Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (3)Вища освіта (4)
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Сміян, С. І.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 117
Показані документи з 1 по 20
 1-20    21-40   41-60   61-80   81-100   101-117 
1.

Назва журналу :Сімейна медицина -2022р.,N 1/2
Цікаві статті :
Матвієць Л. Г. Навички управління стресом у практиці лікарів первинного рівня медичної допомоги/ Л. Г. Матвієць (стр.5-12)
Галушко О. А. Гострий коронарний синдром у хворих на цукровий діабет: особливості перебігу та проявів больового синдрому/ О. А. Галушко, М. В. Болюк (стр.13-18)
Ільков О. В. Інтерактивний тренінг як спосіб змінити ставлення до вакцинації на прикладі вакцини від COVID-19/ О. В. Ільков [та ін.] (стр.19-24)
Khimion L. V. Is renoprotection real for patients with hyperuricemia?/ L. V. Khimion [та ін.] (стр.25-30)
Сидорчук А. Р. Стратифікація ризиків розвитку метаболічних розладів та артеріальної гіпертензії з урахуванням алельного стану генів NOS3 (RS2070744) та GNB3 (RS5443)/ А. Р. Сидорчук (стр.31-35)
Нетяженко В. З. МРТ як ефективний інструмент діагностики і моніторингу ендокардиту Леффлера на етапах лонгітудинального спостереження/ В. З. Нетяженко [та ін.] (стр.36-42)
Сміян С. І. Особливості перебігу COVID-19 у пацієнтів із псоріатичним артритом/ С. І. Сміян [та ін.] (стр.43-47)
Галушко О. А. Роль дексмедетомідину у структурі анестезіологічного забезпечення операцій ендопротезування кульшового і колінного суглобів у хворих на цукровий діабет/ О. А. Галушко, Л. М. Зенкіна (стр.48-53)
Михайленко В. Л. Профілактика ожиріння – запорука здоров’я нації/ В. Л. Михайленко (стр.54-59)
Потаскалова В. С. Показники артеріального тиску у пацієнтів з артеріальною гіпертензією та надмірною масою тіла або ожирінням при офісному вимірюванні та добовому моніторуванні/ В. С. Потаскалова (стр.60-66)
Маньковський Д. С. Якість життя і соціального функціонування пацієнтів, які перенесли кардіохірургічні втручання/ Д. С. Маньковський (стр.67-75)
Процюк О. В. Діагностика та лікування первинного гіпотиреозу лікарем загальної практики – сімейним лікарем/ О. В. Процюк (стр.76-80)
Шкала Л. В. Ураження серця при цукровому діабеті (Огляд літератури)/ Л. В. Шкала (стр.81-84)
Цікаві статті :
Знайти схожі


2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Сміян С. І., Білуха А. В., Кошак Б. О., Грималюк О. І., Сміян В. О.
Назва : Особливості перебігу COVID-19 у пацієнтів із псоріатичним артритом
Паралельн. назви :COVID-19 in Patients with Psoriatic Arthritis
Місце публікування : Сімейна медицина. - 2022. - № 1/2. - С. 43-47 (Шифр СУ21/2022/1/2)
Примітки : Бібліогр.: в кінці ст.
MeSH-головна: КОРОНАВИРУСНЫЕ ИНФЕКЦИИ -- CORONAVIRUS INFECTIONS
КОМОРБИДНОСТЬ -- COMORBIDITY
АРТРИТ ПСОРИАТИЧЕСКИЙ -- ARTHRITIS, PSORIATIC
ФАКТОРЫ РИСКА -- RISK FACTORS
СЕРДЕЧНО-СОСУДИСТАЯ СИСТЕМА -- CARDIOVASCULAR SYSTEM
СТАТИСТИЧЕСКАЯ ОБРАБОТКА ДАННЫХ -- DATA INTERPRETATION, STATISTICAL
Анотація: Пандемія COVID-19 чинить негативний вплив на всі аспекти життя людини та може призводити до розвитку загострення хронічних захворювань. Водночас відомо, що вищий ризик інфікування та більш тяжкий перебіг коронавірусної інфекції фіксують у людей похилого віку, а також в осіб із серйозними супутніми захворюваннямиПсоріатичний артрит (ПсА) є одним із видів запальних артритів, який часто діагностують у пацієнтів із псоріазом. Специфічна терапія, яку приймають пацієнти з хронічним запальним захворюванням суглобів, включає нестероїдні протизапальні препарати, глюкокортикостероїди, хворобомодифікуючі протиревматичні препарати, новітні біологічні агенти, зокрема моноклональні антитіла до ІЛ-6, ІЛ-1, блокатори фактора некрозу пухлин-α, таргетні базисні протизапальні препарати. Терапія хворих на ПсА потенційно може справляти як негативний, так і позитивний вплив на перебіг COVID-19Мета дослідження: аналіз особливостей перебігу COVID-19 у пацієнтів із ПсА та вивчення коморбідної патології після перенесеної коронавірусної інфекції. Матеріали та методи. У дослідженні взяли участь 174 особи з верифікованим діагнозом ПсА. Пацієнти були розподілені на дві групи. До І групи увійшли 112 (64,4%) особи, які перехворіли на COVID-19, до ІІ групи – 62 (35,6%), що до моменту огляду не хворіли на коронавірусну інфекцію. Хворі І групи достовірно відрізнялись за віком (р0,001) та тривалістю захворювання (р0,001), демонстрували значно вищий ступінь шкірного ураження псоріатичним процесом та активність основного захворювання (рThe COVID-19 pandemic has a negative impact on all aspects of human life and can lead to the exacerbation of chronic diseases. At the same time, it is known that a higher risk of infection and a more severe course of coronavirus infection is found in the elderly, as well as in people with serious comorbiditiesPsoriatic arthritis (PsA) is a type of inflammatory arthritis that is often diagnosed in patients with psoriasis. Specific treatment of patients with chronic inflammatory joint disease include nonsteroidal anti-inflammatory drugs, glucocorticosteroids, disease-modifying antirheumatic drugs, new biological agents, including monoclonal antibodies to IL-6, IL-1, TNF-a, target disease modifying drugs. Medications used for PsA treatment can potentially have both negative and positive effects on the course of COVID-19The objective: to analyze the features of COVID-19 in patients with PsA and to study the comorbid pathology after coronavirus infection. Materials and methods. The study involved 174 people with a verified diagnosis of PsA. Patients were divided into two groups. Group I included 112 (64.4%) persons who had COVID-19, and group II - 62 (35.6%) who had not had coronavirus infection at the time of first examination. Patients in group I significantly differed from group II in age (p 0.001) and duration of PsA (p 0.001), showed a significantly higher degree of psoriatic skin lesions and activity of the underlying disease (p
Знайти схожі

3.

