/2013/8/1)
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Осьмачко А. П., Іваночко В. М., Ковальова А. М., Ільїна Т. В., Кошовий О. М.
Назва : Дослідження гострої токсичності екстрактів із вероніки широколистої та вероніки довголистої
Місце публікування : Актуал. питання фармац. і мед. науки та практики. - Запоріжжя, 2018. - Том 11, N 1. - С. 44-50 (Шифр АУ40/2018/11/1)
MeSH-головна: РАСТЕНИЙ ЭКСТРАКТЫ -- PLANT EXTRACTS
ВЕРОНИКА -- VERONICA
ТОКСИЧНОСТИ ОСТРОЙ ТЕСТЫ -- TOXICITY TESTS, ACUTE
Анотація: Мета роботи – дослідження гострої токсичності екстрактів, що одержані з трави, листя, квіток вероніки широколистої та з трави вероніки довголистої. Матеріали та методи. Дослідження гострої токсичності екстрактів, що одержані з трави (Vt-h-в), листя (Vt-fol-хл), квіток (Vt-fl-хл) вероніки широколистої та з трави вероніки довголистої (Vl-h-сп) здійснили відповідно до міжнародних і вітчизняних вимог про гуманне ставлення до тварин. Дослідження проводили на білих, нелінійних, статевозрілих, стандартизованих за фізіологічними та біохімічними показниками самцях мишей, яких поділили на 5 груп по 6 тварин у кожній. Досліджувані екстракти вводили внутрішньошлунково в дозі 5000 мг/кг. Оцінювання гострої токсичності виконали за загальним станом, динамікою маси тіла, підрахунком летальних випадків піддослідних тварин, гематологічними та біохімічними показниками. Для підтвердження нетоксичності екстрактів здійснили гістологічне дослідження зразків внутрішніх органів через 14 діб від початку експерименту. Клас токсичності визначали за класифікацією К. К. Сидорова. Результати. Внутрішньошлункове введення субстанцій із вероніки широколистої та вероніки довголистої у дозі 5000 мг/кг не призводило до загибелі тварин і змін поведінки, що вказує на відсутність значущої токсичної дії субстанцій. Загальний стан, динаміка маси тіла та інші показники були задовільними та не відрізнялись від показників інтактних тварин. Досліджувані субстанції не впливали на гематологічні показники та біохімічні параметри піддослідних тварин, вони перебувають у межах показників інтактних тварин. Патогістологічних змін у структурі внутрішніх органів (міокарда, легень, шлунка, печінки та нирок) під впливом досліджуваних субстанцій не виявили. Висновки. Виражених явищ інтоксикації у тварин не зареєстровано, загальний стан, динаміка маси тіла та інші показники були задовільними та не відрізнялись від показників інтактних тварин. Гематологічні показники та біохімічні параметри перебували в межах показників інтактних тварин. Патогістологічних змін у структурі внутрішніх органів не виявили. Відповідно до класифікації К. К. Сидорова та ГОСТ 12.1.007-76, екстракти віднесені до IV класу токсичності: малотоксичні речовини (LD50 = 500–5000 мг/кг)
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Кашпур Н. В., Волянський А. Ю., Горяча О. В., Ковальова А. М., Ільїна Т. В., Осолодченко Т. П.
Назва : Дослідження протигрибкової активності ліпофільних фракцій представників роду galium
Місце публікування : Клінічна та експериментальна патологія. - 2011. - Т. 10, № 4. - С. 164-165 (Шифр КУ27/2011/10/4)
Знайти схожі

11.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Кашпур Н. В., Волянський А. Ю., Горяча О. В., Ковальова А. М., Ільїна Т. В., Осолодченко Т. П.
Назва : Дослідження протигрибкової активності ліпофільних фракцій представників роду artemisia
Місце публікування : Клінічна та експериментальна патологія. - 2011. - Т. 10, № 4. - С. 165-166 (Шифр КУ27/2011/10/4)
Знайти схожі

12.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ковальова А. М.
Назва : Визначення ліпотропної активності поліфенольних сполук рослинного походження
Місце публікування : Вісник фармації. - Харків, 1999. - № 1. - С. 25-28 (Шифр ВУ18/1999/1)
MeSH-головна: ПОЛИФЕНОЛЫ -- POLYPHENOLS
Знайти схожі

13.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Кошовий О. М., Передерій О. Є., Гудзенко О. П., Ковальова А. М., Комісаренко А. М.
Назва : Перспективи створення нового антибактеріального засобу з листя шавлії лікарської
Місце публікування : Український журнал клінічної та лабораторної медицини. - 2010. - № 1. - С. 33-35 (Шифр УУ42/2010/1)
Предметні рубрики: LAMIACEAE
Растений экстракты
Знайти схожі

14.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Журавльов М. С., Ковальова А. М., Комісаренко А. М.
Назва : Вивчення ліпотропної активності природних антрахінонів та їх синтетичних аналогів
Місце публікування : Вісник фармації. - Харків, 1999. - № 1. - С. 29-32 (Шифр ВУ18/1999/1)
MeSH-головна: ЛИПОТРОПНЫЕ ВЕЩЕСТВА -- LIPOTROPIC AGENTS
АНТРАХИНОНЫ -- ANTHRAQUINONES
Знайти схожі

