Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Литкін, Д. В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 30
Показані документи з 1 по 10
 1-10    11-20   21-30  
1.

Назва журналу :Проблеми ендокринної патології -2021р.,N 4
Цікаві статті :
Архипкіна Т. Л. Зв’язок вітаміну D з маркерами репродуктивної функції у хворих на синдром полікістозних яєчників/ Т. Л. Архипкіна, В. О. Бондаренко, Л. П. Любимова (стр.7-13)
Дубовик В. М. Клінічні варіанти первинного гіперпаратиреозу в пацієнтів, обстежених в ендокринологічній клініці/ В. М. Дубовик, О. А. Гончарова, С. С. Дубівська (стр.14-19)
Жердьова Н. М. Вплив вживання харчової клітковини на харчову поведінку у пацієнтів з надмірною вагою та ожирінням/ Н. М. Жердьова [та ін.] (стр.20-26)
Красова Н. С. Роль поліморфізму генів лептину та рецептора до лептину у реалізації метаболічних ефектів омега-3 поліненасичених жирних кислот у хворих на цукровий діабет 2 типу східноукраїнської популяції/ Н. С. Красова [та ін.] (стр.27-33)
Kuz I. O. Functioning of NO-cycle in the saliva of children with type 1 diabetes mellitus/ I. O. Kuz [et al.] (стр.34-39)
Miroshnichenko O. S. Analysing association between anthropometric indicators of insulin resistance and insulin-like growth factor-1 in patients with nodular goiter/ O. S. Miroshnichenko [et al.] (стр.40-49)
Pankiv V. I. Vitamin D status in outpatients attending the center of endocrinology/ V. I. Pankiv [et al.]
Серік С. А. Рівні моноцитарного хемоатрактантного протеїну-1 у хворих на цукровий діабет 2 типу у поєднанні з ішемічною хворобою серця/ С. А. Серік, Н. Р. Мавричева, Т. О. Ченчик (стр.57-64)
Шевчук С. В. Нейрогуморальні профілі та інсулінорезистентність у хворих на артеріальну гіпертензію без ожиріння/ С. В. Шевчук, В. С. Корчинський (стр.65-71)
Брюханова Т. О. Вплив антагоніста NMDA-рецепторів на показники вуглеводного та ліпідного метаболізму у сирійських золотавих хом’ячків за експериментальної інсулінорезистентності та цукрового діабету/ Т. О. Брюханова [та ін.] (стр.72-79)
Hryntsova N. B. Features of morphological rearrangements of structural components in the rat pineal gland under the impact of heavy metal salts/ N. B. Hryntsova [et al.] (стр.80-86)
Zhyliuk V. I. The impact of metformin and rosuvastatin on the markers of oxidative stress, glycemic control, and lipid profile in rats with streptozotocin-nicotinamide-induced diabetes after acute intracerebral hemorrhage/ V. I. Zhyliuk [et al.] (стр.87-93)
Zhurakivska O. Ya. Evidence of apoptosis in parvocellular nuclei of hypothalamus in streptozotozin-induced diabetes mellitus/ O. Ya. Zhurakivska [et al.] (стр.94-103)
Курилко Ю. С. Тиреоїдна функція щурів з експериментальним автоімунним тиреоїдитом на ранньому терміні після введення біопрепарату кордової крові/ Ю. С. Курилко, Н. Г. Малова, Л. А. Сиротенко (стр.104-109)
Дроговоз С. М. Досвід та перспективи застосування карбоксітерапії при цукровому діабеті/ С. М. Дроговоз [та ін.] (стр.110-116)
Мазур І. П. Менопауза як фактор стоматологічного здоров’я/ І. П. Мазур [та ін.] (стр.117-126)
Khodorovskyi G. I. Hormone-associated metabolic disorders of the oral cavity organs in women of reproductive age/ G. I. Khodorovskyi, L. V. Panina, T. S. Shchurko (стр.127-134)
Микитюк М. Р. Мікронутрієнтний дефіцит в патогенезі інсулінорезистентності та шляхи його корекції/ М. P. Микитюк (стр.135-145)
Соколова Л. К. Нейропротекторні властивості α-ліпоєвої кислоти у хворих на діабет/ Л. К. Соколова, В. М. Пушкарьов, М. Д. Тронько (стр.146-158)
Тихонова Т. М. Альтернативні підходи до лікування інсулінорезистентності/ Т. М. Тихонова, М. Д. Бобкова (стр.159-165)
Цікаві статті :
Знайти схожі


2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Брюханова Т. О., Литкін Д. В., Загайко А. Л., Бондарева А. В.
