Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Колеснікова, О. В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 64
Показані документи з 1 по 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Колеснікова, О. В.
    Інфекція Helicobacter pylori - лише гастроентерологічна проблема? [Текст] / О. В. Колеснікова, Т. Є. Козирєва // Сучасна гастроентерологія. - 2014. - № 6. - С. 137-141


MeSH-головна:
АТЕРОСКЛЕРОЗ -- ATHEROSCLEROSIS (диагноз, метаболизм, микробиология, этиология)
СЕРДЕЧНО-СОСУДИСТЫЕ БОЛЕЗНИ -- CARDIOVASCULAR DISEASES (диагноз, метаболизм, микробиология, этиология)
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY (диагноз, метаболизм, микробиология, этиология)
HELICOBACTER PYLORI -- HELICOBACTER PYLORI (патогенность)
Дод.точки доступу:
Козирєва, Т. Є.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

2.


    Колеснікова, О. В.
    Інфекція Helicobacter pylori і кислотнозалежні захворювання на тлі метаболічно-асоційованих станів: механізми розвитку і тактика ведення / О. В. Колеснікова // Практикуючий лікар. - 2019. - N 3. - С. 38-44


MeSH-головна:
HELICOBACTER ИНФЕКЦИИ -- HELICOBACTER INFECTIONS (патофизиология)
ОБМЕНА ВЕЩЕСТВ БОЛЕЗНИ -- METABOLIC DISEASES (патофизиология, терапия)
Анотація: В оглядовій статті наведено дані щодо участі інфекції Helicobacter pylori в ініціації та прогресуванні змін метаболічного статусу в пацієнтів із цукровим діабетом 2-го типу (ЦД2), інсулінорезистентністю, ожирінням, серцево-судинними захворюваннями. Доведено внесок інфекції H. pylori в збільшення частоти інфарктів міокарда та інсультів у пацієнтів із ЦД2. Обґрунтовано тривалість застосування інгібіторів протонної помпи (ІПП) за наявності H. pylori при метаболічно-асоційованих станах, а також їх вплив на мікробіоту стравоходу і шлунка. Обґрунтовано доцільність застосування езомепразолу (Езонекса) у пацієнтів із метаболічно-асоційованими станами на підставі особливостей фармакокінетики, фармакодинаміки, а також клінічної ефективності та безпечності. Особливістю метаболізму езомепразолу є феномен стереоселективності, що забезпечує кращий контроль над секрецією, а також тривалішу дію в пацієнтів, котрі швидко метаболізують ІПП. Для поліпшення результатів лікування пацієнтів із метаболічно- асоційованими станами виправдане призначення пробіотика «Лактіалє»
Вільних прим. немає

Знайти схожі

3.


    Колеснікова, О. В.
    Інфекція Helicobacter pylori і кислотозалежні захворювання на тлі метаболічно-асоційованих станів: механізми розвитку і тактика ведення [Текст] = Helicobacter pylori infection and acid-related diseases against the background of metabolic-associated conditions: mechanisms of development and management / О. В. Колеснікова // Сучасна гастроентерологія. - 2019. - № 1. - С. 102-110. - Бібліогр.: в кінці ст.


Рубрики: Лактиале--тер прим

MeSH-головна:
HELICOBACTER PYLORI -- HELICOBACTER PYLORI (действие лекарственных препаратов, патогенность)
БАКТЕРИЙ ВЫВЕДЕНИЕ ИЗ ОРГАНИЗМА -- BACTERIAL SHEDDING (действие лекарственных препаратов, иммунология)
ПИЩЕВАРИТЕЛЬНОЙ СИСТЕМЫ БОЛЕЗНИ -- DIGESTIVE SYSTEM DISEASES (диагностика, микробиология, патофизиология)
МЕТАБОЛИЧЕСКИЙ СИНДРОМ X -- METABOLIC SYNDROME X (диагностика, микробиология, патофизиология)
ПРОТОННЫХ НАСОСОВ ИНГИБИТОРЫ -- PROTON PUMP INHIBITORS (прием и дозировка, терапевтическое применение)
ЭЗОМЕПРАЗОЛ -- ESOMEPRAZOLE (прием и дозировка, терапевтическое применение)
ПРОБИОТИКИ -- PROBIOTICS (прием и дозировка, терапевтическое применение)
Анотація: Наведено дані щодо участі інфекції Helicobacter pylori в ініціації та прогресуванні змін метаболічного статусу в пацієнтів з цукровим діабетом 2 типу (ЦД-2), інсулінорезистентністю, ожирінням, серцево-судинними захворюваннями. Доведено внесок інфекції H. pylori в збільшення частоти інфарктів міокарда та інсультів у пацієнтів з ЦД-2. Обґрунтовано тривалість застосування інгібіторів протонної помпи (ІПП) за наявності H. pylori при метаболічно-асоційованих станах, а також їх вплив на мікробіоту стравоходу і шлунка. Рішення про тривалість терапії ІПП не лише при кислотозалежних захворюваннях, а і при проведенні ерадикаційної терапії H. pylori слід приймати на підставі клінічних рекомендацій та протоколів лікування цих захворювань з урахуванням віку пацієнта, його індивідуальних особливостей, супутніх захворювань, динаміки перебігу захворювання і наявності ускладнень. Застосування ІПП змінює склад мікробіоти шлунка, підвищуючи рН 4,0. Це сприяє швидкому розмноженню Lactobacillus spp. і Streptococcus spp. та інших анаеробів. Однак результати досліджень щодо користі або шкоди таких змін суперечливі, що потребує проведення додаткових досліджень. Обґрунтовано доцільність застосування езомепразолу («Езонекса») у пацієнтів з метаболічно-асоційованими станами на підставі особливостей фармакокінетики, фармакодинаміки, а також клінічної ефективності та безпечності. Особливістю метаболізму езомепразолу є феномен стереоселективності, що забезпечує кращий контроль над секрецією, а також тривалішу дію в пацієнтів, котрі швидко метаболізують ІПП. Для поліпшення результатів лікування пацієнтів з метаболічно-асоційованими станами виправдане призначення пробіотика «Лактіалє»
Вільних прим. немає

