Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Хоменко, В. С.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Показані документи з 1 по 10
 1-10    11-17 
1.


   
    Моделювання артеріальної гіпертензії шляхом тривалого сольового навантаження. Моніторинг функціонування серцево-судинної системи та динаміки інтегральних показників життєдіяльності в щурів (частина І) [Текст] / Н. М. Серединська [та ін.] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2019. - № 2. - С. 83-92. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
СОЛЕВОЙ РАСТВОР ГИПЕРТОНИЧЕСКИЙ -- SALINE SOLUTION, HYPERTONIC (прием и дозировка)
ГИПЕРТЕНЗИЯ -- HYPERTENSION
СЕРДЕЧНО-СОСУДИСТАЯ СИСТЕМА -- CARDIOVASCULAR SYSTEM
Анотація: Різні експериментальні моделі артеріальної гіпертензії (АГ) стали базисом для розробки засобів і методів її профілактики та лікування. Проведено науково-аналітичний огляд літератури й встановлено, що численні моделі АГ є досить нестабільними, потребують хірургічних втручань, наркотизації тварин, введення різних хімічних сполук, проявляються нетривалий час, призводять до загибелі тварин або потужної стресової реакції. За опрацювання наукової інформації та враховуючи результати власних досліджень, визначено, що численні моделі дозволяють досліджувати лише короткотривалий вплив лікарських засобів і спонукають враховувати можливу взаємодію з наркотичними засобами або сполуками, здатними призводити до підвищення артеріального тиску (АТ), зважати на стресорну реакцію тощо. Аналіз даних літератури засвідчив, що індукція гіпертензивної реакції зумовлена, власне, патологічними процесами, які викликають з метою підвищення АТ. Серед них патологія нирок, зміна гормонального статусу, психоемоційні розлади, порушення рефлекторних реакцій тощо. Окрему групу становлять генетично детерміновані моделі АГ. Застосування вищезазначених моделей АГ не повною мірою відповідає завданням фармакологічної науки, зокрема, щодо дослідження ефективності та безпечності нових й офіцинальних лікарських засобів з гіпотензивною дією, щодо вивчення взаємодії лікарських засобів різних фармакотерапевтичних груп на тлі АГ та коморбідних станів, асоційованих з АГ, щодо вивчення механізмів дії ліків. Обґрунтована доцільність розробки нової моделі АГ, індукованої тривалим сольовим навантаженням. Розробка такої моделі базується на ролі натрію хлориду в функціонуванні життєво важливих органів і систем та в генезі АГ й її судинних порушень. Передбачається, що нова модель АГ буде формуватися впродовж терміну, що перевищує описаний в літературі – 21 добу. Висловлено припущення, що саме така модель АГ сприятиме поглибленню знань щодо механізмів розвитку АГ, буде стабільною, стійкою, дозволить досліджувати тривалий вплив лікарських засобів на різних етапах розвитку гіпертензії.
Дод.точки доступу:
Серединська, Н. М.
Мохорт, М. А.
Хоменко, В. С.
Марченко-Толста, К. С.
Киричок, Л. М.
Марченко, О. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

2.


   
    Протибольова активність лефлуноміду за комбінованого застосування з целекоксибом та амлодипіном на тлі експериментального ревматоїдного артриту, асоційованого з артеріальною гіпертензією [Текст] / Н. М. Серединська [та ін.] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2018. - № 2. - С. 49-56. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
АМЛОДИПИН -- AMLODIPINE (терапевтическое применение)
АРТРИТ РЕВМАТОИДНЫЙ -- ARTHRITIS, RHEUMATOID (лекарственная терапия)
ГИПЕРТЕНЗИЯ -- HYPERTENSION (лекарственная терапия)
Анотація: Стаття присвячена дослідженню протибольової активності синтетичного імуносупресора лефлуноміду за комбінованого застосування з целекоксибом та амлодипіном на тлі експериментального ревматоїдного артриту, поєднаного з артеріальною гіпертензією. Больова чутливість у щурів знижується як за умов артеріальної гіпертензії, так і на тлі експериментального коморбідного стану. Лефлуномід суттєво підвищував поріг больової чутливості в щурів як на тлі лише ад’ювантного артриту, так і за умов асоційованої патології. За комбінованого застосування з лефлуномідом целекоксиб у гострий період розвитку ад’ювантного артриту на тлі артеріальної гіпертензії сприяв підвищенню порога больової чутливості порівняно до значень у тварин, які отримували лише імуносупресор, що обґрунтовує доцільність застосування целекоксибу з лефлуномідом з метою зменшення больового відчуття саме впродовж цього періоду. Амлодипін більшою мірою, ніж целекоксиб, сприяв зростанню порога больової чутливості в щурів за комбінованого застосування з лефлуномідом у період генералізації ад’ювантного артриту, що обґрунтовує його застосування з метою посилення знеболювальної дії лефлуноміду за необхідності його призначення за основним показанням (як гіпотензивного засобу).
Дод.точки доступу:
Серединська, Н. М.
Мохорт, М. А.
Киричок, Л. М.
Хоменко, В. С.
Бершова, Т. А.
Суворова, О. С.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

