Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Проценко, Г. О.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 63
Показані документи з 1 по 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Проценко Г. О., Пастернак М. Л.
Назва : Дворічний досвід застосування біосиміляру інфліксимабу у пацієнтів зі стійкими структурно-функціональними змінами хребта при анкілозивному спондилоартриті
Місце публікування : Український ревматологічний журнал. - Київ, 2021. - № 2. - С. 51-56 (Шифр УУ18/2021/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: Біосиміляр інфліксимабу
MeSH-головна: СПОНДИЛИТ АНКИЛОЗИРУЮЩИЙ -- SPONDYLITIS, ANKYLOSING
ПОЗВОНОЧНИКА БОЛЕЗНИ -- SPINAL DISEASES
ПАТОЛОГИЧЕСКИЕ СОСТОЯНИЯ, ПРИЗНАКИ БОЛЕЗНЕЙ И СИМПТОМЫ -- PATHOLOGICAL CONDITIONS, SIGNS AND SYMPTOMS
Анотація: Оцінено клініко-лабораторну ефективність біосиміляру інфліксимабу (БІ) упродовж 2 років застосування у пацієнтів зі стійкими структурно-функціональними змінами хребта при анкілозивному спондилоартриті (АС). Матеріали і методи. Обстежено 36 пацієнтів з достовірним діагнозом АС (згідно з модифікованими Нью-Йоркськими критеріями). Усіх учасників дослідження поділено на 2 групи: група № 1 — з центральною формою АС; група № 2 — з поєднаним ураженням осьового скелету й периферичних суглобів. Упродовж перших 52 тиж інфузія БІ проводилася за стандартною схемою. З 53-го по 105-й тиждень спостереження у кожній групі виділено підгрупи з урахуванням частоти введення БІ: кожні 8 тиж (підгрупа А) та кожні 10 тиж (підгрупа Б). Для оцінки ефективності лікування визначався С-реактивний білок (СРБ), розраховувалися індекси активності — Ankylosing Spondylitis Disease Activity Score з урахуванням СРБ (ASDAS-CRP), Bath Ankylosing Spondylitis Disease Activity Index (BASDAI), Bath Ankylosing Spondylitis Metrology Index (BASMI) та наявність активного запалення за даними МРТ. Результати. За результатами дослідження, БІ однаково ефективний у пацієнтів обох груп упродовж перших 52 тиж спостереження, де інтервал між інфузіями становив 8 тиж. Пацієнти із АС з ураженням периферичних суглобів демонстрували стійку ремісію упродовж 105 тиж спостереження за шкалами ASDAS-CRP, BASDAI та BASMI за умови введення БІ кожні 8 тиж. Подовження інтервалів між введеннями БІ до 10 тиж (група № 2Б) асоціювалося зі збільшенням вираженості симптомів та проявів активного АС за вищевказаними шкалами. Висновки. Застосування інгібітора фактора некрозу пухлин альфа (БІ) при АС дозволяє ефективно зменшити вираженість симптомів за шкалами ASDAS-CRP, BASDAI, BASMI та дає можливість краще контролювати активність захворювання не тільки на ранніх етапах, але й досягти тривалої клініко-лабораторної ремісії у пацієнтів зі стійкими структурними змінами хребта та покращити їх функціональну активність
Знайти схожі

2.

