Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Ступницька, Г. Я.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 54
Показані документи з 1 по 20
 1-20    21-40   41-54 
1.


    Ступницька, Г. Я.
    Фібринолітична активність плазми крові у пацієнтів із хронічним обструктивним захворюванням легень, поєднаним з ожирінням [Текст] / Г. Я. Ступницька, О. І. Федів // Вісник наукових досліджень. - 2014. - № 2. - С. 11-13


MeSH-головна:
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ -- PULMONARY DISEASE, CHRONIC OBSTRUCTIVE (кровь, патофизиология)
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY (кровь, патофизиология)
ФИБРИНОЛИЗ -- FIBRINOLYSIS
Дод.точки доступу:
Федів, О. І.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

2.


    Неміш, І. Л.
    Оцінка протеолітичної та фібринолітичної активності плазми крові за коморбідного поєднання хронічного коронарного синдрому, хронічного обструктивного захворювання легень та ожиріння [Текст] = Evaluation of proteolytic and fibrinolytic activity of blood plasma in comorbid chronic coronary syndrome, chronic obstructive pulmonary disease, and obese / І. Л. Неміш, Г. Я. Ступницька, О. І. Федів // Клінічна та експериментальна патологія. - 2021. - Т.20, № 1. - С. 68-73. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
ПЕПТИД-ГИДРОЛАЗЫ -- PEPTIDE HYDROLASES (диагностическое применение, иммунология, кровь, метаболизм)
ФИБРИНОЛИТИЧЕСКИЕ СРЕДСТВА -- FIBRINOLYTIC AGENTS (диагностическое применение)
КОМОРБИДНОСТЬ -- COMORBIDITY (тенденции)
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ -- PULMONARY DISEASE, CHRONIC OBSTRUCTIVE (патофизиология)
КОРОНАРНЫЙ СИНДРОМ ОСТРЫЙ -- ACUTE CORONARY SYNDROME (патофизиология)
Анотація: Встановлено найбільш виражені зміни протеолітичної (зростання лізису азоальбуміну, азоказеїну, азоколу) та фібринолітичної (зниження сумарної та ферментативної) активностей плазми крові у пацієнтів із хронічним коронарним синдромом, хронічним обструктивним захворюванням легень та ожирінням
The most pronounced changes in proteolytic (increased azoalbumin, azocasein, and azocol lysis) and fibrinolytic (decreased total and enzymatic) activities of the blood plasma in comorbid chronic сoronary syndrome, chronic obstructive pulmonary disease, and obese patients
Дод.точки доступу:
Ступницька, Г. Я.
Федів, О. І.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

3.


    Нестеровська, О. А.
    Особливості поєднання бронхіальної астми та хронічного обструктивного захворювання легень [Текст] / О. А. Нестеровська, Г.Я Ступницька, O. I. Федів // Буковинський медичний вісник. - 2020. - Т. 24, № 3. - С. 60-67. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
АСТМА БРОНХИАЛЬНАЯ -- ASTHMA (диагностика)
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ -- PULMONARY DISEASE, CHRONIC OBSTRUCTIVE (диагностика)
Анотація: Мета роботи – вивчити деякі клініко-функціональні та лабораторні показники у пацієнтів з поєднанням бронхіальної астми (БА) та хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ). Матеріал і методи. Обстежено 120 осіб та сформовано такі групи: хворі на БА, які є курцями (n=16) – І група; хворі на ХОЗЛ зі зворотною бронхіальною обструкцією та хворі на ХОЗЛ із переважанням еозинофільного запалення (n=18) – ІІ група, хворі на ХОЗЛ (n=86) – ІІІ група. Перша та друга група, за встановленими критеріями, віднесені до астма-ХОЗЛ поєднання (АХП). Усім пацієнтам проведено спірометрію (спірограф «BTL 08 SpiroPro» (Великобританія)), біоімпедансометрію (портативний апарат ВС-601 (TANITA, Японія), визначення рівня IgE та розрахунок абсолютної кількості еозинофілів крові. Порогове значення ? 2 % або ?200 клітин/мкл використане для визначення еозинофілії крові. Статистичну обробку отриманих результатів проводили за допомогою ліцензійних програм «Microsoft Excel», «Statistica»). Результати. Кількість хворих, які відповідали критеріям АХП, становила 28,3%. Хворі на БА, які курять частіше, використовували комбінацію ?2-агоністів тривалої дії та інгаляційних ГКС (у 2,3 та 1,8 раза частіше порівняно із ІІ та ІІІ групою), а також інгаляційні ?2-агоністи короткої дії (в 1,7 раза) і системні ГКС (у 2,3 раза) порівняно з групою хворих на ХОЗЛ із еозинофілією та зворотною бронхіальною обструкцією. Рівень еозинофілів периферичної крові та загального IgE у ІІ групі були вищими в 1,8 і 3,3 раза та в 1,7 і 1,5 раза (р0,05), ніж у хворих І та ІІІ групи. ОФВ1 у пацієнтів І та ІІ групи був вище на 7,6% та 11,8%, ніж у хворих на ХОЗЛ. Встановлено, що у пацієнтів ІІ групи спостерігався вищий ІМТ (на 28,8% та на 22,2% (р0,05)), відсоток жирової маси (на 19,7% та на 41,3% (р0,05)), рівень вісцерального жиру (на 16,7% та на 20,3% (р0,05)) та м’язової маси (на 10,8% та на 15,5%(р0,05)), ніж у хворих на БА, які курять, та хворих на ХОЗЛ. Висновки. Поширеність астма-ХОЗЛ поєднання (хворі на бронхіальну астму, які курять, пацієнти із еозинофілією та зворотною бронхіальною обструкцією) серед обстежених пацієнтів становила 28,0%. Для хворих на хронічне обструктивне захворювання легень із еозинофілією та зі зворотною бронхіальною обструкцією характерним є вищий рівень еозинофілів периферичної крові, загального IgE, ОФВ1, вісцерального жиру, відсоток жирової маси та, особливо, м’язової маси.
Дод.точки доступу:
Ступницька, Г. Я.
Федів, О. І.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

