Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Вища освіта (1)
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Літовченко, Т. А.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 38
Показані документи з 1 по 20
 1-20    21-38 
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Літовченко Т. А., Літовченко А. В.
Назва : Роль вірусних енцефалітів у розвитку епілептичних нападів і епілепсії
Місце публікування : Міжнародний неврологічний журнал. - 2021. - Т. 17, № 2. - С. 73-80 (Шифр МУ64/2021/17/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: Леветирацетам
MeSH-головна: НЕРВНОЙ СИСТЕМЫ ЦЕНТРАЛЬНОЙ ИНФЕКЦИИ -- CENTRAL NERVOUS SYSTEM INFECTIONS
ЭНЦЕФАЛИТ ВИРУСНЫЙ -- ENCEPHALITIS, VIRAL
ЭПИЛЕПСИЯ -- EPILEPSY
ПРОТИВОСУДОРОЖНЫЕ СРЕДСТВА -- ANTICONVULSANTS
ФАКТОРЫ РИСКА -- RISK FACTORS
Анотація: В огляді обговорюється роль неепідемічних вірусних енцефалітів і СНІДу в розвитку гострих епілептичних нападів і епілепсії, проаналізовані сучасні епідеміологічні дані й фактори ризику. Інфекції центральної нервової системи призводять до 15 % усіх випадків new-onset симптоматичних епілептичних нападів. Ризик залежить від етіології інфекції, локалізації ураження й тяжкості. Високий ризик розвитку епілепсії відмічається при герпетичних енцефалітах і СНІДі. Показано, що вірусні інфекції часто ускладнюються епілептичними нападами в гострій фазі захворювання (ранні напади) і призводять до підвищення ризику розвитку епілепсії в подальшому. Механізми розвитку ранніх і пізніх судом різні. Існує безліч форм вірусного енцефаліту, і всі вони різною мірою пов’язані з подальшою епілепсією. Ризик розвитку епілепсії після вірусного енцефаліту збільшується в сім-десять разів порівняно з преморбідним рівнем. Цей ризик зростає у 22 рази від преморбідного ризику, якщо пацієнт мав ранні напади під час гострої інфекції. Своєчасне лікування вірусної інфекції і ранніх судом може знизити ризик розвитку епілепсії. Лікування епілепсії внаслідок інфекційного ураження центральної нервової системи аналогічне лікуванню інших симптоматичних епілепсій, а протиепілептичний препарат обирається відповідно до семіології нападів з урахуванням взаємодії між протиепілептичним препаратом і протиінфекційною терапією. Це особливо важливо для осіб зі СНІДом, у яких антиретровірусні засоби вступають у значну взаємодію з протиепілептичним препаратом. Протиепілептичним препаратом першого вибору в лікуванні епілепсії та епілептичних нападів після вірусних енцефалітів вважається леветирацетам
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Літовченко Т. А., Бородай О. М., Тондій О. Л.
Назва : Якість життя пацієнтів з посттравматичними нейропатіями та плексопатіями, що супроводжуються хронічним нейропатичним больовим синдромом
Місце публікування : Міжнародний неврологічний журнал. - 2021. - Т. 17, № 2. - С. 25-28 (Шифр МУ64/2021/17/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: НЕРВНОЙ СИСТЕМЫ ПЕРИФЕРИЧЕСКОЙ БОЛЕЗНИ -- PERIPHERAL NERVOUS SYSTEM DISEASES
ПАТОЛОГИЧЕСКИЕ СОСТОЯНИЯ, ПРИЗНАКИ БОЛЕЗНЕЙ И СИМПТОМЫ -- PATHOLOGICAL CONDITIONS, SIGNS AND SYMPTOMS
БОЛИ ХРОНИЧЕСКИЕ -- CHRONIC PAIN
КАЧЕСТВО ЖИЗНИ -- QUALITY OF LIFE
Анотація: Сучасна концепція дослідження якості життя створює можливості для вивчення різних аспектів життєдіяльності пацієнтів, оцінювання стану хворого в динаміці та ставить нові питання з приводу розробки подальших підходів до комплексної оцінки якості життя пацієнтів із різноманітною нев-рологічною патологією, у нашому випадку пацієнтів із посттравматичними нейропатіями та плексопатіями. Мета дослідження: визначення та вивчення якості життя пацієнтів із посттравматичними нейропатіями та плексопатіями, що супроводжуються хронічним нейропатичним больовим синдромом. Матеріали та методи. Обстежені 73 чоловіки з нейропатіями та плексопатіями, які були розділені на дві групи. До І групи увійшли 44 пацієнти з посттравматичними нейропатіями та плексопатіями. До ІІ групи (групи контролю) увійшли 29 пацієнтів з компресійно-ішемічними нейропатіями та плексопатіями без проявів хронічного нейропатичного больового синдрому. Пацієнтам проводились клініко-неврологічне обстеження, електронейроміографія, ультразвукове дослідження. Для визначення нейропатичного характеру болю використовували опитувальники DN4, PainDetect та для оцінки вираженості болю застосовували візуальну аналогову шкалу. Якість життя оцінювалась згідно з опитувальником MOS SF-36. Результати. Проведене дослідження показало суттєве зниження якості життя пацієнтів із посттравматичними нейропатіями та плексопатіями, що супроводжуються хронічним нейропатичним больовим синдромом. Якість життя пацієнтів порівняно з контрольною групою вірогідно нижча за шкалами фізичного функціонування, рольового функціонування, обумовленого фізичним станом, інтенсивності болю, психічного здоров’я. В обох групах пацієнти з нейропатіями та плексопатіями, за даними опитувальника MOS SF-36, мали знижені показники якості життя. У І групі було діагностовано хронічний нейропатичний больовий синдром у 32 пацієнтів (72,7 %). Показники вираженості болю відповідали за ВАШ 7,85 ± 1,52 бала, згідно з опитувальником DN4 — 7,83 ± 1,06 бала, PainDetect — 23,20 ± 3,55 бала
Знайти схожі

3.

