Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (2)Вища освіта (1)
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Рекалов, Д. Г.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 68
Показані документи з 1 по 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Рекалов Д. Г., Головач І. Ю., Борткевич О. П., Григор’єва Н. В., Хіміон Л. В., Дєдух Н. В., Шевчук С. В.
Назва : VII Національний конгрес ревматологів України
Місце публікування : Медична газета "Здоров’я України ХХІ ст.". - 2021. - N 21. - С. 20-21 (Шифр 35272/2021/21)
MeSH-головна: КОНГРЕССЫ -- CONGRESSES
ОБЗОР -- REVIEW
РЕВМАТИЧЕСКИЕ БОЛЕЗНИ -- RHEUMATIC DISEASES
Анотація: 26-29 жовтня відбувся VII Національний конгрес ревматологів України з міжнародною участю, на якому провідні іноземні та вітчизняні фахівці обговорювали актуальні питання ревматології, а також шляхи імплементації новітніх досягнень науки в практику українських лікарів. До уваги читачів пропонуються огляди представлених на конгресі доповідей, у яких висвітлені сучасні принципи діагностики та лікування ревматичних хвороб
Знайти схожі

2.

Назва журналу :Український ревматологічний журнал -2021р.,N 3
Цікаві статті :
Ошлянська О. А. Мультисистемний запальний синдром, асоційований з інфекцією SARS-CoV-2, у дітей: нова хвороба чи синдром? На прикладі клінічного випадку/ О. А. Ошлянська [та ін.] (стр.4-13)
Школіна Н. В. Адаптація та валідизація україномовної версії NECK DISABILITY INDEX (індекс обмеження життєдіяльності через біль у шиї) у хворих на анкілозивний спондилiт/ Н. В. Школіна, І. І. Шаповал, М. А. Станіславчук (стр.14-19)
Шевчук С. В. Рівні N-кінцевого телопептиду колагену І типу у чоловіків, хворих на анкілозивний спондиліт, зв’язок з перебігом захворювання/ С. В. Шевчук, О. М. Павлюк, О. А. Коробко (стр.20-26)
Головач І. Ю. Критеріальний і некритеріальний антифосфоліпідний синдром: концептуальні питання діагностики/ І. Ю. Головач, Т. М. Чипко, О. О. Лазоренко (стр.26-31)
Кузьміна Г. П. Потенційні можливості клінічної оцінки пацієнта з ANCA-асоційованим системним васкулітом/ Г. П. Кузьміна (стр.32-39)
Дубкова А. Г. Сучасні аспекти лікування та моніторингу остеоартрозу кистей/ А. Г. Дубкова, А. Г. Крилова, Т. С. Цимбалюк (стр.40-49)
Рекалов Д. Г. Клініко-лабораторні маркери, асоційовані з атеросклерозом загальних сонних артерій, у хворих на ревматоїдний артрит у поєднанні з артеріальною гіпертензією/ Д. Г. Рекалов, І. О. Данюк, Н. Г. Риндіна (стр.50-54)
Коваленко В. М. Рекомендації Всеукраїнської асоціації кардіологів України з діагностики та лікування міокардиту/ В. М. Коваленко [та ін.] (стр.55-72)
Єгудіна Є. Д. Нестероїдні протизапальні препарати в ревматології. Оптимальний вибір на основі даних доказової медицини/ Є. Д. Єгудіна (стр.72-75)
Цікаві статті :
Знайти схожі


3.

Назва журналу :Медична газета "Здоров’я України ХХІ ст." -2021р.,N 21
Цікаві статті :
Рекалов Д. Г. VII Національний конгрес ревматологів України/ Д. Г. Рекалов [та ін.] (стр.20-21)
Цікаві статті :
Знайти схожі


4.