Назва журналу :Український ревматологічний журнал -2020р.,N 2
Цікаві статті :
Шевчук С. В. Вплив фіброміалгії на стан здоров’я хворих на ревматоїдний артрит за опитувальником RAID/ С. В. Шевчук [та ін.] (стр.4-8)
Сміян С. І. Стан мікробіоти порожнини товстої кишки у пацієнтів з ревматоїдним артритом, асоційованим із BORRELIA BURGDORFERI/ С. І. Сміян, В. В. Юськевич, О. С. Маховська (стр.9-13)
Яременко О. Б. Кардіоваскулярний ризик у хворих на остеоартроз: результати Всеукраїнського дослідження «Партнер»/ О. Б. Яременко (стр.15-23)
Шуба Н. М. Особливості перебігу, клінічні прояви суглобового синдрому та лікування у хворих на остеоартроз колінних суглобів та хребта/ Н. М. Шуба [та ін.] (стр.24-29)
Синяченко О. В. Системні хвороби сполучної тканини як прояв паранеопластичного синдрому у хворих на рак легені/ О. В. Синяченко [та ін.] (стр.30-35)
Бур’янов О. А. Діагностика псоріатичного артриту на ранніх стадіях патологічного процесу/ О. А. Бур’янов [та ін.] (стр.36-40)
Богмат Л. Ф. Особливості ліпідного спектра крові дітей з ювенільним ідіопатичним артритом/ Л. Ф. Богмат [та ін.] (стр.41-47)
Хиць А. Гідроксихлорохін та азитроміцин: аналіз кардіотоксичності/ А. Хиць (стр.47)
Сорока М. Ф. Остеоартрит і коморбідність: особливості лікування хворих на сучасному етапі/ М. Ф. Сорока (стр.48-58)
Яременко О. Б. Вікові та статеві особливості спондилоартриту/ О. Б. Яременко [та ін.] (стр.59-65)
Школіна Н. В. Адаптація та валідизація Україномовної версії шкали стресостійкості Коннора - Девідсона-10 (CD-RISC-10): апробація у хворих на анкілозивний спондиліт/ Н. В. Школіна [та ін.] (стр.66-72)
Іванов Д. Д. НПЗП у пацієнтів з ревматологічною патологією та хронічною хворобою нирок: призначати чи не призначати?/ Д. Д. Іванов (стр.73-81)
Триполка С. А. Клинический случай изменений кожи, имитирующих кожный васкулит, в период беременности/ С. А. Триполка, И. Ю. Головач, Е. Д. Егудина (стр.82-86)
Цікаві статті :
Знайти схожі


4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Сміян С. І., Юськевич В. В., Маховська О. С.
Назва : Стан мікробіоти порожнини товстої кишки у пацієнтів з ревматоїдним артритом, асоційованим із BORRELIA BURGDORFERI
Місце публікування : Український ревматологічний журнал. - Київ, 2020. - № 2. - С. 9-13 (Шифр УУ18/2020/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: BORRELIA BURGDORFERI -- BORRELIA BURGDORFERI
АРТРИТ РЕВМАТОИДНЫЙ -- ARTHRITIS, RHEUMATOID
МИКРОБИОТА -- MICROBIOTA
ТОЛСТАЯ КИШКА -- INTESTINE, LARGE
ДИСБАКТЕРИОЗ КИШЕЧНИКА -- DYSBACTERIOSIS INTESTINAL
Анотація: Кишкова мікробіота та патологія запальних захворювань суглобів у ревматології взаємопов’язані. З одного боку — це порушення кількісного та якісного складу мікробіоти товстої кишки з розвитком вираженого дисбіозу після тривалого прийому фармакологічних препаратів, а з іншого — роль кишкової мікрофлори в патогенезі автоімунних ревматологічних захворювань. Мета: встановити особливості кишкової мікробіоти у пацієнтів з ревматоїдним артритом (РА), асоційованим з Borrelia burgdorferi (B. burgdorferi). Матеріали і методи. Обстежено 96 пацієнтів, яких розподілили на дві групи: 52 (1-ша група) — хворі на РА, асоційований з B. burgdorferi, 44 (2-га група) — з ізольованим РА віком від 21 до 78 років. Діагноз РА верифікований згідно з класифікаційними критеріями (ACR/EULAR 2010). Специфічні IgМ та IgG в сироватці крові пацієнтів 1-ї групи до комплексу B. burgdorferi визначали за допомогою реакції імунного блотингу. Додатково усім хворим проведено бактеріологічне дослідження калу та встановлено ступінь дисбіозу товстої кишки. Результати й обговорення. У пацієнтів з РА, асоційованим з B. burgdorferi, відзначали достовірне зниження біфідобактерій (р=0,012), лактобактерій (р=0,013), кишкової палички (р=0,04). Вміст грибів роду Candida у хворих з наявною B. burgdorferi був майже в 1,5 раза вищий, ніж у пацієнтів з ізольованим РА (р=0,002). Дисбіозу ІV ступеня у жодного обстеженого пацієнта з ізольованим РА не виявлено, тоді, як у 3 (6,1%) пацієнтів з наявною B. burgdorferi його діагностовано, серед яких також переважав дисбіоз ІII ступеня (59,2%). У 57,9% хворих з ізольованим РА відзначали дисбіоз ІІ ступеня. Висновки. Хворі з наявною B. burgdorferi до призначення лікування мають більш виражені порушення мікробіоти товстої кишки з розвитком тяжчого ступеня дисбіозу, аніж хворі з ізольованим РА, які отримували базисні протиревматичні препарати, нестероїдні протизапальні препарати і біологічні препарати, що також негативно впливають на склад мікробіома, проте дисбіотичні зміни у пацієнтів були менш виражені
Знайти схожі

5.

