Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (9)Вища освіта (7)Краєзнавство (1)
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Омельчук, С. Т.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 85
Показані документи з 1 по 20
 1-20    21-40   41-60   61-80   81-85 
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Яструб А. М., Омельчук С. Т.
Назва : Гігієнічне регламентування безпечного застосування комбінованих пестицидів у системі захисту яблуневих насаджень від шкідників, хвороб і бур’янів
Місце публікування : Довкілля та здоров’я. - Київ, 2022. - N 1. - С. 53-60 (Шифр ДУ9/2022/1)
MeSH-головна: ПЕСТИЦИДЫ -- PESTICIDES
Анотація: У роботі використано методи аналітичного дослідження асортименту діючих речовин пестицидів, які зареєстровані та використовуються в Україні у сучасних системах захисту яблуневого саду, за функціональним призначенням (гербіциди, інсектициди, акарициди, фунгіциди); нормативні документи національного законодавства з гігієнічного регламентування пестицидів та методичних підходів до оцінки комбінованого впливу сумішей пестицидів у харчових продуктах. За результатами проведеного аналізу залишкових кількостей діючих речовин пестицидів в яблуках зроблено висновок про низький рівень короткострокового (гострого) ризику на здоров’я споживачів. Тим не менш, неможливо ігнорувати факт присутності у харчових продуктах кількох пестицидів з однаковим механізмом біологічної дії, тобто можливості їхнього адитивного чи синергічного ефекту на здоров’я. Подальші дослідження необхідно спрямувати на оцінку експозиції та виявлення небезпеки для здоров’я споживачів від комбінованого впливу пестицидів, які застосовуються на овочевих та зернових культурах, за створеними групами речовин зі спільним способом/механізмом дії.В работе использованы методы аналитического исследования ассортимента действующих веществ пестицидов, зарегистрированных и используемых в Украине в современных системах защиты яблоневого сада, по функциональному назначению (гербициды, инсектициды, акарициды, фунгициды); нормативные документы национального законодательства по гигиеническому регламентированию пестицидов и методические подходы к оценке комбинированного влияния смесей пестицидов в пищевых продуктах. По результатам проведенного анализа остаточных количеств действующих веществ пестицидов в яблоках сделан вывод о низком уровне краткосрочного (острого) риска для здоровья потребителей. Тем не менее, невозможно игнорировать факт присутствия в пищевых продуктах нескольких пестицидов с одинаковым механизмом биологического действия, а значит и возможности их аддитивного или синергического эффекта на здоровье. Дальнейшие исследования необходимо направить на оценку экспозиции и выявление опасности для здоровья потребителей от комбинированного влияния пестицидов, применяемых на овощных и зерновых культурах, по созданным группам веществ с общим способом/механизмом действия.
Знайти схожі

2.

Назва журналу :Довкілля та здоров’я -2022р.,N 1
Цікаві статті :
Рубцов Р. В. Діагностичне значення показників C-реактивного протеїну та протеїнограми як маркерів активності системного запалення у працівників гірничорудної та металургійної промисловості, хворих на пневмоконіоз у поєднанні з хронічним обструктивним захворюванням легень/ Р. В. Рубцов (стр.4-11)
Єлізарова О. Т. Вплив організації дистанційного навчання на здоров’я вчителів/ О. Т. Єлізарова [та ін.] (стр.11-19)
Палагіна І. А. Оцінка токсичності та механізму дії на організм лікарського засобу - похідного камфорної кислоти/ І. А. Палагіна, М. Я. Кудря (стр.20-31)
Акіменко В. Я. Інсоляція приміщення як фактор D-вітаміноутворювального опромінення лежачого хворого/ В. Я. Акіменко [та ін.] (стр.31-44)
Фера М. О. Особливості впливу цукрового діабету на виникнення пародонтиту в осіб віком від 18 до 24 років з використанням методів гігієнічної та клініко-лабораторної діагностики/ М. О. Фера [та ін.] (стр.45-52)
Яструб А. М. Гігієнічне регламентування безпечного застосування комбінованих пестицидів у системі захисту яблуневих насаджень від шкідників, хвороб і бур’янів/ А. М. Яструб, С. Т. Омельчук (стр.53-60)
Сердюк А. М. Міжнародна наукова діяльність як елемент реалізації основних оперативних функцій охорони громадського здоров’я/ А. М. Сердюк [та ін.] (стр.61-66)
Антомонов М. Ю. Методичні питання анкетування в еколого-гігієнічних дослідженнях/ М. Ю. Антомонов (стр.67-75)
Цікаві статті :
Знайти схожі


3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Омельчук С. Т.
Назва : Рецензія на книгу члена-кореспондента НАН України, академіка НАМИ України I. М. Трахтенберга «Книга про отрути та отруєння: Нариси токсикології» - 2-ге видання, доповнене, зі змінами; відповідальні редактори: академік НАМИ України, доктор медичних наук, професор М. А. Андрейчин; Η. П. Данкевич (Тернопіль : ТНМУ, 2021. 422 с.)
Місце публікування : Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2021. - Том 15, N 5. - С. 352-354 (Шифр ФУ18/2021/15/5)
MeSH-головна: КРАТКИЙ ОБЗОР -- OUTLINES
КНИГИ -- BOOKS
ЯДЫ -- POISONS
ОТРАВЛЕНИЕ -- POISONING
Анотація: Здавна слово отрута лякає людину, але й інтригує: то повертає нас до днів минулих, то лякає планету сьогоденням. З наукових трактатів і художніх творів, з розповідей і балад ми дізнаємось про опис отрут, їхню дію, використання. Тож, беручи до рук нову книгу І. М. Трахтенберга «Книга про отрути та отруєння: Нариси токсикології», чекаєш чогось раніше не згадуваного, цікавого, практичного та, зрештою, і життєстверджувального
Знайти схожі

4.

Назва журналу :Фармакологія та лікарська токсикологія -2021р. т.15,N 5
Цікаві статті :
Міщенко М. В. Дослідження взаємодії потенційного антиконвульсанту 5-[(Z)-(4-нітробензиліден)]-2-(тіазол-2-іліміно)-4-тіазолідинону з речовинами стимулювальної та пригнічувальної дії на центральну нервову систему/ М. В. Міщенко, С. Ю. Штриголь (стр.291-297)
Толмачова К. С. Дослідження лікувальної дії галенового фітокомплексу з пагонів Багна звичайного за гематологічними та біохімічними показниками в щурів з гострим бронхітом/ К. С. Толмачова [та ін.] (стр.298-304)
Трутаєва Л. М. Протизапальна активність комбінованого рослинного засобу «Панкрео-Плант»/ Л. М. Трутаєва, Н. А. Цубанова (стр.305-312)
Соломко Д. С. Клінічна ефективність гіпертонічного розчину гліцерину, збагаченого рослинними екстрактами, у комплексній терапії гострого риносинуситу/ Д. С. Соломко, О. В. Макаренко (стр.313-325)
Soloviev A. I. Four nontraditional nano-openers for Maxi-K ion channels/ А. I. Soloviev (стр.326-340)
Непролиферативные и пролиферативные поражения женской репродуктивной системы крыс и мышей (стр.341-351)
Омельчук С. Т. Рецензія на книгу члена-кореспондента НАН України, академіка НАМИ України I. М. Трахтенберга «Книга про отрути та отруєння: Нариси токсикології» - 2-ге видання, доповнене, зі змінами; відповідальні редактори: академік НАМИ України, доктор медичних наук, професор М. А. Андрейчин; Η. П. Данкевич (Тернопіль : ТНМУ, 2021. 422 с.)/ С. Т. Омельчук (стр.352-354)
До 125-річчя від дня народження професора Петра Володимировича Родіонова (стр.355-356)
До 100-річчя від дня народження доктора медичних наук, професора Юрія Миколайовича Квітницького-Рижова (стр.357-358)
Цікаві статті :
Знайти схожі