Назва : Вплив антагоніста NMDA-рецепторів на показники вуглеводного та ліпідного метаболізму у сирійських золотавих хом’ячків за експериментальної інсулінорезистентності та цукрового діабету
Місце публікування : Пробл. ендокринної патології. - Харьков, 2021. - N 4. - С. 72-79 (Шифр ПУ17/2021/4)
MeSH-головна: ДИАБЕТ САХАРНЫЙ -- DIABETES MELLITUS
ИНСУЛИНОРЕЗИСТЕНТНОСТЬ -- INSULIN RESISTANCE
ОБМЕН ВЕЩЕСТВ -- METABOLISM
ЭУКАРИОТЫ -- EUKARYOTA
Анотація: Цукровий діабет (ЦД) є вагомою причиною зростання показників передчасної смертності, а проблема ефективного лікування цієї патології залишається актуальною. У ряді досліджень було продемонстровано потенціальну роль панкреатичних NMDA-рецепторів у глюкозо-стимульованій секреції інсулінуМета дослідження. Вивчення впливу антагоністу NMDA-рецепторів мемантину на показники вуглеводного та ліпідного обміну за модельованого ЦД та синдрому інсулінорезистентності (ІР) у сирійських золотавих хом’ячків. Матеріали та методи. Дослідження проведене на сирійських золотавих хом’ячках-самцях, у яких моделювали синдром ІР та цукровий діабет (ЦД). Тваринам вводили метформін, антагоніст NMDA-рецепторів мемантин або їх комбінацію протягом 2 тижнів. У сироватці крові визначали показники вуглеводного та ліпідного видів обміну. Результати. За умов експериментального відтворення модельних патологій у тварин відмічалося значуща гіперглікемія та гіперінсулінемія, гіпертриацилгліцеролемія, гіперхолестеролемія та проатерогенні зміни вмісту холестеролу у складі ліпопротеїнів порівняно із тваринами групи інтактного контролю. Введення метформіну корегувало гіперглікемію за ІР та ЦД, проте нормалізація рівня інсуліну мала місце лише за ІР. Мемантин за обох патологій вірогідно зменшував індекс HOMA-IR відносно нелікованих тварин (p˂0,01). Комбіноване застосування препаратів супроводжувалось вірогідною корекцією глікемії та інсулінемії до рівня інтактного контролю і достовірним зменшенням індексу HOMA-IR відносно нелікованої групи (p˂0,01). Застосування метформіну за ІР призводило до вірогідної корекції гіпертриацилгліцеролемії та холестеролу ЛПНЩ (ЛПНЩ-ХС), в той час як за ЦД відбувалось зниження всіх маркерів ліпідного обміну. Монотерапія мемантином за обох патологій приводила до достовірного зменшення вмісту лише ЛПНЩ-ХС, причому за ЦД мемантин перевищував ефективність метформіну. При комбінованому застосуванні препаратів за ІР достовірно нормалізувались вміст загального ХС, триацилгліцеролів та ЛПНЩ-ХС відносно нелікованих тварин, а за ЦД зазначені показники достовірно перевищували аналогічні маркери у групі, яку лікували метформіном. Висновки. Мемантин є перспективними для подальшого дослідження як потенційний антидіабетичний засіб
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Литкін Д. В., Брюханова Т. О., Загайко А. Л., Мостович М. С.
