Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (2)
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Стадник, Л. Л.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 43
Показані документи з 1 по 20
 1-20    21-40   41-43 
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Старенький В. П., Сухіна О. М., Стадник Л. Л., Авер’янова Л. О.
Назва : Аналіз стану радіотерапевтичної допомоги населенню України. Частина 1. Аналіз захворюванності та технічного забезпечення променевої терапії в Україні
Місце публікування : Український радіологічний та онкологічний журнал. - 2020. - Т. 28, № 4. - С. 337-352 (Шифр УУ70/2020/28/4)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: МЕДИЦИНСКОЙ ПОМОЩИ КАЧЕСТВО, ДОСТУПНОСТЬ И ОЦЕНКА (ВНЕШ) -- HEALTH CARE QUALITY, ACCESS, AND EVALUATION (NON MESH)
ЛУЧЕВАЯ ТЕРАПИЯ -- RADIOTHERAPY
МЕДИЦИНСКОЕ ОБОРУДОВАНИЕ ДОЛГОВРЕМЕННОГО ПОЛЬЗОВАНИЯ -- DURABLE MEDICAL EQUIPMENT
ЗАБОЛЕВАЕМОСТЬ -- MORBIDITY
Анотація: У комплексі методів сучасної онкологічної допомоги важливе місце посідає радіотерапія, адже вона необхідна більш ніж половині хворих на рак у всьому світі. Однак у країнах із низьким рівнем достатку понад 2 млн людей щорічно не можуть отримати доступ до сучасних радіотерапевтичних технологій. Отже, невідкладним завданням у галузі радіаційної онкології є підвищення доступності, якості та ефективності радіотерапевтичної допомоги, моніторинг рівня технічного, кадрового та методологічного забезпечення променевої терапії в Україні у відповідності до тенденцій її розвитку в Європі та світі. Актуальним завданням дослідження є огляд та аналіз існуючого рівня, доступності та ефективності використання сучасних технологій променевої терапії в регіонах УкраїниУстановлено, що, за даними ВООЗ, Україна має структуру онкологічної захворюваності, аналогічну до загальноєвропейської, проте більший питомий показник смертності свідчить насамперед про недостатній рівень охоплення спеціалізованою діагностикою та онкологічною допомогою населення України, її низьку ефективність та технологічну відсталість. Визначено, що в Україні близько 90 тис. онкологічних хворих щорічно потребують отримання дистанційної променевої терапії, однак фактично охоплено тільки близько 44 тис. осіб. Це зумовлено тим, що кількість апаратів променевої терапії в Україні вкрай недостатня, а при роботі на апаратах дистанційної гамма-терапії застосовуються переважно застарілі технології променевого лікування, що обумовлює його низьку якість та обтяжує клінічні наслідки. Проведена оцінка необхідної кількості апаратів дистанційної променевої терапії в 2022 р. з урахуванням зростання кількості онкохворих в Україні: потреба складає близько 160 апаратів. Зростання та вирівнювання клінічних та технічних можливостей регіональних онкоцентрів за показниками ефективності та якості променевої терапії можливе за умов їх швидкого технічного переоснащення та перепідготовки фахівців
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Гайсенюк Л. О., Кулініч Г. В., Стадник Л. Л.
Назва : Експертиза професійних раків щитоподібної залози у працюючих із джерелами іонізуючого випромінення
Місце публікування : Укр. радіол. журн. - Харків, 2017. - Т. 25, N 4. - С. 276-279 (Шифр УУ17/2017/25/4)
MeSH-головна: ПРОФЕССИОНАЛЬНЫЕ БОЛЕЗНИ -- OCCUPATIONAL DISEASES
ЩИТОВИДНОЙ ЖЕЛЕЗЫ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- THYROID NEOPLASMS
ЭКСПЕРТНОЕ ОСВИДЕТЕЛЬСТВОВАНИЕ -- EXPERT TESTIMONY
Анотація: Мета роботи - проаналізувати випадки професійного раку щитоподібної залози (ЩЗ) у фахівців, що працюють у сфері дії іонізуючого випромінення. Проаналізовано 14 медичних справ пацієнтів з пухлинними захворюваннями ЩЗ. У 12 із них встановлено діагноз раку ЩЗ, у 2 - змішаного та багатовузлового зоба. Всім пацієнтам виконано оперативне втручання: у 6 - геміструмектомію, у 8 - субтотальну резекцію ЩЗ із лімфодисекцією. У ході гістологічного дослідження у 11 пацієнтів встановлено папілярну карциному, у 1 - фолікулярний рак. Серед пацієнтів, хворих на рак ЩЗ, у 5 встановлено I стадію захворювання, у 6 - II, у 1 - III. Керуючись положеннями Інструктивно-методичного листа Центральної лікарсько-експертної комісії ДУ "Інститут медицини праці НАМН України" N 20/1377 від 22.12.2010 р., у 5 хворих на рак ЩЗ, працюючих у сфері дії іонізувального випромінення в строки з 2011 до 2017 р., ЦДК встановлено діагноз професійного раку. У хворих даної категорії, медичні справи яких були розглянуті до 2011 р., діагноз професійного раку не було встановлено в зв'язку з відсутністю цього діагнозу в Переліку професійних захворювань згідно з Постановою Кабінету Міністрів України N 1662 від 08.11.2000 р. Зроблено висновки, що слід визначити невелику кількість медичних справ пацієнтів із пухлинами ЩЗ, які працюють із джерелами іонізувальних випромінень. Актуальним питанням є подальше вдосконалення діагностичних критеріїв професійних раків у професіоналів даної категорії
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Пилипенко М. І., Стадник Л. Л., Федько О. А., Шальопа О. Ю.
Назва : Діагностичні референтні (рекомендовані) рівні в рентгенодіагностиці
Місце публікування : Український радіологічний журнал. - 2010. - № 4. - С. 396-400 (Шифр УУ17/2010/4)
Предметні рубрики: Рентгенография
Облучение организма
Знайти схожі

4.