Знайти схожі

4.


   
    Асоціація між біологічним віком, клініко-біохімічними показниками, виявами когнітивних прушень і показниками здоров’я у пацієнтів з артеріальною гіпертензією [Текст] / О. В. Колеснікова [та ін.] // Український терапевтичний журнал. - 2020. - N 4. - С. 5-15. - Бібліогр. наприкінці ст.


MeSH-головна:
ГИПЕРТЕНЗИЯ -- HYPERTENSION (диагностика, кровь, осложнения, психология)
КОГНИТИВНЫЕ РАССТРОЙСТВА -- COGNITION DISORDERS (диагностика, кровь, этиология)
КРОВИ ХИМИЧЕСКИЙ АНАЛИЗ -- BLOOD CHEMICAL ANALYSIS (методы)
ЗДОРОВЬЯ СОСТОЯНИЕ -- HEALTH STATUS
ВОЗРАСТНЫЕ ГРУППЫ -- AGE GROUPS
Анотація: У пацієнтів з АГ і низьким кардіоваскулярним ризиком не лише середнього, а й молодого віку можуть формуватися когнітивні порушення. У пацієнтів молодого віку для їх виявлення ефективним може бути використання опитувальника MoCA, а в осіб середнього віку — DSS. Біологічний вік можна використовувати як індикатор порушень стану здоров’я у пацієнтів з АГ як молодого, так і середнього віку
Дод.точки доступу:
Колеснікова, О. В.
Запровальна, О. Є.
Радченко, О. А.
Потапенко, А. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

5.


    Колеснікова, О. В.
    Вікові та гормонально-метаболічні особливості пацієнтів із неалкогольною жировою хворобою печінки у поєднанні із субклінічним гіпотиреозом [Текст] = Age-related and hormonal and metabolic peculiarities of patients with non-alcoholic fatty liver disease in combination with subclinical hypothyroidism / О. В. Колеснікова, А. В. Потапенко, Т. А. Лавренко // Сучасна гастроентерологія. - 2018. - № 6. - С. 14-20. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
ГИПОТИРЕОЗ -- HYPOTHYROIDISM (патофизиология)
НЕАЛКОГОЛЬНАЯ ЖИРОВАЯ БОЛЕЗНЬ ПЕЧЕНИ -- NON-ALCOHOLIC FATTY LIVER DISEASE (диагностика, иммунология, метаболизм)
ВОЗРАСТНЫЕ ФАКТОРЫ -- AGE FACTORS
ТИРЕОИДНЫЕ ГОРМОНЫ -- THYROID HORMONES (иммунология, метаболизм, секреция)
ЛИПИДНЫЙ ОБМЕН -- LIPID METABOLISM (иммунология)
Анотація: Мета — встановити вікові та гормонально-метаболічні особливості пацієнтів із неалкогольною жировою хворобою печінки (НАЖХП) у поєднанні із субклінічним гіпотиреозом (СГТ)
Матеріали та методи. В дослідженні взяли участь 185 пацієнтів із НАЖХП, яких розподілили на дві групи: 1-ша група — 57 хворих на НАЖХП, 2-га — 128 хворих на НАЖХП у поєднанні із СГТ. Усім пацієнтам проведено комплексне клініко-біохімічне, імуноферментне та інструментальне дослідження
Результати. На ранніх етапах формування СГТ у хворих на НАЖХП при рівні тиреотропного гормона (ТТГ) 4 мкМО/мл спостерігаються статистично значущі зміни показників ліпідного і вуглеводного профілю та функціонального стану печінки порівняно з хворими, у котрих вміст ТТГ 4 мкМО/мл. Глибина гормонально-метаболічних змін впливає на перебіг НАЖХП за наявності СГТ та призводить до формування внутрішньоклітинного холестазу. У пацієнтів із НАЖХП у поєднанні із СГТ молодше 50 років формуються метаболічні зміни, які залежать від вмісту ТТГ, зокрема має місце статистично значуще ізольоване підвищення рівня γ-глутамілтранспептидази. У хворих віком понад 50 років домінують порушення вуглеводного профілю на тлі прогресуючих змін у тканині печінки.
Висновки. Оскільки дисфункція щитоподібної залози впливає на темп формування та прогресування НАЖХП у осіб молодше 50 років, важливе значення має проведення ранніх профілактичних заходів для запобігання старінню судин, розвитку серцево-судинних захворювань та їх ускладнень
Objective — to identify age-related and hormonal and metabolic features in patients with non-alcoholic fatty liver disease (NAFLD) in combination with subclinical hypothyroidism (SH).
Materials and methods. The study involved 185 patients with NAFLD, who were divided into two groups: group 1 — patients with NAFLD (n = 57), group 2 — patients with NAFLD combined with SH (n = 128). All patients underwent the complex clinical and biochemical investigations, enzyme immunoassay and instrumental study.
Results. It was revealed that in the early stages of SH formation in patients with NAFLD with a level of TSH 4 µMU/ml, significant changes were observed in the indices of the lipid, carbohydrate profile and liver functional state compared with patients who have TSH 4 µMU/ml. The depth of hormonal and metabolic changes affects the course of NAFLD in combination with SH and leads to the formation of intracellular cholestasis. In patients with NAFLD in combination with SH under 50 years old, the metabolic changes are formed that depend on the TSH levels, and are characterized by a reliable isolated increase in the GGT level, while in patients older than 50 years, the disorders of carbohydrate profile prevail against the background of progressive changes in the liver tissue.
Conclusions. taking into consideration that thyroid dysfunction affects the rate of NAFLD formation and progression in patients under 50 years old, it is extremely important to conduct to start early prophylaxis measures to prevent the vascular aging and the development of cardiovascular diseases and their complications measures to.
Дод.точки доступу:
Потапенко, А. В.
Лавренко, Т. А.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