3.


   
    Пошук нових знеболювальних та протизапальних засобів серед похідних 5,7-діацил-3-H(алкіл)-6-арил-5Н-[1,2,4]тріазоло[3,4-b][1,3,4]тіадіазину [Текст] / О. Є. Ядловський [и др.] // Львівський медичний часопис. - 2015. - Т. 21, № 4. - С. 59-63. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
АНАЛГЕЗИРУЮЩИЕ СРЕДСТВА -- ANALGESICS (фармакология)
ПРОТИВОВОСПАЛИТЕЛЬНЫЕ СРЕДСТВА -- ANTI-INFLAMMATORY AGENTS (фармакология)
ТРИАЗОЛЫ -- TRIAZOLES (химический синтез)
ТИАДИАЗИНЫ -- THIADIAZINES (химический синтез)
ЛЕКАРСТВА СОЗДАНИЕ -- DRUG DESIGN
МОДЕЛИ НА ЖИВОТНЫХ -- MODELS, ANIMAL
МЫШИ -- MICE
Дод.точки доступу:
Ядловський, О. Є.
Коваль, А. Я.
Бухтіарова, Т. А.
Хоменко, В. С.
Омельяненко, З. П.
Бобкова, Л. С.
Демченко, Д. А.
Демченко, А. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

4.


   
    Моделювання артеріальної гіпертензії шляхом тривалого сольового навантаження. Моніторинг функціонування серцево-судинної системи та динаміки інтегральних показників життєдіяльності в щурів (частина II) [Текст] / Н. М. Серединська [та ін.] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2019. - № 3. - С. 203-213. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ГИПЕРТЕНЗИЯ -- HYPERTENSION
СОЛЕВОЙ РАСТВОР ГИПЕРТОНИЧЕСКИЙ -- SALINE SOLUTION, HYPERTONIC (вредные воздействия)
СЕРДЕЧНО-СОСУДИСТАЯ СИСТЕМА -- CARDIOVASCULAR SYSTEM
Анотація: Запропоновано нову модель артеріальної гіпертензії (АГ), індуковану тривалим сольовим навантаженням. Розробка такої моделі базується на ролі натрію хлориду у функціонуванні життєво важливих органів і систем, у генезі АГ та її судинних порушень. Недостатня вивченість механізмів розвитку сольової АГ, фазності та тривалості патологічного стану за умов продовження сольового навантаження на тривалий час (до декількох місяців), особливостей дії різних лікарських засобів на тлі підвищеного споживання солі, стану серцево-судинної системи та інтегральних показників життєдіяльності зумовили мету дослідження. Мета дослідження – вивчити стан серцево-судинної системи та динаміку інтегральних показників життєдіяльності в білих щурів за формування АГ шляхом тривалого сольового навантаження. Формування нової моделі АГ забезпечувалося сольовим навантаженням щурів упродовж 81 доби за умов заміни води на 1 % розчин натрію хлориду з вільним доступом тварин до пиття. За проведення динамічних досліджень встановлено, що модель АГ характеризується суттєвим підвищенням артеріального тиску на 10–18 % у самиць і на 14–36 % у самців, про що свідчать зміни зазначеного показника в різні терміни від початку до 81 доби сольового навантаження. Значне зростання артеріального тиску спостерігалося в 54,5–66,6 % тварин упродовж 60 діб від початку сольового навантаження, водночас кількість тварин з підвищеним артеріальним тиском знижувалася до 23,6 % через 81 добу від початку сольового навантаження. Продовження сольового навантаження понад 21 добу характеризувалося розвитком брадикардії. Збільшення терміну сольового навантаження в щурів не призводило до суттєвої зміни інтегральних показників життєдіяльності різних органів і систем, патологічної зміни маси тіла тварин і коефіцієнтів маси внутрішніх органів, у тому числі тимуса. За формування АГ на 18–30 % знижувалася больова чутливість у щурів і спостерігався набряк кінцівок (суглобів і м’яких тканин стоп), що зростав з тривалістю сольового навантаження й перевищував значення в інтактних тварин понад 21 % через 81 добу від початку формування моделі АГ. Запропонована модель АГ відрізняється простотою формування, економічністю, досягненням відповідного ефекту в значної кількості щурів різної статі, можливістю відбору тварин з підвищеним артеріальним тиском на будь-якому етапі формування патологічного процесу, можливістю їхнього утримання за звичайних лабораторних умов, відсутністю загибелі тварин. Формування моделі АГ шляхом тривалого сольового навантаження не потребує спеціальної підготовки фахівців. Модель АГ за тривалого сольового навантаження пропонується для дослідження специфічної фармакологічної ефективності (гіпотензивної дії) і безпечності новосинтезованих сполук і відомих ліків за умов їхнього тривалого застосування.
Дод.точки доступу:
Серединська, Н. М.
Хоменко, В. С.
Марченко, О. М.
Марченко-Толста, К. С.
Киричок, Л. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

