Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (3)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Махнюк, В. М.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 60
Показані документи з 1 по 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60 
1.


    Стирта, З. В.
    Санітарно-епідеміологічне обгрунтування умов розміщення сучасних підприємств з виготовлення асфальтобетону малої потужності з урахуванням змін у технології / З. В. Стирта, В. М. Махнюк // Довкілля та здоров’я. - 2020. - N 4. - С. 46-52


MeSH-головна:
ПРОМЫШЛЕННЫЕ МАТЕРИАЛЫ -- MANUFACTURED MATERIALS
ВОЗДУХА ЗАГРЯЗНИТЕЛИ ПРОМЫШЛЕННЫЕ -- AIR POLLUTANTS, OCCUPATIONAL
САНИТАРНО-ЭПИДЕМИОЛОГИЧЕСКИЕ СЛУЖБЫ -- SANITARY-EPIDEMIOLOGIC SERVICE (законодательство и юриспруденция)
Анотація: Метою роботи було санітарно-епідеміологічне та еколого-гігієнічне обґрунтування умов розміщення асфальтобетонних заводів (АБЗ) малої потужності, розробка гігієнічних критеріїв до їх розташування з урахуванням новітнього вітчизняного санітарного, екологічного та містобудівного законодавств та вимог директив Європейського Союзу. Проаналізовано санітарне законодавство України 1971 та 1996 років у частині унормування санітарно-захисної зони (СЗЗ) для АБЗ та порівняння з аналогічними нормативами європейських країн. За результатами наукової санітарно-епідеміологічної експертизи проектних матеріалів щодо обґрунтування СЗЗ для вітчизняних АБЗ малої потужності (80% з яких введено в експлуатацію до 1996 року) встановлено наступне. Усі досліджені підприємства працюють на готовому бітумі з впровадженням природоохоронних заходів шляхом використання високоефективних пилогазоочисних систем, що значною мірою скоротило валові викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря та зменшило вплив на довкілля та прилеглу сельбищну територію, що відповідає вимогам Директиви 2010/75/ЄС Європейського Парламенту та Ради з промислових викидів (інтегроване запобігання та контроль забруднення) від 24 листопада 2010 року. Впровадження природоохоронних заходів з використанням високоефективних пилогазоочисних систем на існуючих АБЗ малої потужності забезпечило відсутність перевищень ГДК специфічних забруднюючих речовин на відстанях, які були меншими за нормативну СЗЗ в 1,5-3,0 рази, що дало підстави для обґрунтування використання нового підходу до встановлення СЗЗ – за розрахунковим методом під час будівництва нових чи реконструкції існуючих АБЗ малої потужності.
Целью работы было санитарно-эпидемиологическое и эколого-гигиеническое обоснование условий размещения АБЗ малой мощности, разработка гигиенических критериев к их размещению с учетом новейшего отечественного санитарного, экологического и градостроительного законодательства и требований директив Европейского Союза. Проанализировано санитарное законодательство Украины 1971 и 1996 годов в части нормирования СЗЗ для АБЗ по сравнению с аналогичными нормативами европейских стран. По результатам научной санитарно-эпидемиологической экспертизы проектных материалов по обоснованию СЗЗ для отечественных АБЗ малой мощности (80% из которых введено в эксплуатацию до 1996 года) установлено следующее. Все исследуемые предприятия работают на готовом битуме с внедрением природоохранных мероприятий путем использования высокоэффективных пылегазоочистительных систем, что в значительной степени сократило валовые выбросы загрязняющих веществ в атмосферный воздух и уменьшило влияние на окружающую среду и прилегающую селитебную территорию, что отвечает требованиям Директивы 2010/75/ЕС Европейского Парламента и Совета по промышленным выбросам (интегрированное предотвращение и контроль загрязнения) от 24 ноября 2010 года. Внедрение природоохранных мероприятий с использованием высокоэффективных пылегазоочистительных систем на существующих АБЗ малой мощности обеспечило отсутствие превышений ПДК специфических загрязняющих веществ на расстояниях, которые были меньше нормативной СЗЗ в 1,5-3,0 раза, что дало основание для обоснования использования нового подхода при установлении СЗЗ – по расчетному методу при строительстве новых или реконструкции существующих АБЗ малой мощности.
Дод.точки доступу:
Махнюк, В. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

2.