Назва журналу :Сімейна медицина -2020р.,N 3
Цікаві статті :
Матвієць Л. Г. Порядок та організація надання послуг замісної підтримувальної терапії агоністами опіоїдів наркозалежним пацієнтам у закладах первинної медичної допомоги/ Л. Г. Матвієць (стр.7-12)
Мамчур В. И. Мелатонин как вспомогательная терапия при COVID-19/ В. И. Мамчур, Д. С. Носивец, Е. В. Хомяк (стр.13-19)
Скрипнік І. М. Вплив S-адеметіоніну на вміст аргініну і його метаболітів у хворих на хронічну лімфоцитарну лейкемію на фоні хіміотерапії/ І. М. Скрипнік, Г. С. Маслова (стр.20-23)
Сабадаш М. Е. Канефрон® Н при лечении рецидивирующего цистита у женщин детородного возраста: рандомизированное контролируемое исследование/ М. Е. Сабадаш, А. В. Шуляк (стр.24-28)
Фуштей І. М. Фактори ризику розвитку кардіоваскулярних подій у пацієнтів з ревматоїдним артритом/ І. М. Фуштей [та ін.] (стр.29-33)
Марушко Ю. В. Ефективність та безпека застосування комбінованого препарату заліза у дітей із залізодефіцитними станами/ Ю. В. Марушко, Т. В. Гищак, О. В. Хомич (стр.34-38)
Литвак А. І. Трансформаційне лідерство лікарів/ А. І. Литвак, В. Л. Михайленко, О. С. Коміссарова (стр.39-42)
Проценко Т. В. Диффузное выпадение и поредение волос: современный взгляд на проблему и подходы к терапии/ Т. В. Проценко (стр.43-46)
Горбачова В. В. Ожиріння та серцево-судинна патологія: огляд проблематики/ В. В. Горбачова, О. І. Плегуца (стр.47-51)
Грек І. І. Динаміка клініко-лабораторних показників у хворих на вперше діагностований туберкульоз легень, які споживають алкоголь, і можливості прогнозування ефективності лікування/ І. І. Грек [та ін.] (стр.52-56)
Слабкий Г. О. До питання забезпечення осіб із цереброваскулярними хворобами комплексною медичною допомогою на рівні первинної медико-санітарної допомоги/ Г. О. Слабкий, М. М. Прокопів (стр.57-60)
Хіміон Л. В. NT-proBNP у хворих на ревматоїдний артрит: взаємозв’язок імунозапального процесу і стану серцево-судинної системи/ Л. В. Хіміон, А. С. Кузик (стр.61-66)
Матюха Л. Ф. Підходи до лікування кашлю при гострому бронхіті в амбулаторних умовах/ Л. Ф. Матюха, Т. А. Титова, О. Б. Тиш (стр.67-74)
Бабінець Л. С. Аналіз ефективності методики кишкового лаважу при загостренні хронічного панкреатиту/ Л. С. Бабінець, Б. О. Мігенько (стр.76-79)
Пархоменко В. В. Взаємозв’язок патогенетичних механізмів розвитку НПЗЗ-гастропатії у хворих похилого віку із супутньою ішемічною хворобою серця/ В. В. Пархоменко, І. М. Скрипник, О. Ф. Гопко (стр.80-83)
Косаковський А. Л. Досвід застосування препарату Назомер® після аденотомії у дітей/ А. Л. Косаковський, І. А. Косаковська (стр.84-86)
Волошин О. І. Використання мартинії запашної (Harpagophytun procumbens) в ревматології: погляд крізь призму коморбідності/ О. І. Волошин [та ін.] (стр.88-92)
Voloshyn O. I. The Use Harpagophytum Procumbens (Martynia Fragrans) in Rheumatology: a Look through the Prism of Comorbidity (Literature Reviev)/ O. I. Voloshyn [et al.] (стр.93-97)
Воронцов О. О. Дискусійні актуальні питання амбулаторної акушерсько-гінекологічної допомоги/ О. О. Воронцов, Л. С. Бабінець (стр.98-102)
Цікаві статті :
Знайти схожі


6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Волошин О. І., Сміян С. І., Волошина Л. О., Горевич С. С.
Назва : Використання мартинії запашної (Harpagophytun procumbens) в ревматології: погляд крізь призму коморбідності : (Огляд літератури)
Місце публікування : Сімейна медицина. - К., 2020. - № 3. - С. 88-92 (Шифр СУ21/2020/3)
Примітки : Бібліогр.: с. 91-92
MeSH-головна: КОГОТЬ ДЬЯВОЛА -- HARPAGOPHYTUM
РЕВМАТИЧЕСКИЕ БОЛЕЗНИ -- RHEUMATIC DISEASES
КОМОРБИДНОСТЬ -- COMORBIDITY
ТЕРАПЕВТИЧЕСКОЕ ПРИМЕНЕНИЕ -- THERAPEUTIC USES
Анотація: Мета дослідження: висвітлення наукових здобутків з використання мартинії запашної у хворих на остеоартрит (ОА) та інші ревматичні захворювання, у тому числі в аспекті властивих цій патології коморбідних процесів. Матеріали та методи. Здійснено науковий пошук у друкованих та електронних виданнях, пошукових наукових базах, Державному реєстрі лікарських засобів України із застосуванням методів аналізу, порівняння й узагальнення інформаційних даних, а також наведені результати власних початкових досліджень ефективності мартинії запашної у хворих на ОА з явищами коморбідних процесів. Результати. Матеріали наукових досліджень, проведених в різних країнах світу, свідчать, що екстракт мартинії запашної чинить багатогранну лікувальну дію у хворих на ОА. Зроблено акцент на нещодавно виявлені інші властивості цієї рослини, а саме: гіпотензивне, кардіотонічне, дезагрегантне, гіпоглікемічне, жовчогінне, покращення діяльності системи травлення і нирок. Зазначені властивості мартинії запашної важливі в аспекті можливого сприятливого впливу на коморбідні захворювання серцево-судинної, травної, сечостатевої систем та цукрового діабету, що фіксують у хворих на ОА та інші ревматичні недуги. Вбачається подальша перспектива поглиблених клінічних досліджень у цьому напрямку, що відповідає основним положенням «Стратегії Всесвітньої організації охорони здоров’я в галузі народної медицини на 2014–2023 рр». Заключення. Препарати кореня мартинії запашної (Harpagophytum procumbens) володіють багатогранним механізмом дії, ефективні і безпечні у лікуванні хворих на остеоартрит (ОА), артрити, біль легкого та помірного ступеня різного походження. Надбання народної медицини та новітні дослідження особливостей дії екстрактів кореня мартинії запашної на метаболізм та інші органи і системи передбачають перспективи позитивного впливу на коморбідні захворювання при ОА та покращення загальних результатів лікування таких хворих, в чому і полягають перспективи подальших досліджень
Знайти схожі

7.