Назва журналу :Довкілля та здоров’я -2015р.,N 3
Цікаві статті :
Карлова О. О. Свинець як тригерний фактор у формуванні ендотеліальної дисфункції за професійної експозиції свинцем/ О. О. Карлова, О. П. Яворовський (стр.4-7)
Апанасенко Г. Л. Индивидуальное здоровье: в поисках сущности и критериев количественной оценки/ Г. Л. Апанасенко (стр.8-12)
Рогач І. М. Біогеохімія мікроелемента флуору у Закарпатському регіоні України/ І. М. Рогач, Т. В. Єрем, Х. В. Єрем (стр.13-16)
Онул Н. М. Порівняльна оцінка балансу мікроелементів в організмі фертильних чоловіків екоконтрастних територій/ Н. М. Онул (стр.17-21)
Шенцова М. О. Оцінка безпечності пробіотичних штамів В. BIFIDUM та Е. FAECIUM/ М. О. Шенцова [и др.] (стр.22-25)
Васюта В. А. Комплексний аналіз факторів ризику розвитку атрофій зорових нервів/ В. А. Васюта (стр.26-29)
Махнюк В. М. Гігієнічні показники інсоляції та природного освітлення як визначальні критерії планувальної організації території житлових комплексів/ В. М. Махнюк [и др.] (стр.30-35)
Рідковець С. Г. Оцінка варіабельності серцевого ритму залежно від рівня фізичного здоров’я/ С. Г. Рідковець (стр.36-39)
Шевцова Т. В. Порівняльний аналіз вушного шуму за його інтенсивністю та частотним характером у хворих з початковою сенсоневральною приглухуватістю судинного генезу та у робітників вугільної промисловості/ Т. В. Шевцова [и др.] (стр.40-43)
Пронина Т. Н. . Внутришкольная среда и состояние здоровья учащихся младших классов/ Т. Н. Пронина [и др.] (стр.44-50)
Пластунов Б. А. Фізичний та інтелектуальний розвиток вступників вищого медичного навчального закладу (ВМНЗ)/ Б. А. Пластунов, М. О. Ковалів (стр.51-55)
Півень Н. В. Стан та проблеми виконання державної програми щодо організованого харчування дітей на радіоактивно забруднених територіях України/ Н. В. Півень (стр.56-60)
Свєтлова О. Д. Прогнозування динаміки патологічної ураженості дітей: перші результати/ О. Д. Свєтлова (стр.61-63)
Москвяк Н. В. Моніторинг стану здоров’я школярів молодших класів м. Львова/ Н. В. Москвяк (стр.64-67)
Стадник Л. Л. Встановлення національних діагностичних рекомендованих рівнів у рентгенодіагностиці як інструмент оптимізації медичного опромінення/ Л. Л. Стадник, О. В. Носик, О. Ю. Шальопа (стр.68-72)
Левченко В. А. Застосування імуноферментного аналізу слини в оцінці функціональних резервів організму в юнацькому віці/ В. А. Левченко (стр.73-76)
Яворовський О. П. Історія заснування Київського медичного інституту (1917-1922 рр.): сучасний концептуальний підхід/ О. П. Яворовський [и др.] (стр.77-79)
Цікаві статті :
Знайти схожі


5.