   
    Стан професійного стресу у медичних працівників, протидії та його подолання / В. В. Чорна [та ін.] // Довкілля та здоров’я. - 2022. - N 2. - С. 53-62


MeSH-головна:
МЕДИЦИНСКИЙ ПЕРСОНАЛ -- MEDICAL STAFF
ПРОФЕССИОНАЛЬНОЕ ВЫГОРАНИЕ -- BURNOUT, PROFESSIONAL (профилактика и контроль)
Анотація: У статті подано аналіз стану професійного та емоційного вигорання/стресу у медичних працівників сфери охорони здоров’я України та зарубіжжя. Висвітлено основні причини професійного вигорання/стресу, їхні фактори та наслідки. Вказані результати досліджень свідчать про неналежні умови праці та наявність шкідливих професійних факторів, які призводять до високого рівня емоційного виснаження, деперсоналізації, редукції професійних досягнень, що негативно впливає на виконання професійних обов’язків кожним другим медпрацівником та вимагає надання їм амбулаторного лікування з метою запобігання переходу синдромів ПРЕВ та професійного вигорання у хвороби. Нами було рекомендовано заходи щодо запобігання професійного вигорання/стресу у медичних працівників сфери охорони здоров’я України. Перспективою подальшого дослідження є вивчення проблеми професійного вигорання/стресу, протидія та створення ефективної системи профілактики психічного здоров’я медичного персоналу та населення України.
В статье представлен анализ состояния профессионального и эмоционального выгорания/стресса у медицинских работников сферы здравоохранения Украины и зарубежья. Отражены основные причины профессионального выгорания/стресса, их факторы и последствия. Указанные результаты исследований свидетельствуют о ненадлежащих условиях труда и наличии вредных профессиональных факторов, которые приводят к высокому уровню эмоционального истощения, деперсонализации, редукции профессиональных достижений, что негативно влияет на выполнение профессиональных обязанностей каждым вторым медработником и требует предоставления им амбулаторного лечения с целью предотвращения преобразования синдромов ПРЭВ и профессионального выгорания в болезни. Нами были рекомендованы меры по предотвращению профессионального выгорания/стресса у медицинских работников сферы здравоохранения Украины. Перспективой дальнейшего исследования является изучение проблемы профессионального выгорания/стресса, противодействие и создание эффективной системы профилактики психического здоровья медицинского персонала и населения Украины.
Дод.точки доступу:
Чорна, В. В.
Махнюк, В. М.
Могильний, С. М.
Хлєстова, С. С.
Подолян, В. М.
Фурман, Л. Б.
Ларченко, І. В.
Чайка, А. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

3.