4.


    Білоока, Ю. В.
    Персоніфіковане лікування хворих на синдром подразненого кишечнику та ожиріння [Текст] / Ю. В. Білоока, О. І. Федів, Г. Я. Ступницька // Буковинський медичний вісник. - 2021. - Т. 25, № 3. - С. 12-18. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
КИШЕЧНИКА РАЗДРАЖЕННОГО СИНДРОМ -- IRRITABLE BOWEL SYNDROME (лекарственная терапия)
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY
Анотація: Мета дослідження - оцінити ефективність використання в комплексній терапії пробіотика “Альфлорекс” та месалазину у хворих на синдром подразненого кишечнику (СПК) із діареєю та закрепами, поєднаний із ожирінням, із СТ та ТТ генотипами за поліморфним варіантом С-159Т гена CD14. Матеріал і методи. Обстежено 48 хворих на СПК, поєднаний із ожирінням. У динаміці лікування пробіотиком “Альфлорекс” та месалазином визначали вміст у сироватці крові С-реактивного білка (СРБ), фактора некрозу пухлин - (ФНП), трансформувального фактора росту-1 (ТФР-1), інтерлейкіну-10 (ІЛ-10), 8-ізопростану, церулоплазміну (ЦП), середньомолекулярних пептидів та кальпротектину в калі. Поліморфний варіант гена CD 14 (C-159T) був проаналізований методом полімеразної ланцюгової реакції. Результати дослідження. Використання «Альфлорексу» та месалазину в комплексній терапії хворих на СПК з діареєю, поєднаний із ожирінням, призводить до нормалізації вмісту ІЛ-10, ТФР-1, середніх молекул та зниження рівня ФНП (на 37,0%), СРБ (в 1,7 раза), 8-ізопростану (на 35,8%), ЦП (на 44,4%), кальпротектину (на 41,1%). За переваги закрепів у динаміці лікування спостерігалася нормалізація вмісту ІЛ-10, ТФР?1, середніх молекул, СРБ, 8-ізопростану, ЦП, кальпротектину та зниження ФНП (в 1,9 раза). Висновки. Терапія пробіотиком та месалазином упродовж місяця призводить до значного підвищення ефективності лікування хворих на синдром подразненого кишечнику із супутнім ожирінням при наявності СТ та ТТ генотипів за поліморфним варіантом гена CD 14 (C-159T) за переважання як діареї, так і закрепів.
Дод.точки доступу:
Федів, О. І.
Ступницька, Г. Я.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

5.


    Ступницька, Г. Я.
    Стан системи гемостазу при хронічному обструктивному захворюванні легень, поєднаному з ожирінням [Текст] / Г. Я. Ступницька // Буковинський медичний вісник. - 2014. - Т. 18, № 3. - С. 144

Вільних прим. немає

Знайти схожі

6.


    Неміш, І. Л.
    Амоній та хронічні захворювання печінки — нерозривний тандем [Текст] = Ammonium and chronic liver diseases — the inseparable tandem / І. Л. Неміш, Г. Я. Ступницька // Український медичний часопис. - 2023. - № 1. - С. 11-14. - Бібліогр.: в кінці ст.