Назва журналу :Международный неврологический журнал -2021р. т.17,N 2
Цікаві статті :
Дзяк Л. А. Сучасні аспекти нейропатогенезу й неврологічних проявів COVID-19/ Л. А. Дзяк [та ін.] (стр.8-17)
Chemer N. Post-stroke seizures: review article/ N. Chemer, L. Shevchenko (стр.18-24)
Літовченко Т. А. Якість життя пацієнтів з посттравматичними нейропатіями та плексопатіями, що супроводжуються хронічним нейропатичним больовим синдромом/ Т. А. Літовченко, О. М. Бородай, О. Л. Тондій (стр.25-28)
Трепет Г. С. Ішемічний інсульт як наслідок коагулопатії при коронавірусній хворобі/ Г. С. Трепет, Л. М. Трепет, Я. А. Гаврилюк (стр.29-36)
Кирилова Л. Г. Тривожно-невротичні розлади в дитячому віці: класифікація, діагностика й можливості терапії/ Л. Г. Кирилова [та ін.] (стр.37-42)
Лабунец И. Ф. Влияние экзогенного мелатонина на показатели поведения и оксидативного стресса в головном мозге стареющих мышей с экспериментальными моделями патологии нервной системы/ И. Ф. Лабунец [и др.] (стр.43-49)
Марценковський І. А. Педіатричний делірій при розладах аутистичного спектра. Клінічний і генетичний поліморфізм, зв’язок з онтогенетичними епілептичними енцефалопатіями, шизофренією, біполярним розладом/ І. А. Марценковський [та ін.] (стр.51-65)
Орос М. М. Торакалгія як актуальна проблема в практиці невролога: діагностика та лікування/ М. М. Орос, І. І. Сапіга (стр.66-70)
Літовченко Т. А. Роль вірусних енцефалітів у розвитку епілептичних нападів і епілепсії/ Т. А. Літовченко, А. В. Літовченко (стр.73-80)
Селюк М. М. Профілактика й лікування когнітивних дисфункцій з позиції ефективності й безпечності/ М. М. Селюк, М. М. Козачок, О. В. Селюк (стр.81-85)
Опімах С. Г. Фармакотерапія нейропатичного болю: рекомендації міжнародних настанов/ С. Г. Опімах (стр.87-90)
Teasell R. Довідник клініциста, який проводить реабілітацію після інсульту. Розділ 4. Реабілітація верхньої кінцівки при геміплегічній формі ураження/ R. Teasell [et al.] (стр.90-113)
Коваленко О. Є. Хронічна церебральна венозна дисфункція: діагностичні та лікувально-профілактичні аспекти/ О. Є. Коваленко, Н. Г. Притико (стр.114-119)
Professor Stepan M. Vinychuk — an outstanding medical doctor, scientist, and leader of Ukrainian neurology (стр.121-122)
Цікаві статті :
Знайти схожі


4.

Назва журналу :Международный неврологический журнал -2021р. т.17,N 3
Цікаві статті :
Karatas Kemal. Clinical, neuroimaging and developmental outcomes of West syndrome/ Kemal Karatas, Huseyin Tan, Senay Guven Baysal (стр.8-14)
Vester Johannes C. Церебролізин після черепно-мозкової травми середнього і тяжкого ступеня: проспективний метааналіз серії досліджень CAPTAIN/ Johannes C. Vester [et al.] (стр.15-26)
Копчак О. О. Особливості когнітивних порушень при COVID-19/ О. О. Копчак (стр.27-32)
Дубенко А. Є. Менеджмент симптоматичної епілепсії після оперативного втручання у зв’язку з фармакорезистентністю/ А. Є. Дубенко, М. В. Набока (стр.35-41)
Востротін О. В. Складнощі нейропсихологічної діагностики синдрому неглекту в рамках менеджменту пацієнтів з ішемічним інсультом/ О. В. Востротін, Т. А. Літовченко, А. О. Войтюк (стр.42-46)
Карабань І. М. Праміпексол пролонгованого вивільнення — нові можливості тривалої дофамінергічної стимуляції при хворобі Паркінсона/ І. М. Карабань (стр.47-51)
Palahuta H. V. Clinical, pathological, imaging, and genetic characteristics of patients with progressive muscular dystrophies/ H. V. Palahuta (стр.52-57)
Померанцева Т. И. Детской неврологической службе Луганской области — 50 лет/ Т. И. Померанцева (стр.58-67)
Цікаві статті :
Знайти схожі


5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Літовченко Т. А., Сухоносова О. Ю., Екзархова А. І., Коренєв С. М., Сальникова В. В., Оленич В. Б.
Назва : Особливості епілептичних міоклонічних нападів у пацієнтів у різні вікові періоди
Паралельн. назви :Features of epileptic myoclonic seizures in patients at different age periods
Місце публікування : Міжнародний медичний журнал. - 2021. - Т. 27, № 4. - С. 61-66 (Шифр МУ86/2021/27/4)
Примітки : Бібліогр.: в кінці ст.
MeSH-головна: ЭПИЛЕПСИИ МИОКЛОНИЧЕСКИЕ -- EPILEPSIES, MYOCLONIC
ДИАГНОСТИКА ДИФФЕРЕНЦИАЛЬНАЯ -- DIAGNOSIS, DIFFERENTIAL
ВОЗРАСТНЫЕ ГРУППЫ -- AGE GROUPS
КОМБИНИРОВАННОЕ ЛЕЧЕБНОЕ ВОЗДЕЙСТВИЕ -- COMBINED MODALITY THERAPY
СТАТИСТИЧЕСКАЯ ОБРАБОТКА ДАННЫХ -- DATA INTERPRETATION, STATISTICAL
Анотація: Наведено сучасні дані, результати аналізу та узагальнення наукових підходів щодо епілептичного міоклонусу, його діагностики та диференційної діагностики, а також лікування пацієнтів у різні вікові періоди. У ході власних клінічних спостережень хворих із міоклонічними епілептичними нападами було визначено особливості їх перебігу при різних формах захворюванняCurrent data, results of analysis and generalization of scientific approaches to epileptic myoclonus, its and differential diagnoses, as well as treatment of patients at different ages have been presented. During own clinical observations of the patients with myoclonic epileptic seizures, the peculiarities of their course in different forms of the disease have been determined
Знайти схожі

6.