6.
Шифр: ВУ80/2016/20/2
   Журнал

Вісник Вінницького нац. мед. ун-ту. - Періодичність не визначена
2016р. Т. 20 № 2
Зміст:
Коротких, О. О. Вплив газового складу атмосфери культивування на чутливість Staphylococcus aureus до антибіотиків / О. О. Коротких, С. В. Калініченко, Т. І. Антушева. - С.326-328. - Бібліогр.: в кінці ст.
Черкасова, Л. А. Регресійні моделі сонографічних розмірів матки та яєчників у різні фази менструального циклу в залежності від особливостей будови тіла практично здорових дівчат мезоморфного соматотипу / Л. А. Черкасова. - С.329-332. - Бібліогр.: в кінці ст.
Тихолаз, В. О. Морфометричні особливості довгастого мозку у сіамських близнюків / В. О. Тихолаз, B. C. Школьніков, Ю. Й. Гумінський. - С.333-337. - Бібліогр.: в кінці ст.
Козирєва, Т. Є. Поширеність факторів кардіоваскулярного ризику серед жителів Харківського регіону / Т. Є. Козирєва, О. В. Колеснікова. - С.337-341. - Бібліогр.: в кінці ст.
Майор, В. В. Дослідження впливу комплексу важких металів (свинцю, заліза, золота, срібла) на стан репродуктивної системи / В. В. Майор, І. І. Колосова, В. Ф. Шаторна. - С.341-344. - Бібліогр.: в кінці ст.
Марченко, А. В. Комп’ютерно-томографічні характеристики дентинно-емалевої межі різців та іклів верхньої й нижньої щелеп у юнаків і дівчат різних краніотипів із фізіологічним прикусом / А. В. Марченко. - С.344-347. - Бібліогр.: в кінці ст.
Суворова, З. С. Ультраструктура S.cerevisiae при дії нового похідного арилаліфатичних аміноспиртів / З. С. Суворова, С. І. Войчук, Н. О. Вринчану. - С.347-351. - Бібліогр.: в кінці ст.
Повх, В. Л. Аналіз впливу деяких модуляторів активності NMDA-рецепторів: мемантину, амантадину або магнію сульфату та адемолу на коливання внутрішньоочного тиску в нормі, за умов гострої модельної офтальмогіпертензії та конзузійної травми зорового аналізатора / В. Л. Повх []. - С.352-356. - Бібліогр.: в кінці ст.
Інші автори: Черешнюк І. Л., Ходаківський О. А., Ходаківський М. А.
Дмітрієв, М. О. Кореляції кутових показників нижньої щелепи з характеристиками положення зубів та профілю м’яких тканин обличчя у мешканців України юнацького віку / М. О. Дмітрієв. - С.357-363. - Бібліогр.: в кінці ст.
Погоріла, А. В. Вплив амантадину гідрохлориду на інтенсифікацію проліферативних процесів у нижньому альвеолярному нерві при його експериментальному ятрогенному компресійно-токсичному ураженні за зміною титрів нейромаркера білка SІ00 / А. В. Погоріла, М. М. Шінкарук-Диковицька, О. А. Ходаківський. - С.363-366. - Бібліогр.: в кінці ст.
Родінкова, В. В. Вплив метеорологічних факторів на концентрацію алергенного пилку трав’янистих рослин в атмосферному повітрі Вінницької області / В. В. Родінкова, І. І. Мотрук, О. Є. Александрова. - С.366-370. - Бібліогр.: в кінці ст.
Назарчук, О. А. Дослідження властивостей мікрофлори зубо-ясневих борізд хворих гінгівітом / О. А. Назарчук []. - С.370-375. - Бібліогр.: в кінці ст.
Інші автори: Палій В. Г., Береза Б. М., Яцула О. В., Задерей Н. В., Гончар О. О., Сорокоумов В. П., Фаустова М. О.
Хапіцька, О. П. Соматотипологічні особливості параметрів периферичної гемодинаміки у спортсменів / О. П. Хапіцька. - С.375-382. - Бібліогр.: в кінці ст.
Дрожжина, Г. І. Стан процесів пероксидації в тканинах переднього відділу ока при моделюванні гіпотиреозу / Г. І. Дрожжина, М. І. Павловський, Г. Я. Павловська. - С.382-386. - Бібліогр.: в кінці ст.
Romash, I. R. Specific lipid metabolism indices in patients with paranoid schizophrenia treated with antipsychotics / I. R. Romash. - С.387-390. - Bibliogr. at the end of the art.
Масік, О. I. Особливості клінічної картини психосоматичних розладів у підлітків / О. I. Масік, Я. В. Пипа, Ю. М. Лисиця. - С.390-393. - Бібліогр.: в кінці ст.
Булавенко, О. В. Аналіз вмісту прогестерону в крові жінок, які страждають на первинне стрес-індуковане непліддя / О. В. Булавенко, О. Л. Льовкіна. - С.393-396. - Бібліогр.: в кінці ст.
Cherniuk, S. V. Search for prognostic markers of heart failure in patients with clinically suspected myocarditis / S. V. Cherniuk. - С.396-399. - Bibliogr. at the end of the art.
Бартюк, P. С. Зміни цереброваскулярної ауторегуляції у хворих на мігрень / P. С. Бартюк, С. П. Московко. - С.399-403. - Бібліогр.: в кінці ст.
Тульчинський, Г. В. Вплив краніопластики на показники ендогенної інтоксикації / Г. В. Тульчинський. - С.404-406. - Бібліогр.: в кінці ст.
Хіміч, С. Д. Особливості діагностики ушкоджень при політравмі у людей з ожирінням / С. Д. Хіміч, О. М. Чемерис. - С.406-408. - Бібліогр.: в кінці ст.
Возіанов, С. О. Критерії оцінки функціонального резерву блокованої нирки при обструктивних уропатіях / С. О. Возіанов, В. А. Слободянюк. - С.409-414. - Бібліогр.: в кінці ст.
Грібенюк, О. В. Особливості змін показників добового моніторування артеріального тиску у хворих на гіпертонічну хворобу II стадії залежно від наявності супутньої неалкогольної жирової хвороби печінки / О. В. Грібенюк. - С.415-420. - Бібліогр.: в кінці ст.
Гур’єв, С. О. Електрохімічна медична технологія лікування постраждалих з місцевими інфекційними ускладненнями політравми / С. О. Гур’єв []. - С.421-424. - Бібліогр.: в кінці ст.
