Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Сайко, О.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 50
Показані документи з 1 по 20
 1-20    21-40   41-50 
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ярош О.О., Сайко О.В.
Назва : Клініко-МРТ-зіставлення проявів уражень головного мозку при розсіяному склерозі в їх патогенетичному відтворенні
Місце публікування : Міжнародний неврологічний журнал. - 2013. - № 1. - С. 17-20 (Шифр МУ64/2013/1)
MeSH-головна: СКЛЕРОЗ РАССЕЯННЫЙ -- MULTIPLE SCLEROSIS

МОЗГ ГОЛОВНОЙ -- BRAIN
Знайти схожі

2.

Назва журналу :Український неврологічний журнал -2020р.,N 1/2
Цікаві статті :
Ткаченко О. В. Ураження нервової системи при коронавірусній інфекції COVID-19/ О. В. Ткаченко (стр.5-12)
Стаднік С. М. Особливості запально-метаболічного профілю пацієнтів у гострий період ішемічного інсульту/ С. М. Стаднік, О. В. Сайко (стр.13-19)
Фломін Ю. В. Клініко-діагностичний алгоритм визначення підтипу ішемічного інсульту у пацієнтів інтегрованого інсультного блоку/ Ю. В. Фломін [та ін.] (стр.20-27)
Пантелеєнко А. В. Зв’язок вираженості лейкоареозу зі ступенем функціонального відновлення після атеротромботичного ішемічного інсульту/ А. В. Пантелеєнко (стр.28-33)
Турчина Н. С. Вірусна персистенція в атеросклеротичних бляшках пацієнтів з ішемічним інсультом і транзиторною ішемічною атакою після каротидної ендартеректомії/ Н. С. Турчина, Т. М. Черенько, В. А. Черняк (стр.34-40)
Семчишин М. Г. Транскраніальна допплерографія в діагностиці черепно-мозкової травми середнього ступеня тяжкості в гострий, проміжний і віддалений періоди в учасників операції об’єднаних сил і потерпілих поза зоною конфлікту/ М. Г. Семчишин (стр.41-45)
Мальцев Д. В. Клінічні випадки хронічної реактивованої інфекції HHV-6 і HHV-7 з картиною скроневого медіанного склерозу і зміною особистості/ Д. В. Мальцев (стр.46-56)
Антоненко К. В. Важливі досягнення в неврології за 2019 рік/ К. В. Антоненко (стр.57-58)
Антоненко К. В. Інформація про ESO-WSO-вебінар, присвячений оприлюдненню результатів великих клінічних досліджень у 2020 році/ К. В. Антоненко, Ю. Л. Гелетюк (стр.59-61)
Цікаві статті :
Знайти схожі


3.

Назва журналу :Український медичний часопис -2016р.,N 2
Цікаві статті :
Стасенко Т. Чорнобильська катастрофа - нещадний урок, але не вирок/ Т. Стасенко (стр.4-5)
Стасенко Т. Сучасна гастроентерологія: знання, що допомогають лікувати і вилікувати/ Т. Стасенко (стр.6-7)
Колесник М. Достижения и перспективы экспериментальной и клинической эндокринологии (по материалам Пятнадцатых Данилевских чтений)/ М. Колесник (стр.8-11)
Колесник М. Фармакотерапия заболеваний нервной системы: современные аспекты/ М. Колесник (стр.11-14)
Антонюк А. Інфекційні захворювання у дітей: свіжий погляд на діагностику, лікування та профілактику/ А. Антонюк (стр.15-17)
Стасенко Т. Екстрена медицина: час нових викликів і невідкладних рішень/ Т. Стасенко (стр.18-19)
Колесник М. Стоматологическая патология у детей: современные направления диагностики и лечения/ М. Колесник (стр.20-23)
Стасенко Т. Теорія і практика успішного лікування захворювань нервової системи/ Т. Стасенко (стр.24-25)
Колесник М. Лекарства - человеку: проблемы и перспективы современной фармакотерапии патологии легких/ М. Колесник (стр.26-28)
Бармина Ф. VII Международный медицинский форум: передовые технологии и модернизация отечественной медицины/ Ф. Бармина (стр.29-30)
Матюха Л. Ф. Застосування діуретиків у пацієнтів із артеріальною гіпертензією: перспективи і обмеження/ Л. Ф. Матюха (стр.33-36)
Зозуля І. С. Біль: підходи до діагностики та лікування в неврології та хірургії/ І. С. Зозуля, М. В. Максименко, А. І. Зозуля (стр.37-41)
Мостовой Ю. М. Пневмонія: найчастіші питання, які хвилюють лікарів/ Ю. М. Мостовой (стр.42-44)
Попович В. І. Гострий риносинусит: етіопатогенез, діагностика, лікування та профілактика/ В. І. Попович (стр.45-51)
На шляху відвикання від цигарки: можливості подолання шкідливої звички (стр.54)
Соломенчук Т. М. Сучасні клінічні та фармакологічні аспекти застосування органічних нітратів у хворих на стабільну ішемічну хворобу серця/ Т. М. Соломенчук (стр.55-59)
Міщенко Л. А. Органопротекторні ефекти фіксованої комбінації Варсалтану з Амлодипіном та її вплив на прозапальні й метаболічні показники у пацієнтів із гіпертонічною хворобою/ Л. А. Міщенко [и др.] (стр.60-63)
Сайко О. В. Застосування препарату Кортексин® у пацієнтів із післяінсультною епілепсією/ О. В. Сайко, М. П. Лучкевич (стр.64-66)
Шадрін О. Г. Проблемні питання харчування дітей раннього віку та шляхи їх вирішення/ О. Г. Шадрін, Г. А. Гайдучик (стр.68-69)
Демченко А. В. Корекція стану системи "відновлення тіоли-оксид азоту" як важливий фактор лікування при хронічній ішемії головного мозку/ А. В. Демченко [и др.] (стр.70-73)
Екстрена медична допомога при гострому коронарному синдромі без елевації сегмента ST (стр.74-76)
Богмат Л. Ф. Диастолическая дисфункция левого желудочка у подростков с патологией миокарда/ Л. Ф. Богмат [и др.] (стр.78-79)
Галушко О. А. Корекція розладів дихання при гострому інсульті у хворих на цукровий діабет/ О. А. Галушко (стр.80-82)
ГорачукВ. В. Інноваційні резерви підвищення якості менеджменту медичної допомоги/ В. ГорачукВ., В. А. Піщиков, Н. В. Шестак (стр.83-85)
Слонецький Б. І. Особливості діагностико-лікувальної тактики у хворих із субтотальною резекцією тонкої кишки/ Б. І. Слонецький [и др.] (стр.86-87)
Толстанов О. К. Поширеність новоутворень та сучасні вітчизняні засади надання медичної допомоги хворим онкологічного профілю (огляд літератури)/ О. К. Толстанов, І. В. Дідик (стр.88-92)
Піскун Р. П. Рецензія на підручник "Медична мікробіологія, вірусологія та імунологія"/ Р. П. Піскун (стр.93-94)
Зеленський А. М. Чорнобильська катастрофа крізь призму часу (спогади)/ А. М. Зеленський (стр.95)
Цікаві статті :
Знайти схожі