5.


    Небесна, З. М.
    Мікроскопічні зміни печінки щурів при змодельованій тупій травмі живота, ускладненої зовнішньою і внутрішньою крововтратами та за умов корекції [Текст] = Microscopic changes in the liver of rats in modeled blunt abdominal trauma complicated by external and internal bleeding and under conditions of correction / З. М. Небесна, В. С. Хоменко // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2023. - Т. 22, № 1. - С. 11-19. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
ПЕЧЕНЬ -- LIVER (ультраструктура)
БОЛЕЗНЬ, МОДЕЛИ НА ЖИВОТНЫХ -- DISEASE MODELS, ANIMAL
ЖИВОТ -- ABDOMEN (патология)
Анотація: Абдомінальні травми живота – це вид травматичних ушкоджень, які відбуваються в ділянці живота та поділяються на відкриті й закриті. При закритій травмі живота спостерігається ушкодження паренхіматозних органів, зокрема органів гепатобіліарної системи. Гістологічні зміни печінки можуть бути різними залежно від рівня пошкодження і травматичного механізму. При значних ушкодженнях у паренхімі та стромі органу виникають такі процеси, як гіпоксія, гіпертрофія та крововиливи. Мета. Встановити морфологічні зміни печінки щурів за умов закритої травми живота, ускладненої зовнішньою та внутрішньою кровотечею та корекцією армінідом. Матеріал і методи. Експериментальне дослідження проводили на 132 статевозрілих білих щурах- самцях. Тупу травму живота (ТТЖ) наносили твердим предметом із плоскою насадкою та енергією 0,7 Дж під загальним знечуленням тіопентал натрієвим наркозом. Піддослідних тварин розподілено на 4 групи: 1 – інтактна група, 2 – ТТЖ та викликали обширну зовнішню кровотечу шляхом пересікання стегнової вени, 3 – ТТЖ викликали кровотечу зі стегнової вени, потім кров із рани в об’ємі 20 % об’єму циркулюючої крові забирали у шприц та вводили внутрішньоочеревинно, 4 – група з корекцією армінідом. Для мікроскопічних досліджень проводили забір печінки відповідно до загальноприйнятої методики. Проведене гістологічне вивчення препаратів печінки лабораторних щурів контрольної групи показали типову часточкову структуру органу. У другій експериментальній групі через 7 діб відбуваються значні судинні розлади у печінці, повнокров’я центральної вени, дезорганізація пeчiнкoвиx перекладинок, диcтpoфiя гeпaтoцитiв, Через 14 діб виявлено альтеративні зміни гепатоцитів у перипольтальних ділянках, розширені просвіти центральних артерій. У печінці третьої дослідної групи на 7 добу спостережено дистрофічно змінені гeпaтoцити, у підчасточковій вені виявлено перивазальний гістолейкоцитарний інфільтрат, на 14 добу констатовано дискомплектацію печінкових балок, дистрофію та локальні некрози гепатоцитів, пошкодження стінки та розширення просвіту центральної вени. За умов застосування коригуючого чинника через 7 діб встановлені деструктивні зміни гепатоцитів, судинні розлади, макрофагальна реакція, а на 14 добу ремоделювання судин органу була меншою ніж у попередній термін, частково зменшуються прояви дискомплектації балок гепатоцитів часточки печінки, їх дистрофія, частіше виявлялися двохядерні гепатоцити і клітини з фігурами мітозу, що вказує на активацію регенераторних процесів. Висновки. Гістоархітектоніка печінки дослідних тварин, яким моделювали тупу травму живота, зовнішню та внутрішню кровотечу, через 7 діб зазнавала найбільших серед усіх груп спостережень дистрофічно-некротичних змін гепатоцитів, обширних гістолейкоцитарних скупчень і макрофагів у ділянках портальних трактів, на тлі глибоких розладів кровообігу з утворенням геморагій на 14 добу. У групі тварин, яким моделювали тупу травму живота, зовнішню та внутрішню кровотечу та в умовах застосування коригуючого препарату як на 7 добу, так і в більшій мірі на 14 добу встановлено менший ступінь дистрофічно- некротичних змін гепатоцитів, макрофагальна реакція знижується, частково відновлюється гемодинаміка органу та цілісність стінки судин, що вказує на активізацію регенераторного потенціалу органу