Рубрики: Аспартат--тер прим

MeSH-головна:
НЕАЛКОГОЛЬНАЯ ЖИРОВАЯ БОЛЕЗНЬ ПЕЧЕНИ -- NON-ALCOHOLIC FATTY LIVER DISEASE (диагностика, лекарственная терапия, патофизиология)
ЦИРРОЗЫ ПЕЧЕНИ -- LIVER CIRRHOSIS (диагностика, лекарственная терапия, патофизиология, этиология)
ЭНЦЕФАЛОПАТИЯ ПЕЧЕНОЧНАЯ -- HEPATIC ENCEPHALOPATHY (диагностика, лекарственная терапия, патофизиология)
ОРНИТИН -- ORNITHINE (действие лекарственных препаратов, метаболизм, терапевтическое применение)
ПРОТЕИН-МЕТИЛТРАНСФЕРАЗЫ -- PROTEIN METHYLTRANSFERASES (действие лекарственных препаратов, дефицит, метаболизм, секреция)
Анотація: Хронічні хвороби печінки посідають одне з провідних місць серед захворювань органів травлення, перебіг яких на початкових стадіях у більшості випадків є субклінічним, що призводить до пізнього звернення пацієнтів за медичною допомогою та, як наслідок, прогресування захворювання до розвитку цирозу печінки. Ключовими клітинами печінки, які відповідають за відкладення позаклітинного матриксу у відповідь на гепатоцелюлярне пошкодження, є зірчасті клітини, дія яких, за даними досліджень in vivo та in vitro, активується під впливом амонію. Згідно з інформацією, отриманою з літературних джерел, при хронічних захворюваннях печінки виведення амонію знижується внаслідок порушення реалізації орнітинового циклу синтезу сечовини (головного шляху детоксикації амонію), а видалення амонію м’язами збільшується. Окремі автори наводять дані про те, що при знешкодженні надмірної концентрації амонію функція зірчастих клітин може відновлюватися, що свідчить про зворотність процесу. Відомим лікарським засобом, який запобігає гіперамоніємії шляхом збільшення синтезу сечовини, що свідчить про можливість його застосування у лікуванні осіб із хронічними захворюваннями печінки, є оригінальний L-орнітин-L-аспартат. Попри те, що цей препарат уже добре себе зарекомендував у лікуванні пацієнтів із цирозом печінки, печінковою енцефалопатією та печінковою недостатністю, сьогодні активно вивчають його вплив на перебіг НАЖХП
Chronic liver diseases occupy one of the leading places among digestive diseases, the course of which in most cases in the initial stages is subclinical, which leads to late coming patients to hospitals and, as a result, the disease progression and the development of liver cirrhosis. The key cells of the liver responsible for the extracellular matrix deposition in response to hepatocellular damage are hepatic stellate cells. According to in vivo and in vitro studies the action of them is activated under the ammonium influence. According to the literature data, in chronic liver diseases, ammonium excretion decreases due to the implementation of the ornithine cycle of urea synthesis (the main path of ammonium detoxification), and the removal of ammonium by muscles increases. Some authors provide data that removing excess ammonium concentration can restore the function of hepatic stellate cells, which indicates the reversibility of the process. A well-known drug that effectively reduces the level of toxic ammonium is original L-ornithine L-aspartate, which prevents hyperammonemia by increasing the synthesis of urea, which indicates the possibility of using the drug in the treatment of chronic liver diseases. Although this drug has already proven himself well in the treatment of liver cirrhosis, hepatic encephalopathy, and liver failure, today its effect on the course of non-alcoholic fatty liver disease is being actively studied
Дод.точки доступу:
Ступницька, Г. Я.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

7.


    Ступницька, Г. Я.
    Ефективність використання талмісартану у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень із супутнім метаболічним синдромом [Текст] / Г. Я. Ступницька // Український терапевтичний журнал. - 2014. - № 2. - С. 89-94


Рубрики: Телмисартан

MeSH-головна:
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ -- PULMONARY DISEASE, CHRONIC OBSTRUCTIVE (лекарственная терапия, осложнения, патофизиология)
МЕТАБОЛИЧЕСКИЙ СИНДРОМ X -- METABOLIC SYNDROME X (лекарственная терапия, осложнения, патофизиология)
Вільних прим. немає

Знайти схожі

8.