4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Стаднік С. М., Сайко О.В.
Назва : Особливості запально-метаболічного профілю пацієнтів у гострий період ішемічного інсульту
Місце публікування : Український неврологічний журнал. - К., 2020. - N 1/2. - С. 13-19 (Шифр УУ43/2020/1/2)
MeSH-головна: ИНСУЛЬТ -- STROKE
БИОЛОГИЧЕСКИЕ МАРКЕРЫ -- BIOLOGICAL MARKERS
C-РЕАКТИВНЫЙ БЕЛОК -- C-REACTIVE PROTEIN
ФИБРИНОГЕН -- FIBRINOGEN
ЦИТОКИНЫ -- CYTOKINES
ИНТЕРЛЕЙКИН-6 -- INTERLEUKIN-6
НОВООБРАЗОВАНИЙ НЕКРОЗА ФАКТОР-АЛЬФА -- TUMOR NECROSIS FACTOR-ALPHA
Анотація: Мета — проаналізувати показники ліпідного спектра крові та неспецифічного системного запалення у пацієнтів у гострий період ішемічного інсульту, встановити взаємозв’язок між концентрацією цитокінів у плазмі крові та виживанням пацієнтів з ішемічним інсультом. Матеріали і методи. У клінічне дослідження залучено 151 пацієнта (середній вік — (61,5 ± 8,2) року), яких розподілили на дві групи: 1-шу — 85 осіб із гострим ішемічним інсультом, 2-гу групу — 66 пацієнтів з хронічною ішемією мозку. В усіх пацієнтів оцінювали запально-метаболічний статус за вмістом у периферичній крові ліпідів, загального фібриногену, С-реактивного білка (С-РБ) і цитокінів (інтерлейкін-6 (ІЛ-6) і фактор некрозу пухлини a (ФНП-)). Аналізували кореляції зазначених параметрів один з одним і з вираженістю неврологічного дефіциту за шкалою тяжкості інсульту Національних інститутів здоров’я CША (National Institutes of Health Stroke Scale (NIHSS). Результати. У пацієнтів обох груп виявили зміни ліпідного спектра крові, характерні для атерогенезу, які були статистично значущо більш виражені при ішемічному інсульті. У пацієнтів 1-ї групи відзначено підвищення рівня фібриногену (р = 0,04), що вказує на збільшення активності коагуляційного гемостазу. Вивчення цитокінової системи у гострий період інсульту виявило гіперпродукцію С-РБ (p ‹ 0,001) і прозапальних цитокінів (p ‹ 0,001). Високий рівень С-РБ і низькі концентрації ІЛ-6 та ФНП- взаємопов’язані з вираженим неврологічним дефіцитом у гострий період інсульту. У пацієнтів з летальним наслідком внаслідок інсульту рівень ІЛ-6 (р ‹ 0,001) і ФНП- (р ‹ 0,001) були нижчими, а вміст С-РБ (р ‹ 0,001) — вищим порівняно з пацієнтами з інсультом, котрі вижили. Визначено граничні значення концентрації С-РБ ( - 24-мг/л), ІЛ-6 ( - 57 пг/л) і ФНП- ( - 42 пг/л) у крові пацієнтів з інсультом. Висновки. Отримані результати свідчать про потенційне значення вимірювання вмісту С-РБ, ІЛ-6 і ФНП- у поліпшенні стратифікації ризику летального наслідку у пацієнтів з ішемічним інсультом.
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Стаднік С. М., Сайко О. В.
Назва : Особливості діагностики хронічної ішемії головного мозку у військовослужбовців, евакуйованих із зони проведення бойових дій
Місце публікування : Журнал неврології ім. Б.М. Маньковського. - 2020. - N 1/2. - С. 87-88 (Шифр ЖУ17/2020/1/2)
MeSH-головна: МОЗГА ГОЛОВНОГО ИШЕМИЯ -- BRAIN ISCHEMIA
ВОЕННОСЛУЖАЩИЕ -- MILITARY PERSONNEL
ЛОКАЛЬНЫЕ ВОЙНЫ И КОНФЛИКТЫ -- LOCAL WARS AND CONFLICTS
Анотація: Для військовослужбовців, що перебувають у зоні проведення бойових дій, суттєве значення у виникненні та прогресуванні захворювань, у тому числі цереброваскулярної патології, має важкість хронічного психоемоційного стресу, що в поєднанні з несприятливими побутовими та екологічними чинниками спричиняє ранній розвиток патоморфологічних і нейродинамічних змін, типових для старіння мозку (ослаблення біосинтезу білків у нейронах головного мозку, порушення проникності клітинних мембран, дестабілізація нейромедіаторних систем, зниження активності ендогенної антиоксидантної системи). Мета — оптимізувати алгоритм обстеження пацієнтів із хронічною ішемією головного мозку у військовослужбовців, евакуйованих із зони проведення бойових дій
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Стаднік С. М., Сайко О. В., Думченко О. І.
Назва : Нейронспецифічна єнолаза як маркер пошкодження мозкової тканини у пацієнтів з ішемічним інсультом
Місце публікування : Медицина невідкладних станів. - 2020. - Т. 16, № 6. - С. 72-77 (Шифр МУ104/2020/16/6)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ИНСУЛЬТ -- STROKE
МОЗГА ГОЛОВНОГО ИШЕМИЯ -- BRAIN ISCHEMIA
МОЗГ ГОЛОВНОЙ -- BRAIN
КОГНИТИВНЫЕ РАССТРОЙСТВА -- COGNITION DISORDERS
ЕНОЛАЗА -- PHOSPHOPYRUVATE HYDRATASE
Анотація: Перспективним напрямком у сучасній ангіоневрології є дослідження маркерів пошкодження мозкової тканини у сироватці крові пацієнтів у гострому періоді ішемічного інсульту та їх зіставлення з ініціальним рівнем неврологічного дефіциту і наслідком інсульту. Як маркер пошкодження мозкової тканини активно вивчаються функції нейронспецифічної єнолази (НСЄ). Мета — дослідити рівень НСЄ у гострому періоді ішемічного інсульту. Матеріали та методи. У клінічне дослідження включений 151 пацієнт (середній вік 61,5 ± 8,2 року), які розподілені на 2 групи: до 1-ї групи ввійшли 85 пацієнтів з гострим ішемічним інсультом; до 2-ї групи — 66 пацієнтів з хронічною ішемією мозку. Усім пацієнтам визначали рівень НСЄ у плазмі крові. Аналізували кореляції НСЄ з вираженістю неврологічного дефіциту за NIHSS, функціональною активністю за шкалою Бартел, рівнем інвалідизації за шкалою Ренкіна, вираженістю когнітивних розладів за MMSE. Визначали взаємозв’язки між рівнем НСЄ і виживаністю пацієнтів з ішемічним інсультом. Результати. У пацієнтів 1-ї групи рівень НСЄ перевищував показник пацієнтів 2-ї групи в 3,8 раза (p 0,001). Встановили вірогідні відмінності рівня НСЄ залежно від локалізації вогнища ішемії — у басейні лівої середньої мозкової артерії і вертебробазилярному басейні (p
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Сайко О., Богдан А., Маланкевич Ю.
Назва : Хронічний головний біль як прояв венозного тромбозу дурального синуса
Місце публікування : Міжнародний неврологічний журнал. - 2021. - Т. 17, № 1. - С. 91-95 (Шифр МУ64/2021/17/1)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: Еноксапарин
MeSH-головна: ТРОМБОЗ ВЕНОЗНЫЙ -- VENOUS THROMBOSIS
ДИАГНОСТИКА ДИФФЕРЕНЦИАЛЬНАЯ -- DIAGNOSIS, DIFFERENTIAL
ПАТОЛОГИЧЕСКИЕ СОСТОЯНИЯ, ПРИЗНАКИ БОЛЕЗНЕЙ И СИМПТОМЫ -- PATHOLOGICAL CONDITIONS, SIGNS AND SYMPTOMS
ГЕМОДИНАМИКА -- HEMODYNAMICS
ГОЛОВНАЯ БОЛЬ -- HEADACHE
КРОВООБРАЩЕНИЕ КОЛЛАТЕРАЛЬНОЕ -- COLLATERAL CIRCULATION
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ -- CASE REPORTS
Анотація: Пацієнтам з мозковим венозним тромбозом (МВТ) властивий широкий спектр клінічних проявів — від головного болю до коми. Хронічна оклюзія венозних синусів твердої мозкової оболонки призводить до формування низки компенсаторних явищ, таких як судинна колатералізація, реканалізація організованого тромбу, ефективність яких і визначає тяжкість стану та перебіг захворювання. Метою дослідження стало висвітлення клінічної проблеми діагностування субкомпенсованого МВТ. Зважаючи на те, що такий перебіг процесу спостерігають у 20 % випадків, близько чверті пацієнтів, у яких захворювання проявляється головним болем неясної етіології, залишаються непоміченими та з низькою якістю життя. Для аналізу перебігу та прогнозу захворювання нашим завданням стало ретельне вивчення механізмів компенсації організму при хронічному тромбозі дурального синуса. Однак найвагомішим підводним каменем хронічної оклюзії синусів твердої мозкової оболонки за відсутності відповідного лікування є те, що гемодинамічні компенсаторні явища також визначають і високий ризик розвитку цереброваскулярних катастроф, які призводять до летального наслідку чи інвалідизації. У наведеному нами клінічному випадку мав місце хронічний венозний тромбоз поперечного та сигмоподібного синусів, який маніфестував мігренеподібним цефалгічним синдромом із вегетативним компонентом та ознаками підвищення внутрішньочерепного тиску. Без антикоагулянтної терапії венозний дренаж через колатеральні шляхи, реканалізація тромбованих синусів здійснювалися у пацієнта неефективно, що результувало формуванням дифузного набряку мозкової тканини. Після проведення ретельного обстеження, встановлення діагнозу, призначення індивідуалізованого лікування та довготривалого спостереження з корекцією терапії у пацієнта мав місце регрес симптомів МВТ. Церебральна МР-венографія — це важливий інструмент у діагностиці та прогнозі даного захворювання. Отже, пацієнтам з тривалим анамнезом головного болю, що не піддається лікуванню, та з ознаками внутрішньочерепної гіпертензії потрібно проводити МР-венографію. Однак у випадках геморагічних інсультів неясного генезу, які не відповідають артеріальним територіям, часто виникає необхідність дослідити стан вен головного мозку та твердомозкових синусів. З метою індивідуального аналізу перебігу та прогнозу захворювання необхідно вивчати формування венозних колатералей та процесів реканалізації тромбів дуральних синусів пацієнта
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Сайко О.В.
Назва : Психологічний та соматичний захист інсультних хворих- дві складові однієї проблеми
Місце публікування : Міжнародний неврологічний журнал. - 2013. - № 4. - С. 119-124 (Шифр МУ64/2013/4)
MeSH-головна: ИНСУЛЬТ -- STROKE
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): психогенная смерть
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Сайко О. В., Маланкевич Ю. І.
Назва : Церебральний венозний тромбоз (клінічний випадок)
Місце публікування : Міжнародний неврологічний журнал. - Київ, 2019. - N 5. - С. 112-118 (Шифр МУ64/2019/5)
Примітки : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна: ВНУТРИЧЕРЕПНЫХ СИНУСОВ ТРОМБОЗ -- SINUS THROMBOSIS, INTRACRANIAL
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ -- CASE REPORTS
Анотація: Тромбоз мозкових вен і венозний тромбоз мозкових синусів зустрічається рідко (до 1 % від усіх випадків інфарктів мозку). За даними ISCVT (International Study on Cerebral Vein and Dural Sinus Thrombosis, 2004), захворюваність щорічно становить 3–4 випадки на 1 млн у дорослих. Летальність при даному захворюванні становить від 5 до 30 %. Міжнародне дослідження тромбозу мозкових вен та венозних синусів (ISCVT) визначало частоту оклюзій за локалізацією так: поперечний синус — 86 %, верхній сагітальний синус — 62 %, прямий синус — 18 %, кортикальні вени — 17 %, внутрішні яремні вени — 12 %, вена Галена і внутрішні мозкові вени — 11 %. Основними факторами ризику розвитку тромбозу мозкових вен і венозного тромбозу мозкових синусів у популяції є інфекційні запальні процеси (отити, мастоїдити, синусити, септичні стани) і неінфекційні причини: черепно-мозкова травма, пухлини, хірургічні втручання в ділянці голови та шиї, а також імплантація кардіостимулятора чи постановка центрального венозного катетера. Захворювання, що сприяють даній патології: порушення гемодинаміки (застійна серцева недостатність, зневоднення організму), захворювання крові (поліцитемія, серпоподібноклітинна анемія, тромбоцитопенія) і коагулопатії (синдром дисемінованого внутрішньосудинного згортання крові, дефіцит антитромбіну, протеїну С і S), а також тромбофілітичні стани, пов’язані з вагітністю, родами та прийомом пероральних контрацептивів, антифосфоліпідний синдром, системні васкуліти. При цьому в 15 % випадків причина розвитку синус-тромбозу залишається невстановленою. Венозний тромбоз мозкових синусів характеризується дуже різноманітним клінічним перебігом, складною діагностикою, різноманітною етіологією і прогнозом. Одним з ускладнень тромбозу синусів є інсульт, що спостерігається приблизно в 30 % хворих та часто призводить до смерті хворого. У статті подано опис клінічного випадку церебрального венозного тромбозу, що ускладнився несумісним із життям двопівкульним субарахноїдально-паренхіматозним крововиливом
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Сайко О. В.
Назва : Особливості перебігу гострого періоду струсу головного мозку, отриманого військовослужбовцями в зоні проведення антитерористичної операції
Місце публікування : Медицина неотложных состояний. - Донецк, 2016. - № 6. - С. 65-71 (Шифр МУ66/2016/6)
Примітки : Бібліогр.: с. 70-71
MeSH-головна: ЛОКАЛЬНЫЕ ВОЙНЫ И КОНФЛИКТЫ -- LOCAL WARS AND CONFLICTS
ВОЕННАЯ МЕДИЦИНА -- MILITARY MEDICINE
МОЗГА ГОЛОВНОГО СОТРЯСЕНИЕ -- BRAIN CONCUSSION
НЕВРОЛОГИЧЕСКИЕ СИМПТОМЫ ПРИ ПАТОЛОГИЧЕСКИХ СОСТОЯНИЯХ -- NEUROLOGIC MANIFESTATIONS
КОГНИТИВНЫЕ РАССТРОЙСТВА -- COGNITION DISORDERS
ДЕПРЕССИВНЫЕ РАССТРОЙСТВА -- DEPRESSIVE DISORDER
ТРЕВОГИ СОСТОЯНИЕ -- ANXIETY
Знайти схожі