5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Антоненко А. М., Вавріневич О. П., Омельчук С. Т., Бардов В.Г.
Назва : Досвід впровадження результатів науково-дослідної роботи інституту гігієни та екології в курс викладання дисципліни «гігієна та екологія»
Паралельн. назви :Еxperience of implementation of scientific and research work of hygiene and ecology institute into the course of teaching the discipline “hygiene and ecology”
Місце публікування : Медична освіта. - Тернопіль, 2019. - N 2. - С. 51-54 (Шифр МУ7/2019/2)
MeSH-головна: СТУДЕНТЫ -- STUDENTS
СТУДЕНТЫ МЕДИЦИНСКИХ УЧЕБНЫХ ЗАВЕДЕНИЙ -- STUDENTS, HEALTH OCCUPATIONS
НАУЧНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ -- RESEARCH
Анотація: У медичній науці в останні роки набули значного розвитку гігієнічні методи, що пов’язані з оцінкою ризику впливу факторів навколишнього середовища на здоров’я людини. Саме тому майбутнім медикам важливо володіти різноманітними методиками оцінки ризику для здоров’я людини. Метою дослідження було поділитися досвідом впровадження результатів науково-дослідної роботи Інституту гігієни та екології в курс викладання дисципліни «Гігієна та екологія» на базі гігієнічних кафедр НМУ імені О. О. Богомольця. У роботі використано методи аналізу, синтезу та систематизації інформації, статистичні методи. На практичних заняттях з теми «Гігієнічна оцінка потенційного ризику впливу факторів навколишнього середовища на організм людини та здоров’я населення» студенти мають можливість ознайомитись із розробленою нами методикою інтегральної оцінки потенційної небезпеки впливу пестицидів на організм людини при вживанні контамінованої води. Вони вирішують ситуаційні задачі з оцінки та прогнозування ризику шкідливого впливу на організм людини при вживанні контамінованої пестицидами води, дають рекомендації з профілактики такого впливу. Таким чином, ми розробили та впровадили в курс викладання дисципліни «Гігієна та екологія» методику інтегральної оцінки ризику для здоров’я людини при вживанні контамінованої пестицидами води. Ознайомлення майбутніх лікарів із сучасними підходами до оцінки шкідливих і небезпечних факторів навколишнього середовища є важливою частиною їх навчання, що виводить його на європейський рівень
Знайти схожі

6.

Назва журналу :Медична освіта -2019р.,N 2
Цікаві статті :
Абрамов А. С. . Особливості підготовки англомовних студентів молодших і старших курсів на кафедрах гігієнічного профілю у вищих медичних навчальних закладах/ А. С. Абрамов, В. М. Байбаков, Л. В. Григоренко (стр.6-10)
Беденюк А. Д. Особливості підготовки та проведення студентської олімпіади з хірургії у тернопільському державному медичному університеті імені І. Я. Горбачевського/ А. Д. Беденюк, А. Є. Бурак, С. Й. Гриценко (стр.11-14)
Бурмас Н. І. Cистема дистанційної форми навчання на кафедрі загальної хімії/ Н. І. Бурмас, Л. А. Бойко (стр.15-18)
Крицький І. О. Шляхи підвищення якості навчання іноземних студентів вищого медичного навчального закладу/ І. О. Крицький (стр.19-23)
Лопіна Н. А. Структура інформаційно-освітнього веб-середовища та веб-сайту клінічної кафедри вищого медичного навчального закладу/ Н. А. Лопіна, Л. В. Журавльова (стр.24-30)
Мосула Л. М. Досвід впровадження нової навчальної дисципліни «Фізико-хімічний аналіз у створенні ліків» у процесі підготовки майбутніх провізорів/ Л. М. Мосула, Л. С. Криськів, Т. В. Кучер (стр.31-35)
Спіріна І. Д. Симуляційна освіта в психіатрії/ І. Д. Спіріна, А. В. Шорніков, Є. С. Фаузі (стр.36-41)
Шостак Л. Й. Принципи підготовки співробітників національної поліції з домедичної допомоги/ Л. Й. Шостак (стр.42-46)
Штрімайтіс О. В. Важливість використання електронного освітнього ресурсу для якісного освітнього процесу/ О. В. Штрімайтіс [та ін.] (стр.47-50)
Антоненко А. М. Досвід впровадження результатів науково-дослідної роботи інституту гігієни та екології в курс викладання дисципліни «Гігієна та екологія» / А. М. Антоненко [та ін.] (стр.51-54)
Баранова І. В. Мотивація до навчання – запорука ефективності сучасної медичної освіти/ І. В. Баранова, І. А. Ільюк, К. П. Постовітенко (стр.55-60)
Вихрущ А. В. Викладання дисциплін гуманітарного циклу в сучасному університеті/ А. В. Вихрущ (стр.61-66)
Галіяш Н. Б. Формування комунікативної компетентності як фундаментальної складової професії лікаря/ Н. Б. Галіяш, Н. А. Бількевич, Н. В. Петренко (стр.67-74)
Герелюк В. І. Застосування тренажера для відпрацювання практичних навичок роботи в дзеркалі студентами стоматологічного факультету/ В. І. Герелюк, Т. І. Матвійків, Н. В. Нейко (стр.75-78)
Єгудіна Є. Д. Імплементація кейс-методу у формуванні клінічного мислення студентів-медиків/ Є. Д. Єгудіна, Л. В. Сапожниченко, Ю. В. Козлова (стр.79-85)
Ждан В. М. Впровадження Європейських стратегій навчання сімейних лікарів на кафедрі сімейної медицини і терапії/ В. М. Ждан [та ін.] (стр.85-89)
Лимар Л. В. Основні компоненти соціальної компетентності сімейних лікарів в Україні/ Л. В. Лимар (стр.90-95)
Лопіна Н. А. Електронна база клінічних випадків як спосіб безперервного практично-орієнтованого фахового розвитку медичних спеціалістів / Н. А. Лопіна, Л. В. Журавльова (стр.96-102)
Льовкін О. А. Симуляційні тренінги як сучасний метод навчання в запорізькому державному медичному університеті/ О. А. Льовкін, В. С. Скоба, О. І. Потоцька (стр.103-106)
Савицька Н. І. Формування правової компетентності керівників медсестринства на етапі післядипломної освіти/ Н. І. Савицька, О. М. Мочульська (стр.107-113)
Федчишин Н. О. Іншомовна граматична компетентність як складова загальної підготовки майбутнього лікаря у контексті віртуально-навчального середовища/ Н. О. Федчишин [та ін.] (стр.114-121)
Яковцова І. І. Використання майстер-класів під час проведення циклів тематичного удосконалення на кафедрі патологічної анатомії/ І. І. Яковцова, А. Є. Олійник, О. В. Долгая (стр.122-125)
Колодницька О. Д. Використання проектного навчання при вивченні медичної термінології латинського і грецького походження/ О. Д. Колодницька, І. І. Ворона (стр.126-130)
Логойда Л. С. Методичні аспекти викладання фармацевтичного аналізу в контексті вивчення фармацевтичної хімії іноземним студентам/ Л. С. Логойда, Н. О. Зарівна (стр.131-136)
Данильчук Г. О. Оцінка ступеня емоційного вигорання у лікарів та лікарів-інтернів на етапі післядипломної освіти/ Г. О. Данильчук, Я. І. Венгер, Д. О. Лагода (стр.137-142)
Доля О. С. Сучасні технології для об’єктивізації та стандартизації оцінювання практичних навичок лікарів-інтернів хірургів/ О. С. Доля, Н. О. Ярешко (стр.143-147)
Лазарчук Т. Б. Роль післядипломного навчання в профілактиці синдрому емоційного вигорання у лікарів первинної ланки/ Т. Б. Лазарчук, О. Є. Самогальська, І. В. Мерецька (стр.148-151)
Бабінець Л. С. Амбулаторна лікарська практика як ключова складова підготовки сімейного лікаря/ Л. С. Бабінець, Н. Є. Боцюк, І. О. Боровик (стр.152-155)
Горпініч Т. І. Проблеми використання досвіду США з організації професійної підготовки майбутніх лікарів: український контекст/ Т. І. Горпініч (стр.156-161)
Дідух В. Д. Історія становлення та розвитку медичної фізики (оптика) (частина 4)/ В. Д. Дідух [та ін.] (стр.162-170)
Мінцер О. П. Онтолого-керовані інформаційні системи в забезпеченні безперервного професійного розвитку лікарів та провізорів/ О. П. Мінцер, М. А. Попова (стр.171-177)
Паласюк Г. Б. Медсестринські наукові дослідження в Австрії/ Г. Б. Паласюк, Б. М. Паласюк (стр.178-183)
Прокоп І. А. Становлення та розвиток медичної освіти і науки на теренах західної України (XVIII –XIX століття)/ І. А. Прокоп, Т. В. Саварин (стр.184-190)
Цікаві статті :
Знайти схожі