   
    Ставлення медичних працівників сфери охорони психічного здоров’я до власного здоров’я [Текст] / В. В. Чорна [та ін.] // Медичні перспективи. - 2021. - Т. 26, № 2. - С. 188-196. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ПСИХИЧЕСКОГО ЗДОРОВЬЯ СЛУЖБЫ -- MENTAL HEALTH SERVICES (законодательство и юриспруденция, использование, организация и управление, стандарты, статистика, тенденции)
ПСИХИАТРИЯ -- PSYCHIATRY (законодательство и юриспруденция, кадры, организация и управление, стандарты, статистика)
МЕДИЦИНСКИЙ ПЕРСОНАЛ -- MEDICAL STAFF (использование, психология, стандарты, статистика, тенденции, этика)
ПСИХИЧЕСКОЕ ЗДОРОВЬЕ -- MENTAL HEALTH (кадры, стандарты, статистика, тенденции, этика)
Анотація: У статті представлені результати теоретичного та експериментального досліджень ступенів ціннісно-мотиваційного, пізнавального, емоційного та поведінкового компонентів у медичних працівників психіатричних закладів охорони здоров’я щодо питання: ставлення до свого власного здоров’я. Визначено ступінь ризику та цінність особистого здоров’я медичних працівників. Розкрито основні складові та фактори, що впливають на ставлення до особистого здоров’я. Проаналізовано усвідомлення власних емоційно-когнітивних переживань медичного персоналу психіатричних закладів охорони здоров’я щодо ставлення до їхнього власного здоров’я, його збереження та зміцнення. За результатами досліджень ціннісно-мотиваційної складової у медичних працівників психіатричних закладів охорони здоров’я в ієрархії цінностей у житті встановлено, що особисте здоров’я, на думку 15,2% чоловіків – представників середнього медичного персоналу (СМП), 15,1% жінок лікарів-психіатрів та жінок ШМД, 14,8% чоловіків лікарів-психіатрів, знаходиться на другому місці. У разі погіршення власного здоров’я 35,6% жінок та 35,5% чоловіків лікарів-психіатрів займаються самолікуванням, аналогічна тенденція і серед ШМД (31,3% – жінок ШМД, 31,5% – чоловіки ШМД). Не звертають увагу на хворобу жінки лікарі-психіатри у 25,8% випадках та чоловіки ШМД у 23,1% випадках, що призводить до виникнення професійних захворювань та хронічних хвороб. При цьому профзахворювання серед лікарів та ШМД не перевищують 10% від загальної кількості профзахворювань по Україні, що пояснюється самолікуванням та несвоєчасним зверненням. Тому статистичні дані професійних захворювань медичних працівників закладів охорони здоров’я є свідомо заниженими порівняно з фактичними
Дод.точки доступу:
Чорна, В. В.
Махнюк, В. М.
Хлєстова, С. С.
Гуменюк, Н. І.
Чайка, Г. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

4.


    Сердюк, А. М.
    Обґрунтування розробки нової класифікації суб’єктів господарювання в Україні за ступенем ризику для санітарного та епідемічного благополуччя населення [Текст] / А. М. Сердюк, В. М. Махнюк // Журнал Національної Академії Медичних Наук України. - 2014. - Т. 20, № 3. - С. 324-330


MeSH-головна:
ПРОФЕССИОНАЛЬНАЯ ГИГИЕНА -- OCCUPATIONAL HEALTH (законодательство и юриспруденция)
КЛАССИФИКАЦИЯ -- CLASSIFICATION
ЭПИДЕМИОЛОГИЧЕСКИЕ ФАКТОРЫ -- EPIDEMIOLOGIC FACTORS
Дод.точки доступу:
Махнюк, В. М.


Знайти схожі

5.


   
    Санітарно-гігієнічна оцінка проектів будівництва загальноосвітніх навчальних закладів у м. Києві [Текст] / Н. С. Полька [та ін.] // Довкілля та здоров’я. - 2010. - № 2. - С. 27-31

Рубрики: Санитария

   Гигиена


   Школы


   Строительные сооружения, стандарты безопасности


Дод.точки доступу:
Полька, Н. С.
Махнюк, В. М.
Бургазлій, Н. П.
Гозак, С. В.
Могильний, Н. П.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

6.


   
    Ризиковий підхід до санітарно-епідеміологічної оцінки розміщення сучасних автозаправних станцій / С. М. Могильний [та ін.] // Довкілля та здоров’я. - 2017. - N 2. - С. 35-38


MeSH-головна:
БЕНЗИН -- GASOLINE (вредные воздействия)
КАНЦЕРОГЕНЫ В ОКРУЖАЮЩЕЙ СРЕДЕ -- CARCINOGENS, ENVIRONMENTAL (вредные воздействия)
ПРОФЕССИОНАЛЬНЫХ ВРЕДНОСТЕЙ ВОЗДЕЙСТВИЕ -- OCCUPATIONAL EXPOSURE (вредные воздействия)
Анотація: Доведено необхідність впровадження на існуючих та проектованих АЗС обладнання для утримання канцерогенних випаровувань при заправках транспортних засобів, що забезпечить зменшення забруднення прошарку повітря робочої зони працівників АЗС та довкілля прилеглої житлової забудови.
Доказана необходимость внедрения на существующих и проектируемых АЗС оборудования для удержания канцерогенных испарений при заправках транспортных средств, что обеспечит уменьшение загрязнения прослойки воздуха рабочей зоны работников АЗС и окружающей среды прилегающих жилых застроек.
Дод.точки доступу:
Могильний, С. М.
Махнюк, В. М.
Черниченко, І. О.
Литвиченко, О. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

7.