11.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Сайко О. В.
Назва : Неврологічна симптоматика в гострому періоді струсу мозку на етапі медичної евакуації з військово-мобільного госпіталю
Місце публікування : Міжнародний неврологічний журнал. - Донецк, 2018. - N 2. - С. 19-25 (Шифр МУ64/2018/2)
Примітки : Бібліогр.: с. 24-25
MeSH-головна: МОЗГА ГОЛОВНОГО СОТРЯСЕНИЕ -- BRAIN CONCUSSION
НЕВРОЛОГИЧЕСКИЕ СИМПТОМЫ ПРИ ПАТОЛОГИЧЕСКИХ СОСТОЯНИЯХ -- NEUROLOGIC MANIFESTATIONS
РЕФЛЕКС ПАТОЛОГИЧЕСКИЙ -- REFLEX, ABNORMAL
ДИАГНОСТИЧЕСКИЕ МЕТОДЫ НЕВРОЛОГИЧЕСКИЕ -- DIAGNOSTIC TECHNIQUES, NEUROLOGICAL
ВЗРЫВЫ -- EXPLOSIONS
МЕДИЦИНСКОЙ ПОМОЩИ ЭТАПЫ -- EPISODE OF CARE
ЛОКАЛЬНЫЕ ВОЙНЫ И КОНФЛИКТЫ -- LOCAL WARS AND CONFLICTS
ВОЕННАЯ МЕДИЦИНА -- MILITARY MEDICINE
Анотація: Обстежений 41 військовослужбовець у гострому періоді струсу головного мозку, серед них 22 отримали травму повітряно-вибуховою хвилею. Усім потерпілим проводився неврологічний огляд з вивченням рекомендованих патологічних рефлексів (з ділянки обличчя, кистьових, ступневих). У неврологічному статусі виявлені пірамідні, мозочкові ознаки, симптоми менінгізму. Проведене дослідження показало, що в гострому періоді струсу головного мозку, отриманого внаслідок дії повітряно-вибухової хвилі, виявляється значна кількість неврологічних симптомів, а саме патологічні аксіальні та симетричні кистьові й ступневі рефлекси. Наявність цієї групи патологічних рефлексів є неодмінною ознакою струсу головного мозку, отриманого внаслідок повітряно-вибухового удару. Клінічна оцінка неврологічного статусу підкреслює значимість цього доступного й простого методуForty one soldiers were examined in the acute period of the concussion of the brain, among which 22 were injured due to shock wave. All injured underwent neurological examination with the study of recommended pathological reflexes (from face, hands and feet). Pyramidal, cerebellar signs, symptoms of meningism were revealed in neurological status. The conducted research showed that in the acute period of brain concussion resulting from shock wave, a significant number of neurological symptoms were detected, namely pathological axial and symmetrical carpal and foot reflexes. The defined group of pathological reflexes is an indispensable feature of the concussion of the brain due to air blast. Clinical evaluation of neurological status emphasizes the importance of this affordable and simple method. Timely identification and recognition of pathological symptomatology may have an extremely valuable clinical significance. Therefore, injured persons with brain concussion require specialized in-patient treatment (level III–IV medical care) to provide them with neurovisual methods of investigation, dosage regimen of work and rest, medical supervision, modern medical and physiotherapeutic treatment, prophylaxis, including psychotherapeutic one, in order to prevent the development of post-traumatic stress and diencephalic disorders, epileptic seizures, the development of traumatic brain disease
Знайти схожі