7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ельцова Л. Б., Омельчук С. Т., Петросян А. А.
Назва : Гигиеническая оценка частоты потребления пищевых продуктов животного происхождения в рационе студентов-медиков и обоснование путей его коррекции
Місце публікування : Медичні перспективи. - Д., 2019. - Т. 24, № 2. - С. 73-82 (Шифр МУ10/2019/24/2)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: МЯСНЫЕ ПРОДУКТЫ -- MEAT PRODUCTS
ЖИВОТНЫЕ -- ANIMALS
ПИТАНИЯ РЕЖИМА КОНТРОЛЬ -- DIET SURVEYS
ГИГИЕНА -- HYGIENE
СТУДЕНТЫ МЕДИЦИНСКИХ УЧЕБНЫХ ЗАВЕДЕНИЙ -- STUDENTS, HEALTH OCCUPATIONS
Анотація: Забезпечення доступності до різноманітних здорових продуктів у раціоні студентів, їх вільний самостійний та свідомий вибір – це один з найкращих заходів профілактики аліментарних та аліментарнозалежних захворювань, збереження та зміцнення здоров’я. Мета роботи: гігієнічна оцінка частоти споживання харчових продуктів тваринного походження студентами-медиками з метою профілактики аліментарних захворювань шляхом корекції раціонів харчування. За допомогою опитувальної карти була зібрана інформація та проведена оцінка результатів дослідження раціонів студентів-медиків. В анкетуванні взяли участь 858 респондентів 2, 4, 6 курсів медичних факультетів НМУ імені О.О. Богомольця. Анкетування проводилось анонімно за попередньою поінформованою згодою респондентів. Формування вибірки довільне. Вік рес­пондентів від 18 до 25 років, серед них 570 респондентів жіночої статі та 288 респондентів чоловічої статі. У роботі представлені результати оцінки частоти споживання харчових продуктів тваринного походження в раціоні студентів-медиків. Частота споживання харчових продуктів тваринного походження оцінювалась відносно споживання протягом дня, тижня, місяця та проводилась за такою шкалою: споживання один раз на день або майже щодня, один раз на тиждень, кілька разів на тиждень, один або декілька разів на місяць, рідко або ніколи. Проводилась оцінка частоти споживання таких груп харчових продуктів: м’яса та м’ясних продуктів, риби та продуктів моря, молока та молочних продуктів, яєць та жировмісних продуктів. Встановлено, що лише третина респондентів, незалежно від статі та курсу навчання, використовує в раціоні м’ясо та м’ясні продукти один раз на день або майже щодня. Від 20% респондентів чоловічої статі (2 курс) до 28% (6 курс) та від 13% респондентів жіночої статі (2 курс) до 21% (6 курс) використовують у своєму раціоні рибу та продукти моря один або декілька разів на тиждень. Менше 30% респондентів, незалежно від статі та курсу навчання, один раз на день або майже щодня включають у свій раціон молоко та молочні продукти. Щоденно використовують у раціоні курячі яйця близько 20% респондентів чоловічої статі та від 10% (2курс) до 25% (6 курс) респондентів жіночої статі. Щоденно або майже щодня включають у свій раціон жировмісні продукти (масло вершкове, сало) 16-18% респондентів чоловічої статі та 6-10% респондентів жіночої статі. Отримані результати дають можливість зробити висновок про те, що більше 2/3 раціонів студентів-медиків за частотою споживання харчових продуктів тваринного походження не відповідають національним рекомендаціям щодо харчування населення саме за частотою їх споживання [12, 13]. Ситуація, що склалась, може призвести до виникнення полінутрієнтних дефіцитів харчових речовин та в подальшому аліментарних захворювань, що підтверджує необхідність проведення цілеспрямованої корекції раціонів харчування студентів-медиків за частотою споживання харчових продуктів тваринного походженняAvailability of various healthy food products in the student’s diet and conscious student’s choice represents the best way of prevention of the alimentary and alimentary-associated diseases, preservation and promotion of health. The aim of the study: hygienic assessment of frequency of consuming food products of animal origin by medical students in order to prevent alimentary diseases by means of correction of diet. The authors studied medical students’ diet using map questionnaire with the subsequent data assessment. The study includes the data of 858 respondents, students of the 2nd, 4th and 6th years of study of medical faculties of O.O. Bogomolets National Medical University. Random sampling was used. The age of the respondents ranges between 18 and 25 years, 570 females and 288 males. Frequency of consumption was estimated according to the following categories: consuming of food products of animal origin once a day or even more often, consuming them almost every day, consuming them once a week, consuming them several times a week, consuming them once or several times a month, consuming them rarely or never. The study assessed frequency of consumption of such product groups as: meat and meat products, fish and seafood, milk and dairy products, eggs and fatty products. The authors have established that one third of the respondents, regardless of their gender and year of study, consume meat and meat products once a day or almost every day. From 20% (the 2nd year of study) to 28% (the 6th year of study) of male respondents and from 13% (the 2nd year of study) to 21% (the 6th year of study) of female respondents consume fish and seafood once a week or several times a week. Less than 30% of both male and female respondents, without regard to the year of study, consume milk and dairy products once a day or even more often. About 20% of male respondents and from 10% (the 2nd year of study) to 25% (the 6th year of study) of female respondents consume eggs daily. 16-18% of male respondents and 6-10% of female respondents consume fatty products (butter, lard) daily or almost every day. The obtained results make it possible to conclude that more than 2/3 of the medical students’ diets according to the frequency of consuming food products of animal origin do not correspond to the National recommendations on nutrition precisely by the frequency of their consumption [12, 13]. This may lead to polynutrient deficiency and development of alimentary diseases, which proves the necessity of correction of medical students’ diet
Знайти схожі

8.