Назва журналу :Міжнародний медичний журнал -2021р. т.27,N 4
Цікаві статті :
Дроздова І. В. Особливості структурно-функціонального стану серця хворих на артеріальну гіпертензію після перенесеного ішемічного інсульту/ І. В. Дроздова [та ін.] (стр.5-12)
Корж О. М. Застосування дієтичної добавки "L-БІОКОМПЛЕКС" у лікуванні хронічної серцевої недостатності у пацієнтів із метаболічним синдромом/ О. М. Корж, Я. М. Филенко (стр.13-17)
Усенко О. Ю. Сучасні методи хірургічного лікування і післяопераційного знеболення пацієнтів із захворюваннями стравоходу/ О. Ю. Усенко [та ін.] (стр.18-23)
Кравцов О. В. Діагностика і лікування компартмент-синдрому при глибоких опіках/ О. В. Кравцов [та ін.] (стр.24-28)
Авраменко Н. В. Дисменорея: особливості етіопатогенезу та лікування/ Н. В. Авраменко, І. Б. Грідіна (стр.29-31)
Вєсіч Т. Л. Антиоксидантний захист організму пацієнток із зовнішнім генітальним ендометріозом залежно від ступеня його поширення/ Т. Л. Вєсіч, І. О. Тучкіна, Д. Ш. Таравнех (стр.32-35)
Хоботна І. М. Аналіз чинників ризику перинатальної патології у жінок із цукровим діабетом, які проживають у Львівській області/ І. М. Хоботна [та ін.] (стр.36-41)
Прохач Н. Е. Супровідна імунотерапія в онкологічній практиці/ Н. Е. Прохач [та ін.] (стр.42-49)
Баларабе У. Клініко-морфологічні особливості адренальних метастазів нирково-клітинного раку/ У. Баларабе, Д. В. Щукин, Р. В. Стецишин (стр.50-56)
Данілевська Н. В. Особливості дебюту та клінічних проявів дисоціативних порушень у військовослужбовців Збройних сил України, які брали участь в антитерористичній операції/операції Об’єднаних сил/ Н. В. Данілевська (стр.57-60)
Літовченко Т. А. Особливості епілептичних міоклонічних нападів у пацієнтів у різні вікові періоди/ Т. А. Літовченко [та ін.] (стр.61-66)
Вовк В. І. Особливості психоемоційної адаптації при підготовці до радіотерапії/ В. І. Вовк [та ін.] (стр.67-69)
Сербіна І. М. Інгібітори янус-кіназ у дерматології: сьогодення та майбутнє/ І. М. Сербіна, Ю. С. Овчаренко (стр.70-76)
Мурзіна Е. О. Визначення рівнів тривожності у підлітків із псоріазом/ Е. О. Мурзіна (стр.77-83)
Воронжев І. О. Променева діагностика нестабільності хребетно-рухового сегмента шийного і поперекового відділів хребта/ І. О. Воронжев [та ін.] (стр.84-89)
Цікаві статті :
Знайти схожі


7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Востротін О. В., Літовченко Т. А., Войтюк А. О.
Назва : Складнощі нейропсихологічної діагностики синдрому неглекту в рамках менеджменту пацієнтів з ішемічним інсультом
Місце публікування : Міжнародний неврологічний журнал. - 2021. - Т. 17, № 3. - С. 42-46 (Шифр МУ64/2021/17/3)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: МОЗГА ГОЛОВНОГО ИНФАРКТ -- BRAIN INFARCTION
ИНСУЛЬТ -- STROKE
НЕЙРОПСИХОЛОГИЧЕСКИЕ ТЕСТЫ -- NEUROPSYCHOLOGICAL TESTS
ПАТОЛОГИЧЕСКИЕ СОСТОЯНИЯ, ПРИЗНАКИ БОЛЕЗНЕЙ И СИМПТОМЫ -- PATHOLOGICAL CONDITIONS, SIGNS AND SYMPTOMS
Анотація: У статті розглядається актуальна проблема неврології, нейробіології і когнітивної психології — питання патогенетичних механізмів виникнення та розвитку одностороннього неглекту після інфаркту мозку. Проаналізовано наукову літературу щодо нейропсихологічних ознак синдрому гемінеглекту, його причин, особливостей, проявів і методів реабілітації. Показано роль законів нейроестетики у сприйнятті і відтворенні інформації про довкілля в мозку. Наведені нові дані про особливості впливу законів нейроестетики на процес формування одностороннього неглекту. Підкреслюється, що принципи нейроестетики при окиснювальному стресі після судинної катастрофи мозку створюють умови для розвитку патологічного кола, проявом якого є відсутність уваги та втрата здатності реагувати на подразники в одній половині поля зору. Визначено, що точна нейроанатомія одностороннього неглекту є складною і залишається предметом майбутніх досліджень для подальшої когнітивної реабілітації пацієнтів після інфаркту мозку
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Літовченко Т. А.
Назва : Диференційна діагностика епілепсії та рухових порушень
Місце публікування : Український медичний часопис. - 2020. - Т. 1, № 1. - С. 31-35 (Шифр УУ13/2020/1/1)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
Предметні рубрики: Леветирацетам
Левіцитам
MeSH-головна: ЭПИЛЕПСИЯ -- EPILEPSY
ДВИГАТЕЛЬНЫХ НАВЫКОВ РАССТРОЙСТВА -- MOTOR SKILLS DISORDERS
ДИАГНОСТИКА ДИФФЕРЕНЦИАЛЬНАЯ -- DIAGNOSIS, DIFFERENTIAL
Анотація: Діагностика пароксизмальних станів у неврології — одна з найскладніших проблем. Особливі труднощі викликає диференційна діагностика епілептичних та неепілептичних пароксизмальних порушень, зважаючи на відсутність абсолютно достовірних клінічних маркерів захворювання у міжпароксизмальний період, не завжди достатню інформативність інструментальних методів дослідження і недостатню обізнаність лікарів. Неепілептичні пароксизмальні порушення помилково діагностують як епілепсію у 20–30% випадків навіть у медичних центрах третього рівня. Хибна позитивна діагностика епілепсії має місце у 2–71% випадків. Рухові порушення, що характеризуються раптовими минущими епізодами патологічної мимовільної рухової активності, такі як хорея, атетоз, неепілептичні міоклонії, дистонія, пароксизмальна дискінезія, порушення координації довільних рухових актів або поєднані порушення координації та мимовільної рухової активності (пароксизмальна атаксія), становлять значні діагностичні труднощі навіть для висококваліфікованих фахівців. Немає абсолютно патогномонічних ознак епілептичних і неепілептичних нападів. У статті наведені основні клінічні та нейрофізіологічні критерії диференційної діагностики епілепсії та низки рухових порушень. Лікувальна тактика при епілептичних нападах, що мають бути диференційовані з пароксизмальними руховими порушеннями, має ряд особливостей. Після встановлення діагнозу «епілепсія» призначають протиепілептичні препарати широкого спектра дії, що не мають негативного впливу на когнітивні функції і не потребують тривалого титрування дози. В таких випадках препаратом вибору може бути леветирацетам, що є ефективним при більшості епілептичних нападів, може ефективно застосовуватися в дорослій та дитячій практиці, не викликає агравації нападів, має мінімальні побічні дії, може бути відразу призначений у терапевтичній дозі, крім того, є ефективним при низці рухових порушень і поєднанні епілепсії з руховими порушеннями
Знайти схожі

9.