    Полька, Н. С.
    Гігієнічна оцінка організації харчування загальноосвітніх закладів у сучасних умовах [Текст] / Н. С. Полька, М. П. Гуліч, В. М. Махнюк // Довкілля та здоров’я : Наук. журн. з пробл. мед. екології, гігієни, охорони здоров’я та екол. безпеки . - 2006. - Т. 38, № 3. - С. 62-66.

Рубрики: Питания оценка

   Школьники


   Детей питание


Дод.точки доступу:
Гуліч, М. П.
Махнюк, В. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

8.


    Полька, Н. С.
    Актуальні питання експертизи у гігієні планування населенних місць як основної складової запобіжного державного санітарно-епідеміологічного нагляду [Текст] / Н. С. Полька, В. М. Махнюк, М. В. Соколовський // Довкілля та здоров’я. - 2009. - № 3. - С. 50-53

Рубрики: Санитарно-эпидемиологическая служба

   Социально-экономические факторы


   Гигиена


   Украина


Дод.точки доступу:
Махнюк, В. М.
Соколовський, М. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

9.


   
    Показники захворюваності і поширеності та сучасні погляди на профілактику хвороб [Текст] = Morbidity indicators and dissemination and modern attitudes on disease prevention / В. В. Чорна [та ін.] // Вісник Вінницького нац. мед. ун-ту. - 2020. - Т. 24, № 1. - С. 158-164. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
ЭЛЕКТРОННЫЕ МЕДИЦИНСКИЕ КАРТЫ -- ELECTRONIC HEALTH RECORDS (использование, статистика, тенденции)
ЗАБОЛЕВАЕМОСТЬ -- MORBIDITY (тенденции)
ПОПЕРЕЧНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ -- CROSS-SECTIONAL STUDIES (методы, статистика, тенденции)
МАТЕМАТИЧЕСКИЕ КОНЦЕПЦИИ -- MATHEMATICAL CONCEPTS
ПРОФИЛАКТИЧЕСКАЯ МЕДИЦИНА -- PREVENTIVE MEDICINE (методы, статистика, тенденции)
Анотація: Мета роботи — визначити і проаналізувати показники захворюваності та поширеності хвороб населення України в порівнянні з показниками країн ЄС, провести аналіз здоров’я і розробити заходи профілактики. Матеріалами дослідження стали статистичні дані Державної служби статистики України та Центру медичної статистики МОЗ України за 1995–2018 рр., Форми №18 МОЗ України “Звіт про роботу з контролю за факторами навколишнього середовища, які впливають на стан здоров’я населення” за період 2008–2016 рр. У роботі використовували контент-аналіз вітчизняних і зарубіжних наукових джерел, бібліосемантичний, аналітичний і статистичний методи досліджень. Встановлено, що за період з 1995 по 2017 рр. показники захворюваності населення України знизилися на 18,2% і поширеності на 12,0%. Перше місце займають хвороби системи кровообігу — 52,1% і 50,2%; друге місце — хвороби органів дихання, цей показник постійний і становить 8,1%; третє місце належить хворобам органів травлення — 9,4% і 10,1% відповідно в 2010 р. та 2017 р. Епідемію туберкульозу в Україні ВООЗ визнала з 1995 по 2005 роки (21,5 / 39,5 тис. 1995/2005 рр. діагноз, встановлений вперше). Темп приросту становив +32,9% (1995 / 2005рр.), далі він поступово знижувався і за 2018 р темп приросту дорівнював 28,5% (1995/2018 рр.). За статистичними даними щорічно 170 тис. особам ставлять діагноз рак, до 90 тис. хворих помирають від цієї хвороби, 35–37% з яких — особи в працездатному віці. Таким чином, в Україні в структурі причин смертності лідирують хвороби системи кровообігу, злоякісні новоутворення, травми та отруєння; в структурі захворюваності — хвороби органів дихання, хвороби органів