12.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Сайко О. В., Оврас Б. С.
Назва : Неврологічна симптоматика в гострому періоді струсу головного мозку на етапі медичної евакуації з військово-мобільного госпіталю
Місце публікування : Медицина неотложных состояний. - Київ, 2018. - N 3. - С. 104-111 (Шифр МУ66/2018/3)
Примітки : Бібліогр.: с. 110-111
MeSH-головна: МОЗГА ГОЛОВНОГО СОТРЯСЕНИЕ -- BRAIN CONCUSSION
НЕВРОЛОГИЧЕСКИЕ СИМПТОМЫ ПРИ ПАТОЛОГИЧЕСКИХ СОСТОЯНИЯХ -- NEUROLOGIC MANIFESTATIONS
РЕФЛЕКС ПАТОЛОГИЧЕСКИЙ -- REFLEX, ABNORMAL
ВЗРЫВЫ -- EXPLOSIONS
БОЛЬНЫХ ПЕРЕВОД В ДРУГИЕ БОЛЬНИЦЫ -- TRANSFER AGREEMENT
ЛОКАЛЬНЫЕ ВОЙНЫ И КОНФЛИКТЫ -- LOCAL WARS AND CONFLICTS
Анотація: Обстежений 41 військовослужбовець у гострому періоді струсу головного мозку, серед яких 22 отримали травму повітряно-вибуховою хвилею. Усім потерпілим проводився неврологічний огляд із вивченням рекомендованих патологічних рефлексів (ділянки обличчя, кистьових, ступневих). У неврологічному статусі виявлені пірамідні, мозочкові ознаки, симптоми менінгізму. Проведене дослідження показало, що в гострому періоді струсу головного мозку, отриманого внаслідок дії повітряно-вибухової хвилі, виявлено значну кількість неврологічних симптомів, а саме патологічні аксіальні та симетричні кистьові та ступневі рефлекси. Визначена група патологічних рефлексів є неодмінною ознакою струсу головного мозку, отриманого внаслідок повітряно-вибухового удару. Клінічна оцінка неврологічного статусу підкреслює значимість цього доступного та простого методу
Знайти схожі