Назва журналу :Международный неврологический журнал -2020р. т.16,N 3
Цікаві статті :
Vinychuk S. M. Clinical syndromes of a thalamic stroke in the lover lateral vascular territory: a prospective hospital-based cohort study/ S. M. Vinychuk [et al.] (стр.8-13)
Лабунец И. Ф. Изменения структуры нейронов черной субстанции, показателей антиоксидантной защиты головного мозга и поведения у мышей разного возраста с МФТП моделью паркинсонизма/ И. Ф. Лабунец [и др.] (стр.14-22)
Lekomtseva Ye. V. Higher levels of creatine phosphokinase in the patients with long-term consequences after traumatic brain injury/ Ye. V. Lekomtseva (стр.23-28)
Гичка К. М. Дослідження процесів глікозилювання антитіл у сировотці крові й цереброспінальній рідині хворих на розсіяний склероз як біомаркер при цьому захворюванні/ К. М. Гичка, Т. І. Негрич, Р. О. Білий (стр.29-36)
Багмут І. Ю. Роль ліпідно-фосфоліпідного стану в розвитку нейродеструкції внаслідок компресії корінців спинного мозку/ І. Ю. Багмут, В. В. Погорєлов, В. І. Жуков (стр.37-42)
Онопрієнко О. П. Клінічний випадок поетапного комбінованого лікування ішемічного інсульту в особи похилого віку/ О. П. Онопрієнко (стр.43-47)
Копчак О. О. Проблема болю в нижній ділянці спини з позиції доказової медицини/ О. О. Копчак (стр.48-56)
Бурчинський С. Г. Комбінована нейропротекція при хронічній ішемії головного мозку: цілі, завдання, інструменти/ С. Г. Бурчинський (стр.59-66)
Літовченко Т. А. Цереброваскулярні захворювання й деменції: сучасні погляди на діагностику та лікування симптоматичної епілепсії в осіб похилого віку/ Т. А. Літовченко (стр.69-79)
Витовский Р. М. Острое нарушение мозгового кровообращения как первое проявление миксомы левого предсердия/ Р. М. Витовский [и др.] (стр.80-83)
Кузьменко С. Г. Неатеросклеротическая васкулопатия как причина инфаркта головного мозга в молодом возрасте/ С. Г. Кузьменко, В. В. Пономарёв (стр.84-94)
Олена Іванівна Савченко (стр.95)
Рецензія на монографію "Здобутки та перспективи розвитку перинатальної неврології в Україні" за редакцією д. м. н. Л. Г. Кирилової (Київ, 2019) (стр.96)
Пономарёв В. В. История статуэтки "Женщина с болезнью Паркинсона"/ В. В. Пономарёв (стр.97-100)
ХІ Міжнародний медичний форум "Інновації в медицині - здоров’я нації" (стр.101-102)
Лечение синдрома беспокойных ног при болезни Паркинсона (стр.103)
Полезные продукты при судорогах в ногах (стр.103)
Повышаем уровень липопротеидов высокой плотности (стр.104)
Цікаві статті :
Знайти схожі


10.

Назва журналу :Український медичний часопис -2020р. т.1,N 1
Цікаві статті :
Шатілло А. В. Спінальна м’язова атрофія: реалії та перспективи в Україні/ А. В. Шатілло, В. М. Матюшенко (стр.5-8)
Кравчук Ж. М. Біоеквівалентність лікарського засобу Періндопрес А (фіксована комбінація периндоприлу та амлодипіну) оригінальному лікарському засобу Бі-Престаріум: результати рандомізованого перехресного клінічного дослідження за участю здорових добровольців/ Ж. М. Кравчук [та ін.] (стр.9-15)
Попович В. І. Раціональне лікування небактеріальних та бактеріальних шляхів у рамках проблеми стримування зростання бактеріальної резистентності/ В. І. Попович (стр.16-19)
Слободин Т. Н. Генерализованное тревожное расстройство: о чем молчит пациент?/ Т. Н. Слободин (стр.20-22)
Мищенко Л. А. Принципы статинотерапии в свете рекомендаций ESC/EAS(2019) по лечению дислипидемий/ Л. А. Мищенко (стр.23-27)
Костинська Н. Є. Лікарські препарати компанії WALA у лікуванні гострих респіраторних вірусних захворювань/ Н. Є. Костинська, Г. Б. Костинський (стр.28-30)
Літовченко Т. А. Диференційна діагностика епілепсії та рухових порушень/ Т. А. Літовченко (стр.31-35)
Протизастудна лінійка Евкабал: раціональна комплексна терапія інфекційно-запальних захворювань дихальних шляхів (стр.36-40)
Еспа-Фоцин - препарат першого вибору при гострому циститі, та чому альтернативи обмежені? (стр.41-44)
Осадчий О. І. Вінкамін - доведена часом ефективність та безпека лікування пацієнтів із цереброваскулярними захворюваннями/ О. І. Осадчий (стр.45-47)
Менеджмент пацієнтів з ожирінням: рекомендації Європейського товариства ендокринології (European Society of Endocrinology - ESE) 2020 (стр.48-50)
Гостра ниркова недостатінсть: клінічна настанова NICE 2019 (стр.51-53)
Порівняння рекомендацій Європейського товариства кардіологів (European Society of Cardiology - ESC) 2019р. з рекомендаціями Американськой асоціації серця (American Heart Association - AHA) та Американського коледжу кардіології (American College of Cardiology - ACC) за 2018р. (стр.54-55)
Міжнародні дослідження механізму противірусної дії та клінічної ефективності препарату Амізон (стр.56-57)
Школа ендокринолога: сучасна ін’єкційна терапія цукрового діабету (стр.58-60)
Якісні та надійні шприци українського виробництва - сучасна реальність (стр.61)
Раціональна антибіотикотерапія: сучасні можливості (стр.62-64)
Менеджмент пацієнтів із цукровим діабетом (стр.65-67)
Дитяча пульмонологія та алергологія: актуальні питання (стр.68-72)
Цікаві статті :
Знайти схожі


11.