Назва журналу :Довкілля та здоров’я -2019р.,N 4
Цікаві статті :
Стадник Л. Л. Визначення колективних ефективних та еквівалентних доз та радіаційних ризиків населення України за рахунок рентгенодіагностичних досліджень/ Л. Л. Стадник, О. В. Носик (стр.4-12)
Antonenko A. M. Improvement of the monitoring system in the environment of pesticides affecting thyroidgland/ A. M. Antonenko [та ін.] (стр.13-17)
Сергета І. В. Прогностична оцінка особливостей перебігу психофізіологічної і психічної адаптації учнів і студентів сучасних закладів освіти у контексті здійснення комплексної оцінки якості життя/ І. В. Сергета, О. В. Тимощук (стр.18-24)
Даниленко Г. М. Гігієнічні та медикo-сoціальні oсoбливoсті збереження здoрoв'я учнів закладів загальнoї середньoї oсвіти у сучасній рoдині/ Г. М. Даниленко, Л. В. Пoдрігалo, O. Г. Авдієвська (стр.24-30)
Макаров С. Ю. Навчальний стрес у студентів сучасних закладів вищої медичної освіти: психофізіологічні критерії діагностики та психогігієнічної корекції/ С. Ю. Макаров, І. В. Сергета, О. А. Серебреннікова (стр.30-37)
Степанова Є. І. Порівняльний аналіз стану про- та антиоксидантної систем у дітей при дії стресових чинників радіаційного та психогенного походження/ Є. І. Степанова [та ін.] (стр.38-43)
Єлізарова О. Т. Методика оцінки індивідуального ризику для здоров’я міських дітей 12-15 років/ О. Т. Єлізарова [та ін.] (стр.44-50)
Bandazhevskyi Yu.I. The metabolic relationship of calcium and phosphorus to the state of genome of folate metabolism in children living in areas affected by the Сhornobyl nuclear power plant accident/ Yu. I. Bandazhevskyi, N. F. Dubova (стр.51-56)
Гущук І. В. Досвід моніторування стану забруднення атмосферного повітря в Рівненській області у період 2007-2017 років/ І. В. Гущук (стр.57-60)
Яловенко О. І. Оцінка атоксичності засобів для миття посуду, призначених для обробки виробів для дітей, на тест-культурі сперматозоїдів/ О. І. Яловенко [та ін.] (стр.61-63)
Случик І. Й. Показники сперматогенезу у жаби озерної (Rana ridibunda) в зоні впливу Бурштинської теплоелектростанції/ І. Й. Случик (стр.64-66)
Яворовський О. П. "Нариси з токсикології важких металів"/ О. П. Яворовський (стр.66-69)
Корчак Г. И. Механизмы резистентности бактерий и вирусов к дезинфектантам и антисептикам/ Г. И. Корчак [та ін.] (стр.70-79)
Цікаві статті :
Знайти схожі


6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Гайсенюк Л. О., Кулініч Г. В., Стадник Л. Л., Лаврик В. П.
Назва : Дози опромінення та клінічні особливості професійних раків легень у гірниках
Місце публікування : Український радіологічний журнал. - 2010. - № 4. - С. 426-431 (Шифр УУ17/2010/4)
Предметні рубрики: Облучение организма общее
Легких новообразования
Профессиональные болезни
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Гайсенюк Л. О., Кулініч Г. В., Стадник Л. Л., Москаленко М. В.
Назва : Досвід роботи центральної диспансерної комісії у проведенні експертизи професійних раків у працюючих із джерелами іонізуючого випромінення
Місце публікування : Укр. радіол. журн. - Харків, 2017. - Т. 25, N 4. - С. 280-285 (Шифр УУ17/2017/25/4)
MeSH-головна: ПРОФЕССИОНАЛЬНЫЕ БОЛЕЗНИ -- OCCUPATIONAL DISEASES
НОВООБРАЗОВАНИЯ -- NEOPLASMS
ЭКСПЕРТНОЕ ОСВИДЕТЕЛЬСТВОВАНИЕ -- EXPERT TESTIMONY
АМБУЛАТОРНО-ПОЛИКЛИНИЧЕСКИЕ УЧРЕЖДЕНИЯ -- AMBULATORY CARE FACILITIES
Анотація: Мета роботи - аналіз досвіду роботи Центральної диспансерної комісії (ЦДК) під час проведення експертизи професійних раків у фахівців, що працюють у сфері дії іонізуювального випромінення (ІВ). Проаналізовано 305 медичних справ осіб, працюючих із джерелами ІВ, серед них 90 % - працівники урановидобувної та переробної промисловості. Оцінено їх медичну документацію у співвідношенні з нормативними документами, які містять перелік професійних захворювань професіоналів даної категорії. Проведено реконструктивну оцінку та проаналізовано накопичені дози професійного опромінення у працюючих, які, як правило, не перевищували гранично допустимі дози згідно з НРБУ-97. У 159 із 305 онкохворих зі стажем роботи у шкідливих умовах не менше 10 років встановлено діагноз професійного раку. Серед професійних раків найчастіше зустрічалися рак легень та органів дихання - у 105 осіб, на другому місці були хвороби системи кровотворення - у 19, в окремих випадках мали місце інші локалізації раків: рак щитоподібної залози, порожнини рота, слинних залоз, рак шкіри, сечового міхура, нирки, стравоходу, які також визнані професійними відповідно до Переліку професійних захворювань згідно з Постановою Кабінету Міністрів України N 1662 від 08.11.2000 р. та Інструктивно-методичним листом Центральної лікарсько-експертної комісії ДУ "Інститут медицини праці НАМН України" N 20/1377 від 22.12.2010 р. Зроблено висновки, що досвід роботи Центральної диспансерної комісії доводить актуальність подальшої розробки діагностичних критеріїв встановлення діагнозу професійних раків у осіб, що працюють із джерелами ІВ
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Зінвалюк О. В., Стадник Л. Л.
Назва : Оцінка професійного радіаційного ризику виникнення онкологічної патології в осіб, що працюють у сфері дії іонізивного випромінення
Місце публікування : Український радіологічний журнал. - 2012. - № 4. - С. 421-424 (Шифр УУ17/2012/4)
Предметні рубрики: Ионизирующее излучение, доза-реакция
Новообразования-- этиол
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Кнігавко В. Г., Стадник Л. Л.
Назва : Коментар до статті "Аналіз впливу дозової компоненти зовнішнього опромінення на потерпілих унаслідок катастрофи на ЧАЕС, які захворіли на рак щитоподібної залози"
Місце публікування : Український радіологічний журнал. - 2006. - № 2. - С. 190-193 (Шифр УУ17/2006/2)
Предметні рубрики: Щитовидной железы новообразования-- этиол
Воздействия облучения
Чернобыль
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Кулініч Г. В., Стадник Л. Л.
Назва : Радіоонкологія в регіонах. Полтавська область
Місце публікування : Український радіологічний журнал. - 2010. - Т. 18, № 1. - С. 114-117 (Шифр УУ17/2010/18/1)
Предметні рубрики: Радиационная онкология-- история
Знайти схожі