Назва журналу :Медичні перспективи -2019р. т.24,N 2
Цікаві статті :
Pyatchanyna T. Methodological approaches to patent research in the field of biomedical sciences/ T. Pyatchanyna, A. Ogorodnyk, P. Melnik-Melnikov (стр.4-9)
Новицкая-Усенко Л. В. Дорогами памяти/ Л. В. Новицкая-Усенко (стр.9-12)
Пославська О. В. Діагностичне значення маркера Р16 INK для верифікації пухлин невідомої первинної локалізації в жінок з ізольованим ураженням пахових лімфатичних вузлів/ О. В. Пославська, І. С. Шпонька, Г. С. Бабій (стр.13-19)
Кравец О. В. Периоперационный водный баланс больных с острой абдоминальной патологией при либеральном режиме инфузионной терапии/ О. В. Кравец (стр.19-23)
Surkov D. Using of dexmedetomidine in term neonates with hypoxic-ischemic encephalopathy/ D. Surkov (стр.24-33)
Obolonskyi A. Management of patent ductus arteriosus in premature infants/ A. Obolonskyi [et al.] (стр.33-40)
Архіпкіна О. Л. Особливості клінічного перебігу хронічного обструктивного захворювання легень у хворих на гіпертонічну хворобу/ О. Л. Архіпкіна (стр.40-45)
Айварджі О. О. Особливості змін лабораторних показників пацієнтів на фоні використання дексмедетомідину при септопластиці/ О. О. Айварджі (стр.46-51)
Жабченко І. А. Особливості гормональної функції у вагітних - переміщених осіб/ І. А. Жабченко, Н. Г. Корнієць, C. B. Тертична-Телюк (стр.52-58)
Чунь Лю. Клінічна характеристика цефалгій у пацієнтів з артеріальною гіпертензією при інтервальному харчуванні/ Чунь Лю, О. В. Погорєлов (стр.59-65)
Кротова В. Ю. Особливості когнітивних порушень у хворих на артеріальну гіпертензію невисокого серцево-судинного ризику/ В. Ю. Кротова (стр.65-72)
Ельцова Л. Б. Гигиеническая оценка частоты потребления пищевых продуктов животного происхождения в рационе студентов-медиков и обоснование путей его коррекции/ Л. Б. Ельцова, С. Т. Омельчук, А. А. Петросян (стр.73-82)
Yuryeva L. Obsessive compulsive disorder in an adult patient with Gilles de la Tourette syndrome and experessed behavioral disorders (clinical case)/ L. Yuryeva [et al.] (стр.83-86)
Професор Ігор Сергійович Мащенко (до 80-річчя від дня народження)/ ДЗ "Дніпропетр. мед. акад. МОЗ України", Асоціація стоматол. освіти України (стр.87-89)
Рублевська Н. І. Професор Людмила Іванівна Буряк (до 80-річчя від дня народження)/ Н. І. Рублевська, О. А. Шевченко, E. M. Білецька (стр.90)
Професор Микола Гаврилович Щербань (до 80-річчя від дня народження) (стр.91-92)
Пам’яті академіка, професора Михайла Георгійовича Шандали/ ДЗ "Дніпропетр. мед. акад. МОЗ України", Українська Асоціація громадського здоров’я (стр.93-96)
Пам’яті колеги, товариша, друга!/ ДУ "Ін-т громадського здоров’я ім. О. М. Марзєєва НАМНУ", Українська Асоціація громадського здоров’я (стр.97-98)
Цікаві статті :
Знайти схожі


9.

Назва журналу :Довкілля та здоров’я -2019р.,N 2
Цікаві статті :
Акіменко В. Я. До питання про бактерицидність ультра фіолетового випромінювання як складової інсоляції приміщення/ В. Я. Акіменко, Н. М. Стеблій (стр.4-9)
Bandazhevskyi Yu. I. The state of folate metabolism and its link with thyroid system in children after forest fires in the Chornobyl exclusion zone/ Yu. I. Bandazhevskyi, N. F. Dubova (стр.10-16)
Buzynnyi M. G. Some aspects of cesium-137 entry into "market basket" in Kyiv/ M. G. Buzynnyi [та ін.] (стр.17-20)
Москвяк Н. В. Порівняльні аспекти окремих показників фізичного розвитку дітей молодшого шкільного віку/ Н. В. Москвяк (стр.21-26)
Сердюк А. М. Оцінка обізнаності та усвідомлення студентською молоддю ролі харчування в розвитку неінфекційних захворювань/ А. М. Сердюк [та ін.] (стр.27-31)
Корольова Н. Д. Використання психотропних та психостимулюючих препаратів студентами під час складання іспитів/ Н. Д. Корольова [та ін.] (стр.32-34)
Пластунова О. Б. Фізичний розвиток і харчовий статус юних спортсменів – вихованців училища фізичної культури/ О. Б. Пластунова (стр.35-40)
Makhniuk V. M. Ecohygienic assessment of the operational impact of the enterprises for asphalt concrete production on the state of the environment taking into account the requirements of domestic legislation and EU directives/ V. M. Makhniuk [та ін.] (стр.41-46)
Малишевська О. С. Еколого-гігієнічна оцінка впливу на довкілля будівельних матеріалів, наповнених подрібненими полімерними відходами з нанесеною на поверхню ПАР/ О. С. Малишевська (стр.46-52)
Черниченко І. О. Захворюваність на рак молочної залози і роль стійких хлорорганічних забруднювачів навколишнього середовища (аналіз даних літератури)/ І. О. Черниченко [та ін.] (стр.53-59)
Антоненко А. М. Особливості механізмів дії сучасних пестицидів на функціонування щитоподібної залози (огляд літератури)/ А. М. Антоненко [та ін.] (стр.60-64)
Тронько М. Д. Профілактика йодозалежних захворювань в Україні (огляд літератури)/ М. Д. Тронько, В. І. Кравченко (стр.65-69)
Сердюк А. М. Про стан виконання вимог міжнародних медико-санітарних правил (ММСП, 2005) та шляхи його поліпшення/ А. М. Сердюк [та ін.] (стр.70-73)
Яворовський О. П. Від кафедри професійної гігієни КМІ до кафедри гігієни та екології № 2 НМУ імені О. О. Богомольця: наукові і освітні пріоритети протягом 95 років (1923-2018)/ О. П. Яворовський [та ін.] (стр.74-79)
Цікаві статті :
Знайти схожі


10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Антоненко А. М., Вавріневич О. П., Коршун М. М., Омельчук С. Т.
Назва : Особливості механізмів дії сучасних пестицидів на функціонування щитоподібної залози (огляд літератури)
Паралельн. назви :Features of the modern pesticides modes of action on the thyroid gland functionality (review)
Місце публікування : Довкілля та здоров’я. - 2019. - № 2. - С. 60-64 (Шифр ДУ9/2019/2)
Примітки : Бібліогр.: в кінці ст.
MeSH-головна: ОБЗОР -- REVIEW
КСЕНОБИОТИКИ -- XENOBIOTICS
ЩИТОВИДНОЙ ЖЕЛЕЗЫ БОЛЕЗНИ -- THYROID DISEASES
ТИРЕОИДНЫЕ ГОРМОНЫ -- THYROID HORMONES
СТАТИСТИЧЕСКАЯ ОБРАБОТКА ДАННЫХ -- DATA INTERPRETATION, STATISTICAL
Анотація: Велика кількість ксенобіотиків, які надходять до організму людини з навколишнього середовища, можуть порушувати нормальне функціонування та сприяти розвитку різних захворювань щитовидної залози. Метою нашої роботи було експертно-аналітичне дослідження механізмів дії пестицидів, як хімічних факторів навколишнього середовища, на функціонування щитоподібної залози. Матеріали і методи. Для огляду ми обрали групи гербіцидів (трикетони, бензоілпіразол, оксазоли, біциклооктенони), фунгіциди (піразолкарбоксаміди), інсектициди (похідні тетраму та тетранової кислоти). В роботі використано методи емпіричного та теоретичного дослідження наукової інформації. Результати і обговорення. Обрані для огляду пестициди впливають на щитовидну залозу на периферійному рівні, перешкоджаючи метаболізму тиреоїдних гормонів. Таким чином, фунгіциди-піразолкарбоксаміди, що індукують монооксигеназну систему ферментів печінки, призводять до посилення деградації тироксину, збільшення синтезу тиреотропного гормону гіпофізу за механізмом зворотного зв'язку, що, у свою чергу, призводить до гіпертрофії щитовидної залози. При пригніченні гербіцидами ферменту 4-ГФПД головним ферментом, який каталізує перетворення тирозину, стає тирозин-амінотрансфераза (ТАТ). Оскільки реакція з ТАТ є зворотною, концентрація тирозину в крові значно збільшується. Тирозинемия призводить до розвитку пошкоджень очей і гіпертрофії щитовидної залози. Досліджені інсектициди мають політропну дію на щитовидну залозу. Вони поєднують в собі індукцію мікросомальних ферментів із стимуляцією щитовидної залози, інгібування 4-ГФПД з пошкодженням очей, яке виявляється лише у щурів. Варто зазначити, що при екстраполяції таких результатів з тварин на людину необхідно враховувати особливості обмінних процесів та початкового рівня гормонів щитовидної залози в організмі людини та експериментальних тварин. Висновок. Аналіз механізмів дії пестицидів на щитовидну залозу дозволив встановити два основних шляхи розвитку її гіпертрофії - гальмування перетворення гідроксипірутів та активація монооксигеназної системи в печінціA large number of xenobiotics, entering the human body from the environment, may disrupt normal functioning and contribute to the development of various diseases of the thyroid gland. The purpose of our work was expert-analytical study of pesticides (as chemical environmental factor) mechanisms of action on the functioning of the thyroid gland. Materials and methods. For the review we have selected a group of herbicides (triketones, benzoilpyrazole, oxazoles, bicyclooctenones), fungicides (pyrazolecarboxamides), insecticides (tetram and tetraic acids derivatives). The methods of empirical and theoretical research of scientific information. Results and discussion. The pesticides selected for review influence on the thyroid gland at the peripheral level, interfering with the metabolism of thyroid hormones. Thus, fungicides-pyrazolecarboxamides, inducing the monooxygenase system enzymes of liver, lead to an increased degradation of thyroxine, an increase synthesis of thyroid stimulating hormone of the pituitary gland in the feedback mechanism, which, in turn, leads to hypertrophy of the thyroid gland. With inhibition of the 4-HPPD enzyme by herbicides, the main enzyme that catalyzes tyrosine transformation became tyrosine aminotransferase (TAT). Since the reaction with TAT is reverse, the concentration of tyrosine in blood is significantly increased. Tyrosinaemia leads to development of eye damages and thyroid gland hypertrophy. Investigated insecticides have polytropic action on the thyroid gland. They combine the induction of microsomal enzymes with stimulation of the thyroid gland, 4-HPPD inhibition with eye damage, which is manifested only in rats. It is worth noting when extrapolating such results receiving on animals, it is necessary to take into account the peculiarities of metabolic processes and the initial level of thyroid hormones in human and experimental animals organism. Conclusion. The analysis of pesticides mechanisms of action on the thyroid gland allowed to establish two main ways of its hypertrophy development - inhibition of hydroxypyruvate transformation and activation of the monooxygenase system in the liver
Знайти схожі