Назва журналу :Международный неврологический журнал -2020р. т.16,N 1
Цікаві статті :
Kachmar O. O. Effect or Professor Kozyavkin method on hand function in children with cerebral palsy/ O. O. Kachmar [et al.] (стр.7-14)
Візит президента Kozyavkin Medical Group професора Володимира Козявкіна в Малайзію (стр.15)
Міщенко Т. С. Оцінка якості надання інсультної допомоги у стаціонарах за даними реєстру RES-Q/ Т. С. Міщенко [та ін.] (стр.17-23)
Semchyshyn M. G. The blood serum concentration of aluminium and lead in persons in peaceful territory with mild to moderate severity of the brain injury in acute and intermediate periods/ M. G. Semchyshyn, V. M. Shevaga (стр.24-28)
Muresanu D. F. Эффективность и безопасность применения Церебролизина для нейровосстановления после черепно-мозговой травмы средней и тяжелой степени: результаты исследования CAPTAIN II/ D. F. Muresanu [et al.] (стр.29-42)
Гичка К. М. Зміна глікозильних детермінант імуноглобулінів у хворих на розсіяний склероз як діагностичний маркер захворювання/ К. М. Гичка (стр.43-50)
Прокопів М. М. Ефективність застосування кверцетину в пацієнтів з ішемічним інсультом і коморбідною патологією/ М. М. Прокопів, С. В. Рогоза, М. В. Паливода (стр.53-58)
Куферіна Н. С. Клініко-неврологічна характеристика больового синдрому та особливості рухового стереотипу в молодих пацієнтів, які страждають від вертеброгенної дорсалгії шийно-плечової локалізації/ Н. С. Куферіна (стр.59-64)
Мищенко В. Н. Нейропластичность и постинсультные когнитивные нарушения (терапевтические возможности)/ В. Н. Мищенко, Л. П. Забродина (стр.65-72)
Літовченко Т. А. Особливості застосування ламотриджину в сучасному лікуванні епілепсії/ Т. А. Літовченко, О. Ю. Сухоносова, С. М. Коренєв (стр.75-82)
Бучакчийская Н. М. Нарушение осмотического баланса в условиях нетравматического субарахноидального кровоизлияния/ Н. М. Бучакчийская, К. Ю. Полковникова (стр.83-89)
Филимонов Д. А. Терморегуляторные эффекты производных трийодтиронина: in vivo исследование и обзор потенциальных нейропротекторных свойств/ Д. А. Филимонов [и др.] (стр.90-96)
Винник Ю. М. Структурно-морфометричні та клініко-енцефалографічні особливості епілепсії у хворих у пізньому відновниму періоді ішемічного інсульту (огляд літератури)/ Ю. М. Винник, І. Б. Ярощук (стр.97-102)
Юрій Іванович Головченко, Олексій Леонович Сіделковський (стр.103-104)
Скелетно-м’язовий біль у грудній клітці: диференціальна діагностика та лікування (стр.105-108)
Цікаві статті :
Знайти схожі


12.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Літовченко Т. А., Сухоносова О. Ю., Коренєв С. М.
Назва : Особливості застосування ламотриджину в сучасному лікуванні епілепсії
Місце публікування : Міжнародний неврологічний журнал. - 2020. - Т. 16, № 1. - С. 75-82 (Шифр МУ64/2020/16/1)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
Предметні рубрики: Ламотриджин
MeSH-головна: ЭПИЛЕПСИЯ -- EPILEPSY
ПРОТИВОСУДОРОЖНЫЕ СРЕДСТВА -- ANTICONVULSANTS
Анотація: Понад 70 млн осіб в усьому світі страждають від епілепсії — обтяжливого неврологічного захворювання, що може впливати на тривалість життя й призводити до інвалідності. Ламотриджин — це сучасний протиепілептичний препарат другого покоління. Порівняно з препаратами першого покоління (фенобарбітал, фенітоїн, примідон, карбамазепін, вальпроат) він відзначається меншою кількістю побічних ефектів і кращою переносимістю. Основний механізм дії ламотриджину пов’язаний із блокуванням натрієвих каналів. До того ж відомі впливи на кальцієві канали, ГАМКергічні, серотонінергічні ефекти. Комплексний механізм дії обумовлює широкий спектр показань при епілепсії, тобто можливе купірування як генералізованих, так і фокальних нападів. Ламотриджин відзначається лінійною фармакокінетикою. Він швидко й добре всмоктується при прийомі всередину: загальна біодоступність при пероральному прийомі становить 98 %, пікова концентрація у плазмі крові досягається через 1–3 год після прийому. На сьогодні ламотриджин має переконливо доведену ефективність як протиепілептичний препарат (як у монотерапії, так і в складі комбінованої терапії) при первинно-генералізованих тоніко-клонічних, простих і складних парціальних, вторинно-генералізованих нападах, абсансах і атипових абсансах, міоклонічних нападах, а також при синдромі Леннокса — Гасто у пацієнтів віком від 2 років і старше. Не менш важливим є й те, що ламотриджин також ефективний при асоційованих з епілепсією психічних порушеннях: епілептичній депресії, епілептичній дисфорії, епілептичних психозах, психомоторних і соматовегетативних еквівалентах нападів. Отже, ламотриджин є одним з новітніх протиепілептичних препаратів, який ефективно застосовується при лікуванні епілепсії в дітей і дорослих
Знайти схожі

13.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Літовченко Т. А., Сухоносова О. Ю., Екзархова А. І., Оленич В. Б.
Назва : Аналіз клініко-анамнестичних показників у дітей різних вікових груп, хворих на епілепсію
Місце публікування : Міжнародний медичний журнал. - 2020. - Т. 26, № 1. - С. 42-47 (Шифр МУ86/2020/26/1)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ЭПИЛЕПСИЯ -- EPILEPSY
ПАТОФИЗИОЛОГИЯ -- PHYSIOPATHOLOGY
КЛИНИЧЕСКИЕ ИССЛЕДОВАНИЯ КАК ТЕМА -- CLINICAL TRIALS AS TOPIC
АНАМНЕЗА СБОР -- MEDICAL HISTORY TAKING
ВОЗРАСТНЫЕ ГРУППЫ -- AGE GROUPS
ФАКТОРЫ РИСКА -- RISK FACTORS
ДЕТИ -- CHILD
Анотація: Подано результати вивчення особливостей клінічних проявів і анамнестичних даних у дітей різних вікових груп, які страждають на різні форми епілепсії
Знайти схожі

14.