    Горовенко, Н. Г.
    Асоціація поліморфного варіанта гена ADRB2(C79G) з розвитком та перебігом хронічного обструктивного захворювання легень [Текст] / Н. Г. Горовенко, Г. Я. Ступницька, С. В. Подольська // Український пульмонологічний журнал. - 2015. - № 3. - С. 25-30


MeSH-головна:
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ -- PULMONARY DISEASE, CHRONIC OBSTRUCTIVE (генетика, этиология)
ПОЛИМОРФИЗМ ГЕНЕТИЧЕСКИЙ -- POLYMORPHISM, GENETIC
Дод.точки доступу:
Ступницька, Г. Я.
Подольська, С. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

9.


   
    Ендотеліальна дисфункція та морфофункціональні властивості еритроцитів при неалкогольному стеатогепатиті, поєднаному з хронічним обструктивним захворюванням легень, у хворих на ожиріння [Текст] / Т. П. Цинтар [та ін.] // Міжнародний ендокринологічний журнал. - 2017. - Том 13, N 6. - С. 35-39. - Бібліогр.: с. 38-39


MeSH-головна:
ПЕЧЕНИ ЖИРОВАЯ ДИСТРОФИЯ -- FATTY LIVER (кровь, осложнения, этиология)
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ -- PULMONARY DISEASE, CHRONIC OBSTRUCTIVE (кровь, осложнения, этиология)
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY (кровь, осложнения)
ЭРИТРОЦИТОВ ДЕФОРМИРУЕМОСТЬ -- ERYTHROCYTE DEFORMABILITY
ЭНДОТЕЛИЙ -- ENDOTHELIUM (патофизиология)
Анотація: Метою дослідження було проаналізувати порушення функціонального стану ендотелію та морфофункціональних властивостей еритроцитів при неалкогольному стеатогепатиті (НАСГ), поєднаному з хронічним обструктивним захворюванням легень (ХОЗЛ), у хворих на ожиріння. Матеріали та методи. Обстежено 30 хворих на НАСГ на тлі ожиріння І ступеня (група 1), 30 осіб із ХОЗЛ із нормальною масою тіла (група 2), 60 хворих на НАСГ у поєднанні з ХОЗЛ (група 3) та 20 практично здорових осіб. Функціональний стан ендотелію досліджували за вмістом у крові стабільних метаболітів монооксиду нітрогену (нітритів/нітратів), ендотеліну-1 (ЕТ-1), судинних молекул міжклітинної адгезії-1 (sVCAM-1), кількістю циркулюючих злущених ендотеліоцитів (КЦЗЕ). Визначали також індекс деформабельності еритроцитів (ІДЕ), відносну в’язкість еритроцитарної суспензії (ВВЕС) та відсоток пероксидного гемолізу еритроцитів (ПГЕ). Результати. Проведене дослідження показало, що перебіг НАСГ при його поєднанні з ХОЗЛ у хворих на ожиріння І ступеня супроводжується зростанням порівняно з показниками в практично здорових осіб рівня ЕТ-1 (у 5,8 раза), sVCAM-1 (у 5,6 раза), КЦЗЕ (у 2,1 раза), ВВЕС (на 65 %) та відсотка ПГЕ (у 2,1 раза) при одночасному зменшенні вмісту в крові стабільних метаболітів монооксиду нітрогену (нітритів/нітратів) (у 2,1 раза) та ІДЕ (на 36,2 %). Висновки. При поєднаному перебігу НАСГ і ХОЗЛ у хворих на ожиріння І ступеня виникає розвиток ендотеліальної дисфункції, що характеризується підвищенням рівня ЕТ-1, sVCAM у сироватці крові та КЦЗЕ при максимальному зниженні рівня нітритів/нітратів у крові. Одним із чинників, що призводять до поглиблення мікроциркуляторних порушень при НАСГ у поєднанні з ХОЗЛ, є зміни морфофункціонального стану еритроцитів (зменшення ІДЕ при одночасному збільшенні ВВЕС та відсотка ПГЕ)
Дод.точки доступу:
Цинтар, Т. П.
Федів, О. І.
Ступницька, Г. Я.
Глуговська, С. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

10.