Назва : Вплив піридоксину на процес репарації шкіри за умов експериментальної інсулінорезистентності
Місце публікування : Укр. біофармац. журнал. - Х., 2020. - № 2. - С. 58-64 (Шифр УУ50/2020/2)
MeSH-головна: ИНСУЛИНОРЕЗИСТЕНТНОСТЬ -- INSULIN RESISTANCE
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ ЭКСПЕРИМЕНТАЛЬНЫЙ -- DIABETES MELLITUS, EXPERIMENTAL
РАНЫ ЗАЖИВЛЕНИЕ -- WOUND HEALING
ПИРИДОКСИН -- PYRIDOXINE
Анотація: За оцінками експертів ВООЗ на теперішній час поширеність цукрового діабету у світі набуває характеру пандемії, при цьому більше 80 % пацієнтів помирають від фатальних наслідків діабетичних ангіопатій. Одним із найпоширеніших ускладнень за цукрового діабету обох типів є формування хронічних ранових дефектів, а в подальшому гангрени нижніх кінцівок з переходом у сепсис, що у свою чергу складає 3,2 % смертей за умов цієї патології. Мета роботи. Вивчення впливу комбінованого лікарського засобу, що містить магній та піридоксин на перебіг репаративного процесу шкіри у щурів з експериментальною інсулінорезистентністю. Матеріали та методи. Дослідження проводили на 60 щурах-самцях масою 180-220 г. Експериментальну інсулінорезистентність у щурів індукували за умов гіперкалорійної дієти та інтраперитонеального введення дексаметазону. Дослідження процесу репарації шкіри проводили на моделях повношарової трафаретної і лінійної різаної рани, а також визначали маркери вуглеводного обміну і продукти глікозилювання в сироватці та гемолізаті крові. Результати та їх обговорення. Застосування препарату піридоксину в комбінації з репарантом (ретинолу ацетатом) приводило до вірогідного зменшення площі рани вже з 5 доби лікування та дозволяло ефективно зменшити загальний час повної епітелізації, а також сприяло збільшенню навантаження при тензіометрії, що відповідало 72,8 % репаративної активності терапевтичної схеми. На тлі застосування препарату піридоксину також вірогідно зменшувався вміст фруктозаміну та глікозильованого гемоглобіну, що підтверджує антиглікозилюючі властивості засобу. Висновки. Препарат піридоксину здатен потенціювати ранозагоювальну дію репарантів на тлі інсулінорезистентності за рахунок своїх антиглікозилюючих властивостей. Результати проведених досліджень дозволяють рекомендувати подальше вивчення препаратів піридоксину в комбінації зі стандартними репарантами в терапії ран у хворих з гіперглікемією та цукровим діабетом
Знайти схожі

4.

Назва журналу :Патологія -2020р. т.17,N 2
Цікаві статті :
Колесник Ю. М. Маркерний профіль ремоделювання міокарда при різних етіопатогенетичних формах артеріальної гіпертензії в експерименті/ Ю. М. Колесник, М. І. Ісаченко (стр.136-141)
Khara M. R. Sex differences in the cardiac cholinergic response to adrenalin-induced myocardial necrosis and light desynchronosis/ M. R. Khara [et al.] (стр.142-148)