Інші автори: Танасієнко П. В., Матяш В. І., Василов В. В.
Ісакова, Н. М. Клінічні результати лікування трансверзальних аномалій із застосуванням міофункціональної апаратури / Н. М. Ісакова, Т. Р. Закалата. - С.424-428. - Бібліогр.: в кінці ст.
Калашніков, А. В. Ефективність використання хондропротекторів після виконання артроскопії кульшового суглоба / А. В. Калашніков, В. Г. Яуцишин, О. В. Майко. - С.429-432. - Бібліогр.: в кінці ст.
Кобилецький, О. Я. Особливості змін біохімічних показників крові (на прикладі дезоксирибонуклеїнової та рибонуклеїнової кислот) протягом лікування у пацієнтів із важкою черепно-мозковою травмою / О. Я. Кобилецький. - С.432-436. - Бібліогр.: в кінці ст.
Корнієнко, С. М. Патологія ендометрія у жінок пізнього репродуктивного віку / С. М. Корнієнко. - С.436-439. - Бібліогр.: в кінці ст.
Романова, В. О. Показники неспецифічного системного запалення у хворих на ішемічну хворобу серця / В. О. Романова. - С.439-443. - Бібліогр.: в кінці ст.
Таран, О. А. Популяційний аналіз факторів ризику виникнення інтраепітеліальної неоплазії шийки матки / О. А. Таран. - С.443-447. - Бібліогр.: в кінці ст.
Костюк, О. Г. Оцінка центральної гемодинаміки в умовах функціонування артеріо-венозної фістули у діалізних та онкологічних пацієнтів / О. Г. Костюк []. - С.447-450. - Бібліогр.: в кінці ст.
Інші автори: Ткачук Т. В., Корнєєва С. П., Поляков М. М., Ковальов О. О., Бурков М. В.
Музика, Н. О. Структурно-функціональні зміни міокарда та типи діастолічної дисфункції лівого шлуночка у хворих на стабільну ІХС, ускладнену серцевою недостатністю / Н. О. Музика. - С.450-452. - Бібліогр.: в кінці ст.
Яворовенко, О. Б. Психологічні особливості інвалідів з вродженими вадами серця / О. Б. Яворовенко, Н. М. Беляева, І. В. Куриленко. - С.453-456. - Бібліогр.: в кінці ст.
Сторожук, Л. О. Структурно-функціональний стан серця у хворих з ХХН V стадії, які отримують лікування програмним гемодіалізом та його взаємозв’язок з рівнем прозапальних цитокінів (IL-І, IL-І7, IL-І8) та залишковою функцією нирок / Л. О. Сторожук, І. Б. Селезньова, І. В. Куриленко. - С.457-459. - Бібліогр.: в кінці ст.
Сулейманова, В. Г. Діагностична цінність оглядових рентгенограм шиї та органів грудної клітки у хворих з ретровісцеральними флегмонами шиї / В. Г. Сулейманова. - С.459-462. - Бібліогр.: в кінці ст.
Яблонь, О. С. До проблеми діагностики та диференціальної діагностики пневмоній у новонароджених дітей / О. С. Яблонь, І. І. Ремінна. - С.462-466. - Бібліогр.: в кінці ст.
Кутельмах, О. І. Клінічний досвід лікування гострого глибокого карієсу з використанням біокераміки / О. І. Кутельмах []. - С.466-469. - Бібліогр.: в кінці ст.
Інші автори: Геращенко І. І., Горай М. А., Курдиш Л. Ф., Мунтян О. В.
Резніченко, Н. Ю. Досвід удосконалення самостійної роботи студентів на кафедрі дерматовенерології / Н. Ю. Резніченко. - С.470-472. - Бібліогр.: в кінці ст.
Погорілий, В. В. Контактний метод лікування поверхневих новоутворень шкіри і м’яких тканин у дітей / В. В. Погорілий []. - С.472-474. - Бібліогр.: в кінці ст.
Інші автори: Конопліцький В. С., Навроцький В. А., Фомін О. О., Якименко О. Г.
Дідик, Н. В. Інтерактивні технології навчання і формування клінічного мислення у студентів молодших курсів медичного вузу / Н. В. Дідик. - С.474-477. - Бібліогр.: в кінці ст.
Churpiy, І. К. Features formation of professional morality and ethics in students of medical universities / І. К. Churpiy. - С.477-479. - Bibliogr. at the end of the art.
Калашніков, А. В. Комп’ютерне моделювання напружень на різні металеві фіксатори при виконанні остеосинтезу з черезвертлюгових переломів типу А2 / А. В. Калашніков, В. Д. Малик, І. А. Лазарев. - С.480-488. - Бібліогр.: в кінці ст.
Панчук, О. Ю. Наукове обґрунтування психограм основних стоматологічних спеціальностей на підставі проведення психогігієнічної оцінки провідних особливостей особистості / О. Ю. Панчук. - С.489-493. - Бібліогр.: в кінці ст.
Мальська, А. А. Міжрайонні особливості динаміки розвитку вроджених вад системи кровообігу серед дитячого населення Львівської області / А. А. Мальська. - С.493-497. - Бібліогр.: в кінці ст.
Гаврилюк, А. О. Патоморфологічні особливості розвитку фетоплацентарної недостатності при залізодефіцитній анемії / А. О. Гаврилюк []. - С.498-501. - Бібліогр.: в кінці ст.
Інші автори: Король Т. М., Даценко Г. В., Шабала Ю. О.
Дутка, І. Ю. Ринок медичних послуг у розрізі найпоширеніших радіологічних методів діагностики / І. Ю. Дутка. - С.501-505. - Бібліогр.: в кінці ст.
Завадська, Т. С. Фотодинамічна терапія в лікуванні гліом / Т. С. Завадська, С. В. Вернигородський, О. І. Яцина. - С.506-513. - Бібліогр.: в кінці ст.
Рудавка, С. І. Соціально-економічні проблеми тютюнопаління в Україні та сучасні підходи у їх вирішенні / С. І. Рудавка. - С.513-518. - Бібліогр.: в кінці ст.
Хребтій, Г. І. Вроджений синдром подовженого інтервалу QT: сучасний стан проблеми / Г. І. Хребтій []. - С.518-521. - Бібліогр.: в кінці ст.
Інші автори: Савчук О. В., Суворик В. А., Семененко А. І.
Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1