    Чернецька, Н. В.
    Диференційоване застосування аторвастатину в лікуванні хворих на хронічне обструктивне захворювання легень, поєднане з цукровим діабетом типу 2 [Текст] / Н. В. Чернецька, О. І. Федів, Г. Я. Ступницька // Клінічна та експериментальна патологія. - 2020. - Т. 19, № 1. - С. 119-126. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ -- PULMONARY DISEASE, CHRONIC OBSTRUCTIVE (лекарственная терапия)
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2 -- DIABETES MELLITUS, TYPE 2
ГИПОЛИПИДЕМИЧЕСКИЕ СРЕДСТВА -- HYPOLIPIDEMIC AGENTS (терапевтическое применение)
Анотація: Мета дослідження – вивчити ефективність диференційованого застосування аторвастатину в лікуванні хворих на хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ), поєднане з цукровим діабетом (ЦД) типу 2. Матеріал і методи. Обстежено 49 пацієнтів із ХОЗЛ та супутнім ЦД типу 2, які були розподілені на 2 групи. Перша група (26 хворих) на тлі базисної терапії отримувала 40 мг аторвастатину, друга група (23 пацієнти) – 20 мг аторвастатину впродовж 6 місяців. Оцінку ефективності терапії проводили за САТ-тестом, тестом із 6-хвилинною ходьбою, інтегральним індексом BODE, результатами спірометрії та біоімпедансометрії. На початку та наприкінці лікування визначали показники ліпідного спектра крові, вуглеводного обміну, функціонального стану ендотелію, а також рівень С-реактивного білка (СРБ) у сироватці крові. Проводили генотипування поліморфного варіанта С3435Т гена MDR1 із подальшою оцінкою розподілу генотипів і алелів між групами за допомогою двостороннього тесту Пірсона хі-квадрат (?2). Результати. Установлено, що при використанні 40 мг аторвастатину впродовж шести місяців лікування у хворих на ХОЗЛ із супутнім ЦД типу 2 спостерігалось покращення якості життя за САТ-тестом за генотипу СС та СТ, зростання толерантності до фізичного навантаження за генотипу СТ та зниження інтегрального індексу BODE незалежно від генотипу. Зниження ІМТ та % жирової маси було за генотипу ТТ. Проте ця терапія призводила до погіршення показників вуглеводного обміну (вірогідне зростання вмісту глюкози натще та через 2 години). Рівень загального холестеролу (ХС) та ХС ліпопротеїдів низької щільності (ЛПНЩ) значно знижувались за ТТ- генотипу. При цьому генотипі рівень нітратів/нітритів значно зростав порівняно із СС та СТ- генотипом. СРБ знижувався незалежно від генотипу. Використання у лікуванні хворих на ХОЗЛ із супутнім ЦД типу 2 аторвастатину у дозі 20 мг призводить до покращення перебігу ХОЗЛ, поєднаного із ЦД типу 2, особливо за наявності алелю Т (зниження кількості балів за САТ- тестом, зростання толерантності до фізичного навантаження, зниження інтегрального індексу BODE), покращення ліпідного спектра крові та функціонального стану ендотелію за відсутності впливу на вуглеводний обмін (показники достовірно не змінювались наприкінці лікування). Висновок. Виявлено, що у хворих на ХОЗЛ, поєднане з ЦД типу 2, встановлена асоціація відповіді на лікування аторвастатином з поліморфізмом С3435Т гена MDR1. Застосування аторвастатину у дозі 20 мг покращувало перебіг ХОЗЛ за відсутності впливу на ЦД типу 2, особливо за генотипу ТТ.
Дод.точки доступу:
Федів, О. І.
Ступницька, Г. Я.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

11.


    Молодцов, В. Є.
    Ефективність застосування аторвастатину при поєднанні алкогольної хвороби печінки та артеріальної гіпертензії [Текст] = Efficacy of atorvastatin in the combination of alcoholic liver disease and hypertension / В. Є. Молодцов, О. І. Федів, Г. Я. Ступницька // Здобутки клінічної і експериментальної медицини. - 2020. - N 2. - С. 126-132


MeSH-головна:
ПЕЧЕНИ БОЛЕЗНИ АЛКОГОЛЬНЫЕ -- LIVER DISEASES, ALCOHOLIC
ГИПЕРТЕНЗИЯ -- HYPERTENSION
ОКСИДАТИВНЫЙ СТРЕСС -- OXIDATIVE STRESS
Анотація: Останнім часом зросла кількість повідомлень щодо перспективності використання статинів при захворюваннях печінки. Завдяки низькій токсичності та високому рівню безпеки в клінічній практиці найчастіше використовується аторвастатин, у зв’язку з чим доцільним є дослідження результатів його застосування у хворих на алкогольну хворобу печінки (АХП) за її поєднання з артеріальною гіпертензією (АГ)
Застосування аторвастатину у комплексному лікуванні хворих на алкогольну хворобу печінки (хронічний алкогольний гепатит та алкогольний цироз печінки), поєднану з артеріальною гіпертензією, приводить до покращання функціонального стану ендотелію, зниження інтенсивності системного запалення та оксидативного стресу на тлі зменшення проявів дисліпопротеїнемії
Recently, the number of reports on the prospects for the use of statins in liver disease has increased. Due to its low toxicity and high level of safety, atorvastatin is most commonly used in clinical practice, so it is advisable to study the results of its use in patients with alcoholic liver disease (ALD) in combination with hypertension (AH)
The use of atorvastatin in the complex treatment of patients with alcoholic liver disease (chronic alcoholic hepatitis and alcoholic liver cirrhosis), combined with hypertension, improves the functional state of the endothelium, reduces the intensity of systemic inflammation and oxidative stress on the background of reduced dyslipoprotein
Дод.точки доступу:
Федів, О. І.
Ступницька, Г. Я.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

12.