Tertyshnyi S. I. Heart pathomorphological changes in the long-term alcohol consumption/ S. I. Tertyshnyi, T. V. Shuliatnikova, M. D. Zubko (стр.149-155)
Михайловська Н. С. Особливості клінічного та метаболічного профілю хворих на ішемічну хворобу серця, що асоційована з цукровим діабетом 2 типу (ретроспективний аналіз)/ Н. С. Михайловська [та ін.] (стр.156-163)
Pashkova O. Ye. Evaluation of functional state of muscular system in children with diabetes mellitus/ O. Ye. Pashkova, N. I. Chudova (стр.164-169)
Шишкин М. А. Значение CD44- и ALDH1-позитивных стволовых клеток в прогрессии колоректальной аденокарциномы/ М. А. Шишкин, В. А. Туманский, Т. А. Христенко (стр.170-177)
Таращенко Ю. М. BRAF-статус у цитоморфологічній діагностиці тиреоїдних вузлів/ Ю. М. Таращенко [та ін.] (стр.178-183)
Новицький О. М. Інтерлейкіновий і простагландиновий статус хворих на оперізувальний лишай залежно від ступеня важкості захворювання/ О. М. Новицький, I. C. Гайдаш (стр.184-190)
Живецька-Денисова А. А. Особливості цитокінового профілю у структурах хоріона та плаценти при передчасному перериванні вагітності/ А. А. Живецька-Денисова [та ін.] (стр.191-201)
Конакова О. В. Вікові клініко-лабораторні особливості первинної Епштейна-Барр вірусної інфекції в дітей/ О. В. Конакова [та ін.] (стр.202-208)
Григоровський В. В. Патологія суглобових кінців кісток і частота випадків різного ступеня ураження у хворих на ревматоїдний артрит, що ускладнений фронтальними деформаціями колінного суглоба/ В. В. Григоровський, Є. М. Автомєєнко (стр.209-221)
Доманський А. М. Причини формування інвалідності внаслідок травм ліктьового суглоба/ А. М. Доманський, О. Є. Лоскутов, В. М. Хом’яков (стр.222-227)
Skliar A. I. TLR-mediated activation of peripheral blood monocyte phagocytosis in patients with multiple sclerosis/ A. I. Skliar [et al.] (стр.228-233)
Волошанська О. О. Патоморфологічні зміни судинного русла та стан колатерального кровотоку при мозкових інфарктах/ О. О. Волошанська, С. І. Тертишний (стр.234-240)
Demchenko A. V. A modern view on potential biomarkers of Parkinson’s disease (review)/ A. V. Demchenko, V. V. Biriuk (стр.241-247)
Туманский В. А. Возрождение концепции и развитие донорства после циркуляторной смерти человека в эру трансплантации органов/ В. А. Туманский, С. И. Воротынцев, Л. М. Туманская (стр.248-255)
Брюханова Т. О. Патофізіологічні механізми прогресування та фатальних ускладнень коронавірусної хвороби (COVID-19) у пацієнтів із цукровим діабетом/ Т. О. Брюханова, A. Л. Загайко, Д. В. Литкін (стр.256-263)
Makurina H. I. Clinical case of basal cell carcinoma therapy using 5 % imiquimod cream/ H. I. Makurina [et al.] (стр.264-268)
Riabokon O. V. Clinical cases of measles in pregnant women/ O. V. Riabokon [et al.] (стр.269-274)
Тєлушко Я. В. Етапна хірургічна тактика в лікуванні аспергіломи легень/ Я. В. Тєлушко, В. I. Перцов, С. І. Савченко (стр.275-278)
Цікаві статті :
Знайти схожі


5.