11.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Мороз В. А., Стадник Л. Л.
Назва : Досвід лікування аварійних радіаційних ушкоджень кисті
Місце публікування : Український радіологічний журнал. - Харків, 1999. - Т. 7, № 3. - С. 339-340 (Шифр УУ17/1999/7/3)
MeSH-головна: КИСТЬ -- HAND

Знайти схожі

12.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Носик О. В., Стадник Л. Л.
Назва : Оцінка дозових навантажень та якості зображення при скринінгових мамографічних дослідженнях
Місце публікування : Онкология. - Киев, 2019. - Том 21, N 2. - С. 159-164 (Шифр ОУ3/2019/21/2)
Примітки : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна: МАММОГРАФИЯ -- MAMMOGRAPHY
ДОЗОВАЯ НАГРУЗКА НА ОРГАНИЗМ -- BODY BURDEN
Анотація: Мета: вивчення доз опромінення пацієнток при проведенні мамографічного скринінгу на мамографах різних типів та оцінка якості зображення з використанням тест-об’єктів, а також визначення радіаційного ризику виникнення додаткових випадків раку молочної залози внаслідок скринінгових обстежень. Об’єкт і методи: визначення середньої поглинутої дози на молочну залозу проводилося за результатами оцінки радіаційного виходу апарата з урахуванням умов опромінення, товщини компресованої молочної залози та з використанням коригувальних коефіцієнтів. Контроль якості мамографічного зображення на застосованих мамографах різних типів проводили за допомогою універсального мамографічного фантома СIRS. Ефективну дозу оцінювали за значенням середньої поглинутої дози з урахуванням зважувальних коефіцієнтів. Результати: для компресованої молочної залози товщиною 20–40 мм значення поглинутих доз перевищували прийнятий в Європейському Союзі (контрольний) рівень у 1,4–2,0 раза для усіх типів застосованих апаратів. Для трьох груп апаратів критерії якості зображення не справджувалися або справджувалися частково, що може призводити до невиконання основного завдання мамографії — візуалізації дрібних патологічних структур, які не проявляють себе клінічно та не візуалізуються іншими методами діагностики. Висновки: для більшості застосовуваних в Україні апаратів значення поглинутої дози на компресовану молочну залозу понад 40 мм не перевищують прийнятий в Європейському Союзі рівень. Однак якість зображення була незадовільною. Для підвищення ефективності скринінгу необхідно впровадження програми забезпечення якості зображення, що сприятиме зменшенню кількості малоінформативних знімків та випадків необґрунтованого опромінення пацієнток
Знайти схожі

13.

Назва журналу :Онкология -2019р. т.21,N 2
Цікаві статті :
Фильченков А. А. Новые дифференцировочные антигены нормальных и неопластических кроветворных и лимфоидных клеток (по материалам международных совещаний HLDA9 и HLDA10)/ А. А. Фильченков, Д. Ф. Глузман, Т. С. Ивановская (стр.101-112)
Скляренко Л. М. Імунофенотипова характеристика бластоїдного варіанта лімфоми з клітин мантії/ Л. М. Скляренко [та ін.] (стр.113-116)
Zotova O. Prognostic significance of monosomal karyotype in adult acute myeloid leukemia/ O. Zotova [et al.] (стр.117-120)
Зелінська Г. В. Дослідження проліферативної активності клітин радіойодрезистентних метастазів папілярного раку щитоподібної залози/ Г. В. Зелінська (стр.121-124)
Guda B. B. Multifocal diffreniated thyroid cancer/ B. B. Guda [et al.] (стр.125-129)
Бурлака А. П. Показники редокс-стану мамарної жирової тканини - важливий фактор пухлинного мікрооточення у хворих на рак молочної залози/ А. П. Бурлака [та ін.] (стр.130-134)
Главін О. А. Визначення кореляційних зв’язків між станом про- та антиоксидантних процесів в крові хворих на рак передміхурової залози та хромосомною нестабільністю лімфоцитів крові/ О. А. Главін [та ін.] (стр.135-141)
Литвиненко О. О. Прогностичні молекулярно-біологічні маркери злоякісної фіброзної гістіоцитоми/ О. О. Литвиненко [та ін.] (стр.142-147)
Лисяный Н. И. Клиническое значение содержания стволовых клеток в опухолях головного мозга/ Н. И. Лисяный [и др.] (стр.148-152)
Бурлака А. А. Планування розширених резекцій печінки/ А. А. Бурлака (стр.153-158)
Носик О. В. Оцінка дозових навантажень та якості зображення при скринінгових мамографічних дослідженнях/ О. В. Носик, Л. Л. Стадник (стр.159-164)
Мазник Н. О. Аберації хромосом в онкологічних хворих на початковому етапі променевої терапії на апараті РОКУС-АМ та лінійному прискорювачі Clinac 600C/ Н. О. Мазник [та ін.] (стр.165-169)
Дружина М. О. Метаболіти оксидативного стресу як предиктори променевих та канцерогенних ризиків/ М. О. Дружина, Е. А. Дьоміна, Л. І. Маковецька (стр.170-175)
Цікаві статті :
Знайти схожі