Знайти схожі
Перейти до описів статей

7.
Шифр: ВУ80/2015/19/2
   Журнал

Вісник Вінницького нац. мед. ун-ту. - Періодичність не визначена
2015р. Т. 19 № 2
Зміст:
Аршинніков, Р. С. Результати дослідження гігієнічного стану ротової порожнини у пацієнтів з різними видами зубних відкладень / Р. С. Аршинніков. - С.285-288
Бобровська, О. А. Дослідження ладану, як лікарської сировини рослинного походження та одержання ефірної олії / О. А. Бобровська, М. В. Новіцька. - С.288-292
Кривов’яз, С. О. Особливості товщини шкірно-жирових складок у хворих на міопію сільських хлопчиків і дівчаток Подільського регіону України / С. О. Кривов’яз. - С.292-295
Кузьменко, А. М. Визначення ферментів патогенності штамів E.coli, вилучених при гнійно-запальному процесі / А. М. Кузьменко. - С.296-298
Кулик, Я. М. Виявлення неідентифікованого фактору трансгенної сої у внутрішніх органах щурів при її довготривалому згодовуванні / Я. М. Кулик [и др.]. - С.299-302
Інші автори: Рауцкієне В. Т., Обертюх Ю. В., Хіміч О. В., Римша О. В.
Яніцька, Л. В. Зміни гемолітичної стійкості та проникності еритроцитарних мембран при токсичному ураженні 1,2-дихлоретаном та корекції нікотинамідом / Л. В. Яніцька. - С.303-305
Чорнопищук, Р. М. Морфологічне обґрунтування доцільності місцевого застосування комбінації ліастену з левомеколем у комплексному лікуванні гнійних ран / Р. М. Чорнопищук [и др.]. - С.305-311
Інші автори: Желіба М. Д., Бурковський М. І., Урван О. Г.
Бабій, О. М. Морфо-функціональний стан підшлункової залози в умовах дефіциту оксиду азоту у щурів в експерименті / О. М. Бабій. - С.311-314
Усенко, О. Ю. Оптимізація експериментальної моделі симетричних виразкових уражень шлунку / О. Ю. Усенко [и др.]. - С.314-318
Інші автори: Радьога Я. В., Гребенюк Д. І., Таран І. В., Стукан О. К.
Тюпка, Т. І. Фармакологічні дослідження нового похідного 2-оксоіндоліну / Т. І. Тюпка, А. О. Мінаєва. - С.318-321
Небесна, З. М. Субмікроскопічний стан аерогематичного бар’єру альвеол легень після термічної травми та її корекції сурфактантом / З. М. Небесна. - С.322-324
Ванчуляк, О. Я. Можливості використання кореляційного фазового лазерного аналізу для діагностики структурних змін міокарда / О. Я. Ванчуляк. - С.325-328
Криклива, С. Д. Видовий склад лікарських рослин лучного фітоценозу Немирівського Побужжя / С. Д. Криклива [и др.]. - С.328-330
Інші автори: Шевчук О. А., Клімас Л. А., Голунова Л. А.
Юрченко, П. О. Біохімічні зміни в мозку та поведінкові реакції в тесті "відкрите поле" у щурів з тіолактоновою гіпергомоцистеїнемією / П. О. Юрченко, Н. В. Заічко. - С.330-333
Мархонь, Н. О. Аналіз впливу пропіленгліколевих екстрактів лікарських рослин та маточного молочка на прояви оксидативного стресу та стан системи антиоксидантного захисту в крові щурів із метаболічним синдромом / Н. О. Мархонь [и др.]. - С.334-338
Інші автори: Жилюк В. І., Мамчур В. Й., Лєвих А. Е.
Костенко, Є. Я. Реєстрація стоматологічного статусу дітей та підлітків за шифрами та кодами / Є. Я. Костенко. - С.338-341
Стефаненко, І. С. Кореляційний аналіз зв’язку доплер-ехокардіографічних показників правих відділів серця з антропометричними і соматотипологічними показниками у чоловіків-спортсменів юнацького віку / І. С. Стефаненко. - С.342-345
Погорілий, В. В. Особливості перебігу гнійно-запальних захворювань у дітей з цукровим діабетом / В. В. Погорілий, О. Г. Якименко, Д. Ю. Макончук. - С.346-350
Булавенко, О. В. Шляхи покращення лікування хронічних сальпігоофоритів та порушення функції яєчників / О. В. Булавенко, О. М. Гончаренко, О. Л. Очеретна. - С.351-353
Бевз, Г. В. Психовегетативний статус пацієнтів у передопераційному періоді: вплив на вибір премедикації / Г. В. Бевз. - С.353-356
Білоокий, О. В. Аналіз популяційного рівня порожнинної мікрофлори товстої кишки за неінфікованого та інфікованого жовчного перитоніту / О. В. Білоокий [и др.]. - С.357-359