Назва журналу :Український ревматологічний журнал -2020р.,N 3
Цікаві статті :
Синяченко О. В. Історія розвитку системних захворювань сполучної тканини та системних васкулітів у дзеркалі нумізматики/ О. В. Синяченко [та ін.] (стр.4-11)
Місце біосимілярів у лікуванні ревматичних хвороб: думка експертів (стр.12-18)
Волошина Л. О. Остеоартроз і кластер гастроентерологічних коморбідних захворювань: вікові та гендерні патогенетичні аспекти формування і вплив на результати протиревматичної терапії/ Л. О. Волошина, С. І. Сміян, О. І. Волошин (стр.19-26)
Ошлянська О. А. До питання про можливість і прийнятність застосування препаратів OFF-LABEL у дитячій ревматології на прикладі досвіду застосування ритуксимабу у дітей із резистентними до терапії системними захворюваннями сполучної тканини/ О. А. Ошлянська, Л. І. Омельченко (стр.27-32)
Головач И. Ю. Новое в диагностике, патогенезе и лечении нейропсихиатрической системной красной волчанки: обзор литературы 2017-2019 гг./ И. Ю. Головач, Е. Д. Егудина, С. Х. Тер-Вартаньян (стр.33-41)
Кулик М. С. Розвиток токсико-епідермального некролізу на фоні лікування гідроксихлорохіном системного червоного вовчака/ М. С. Кулик [та ін.] (стр.42-47)
Лук’янчук Є. Швидке та ефективне усунення больового синдрому у пацієнтів із гострим подагричним артритом/ Є. Лук’янчук (стр.48-51)
Яременко О. Б. Сімейна середземноморська лихоманка: огляд сучасного стану проблеми та описання клінічного випадку/ О. Б. Яременко (стр.52-58)
Ломаковський О. М. Залежність між клітинною та гуморальною ланками імунної системи при стабільній ішемічній хворобі серця/ О. М. Ломаковський (стр.59-63)
Журавльова Л. В. Гормонально-метаболічний статус жінок, хворих на цукровий діабет II типу, у пре- та постменопаузальний період/ Л. В. Журавльова, В. О. Черпіта (стр.64-69)
Мірошниченко М. В. МР-візуалізація як метод діагностики та контролю ефективності лікування пацієнтів із ювенільним дерматоміозитом/ М. В. Мірошниченко (стр.70-74)
Іванова В. Г. JAB-Q - інструмент для оцінки якості життя дітей з ювенільним ідіопатичним артритом/ В. Г. Іванова (стр.75-77)
Резолюція науково-практичної Всеукраїнської асоціації ревматологів України «Інноваційні технології в ревматології: основні напрямки імплементації» (Київ, 28-30 жовтня 2020 року) (стр.78)
Цікаві статті :
Знайти схожі


8.

Назва журналу :Український ревматологічний журнал -2020р.,N 4
Цікаві статті :
Синяченко О. В. Ревматоїдний артрит і коморбідний пародонтит: клініко-патогенетичні особливості зв’язків/ О. В. Синяченко [та ін.] (стр.4-11)
Шевчук С. В. Рівень вітаміну D у чоловіків, хворих на анкілозивний спондиліт, зв’язок із перебігом захворювання та структурно-функціональним станом кісткової тканини/ С. В. Шевчук [та ін.] (стр.12-19)
Лук’янчук Є. Раціональний вибір НПЗП для лікування у разі нападу подагричного артриту у пацієнтів із супутніми патологіями/ Є. Лук’янчук (стр.20-24)
Проценко Г. О. Системний червоний вовчак: стан проблеми в Україні та світі/ Г. О. Проценко, В. В. Дубас (стр.25-34)
Богмат Л. Ф. Розвиток незворотних змін органів і систем у дітей із системним червоним вовчаком/ Л. Ф. Богмат, Н. С. Шевченко, І. М. Бессонова (стр.35-40)
Ошлянська О. А. Оцінка уражень серцево-судинної системи у пацієнтів з ювенільним ідіопатичним артритом з використанням електрокардіограми 4-ї генерації/ О. А. Ошлянська, А. Г. Арцимович (стр.41-48)
Ломаковський О. М. Хламідійна інфекція, вираженість коронарного атеросклерозу та імунний статус у пацієнтів зі стабільною стенокардією/ О. М. Ломаковський [та ін.] (стр.49-55)
Сміян С. І. Септичний артрит/ С. І. Сміян, С. Р. Гусак (стр.56-61)
Богмат Л. Ф. Особливості ліпідного спектра крові у дітей із системним червоним вовчаком/ Л. Ф. Богмат [та ін.] (стр.62-67)
Цікаві статті :
Знайти схожі


9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Сміян С. І., Гусак С. Р.
Назва : Септичний артрит
Місце публікування : Український ревматологічний журнал. - Киiв, 2020. - № 4. - С. 56-61 (Шифр УУ18/2020/4)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: АРТРИТ ИНФЕКЦИОННЫЙ -- ARTHRITIS, INFECTIOUS
Анотація: Гострий септичний артрит у ревматологічній практиці є клінічною ситуацією, яка потребує невідкладних дій. Реплікація бактерій у суглобі та наслідки цього запального процесу можуть призвести до швидкого локального руйнування суглоба та розвитку системної інфекції. Мета дослідження: проаналізувати та підсумувати існуючу інформацію, що стосується септичного артриту. Матеріали і методи. Виконано огляд сучасної літератури, присвяченої проблематиці септичного артриту на основі наукометричних баз даних: MEDLINE/PubMed, Cochrane Library, Google Scholar. Результати та обговорення. Фонова патологія суглобів (ревматоїдний артрит, остеоарт­рит, анкілозивний спондиліт, псоріатичний артрит, гемартроз), наявність суглобових протезів сприяють підвищеному ризику розвитку септичного артриту, який поглиблюється при внутрішньосуглобовому застосуванні глюкокортикоїдів, цитотоксичних імунодепресантів, а також за умов біологічної терапії. Провідним синдромом при септичному артриті є моно-, олігоартритичний із переважним ураженням великих суглобів (колінний, гомілковоступневий) з ознаками типового запалення (набряк, локальне підвищення температури тіла, гіперемія, значна болючість при пальпації та рухах). Висновки. Своє­часна діагностика септичного артриту та проведення відповідної цільової терапії — надзвичайно важливі для зниження захворюваності та смертності, пов’язаних із цим захворюванням
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Синяченко О. В., Коваленко В. М., Борткевич О. П., Гнилорибов А. М., Головач І. Ю., Єрмолаєва М. В., Кузьміна Г. П., Сміян С. І., Станіславчук М. А., Яременко О. Б., Яцишин Р. І.
Назва : Історія розвитку системних захворювань сполучної тканини та системних васкулітів у дзеркалі нумізматики
Місце публікування : Український ревматологічний журнал. - Киiв, 2020. - № 3. - С. 4-11 (Шифр УУ18/2020/3)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: СОЕДИНИТЕЛЬНОЙ ТКАНИ БОЛЕЗНИ -- CONNECTIVE TISSUE DISEASES
СИСТЕМНЫЙ ВАСКУЛИТ -- SYSTEMIC VASCULITIS
НУМИЗМАТИКА -- NUMISMATICS
Анотація: Галузь історичної науки нумізматика (від лат. «numisma» — монета) зародилася в XIX столітті і стала тісно пов’язаною з економікою, політикою, культурою та правом, включає тематичне вивчення монет, медалей та плакет. Найкраще історію уронефрології ілюструють різні форми медальєрного образотворчого мистецтва (екзонумія чи паранумізматика), а монета стала прообразом пам’ятної (меморіальної) медалі. У цій роботі представлено каталог понад 100 нумізматичних матеріалів (у тому числі деяких унікальних, вперше наведених), відображено етапи розвитку вивчення будови і функції сполучної тканини, методів діагностики й лікування хвороб, є посилання на значні історичні події, згадуються короткі біографії медиків, які зробили неоціненний внесок у формування цієї наукової дисципліни
Знайти схожі