13.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Сайко О. В.
Назва : Клінічний аналіз цереброваскулярної патології у військовослужбовців, евакуйованих у військово-медичний клінічний центр Західного регіону із зони ведення бойових дій на Сході України
Місце публікування : Міжнародний неврологічний журнал. - Київ, 2019. - N 7. - С. 26-32 (Шифр МУ64/2019/7)
Примітки : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна: МОЗГОВОГО КРОВООБРАЩЕНИЯ РАССТРОЙСТВА -- CEREBROVASCULAR DISORDERS
ФАКТОРЫ РИСКА -- RISK FACTORS
ВОЕННОСЛУЖАЩИЕ -- MILITARY PERSONNEL
ЛОКАЛЬНЫЕ ВОЙНЫ И КОНФЛИКТЫ -- LOCAL WARS AND CONFLICTS
Анотація: Сьогодні інсульт є важливою медико-соціальною проблемою. Щорічно у світі виникає близько 17 млн мозкових інсультів, 6 млн пацієнтів помирають внаслідок даного захворювання. Згідно з прогнозом експертів Все-світньої організації охорони здоров’я, до 2030 року очікується 23 млн нових випадків мозкового інсульту. Упродовж останніх 25 років поширеність мозкового інсульту збільшилася на 113 %, захворюваність — на 70 %, летальність від інсульту — на 36 %, інвалідизація — на 73 %, кількість інсультів в осіб віком 20–64 роки — на 25 %, мозкових крововиливів — на 16 %. Популяційне дослідження INTERSTROKE показало, що найбільш значимими факторами ризику ішемічного інсульту після артеріальної гіпертензії (35 %) є відсутність регулярного фізичного навантаження, ожиріння (26 %), співвідношення аполіпопротеїну В і А1 (25 %), тютюнопаління (19 %), нездорова дієта (19 %), кардіологічні чинники (7 %), цукровий діабет, депресія, психосоціальний стрес (5 %). Концепція стресу в умовах ведення бойових дій отримала багатозначне тлумачення, що потребувало введення визначення «травматичний», що, з одного боку, підкреслює інтенсивність стрес-факторів, а з іншого — потенційну можливість травмування психіки під їх впливом. Факторами ризику виникнення мозкового інсульту у військовослужбовців, які знаходяться на передових позиціях в зоні збройного конфлікту, є артеріальна гіпертензія, ішемічна хвороба серця, порушення ліпідного обміну, вроджені та набуті вади серця, вроджена та набута патологія церебральних інтра- та екстракраніальних судин, перенесені мозкові інсульти, цукровий діабет та ожиріння. Вищенаведені фактори ризику, постійна психоемоційна травма, хронічний бойовий стрес, тютюнопаління також є тригерами серйозних кардіоваскулярних подій. Депресивно-тривожна симптоматика, що спостерігається в значної кількості хворих військовослужбовців, тільки підсилює прояви набутої соматичної патології та пришвидшує виникнення раптових гострих мозкових катастроф, прогресування хронічної ішемії мозку
Знайти схожі