Інші автори: Роговий Ю. Є., Білоокий В. В., Гринчук Ф. В.
Ваколюк, Л. М. Аспекти грудного вигодовування в профілактиці транзиторного гіпотиреозу / Л. М. Ваколюк. - С.359-362
Вільцанюк, О. О. Обґрунтування ефективності застосування нового способу лікування важких негоспітальних пневмоній з важким перебігом / О. О. Вільцанюк. - С.362-367
Гончаренко, О. В. Застосування вакуум терапії в комплексному лікуванні гнійно-некротичних ран у пацієнтів з цукровим діабетом та хронічною ішемією нижніх кінцівок IV стадії / О. В. Гончаренко. - С.367-369
Демчук, А. В. Особливості клінічного перебігу негоспітальної пневмонії у осіб з хронічними захворюваннями органів дихання / А. В. Демчук. - С.370-373
Колеснікова, О. В. Особливості варіабельності серцевого ритму у жінок в перименопаузі / О. В. Колеснікова, М. В. Яресько. - С.374-379
Нюшко, Т. Ю. Структурно-функціональні зміни лівого шлуночка та судин у хворих на гіпертонічну хворобу ii стадії в залежності від типу добового профілю артеріального тиску / Т. Ю. Нюшко. - С.379-385
Перебетюк, Л. С. Клініко-діагностичне значення мозкового нейротрофічного фактору та інтерлейкіну-1β у хворих на ревматоїдний артрит: зв’язок з фіброміалгією / Л. С. Перебетюк [и др.]. - С.385-390
Інші автори: Станіславчук М. А., Заічко Н. В., Остапчук О. І.
Пшук, Н. Г. Особливості внутрішньої картини хвороби у хворих на професійну патологію органів дихання та периферичної нервової системи / Н. Г. Пшук, О. О. Белов. - С.391-393
Підгірний, Я. М. Компенсована гастроінтестинальна дисфункція у хворих із політравмою / Я. М. Підгірний [и др.]. - С.393-399
Інші автори: Філь А. Ю., Яєчник О. Р., Закотянський О. П., Танасієнко О. М.
Ярмак, О. А. Патофізіологічні ефекти лапароскопічних оперативних втручань в залежності від методу створення робочого простору / О. А. Ярмак. - С.399-402
Саволюк, С. І. Стадії імунного дистрес-синдрому при виборі тактики хірургічного лікування розповсюдженого гнійного перитоніту / С. І. Саволюк, М. А. Гудзь, І. М. Вовчук. - С.402-406
Burlaka, Iev. A. Apoptosis-dependent damages in children with diabetic nephropathy / Iev. A. Burlaka. - С.406-410
Ксьонз, І. В. Аналіз ультразвукових характеристик при гострих та хронічних піднижньощелепних лімфаденітах у дітей / І. В. Ксьонз. - С.410-415
Діденко, Д. В. Ішемічна хвороба серця та хронічне обструктивне захворювання легень: поширеність поєднаного перебігу серед госпіталізованих пацієнтів / Д. В. Діденко. - С.416-419
Пролом, Н. В. Тактика хірургічного лікування жовчнокам’яної хвороби та її ускладнень з використанням мініінвазивних технологій / Н. В. Пролом. - С.419-422
Мороз, Л. В. Характеристика параметрів імунологічного статусу хворих негоспітальною пневмонією: особливості впливу персистуючої цитомегаловірусної інфекції / Л. В. Мороз [и др.]. - С.423-428
Інші автори: Чічірельо-Константинович К. Д., Константинович Т. В., Бондарчук О. Б.
Стопінчук, О. В. Медикаментозно-індуковане подовження інтервалу QT, клінічний випадок / О. В. Стопінчук, Н. В. Коновалова. - С.428-432
Римша, С. В. Динаміка комплайенсу у хворих на параноїдну шизофренію при застосуванні атипових нейролептиків та психотерапії / С. В. Римша, О. Ф. Мруг. - С.433-437
Россіхін, В. В. Антибіотикопрофілактика при оперативних втручаннях в урології / В. В. Россіхін [и др.]. - С.437-440
Інші автори: Бухмін О. В., Мегера В. В., Геглюк О. М., Белов В. Ю.
Соловйов, О. С. Фактор некрозу пухлин (ФНП-α) як маркер ранньої діагностики інфекційних ускладнень у ВІЛ-інфікованих постраждалих з політравмою / О. С. Соловйов, Ю. В. Шкатула. - С.440-443
Ткаченко, Т. В. Коморбідні стани у пацієнтів із інфекційним загостренням хронічного обструктивного захворювання легень / Т. В. Ткаченко, Н. О. Пентюк, Л. О. Пентюк. - С.443-448
Черепій, Н. В. Діагностика факторів ризику хронічного обструктивного захворювання легень за даними анкетування осіб організованого колективу / Н. В. Черепій. - С.448-452