11.

Назва журналу :Туберкульоз, Легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція -2018р.,N 1
Цікаві статті :
До 75–річчя Дмитра Георгійовича Крижановського (стр.5-6)
Барбова А. І. Сучасні методи діагностики туберкульозу/ А. І. Барбова [и др.] (стр.8-14)
Марченко Г. Ф. Порушення функції печінки у хворих на вперше діагностований туберкульоз легень залежно від наявності супутніх вірусних гепатитів/ Г. Ф. Марченко [и др.] (стр.15-20)
Мацегора Н. А. Патоморфологічні особливості змін органів травлення та нирок при ізольованому ХРТБ та ко–інфекції ХРТБ/ВІЛ/СНІД/ Н. А. Мацегора, С. О. ПоляковаМ. Н. Єлісейдіс (стр.21-26)
Шостакович-Корецька Л. Р. Деякі клініко–епідеміологічні аспекти виживання пацієнтів з ВІЛ–інфекцією на тлі антиретровірусної терапії/ Л. Р. Шостакович-Корецька ; Л. Р. Шостакович–Корецька, О. В. ШевельоваО. П. Шевченко–Макаренко (стр.27-32)
Галан І. О. Стан білкового обміну у хворих на вперше діагностований туберкульоз легень залежно від клінічної форми/ І. О. Галан [и др.] (стр.33-40)
Мацегора Н. А. Ефективність застосування імуноглобуліну–G у хворих на ХРТБ/ВІЛ у стані виразної імуносупресії, за даними гематологічних досліджень/ Н. А. Мацегора, А. В. Капрош (стр.41-47)
Хмель О. В. Віддалені результати оперативних втручань з приводу туберкульозу легень/ О. В. Хмель, І. А. Калабуха (стр.48-57)
Линник М. І. Комп’ютерна денситометрія в оцінці основного курсу антимікобактеріальної терапії у хворих із вперше діагностованим туберкульозом легень/ М. І. Линник, О. В. АврамчукГ. В. Старічек (стр.58-63)
Дужий І. Д. Помилки під час променевого дослідження у хворих із синдромом плеврального випоту/ І. Д. Дужий [и др.] (стр.64-68)
Гелюх Є. П. Досвід впровадження фінансування на основі результатів у практику надання послуг хворим на туберкульоз/ Є. П. Гелюх [и др.] (стр.69-74)
Шевченко О. С. Паліативна допомога при ко–інфекції туберкульозу/ВІЛ/ О. С. Шевченко [и др.] (стр.75-89)
Петренко В. І. Позалегеневий і міліарний туберкульоз у хворих на коінфекцію туберкульоз/ВІЛ/ В. І. Петренко, М. Г. ДолинськаО. М. Разнатовська (стр.90-100)
Цікаві статті :
Знайти схожі


12.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Галан І. О., Петренко В. І., Процюк Р. Г., Омельчук С. Т., Марченко Г. Ф.
Назва : Стан білкового обміну у хворих на вперше діагностований туберкульоз легень залежно від клінічної форми
Місце публікування : Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2018. - № 1. - С. 33-40 (Шифр ТУ7/2018/1)
MeSH-головна: ТУБЕРКУЛЕЗ ЛЕГКИХ -- TUBERCULOSIS, PULMONARY
АМИНОКИСЛОТЫ -- AMINO ACIDS
Анотація: Чітко простежується прямий зв’язок між змінами з боку білкового обміну і поширеністю туберкульозного процесу в легенях. Виявлені зміни мають як загальні для всіх форм туберкульозу особ­ливості, а саме: зниження загального вмісту амінокислот замінних (глутамінова кислота, глутамін, гліцин, аланін) та незамінних (лізин, гістидин, метіонін), так і притаманні лише окремим формам туберкульозу легень. Для дисемінованого туберкульозу характерне найбільше зниження загального вмісту амінокислот, зокрема замінних (глутамінової кислоти, глутаміну, гліцину, тирозину, серину) та незамінних (лізину, гістидину, метіоніну, лейцину, треоніну, аргініну). А для хворих на інфільтративний туберкульоз характерне зниження загального вмісту амінокислот і рівнів замінних та незамінних. У хворих на вогнищевий туберкульоз концентрація більшості амінокислот залишилася незмінною або невірогідно зниженою. Отримані дані об’єктивно відображають стан метаболічного балансу і білкового обміну та є підґрунтям для вибору способу корекції цих порушень з метою підвищення ефективності лікування хворих на туберкульоз
Знайти схожі

13.

Назва журналу :Довкілля та здоров’я -2018р.,N 4
Цікаві статті :
Томашевська Л. А. Глутатіонзалежна система антиоксидантного захисту в організмі тварин за дії електромагнітних випромінювань/ Л. А. Томашевська, Т. Є. Кравчун (стр.4-10)
Бузинний М. Г. Обробка питної води для видалення радону. Огляд методів за європейським проектом/ М. Г. Бузинний, Л. Л. Михайлова (стр.10-15)
Прокопов В. О. Використання діоксиду хлору у технології підготовки питної води на дніпровському водопроводі м. Києва/ В. О. Прокопов [та ін.] (стр.15-19)
Лотоцька О. В. Оцінка ризику споживання питної води з підвищеним вмістом нітратів на здоров’я населення Тернопільської області/ О. В. Лотоцька, В. О. Прокопов (стр.20-24)
Makhniuk V. M. Hygienic issues of the use of high-technology equipment in medical stomatologic institutions, built into residential buildings/ V. M. Makhniuk [та ін.] (стр.25-31)
Любарець С. Ф. Критерії прогнозування виникнення карієсу у дітей з гіпоплазією емалі постійних зубів з урахуванням антропогенних чинників довкілля/ С. Ф. Любарець, М. Ю. Антомонов (стр.32-35)
Турос О. І. Дослідження забруднення атмосферного повітря зваженими частинками пилу (РМ10 та РМ2,5) у м. Києві/ О. І. Турос [та ін.] (стр.36-39)
Прикащикова К. Є. Непухлинні захворювання щитоподібної залози у мешканців радіоактивно забруднених територій та дорослого населення, евакуйованого із 30-кілометрової зони ЧАЕС. Період спостереження – 1988-2016 роки/ К. Є. Прикащикова [та ін.] (стр.40-47)
Матасар І. Т. Особливості вуглеводного обміну, фактори ризику та фактичний вміст вуглеводів у раціонах харчування дітей, які мешкають у несприятливих екологічних умовах/ І. Т. Матасар, Л. М. Петрищенко, О. Г. Луценко (стр.48-52)
Єльцова Л. Б. Профілактика гіповітамінозів та гіпомікроелементозів у студентської молоді/ Л. Б. Єльцова [та ін.] (стр.53-58)
Яворовський О. П. Від кафедри професійної гігієни Київського медичного інституту до кафедри гігієни та екології № 2 Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця: наукові та освітні пріоритети протягом 95 років (1923- 2018 рр.)/ О. П. Яворовський [та ін.] (стр.58-67)
Організатор медичної науки, дослідник-новатор, послідовний захисник громадського здоров’я України. До 80-річчя від дня народження академіка Андрія Михайловича Сердюка (стр.68-71)
Академік Ісаак Трахтенберг і його наукова школа. До 95-річчя від дня народження видатного вченого (стр.72-73)
Трахтенберг I. M. О нашем друге – светлом человеке и истинном ученом-гигиенисте Юрии Кундиеве (памятные заметки)/ I. M. Трахтенберг (стр.74-76)
Сергета І. В. Безмежні перспективи медицини граничних станів/ І. В. Сергета (стр.77-78)
Інформаційна довідка про важливі науково-практичні досягнення ДУ "Інститут громадського здоров’я ім. О. М. Марзєєва НАМН України" (стр.78-79)
Цікаві статті :
Знайти схожі