14.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Гайсенюк Л. О., Кулініч Г. В., Стадник Л. Л.
Назва : Особливості динаміки стану здоров’я медичного персоналу Харкова та Харківської області, професійно пов’язаного з дією іонізувального випромінення, за даними 20-річного спостереження
Місце публікування : Український радіологічний журнал. - 2008. - Т. 16, № 2. - С. 171-177 (Шифр УУ17/2008/16/2)
Предметні рубрики: Медицинский персонал
Профессиональные болезни
ионизирующее излучение-- вред возд
Знайти схожі

15.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Пилипенко М. І., Стадник Л. Л., Скалецький Ю. М., Федько О. А.
Назва : Проблеми радіаційних технологій у системі охорони здоров’я України
Місце публікування : Український радіологічний журнал. - 2009. - Том ХVIІ, № 4. - С. 430-437 (Шифр УУ17/2009/ХVIІ/4)
Предметні рубрики: Радиология медицинская
Рентгенография
Облучение организма общее
Знайти схожі

16.

Назва журналу :Променева діагностика, променева терапія -2014р.,N 1/2
Цікаві статті :
Югов В. К. Рентгенологічні особливості змін у зубах при пульпітах залежно від перебігу і форми процесу/ В. К. Югов (стр.7-14)
Воловар О. С. Рентгенологическая картина некоторых заболеваний височно-нижнечелюстного сустава с учетом типа телосложения/ О. С. Воловар, Д. В. Топчий (стр.15-19)
Бортный Н. А. Зависимость состояния малого круга кровообращения при трансмуральном инфаркте миокарда от периода ремоделирования левого желудочка по данным лучевых методов исследования/ Н. А. Бортный [и др.] (стр.20-22)
Щукин Д. В. МСКТ-исследование источников кровотечений при удалении опухолевых тромбов нижней полой вены/ Д. В. Щукин [и др.] (стр.23-29)
Бортний М. О. . Особливості рентгенологічної картини інфаркт-пневмоній у пацієнтів з інфарктом міокарда/ М. О. Бортний [и др.] (стр.30-32)
Шаповалова В. В. Лучевая диагностика интерстициальных заболеваний легких у новорожденных (обзор литературы)/ В. В. Шаповалова (стр.33-38)
Момот Н. В. Возможности мультисрезовой компьютерной томографии в оценке послеоперационных результатов у пациентов с локализованными формами буллезной эмфиземы легких/ Н. В. Момот [и др.] (стр.39-41)
Ткаченко М. М. Шляхи покращення якості рентгенологічної візуалізації органів сечової системи/ М. М. Ткаченко, Н. Л. Морозова (стр.42-45)
Демченко А. В. Лучевые методы исследований в дифференциальной диагностике позвоночных болей у детей и подростков/ А. В. Демченко (стр.46-47)
Мягков С. А. Магнитно-резонансная томография в оценке морфологических и структурных изменений тел позвонков поясничного отдела позвоночника при снижении минеральной плотности костной ткани/ С. А. Мягков [и др.] (стр.48-52)
Воротынцева Н. С. Рентгенологическая динамика изменений в легочной ткани у детей с низкой и экстремально низкой массой тела при рождении/ Н. С. Воротынцева, С. Г. Воротынцев (стр.53-57)
Лозинська Н. В. Пренатальна ультразвукова діагностика аритмій плода і моніторинг медикаментозного лікування/ Н. В. Лозинська (стр.58-60)
Палкина A. A. Диагностика уровня тревоги в комплексе психологической подготовки пациента к МРТ-обследованию/ A. A. Палкина [и др.] (стр.61-62)
Тарасенко О. М. Променева діагностика наслідків травм шийного відділу хребта та спинного мозку в практиці медико-соціальної експертизи/ О. М. Тарасенко, О. П. Шармазанова, Л. В. Мирончук (стр.63-65)
Іванкова В. С. Підходи до хіміопроменевого лікування хворих на рак шийки матки з використанням сучасної гамма-терапевтичної апаратури/ В. С. Іванкова [и др.] (стр.66-69)
Удатова Т. В. Оцінка проявів місцевої токсичності при використанні різних режимів фракціонування при радикальному лікуванні раку передміхурової залози із застосуванням сучасних методик дистанційної променевої терапії/ Т. В. Удатова, О. В. Сафронова, Я. В. Кметюк (стр.70-72)
Дынник О. Б. Сдвигововолновая эластография и эластометрия паренхимы печени (методические аспекты)/ О. Б. Дынник, А. В. Линская, Н. Н. Кобыляк (стр.73-82)
Стадник Л. Л. Динаміка індивідуальних доз професійного опромінення медичних рентгенологів та радіологів України за результатами централізованого індивідуального дозиметричного контролю за 1991-2013 pp./ Л. Л. Стадник, І. О. Явон, І. П. Смірнова (стр.83-85)
Стадник Л. Л. Оцінка ефективних доз опромінення пацієнтів за найбільш масових рентгенодіагностичних доcлiджeнь та їх вкладу в сумарну колективну дозу медичного опромінення населення України/ Л. Л. Стадник, О. Ю. Шальопа, О. В. Носик (стр.86-88)
Киношенко Ю. Т. О насущных проблемах современной лучевой диагностики/ Ю. Т. Киношенко (стр.89-92)
Професор В. М. Славнов (до 90-річчя з дня народження) (стр.94-95)
Наукові матеріали ll-го Національного конгресу з міжнародною участю "Радіологія в Україні" (м. Київ, 26-28 березня 2014 р.) (стр.97-146)
Цікаві статті :
Знайти схожі


17.