Назва журналу :Український ревматологічний журнал -2021р.,N 2
Цікаві статті :
Резолюція ради експертів, присвяченої темі «Інтерстиціальні захворювання легень при системній склеродермії» (16 грудня 2020 р.) (стр.4-8)
Яременко О. Б. Роль дієтичних факторів у розвитку та модифікації перебігу системного червоного вовчака/ О. Б. Яременко, Д. І. Коляденко (стр.9-18)
Білявська Ю. В. Ювенільний системний червоний вовчак. Що варто пам’ятати ревматологу дорослої служби?/ Ю. В. Білявська, О. А. Ошлянська, Н. С. Шевченко (стр.19-28)
Гарміш О. О. Роль субпопуляцій в-лімфоцитів та моноцитів у формуванні проатерогенних порушень у хворих на ревматоїдний артрит/ О. О. Гарміш, В. Г. Левченко (стр.29-35)
Ошлянська О. А. Можливості використання алельного поліморфізму генів інтерлейкіну-6G-174C та фактора некрозу пухлини-Α G308A для прогнозування перебігу ювенільного ідіопатичного артриту/ О. А. Ошлянська [та ін.] (стр.36-44)
НПЗП в ревматології: ефективність, ризики та безпека (стр.45-50)
Проценко Г. О. Дворічний досвід застосування біосиміляру інфліксимабу у пацієнтів зі стійкими структурно-функціональними змінами хребта при анкілозивному спондилоартриті/ Г. О. Проценко, М. Л. Пастернак (стр.51-56)
Яременко О. Б. Гемофагоцитарний синдром у пацієнта з панікулітом: аналіз клінічного випадку/ О. Б. Яременко, А. О. Сидорова (стр.57-61)
Рекалов Д. Г. Клінічний випадок у практиці ревматолога: множинна мієлома під маскою вузликового поліартеріїту/ Д. Г. Рекалов, І. О. Данюк, Н. Г. Риндіна (стр.62-64)
Гавриленко Т. І. Зв’язок основних факторів ризику атеросклерозу з імунним запаленням, клітинним та гуморальним імунітетом у пацієнтів із ІХС зі стабільною стенокардією/ Т. І. Гавриленко [та ін.] (стр.65-71)
Цікаві статті :
Знайти схожі