14.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Єльцова Л. Б., Омельчук С. Т., Алексійчук В. Д., Петросян А. А.
Назва : Профілактика гіповітамінозів та гіпомікроелементозів у студентської молоді
Паралельн. назви :Prevention of hypovitaminosis and hypomicroelementosis in the university students
Місце публікування : Довкілля та здоров’я. - 2018. - № 4. - С. 53-58 (Шифр ДУ9/2018/4)
Примітки : Бібліогр.: в кінці ст.
MeSH-головна: СТУДЕНТЫ -- STUDENTS
АВИТАМИНОЗЫ -- AVITAMINOSIS
ПИТАНИЯ РАССТРОЙСТВА И ОБМЕНА БОЛЕЗНИ -- NUTRITIONAL AND METABOLIC DISEASES
СТАТИСТИЧЕСКАЯ ОБРАБОТКА ДАННЫХ -- DATA INTERPRETATION, STATISTICAL
Анотація: Мета: оцінка частоти вживання продуктів харчування рослинного походження в раціоні студентської молоді з метою профілактики гіповітамінозних і гіпомікроелементозних станів. Матеріали і методи: за допомогою карти-опитувальника [1] була зібрана інформація і проведена оцінка результатів дослідження раціонів студентів-медиків 2, 4, 6 курсів медичних факультетів НМУ імені О.О.Богомольця. Обсяг вибірки - 858 респондентів. Вік від 18 до 25 років, з них 570 респондентів жіночої статі і 288 респондентів чоловічої статі. Результати: в даній роботі представлені результати оцінки частоти вживання продуктів харчування рослинного походження в раціоні студентів-медиків. Частота вживання даних продуктів оцінювалася за такою шкалою: вживання один раз в день або частіше, майже кожен день, один раз в тиждень, кілька разів на тиждень, один або кілька разів на місяць, рідко або ніколи. Оцінювалася частота вживання таких груп продуктів харчування рослинного походження: овочів, включаючи традііонние для українців буряк, моркву, капусту і зелень. Окремо оцінювали вживання картоплі, враховуючи національні харчові переваги, а також фруктів і ягід, хліба і хлібобулочних виробів, солодощів (цукор, варення, мед), круп і макаронних виробів. Висновок. Встановлено, що лише третина респондентів жіночої статі використовують в своєму раціоні овочі щодня, і 15% - 25% респондентів чоловічої статі. Від 17% респондентів жіночої статі (2 курс) до 25% (6 курс), а також третина респондентів чоловічої статі, незалежно від курсу навчання, щодня використовують в раціоні картопля. До 40% респондентів чоловічої статі і до 31% респондентів жіночої статі щодня використовують в своєму раціоні фрукти. Хліб, хлібобулочні вироби використовують щодня до 40% респондентів чоловічої статі і до 30% респондентів жіночої статі. Щодня або майже кожен день використовують в своєму раціоні крупи, макаронні вироби до 30% респондентів чоловічої статі і 15 - 19% жіночої статі. Третина респондентів чоловічої статі використовують в своєму раціоні щодня солодощі (цукор, варення, мед) і лише 10% - 12% респондентів жіночої статі. Загалом 70% студентських раціонів за їх наповненням продуктами рослинного походження не відповідають національним рекомендаціям з харчуванняObjectives: We estimated the frequency of the consumption of the food of vegetable origin in the food intake of the university students for the prevention of hypovitaminosis and hypomicroelementosis states. Materials and methods: The authors surveyed the students of the 2nd, 4th and 6th study years at O. Bohomolets National Medical University, using the questionnaire, and analyzed the obtained data on the medical students’ food intakes. The study included the data of 858 respondents (570 females and 288 males) aged 18-25 years. Results: The study represents the results of the estimation of the consumption of food of vegetable origin in the food intake of medical students. The consumption frequency of mentioned products was estimated according to the following grading: consumption once a day or more often, almost every day, once a week, some times a week, once or several times a month, rarely or never. The consumption frequency of such traditional for Ukrainians vegetables, as beet, carrot, cabbage and greenery was estimated. Taking into account national cuisine traditions, consumption of potatoes was assessed separately. Study of the consumption of fruit and berries, bread and bakery products, sweet products (sugar, jam, and honey), cereals, and pasta was performed as well. Conclusions: Only one third of the female respondents and 15% - 25% of the male ones consume vegetables every day. From 17% (the 2nd year of study) to 25% of the female respondents (the 6thyear of study) and one third of the male respondents, irrespective of the year of study, consume potatoes every day. Up to 40% of the male and 31% of the female respondents consume fruit daily. Bread and bakery products are consumed by up to 40% of the male and 30% of the female respondents daily. Cereals and pasta are consumed by almost 30% of the male and 15-19% of the female respondents every day or almost every day. One third of the male respondents and only 10-12% of the female ones consume sweet products (sugar, jam, honey) daily. In general, 70% of the students’ food intakes don’t comply with the National Guidelines on Nutrition
Знайти схожі

15.