кровообігу; викликають стурбованість ВІЛ-інфекції та туберкульоз, а також рівень поширеності психічних розладів органічного походження та шкідливі звички. Необхідними заходами щодо поліпшення стану охорони здоров’я в рамках порушених питань вважаємо проведення модернізації та комплектації закладів охорони здоров’я України сучасним обладнання з поліпшенням матеріально-технічної бази і збільшенням фінансування; введення єдиної електронної системи обміну медичною інформацією; своєчасні і регулярні профілактичні огляди населення; використання різних форм навчання населення з формування здорового способу життя при відсутності на телебаченні реклами, яка несе шкідливу інформацію
The purpose of the work is to determine and analyze the incidence and prevalence of diseases in the population of Ukraine in comparison with the EU countries, to analyze the determinants of health and to develop prevention measures for this problem. The materials of the study were statistical data of the State Statistics Service of Ukraine and the Center for Medical Statistics of the Ministry of Health of Ukraine for 1995–2018, Forms №18 of the Ministry of Health of Ukraine “Report on the control of environmental factors affecting public health” for 2008–2016. The work used content analysis of domestic and foreign scientific sources, bibliosemantic, analytical and statistical research methods. It is established that for the period from 1995 to 2017, the incidence rates of the population of Ukraine decreased by 18.2% and prevalence by 12.0%. The first place is occupied by diseases of the circulatory system — 52.1% and 50.2%; second place — respiratory diseases, this figure is constant and is 8.1%; third place belongs to diseases of the digestive system — 9.4% and 10.1%, respectively, in 2010 and 2017. The epidemic of tuberculosis in Ukraine was recognized by the WHO from 1995 to 2005 (21.5/39.5 thousand 1995/2005 diagnosis established for the first time). The growth rate was +32.9% (1995/2005), then it gradually decreased and in 2018 the growth rate was 28.5% (1995/2018). According to statistics, annually 170 thousand people are diagnosed with cancer, up to 90 thousand patients die from this disease, 35-37% of whom are people of working age. Thus, in Ukraine, diseases of the circulatory system, malignant neoplasms, injuries and poisonings are in the lead in the structure of causes of death; in the structure of morbidity — respiratory diseases, circulatory diseases; cause concern about HIV and tuberculosis, as well as the prevalence of mental disorders of organic origin and bad habits. We consider it necessary to take measures to improve the state of health care in the framework of the issues raised by modernization and staffing of health care facilities in Ukraine with modern equipment with improved material and technical base and increased funding; introduction of a single electronic system for the exchange of medical information; timely and regular preventive examinations of the population; the use of various forms of educating the population on the formation of a healthy lifestyle in the absence of television advertising that carries harmful information
Дод.точки доступу:
Чорна, В. В.
Хлєстова, С. С.
Гуменюк, Н. І.
Махнюк, В. М.
Сидорчук, Т. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

10.