    Ступницька, Г. Я.
    Морфофункціональні властивості еритроцитів при хронічному обструктивному захворюванні легень, поєднаному з ожирінням [Текст] / Г. Я. Ступницька // Міжнародний ендокринологічний журнал. - 2014. - № 7. - С. 40-42


MeSH-головна:
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ -- PULMONARY DISEASE, CHRONIC OBSTRUCTIVE (кровь, осложнения, патофизиология)
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY (осложнения)
ЭРИТРОЦИТОВ ДЕФОРМИРУЕМОСТЬ -- ERYTHROCYTE DEFORMABILITY
ЭРИТРОЦИТЫ -- ERYTHROCYTES (патология)
Вільних прим. немає

Знайти схожі

13.


    Неміш, І. Л.
    Структурно-функціональні зміни міокарда за коморбідного поєднання хронічного коронарного синдрому, хронічного обструктивного захворювання легень та ожиріння [Текст] / І. Л. Неміш, Г. Я. Ступницька, О. І. Федів // Буковинський медичний вісник. - 2020. - Т. 24, № 3. - С. 53-59. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ -- PULMONARY DISEASE, CHRONIC OBSTRUCTIVE
КОРОНАРНЫЙ СИНДРОМ ОСТРЫЙ -- ACUTE CORONARY SYNDROME
МИОКАРД -- MYOCARDIUM
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY
Анотація: Мета роботи – проведення аналізу показників структурно-функціонального стану міокарда за коморбідного поєднання хронічного коронарного синдрому (ХКС), хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) та ожиріння. Матеріал і методи. Обстежено 63 особи, яких розподілено на три клінічні групи: перша група – 16 пацієнтів з ХКС та ожирінням; друга (n=16) – обстежувані з ХКС, ХОЗЛ та 18.5ІМТ24.9; третя (n
Дод.точки доступу:
Ступницька, Г. Я.
Федів, О. І.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

14.


    Ступницька, Г. Я.
    Ефективність використання телмісартану та комбінації амлодипіну з аторвастатином у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень з ожирінням [Текст] / Г. Я. Ступницька // Український терапевтичний журнал. - 2015. - № 2. - С. 51-56


Рубрики: Телмисартан

   Аторвастатин


MeSH-головна:
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ -- PULMONARY DISEASE, CHRONIC OBSTRUCTIVE (лекарственная терапия, осложнения, патофизиология)
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY (осложнения)
АМЛОДИПИН -- AMLODIPINE (терапевтическое применение)
Вільних прим. немає

Знайти схожі

15.


    Ступницька, Г. Я.
    Показники біоімпедансометрії у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень із супутнім ожирінням та толерантність до фізичного навантаження [Текст] / Г. Я. Ступницька // Буковинський медичний вісник. - 2013. - Т. 17, № 4. - С. 148-153

Вільних прим. немає

Знайти схожі

16.