5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Рекалов Д. Г., Данюк І. О., Риндіна Н. Г.
Назва : Клінічний випадок у практиці ревматолога: множинна мієлома під маскою вузликового поліартеріїту
Місце публікування : Український ревматологічний журнал. - Київ, 2021. - № 2. - С. 62-64 (Шифр УУ18/2021/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: МИЕЛОМА МНОЖЕСТВЕННАЯ -- MULTIPLE MYELOMA
ПЕРИАРТЕРИИТ УЗЕЛКОВЫЙ -- POLYARTERITIS NODOSA
ПАТОЛОГИЧЕСКИЕ СОСТОЯНИЯ, ПРИЗНАКИ БОЛЕЗНЕЙ И СИМПТОМЫ -- PATHOLOGICAL CONDITIONS, SIGNS AND SYMPTOMS
ДИАГНОСТИКА ДИФФЕРЕНЦИАЛЬНАЯ -- DIAGNOSIS, DIFFERENTIAL
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ -- CASE REPORTS
Анотація: Для системних васкулітів характерними є множинність ураження внутрішніх органів та різноманітність клінічних проявів, які можуть відмічатися у хворих неревматологічного профілю. З метою розширення навичок диференційної діагностики системних васкулітів описано випадок множинної мієломи (ММ) у пацієнтки, за клінічними симптомами схожої на перебіг вузликового поліартеріїту (ВП). Матеріали і методи. Первинний діагноз «ВП» встановлений у пацієнтки віком 50 років на основі критеріїв Американської колегії ревматологів: зменшення маси тіла 4 кг, сітчасте ліведо, полінейропатія верхніх кінцівок, підвищення креатиніну 133 мкмоль/л. Обговорення результатів. При верифікації заключного діагнозу насторожували відсутність типових клінічних проявів ВП — болю чи слабкості у м’язах нижніх кінцівок, інфікування вірусом гепатиту В, наявність ізольованої протеїнурії та відсутність еритроцитурії. Проведення протеїнограми виявило збільшення М-градієнту до 10% при нормальній концентрації загального білка, а подальша стернальна пункція — ознаки ММ. Рівень кальцію в крові був нормальним, а томографічне обстеження кісток скелету не виявило літичних уражень. Єдиним симптомом, що дозволив запідозрити ММ, була ізольована протеїнурія. Висновки. Таким чином, у хворих з ознаками системного васкуліту необхідно звертати увагу на відсутність деяких критеріїв діагнозу, навіть при наборі симптомів, достатніх для його встановлення
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Рекалов Д. Г., Данюк І. О., Риндіна Н. Г.
Назва : Клініко-лабораторні маркери, асоційовані з атеросклерозом загальних сонних артерій, у хворих на ревматоїдний артрит у поєднанні з артеріальною гіпертензією
Місце публікування : Український ревматологічний журнал. - Київ, 2021. - № 3. - С. 50-54 (Шифр УУ18/2021/3)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: АРТРИТ РЕВМАТОИДНЫЙ -- ARTHRITIS, RHEUMATOID
ГИПЕРТЕНЗИЯ -- HYPERTENSION
КОМОРБИДНОСТЬ -- COMORBIDITY
АТЕРОСКЛЕРОЗ -- ATHEROSCLEROSIS
БЛЯШКА АТЕРОСКЛЕРОТИЧЕСКАЯ -- PLAQUE, ATHEROSCLEROTIC
ИММУНОФЕРМЕНТНЫЕ МЕТОДЫ -- IMMUNOENZYME TECHNIQUES
Анотація: Дослідити стан загальних сонних артерій (ЗСА) хворих на ревматоїдний артрит (РА) в комбінації з артеріальною гіпертензією (АГ) та виявити клініко-лабораторні маркери, асоційовані з атеросклерозом. Матеріали і методи. Основна група хворих — 93 пацієнти з РА в поєднанні з АГ II стадії. Проводили ультразвукове дослідження ЗСА, визначали концентрації асиметричного диметиларгініну (АДМА), кінцевих стабільних метаболітів оксиду азоту (NOx), інтерлейкіну-1β (ІЛ-1β) та інтерлейкіну-10 (ІЛ-10) в сироватці крові за допомогою імуноферментного методу. Результати. Встановлено достовірне підвищення концентрації АДМА на 21,79%, ІЛ-1β на 74,58% та достовірне зменшення NOx на 11,76% у хворих на РА в поєднанні з АГ порівняно з пацієнтами з есенціальною АГ. Найбільша площа під ROC-кривою відповідно до виявлення атеросклеротичних бляшок (АБ) в руслі ЗСА відмічена у показника АДМА при оптимальній точці розподілу 0,794 μмоль/л (чутливість 100% і специфічність 74,65%). Виснов­ки. Хворі на РА в поєднанні з АГ мають достовірні ознаки атеросклеротичного ураження ЗСА у вигляді збільшення товщини комплексу інтима — медіа (ТКІМ) на 18,6% порівняно зі здоровими особами та підвищення частоти виявлення АБ на 19,0% порівняно із хворими на есенціальну АГ. Збільшення вмісту АДМА при оптимальній точці розподілу 0,794 μмоль/л, ІЛ-1β при оптимальній точці розподілу 18,32 пг/мл та зменшення NOx при оптимальній точці розподілу ≤13 мкмоль/л асоціюються з достовірним виявленням АБ у руслі ЗСА у хворих на РА в комбінації з АГ згідно з результатами ROC-аналізу
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Рекалов Д. Г., Кулинич Р. Л., Приткова Г. В.
Назва : Клінічна та нефропротективна активність препаратів базисної терапії у хворих на ранній ревматоїдний артрит
Паралельн. назви :Clinical and nephroprotective activity of basic therapy drugs in patients with early rheumatoid arthritis
Місце публікування : Український ревматологічний журнал. - 2020. - № 1. - С. 13-21 (Шифр УУ18/2020/1)
Примітки : Бібліогр.: в кінці ст.
MeSH-головна: АРТРИТ РЕВМАТОИДНЫЙ -- ARTHRITIS, RHEUMATOID
ГЛЮКОКОРТИКОИДЫ -- GLUCOCORTICOIDS