Назва журналу :Медичні перспективи -2017р. т.22,N 3
Цікаві статті :
Резніков О. Г. Експериментальна оцінка впливу наночастинок золота та діоксиду церію на нормальні та злоякісні клітини та тканини/ О. Г. Резніков [и др.] (стр.4-11)
Мамчур В. Й. Порівняльний аналіз антипаркінсонічної дії гліцину сумісно з амантадином за умов змін нейросинаптичної передачі/ В. Й. Мамчур, Т. М. Криворучко, О. В. Макаренко (стр.11-16)
Перцева Т. О. Клінічні, загальнозапальні, гемокоагуляційні та патологоанатомічні особливості хворих на середньотяжку та тяжку негоспітальну пневмонію за даними ретроспективного аналізу/ Т. О. Перцева [и др.] (стр.17-24)
Курята А. В. Факторы риска, состояние кардиогемодинамики и функции почек у пациентов с хронической сердечной недостаточностью и инфарктом миокарда в анамнезе/ А. В. Курята, А. А. Забида, Д. Л. Чвора (стр.25-32)
Колесник Т. В. Особливості взаємозв’язку структурного стану брахіоцефальних артерій з характеристиками добового профілю артеріального тиску у хворих на гіпертонічну хворобу II стадії середнього та похилого віку/ Т. В. Колесник, Г. А. Косова (стр.32-40)
Кутовой А. Б. Малоинвазивные и эндовидеохирургические технологии в диагностике и лечении холедохолитиаза/ А. Б. Кутовой, Г. А. Родинская, Д. В. Балык (стр.41-45)
Кутовой А. Б. Диагностика инсиденталом надпочечниковых желез/ А. Б. Кутовой, Э. В. Жмуренко, Л. В. Куник (стр.46-51)
Сірко А. Г. Прогнозування результатів лікування низькодиференційованих гліом півкуль великого мозку/ А. Г. Сірко [та ін.] (стр.52-59)
Криштафор А. А. Когнитивные функции в остром периоде политравмы и коррекция их нарушений с использованием тиоцетама/ А. А. Криштафор (стр.60-68)
Бородуля В. Л. Исследование эффективности оперативного лечения хронических дакриоциститов - эндоназальной дакриоцисториностомии/ В. Л. Бородуля [и др.] (стр.69-72)
Назаренко К. В. Оцінка функціональних тестів з визначення опору дихальних шляхів у хворих на бронхіальну астму, хронічне обструктивне захворювання легень та їх поєднання/ К. В. Назаренко, С. Г. Опімах, М. О. Полянська (стр.73-81)
Шостакович-Корецька Л. Р. HLA DRB1 поліморфізм та ризик виникнення ко-інфекції ВІЛ/туберкульоз/ Л. Р. Шостакович-Корецька [и др.] (стр.81-88)
Карпенко А. В. Фактори ризику та особливості перебігу повторних бактеріальних ускладнень ГРВІ в дітей/ А. В. Карпенко (стр.88-93)
Шинкаренко Т. В. Імуногістохімічна експресія проміжних філаментів у діагностиці дифузних гліом/ Т. В. Шинкаренко (стр.93-98)
Марюхніч Н. В. Динаміка морфофункціональних показників фізичного стану дівчат середнього шкільного віку з ослабленим зором під впливом аеробних вправ при комплексній фізичній реабілітації/ Н. В. Марюхніч, В. В. Клапчук (стр.99-103)
Єльцова Л. Б. Обгрунтування шляхів удосконалення анкетно-опитувального методу оцінки фактичного харчування населення/ Л. Б. Єльцова, С. Т. Омельчук (стр.104-112)
Шарапова О. М. Характеристика мікроциркуляторного русла яєчок щурів, опромінених електромагнітним полем і вживавших імуномодулятор/ О. М. Шарапова (стр.113-116)
Ставніченко П. В. Прогнозування розвитку гострих отруєнь у сільскогосподарських робітників при використанні комбінованих препаратів на основі дифеноконазолу/ П. В. Ставніченко, А. М. Антоненко, В. Г. Бардов (стр.116-121)
Пам’яті вченого професор В. О. Кондратьєв (стр.122-123)
Цікаві статті :
Знайти схожі


16.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Антоненко А. М., Коршун О. М., Мілохов Д. С., Ліпавська А. О., Руда Т. В., Омельчук С. Т.
Назва : Оптимізація аналітичного контролю залишкових кількостей фунгіцидів з класу піразолкарбоксамідів у воді
Паралельн. назви :Analytical control optimization of residues fungicides from the class of pyrazole carboxamides in water
Місце публікування : Медична та клінічна хімія. - Тернопіль, 2017. - Том 19, N 3. - С. 57-62 (Шифр МУ92/2017/19/3)
MeSH-головна: ПРОТИВОГРИБКОВЫЕ СРЕДСТВА -- ANTIFUNGAL AGENTS
ХРОМАТОГРАФИЯ ЖИДКОСТНАЯ -- CHROMATOGRAPHY, LIQUID
ВОДА -- WATER
Анотація: В останні декілька років на світовому ринку запропоновано фунгіцидні препарати на основі флуксапіроксаду, пентіопіраду, ізопіразаму та седаксану. Такі препарати відповідають сучасним вимогам та рекомендовані у світі для захисту більше ніж 30 основних культур. Враховуючи широкий спектр культур, для обробки яких запропоновано ці препарати, а також антирезистентну стратегію застосування пестицидів, яка передбачає використання сполук з новим механізмом дії та впровадження комбінованих препаратів на основі двох і більше діючих речовин, можливе активне застосування піразолкарбоксамідів в одному регіоні, а тому існує ймовірність їх одночасного надходження в об’єкти довкілля. Мета дослідження – розробити методику аналітичного визначення флуксапіроксаду, пентіопіраду, ізопіразаму та седаксану при їх сумісній присутності у воді. Методи дослідження. Хроматографічний аналіз проводили на рідинних хроматографах LC-10ADvp та LC-20AD фірми “Шимадзу” (Японія) з ультрафіолетовим детектуванням. Результати й обговорення. Встановлено, що більш перспективною для виконання завдання розділення досліджуваних піразолкарбоксамідів є колонка С18. Оптимальним було визнано градієнтний режим у системі елюентів: А (ацетонітрил), B (метанол) та C (вода бідистильована). Час утримування (хв) становив: флуксапіроксаду – 6,8±0,1; транс-седаксану – 7,4±0,1; цис-седаксану – 8,2±0,1; пентіопіраду – 9,3±0,1; ізопіразаму – 11,0±0,1. Висновок. Розроблено умови одночасного визначення флуксапіроксаду, , пентіопіраду, ізопіразаму та седаксану методом високоефективної рідинної хроматографії при сумісній присутності в пробі води, що дозволяє значно прискорити аналіз і зменшити витрати на його проведення
Знайти схожі

17.

Назва журналу :Медична та клінічна хімія -2017р. т.19,N 3
Цікаві статті :
Novohatska O. O. Analytical support of hygienic control of oxathiapiprolin residual amounts in environmental objects and potatoes/ O. O. Novohatska [и др.] (стр.5-10)
Logoyda L. S. Development of the methodology for the estimation of enalapril meleate in medicines/ L. S. Logoyda, D. B. Korobko (стр.11-14)
Грищук Л. А. Корекція токсичного впливу протитуберкульозних препаратів на печінку пацієнтів з уперше діагностованим туберкульозом легень/ Л. А. Грищук, О. М. Окусок (стр.15-22)
Марчишин С. М. Дослідження хімічного складу деяких рослин родини Gentianaceae423-28/ С. М. Марчишин, Л. І. Стойко, О. О. Покотило
Ларичева О. М. Особливості вільнорадикального окиснення в легенях щурів із плевритом за умов тривалого освітлення/ О. М. Ларичева, Л. Д. Чеботар, Т. Я. Ярошенко (стр.29-34)
Курило Х. І. Порівняльний вплив фармацевтичних засобів на основі козлятника лікарського на біохімічні показники у крові тварин з експериментальним цукровим діабетом 2 типу/ Х. І. Курило, І. М. Кліщ (стр.35-41)
Федосос А. І. Визначення якісного складу та кількісного вмісту амінокислот у часнику цубулинах і листі/ А. І. Федосос, В. С. Кисличенко, О. М. Новосел (стр.42-47)
Бандас І. А. Наночастинки діоксиду кремнію посилюють викликаний свинцем оксидативний та нітрооксидативний стрес/ І. А. Бандас [и др.] (стр.48-56)
Антоненко А. М. Оптимізація аналітичного контролю залишкових кількостей фунгіцидів з класу піразолкарбоксамідів у воді/ А. М. Антоненко [и др.] (стр.57-62)
Яремчук О. З. Показники прооксидантно-антиоксидантної системи печінки при експериментальному антифосфоліпідному синдромі та застосуванні L-аргініну/ О. З. Яремчук [и др.] (стр.63-70)
Боднар О. І. Оксидативний статус щурів за експериментального діабету 2 типу та його корекція селен-хром-ліпідною субстанцією із Chlorella vulgaris Biej./ О. І. Боднар [и др.] (стр.71-81)
Лоза Є. О. Біохімічна оцінка загоєння післяопераційних ран на фоні цукрового діабету в щурів при різних способах закриття ран/ Є. О. Лоза, М. І. Марущак (стр.82-86)
Мельник О. В. Імунопатогенез реактивного артриту/ О. В. Мельник (стр.87-92)
Лихацький П. Г. Корекція вільнорадикальних процесів та мітохондріальної дисфункції в щурів, отруєних натрію нітритом і тютюновим димом, препаратом “Мілдронат”/ П. Г. Лихацький (стр.93-100)
Мамедалиев Н. А. Активность протеолитических ферментов и их ингибиторов в ротовой жидкости здоровых людей и пациентов с симптомами острых респираторных вирусных инфекций/ Н. А. Мамедалиев, В. А. Дивоча (стр.103-107)
Копаниця О. М. Метаболічні процеси у стінці тонкої кишки, серці й печінці при експериментальному застосуванні карагінану/ О. М. Копаниця, М. І. Марущак, А. А. Щербатий (стр.108-113)
Фурка О. Б. Зміна показників енергозабезпечувального окиснення у тварин, уражених ацетамінофеном на тлі цукрового діабету 2 типу/ О. Б. Фурка (стр.114-119)
Підручна С. Р. Активність ферментів антиоксидантного захисту в щурів різного віку в ранній та пізній періоди після моделювання політравми/ С. Р. Підручна, Г. М. Степанова, Т. Я. Ярошенко (стр.120-126)
Цікаві статті :
Знайти схожі