   
    Питання стигматизації психічно хворих з боку студентів медиків та медичного персоналу психіатричних закладів та заходи з її мінімізації [Текст] = Issues of stigmatization to mental patients from medical students and medical staff of psychiatric institutions and measures for its minimization / В. В. Чорна [та ін.] // Вісник Вінницького нац. мед. ун-ту. - 2020. - Т. 24, № 2. - С. 309-315. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
СТУДЕНТЫ МЕДИЦИНСКИХ УЧЕБНЫХ ЗАВЕДЕНИЙ -- STUDENTS, HEALTH OCCUPATIONS (психология)
МЕДИЦИНСКИЙ ПЕРСОНАЛ БОЛЬНИЧНЫЙ -- MEDICAL STAFF, HOSPITAL (тенденции, этика)
ПСИХИАТРИЧЕСКОЕ ОТДЕЛЕНИЕ БОЛЬНИЦЫ -- PSYCHIATRIC DEPARTMENT, HOSPITAL (кадры, тенденции, этика)
ПСИХИЧЕСКИ БОЛЬНЫЕ ЛИЦА -- MENTALLY ILL PERSONS (законодательство и юриспруденция, психология)
СОЦИАЛЬНАЯ СТИГМА -- SOCIAL STIGMA
АНКЕТИРОВАНИЕ -- QUESTIONNAIRES (использование, стандарты)
УКРАИНА -- UKRAINE
Анотація: Метою дослідження було виявлення наявності серед студентів медичних освітніх закладів і медичного персоналу психіатричних закладів стигматизації до психічно хворих, встановлення причин і розробка заходів по її мінімізації. У роботі використані методи: бібліосемантічній, історичний, контент-аналіз, а також метод анкетування з використанням спеціально розробленої анкети. За допомогою Telegram, програмного забезпечення Microsoft Excel 2003, анонімно опитано 1062 студента 4–5 курсів медичних закладів вищої освіти (ЗВО) України. Середній вік студентів становив від 20 до 22 років – 913 (85,9%); від 23 до 24 років – 119 (11,3%) і від 25 до 26 років – 30 (2,8%). Встановлено, що 93,8% респондентів з усієї кількості опитаних студентів переконані, що особи, які мають психічні захворювання потребують особливого ставлення; 87,9% – переконані, що особи, які мають психічні захворювання, несуть загрозу суспільству; 17,3% респондентів були свідками приниження психічних хворих з боку працюючого медичного персоналу в присутності студентів-медиків. Факт, але в 2,1% випадках майбутні лікарі дозволяли собі під час навчання ображати хворих, які перебували на стаціонарному лікуванні в психіатричних закладах охорони здоров’я. Таким чином, спадок радянської системи медичної освіти в сфері підготовки молодих фахівців для галузі охорони психічного здоров’я в Україні, яка, на жаль, не зазнала істотних структурних змін, відображається в поведінці працюючого медичного персоналу психіатричних лікарень і поглядах майбутніх лікарів. Стигматизація психічних хворих здійснювалася кожним четвертим медичним працівником (24,5%) в психіатричних закладах м. Одеса і кожним п’ятим медичним працівником в психіатричних закладах м. Полтава (21,4%) та м. Чернівці (20,9%), що є порушенням морально-етичних принципів поведінки лікаря і є неприпустимим. Стигматизація психічно хворих студентами медичних ЗВО становить 2,1%, що свідчить про використання студентами негативного прикладу медичного персоналу психіатричних закладів для їх майбутньої лікарської діяльності.
The aim of the study was to identify the presence of stigmatization among students of medical educational institutions and medical stuff of psychiatric institutions toward mental patients, to establish the causes and develop measures to minimize it. Methods were used in the work: bibliosemantic, historical, content analysis, as well as a questionnaire method using a specially designed questionnaire. Using Telegram, Microsoft Excel 2003 software, 1062 students were interviewed anonymously of 4–5 courses of medical institutions of higher education of Ukraine. The average age of students ranged from 20 to 22 years – 913 (85.9 %); from 23 to 24 years old – 119 (11.3 %) and from 25 to 26 years old – 30 (2.8 %). It was found that 93.8% of respondents from the total number of students surveyed are convinced that people with mental illness need special treatment; 87.9 % – were convinced that people who have mental illness pose a threat to society; 17.3 % respondents witnessed the humiliation of mental patients by working medical personnel in the presence of medical students. It is a fact, but in 2.1 % of cases, future doctors allowed themselves to offend patients who were hospitalized in psychiatric healthcare facilities during training. Thus, the inheritance of the Soviet system of medical education in the field of training young specialists for the mental health sector in Ukraine, which, unfortunately, has not experienced significant structural changes, is reflected in the behavior of the working medical personnel of psychiatric hospitals and the views of future doctors. Stigmatization of mental patients was carried out by every fourth medical worker (24.5 %) in psychiatric institutions in Odessa and every fifth medical worker in psychiatric institutions in Poltava (21.4 %) and Chernivtsi (20.9 %), which is violation of the moral and ethical principles of the doctor’s behavior and unacceptable. The stigmatization of the mentally ill by medical students of medical schools is 2.1 %, which indicates that students use the negative example of the medical personnel of psychiatric institutions for their future medical activities
Дод.точки доступу:
Чорна, В. В.
Махнюк, В. М.
Хлєстова, С. С.
Гуменюк, Н. І.
Хлєстова, І. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)