Анотація: Ревматоїдний артрит (РА) — аутоімунне ревматичне захворювання невідомої етіології, яке характеризується хронічним ерозивним артритом і системним ураженням внутрішніх органів, в тому числі і нирок. Даних про ренопротективні властивості базисних препаратів мало, отримані результати неоднозначні. Мета дослідження: вивчення ренопротективного потенціалу препаратів базисної терапії у хворих на ранній ревматоїдний артрит (рРА). Матеріал і методи дослідження. Випадковим методом сформована когорта із 35 пацієнтів із рРА, які шляхом рандомізації були розділені на дві підгрупи: підгрупа 1 отримувала метотрексат (23 людини, 7,5–10 мг/тиж) та підгрупа 2 — тоцилізумаб та метотрексат (12 осіб). Результати дослідження. На тлі проведеної терапії тоцилізумабом позитивний клінічний ефект спостерігався у всіх пацієнтів. Він проявлявся вираженою редукцією суглобового синдрому. Пацієнти відзначали зменшення часу ранкової скутості, інтенсивності больового синдрому, знменшення кількості болючих і припухлих суглобів, а також збільшення обсягу рухів в них (що підтверджено також при об’єктивному огляді). Індекс активності захворювання за DAS-28 однонаправлено зменшувався як при застосуванні метотрексату, так і при терапії пацієнтів із рРА тоцилізумабом. Вивчення параметрів, які характеризують інтенсивність больового синдрому (за ВАШ) та функціональну недостатність (за опитувальником HAQ) в обстежених осіб із рРА на тлі різних протоколів лікування свідчить про хорошу позитивну динаміку в обох когортах пацієнтів зі статистично достовірним превалюванням щодо ефективності тоцилізумабу порівняно із групою метотрексату. Також проведене лікування суттєво статистично достовірно (р0,05) підвищило функціональний нирковий резерв пацієнтів — на 45,11 та 175,76% у групах метотрексату і тоцилізумабу відповідно, що свідчить про значне покращення ниркового резерву фільтрації в ході терапії цієї патології суглобів. Збереження функціонального ниркового резерву спостерігається через 3 міс терапії пацієнтів із рРА тоцилізумабом — на 78,03% вище, ніж у підгрупі 1, де застосовували метотрексат. Висновки. Терапія тоцилізумабом, крім достовірного клінічного ефекту, характеризувалася високою нефропротективною активністю. Так, зменшення екскреції мікропротеїну з сечею становило 84,80 і 70,83% для мікроальбуміну і β2-мікроглобуліну відповідно (р0,05 в усіх випадках). При цьому спостерігалося статистично значуще підвищення резервної фільтраційної функції нирок (приріст фільтраційного ниркового резерву становив 175,76%; р0,01) без зниження вихідного рівня гломерулярної фільтрації за кліренсом ендогенного креатинінуRheumatoid arthritis (RA) is an autoimmune rheumatic disease of unknown etio­logy, which is characterized by chronic erosive arthritis (synovitis) and systemic damage of internal organs, including the kidney. There are few data regarding the renoprotective properties of basic drugs, and the results are ambiguous. Objective: to study the nephroprotective potential of basic therapy drugs in patients with early rheumatoid arthritis (eRA). Material and research methods. A cohort of 35 patients with eRA was randomly formed and divided into 2 subgroups: 1-st subgroup received methotrexate (23 people, 7.5–10 mg/week) and 2-nd subgroup — tocilizumab and methotrexate (12 people). The results of the study. Against the background of the ongoing tocilizumab therapy, a positive clinical effect was observed in all patients. It was manifested by a pronounced reduction of the articular syndrome. Patients noted a decrease in the time of morning stiffness, the intensity of the pain syndrome, a decrease in the number of painful and swollen joints, and an increase in the range of motion in them (which was also confirmed by an objective examination). The DAS-28 disease activity index decreased unidirectionally with both methotrexate and tocilizumab treatment patients with eRA. The study of parameters characterizing the intensity of the pain syndrome (according to visual analogue scale (VAS)) and functional insufficiency (according to the HAQ questionnaire) in the examined patients with eRA against the background of various treatment protocols indicates good positive dynamics in both cohorts of patients with a statistically significant predominance of the efficacy of tocilizumab compared with the group methotrexate. Also, the treatment significantly statistically (p0.05) increased the functional renal reserve of patients — by 45.11 and 175.76% in the methotrexate and tocilizumab groups, respectively, which indicates a significant improvement in the renal filtration reserve during treatment of this joint pathology. Preservation of functional renal reserve is observed after 3 months of the treatment of patients with eRA by tocilizumab is 78.03% higher than in the first subgroup receiving methotrexate. Conclusions. The therapy with tocilizumab, in addition to a reliable clinical effect, was characterized by high nephroprotective activity. Thus, the decrease in urinary microtein excretion were 84.80% and 70.83% for microalbumin and β2-microglubulin, respectively (p0.05). At the same time, there was a statistically significant increase in the reserve filtration function of the kidneys (increase in the filtration renal reserve was 175.76%, p0.01) without a decrease in the initial level of glomerular filtration according to the clearance of endogenous creatinine
Знайти схожі