Шостакович-Корецька, Л. Р. Сучасні особливості діагностики "мінорних" форм міокардиту при Лайм-Бореліозі / Л. Р. Шостакович-Корецька [и др.]. - С.452-454
Інші автори: Будаєва І. В., Ревенко Г. О., Кодола Л. І., Рясик С. О.
Яблонь, О. С. Вплив сальбутамолу на легеневу біомеханіку недоношених новонароджених, які отримували в комплексному лікуванні штучну вентиляцію легень / О. С. Яблонь, О. В. Мазулов. - С.454-457
Татарін, А. Є. Роль ультразвукового дуплексного ангіосканування в діагностиці варикозної хвороби нижніх кінцівок / А. Є. Татарін. - С.457-460
Стукан, С. С. Роль аргоноплазмової коагуляції в лікуванні паразитарних кіст печінки / С. С. Стукан. - С.460-463
Usenko, O. Yu. The issue post-burn esophageal strictures: case reports / O. Yu. Usenko [и др.]. - С.464-466
Інші автори: Sidyuk A. V., Klimas A. S., Kondratenko B. M., Popov O. M.
Форманчук, Т. В. Циторедуктивна операція та гіпертермічна інтраперитонеальна хіміотерапія (HIPEC)-інноваційні методи лікування перитонеального канцероматозу / Т. В. Форманчук. - С.466-472
Третяк, І. Б. Мікрохірургічні денерваційні втручання при фокальній м’язовій шийній дистонії: аналіз результатів лікування 26 пацієнтів з латероколіс / І. Б. Третяк, М. Ю. Фрейдман. - С.472-476
Семененко, А. І. Сучасні педагогічні методи, що впливають на поглиблення клінічного мислення у студентів медичних вузів / А. І. Семененко. - С.477-479
Касьяненко, Д. М. Впровадження методики розвитку навиків самоконтролю у студентів під час вивчення курсу ортодонтії / Д. М. Касьяненко. - С.479-483
Гацька, Д. О. Поширеність та клінічні особливості бронхіальної астми серед дітей та молоді Вінницької області / Д. О. Гацька. - С.484-488
Германюк, Т. А. Маркетингові дослідження фармацевтичного ринку: теорія та практика / Т. А. Германюк, Т. І. Івко. - С.488-491
Гречишкіна, Н. В. Аналіз стану надання хірургічної допомоги в україні протягом останнього десятиріччя (2003-2013 рр.) / Н. В. Гречишкіна. - С.492-497
Дреженкова, І. Л. Рівень навчальної адаптації і особливості стану здоров’я студентської молоді та їх зв’язок з рівнем рухової активності дівчат і юнаків / І. Л. Дреженкова. - С.497-501
Ковальчук, А. П. Деякі аспекти епідеміології колоректального раку серед населення Вінницької області / А. П. Ковальчук, О. Я. Какарькін, Б. А. Ковальчук. - С.501-504
Підлубний, В. Л. Оцінка якості життя та соціального функціонування в осіб з невротичними розладами в організованій промисловій популяції / В. Л. Підлубний. - С.504-509
Панчук, О. Ю. Санітарно-гігієнічна оцінка умов внутрішньонавчального середовища медичного вищого навчального закладу та умов здійснення позанавчальної діяльності студентів, які засвоюють стоматологічні спеціальності / О. Ю. Панчук. - С.509-512
Стоян, Н. В. Психогігієнічна оцінка властивостей темпераменту студентів та особливості їх змін у динаміці навчання в медичному вищому навчальному закладі / Н. В. Стоян, І. В. Сергета. - С.513-518
Парунян, Л. М. Вправи, серце і здоров’я / Л. М. Парунян. - С.519-524
Суходоля, А. І. Роль внутрішньочеревної гіпертензії при гострому панкреатиті (огляд літератури) / А. І. Суходоля ; А. І. Cуходоля, А. С. Моргун. - С.525-530
Булик, Р. Є. Важливість оцінки зв’язків між конституціональними параметрами організму та показниками гемодинаміки в нормі та при різних патологічних станах / Р. Є. Булик, С. В. Прокопенко, В. В. Семенченко. - С.531-535
Величко, Т. О. Моторні та когнітивні аспекти ходьби людини / Т. О. Величко. - С.535-539
Півторак, К. В. Дисфункція ендотелію та порушення функції печінки при неалкогольній жировій хворобі печінки / К. В. Півторак. - С.540-543
Феджага, І. П. Анатомо-фізіологічні особливості гортанної частини глотки у чоловіків після ларингектомії / І. П. Феджага. - С.544-546
Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1