11.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Волошина Л. О., Сміян С. І., Волошин О. І.
Назва : Остеоартроз і кластер гастроентерологічних коморбідних захворювань: вікові та гендерні патогенетичні аспекти формування і вплив на результати протиревматичної терапії
Місце публікування : Український ревматологічний журнал. - Киiв, 2020. - № 3. - С. 19-26 (Шифр УУ18/2020/3)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ОСТЕОАРТРИТ -- OSTEOARTHRITIS
ЖЕЛУДОЧНО-КИШЕЧНЫЕ БОЛЕЗНИ -- GASTROINTESTINAL DISEASES
ДИСБАКТЕРИОЗ КИШЕЧНИКА -- DYSBACTERIOSIS INTESTINAL
КОМОРБИДНОСТЬ -- COMORBIDITY
Анотація: Серед коморбідних захворювань у хворих на остеартроз (ОА) кластер гастроентерологічних хвороб є найбільш поширеним, він обмежує застосування нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП) за розвитку НПЗП–гастродуодено- та ентеропатій у лікувальних комплексах. Дотепер незрозумілою є патогенетична роль цих уражень у розвитку і прогресуванні ОА та можливому зниженні ефективності хондропротекторів. Мета. Метою дослідження є висвітлення новітніх досліджень патогенетичних зв’язків ОА і коморбідних уражень системи травлення та обґрунтування на цій основі нових підходів до підвищення ефективності лікування хворих з такою поєднаною патологією. Матеріали і методи. Здійснено науковий пошук у друкованих і електронних виданнях, наукових пошукових базах із застосуванням методів аналізу, порівняння й узагальнення інформаційних даних. Результати. Висвітлені дані літератури щодо особливостей формування НПЗП-ентеропатій, ролі порушень мікробіома кишечнику в цьому процесі. Наведені клінічні та експериментальні дані про роль порушень мікробіома кишечнику в розвитку супутніх ОА ожиріння, неалкогольної хвороби печінки, низькорівневого системного запалення, метаболічних порушень, що опосередковано впливають на функціональний стан м’язово-скелетного апарату, зокрема ОА, остеопорозу, а також стан серцево-судинної та центральної нервової системи. Вбачається, що застосування пре- і пробіотиків у комплексному лікуванні хворих на ОА — це нова стратегія вдосконалення лікувального процесу. З власного досвіду автори статті відмічають вікове зростання кластера гастроентерологічних захворювань (тривалість, вираженість, системність, особливо з появою ентеро-колопатій) та їх значення в прогресуючому зниженні ефективності класичної хондропротекторної терапії. Одним із виходів з цієї ситуації автори вважають застосування даної когорти новітніх хондропротекторних засобів, які сприятливо впливають на регрес клінічних проявів цього кластера, запальні явища (локальні та системні), процеси травлення і всмоктування та опосередковано сприяють нормалізації мікробіома кишечнику. Висновки. Отримано докази, що дисбіоз кишечнику є прихованим додатковим патогенетичним фактором прогресування ОА, гастроентерологічних та інших коморбідних з ОА захворювань та обмежує реалізацію, знижує ефективність комплексного лікування ОА. Корекція дисбіозу і посилених ним уражень опорно-рухового апарату і органів травлення вважається перспективною стратегією лікування такого комплексу хвороб. Застосування хондропротекторних засобів розглядається як один зі шляхів реалізації такої стратегії
Знайти схожі

12.

Назва журналу :Онкология -2019р. т.21,N 3
Цікаві статті :
Лук’янова Н. Ю. Циркулюючі мікроРНК: перспективи використання для ранньої діагностики та моніторингу перебігу пухлинного процесу/ Н. Ю. Лук’янова [та ін.] (стр.181-191)
Свінціцький В. С. Сучасні рекомендації діагностики та лікування епітеліального раку яєчника/ В. С. Свінціцький, С. В. Неспрядько, О. П. Ренкас (стр.192-199)
Глузман Д. Ф. Идентификация лейкемических стволовых клеток для таргетной терапии больных острыми миелоидными лейкозами/ Д. Ф. Глузман [и др.] (стр.200-207)
Скляренко Л. М. Імунцистохімічна характеристика ворсинчастих лімфоцитів при В-клітинних лімфопроліферативних захворюваннях/ Л. М. Скляренко [та ін.] (стр.208-212)
Зелінська Г. В. Цитохімічне та імуноцитохімічне дослідження експресії тиреоїдної пероксидази в передопераційній діагностиці папілярного раку щитоподібної залози та його радіойодорезистентних метастазів/ Г. В. Зелінська (стр.213-218)
Залєток С. П. Поліаміни крові та сечі як нові діагностичні маркери раку передміхурової залози/ С. П. Залєток [та ін.] (стр.219-223)
Несіна І. П. Експресія маркерів міжклітинної адгезії CD44 та CD24 у клітинах карцином ендометрія з високим потенціалом злоякісності/ І. П. Несіна [та ін.] (стр.224-229)
Юрченко Н. П. Оцінка ДНК-статусу та особливості експресії циклінів D1, Е і транскрипційного фактора E2F1 у клітинах епітеліальних пухлин ендометрія/ Н. П. Юрченко, Н. М. Глущенко, Л. Г. Бучинська (стр.230-237)
Кіркілевський С. І. Результати хірургічного лікування хворих на рак верхніх відділів стравоходу/ С. І. Кіркілевський [та ін.] (стр.238-244)
Татарин Б. Б. Фактори прогнозу у хворих на рак прямої кишки/ Б. Б. Татарин [та ін.] (стр.245-249)
Галайчук І. Й. Бореліозна лімфаденопатія у практиці онколога (клінічні спостереження)/ І. Й. Галайчук [та ін.] (стр.250-253)
Інноваційні технології скринінгу, діагностики та персоніфікованої терапії раку (стр.255-270)
Цікаві статті :
Знайти схожі


13.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Сміян С. І., Мітченко О. І., Кузьміна А. П., Хіміон Л. В., Гарміш О. О.
Назва : Діагностика і моніторинг системних захворювань сполучної тканини: акцент на лабораторно-інструментальних методах
Місце публікування : Український ревматологічний журнал. - Киiв, 2019. - № 3. - С. 27-32 (Шифр УУ18/2019/3)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: СОЕДИНИТЕЛЬНОЙ ТКАНИ БОЛЕЗНИ -- CONNECTIVE TISSUE DISEASES
ВОЛЧАНКА КРАСНАЯ СИСТЕМНАЯ -- LUPUS ERYTHEMATOSUS, SYSTEMIC
СКЛЕРОДЕРМИЯ СИСТЕМНАЯ -- SCLERODERMA, SYSTEMIC
МИОЗИТ -- MYOSITIS
ДЕРМАТОМИОЗИТ -- DERMATOMYOSITIS
ПОЛИМИОЗИТ -- POLYMYOSITIS
Анотація: У статті містяться сучасні рекомендації щодо довготривалого ведення пацієнтів із основними системними захворюваннями з акцентом на лабораторно-інструментальних дослідженняхThe article presents modern recommendations of patients with systemic connective tissue diseases long-term follow-up. The main emphasis is made on laboratory and instrumental methods of investigation
Знайти схожі

14.