15.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Чайка Н. Б., Кошовий О. М., Мазен М., Кравченко А. Б., Ковальова А. М., Кіреєв І. В.
Назва : Перспективи створення нового лікарського засобу для корекції метаболічного синдрому на основі БАР мучниці звичайної листя
Місце публікування : Укр. біофармац. журнал. - Х., 2021. - № 1. - С. 46-52 (Шифр УУ50/2021/1)
MeSH-головна: МЕТАБОЛИЧЕСКИЙ СИНДРОМ X -- METABOLIC SYNDROME X
РАСТИТЕЛЬНЫЕ ПРЕПАРАТЫ -- PLANT PREPARATIONS
ТОЛОКНЯНКА -- ARCTOSTAPHYLOS
ГИПОГЛИКЕМИЧЕСКИЕ СРЕДСТВА -- HYPOGLYCEMIC AGENTS
ГИПОЛИПИДЕМИЧЕСКИЕ СРЕДСТВА -- HYPOLIPIDEMIC AGENTS
Знайти схожі

16.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ковальова А. М., Котов А. Г., Ільїна Т. В.
Назва : Інгібітування ліпази амінопохідними ізоалантолактону
Місце публікування : Вісник фармації. - 2000. - № 3(23). - С. 11-13 (Шифр ВУ18/2000/3(23))
MeSH-головна: ЛИПАЗА -- LIPASE
МОЛЕКУЛЯРНЫЕ МЕХАНИЗМЫ ФАРМАКОЛОГИЧЕСКОГО ДЕЙСТВИЯ -- MOLECULAR MECHANISMS OF PHARMACOLOGICAL ACTION
Знайти схожі

17.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ковальова А. М., Комісаренко А. М.
Назва : Розповсюдження робініну серед видів роду ASTRAGALUS L.
Місце публікування : Вісник фармації. - Харків, 1999. - № 2. - С. 16169 (Шифр ВУ18/1999/2)
MeSH-головна: РАСТЕНИЯ ЛЕКАРСТВЕННЫЕ -- PLANTS, MEDICINAL
РОБИНИЯ -- ROBINIA
АСТРАГАЛОВЫЕ РАСТЕНИЯ -- ASTRAGALUS PLANT
Знайти схожі

18.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Кашпур Н. В., Волянський А. Ю., Осолодченко Т. П., Мартіросян І. О., Очкур О. В., Ковальова А. М., Лахман С. М.
Назва : Визначення антибактеріальної дії активних речовин роду Artemisia
Місце публікування : Експериментальна і клінічна медицина. - 2010. - № 4. - С. 41-44 (Шифр ЕУ3/2010/4)
Знайти схожі

19.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Кошовий О. М., Передерій Є. О., Гудзенко О. П., Осолодченко Т. П., Ковальова А. М., Комісаренко А. М.
Назва : Оптимізація процесу етилацетатної екстракції біологічно активних речовин з листя шавлії лікарської
Місце публікування : Український журнал клінічної та лабораторної медицини. - 2010. - № 3. - С. 34-37 (Шифр УУ42/2010/3)
Предметні рубрики: LAМІAСЕАЕ
Растений экстракты
Знайти схожі

20.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Чайка Н. Б., Комісаренко М. А., Кошовий О. М., Ковальова А. М., Бородіна Н. В.
Назва : Дослідження динаміки екстрагування біологічно активних речовин з листя мучниці звичайної
Місце публікування : Фітотерапія. Часопис. - Київ, 2019. - N 4. - С. 64-68 (Шифр ФУ16/2019/4)
MeSH-головна: РАСТЕНИЯ ЛЕКАРСТВЕННЫЕ -- PLANTS, MEDICINAL
ТОЛОКНЯНКА -- ARCTOSTAPHYLOS
Анотація: Об’єктами дослідження були листя Arctostaphylos uva-ursi L. При хроматографічному визначенні витяжок з листя мучниці були виявлені арбутин, флавоноїди, гідроксикоричні кислоти, дубильні речовини і ірідоіди. Встановлено кількісний вміст основних груп фенольних сполук та ірідоїдів в витяжках з листя мучниці звичайної. Найбільше витяг основних діючих речовин із сировини забезпечують саме перші дві стадії екстракції, що становить майже 98% за всіма показниками. Тому оптимальна кратність водної екстракції з цієї сировини становить два рази.Объектами исследования были листья Arctostaphylos uva-ursi L. При хроматографическом определении вытяжек из листьев толокнянки были обнаружены арбутин, флавоноиды, гидроксикоричные кислоты, дубильные вещества и иридоиды. Установлено количественное содержание основных групп фенольных соединений и иридоидов в вытяжках из листьев толокнянки обыкновенной. Больше всего извлечение основных действующих веществ из сырья обеспечивают именно первые две стадии экстракции, что составляет почти 98% по всем показателям. Поэтому оптимальная кратность водной экстракции из этого сырья составляет два раза.
Знайти схожі

 1-20    21-36 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)