Назва журналу :Міжнародний медичний журнал -2020р. т.26,N 1
Цікаві статті :
Курж О. М. Сучасні аспекти діагностики та лікування ішемічної хвороби серця/ О. М. Курж (стр.5-10)
Махаринська О. С. Множинні ендокринні неоплазії у практиці терапевта та лікаря сімейної медицини/ О. С. Махаринська [та ін.] (стр.11-15)
Бойко В. М. Зміни для мікрофлори тонкого кишечника у хворих із гострою кишковою непрохідністю/ В. М. Бойко [та ін.] (стр.16-18)
Кравцов О. В. Можливості імунологічних досліджень в оцінці готовності опікових ран до шкірної пластики/ О. В. Кравцов [та ін.] (стр.19-24)
Тимченко М. Є. Вибір тактики хірургічних втручань у хворих із високим ризиком розвитку неспроможності анастомозів/ М. Є. Тимченко (стр.25-28)
Вєсіч Т. Л. Особливості системи гемостазу у жінок із тромбофілією як один із причинних факторів невдалих спроб екстракорпорального запліднення/ Т. Л. Вєсіч, Д. Ш. Таравнех (стр.29-32)
Громакова И. А. Блокада иммунных контрольных точек при терапии рака грудной железы/ И. А. Громакова [и др.] (стр.33-38)
Садчикова М. В. Інгібітори циклінзалежних кіназ 4/6 у комбінації з інгібіторами ароматази у лікуванні метастатичного раку молочної залози (клінічне спостереження)/ М. В. Садчикова, Л. В. Синявіна, Н. М. Отченаш (стр.39-41)
Літовченко Т. А. Аналіз клініко-анамнестичних показників у дітей різних вікових груп, хворих на епілепсію/ Т. А. Літовченко [та ін.] (стр.42-47)
Абдуллаев Р. Я. Дегенеративная болезнь дисков у лиц молодого возраста. Методы медицинской визуализации/ Р. Я. Абдуллаев [и др.] (стр.48-51)
Куфтеріна Н. С. Особливості психоемоційних порушень у пацієнтів молодого віку, які страждають на хронічні радикулопатії вертеброгенного генезу/ Н. С. Куфтеріна (стр.52-55)
Кочина М. Л. Концепція організації інформаційних процесів у зоровій системі людини/ М. Л. Кочина, О. В. яворський, Н. М. Маслова (стр.56-60)
Мірошник Д. М. Застосування комплексного нуклеотидного препарату в лікуванні офтальмологічних проявів хвороби Шегрена/ Д. М. Мірошник (стр.61-63)
Овчаренко Ю. С. Аналіз доцільності застосування збагаченої тромбоцитами плазми у лікуванні андрогенетичної алопеції/ Ю. С. Овчаренко, О. А. Салєнкова (стр.64-67)
Крутько В. С. Влияние генотипической изменчивости m. tuberculosis на течение туберкулеза со множественной лекарственной устойчивостью/ В. С. Крутько [и др.] (стр.68-71)
Шевченко-Макаренко О. П. МікроРНК-122 як біологічний маркер хронічного вірусного гепатиту С/ О. П. Шевченко-Макаренко [та ін.] (стр.72-75)
Боброва О. В. Шляхи вирішення проблеми профілактики та основні реабілітаційні заходи при токсоплазмозі в Україні/ О. В. Боброва [та ін.] (стр.76-82)
Литвин К. Ю. Клінічні паралелі при інфекційних захворюваннях центральної нервової системи у пацієнтів із ВІЛ/ К. Ю. Литвин [та ін.] (стр.83-87)
Грек І. І. Якість життя хворих на вперше діагностований туберкульоз легень в умовах уживання алкоголю/ І. І. Грек [та ін.] (стр.88-92)
Цікаві статті :
Знайти схожі


15.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Літовченко Т. А., Бородай О. М., Кас Ю. В.
Назва : Особливості клінічних проявів посттравматичних нейропатій і плексопатій внаслідок вогнепальних та невогнепальних ушкоджень кінцівок
Місце публікування : Міжнародний медичний журнал. - 2020. - Т. 26, № 3. - С. 45-48 (Шифр МУ86/2020/26/3)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: НЕРВНОЙ СИСТЕМЫ ПЕРИФЕРИЧЕСКОЙ БОЛЕЗНИ -- PERIPHERAL NERVOUS SYSTEM DISEASES
КОНЕЧНОСТИ ВЕРХНЕЙ ТРАВМЫ -- ARM INJURIES
КОНЕЧНОСТИ НИЖНЕЙ ТРАВМЫ -- LEG INJURIES
РАНЫ ОГНЕСТРЕЛЬНЫЕ -- WOUNDS, GUNSHOT
МОНОНЕВРОПАТИИ -- MONONEUROPATHIES
ПЛЕЧЕВОГО СПЛЕТЕНИЯ НЕВРОПАТИЯ -- BRACHIAL PLEXUS NEUROPATHIES
КЛИНИЧЕСКОЕ ИССЛЕДОВАНИЕ -- CLINICAL TRIAL
Анотація: Розглянуто проблему посттравматичних нейропатій та плексопатій, що розвинулися у результаті вогнепальних поранень і невогнепальних ушкоджень кінцівок. Визначено особливості їх клініко−неврологічних проявів. Підкреслено необхідність своєчасної діагностики та лікування нейро− та плексопатій
Знайти схожі