Назва журналу :Український ревматологічний журнал -2019р.,N 3
Цікаві статті :
Давіденко К. Ювілей наймасштабнішої події у вітчизняній кардіології/ К. Давіденко (стр.3-10)
Коваленко В. М. Конгреси кардіологів України. Від I до ХХ: історія, традиції та сьогодення/ В. М. Коваленко [та ін.] (стр.11-26)
Сміян С. І. Діагностика і моніторинг системних захворювань сполучної тканини: акцент на лабораторно-інструментальних методах/ С. І. Сміян [та ін.] (стр.27-32)
Коваленко В. М. Коморбідність: визначення, можливі напрямки діагностики та лікування/ В. М. Коваленко, О. П. Борткевич (стр.33-44)
Поворознюк В. В. Саркопенія у хворих на ревматоїдний артрит/ В. В. Поворознюк [та ін.] (стр.45-50)
Станіславчук М. А. Крос-культуральна адаптація та валідизація україномовної версії RAID у хворих на ревматоїдний артрит/ М. А. Станіславчук, К. О. Заічко (стр.51-55)
Порівняння ефективності та безпеки переходу від оригінального інфліксимабу до його біосиміляру Фламмегіс® в умовах рутинної медичної практики (стр.56-64)
Шуба Н. М. Плейотропні ефекти деяких протизапальних препаратів, що застосовуються при лікуванні остеоартрозу/ Н. М. Шуба [та ін.] (стр.65-70)
Бойко Я. Роль визначення рівня кальпротектину крові (MRP8/14) для прогнозування загострення ювенільного ідіопатичного артриту після відміни лікування/ Я. Бойко [та ін.] (стр.71-77)
Рекалов Д. Г. RHUPUS-синдром у рутинній клінічній практиці системного червоного вовчака/ Д. Г. Рекалов, І. О. Данюк (стр.78-81)
Воронков Л. Г. Серцева недостатність та подагра: клінічний випадок/ Л. Г. Воронков, Л. П. Паращенюк, Г. О. Проценко (стр.82-85)
Триполка С. А. Ретроспективное наблюдение пациентки с дерматомиозитом и антисинтетазным синдромом: полиморфизм клинических проявлений и поиск методов лечения/ С. А. Триполка, И. Ю. Головач (стр.86-93)
Владиславу Володимировичу Поворознюку - 65! (стр.94-95)
Цікаві статті :
Знайти схожі


15.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Сміян С. І., Юськевич В. В.
Назва : Особливості клінічного перебігу ревматоїдного артриту, асоційованого з borrelia burgdorferi
Паралельн. назви :Features of clinical course of rheumatoid arthritis associated with borrelia burgdorferi
Місце публікування : Здобутки клінічної і експериментальної медицини. - Тернопіль, 2019. - N 4. - С. 111-116 (Шифр ЗУ17/2019/4)
MeSH-головна: АРТРИТ РЕВМАТОИДНЫЙ -- ARTHRITIS, RHEUMATOID
BORRELIA BURGDORFERI -- BORRELIA BURGDORFERI
ПОДКОЛЕННАЯ КИСТА -- POPLITEAL CYST
ЛАЙМА БОЛЕЗНЬ -- LYME DISEASE
Анотація: Із кожним роком усе актуальнішим стає вивчення інфекційних артритів в ревматологічній практиці, оскільки на сьогодні артрити, асоційовані з Borrelia burgdorferi (B. burgdorferi), є серйозною медико-біологічною та медико-соціальною проблемою з огляду на схильність до хронізації та розвитку уражень опорно-рухового апарату, що призводить до несприятливих наслідків – тривалої непрацездатності й інвалідизації людей різного віку та статіThe study of infectious arthritis in rheumatology practice is becoming more and more relevant every year, since today the arthritis associated with Borrelia burgdorferi (B. burgdorferi) is a serious medical, biological and medico-social problem due to the tendency to develop chronic diseases of apparatus that leads to adverse effects – prolonged disability and disability of people of all ages and genders
Знайти схожі

16.