    Гуйванюк, О. А.
    Оцінка ефективності лікування хворих на астма/хозл перехрест з та без ожиріння з урахуванням поліморфного варіанта C646G гена NR3C1 (RS41423247) [Текст] = Evaluation of treatment effectiveness of asthma/COPD overlap in patients with and without obesity considering the polymorphic variant C646G of the NR3C1 gene (rs41423247) / О. А. Гуйванюк, Г. Я. Ступницька // Буковинський медичний вісник. - 2022. - Т. 26, № 3. - С. 30-35. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
АСТМА БРОНХИАЛЬНАЯ -- ASTHMA (осложнения, патофизиология, терапия, этиология)
КОМОРБИДНОСТЬ -- COMORBIDITY (тенденции)
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ -- PULMONARY DISEASE, CHRONIC OBSTRUCTIVE (метаболизм, патофизиология, терапия, этиология)
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY (метаболизм, патофизиология, терапия, этиология)
РЕСПИРАТОРНАЯ ТЕРАПИЯ -- RESPIRATORY THERAPY (использование, тенденции)
СТЕРОИДОВ СИНТЕЗА ИНГИБИТОРЫ -- STEROID SYNTHESIS INHIBITORS (анализ, терапевтическое применение)
ГЕНОТИП -- GENOTYPE
СТАТИСТИЧЕСКАЯ ОБРАБОТКА ДАННЫХ -- DATA INTERPRETATION, STATISTICAL
Анотація: Мета роботи – оцінка можливості використання поліморфного варіанта C646G гена NR3C1 (rs41423247) для персоніфікованого призначення комбінованої терапії інгаляційними глюкокортикостероїдами (іГКС) та β2-агоністами пролонгованої дії у пацієнтів з астма/ХОЗЛ перехрестом (АХП) з та без ожиріння. Матеріал і методи. Обстежено 40 хворих на АХП (17 пацієнтів з ІМТ˂ 30 та 23 – з ожирінням (ІМТ≥30), які отримали комбіноване лікування з використанням пролонгованих β2-агоністів та іГКС. Аналіз результатів лікування проводили за CAT-тестом, опитувальником контролю над астмою (Asthma Control Questionnaire 5 - ACQ-5) та індексом BODE з урахуванням генетичних маркерів через місяць від початку лікування. Для оцінки розподілу генотипів і алелів між групами використовували бічний тест Пірсона хі-квадрат (χ2) та величину відношення шансів (ВШ) у межах 95% довірчого інтервалу (ДІ). Математичну обробку отриманих даних проводили за допомогою програми SPSS (Statistical Package for Social Science Statistics) 16.0. Результати. Аналіз отриманих результатів продемонстрував, що у групі пацієнтів, які відзначали погіршення стану за шкалою САТ-тесту, виявлено високу частоту генотипу GG (80,00%), що вірогідно відрізнялася [χ²=17,293; р˂0,001] від такої у групі пацієнтів із позитивною динамікою САТ, у яких генотип GG взагалі не траплявся. Частота алеля G у хворих із відсутністю покращення за шкалою САТ становила 0,96, алеля С – 0,44; у хворих із позитивною динамікою за шкалою САТ дані цифри становили 0,4 та 1 відповідно [χ²=7,721; р=0,006; ВР=5,000; 95%ДІ:1,547-16,163]. При аналізі динаміки кількості балів, отриманих за ACQ-5, результати були зіставними з такими, отриманими при оцінці САТ тесту. У пацієнтів із негативною та відсутньою динамікою індексу BODE генотип GG був виявлений у 50,00% випадків порівняно із 12,5 % випадків в осіб із позитивною динамікою індексу BODE, різниця вірогідна [χ2=5,943, р=0,015; ВР=7,000 (95 % ДІ: 1,300-37,705)]. У групі хворих на АХП з ожирінням 94,44% пацієнтів із негативною або відсутньою динамікою за індексом BODE були носіями алеля G[χ2=8,074, р=0,005], у той час як у групі пацієнтів з АХП з нормальною/надмірною масою тіла негативну динаміку індексу BODE виявлено у всіх пацієнтів даної групи, у яких визначався генотип GG [χ2=6,679; р=0,016]. У пацієнтів із негативною та відсутньою динамікою індексу BODE генотип GG виявлений у 59,1%, у той час як у групі пацієнтів з позитивною динамікою індексу BODE осіб із генотипом GG не виявлено [χ2=12,472, р˂0,001; ВР=24,556 (95 % ДІ: 2,752-219,100)]. Серед обстежених нами пацієнтів із АХП всього виявлено 14 осіб із генотипом GG за геном NR3C1 (rs41423247), у 13 з яких (92,85%) відзначена нульова або негативна динаміка стану на тлі застосування комбінованої терапії іГКС та β2-агоністами тривалої дії, згідно з оцінкою індексу BODE. При аналізі змін індексу BODE у пацієнтів без ожиріння (ІМТ˂30) при застосуванні схеми іГКС + β2-агоністи тривалої дії негативну динаміку індексу BODE виявлено у 4 із 17 пацієнтів: 2 пацієнти із генотипом CG та 2 – із генотипом GG [χ2=3,767, р=0,05]. У групі хворих на АХП та ожирінням (ІМТ≥30) за наявності генотипу GG спостерігалися прогресуючий перебіг захворювання або нульова динаміка на тлі призначеного лікування згідно з оцінкою індексу BODE. Водночас серед пацієнтів цієї ж групи з позитивною динамікою у відповідь на лікування за оцінкою індексу BODE, хворих із генотипом GG за геном NR3C1 (rs41423247) не виявлено [χ2=5,856, р=0,016]. Висновки. Результати дослідження демонструють, що серед хворих на астму/ХОЗЛ перехрест та супутнім ожирінням кількість осіб із генотипом GG за геном NR3C1 (rs41423247) є достовірно більшою, ніж у пацієнтів з астма/ХОЗЛ перехрестом та нормальною/надмірною масою тіла. Генотип GG за геном NR3C1 (rs41423247) асоційований із негативною динамікою при застосуванні комбінованої терапії іГКС та β2-агоністами тривалої дії, та може слугувати прогностичним маркером для оцінки ризику відсутності ефекту від терапії за даною схемою перед її початком у хворих на астму/ХОЗЛ перехрест, особливо за коморбідності астма/ХОЗЛ перехрестом та ожиріння
The current study evaluates the possibility of using the C646G polymorphic variant of the NR3C1 gene (rs41423247) for the personalized administration of combination therapy with inhaled glucocorticosteroids (iGCs) and long-acting β2-agonists in patients with asthma/COPD overlap (ACO) with and without obesity. Material and methods. Forty patients with ACO were included (17 patients with BMI 30 and 23 with obesity (BMI ≥ 30) to received combined treatment with the use of prolonged β 2 -agonists and ICS. The CAT test, the asthma control questionnaire (Asthma Control Questionnaire-5 - ACQ-5) and the BODE index were used to analyze treatment outcomes, with genetic markers being considered one month after the study began. To assess the distribution of genotypes and alleles between groups, we used the two-tailed Pearson chi-square test (χ2) and the odds ratio (OR) in the 95% confidence interval (CI). Mathematical processing of the obtained data was performed using the SPSS (Statistical Package for Social Science Statistics) 16,0 programs. Results. The analysis of the obtained results revealed that a significant frequency of the GG genotype (80,00%) was observed in the group of patients who noted progressive deterioration of the symptom according to the CAT test, which significantly differed [χ²
Дод.точки доступу:
Ступницька, Г. Я.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