16.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Літовченко Т. А.
Назва : Цереброваскулярні захворювання й деменції: сучасні погляди на діагностику та лікування симптоматичної епілепсії в осіб похилого віку
Місце публікування : Міжнародний неврологічний журнал. - 2020. - Т. 16, № 3. - С. 69-79 (Шифр МУ64/2020/16/3)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ЭПИЛЕПСИЯ -- EPILEPSY
МОЗГОВОГО КРОВООБРАЩЕНИЯ РАССТРОЙСТВА -- CEREBROVASCULAR DISORDERS
ДЕМЕНЦИЯ -- DEMENTIA
АЛЬЦГЕЙМЕРА БОЛЕЗНЬ -- ALZHEIMER DISEASE
КОМОРБИДНОСТЬ -- COMORBIDITY
ДИАГНОСТИЧЕСКИЕ МЕТОДЫ И ПРОЦЕДУРЫ -- DIAGNOSTIC TECHNIQUES AND PROCEDURES
ЛЕКАРСТВЕННАЯ ТЕРАПИЯ -- DRUG THERAPY
ПРОТИВОСУДОРОЖНЫЕ СРЕДСТВА -- ANTICONVULSANTS
ПОЖИЛЫЕ -- AGED
Анотація: Епілепсія — одне з найпоширеніших захворювань нервової системи в людей похилого віку, займає 3-тє місце після цереброваскулярних захворювань та деменцій. Прогнозувалося, що до 2020 року число випадків епілепсії в людей похилого віку становитиме половину від усіх нових випадків епілепсії. Епілепсія, що вперше виникає в людей похилого віку (new onset), в основному є наслідком накопичених пошкоджень мозку та інших вторинних факторів. До найпоширеніших етіологічних факторів розвитку епілепсії в літніх людей відносяться цереброваскулярні захворювання, нейродегенеративні захворювання з когнітивним порушенням, внутрішньомозкові пухлини та черепно-мозкові травми. Інсульт та інші цереброваскулярні захворювання є найважливішими факторами ризику виникнення епілепсії в літньому віці — 30–50 % серед усіх виявлених причин. Первинні нейродегенеративні розлади становлять ~ 10–20 % усіх виявлених причин епілепсії в літніх людей. Перший вогнищевий ранній епілептичний напад не обов’язково лікувати. Пізні судоми після цереброваскулярної події, особливо повторні, є показанням до лікування протиепілептичними препаратами (ПЕП) — ризик повторення становить 71,5 %. При виникненні навіть однократних неспровокованих судом на тлі хронічної цереброваскулярної хвороби ПЕП необхідні. Перший епілептичний напад на тлі хвороби Альцгеймера та інших первинних нейродегенерацій є показанням до початку лікування, що не тільки значно покращує прогноз епілепсії, а й уповільнює прогресування когнітивної дисфункції. Рекомендоване застосування ПЕП, що не пригнічують когнітивні функції, не впливають на метаболізм ліпідів, вагу, не викликають аритмій, мінімально взаємодіють з іншими препаратами. Препаратами вибору для пацієнтів похилого віку, особливо з когнітивними порушеннями (унаслідок дегенеративних захворювань, цереброваскулярних захворювань та ін.) мають бути леветирацетам (Левіцитам) і ламотриджин (Ламотрин), по можливості як монотерапія
Знайти схожі

17.

Назва журналу :Міжнародний медичний журнал -2020р. т.26,N 3
Цікаві статті :
Филенко Я. М. Клінічне і терапевтичне значення адипокінів у пацієнтів із хронічною хворобою нирок/ Я. М. Филенко (стр.5-9)
Філик О. В. Зміни показників оксигенації у дітей із дихальною недостатністю/ О. В. Філик (стр.10-13)
Бойко В. В. Застосування ентеросорбції для профілактики ендотоксемії при гострій непрохідності кишечника/ В. В. Бойко [та ін.] (стр.14-17)
Велигоцький М. М. Показання до панкреатодуоденальної резекції у лікуванні ускладнених форм хронічного панкреатиту/ М. М. Велигоцький [та ін.] (стр.18-22)
Бойко В. В. Причини несприятливих наслідків хірургічного лікування пацієнтів зі стенозуючими захворюваннями стравоходу/ В. В. Бойко [та ін.] (стр.23-27)
Бойко В. В. Морфологічна оцінка ефективності некрофасціотомії та інфільтрації озонованим фізіологічним розчином ділянки глибокого циркулярного опіку шкіри з підлеглими тканинами, ускладненого компартмент-синдромом/ В. В. Бойко [та ін.] (стр.28-33)
Кузьміна І. Ю. Сучасні принципи ведення жінок з аномальними матковими кровотечами з урахуванням стану системи згортання крові/ І. Ю. Кузьміна, О. А. Кузьміна (стр.34-39)
Доленко О. В. Етіопатогенетичні аспекти, клініко-діагностичні критерії та комплексний підхід до лікування метаболічного синдрому у жінок репродуктивного віку/ О. В. Доленко (стр.40-44)
Літовченко Т. А. Особливості клінічних проявів посттравматичних нейропатій і плексопатій внаслідок вогнепальних та невогнепальних ушкоджень кінцівок/ Т. А. Літовченко, О. М. Бородай, Ю. В. Кас (стр.45-48)
Черненко М. Є. Про необхідність створення персоналізованих програм реабілітації пацієнтів із демієлінізуючою патологією/ М. Є. Черненко (стр.49-52)
Шушляпіна Н. О. Особливості швидкості капілярного кровообігу у пацієнтів із патологією внутрішньоносових структур та порушенням носового дихання/ Н. О. Шушляпіна, А. В. Лупир, О. Є. Чернякова (стр.53-59)
Сердюк О. І. Захворюваність дітей України на хвороби верхніх дихальних шляхів, вуха та соскоподібного відростка: сучасні аспекти/ О. І. Сердюк, С. О. Самусенко, І. В. Філатова (стр.60-66)
Болотна Л. А. Порівняльна оцінка рівня β-дефензину у хворих на хронічну екзему різної тяжкості/ Л. А. Болотна, К. І. Лисенко (стр.67-71)
Малий В. П. Клініка та ускладнення коронавірусної хвороби COVID-19 з елементами патогенезу/ В. П. Малий, І. В. Андрусович (стр.72-78)
Сорокіна О. Г. Вікові особливості перебігу деяких форм герпесвірусної інфекції/ О. Г. Сорокіна [та ін.] (стр.79-82)
Шевченко-Макаренко О. П. Клінічне значення рівня експресії мікроРНК-29А у хворих на хронічний вірусний гепатит С/ О. П. Шевченко-Макаренко (стр.83-86)
Новікова А. С. Сучасні аспекти ультразвукової діагностики ендометріоїдних гетеротопій органів порожнини малого тазу/ А. С. Новікова, І. Ю. Кузьміна (стр.87-92)
Цікаві статті :
Знайти схожі