Назва журналу :Здобутки клінічної і експериментальної медицини -2019р.,N 4
Цікаві статті :
Шідловський В. О. Медикаментозне лікування первинного гіперальдостеронізму/ В. О. Шідловський [та ін.] (стр.6-14)
Азизова Р. Б. Фармакотерапія когнітивного дефіциту при епілепсії/ Р. Б. Азизова, Н. Н. Абдуллаева (стр.15-20)
Бабінець Л. С. Формування алгоритму амбулаторного ведення пацієнта з інфекцією сечовивідних шляхів з урахуванням потреб профілактики можливих ускладнень/ Л. С. Бабінець, Ю. Я. Коцаба (стр.21-26)
Беденюк О. С. Патоморфологічні особливості розвитку ліпополісахаридного пародонтиту на фоні хронічного атрофічного гастриту/ О. С. Беденюк, М. М. Корда (стр.27-35)
Белов О. О. Клінічна характеристика сучасних ендогенних депресивних розладів на симптоматологічному рівні/ О. О. Белов, Н. Г. Пшук (стр.36-40)
Вадзюк С. Н. Вплив вестибулярного навантаження на психомоторні особливості молодих осіб/ С. Н. Вадзюк, Р. М. Шмата (стр.41-47)
Волков Р. К. Ефективність використання компресійного одягу та силіконових пластин для профілактики та лікування патологічних рубців шкіри у пацієнтів після травм та операцій/ Р. К. Волков (стр.48-57)
Воронкіна І. А. Характеристика складу мікрофлори кишечника у хворих з діареєю та підозрою на clostridium difficile-інфекцію/ І. А. Воронкіна [та ін.] (стр.58-63)
Гнатюк, М. С. Морфометрична оцінка особливостей ремоделювання гемомікроциркуляторного русла сім’яників при дії на організм рубоміцину гідрохлориду/ М. С. Гнатюк, С. О. Коноваленко, Л. В. Татарчук (стр.64-68)
Жарінова В. Ю. Особливості використання та ефективність основних класів препаратів в лікуванні ішемічної хвороби серця в осіб старших вікових груп/ В. Ю. Жарінова, Г. П. Войнаровська (стр.69-77)
Кадырова Ф. Ш. Клиническое течение хронической сердечной недостаточности с сохраненной и промежуточной фракцией выброса левого желудочка/ Ф. Ш. Кадырова, М. Э. Рахимова (стр.78-81)
Малютіна Н. В. Актуальність симуляційних методів навчання на етапі післядипломної освіти випускників вищих медичних навчальних закладів/ Н. В. Малютіна [та ін.] (стр.82-88)
Мацькевич В. М. Випадок унілатерального шилопід’язикового синдрому, поєднаного з гіпоплазією вертебральної артерії/ В. М. Мацькевич [та ін.] (стр.89-93)
Мисула Ю. І. Сучасні особливості клінічної феноменології первинного епізоду біполярного афективного розладу/ Ю. І. Мисула (стр.94-99)
Набока Ю. М. Морфологічне вивчення суглобових тканин щурів із експериментальним остеоартритом під впливом фітокомпозиції на основі препарату «артритан»/ Ю. М. Набока [та ін.] (стр.100-105)
Регеда-Фурдичко М. М. Динаміка змін процесів ліпопероксидації та антиоксидантної системи в легенях у патогенезі розвитку експериментального контактного дерматиту/ М. М. Регеда-Фурдичко (стр.106-110)
Сміян С. І. Особливості клінічного перебігу ревматоїдного артриту, асоційованого з borrelia burgdorferi/ С. І. Сміян, В. В. Юськевич (стр.111-116)
Стойкевич Г. В. Вплив політравми на гістофункціональні зміни у тканинах міокарда в динаміці посттравматичного періоду при поєднаній травмі на фоні гіпокінетичного остеопорозу в експерименті/ Г. В. Стойкевич [та ін.] (стр.117-122)
Телев’як А. Т. Ультраструктурні зміни судин гемомікроциркуляторного русла задніх кінцівок щурів при гострій ішемії, викликаній накладанням артеріального турнікета/ А. Т. Телев’як [та ін.] (стр.123-128)
Федченкова Ю. А. Встановлення ефективної дози рідкого екстракту ліщини звичайної листя та дослідження його антиоксидантної активності/ Ю. А. Федченкова [та ін.] (стр.129-135)
Хіміон Л. В. Традиційні фактори ризику та інтерлейкін-10 у розвитку запалення та атеросклерозу в хворих на псоріатичний артрит/ Л. В. Хіміон, А. В. Бойко (стр.136-143)
Шацький В. В. Динаміка антиоксидантно-прооксидантного балансу кіркового і мозкового шарів нирки після гострої крововтрати, ускладненої ішемією-реперфузією кінцівки, та його корекція карбацетамом/ В. В. Шацький, А. А. Гудима, Л. Я. Федонюк (стр.144-153)
Шевченко-Бітенський К. В. Клінічні особливості медикаментозного комплаєнсу пацієнтів із галюцинаторно-параноїдними розладами при судинній деменції/ К. В. Шевченко-Бітенський (стр.154-160)
Шевчук О. О. Структурна реорганізація печінки, спричинена мелфаланом, та при корекції препаратами гранулоцитарного колонієстимулюючого фактора і ентеросорбцією/ О. О. Шевчук (стр.161-166)
Яремчук О. З. Дослідження вмісту каспази-3 у тканині печінки за умов антифосфоліпідного синдрому та при застосуванні модуляторів синтезу оксиду азоту/ О. З. Яремчук, К. А. Посохова, Н. Я. Летняк (стр.167-175)
Мандзій З. П. Клінічні випадки хвороби гоше у дорослих/ З. П. Мандзій, О. Є. Самогальська (стр.176-180)
Цікаві статті :
Знайти схожі


17.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Галайчук І. Й., Жулкевич І. В., Сміян С. І., Николюк В. Д., Коморовський Р. Р.
Назва : Бореліозна лімфаденопатія у практиці онколога (клінічні спостереження)
Місце публікування : Онкология. - Киев, 2019. - Том 21, N 3. - С. 250-253 (Шифр ОУ3/2019/21/3)
Примітки : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна: ЛАЙМА БОЛЕЗНЬ -- LYME DISEASE
ЛИМФАТИЧЕСКОЙ СИСТЕМЫ БОЛЕЗНИ -- LYMPHATIC DISEASES
ЛЕЙКОЗ ЛИМФОЦИТАРНЫЙ ХРОНИЧЕСКИЙ B-КЛЕТОЧНЫЙ -- LEUKEMIA, LYMPHOCYTIC, CHRONIC, B-CELL
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ -- CASE REPORTS
Анотація: Лайм-бореліоз — інфекційно-трансмісивне захворювання з гетерогенними клінічними проявами, які виникають у відповідь на дисемінацію в організмі грамнегативних спірохет роду Borrelia. Мета: представити клінічні випадки бореліозної лімфаденопатії, які симулювали прояви злоякісної лімфоми. Описано два клінічні спостереження (жінка віком 43 роки, чоловік віком 66 років), у яких бореліозна лімфаденопатія маскувалася під клінічними проявами злоякісної лімфоми. При цьому морфологічні та імуногістологічні дослідження діагностували лише кортикальну гіперплазію у видалених лімфатичних вузлах. Націлений збір анамнезу щодо укусу кліщів та визначення у крові специфічних антитіл IgG і IgM до Borrelia burgdoferi (імуноферментний і Вестерн-блот аналізи) дозволили встановити діагноз і провести антибактеріальну терапію. На прикладі другого клінічного випадку показано, що тривала бореліозна інфекція може бути промотором виникнення хронічної лімфоїдної лейкемії. Висновки: пацієнтам із лімфаденопатією, лихоманкою та інтоксикаційним синдромом нез’ясованого генезу рекомендовано обстеження на наявність Лайм-бореліозу. Хронічна бореліозна інфекція у хворих, які мали в анамнезі злоякісні пухлини, підвищує ризик розвитку у них вторинного злоякісного захворювання
Знайти схожі