8.

Назва журналу :Український ревматологічний журнал -2020р.,N 1
Цікаві статті :
Коваленко В. М. Особливості проатерогенних порушень у пацієнтів із системними ревматичними захворюваннями/ В. М. Коваленко [та ін.] (стр.4-12)
Рекалов Д. Г. Клінічна та нефропротективна активність препаратів базисної терапії у хворих на ранній ревматоїдний артрит/ Д. Г. Рекалов, Р. Л. Кулинич, Г. В. Приткова (стр.13-21)
Головач И. Ю. Новое в понимании патофизиологии, клинических особенностей и лечении системных васкулитов: обзор литературы за 2018–2019?гг./ И. Ю. Головач, Е. Д. Егудина, С. Х. Тер-Вартаньян (стр.22-39)
Коли безсимптомна гіперурикемія потребує лікування? (стр.40-46)
Заічко К. О. Добова варіабельність рівня ендотеліальної NО-синтази (NOS3) в сироватці крові у жінок, хворих на ревматоїдний артрит: зв’язок із перебігом захворювання/ К . О. Заічко, М. А. Станіславчук (стр.47-52)
Костогриз Ю. О. Роль магнітно-резонансної томографії в диференційній діагностиці пігментного вілонодулярного синовіту (теносиновіальної гігантоклітинної пухлини) та деяких інших синовітів колінного суглоба/ Ю. О. Костогриз, О. А. Костогриз, Ю. М. Літинська (стр.53-59)
Теноксикам: особливості застосування у клінічній практиці (стр.60-64)
Яцишин Р. І. Експериментальне моделювання системної склеродермії — досягнення та виклики: огляд літератури/ Р. І. Яцишин, Л. М. Заяць, Б. В. Доскалюк (стр.65-69)
Шевченко Н. С. Ураження органа зору як коморбідний стан при ювенільному ідіопатичному артриті/ Н. С. Шевченко [та ін.] (стр.70-75)
Шевчук С. В. Якість життя у пацієнтів з анкілозивним спондилітом, зв’язок із перебігом захворювання та наявністю анемічного синдрому/ С. В. Шевчук, О. В. Звягіна (стр.76-82)
Анатолій Станіславович Свінціцький (1948–2020) (стр.83-84)
Цікаві статті :
Знайти схожі


9.