18.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Мушегян М. М., Літовченко Т. А., Войтюк А. О.
Назва : Оцінка клінічних показників хворих на симптоматичну судинну епілепсію з хронічними порушеннями мозкового кровообігу
Місце публікування : Міжнародний неврологічний журнал. - Київ, 2019. - N 4. - С. 32-38 (Шифр МУ64/2019/4)
Примітки : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна: МОЗГА ГОЛОВНОГО ИШЕМИЯ -- BRAIN ISCHEMIA
ЭПИЛЕПСИЯ -- EPILEPSY
Анотація: Серед механізмів виникнення епілепсії в осіб старшого віку провідну роль відіграє хронічна ішемія головного мозку, пов’язана з повільно прогресуючою недостатністю його кровопостачання. Значна поширеність цереброваскулярної патології в осіб літнього віку та її наслідків у вигляді судинної епілепсії визначає актуальність вивчення особливостей її патогенезу, клінічного перебігу та ефективності лікування. Метою роботи була порівняльна оцінка клінічних, функціональних і гемодинамічних особливостей перебігу хронічної ішемії головного мозку хворих з епілептичними нападами та без них. Матеріали та методи. Нами проведено ретроспективний і проспективний аналіз історій хвороби 76 хворих із хронічним порушенням мозкового кровообігу, у 38 з яких спостерігалися епілептичні напади (перша група) та в яких нападів не було (друга група). Результати. В обох досліджуваних групах хворих вірогідно частіше спостерігалися друга стадія дисциркуляторної енцефалопатії та другий ступінь гіпертензивної хвороби. У хворих першої групи складні парціальні напади, що генералізувалися, вірогідно частіше спостерігалися у чоловіків, ніж у жінок (8 (47 %) чоловіків і 2 (9,5 %) жінки; χ2 = 5,65; р 0,05); абсанси зареєстровані в 1 (5,9 %) чоловіка та 5 (23,8 %) жінок; тоніко-клонічні напади вірогідно частіше спостерігалися у чоловіків, ніж у жінок (17 (100 %) чоловіків і 12 (57 %) жінок; χ2
Знайти схожі

19.

Назва журналу :Международный неврологический журнал -2019р.,N 4
Цікаві статті :
Мальцев Д. В. Синдром хронічної втоми, асоційований з герпесвірусними інфекціями/ Д. В. Мальцев (стр.11-23)
Дуве Х. В. Структурно-морфометричні особливості головного мозку у пацієнтів, які перенесли аневризмальний субарахноїдальний кривовилив/ Х. В. Дуве (стр.26-31)
Мушегян М. М. Оцінка клінічних показників хворих на симптоматичну судинну епілепсію з хронічними порушеннями мозкового кровообігу/ М. М. Мушегян, Т. А. Літовченко, А. О. Войтюк (стр.32-38)
Capriati A. Внутримышечные инъекции декскетопрофена трометамола при острой боли в нижней части спины/ A. Capriati [et al.] (стр.39-42)
Brainin M. Церебролізин - багатоцільовий засіб для відновлення після інсульту/ M. Brainin (стр.43-50)
Кирилова Л. Г. Епілептичний міоклонус повік з абсансами (синдром Дживонса): огляд літератури й клінічне спостереження/ Л. Г. Кирилова [та ін.] (стр.51-56)
Орос М. М. Локальний біль у спині: сучасний погляд на діагностику і фармакотерапію/ М. М. Орос, Г. В. Палагута (стр.57-64)
Копчак О. О. Особливості лікувальної тактики при коморбідності інсомнії та тривоги: в пошуках безпечної альтернативи бензодіазепінів/ О. О. Копчак (стр.67-73)
Чистик Т. Нейропротективная терапия хронической вестибулярной дисфункции/ подгот. Т. Чистик (стр.74-76)
Орос М. М. Біль у тазу як міждисциплінарна проблема: деякі аспекти/ М. М. Орос, Н. В. Фыстер (стр.79-82)
Бурчинский С. Г. Возможности антиоксидантной фармакотерапии при хронической ишемии головного мозга/ С. Г. Бурчинский (стр.83-87)
Малець М. Діагностика, лікування й прогнозування епілептичних нападів у дітей із гідроцефалією/ М. Малець (стр.88-92)
Марусиченко В. В. Скелетно-мышечные болевые синдромы: от патогенетических особенностей к рациональным терапевтическим подходам/ В. В. Марусиченко (стр.93-97)
Шаймурзин М. Р. Спинальные мышечные атрофии у детей: эпидемиология, фенотипические особенности и современные возможности ранней клинико-инструментальной диагностики/ М. Р. Шаймурзин (стр.98-105)
Коваленко О. Є. Рефлексотерапія в Україні: фундатор та послідовники. До 90-річчя від дня народження професора Мачерет Євгенії Леонідівни/ О. Є. Коваленко [та ін.] (стр.106-111)
Melville N. A. Ретинальный слой истончается при прогрессировании рассеянного склероза/ N. A. Melville (стр.112-113)
Цікаві статті :
Знайти схожі


20.

Назва журналу :НейроNEWS -2018р.,N 1
Цікаві статті :
Наумець І. Українська психіатрія: Quo Vadis?/ І. Наумець (стр.6-10)
Бабкина Ю. А. Новое в неврологии/ Ю. А. Бабкина (стр.11-13)
Мар’єнко Л. Б. Нові класифікації епілепсії та епілептичних нападів: шляхи впровадження в Україні/ Л. Б. Мар’єнко, Т. А. Літовченко, А. Є. Дубенко (стр.14-18)
Актуальні питання сучасної неврології. За матеріалами Першого українського регіонального конгресу Controversies in Neurology (23–24 листопада 2017 р., Київ, Україна) (стр.19-22)
Усі батьки мають шукати неповторний шлях до своєї дитини (стр.24-26)
Організація охорони психічного здоров’я на робочому місці: приклад Австралії/ Н. А. Марута (стр.27)
Марута Н. А. Современные возможности антипсихотической терапии/ Н. А. Марута (стр.29-32)
Koваль I. Синдром емоційного вигорання в лікарів онкологічного профілю та шляхи його подолання/ I. Koваль (стр.35-37)
Калашник Л. Применение мемантина при болезни Альцгеймера в монотерапии/ Л. Калашник (стр.38-40)
Новий шлях загибелі мозку при хворобі Альцгеймера (стр.40)
Романів O. Від апендициту до суїциду/ O. Романів, К. Погоріляк, M. Устюгова (стр.42-44)
Ячнік О. Настанова щодо скринінгу, діагностики та лікування депресії у дорослих пацієнтів та осіб підліткового віку/ О. Ячнік (стр.46-52)
Крамар Ю. Настанови щодо ведення пацієнтів із шизофренією/ Ю. Крамар (стр.53-55)
Родинні трагедії Івана Франка (стр.56-62)
Цікаві статті :
Знайти схожі


 1-20    21-38 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)