14.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Сайко О. В., Стаднік С. М.
Назва : Клінічна ефективність цитофлавіну у хворих з інфарктами мозку у вертебро-базилярному басейні
Місце публікування : Львівський медичний часопис. - 2011. - Т. 17, № 1. - С. 7-12 (Шифр ЛУ10/2011/17/1)
Предметні рубрики: Инсульт цереброваскулярный-- лек тер
Мозга головного ишемия-- лек тер
Вертебрально-базилярная недостаточность
Цитофлавин-- тер прим
Знайти схожі

15.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Сайко О. В.
Назва : Клініко-неврологічні особливості судинної патології головного мозку у військовослужбовців, евакуйованих із зони проведення Операції об’єднаних сил
Місце публікування : Медицина невідкладних станів. - Київ, 2019. - N 8. - С. 95-100 (Шифр МУ104/2019/8)
Примітки : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна: ВОЕННАЯ МЕДИЦИНА -- MILITARY MEDICINE
ИНСУЛЬТ -- STROKE
МОЗГА ГОЛОВНОГО ИШЕМИЯ -- BRAIN ISCHEMIA
ФАКТОРЫ РИСКА -- RISK FACTORS
РЕФЛЕКС ПАТОЛОГИЧЕСКИЙ -- REFLEX, ABNORMAL
НЕВРОЛОГИЧЕСКИЕ СИМПТОМЫ ПРИ ПАТОЛОГИЧЕСКИХ СОСТОЯНИЯХ -- NEUROLOGIC MANIFESTATIONS
ЛОКАЛЬНЫЕ ВОЙНЫ И КОНФЛИКТЫ -- LOCAL WARS AND CONFLICTS
Анотація: Інсульт є важливою медико-соціальною проблемою сьогодення. Щорічно у світі виникає близько 17 млн мозкових інсультів, а 6 млн пацієнтів помирають унаслідок даного захворювання. Протягом останніх 25 років поширеність мозкового інсульту збільшилася на 113 %, захворюваність — на 70 %, летальність від інсульту — на 36 %, інвалідизація — на 73 %, кількість інсультів у людей віком 20–64 роки — на 25 %, мозкових крововиливів — на 16 %. Популяційне дослідження INTERSTROKE показало, що найбільш значимими факторами ризику ішемічного інсульту після артеріальної гіпертензії (35 %) є відсутність регулярного фізичного навантаження, ожиріння (26 %), співвідношення аполіпопротеїну В і А1 (25 %), тютюнопаління (19 %), нездорова дієта (19 %), кардіологічні чинники (7 %), цукровий діабет, депресія, психосоціальний стрес (5 %). Останнім часом особливого значення набула концепція стресу в умовах ведення бойових дій, що має багатозначне тлумачення, а введення визначення «травматичний», з одного боку, підкреслює інтенсивність стрес-чинників, а з іншого — потенційну можливість травмування психіки під їх впливом. Проте основними чинниками ризику виникнення мозкового інсульту у військовослужбовців, які перебувають на передових позиціях у зоні збройного конфлікту, залишаються артеріальна гіпертензія, ішемічна хвороба серця, порушення ліпідного обміну, вроджені й набуті вади серця, вроджена й набута патологія церебральних інтра- й екстракраніальних судин, перенесені мозкові інсульти, цукровий діабет і ожиріння. Особливу роль ці чинники відіграють на фоні постійної психоемоційної травми і хронічного бойового стресу, куріння тютюну й періодичного вживання міцних алкогольних напоїв, що служать тригерами серйозних кардіоваскулярних подій. Депресивно-тривожна симптоматика, що має місце в значної кількості хворих військовослужбовців, може підсилювати прояви набутої соматичної патології і прискорювати виникнення раптових гострих мозкових катастроф, прогресування хронічної ішемії мозку
Знайти схожі