Назва журналу :Український ревматологічний журнал -2021р.,N 2
Цікаві статті :
Резолюція ради експертів, присвяченої темі «Інтерстиціальні захворювання легень при системній склеродермії» (16 грудня 2020 р.) (стр.4-8)
Яременко О. Б. Роль дієтичних факторів у розвитку та модифікації перебігу системного червоного вовчака/ О. Б. Яременко, Д. І. Коляденко (стр.9-18)
Білявська Ю. В. Ювенільний системний червоний вовчак. Що варто пам’ятати ревматологу дорослої служби?/ Ю. В. Білявська, О. А. Ошлянська, Н. С. Шевченко (стр.19-28)
Гарміш О. О. Роль субпопуляцій в-лімфоцитів та моноцитів у формуванні проатерогенних порушень у хворих на ревматоїдний артрит/ О. О. Гарміш, В. Г. Левченко (стр.29-35)
Ошлянська О. А. Можливості використання алельного поліморфізму генів інтерлейкіну-6G-174C та фактора некрозу пухлини-Α G308A для прогнозування перебігу ювенільного ідіопатичного артриту/ О. А. Ошлянська [та ін.] (стр.36-44)
НПЗП в ревматології: ефективність, ризики та безпека (стр.45-50)
Проценко Г. О. Дворічний досвід застосування біосиміляру інфліксимабу у пацієнтів зі стійкими структурно-функціональними змінами хребта при анкілозивному спондилоартриті/ Г. О. Проценко, М. Л. Пастернак (стр.51-56)
Яременко О. Б. Гемофагоцитарний синдром у пацієнта з панікулітом: аналіз клінічного випадку/ О. Б. Яременко, А. О. Сидорова (стр.57-61)
Рекалов Д. Г. Клінічний випадок у практиці ревматолога: множинна мієлома під маскою вузликового поліартеріїту/ Д. Г. Рекалов, І. О. Данюк, Н. Г. Риндіна (стр.62-64)
Гавриленко Т. І. Зв’язок основних факторів ризику атеросклерозу з імунним запаленням, клітинним та гуморальним імунітетом у пацієнтів із ІХС зі стабільною стенокардією/ Т. І. Гавриленко [та ін.] (стр.65-71)
Цікаві статті :
Знайти схожі


3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Проценко Г. О., Пастернак М. Л.
Назва : Досвід застосування набуметону у хворих з реактивними артритами
Місце публікування : Український ревматологічний журнал. - Київ, 2021. - № 4. - С. 74-79 (Шифр УУ18/2021/4)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: Набуметон
MeSH-головна: АРТРИТ РЕАКТИВНЫЙ -- ARTHRITIS, REACTIVE
СИНОВИТ -- SYNOVITIS
ПРОТИВОВОСПАЛИТЕЛЬНЫЕ СРЕДСТВА НЕСТЕРОИДНЫЕ -- ANTI-INFLAMMATORY AGENTS, NON-STEROIDAL
Анотація: У роботі представлено дані клінічного дослідження нестероїдного проти­запального препарату (НПЗП) набуметон у хворих з реактивними артритами. Відпрацьовано дози та тривалість його прийому залежно від клініко-лабораторної активності реактивного артриту. Вперше описано групу пацієнтів з постковідним реактивним артритом та обґрунтовано доцільність застосування набуметону в комплексному лікуванні таких хворих. Ефективність даного НПЗП оцінювали за загальним станом пацієнта, динамікою суглобового та запального індексів, кількістю уражених суглобів, об’ємом активних та пасивних рухів. У пацієнтів з реактивним артритом на тлі остеоартрозу аналізували запальний індекс Річі. Через 30 днів лікування в цілому по групі суглобовий індекс зменшився на 77%, запальний — на 78,5%, індекс Річі — на 55,6%, що підтверджує ефективність симптоматичної дії набуметону. У пацієнтів з наявністю синовіту за даними ультразвукового дослідження суглобів відмічено регрес випоту. Переносимість лікарського засобу була задовільною і не викликала будь-яких негативних наслідків як з боку шлунково-кишкового тракту, так і з боку серцево-судинної системи, що дозволяє включати його в комплексну терапію реактивних артритів
Знайти схожі

4.