17.


    Ступницька, Г. Я.
    Застосування ферментних препаратів у лікуванні захворювань дихальних шляхів та COVID-19 [Текст] = The use of enzyme preparations in the treatment of respiratory tract diseases and COVID-19 / Г. Я. Ступницька // Український медичний часопис. - 2023. - № 5. - С. 79-81. - Бібліогр.: в кінці ст.


Рубрики: Серрата--тер прим

   Левофлоксацин--тер прим


MeSH-головна:
КОРОНАВИРУСНЫЕ ИНФЕКЦИИ -- CORONAVIRUS INFECTIONS (патофизиология, терапия, этиология)
БИОПОДОБНЫЕ ФАРМАЦЕВТИЧЕСКИЕ ПРЕПАРАТЫ -- BIOSIMILAR PHARMACEUTICALS (анализ, терапевтическое применение, фармакология)
ФЕРМЕНТЫ -- ENZYMES (анализ, терапевтическое применение, фармакология)
SERRATIA -- SERRATIA (ультраструктура)
ЛЕЧЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ АНАЛИЗ -- TREATMENT OUTCOME
Анотація: Ферменти відіграють значну роль у функціонуванні організму людини, і існуюча доказова база дає можливість їх широкого впровадження у клінічну практику, зокрема при захворюваннях верхніх та нижніх дихальних шляхів, у тому числі при COVID-19
Enzymes play an important role in the functioning of the human body, and the existing evidence base makes it possible to widely introduce them into clinical practice, in particular, in diseases of the upper and lower respiratory tract, including COVID-19
Вільних прим. немає

Знайти схожі

18.


    Ступницька, Г. Я.
    Хронічне обструктивне захворювання легень, ожиріння та оксидативний стрес [Текст] / Г. Я. Ступницька, О. І. Федів // Буковинський медичний вісник. - 2013. - Т. 17, № 3 (2ч.). - С. 181-183

Дод.точки доступу:
Федів, О. І.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

19.


   
    Особливості клінічної картини та деякі ланки патогенезу ерозивно-виразкових уражень шлунка у хворих на цироз печінки на тлі цукрового діабету ІІ типу [Текст] / Н. М. Паліброда [та ін.] // Клінічна та експериментальна патологія. - 2012. - Т. 11, № 1. - С. 122-124

Дод.точки доступу:
Паліброда, Н. М.
Федів, О. І.
Ступницька, Г. Я.
Чимпой, К. А.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

20.


   
    Вплив дистрибуції поліморфізму гена DIO1 на показники функціонального стану щитоподібної залози хворих на хронічні дифузні захворювання печінки [Текст] / К. А. Чимпой [та ін.] // Вісник проблем біології і медицини. - 2013. - Т. 1, № 3. - С. 264-267

Дод.точки доступу:
Чимпой, К. А.
Федів, О. І.
Паліброда, Н. М.
Ступницька, Г. Я.
Павлюкович, Н. Д.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

 1-20    21-40   41-54 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)