16.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Сайко О. В., Лучкевич М. П.
Назва : Застосування препарату Кортексин® у пацієнтів із післяінсультною епілепсією
Місце публікування : Український медичний часопис. - 2016. - № 2. - С. 64-66 (Шифр УУ13/2016/2)
Предметні рубрики: Кортексин®
MeSH-головна: ИНСУЛЬТ -- STROKE
ЭПИЛЕПСИЯ -- EPILEPSY
Знайти схожі

17.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Сайко О. В.
Назва : Динаміка порушень адаптивних функцій у лікарів військового мобільного госпіталю при виконанні професійних обов’язків в умовах військового конфлікту
Місце публікування : Міжнародний неврологічний журнал. - Київ, 2019. - N 2. - С. 9-18 (Шифр МУ64/2019/2)
Примітки : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна: НЕВРОТИЧЕСКИЕ СОСТОЯНИЯ -- NEUROTIC DISORDERS
ДЕПРЕССИВНЫЕ РАССТРОЙСТВА -- DEPRESSIVE DISORDER
АСТЕНИЯ -- ASTHENIA
ВРАЧИ -- PHYSICIANS
ВОЕННАЯ МЕДИЦИНА -- MILITARY MEDICINE
ЛОКАЛЬНЫЕ ВОЙНЫ И КОНФЛИКТЫ -- LOCAL WARS AND CONFLICTS
Анотація: Актуальність. В сучасних умовах ведення локальних збройних конфліктів вимоги до кваліфікації військових медичних працівників, продуктивності їх професійної діяльності, якості медичної допомоги, що вони надають, максимально підвищені. Це можливо за умови професійної компетентності військового лікаря, його психологічного та фізичного здоров’я і, що важливо, психічної стійкості до розвитку негативних станів, обумовлених стресогенністю їх цілодобової праці. Професійні обов’язки військових медичних працівників пов’язані з високим ступенем відповідальності за життя та здоров’я поранених, травмованих та хворих військовослужбовців. Вони часто потребують від військового спеціаліста термінового прийняття рішення, самодисципліни, вміння зберігати високу працездатність в екстремальних умовах, емоційної віддачі, постійного психологічного й інтелектуального напруження. Всі ці фактори можуть призводити до виснаження психологічних та фізичних ресурсів і, як наслідок, до професійного вигорання та захворювання. При цьому сьогодні практично відсутні дієві клініко-психологічні та медичні технології, спрямовані на збереження здоров’я військового лікаря, запобігання або зниження ризику виникнення психосоматичних захворювань. Матеріали та методи. На підставі інформованої згоди з дотриманням принципів медичної біоетики та деонтології було опитано 30 офіцерів, військових лікарів: 26 чоловіків та 4 жінки, які проходять військову службу у військовому мобільному госпіталі (м. Покровськ, Донецька область). Оцінка суб’єктивного стану проводилася за допомогою базових психологічних опитувальників: Басса — Даркі (ворожість, агресивність), Спілбергера — Ханіна (оцінка ситуативної й особистісної тривожності), шкали самооцінки депресії Цунга, шкали астенії Малкової. Результати. У результаті дослідження виявлено, що в опитаних відсутні виражені ознаки ворожості та має місце низький рівень агресивності. У жінок цей показник більший, але не перевищує межу норми. Також у протестованих військових лікарів за шкалою самооцінки депресії Цунга відслідковується схильність до депресії на рівні субдепресії на дванадцятому місяці перебування в зоні ведення бойових дій. Більше це стосується лікарів жіночої статі. В опитаних лікарів також відмічаються чіткі астенічні прояви. Середні показники за результатами шкали астенічного стану становлять 75,2, що відповідає помірній астенії. Середні показники в жінок — 76,4 (помірна астенія), у чоловіків — 54,1 (незначно виражена астенія). За отриманими даними внаслідок проведеного тестування за шкалою Спілбергера — Ханіна можна стверджувати про прогресування всіх видів тривожності, що прогресивно збільшується за термінами перебування в зоні бойових дій. Якщо в чоловіків тривожність розцінюється як середня, то в жінок — як висока. Середні показники за результатами шкали Спілбергера — Ханіна: ситуаційна тривожність — 45,8; особистісна тривожність — 45,5. У чоловіків середні показники становили: ситуаційної тривожності — 43,3, особистісної — 43,1; у жінок — 55,8 та 55,2 відповідно. Висновки. Адаптивні порушення у військових лікарів характеризуються поєднанням астенічних і тривожно-депресивних симптомів, що зі збільшенням терміну перебування в зоні збройного конфлікту значно прогресують. За потреби постійної взаємодії з колегами та пацієнтами виникають відхилення в соматичному та психічному стані лікарів. Частими психосоматичними проявами вигорання стають загальне нездужання, задуха, нудота, головокружіння, безсоння, підвищена пітливість, тремор, неприємні відчуття в ділянці серця, перепади артеріального тиску. Перехід реакцій із рівня емоцій на рівень психосоматичних розладів свідчить про те, що емоційний захист не справляється з незмінно високими навантаженнями та на даному етапі неминуче проявляється фізіологічними розладами. Аналіз та вирішення зазначеної проблеми дозволять розробити концепцію ранньої діагностики та комплексної профілактики невротичних розладів, психосоматичних чи загострення хронічних соматичних захворювань. Це також дозволить зберегти та зміцнити психічне та фізичне здоров’я лікарів-спеціалістів і, відповідно, підвищити якість медичної допомоги, що вони надають потерпілим у зоні бойових дійBackground. In conditions of local armed conflict, the requirements for the qualification of military medical personnel, the performance of their professional activities, and the quality of medical care they provide are maximally raised. It is possible on the condition of professional competence of the military doctor, his psychological and physical health, and, importantly, psychological resistance to the development of negative conditions due to the stressfulness of their round-the-clock work. The professional duties of military medical personnel are associated with a high degree of responsibility for the life and health of the wounded, injured and ill soldiers. They often require a military specialist for urgent decision making, self-discipline, ability to maintain high performance in extreme conditions, emotional feedback, and constant psychological and intellectual stress. All of this can lead to the exhaustion of psychological and physical resources and, consequently, to professional burnout and disease. At the same time, today there are virtually no effective clinical psychological and medical technologies aimed at preserving the health of a military doctor, preventing or reducing the risk of psychosomatic illness. Materials and methods. Based on informed consent, in line with the principles of medical bioethics and deontology, 30 officers and military doctors were interviewed: 26 men and 4 women serving in the military hospital (Pokrovsk, Donetsk region). The assessment of the subjective state was carried out using basic psychological questionnaires: Buss-Durkee (hostility, aggressiveness); Spielberger-Khanin (assessment of situational and personality anxiety); Zung self-rating depression scale; Malkova’s scale for the evaluation of asthenia. Results. As a result of the survey, it was found that the respondents do not have the expressed signs of hostility and there is a low level of aggressiveness. In women, this figure is greater, but does not exceed the limit of normal. Also, in the examined military doctors, according to Zung self-rating depression scale, depressive tendency at the level of subdepression was detected on the twelfth month of stay in the combat zone. It’s more about female doctors. The surveyed doctors also have clear asthenic manifestations. The average figures for the asthenic state scale are 75.2, which corresponds to moderate asthenia. The average rate for women was 76.4 (moderate asthenia), in men the mean score was 54.1 (slightly pronounced asthenia). Based on the findings of the Spilberger-Khanin scale, it can be concluded that all types of anxiety are progressive that increases with the duration of stay in the combat zone. If in men anxiety is regarded as average, then in women it is high. The average score on Spilberger-Khanin scale: situational anxiety — 45.8; personal anxiety — 45.5. In men, the average figures were: situational anxiety — 43.3, personal — 43.1; in women — 55.8 and 55.2. Conclusions. Adaptive disorders in military doctors are characterized by a combination of asthenic and anxiety-depressive symptoms, which significantly progress with an increase in the length of stay in the combat zone. In the conditions of the need for constant interaction with colleagues and patients, there are deviations in the somatic and psychological state of doctors. Frequent psychosomatic manifestations of burnout are general malaise, dyspnea, nausea, dizziness, insomnia, increased sweating, tremor, unpleasant sensations in the heart, changes in blood pressure. The transition of reactions from the level of emotions to the level of psychosomatic disorders suggests that emotional protection does not cope with invariably high loads and inevitably manifests itself in physiological disorders at this stage. Analysis and solution of this problem will allow developing the concept of early diagnosis and comprehensive prevention of neurotic disorders, psychosomatic diseases or exacerbation of chronic somatic diseases. It will also help to preserve and strengthen the mental and physical health of doctors and, accordingly, improve the quality of medical care they provide to the wounded persons in the combat zone
Знайти схожі