Назва журналу :Український ревматологічний журнал -2021р.,N 4
Цікаві статті :
Лук’янчук Є. Доступність високоспеціалізованих технологій лікування в ревматології/ Є. Лук’янчук (стр.4-7)
Нікольський І. С. Клітинна терапія в ревматології: можливі напрямки/ І. С. Нікольський, Г. М. Бутенко (стр.8-19)
Рану. Що кажуть експерти з франції про остеоартрит?/ Франсуа Рану (стр.20-26)
Черпіта В. О. Клініко-анамнестична характеристика та особливості метаболізму гомоцистеїну у жінок із цукровим діабетом 2-го типу та остеоартрозом в пре- та постменопаузі/ В. О. Черпіта (стр.27-31)
Крилова А. С. Диференційований підхід до уратзнижувальної терапії подагри залежно від віку, статі та супутньої патології/ А. С. Крилова, А. Г. Дубкова, Т. С. Цимбалюк (стр.32-39)
Коваль С. М. Порушення пуринового обміну та кишкова мікробіота/ С. М. Коваль [та ін.] (стр.40-45)
Узун К. С. Ішемічні та неішемічні ураження серця у хворих на ревматоїдний артрит. I. Клінічні і субклінічні зміни у міокарді, поширеність та тяжкість атеросклерозу, особливості впливу традиційних факторів ризику, роль системного запалення/ К. С. Узун [та ін.] (стр.46-51)
Федорович Х. М. Тромбоцитарні індекси як маркери активності запалення у пацієнтів з ревматоїдним артритом/ Х. М. Федорович, Р. І. Яцишин (стр.52-56)
Ошлянська О. А. Ювенільний дерматоміозит. Про що варто пам’ятати дорослому ревматологу?/ О. А. Ошлянська, Н. С. Шевченко, Ю. В. Білявська (стр.57-67)
Єгудіна Є. Д. Застосування НПЗП при хронічних захворюваннях нирок: доцільність та управління профілем безпеки/ Є. Д. Єгудіна (стр.68-73)
Проценко Г. О. Досвід застосування набуметону у хворих з реактивними артритами/ Г. О. Проценко, М. Л. Пастернак (стр.74-79)
Ломаковський О. М. Імуногенетичні особливості системи HLA у пацієнтів з раннім і пізнім розвитком ІХС та перенесеним інфарктом міокарда/ О. М. Ломаковський [та ін.] (стр.80-87)
Резолюція VIIІ Національного конгресу ревматологів України з міжнародною участю (Київ, 26–29 жовтня 2021 року) (стр.88-90)
Цікаві статті :
Знайти схожі


5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Проценко Г. О., Іванова К. А.
Назва : Комплексний підхід до знеболювання хворих із дегенеративними захворюваннями суглобів
Місце публікування : Ортопедия, травматология и протезирование. - 2020. - N 1. - С. 33-39 (Шифр ОУ4/2020/1)
Примітки : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна: ОСТЕОАРТРИТ -- OSTEOARTHRITIS
ПРОТИВОВОСПАЛИТЕЛЬНЫЕ СРЕДСТВА НЕСТЕРОИДНЫЕ -- ANTI-INFLAMMATORY AGENTS, NON-STEROIDAL
Анотація: Остеоартрит (ОА) — хронічне захворювання суглобів дегенеративно-запального характеру, яке характеризується ураженням хрящів, ремоделюванням кісткової тканини епіфізів, розвитком остеофітів і стійкою деформацією суглобів. За ОА порушується синтез протеогліканів хондроцитами, підвищується активність прозапальних цитокінів, відбуваються імунологічні зміни через підвищення функції Т-хелперів і появу аутоантитіл до компонентів хряща, активацію перекисного окислення ліпідів і зниження антиоксидантної системи захисту. Лікування ОА направлено на зменшення болю, запалення й уповільнення дегенеративних змін хрящової тканини. Лікарськими засобами симптоматичної дії є нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП), до яких належить набуметон («Сінметон»). Це помірно специфічний інгібітор ЦОГ-2, який не впливає на слизову оболонку шлунка завдяки слабким лужним властивостям. Він не змінює фармакокінетику антацидів, а ті, які містять алюміній, незначно впливають на біодоступність набуметона. Цим він відрізняється від інших кислотних НПЗП. Препарат рекомендований для тривалого застосування у хворих на ОА з наявністю синовіту. Паралельно призначають хондропротектори, які модифікують структуру хряща. Серед них найвищий рівень доказовості мають глюкозаміну та хондроїтину сульфати. Хондроїтин — гелеутворюючий полісахарид із високою гідрофільністю, що відповідає за захист хряща під час навантаження. Глюкозамін є будівельним матеріалом для глікозаміногліканів, які формують матрикс хряща. Для лікування початкових стадій ОА все частіше використовують комбіновані лікарські засоби — «Протекон Фаст®» (НПЗП із хондропротекторами) і «Протекон®» (глюкозаміну сульфат, хондроїтину сульфат) компанії ТОВ «Органосін ЛТД» (виробник «Evertogen Life Sciences Limited»). Прийом одного препарату замість декількох покращує комплаєнс пацієнта і є фармакоекономічно обґрунтованим
Знайти схожі

6.