Назва журналу :Променева діагностика, променева терапія -2015р.,N 1
Цікаві статті :
Наконечный С. Ю. Эхокардиографические критерии эффективности тромболитической терапии острых тромбозов протезов клапанов сердца/ С. Ю. Наконечный [и др.] (стр.5-6)
Острась О. В. Пренатальна ультразвукова діагностика коарктації аорти/ О. В. Острась (стр.7-10)
Лімарєв С. В. Клініко-променеві прояви пневмоцистної пневмонії у ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД/ C. B. Лімарєв, І. О. Крамний, І. О. Вороньжев (стр.11-15)
Бортный Н. А. Возможности применения и выбор лучевых методов в диагностике причин острой патологии органов брюшной полости/ Н. А. Бортный [и др.] (стр.16-20)
Думанський Ю. В. Сонографічні та діапевтичні принципи ведення пацієнтів з обтураційною жовтяницею/ Ю. В. Думанський, М. В. Конькова, В. Є. Медведєв (стр.21-22)
Шармазанова Е. П. Оценка признаков несостоятельности пищеводных анастомозов по данным рентгенологического исследования/ Е. П. Шармазанова [и др.] (стр.23-26)
Рижик В. М. Використання MPT у діагностиці, класифікації та стадіюванні туберкульозного спондиліту/ В. М. Рижик [и др.] (стр.27-30)
Іванкова В. С. Вивчення радіомодифікуючого ефекту препарату фторпіримідинового ряду при сучасній радіотерапії раку шийки матки/ В. С. Іванкова [и др.] (стр.31-33)
Іванкова В. С. Визначення агресивності пухлини - додатковий метод оцінки ефективності променевої терапії раку шийки матки/ В. С. Іванкова [и др.] (стр.34-37)
Грязов А. Б. Гіпофракційна стереотаксична радіохірургія в лікуванні метастатичних пухлин головного мозку/ А. Б. Грязов, В. П. Івчук (стр.38-40)
Фірсова М. М. Застосування методу ПЕТ/КТ при пухлинах шлунково-кишкового тракту/ М. М. Фірсова, О. Г. Олійніченко, Г. В. Капінос (стр.41-44)
Федусенко А. А. Комплексная лучевая диагностика в оценке эффективности радиохирургического лечения новообразований печени/ А. А. Федусенко [и др.] (стр.45-50)
Спиженко Н. Ю. Роль диффузионно-взвешенной МРТ и МСКТ в оценке эффективности радиохирургического лечения рака почки/ Н. Ю. Спиженко [и др.] (стр.51-57)
Сафронова О. В. Алгоритм підготовки та проведення дистанційної променевої терапії у хворих на рак передміхурової залози у Всеукраїнському центрі радіохірургії / О. В. Сафронова [и др.] (стр.58-60)
Баранник Є. О. Артефакти та методологічні помилки зсувнохвильової еластографії/ Є. О. Баранник [и др.] (стр.61-71)
Демина Э. А. Лучевая диагностика и канцерогенный риск (взгляд радиобиолога)/ Э. А. Демина (стр.72-77)
Стадник Л. Л. Оптимізація доз опромінення пацієнтів при рентгенографії органів грудної клітки/ Л. Л. Стадник, О. Ю. Шальопа, О. В. Носик (стр.78-81)
Стадник Л. Л. Методичні підходи щодо оцінки доз пацієнтів при флюороскопічних дослідженнях/ Л. Л. Стадник, О. Ю. Шальопа, О. В. Носик (стр.82-85)
Цікаві статті :
Знайти схожі


18.