18.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Єльцова Л. Б., Омельчук С. Т.
Назва : Обгрунтування шляхів удосконалення анкетно-опитувального методу оцінки фактичного харчування населення
Місце публікування : Медичні перспективи. - Д., 2017. - Т. 22, № 3. - С. 104-112 (Шифр МУ10/2017/22/3)
Примітки : Библиогр.: с. 111-112
MeSH-головна: ПИТАНИЯ РЕЖИМА КОНТРОЛЬ -- DIET SURVEYS
АНКЕТИРОВАНИЕ -- QUESTIONNAIRES
НАСЕЛЕНИЕ -- POPULATION
Анотація: Стан фактичного харчування населення України свідчить про значну поширеність полінутрієнтних дефіцитів. Одним із ключових питань у боротьбі з аліментарнозалежними захворюваннями є моніторинг стану харчування населення. Тільки надійні методи оцінки фактичного харчування дозволяють отримати достовірну інформацію про характері харчування та встановити взаємозв'язки зі станом здоров'я. Враховуючи вищевикладене, метою нашого дослідження була порівняльна оцінка існуючих методів вивчення харчування та харчового статусу індивідуумів або групи людей, обґрунтування та розробка нового, універсального, ефективного методу оцінки харчування з подальшою його апробацією. В результаті дослідження встановлено, що існуючі методи оцінки споживання людиною мають свої недоліки та переваги і дають можливість отримувати певні види інформації про харчування. Немає єдиного універсального методу, який давав би можливість комплексно оцінювати харчування населення, зокрема й студентської молоді. Для вирішення цього питання нами обґрунтовано та розроблено опитувальну картку для оцінки харчування різних груп населення, у тому числі й студентської молоді, яка була апробована та оцінена фахівцями провідних установ у галузі гігієни харчування, гастроентерології та дієтології. Створена опитувальна карта є універсальним інструментом для збору первинної інформації та дозволяє оцінити соціальне та матеріальне становище респондентів, умови праці та побуту, наявність шкідливих факторів та звичок, заняття спортом, антропометричні показники, дозволяє оцінити режим харчування, питний режим, рівні споживання основних груп продуктів та масу порцій уживаних продуктів, способи обробки їжі, пріоритетність та переваги при виборі продуктів харчування, місця споживання їжі, що буде враховано в подальшому при розробці дієвих заходів профілактики аліментарних та аліментарнозалежних захворювань
Знайти схожі

19.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Кондратюк М. В., Благая А. В., Омельчук С. Т., Стеценко О. В.
Назва : Гігієнічна оцінка впливу солатенолу на санітарний режим водойм господарсько-питного і культурно-побутового призначення
Місце публікування : Довкілля та здоров’я. - Київ, 2017. - N 4. - С. 40-43 (Шифр ДУ9/2017/4)
MeSH-головна: ВОДОЕМЫ -- PONDS
ГИГИЕНА -- HYGIENE
ПЕСТИЦИДЫ -- PESTICIDES
Анотація: У результаті проведених досліджень встановлено, що пороговою за загальносанітарним показником шкідливості може бути концентрація солатенолу у воді на рівні 0,0007 мг/дм3 (лімітуючий показник – вплив на процеси нітрифікації).В результате проведенных исследований установлено, что пороговой по общесанитарному показателю вредности может быть концентрация солатенола в воде на уровне 0,0007 мг / дм3 (лимитирующий показатель - влияние на процессы нитрификации).
Знайти схожі

20.

Назва журналу :Довкілля та здоров’я -2017р.,N 4
Цікаві статті :
Черниченко І. О. Дослідження мікроядер у кістковому мозку щурів за поєднаної дії ендогенних нітрозамінів та електромагнітного поля промислової частоти (50 гц)/ І. О. Черниченко [та ін.] (стр.4-7)
Прикащикова К. Є. Зміни у структурах непухлинної захворюваності та смертності у мешканців радіоактивно забруднених територій: епідеміологічний моніторінг за 1988-2015 роки/ К. Є. Прикащикова [та ін.] (стр.8-14)
Бузинний М. Г. Директива 98/83/ЕС і контроль радіоактивності питної води в Україні/ М. Г. Бузинний (стр.14-16)
Гунько Н. В. Структурний аналіз смертності осіб, опромінених у дитячому віці внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, які проживають на радіоактивно забруднених територіях України/ Н. В. Гунько, М. І. Омельянець (стр.17-21)
Аксьонов М. В. До питання оцінки рівнів радону для здійснення протирадонових заходів/ М. В. Аксьонов [та ін.] (стр.22-26)
Bandazhevskyi Yu. I. Comparative assessment of metabolic processes in children living in the areas affected by the Chernobyl nuclear power plant accident/ Yu. I. Bandazhevskyi, N. F. Dubova (стр.27-30)
Гущук І. В. Моніторинг за станом водозабезпечення міського населення Рівненської області за 1999-2015 роки/ І. В. Гущук [та ін.] (стр.31-37)
Прокопов В. О. Оцінка канцерогенного ризику для населення від споживання хлорованої питної води/ В. О. Прокопов [та ін.] (стр.37-39)
Кондратюк М. В. Гігієнічна оцінка впливу солатенолу на санітарний режим водойм господарсько-питного і культурно-побутового призначення/ М. В. Кондратюк [та ін.] (стр.40-43)
Фера О. В. Особливості впливу факторів довкілля на захворюваність на карієс серед населення віком від 18 до 24 років у м. Ужгород і Ужгородському районі/ О. В. Фера [та ін.] (стр.44-48)
Бердник О. В. Питання коморбідності у системі громадського здоров’я/ О. В. Бердник (стр.49-52)
Vavrinevych O. P. Hygienic substantiation of calculating models for fungicides of different classes toxicity depend on their physical and chemical properties prognosis/ O. P. Vavrinevych [et al.] (стр.52-57)
Яворовський О. П. Особливості впливу виробничого шуму і супутніх гігієнічних факторів на стан слухового аналізатора і захворюваність операторів з розливу безалкогольних та слабоалкогольних напоїв корпорації "Оболонь"/ О. П. Яворовський [та ін.] (стр.57-61)
Арустамян О. М. Сучасні проблеми професійної патології в Україні/ О. М. Арустамян [та ін.] (стр.62-67)
Платонова А. Г. Наукове обгрунтування створення вітчизняної гігієнічної класифікації дитячого одягу/ А. Г. Платонова, Н. Я. Яцковська, М. Ю. Антомонов (стр.68-72)
Платонова А. Г. Визначення основних факторів, що впливають на вибір дитячого одягу батьками, та тривалість використання кожного шару одягу протягом доби/ А. Г. Платонова [та ін.] (стр.73-77)
Цікаві статті :
Знайти схожі


 1-20    21-40   41-60   61-80   81-85 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)