Назва журналу :Ортопедия, травматология и протезирование -2020р.,N 1
Цікаві статті :
Корж М. О. Стан інтеграції української ортопедичної науки у світову/ М. О. Корж [та ін.] (стр.5-8)
Петренко Д. Є. Результати застосування індексу вразливості ASD-FI для хірургічного лікування хребта в пацієнтів похилого віку/ Д. Є. Петренко [та ін.] (стр.9-14)
Страфун С. С. Підгострий компартмент-синдром за умов вогнепальних ушкоджень кінцівок/ С. С. Страфун [та ін.] (стр.15-19)
Попсуйшапка О. К. Частота ускладнень лікування діафізарних переломів кінцівок за даними Харківської травматологічної МСЕК/ О. К. Попсуйшапка [та ін.] (стр.20-25)
Тяжелов О. А. Патологічні постуральні патерни за умов тривалого перебігу остеоартрозу суглобів нижніх кінцівок/ О. А. Тяжелов [та ін.] (стр.26-32)
Проценко Г. О. Комплексний підхід до знеболювання хворих із дегенеративними захворюваннями суглобів/ Г. О. Проценко, К. А. Іванова (стр.33-39)
Вирва О. Є. Біомеханічне експериментальне обгрунтування методики фіксації кісткового алоімплантата і кістки реципієнта/ О. Є. Вирва [та ін.] (стр.40-45)
Корж М. О. Математичне та комп’ютерне моделювання нового ендопротеза з вуглець-вуглецевого композиту для міжтілового спондилодезу поперекового відділу хребта/ М. О. Корж [та ін.] (стр.46-53)
Григоровський В. В. Гістопатологія тканин гомілки та клініко-морфологічні залежності у хворих на травматичний остеомієліт із трофічними розладами/ В. В. Григоровський [та ін.] (стр.54-65)
Танькут О. В. Математичне моделювання ендопротезування колінного суглоба зі заповненням дефекту кісток імплантатами з різних матеріалів/ О. В. Танькут [та ін.] (стр.66-77)
Вирва О. Є. Структура зв’язки наколінка щурів за умов її фіксації на різні поверхні імплантатів/ О. Є. Вирва [та ін.] (стр.78-87)
Бабалян В. О. Імунологічні особливості ремоделювання кісткової тканини в пацієнтів похилого та старечого віку з переломами проксимального відділу стегнової кістки після ендопротезування кульшового суглоба/ В. О. Бабалян, С. Б. Павлов, О. М. Хвисюк (стр.88-98)
Пасієшвілі Л. М. Поліморфізм гена рецептора вітаміну D як чинник раннього формування остеопенічних станів у разі поєднаного перебігу остеоартриту й ожиріння в осіб молодого віку/ Л. М. Пасієшвілі [та ін.] (стр.99-105)
Андрій Георгійович Істомін (стр.106-107)
Ігор Михайлович Зазірний (стр.108-109)
Василь Іванович Маколінець (стр.110-111)
Володимир Федорович Хомрач (стр.112)
Мирхаким Жавхарович Азизов (стр.113-114)
Цікаві статті :
Знайти схожі