Назва журналу :Променева діагностика, променева терапія -2016р.,N 3/4
Цікаві статті :
Ганул А. В. Скринінг раку легені з використанням низькодозової комп’ютерної томографії/ А. В. Ганул, Я. С. Бабій, В. Д. Захаричев (стр.6-12)
Мечев Д. С. Радіонуклідно-медикаментозна терапія хворих на гормонозалежні пухлини з множинними метастазами в скелет/ Д. С. Мечев, О. В. Щербіна, С. С. Макеєв (стр.13-17)
Трофимов А. В. Контроль воспроизводимости планируемого объема облучения рака предстательной железы/ А. В. Трофимов (стр.18-23)
Васильєв Л. Л. Корекція планового об’єму мішені з урахуванням руху пухлини під час актів дихання/ Л. Л. Васильєв (стр.24-28)
Васильев Л. Л. Определение ежедневной ошибки укладки при предлучевой подготовке у пациентов с опухолями легких с помощью рентгенографии/ Л. Л. Васильев, В. П. Старенький (стр.29-33)
Дронов О. І. Роль стереотаксичної радіотерапії в комплексному паліативному лікуванні хворих на рак підшлункової залози/ О. І. Дронов [и др.] (стр.34-40)
Робак К. О. Стандартизована оцінка якісних та кількісних характеристик МР-трактографії кортико-спінального тракту за допомогою дифузійної магнітно-резонансної томографії/ К. О. Робак, О. Ю. Чувашова (стр.41-46)
Гарматіна О. Ю. Значення перфузійних показників головного мозку на передопераційному етапі хірургічної корекції при стенозах брахіоцефальних артерій/ О. Ю. Гарматіна, О. П. Робак, В. В. Мороз (стр.47-50)
Надзвецкая О. В. Офтальмологические проявления синдрома "пустого" турецкого седла/ О. В. Надзвецкая [и др.] (стр.51-53)
Мягков А. П. Эффективность тромболитической терапии на основании учета поражения артериального русла легких при ТЭЛА с помощью КТ АПГ/ А. П. Мягков [и др.] (стр.54-62)
Кебкало А. Б. Застосування мініінвазивних ендоскопічних дренуючих втручань під контролем ультрасонографії у хворих на гострий некротичний панкреатит/ А. Б. Кебкало, В. А. Гордовський, А. О. Рейті (стр.63-68)
Дынник О. Б. 6 измерений ультразвуковой диагностики диффузных заболеваний печени, или мультипараметрический ультразвук/ О. Б. Дынник [и др.] (стр.69-84)
Козаренко Т. М. Особливості ниркової гемодинаміки за даними ультразвукового дуплексного дослідження у пацієнтів різного віку з інсулінорезистентністю/ Т. М. Козаренко, Ю. Б. Журавльова (стр.85-93)
Якименко В. В. Сравнительная характеристика динамики ультразвуковых и доплерографических показателей при оценке состояния почечного трансплантата с сохраненной депурационной функцией и с поздней дисфункцией трансплантата в послеоперационном периоде/ В. В. Якименко (стр.94-101)
Мягков А. П. Магнитно-резонансно томографическая семиотика скрытых и компрессионных остеопоротических переломов позвоночника/ А. П. Мягков, Е. П. Шармазанова, С. А. Мягков (стр.102-110)
Шармазанова Е. П. Рентгенодиагностика ложного сустава при переломах большеберцовой кости/ Е. П. Шармазанова, Х. Моселиани (стр.111-114)
Шармазанова О. П. Рентгенодіагностика клишоногості/ О. П. Шармазанова, Н. С. Лисенко, О. В. Волковська (стр.115-120)
Арсенідзе Т. О. Порівняльний аналіз автоматизованого та ручного визначення кортикального індексу стегнової кістки у дітей раннього віку за рентгенологічними даними/ Т. О. Арсенідзе, О. Г. Аврунін, Л. О. Авер’янова (стр.121-124)
Шаповалова В. В. Променева діагностика та диференційна діагностика інтерстиціальної легеневої емфіземи у недоношених новонароджених (огляд літератури та власні спостереження)/ В. В. Шаповалова [и др.] (стр.125-132)
Стадник Л. Л. Оцінка дозових навантажень пацієнтів та якості зображення при мамографії/ Л. Л. Стадник, О. В. Носик, О. Ю. Шальопа (стр.133-136)
К 120-летию со дня рождения Иосифа Григорьевича Шлифера (стр.137)
Світлої пам’яті Василя Павловича Колесника (стр.140)
Цікаві статті :
Знайти схожі