Назва журналу :Український біофармацевтичний журнал -2020р.,N 2
Цікаві статті :
Ярних Т. Г. Еволюція методів стандартизації прополісу/ Т. Г. Ярних [та ін.] (стр.4-13)
Мерзлікін С. І. Аналітичний огляд побічної дії та летальних наслідків гострих отруєнь нейролептиками та антидепресантами/ С. І. Мерзлікін [та ін.] (стр.14-22)
Бегей Н. С. Дослідження впливу кількісних характеристик допоміжних речовин на основні показники якості таблеток амлодипіну з еналаприлом/ Н. С. Бегей, О. В. Тригубчак (стр.24-29)
Халавка М. В. Вивчення сорбції довгоживучих радіонуклідів 90Sr і 137Cs яблуневим та соняшниковим пектинами in vitro/ М. В. Халавка [та ін.] (стр.30-34)
Яковлєва Л. В. Клініко-економічний аналіз фармакотерапії хворих з токсичними ураженнями печінки в ЗОЗ м. Харкова/ Л. В. Яковлєва, Т. О. Баглай (стр.36-43)
Кравченко В. М. Дослідження впливу водних екстрактів та спиртових настойок лікарських рослин на показники обміну ліпідів у тварин з гіпотиреозом/ В. М. Кравченко, О. А. Щербак (стр.44-48)
Герасимова О. О. Оцінка фармакотерапії дітей з гострим обструктивним бронхітом у стаціонарі за результатами АВС- та частотного аналізів/ О. О. Герасимова, І. С. Сердюк (стр.49-50)
Семченко К. В. Вивчення специфічної активності протигельмінтного препарату «Ап-гельмін»/ К. В. Семченко, Л. І. Вишневська (стр.54-57)
Литкін Д. В. Вплив піридоксину на процес репарації шкіри за умов експериментальної інсулінорезистентності/ Д. В. Литкін [та ін.] (стр.58-64)
Ромась К. П. Вивчення фенольного складу лікувально-профілактичного засобу у формі капсул андрогенної дії/ К. П. Ромась, Л. І. Вишневська, Т. М. Зубченко (стр.66-70)
Колісник С. В. Дослідження елементного складу анісу звичайного/ С. В. Колісник [та ін.] (стр.71-74)
Куцанян А. А. Вивчення антимікробної активності екстрактів плодів абрикоса звичайного/ А. А. Куцанян [та ін.] (стр.76-80)
Цікаві статті :
Знайти схожі


6.

Назва журналу :Клінічна фармація -2020р. т.24,N 2
Цікаві статті :
Semchenko K. V. Analysis of the main directions of therapeutic regimens for the treatment of helminthiases of the digestive system given in the new clinical treatment protocols/ K. V. Semchenko, L. I. Vyshnevska (стр.4-8)
Жулай Т. С. Фітонірингові лікарські препарати в лікуванні гострого риносинуситу: акцент на ефективність та безпеку застосування/ Т. С. Жулай [та ін.] (стр.9-17)
Кравченко І. Г. Консервативна терапія хронічної серцевої недостатності: гліфлозини руйнують звичний світогляд/ І. Г. Кравченко [та ін.] (стр.18-24)
Ткачова О. В. Аналіз асортименту протигрибкових засобів для системного застосування та доказової бази клінічної ефективності і безпеки флуконазолу/ О. В. Ткачова, Т. І. Шептак (стр.26-34)
Бездітко Н. В. Фармакоекономічний аналіз використання олапарибу (препарату Лінпарза®) для підтримуючої терапії пацієнтів із BRCA-мутованим чутливим до препаратів платини рецидивуючим раком яєчників/ Н. В. Бездітко, О. В. Мужичук (стр.35-45)
Баглай Т. О. Хінолони (ATC-група J01M): стан фармацевтичного ринку, аналіз споживання в Україні та у деяких країнах Європи у 2013-2018 роках/ Т. О. Баглай (стр.43-50)
Колісник С. В. Дослідження гострої токсичності та послаблювальної дії пектинів з трави анісу звичайного/ С. В. Колісник [та ін.] (стр.52-55)
Орленко Д. С. Фармакологічне обгрунтування використання гіалуронової кислоти у складі комбінованих м’яких лікарських засобів у стоматології/ Д. С. Орленко [та ін.] (стр.56-61)
Цікаві статті :
Знайти схожі


7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Орленко Д. С., Литкін Д. В., Загайко А. Л., Яковенко В. К.