7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Проценко Г. О., Дубас В. В.
Назва : Системний червоний вовчак: стан проблеми в Україні та світі
Місце публікування : Український ревматологічний журнал. - Киiв, 2020. - № 4. - С. 25-34 (Шифр УУ18/2020/4)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ВОЛЧАНКА КРАСНАЯ СИСТЕМНАЯ -- LUPUS ERYTHEMATOSUS, SYSTEMIC
Анотація: Системний червоний вовчак (СЧВ) залишається недостатньо вивченим захворюванням, попри велику кількість досліджень, що проводяться. З кожним роком з’являється все більше даних, що поглиблюють розуміння етіології та патогенезу захворювання, відкривають нові можливості для діагностики та лікування. Мета дослідження — висвітлення нових та узагальнення раніше відомих даних, щодо епідеміо­логії, етіо­патогенезу, діагностики та лікування СЧВ, а також актуалізація більш глибокого вивчення цієї проблеми в Україні. Матеріали і методи. Здійснено науковий пошук серед друкованих і електронних видань, наукових пошукових баз. Застосовано методи порівняння, аналізу й узагальнення даних. Результати. У статті наведено рівні захворюваності та поширеності СЧВ у різних країнах світу. Також розглянуто залежність статистичних показників від віку, статі, етнічної та расової приналежності. Описано етіологічні фактори захворювання, які вважаються основними на цьому етапі вивчення проблеми, та сучасні уявлення про патогенез. Публікація містить нові класифікаційні критерії СЧВ, розроблені Європейською антиревматичною лігою (EULAR) спільно з Американським коледжем ревматології (ACR) у 2019 р. Їхньою особливістю порівняно з попередніми версіями є наявність вхідного критерію — титр антинуклеарних антитіл 1:80 і більше, присвоєння ознакам балів відповідно до значимості та розподіл за клінічними та імунологічними доменами. Також коротко розглянуто основні принципи медикаментозної терапії — застосування глюкокортикоїдів, гідроксихлорохіну, цитостатиків (метотрексат, азатіоприн, мофетилу мікофенолат, циклофосфамід), імунобіологічних препаратів (белімумаб, ритуксимаб та низка інших, що на сьогодні проходять клінічні випробування). Висновки. В Україні порівняно з країнами Європи та США виявляють значно нижчі рівні захворюваності та поширеності СЧВ, що найімовірніше пов’язано з недостатнім виявленням пацієнтів із цією патологією. Це потребує глибшого вивчення стану проблеми в нашій країні та розроблення методів удосконалення діагностики і лікування СЧВ
Знайти схожі

8.

Назва журналу :Український ревматологічний журнал -2020р.,N 4
Цікаві статті :
Синяченко О. В. Ревматоїдний артрит і коморбідний пародонтит: клініко-патогенетичні особливості зв’язків/ О. В. Синяченко [та ін.] (стр.4-11)
Шевчук С. В. Рівень вітаміну D у чоловіків, хворих на анкілозивний спондиліт, зв’язок із перебігом захворювання та структурно-функціональним станом кісткової тканини/ С. В. Шевчук [та ін.] (стр.12-19)
Лук’янчук Є. Раціональний вибір НПЗП для лікування у разі нападу подагричного артриту у пацієнтів із супутніми патологіями/ Є. Лук’янчук (стр.20-24)
Проценко Г. О. Системний червоний вовчак: стан проблеми в Україні та світі/ Г. О. Проценко, В. В. Дубас (стр.25-34)
Богмат Л. Ф. Розвиток незворотних змін органів і систем у дітей із системним червоним вовчаком/ Л. Ф. Богмат, Н. С. Шевченко, І. М. Бессонова (стр.35-40)
Ошлянська О. А. Оцінка уражень серцево-судинної системи у пацієнтів з ювенільним ідіопатичним артритом з використанням електрокардіограми 4-ї генерації/ О. А. Ошлянська, А. Г. Арцимович (стр.41-48)
Ломаковський О. М. Хламідійна інфекція, вираженість коронарного атеросклерозу та імунний статус у пацієнтів зі стабільною стенокардією/ О. М. Ломаковський [та ін.] (стр.49-55)
Сміян С. І. Септичний артрит/ С. І. Сміян, С. Р. Гусак (стр.56-61)
Богмат Л. Ф. Особливості ліпідного спектра крові у дітей із системним червоним вовчаком/ Л. Ф. Богмат [та ін.] (стр.62-67)
Цікаві статті :
Знайти схожі