Знайти схожі
Перейти до описів статей

8.


    Колеснікова, О. В.
    Взаємозв’язки між неалкогольним стеатозом печінки, інсулінорезистентністю та антропометричними показниками у хворих з ознаками метаболічного синдрому [Текст] / О. В. Колеснікова, К. Ю. Дубров, Е. О. Крахмалова // Український терапевтичний журнал. - 2010. - № 3. - С. 81-86

Рубрики: Стеатогепатит

   Обмена веществ болезни


   Инсулинорезистентность


   Антропометрия


Дод.точки доступу:
Дубров, К. Ю.
Крахмалова, Е. О.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

9.


    Бабак, О. Я.
    Взаємозв’язок між вмістом адипонектину вісцерального жиру та поліморфним геном ADIPORl у хворих на неалкогольну жирову хворобу печінки [Текст] / О. Я. Бабак, О. В. Колеснікова, І. В. Шуть // Сучасна гастроентерологія. - 2012. - № 5. - С. 7-12

Рубрики: Печени жировая алкогольная дистрофия--генет--метаб

   Жиры--анал--генет--метаб


   Полиморфизм (генетический)--физиол


Дод.точки доступу:
Колеснікова, О. В.
Шуть, І. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

10.


    Колеснікова, О. В.
    Взаємозв’язок функціональної активності кишківника з його мікрофлорою в пацієнтів із метаболічно-асоційованими захворюваннями / О. В. Колеснікова // Практикуючий лікар. - 2019. - N 1. - С. 41-49


MeSH-головна:
ДИСБАКТЕРИОЗ КИШЕЧНИКА -- DYSBACTERIOSIS INTESTINAL (метаболизм, осложнения, патофизиология)
ОБМЕНА ВЕЩЕСТВ БОЛЕЗНИ -- METABOLIC DISEASES (осложнения, этиология)
Анотація: В оглядовій статті проаналізовано взаємозв’язок функціональної активності кишківника з його мікрофлорою в пацієнтів із метаболічно-асоційованими захворюваннями. Акцентується увага на тому, що мікрофлора ШКТ має суттєвий вплив практично на всі фізіологічні, метаболічні, молекулярно-генетичні та поведінкові реакції, а також на тому, що натепер є незаперечним факт залежності між дисбіозом і розвитком низки захворювань, які пов’язані з порушенням метаболізму. Серед препаратів, які віднаходять застосування при порушеннях функціональної активності кишківника на тлі метаболічно-асоційованих станів, для нормалізації мікрофлори та моторно-евакуаторної функції — препарати Лактіалє та Спарк. Усунення відомих чинників ризику в пацієнтів із такими метаболічно-асоційованими захворюваннями реалізується зменшенням клінічних проявів від кишківника, відновленням кишкової ендоекології, що і створює передумови для формування сприятливого метаболічного фенотипу
Вільних прим. немає

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)