Назва : Фармакологічне обгрунтування використання гіалуронової кислоти у складі комбінованих м’яких лікарських засобів у стоматології
Місце публікування : Клініч. фармація. - Х., 2020. - Том 24, № 2. - С. 56-61 (Шифр КУ4/2020/24/2)
MeSH-головна: ЛЕКАРСТВЕННЫЕ СРЕДСТВА СТОМАТОЛОГИЧЕСКИЕ -- PHARMACEUTICAL PREPARATIONS, DENTAL
ГИАЛУРОНОВАЯ КИСЛОТА -- HYALURONIC ACID
ГЕЛИ -- GELS
ГИНГИВИТ -- GINGIVITIS
Анотація: Лікування захворювань пародонту є однією з найбільш важливих і складних проблем стоматології. Серед захворювань пародонту гінгівіт є найбільш розповсюдженою формою ураження навколозубних тканин, що без належного лікування має схильність переходити в прогресуючу форму пародонтиту. Незважаючи на багаторічний досвід застосування сталих комбінацій антибактеріальних агентів у складі стоматологічних гелів, створення нових комбінованих препаратів з покращеними біофармацевтичними властивостями залишається актуальним завданням для фармацевтичного виробництваМета дослідження. Дослідження ранозагоювальної дії гелю та визначення впливу присутності у складі гіалуронової кислоти на інтенсивність репаративного процесу. Матеріали та методи. Ранозагоювальну активність нових об’єктів вивчали на моделі повношарової трафаретної рани. Досліджувані препарати наносили щоденно один раз на добу в дозі 20 мг/см2 до повного загоєння. Основними показниками верифікації ранозагоювальної дії препаратів були площа трафаретних ран, коефіцієнт швидкості загоєння і відсоткова кількість тварин із загоєними ранами. Результати. Результати динаміки планіметричних показників показали, що з 4 та 7 доби лікування скорочення площі ран під впливом гелю з гіалуроновою кислотою відбувалося вірогідно ефективніше, ніж у групах, де застосовували гель без гіалуронату та препарат порівняння. Повна епітелізація ран у всіх тварин у групі, де застосовувався комбінований гель, спостерігалася на 14 добу порівняно з 21 добою в групі контролю. Висновки. За репаративною дією стоматологічний гель з гіалуроновою кислотою не поступається препарату порівняння з метилурацилом та мірамістином та значно перевищує ефективність гелю без гіалуронату, що робить його перспективним об’єктом для поглибленого фармакологічного вивчення та подальшого клінічного впровадження
Знайти схожі

8.

Назва журналу :Український біофармацевтичний журнал -2020р.,N 4
Цікаві статті :
Богуцька О. Є. Особливості впливу напоїв на фармакологічну дію лікарських препаратів/ О. Є. Богуцька, Л. І. Вишневська (стр.4-8)
Чернецька С. Б. Обгрунтування вибору допоміжних речовин одержання таблеток методом прямого пресування на основі екстракту материнки звичайної/ С. Б. Чернецька, Н. М. Белей (стр.10-15)
Чайка Н. Б. Параметри стандартизації модифікованих екстрактів мучниці звичайної листя/ Н. Б. Чайка [та ін.] (стр.16-23)
Мельник Г. М. Теоретичне обгрунтування вибору активних фармацевтичних інгрідієнтів з метою створення засобу для застосування у підготовці до пологів/ Г. М. Мельник, Т. Г. Ярних, І. В. Герасимова (стр.24-28)
Попова Т. В. Вивчення гострої токсичності гелю із вмістом диметиндену малеату та декспантенолу/ Т. В. Попова, Г. П. Кухтенко, Д. В. Литкін (стр.30-34)
Селюкова Н. Ю. Фармакологічна безпечність комбінованого засобу для корекції плацентарної дисфункції у вагітних/ Н. Ю. Селюкова [та ін.] (стр.35-39)
Кудіна О. В. Вплив олігопетидів-гомологів АКТГ15-18 на адаптаційні реакції крові щурів на моделі гострого холодового стресу/ О. В. Кудіна, С. Ю. Штриголь, О. О. Колобов (стр.40-45)
Горяча Л. М. Дослідження кардіопротекторної дії пастернаку посівного трави екстракту густого/ Л. М. Горяча [та ін.] (стр.46-50)
Нестерук Т. М. Дослідження з обгрунтування умов отримання олійного екстракту фітокомпозиції/ Т. М. Нестерук, Н. П. Половко, Н. Ю. Бевз (стр.52-57)
Гордєй К. Р. Дослідження жирних та органічних кислот у траві сортів маруни дівочої White Gem та Phlora Pleno/ К. Р. Гордєй, Т. М. Гонтова, В. П. Гапоненко (стр.58-63)
Науменко Л. С. Дослідження вуглеводів сировини обліпихи звичайної/ Л. С. Науменко, Н. В. Попова (стр.64-69)
Москаленко А. М. Вивчення летких сполук у сировині безсмертника приквіткового (Helichrysum Bracteatum)/ А. М. Москаленко, Н. В. Попова (стр.70-75)
Філімонова Н. І. Біопрепарати: сучасні перспективи застосування/ Н. І. Філімонова [та ін.] (стр.78-81)
Цікаві статті :
Знайти схожі


9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Попова Т. В., Кухтенко Г. П., Литкін Д. В.