9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Проценко Г. О., Пастернак М. Л., Хохлова Г. П.
Назва : Паліндромний ревматизм
Місце публікування : Український ревматологічний журнал. - Київ, 2019. - № 1. - С. 81-84 (Шифр УУ18/2019/1)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: РЕВМАТИЧЕСКИЕ БОЛЕЗНИ -- RHEUMATIC DISEASES
АРТРИТ РЕВМАТОИДНЫЙ -- ARTHRITIS, RHEUMATOID
ДИАГНОСТИКА ДИФФЕРЕНЦИАЛЬНАЯ -- DIAGNOSIS, DIFFERENTIAL
Анотація: Представлено огляд літератури та клінічний випадок паліндромного ревматизму (ПР). ПР — синдром, що характеризується повторними короткотривалими атаками артритів. Зв’язок між ПР і ревматоїдним артритом (РА) вже давно простежується. У значної частини хворих на ПР зрештою розвивається РА. Тому ПР часто вважають продромом РА. Проте фенотип ПР має кілька важливих відмінностей від РА. Це свідчить про те, що, незважаючи на схожість, існують різні механізми захворювання. Враховуючи недостатність доказової бази у ПР, краще розуміння цих механізмів у подальшому буде важливим для затвердження нових терапевтичних підходівIn article submitted overview literature and clinical case palindromic rheumatism (PR). Pa­lindromic rheumatism is a syndrome that is characterized by repeated short-term attacks of arthritis. The relationship between PR and rheumatoid arthritis (RA) has long been traced. A significant proportion of patients with PR do develop RA. Therefore, PR is often considered a prodrom of RA. But the PR phenotype has several important differences from RA. This suggests that despite the similarities, there are various mechanisms of the disease. Given the lack of evidence base for PR, a better understanding of these mechanisms will continue to be important for the approval of new therapeutic approaches
Знайти схожі

10.

Назва журналу :Український ревматологічний журнал -2019р.,N 1
Цікаві статті :
Синяченко О. В. Ревматология в медальерном искусстве. Сообщение 1: ревматизм/ О. В. Синяченко [и др.] (стр.3-9)
Яременко О. Б. IgG4-залежне захворювання: сучасний стан проблеми й опис клінічного випадку/ О. Б. Яременко, Д. І. Коляденко, Л. Б. Петелицька (стр.10-19)
Головач И. Ю. Васкулитная нейропатия: проблемы клинико-диагностической верификации при системных и несистемных васкулитах/ И. Ю. Головач, Е. Д. Егудина (стр.20-29)
Проценко Г. А. Сравнение эффективности различных ингибиторов ФНО-? при анкилозирующем спондилите*/ Г. А. Проценко, Ю. В. Белявская, Е. В. Лукьянчук (стр.30-34)
Синяченко О. В. Связь пневмопатии при ANCA-ассоциированных системных васкулитах с экологией атмосферы регионов проживания больных (клинико-экспериментальное исследование)/ О. В. Синяченко, М. В. Ермолаева, В. И. Суярко (стр.36-44)
Шевченко Н. С. Значення географічної широти проживання та сезону року при спостереженні дітей з ювенільним ідіопатичним артритом/ Н. С. Шевченко, Ю. В. Хаджинова (стр.45-48)
Григоровський В. В. Морфологічні показники патологічних змін кульшового суглоба, їх частота та кореляційні залежності між показниками гістоморфометрії спонгіози голівки стегнової кістки у хворих на ревматоїдний артрит/ В. В. Григоровський, А. М. Бабко, А. С. Герасименко (стр.49-59)
Гармиш Е. А. Место глюкокортикоидов в современной стратегии лечения пациентов с ревматоидным артритом/ Е. А. Гармиш (стр.61-68)
Казимирко В. К. Атеротромбоз и основные закономерности эволюции гранулематозного воспаления/ В. К. Казимирко (стр.69-75)
Романенко І. Ю. Клініко-психологічні особливості головного болю у жінок - внутрішньо переміщених осіб із загрозливим перериванням вагітності, які проживають у Луганській області/ І. Ю. Романенко (стр.76-80)
Проценко Г. О. Паліндромний ревматизм/ Г. О. Проценко, М. Л. Пастернак, Г. П. Хохлова (стр.81-84)
Виктор Григорьевич Руденко: к 80-летию со дня рождения (стр.85-86)
Цікаві статті :
Знайти схожі


 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)