18.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Сміян С. І., Шкільна М. І., Регалюк В. В., Маховська О. С., Задорожна Л. В., Маховський В. П., Грубар Ю. Ю.
Назва : Сучасні аспекти етіології, патогенезу, клінічного перебігу та лікування Лайм-артриту (огляд літератури, власні спостереження)
Місце публікування : Український ревматологічний журнал. - Київ, 2018. - № 2. - С. 40-45 (Шифр УУ18/2018/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ЛАЙМА БОЛЕЗНЬ -- LYME DISEASE
АРТРИТ -- ARTHRITIS
Анотація: У статті наведено сучасні погляди на патогенез, діагностику та лікування Лайм-артриту і продемонстровано результати власних спостережень. Показано, що поширеність Лайм-артриту становить до 60%. Спорідненість з іншими захворюваннями суглобів продемонстрована даними висвітлених досліджень, в яких показано, що антигени Borrelia burgdorferi сприяють стимуляції синтезу фактора некрозу пухлини-α з макрофагів, інтерлейкіну-1, які виявляють прозапальний вплив на синовіоцити й хондроцити, що, у свою чергу, призводить до руйнування хряща й кістки та хронізації процесу в суглобах, як і у разі інших захворювань суглобів. У роботі підсумовано дані щодо клінічної характеристики суглобового синдрому та наведено клінічні й діагностичні критерії, а також методи лікування. Автори на прикладі власних досліджень показали, що труднощі ранньої діагностики полягають у тому, що гострий або хронічний прояв Лайм-артриту за клінічним перебігом може бути аналогічним до будь-якого запального захворювання суглобів, а відсутність даних про факт укусу кліщем призводить до пролонгації процесу встановлення діагнозу. Таким чином, на сьогодні існує необхідність підвищення інформованості ревматологів про перебіг і можливості діагностики Лайм-артриту, що дозволить вчасно встановити діагноз і призначити адекватну терапіюThe article presents modern views on the pathogenesis, diagnosis and treatment of Lyme-arthritis and demonstrates the results of authors’ own observations. The prevalence of Lyme-arthritis is shown to be up to 60%. The affinity for other joint diseases is due to the data of the illuminated studies, which show that Borrelia burgdorferi antigens contribute to the stimulation of the tumor necrosis factor-α synthesis, derived from macrophages, interleukin-1, exhibiting proinflammatory effects on synoviocytes and chondrocytes, which in turn leads to the destruction of cartilage and bone and the chronization of the process in the joints, as well as in other joint diseases. In this work data on the clinical characteristics of articular syndrome are summarized, clinical and diagnostic criteria, as well as methods of treatment are given. The authors, providing their own research, have shown that the difficulty of early diagnosis is that the acute or chronic manifestation of Lyme-arthritis in clinical course can be similar to any inflammatory joint disease, and the absence of the tick bite fact leads to prolongation of the diagnosis process. Thus, to date, there is a need to increase the awareness of rheumatologists about the course and facilities of Lyme-arthritis diagnosis, which will allow the timely diagnosis and the administration of adeq­uate therapy
Знайти схожі

19.

Назва журналу :Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров’я України -2018р.,N 2
Цікаві статті :
Danilenko G. M. Features of healt-saving behavior and self-assessment of healt of student youth/ G. M. Danilenko [et al.] (стр.4-7)
Слабкий Г. О. Тенденції стану здоров’я дитячого населення та доступності медичної допомоги (за даними вибіркового опитування домогосподарств із дітьми)/ Г. О. Слабкий, С. В. Дудник (стр.8-13)
Тодуров І. М. Стан коморбідної патології у хворих на коморбідне ожиріння/ І. М. Тодуров [та ін.] (стр.14-18)
Шевельова О. В. Вплив вірусного навантаження вірусом імунодефіциту людини на виживання хворих із ВІЛ-інфекцією протягом 5 років спостереження/ О. В. Шевельова, Л. Р. Шостакович-Корецька, К. Ю. Литвин (стр.19-24)
Левченко О. В. Скільки мають та хочуть мати дітей жінки дітородного віку в Україні/ О. В. Левченко, В. Л. Смірнова, А. О. Голяченко (стр.25-28)
Слабкий Г. О. Аналіз смертності населення України внаслідок навмисного самоушкодження/ Г. О. Слабкий, Н. С. Защик (стр.29-33)
Лучинський М. А. Тактика вибору лікувально-профілактичних заходів у осіб із різними психофізіологічними станами при лікуванні захворювань пародонта/ М. А. Лучинський, Л. В. Пясецька (стр.34-37)
Литвинова О. Н. Інновації в державній політиці фінансування медичної допомоги в Україні/ О. Н. Литвинова [та ін.] (стр.38-43)
Франчук В. В. Лікарська помилка: історичний нарис/ В. В. Франчук (стр.44-48)
Трегуб П. О. Організація медико-санітарної допомоги хворим на хронічний панкреатит та їх реабілітація/ П. О. Трегуб (стр.49-53)
Сміян С. І. Роль ендотеліальної дисфункції в розвитку артеріальної гіпертензії у хворих на анкілозивний спондилоартрит/ С. І. Сміян [та ін.] (стр.54-58)
Цікаві статті :
Знайти схожі


20.

Назва журналу :Український ревматологічний журнал -2018р.,N 2
Цікаві статті :
Осадчий О. Остеоартроз, склеродермія та ювенільний ревматоїдний артрит: персоніфікована стратегія лікування/ О. Осадчий (стр.3-8)
Головач І. Ю. Сучасна стратегія діагностики і довготривалого лікування постменопаузального остеопорозу/ І. Ю. Головач (стр.9-16)
Брюйер О. Эффективность и безопасность глюкозамина сульфата при лечении остеоартрита: данные исследований, проведенных в рутинной клинической практике, и обзоров/ О. Брюйер, Р. Альтман, Ж. Регинстер (стр.17-25)
Гуменюк О. В. Ефективність фармакотерапії у хворих на остеоартроз колінних суглобів з аберантними рівнями екскрекції 6-сульфатоксимелатоніну/ О. В. Гуменюк, М. А. Станіславчук (стр.26-31)
Бойко Я. Є. Впровадження україномовної версії анкети багатофакторного оцінювання стану ювенільного артриту у педіатричну ревматологічну практику/ Я. Є. Бойко [та ін.] (стр.32-34)
Шевчук С. В. Рівні адипокінів у пацієнтів із ревматоїдним артритом, зв’язок із перебігом захворювання та ураженням серцево-судинної системи/ С. В. Шевчук, О. Ю. Галютіна, Ю. С. Сегеда (стр.35-39)
Сміян С. І. Сучасні аспекти етіології, патогенезу, клінічного перебігу та лікування Лайм-артриту (огляд літератури, власні спостереження)/ С. І. Сміян [та ін.] (стр.40-45)
Головач И. Ю. Офтальмологические проявления системных васкулитов/ И. Ю. Головач, Е. Д. Егудина, Т. Б. Бевзенко (стр.46-57)
Станіславчук М. А. Депресія, тривога та алекситимія у пацієнтів із фіброміалгією: можливості фармакологічної корекції/ М. А. Станіславчук, І. І. Шаповал (стр.58-64)
Казимирко В. К. Унитарная теория патогенеза атеросклероза/ В. К. Казимирко (стр.65-69)
Цікаві статті :
Знайти схожі


 1-20    21-40   41-60   61-80   81-100   101-117 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)