19.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Стадник Л. Л., Носик О. В.
Назва : Визначення колективних ефективних та еквівалентних доз та радіаційних ризиків населення України за рахунок рентгенодіагностичних досліджень
Паралельн. назви :Determination of collective effective and equivalent doses and radiation risk of the Ukrainian population from x-ray diagnostic examinations
Місце публікування : Довкілля та здоров’я. - 2019. - № 4. - С. 4-12 (Шифр ДУ9/2019/4)
Примітки : Бібліогр.: в кінці ст.
MeSH-головна: РЕНТГЕНОГРАФИЯ -- RADIOGRAPHY
ДОЗИМЕТРИЧЕСКАЯ СЛУЖБА -- HEALTH PHYSICS
РАДИАЦИОННОЕ ОБОРУДОВАНИЕ И МАТЕРИАЛЫ -- RADIATION EQUIPMENT AND SUPPLIES
ФАКТОРЫ РИСКА -- RISK FACTORS
ОБОРУДОВАНИЯ БЕЗОПАСНОСТЬ -- EQUIPMENT SAFETY
СТАТИСТИЧЕСКАЯ ОБРАБОТКА ДАННЫХ -- DATA INTERPRETATION, STATISTICAL
Анотація: Мета роботи – визначення колективних ефективних та еквівалентних доз опромінення населення України та оцінка радіаційних ризиків за вибраними видами рентгенодіагностичних досліджень. Методи досліджень: проведено розрахунки колективних ефективних та еквівалентних доз населення від найбільш масових видів рентгенодіагностичних досліджень на основі даних національного анкетування щодо структури досліджень, парку рентгенівського устаткування в Україні. Дані про еквівалентні та ефективні дози «стандартного» пациента при рентгенографичних дослідженнях були отримані за результатами фантомного моделювання умов опромінення пацієнтів та раніше проведених досліджень вхідних поверхневих доз пацієнтів. Оцінено абсолютний та відносний радіаційний ризик виникнення додаткових випадків онкологічних захворювань у населення України від рентгенодіагностичних досліджень. Результати та їх обговорення. Встановлено, що при рентгенодіагностичних дослідженнях на рентгенівських апаратах старих моделей (аналогові системи) ефективні дози «стандартних» пацієнтів вищі в 1,1 – 5,5 раза, ніж на сучасних апаратах з цифровими приймачами зображень. Це пов’язано з використанням на аналогових апаратах більш високих значень експозиції. За результатами оцінки колективних доз встановлено, що в останні роки відмічається тенденція до їх зниження, що зумовлено зменшенням чисельності населення країни та частковою заміною аналогових апаратів на цифрові системи візуалізації. Основний внесок в сумарну колективну ефективну дозу населення України від рентгенодіагностичних досліджень дає плівкова флюорографія – від 53,9 % в 2011р. до 40,0 % – в 2017 р., тоді як вклад цифрової флюорографії становить 2,8 – 6,7 % в роки спостережень. Абсолютний очікуваний ризик за рахунок проведення найбільш масових та дозоформуючих видів рентгенодіагностичних досліджень в проєкційній рентгенології становить 1485,6 випадків в рік, при цьому основний внесок формує плівкова флюорографія – 697,3 випадків (47%), тоді як цифрова флюорографія становить 117 випадків. Висновки. Колективна ефективна доза населення України за рахунок найбільш масових досліджень в проєкційній рентгенодіагностиці в 2017 р. становила 22,9 тис. люд.-Зв, тоді як у 2011 р. – 37,5 тис. люд.-Зв. Абсолютний ризик виникнення додаткових випадків онкозахворювань за рахунок вибраних видів рентгенодіагностичних досліджень становить 1485,6 випадків у рік, при цьому внесок плівкової флюорографії становить 47 %. Внесок рентгенівських досліджень у зростання фонової онкологічної захворюваності (атрибутивний ризик) становив 1,47 %. Найбільший внесок від плівкової флюорографії – 0,95 % через проведення масового скринінгу захворювань легень. У зв’язку з тим, що атрибутивний ризик плівкової флюорографії перевищує величину прийнятного ризику, необхідно вжити термінові заходи з виведення плівкової флюорографії з рентгенологичної практикиObjective: We determined the collective effective and equivalent doses of the Ukrainian population and evaluated the radiation risks by the selected types of X-ray examinations. Materials and methods: The collective equivalent and effective doses of the population from the most widespread types of X-ray diagnostic examinations were calculated on the basis of the data of the national questionnaire of the research structure and the X-ray equipment park in Ukraine. The equivalent and effective doses of a “standard” patient at the X-ray exams were obtained from the results of the phantom modeling of the conditions of patient’s exposure and previous studies of the patients’ entrance surface doses. The absolute and relative radiation risks of the additional cancer cases in the Ukrainian population from X-ray diagnostic examinations were evaluated. Results and discussion: It has been established that during X-ray diagnostic studies on the old models of X-ray machines (analog systems), the effective doses of “standard” patients are 1.1–5.5 times higher than on modern devices with digital image receivers. This is due to the use of higher exposure values on analog devices. In recent years, there has been a tendency to decrease the absolute values of collective doses, which is associated with a decrease in the country's population and a partial replacement of analog devices with digital imaging systems. The main contribution to the total collective effective dose of the population of Ukraine from the X-ray diagnostic examinations is provided by film fluorography – from 53.9 % in 2011 to 40.0% – in 2017, while the contribution of digital fluorography is 2.8 – 6.7% in the years of observation. The absolute expected risk due to the most common and dose-forming types of X-ray diagnostic examinations in the projection radiology is 1485 cases per year, the film fluorography makes the main contribution – 697 cases, while digital fluorography – 117 cases. Conclusion: The population’s collective effective dose in Ukraine due to the most common examinations in projection X-ray diagnostics was 22.9 thousand man-Sv in 2017, whereas in 2011 – 37.5 thousand people. The absolute risk of the additional cancer cases due to the selected types of X-ray diagnostic examinations is 1485.6 cases per year, while the contribution of film fluorography is 47%. The contribution of X-ray examinations to the increase in cancer incidence (attributive risk) made up 1.47%. The largest contribution is made by film fluorography – 0.95 % due to mass screening of lung diseases. Due to the fact that the attributive risk of film fluorography exceeds the acceptable risk, urgent measures are required to remove the film fluorography from radiological practice
Знайти схожі

20.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Стадник Л. Л., Носик О. В., Шальопа О. Ю.
Назва : Встановлення національних діагностичних рекомендованих рівнів у рентгенодіагностиці як інструмент оптимізації медичного опромінення
Місце публікування : Довкілля та здоров’я. - 2015. - № 3. - С. 68-72 (Шифр ДУ9/2015/3)
MeSH-головна: РЕНТГЕНОГРАФИЯ -- RADIOGRAPHY
ИЗЛУЧЕНИЯ ДОЗА -- RADIATION DOSAGE
УКРАИНА -- UKRAINE
Знайти схожі

 1-20    21-40   41-43 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)