Назва : Вивчення гострої токсичності гелю із вмістом диметиндену малеату та декспантенолу
Місце публікування : Укр. біофармац. журнал. - Х., 2020. - № 4. - С. 30-34 (Шифр УУ50/2020/4)
Предметні рубрики: Декспантенол
MeSH-головна: ГЕЛИ -- GELS
ТОКСИЧНОСТИ ОСТРОЙ ТЕСТЫ -- TOXICITY TESTS, ACUTE
ДИМЕТИНДЕН -- DIMETHINDENE
Анотація: Сьогодні спостерігається збільшення кількості випадків місцевої алергічної реакції шкіри на дію різних подразнювальних чинників. Особливу категорію хворих становлять діти, які мають високу чутливість до укусів перетинчастокрилих комах та до продуктів їх життєдіяльності. На кафедрі технологій фармацевтичних препаратів НФаУ здійснюється наукова робота з розробки складу гелю з диметиндену малеатом та декспантенолом для терапії контактної алергії у рамках науково-дослідної діяльності кафедри за напрямком 0114U000945 «Розробка складу, технології та біофармацевтичні дослідження лікарських засобів на основі природної та синтетичної сировини»Проведені дослідження з вивчення гострої токсичності гелю комбінованої протиалергійної та репаративної дії продемонстрували, що склад гелю за одноразового нашкірного нанесення і внутрішньошлункового введення у відповідних максимальних дозах IV класу токсичності за лікарською формою не викликає будь-яких загальних проявів токсичної дії у самців та самиць щурів
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Тутук В. В., Загайко А. Л., Литкін Д. В.
Назва : Показники біохімічного аналізу крові пацієнтів з ФКУ, що знаходяться на замісному харчуванні амінокислотними сумішами
Місце публікування : Укр. біофармац. журнал. - Х., 2020. - № 3. - С. 30-37 (Шифр УУ50/2020/3)
MeSH-головна: ФЕНИЛКЕТОНУРИИ -- PHENYLKETONURIAS
ДИЕТОТЕРАПИЯ -- DIET THERAPY
ПИТАНИЯ КОНТРОЛЬ -- NUTRITION SURVEYS
АМИНОКИСЛОТЫ -- AMINO ACIDS
НУТРИЦИОННАЯ ТЕРАПИЯ -- NUTRITION THERAPY
Анотація: Фенілкетонурія – це вроджена патологія метаболізму амінокислот, що відноситься до рідкісних (орфанних) захворювань. В залежності від регіонів світу та етнічного походження мешканців поширеність її може варіювати від 1/2600 до 1/200000. Фенілкетонурія викликана дефіцитом печінкового ферменту фенілаланін гідроксилази, який каталізує гідроксилювання фенілаланіну, в результаті чого утворюється тирозин. Дефіцит ферменту призводить до гіперфенілаланінемії, й в разі відсутності адекватних терапевтичних заходів призведе до глибокої і незворотної інвалідізації пацієнтаНові продукти лікувального харчування мають більш збалансований нутрієнтний склад, розроблений згідно сучасних дієтологічних рекомендацій, що підтверджується стабільними біохімічні показники крові пацієнтів з фенілкетонурією
Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30  
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)