Назва журналу :Практикуючий лікар -2019р.,N 4
Цікаві статті :
Радченко О. М. Хронічне обструктивне захворювання легень та анемія (огляд літератури та власні дослідження)/ О. М. Радченко, О. В. Федик (стр.5-8)
Заремба Є. Х. Пухлина правого передсердя серця (клінічний випадок)/ Є. Х. Заремба [та ін.] (стр.9-16)
Головач И. Ю. Криоглобулинемия и криоглобулинемический васкулит в ревматологической практике: вопросы менеджмента и лечения/ И. Ю. Головач [и др.] (стр.17-28)
Журавльова Л. В. Можливості використання препаратів вісмуту в гастроентерологічній практиці: нові погляди на аспекти застосування/ Л. В. Журавльова, Ю. О. Шеховцова (стр.29-36)
Рудіченко В. М. Олігосимптомний перебіг вірусного гепатиту С із маніфестними ускладненнями стану в ін’єкційного наркозалежного (власні клінічні спостереження)/ В. М. Рудіченко [та ін.] (стр.37-43)
Образцов В. П. Про розширення шлунка/ В. П. Образцов (стр.44-47)
Дземан М. І. На 90-річчя народин галицького професора-інтерніста Мирослава Миколайовича Бережницького. Частина 4: Станиславів першої половини XX сторіччя - місто витоків запровадження в практику охорони здоров’я Галичини феноменальної традиції української медицини триєдності лікувального процесу/ М. І. Дземан (стр.48-60)
Свінціцький А. С. Взаєморозуміння між лікарем і пацієнтом як запорука ефективності здійснюваного лікування/ А. С. Свінціцький (стр.61-65)
Влас Є. О. Як готувати статті для подання до наукових журналів?/ Є. О. Влас (стр.66-67)
Цікаві статті :
Знайти схожі


10.

Назва журналу :Український ревматологічний журнал -2019р.,N 3
Цікаві статті :
Давіденко К. Ювілей наймасштабнішої події у вітчизняній кардіології/ К. Давіденко (стр.3-10)
Коваленко В. М. Конгреси кардіологів України. Від I до ХХ: історія, традиції та сьогодення/ В. М. Коваленко [та ін.] (стр.11-26)
Сміян С. І. Діагностика і моніторинг системних захворювань сполучної тканини: акцент на лабораторно-інструментальних методах/ С. І. Сміян [та ін.] (стр.27-32)
Коваленко В. М. Коморбідність: визначення, можливі напрямки діагностики та лікування/ В. М. Коваленко, О. П. Борткевич (стр.33-44)
Поворознюк В. В. Саркопенія у хворих на ревматоїдний артрит/ В. В. Поворознюк [та ін.] (стр.45-50)
Станіславчук М. А. Крос-культуральна адаптація та валідизація україномовної версії RAID у хворих на ревматоїдний артрит/ М. А. Станіславчук, К. О. Заічко (стр.51-55)
Порівняння ефективності та безпеки переходу від оригінального інфліксимабу до його біосиміляру Фламмегіс® в умовах рутинної медичної практики (стр.56-64)
Шуба Н. М. Плейотропні ефекти деяких протизапальних препаратів, що застосовуються при лікуванні остеоартрозу/ Н. М. Шуба [та ін.] (стр.65-70)
Бойко Я. Роль визначення рівня кальпротектину крові (MRP8/14) для прогнозування загострення ювенільного ідіопатичного артриту після відміни лікування/ Я. Бойко [та ін.] (стр.71-77)
Рекалов Д. Г. RHUPUS-синдром у рутинній клінічній практиці системного червоного вовчака/ Д. Г. Рекалов, І. О. Данюк (стр.78-81)
Воронков Л. Г. Серцева недостатність та подагра: клінічний випадок/ Л. Г. Воронков, Л. П. Паращенюк, Г. О. Проценко (стр.82-85)
Триполка С. А. Ретроспективное наблюдение пациентки с дерматомиозитом и антисинтетазным синдромом: полиморфизм клинических проявлений и поиск методов лечения/ С. А. Триполка, И. Ю. Головач (стр.86-93)
Владиславу Володимировичу Поворознюку - 65! (стр.94-95)
Цікаві статті :
Знайти схожі


 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)