18.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Сайко О. В.
Назва : Гострі нейротрофічні порушення органів травної системи при церебральних інсультах
Місце публікування : Медицина неотложных состояний. - 2014. - № 2. - С. 146-152 (Шифр МУ66/2014/2)
MeSH-головна: ИНСУЛЬТ -- STROKE
ПИЩЕВАРИТЕЛЬНАЯ СИСТЕМА -- DIGESTIVE SYSTEM

ИСТОРИЯ БОЛЕЗНИ -- MEDICAL RECORDS
Знайти схожі

19.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Сайко О. В., Сайко В. В.
Назва : Гострі нейротрофічні порушення органів травної системи при церебральних інсультах
Місце публікування : Міжнародний неврологічний журнал. - 2013. - № 7. - С. 136-142 (Шифр МУ64/2013/7)
MeSH-головна: ИНСУЛЬТ -- STROKE
ПИЩЕВАРИТЕЛЬНАЯ СИСТЕМА -- DIGESTIVE SYSTEM
Знайти схожі

20.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Сайко О. В., Лучкевич М. П., Гайда І. Є.
Назва : Гіпносугестивна терапія нічного енурезу у військовослужбовців, які захворіли в зоні збройного конфлікту під час проведення антитерористичної операції
Місце публікування : Медицина неотложных состояний. - Донецк, 2017. - N 2. - С. 123-127 (Шифр МУ66/2017/2)
Примітки : Бібліогр.: с. 126
MeSH-головна: ЭНУРЕЗ НОЧНОЙ -- NOCTURNAL ENURESIS
КОМБИНИРОВАННОЕ ЛЕЧЕБНОЕ ВОЗДЕЙСТВИЕ -- COMBINED MODALITY THERAPY
ГИПНОЗ -- HYPNOSIS
ЭЛЕКТРОФОРЕЗ ЛЕКАРСТВЕННЫЙ -- IONTOPHORESIS
ЛЕКАРСТВЕННАЯ ТЕРАПИЯ -- DRUG THERAPY
ВОЕННАЯ МЕДИЦИНА -- MILITARY MEDICINE
ЛОКАЛЬНЫЕ ВОЙНЫ И КОНФЛИКТЫ -- LOCAL WARS AND CONFLICTS
Анотація: Пряме навіювання гіпнозом було використано для лікування 12 військовослужбовців, у яких розвинувся нічний енурез у зоні збройного конфлікту під час проведення антитерористичної операції. Остаточний клінічний діагноз був встановлений після комплексного клініко-діагностичного обстеження. Використання психотерапевтичних методів лікування дозволило домогтися контрольованого утримання сечі в нічний час у більшості хворих і значно підвищити ефективність комплексного лікування
Знайти схожі

 1-20    21-40   41-50 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)