Abdominal trauma is a type of traumatic injury that occurs in the abdomen and is divided into open and closed. Closed abdominal trauma involves damage to the parenchymal organs, in particular the organs of the hepatobiliary system. Histological changes in the liver can vary depending on the level of damage and traumatic mechanism. In case of signifi cant damage to the parenchyma and stroma of the organ, processes such as hypoxia, hypertrophy and hemorrhage occur. Objective. To determine the morphological changes in the liver of rats under conditions of closed abdominal trauma complicated by external and internal bleeding and correction with arminids. Material and Methods. The experimental study was performed on 132 sexually mature white male rats. Blunt abdominal trauma (BAT) was infl icted by a solid object with a fl at nozzle and energy of 0.7 J under general anesthesia with thiopental sodium. The experimental animals were divided into 4 groups: 1 – intact group, 2 – BAT and where extensive external bleeding was caused by transection of the femoral vein, 3 – BAT where bleeding was caused from the femoral vein, then blood from the wound in the volume of 20 % of the circulating blood was taken into a syringe and injected intraperitoneally, 4 – group with correction with arminide. For microscopic studies, the liver was sampled in accordance with the generally accepted methodology. Histological slides of liver that were examined from laboratory rats of the control group showed a typical lobular structure of the organ. In the second experimental group, signifi cant vascular disorders in the liver, central vein hemorrhage, disorganization of hepatic lining, hepatocyte dystrophy occurred after 7 days, and after 14 days, alternative changes in hepatocytes in peripheral areas of portal tracts, dilated lumens of central arteries were detected. Under the conditions of application of the correction factor, after 7 days, destructive changes in hepatocytes, vascular disorders, macrophage reaction were established, and on day 14, remodeling of the organ’s vessels was less than in the previous period, the manifestations of discomplexity of the beams of hepatocytes of the liver lobe, their dystrophy were partially reduced, binuclear hepatocytes and cells with mitotic fi gures were more often detected, indicating the activation of regenerative processes. Conclusions. The histoarchitectonics of the liver of experimental animals modeled with blunt abdominal trauma, external and internal bleeding after 7 days of experiment underwent the most prominent dystrophic and necrotic changes in hepatocytes among all groups of observations, extensive histoleukocyte clusters and macrophages in the portal tracts, against the background of deep circulatory disorders with the formation of hemorrhages on 14th day. In the group of animals modeled with blunt abdominal trauma, external and internal bleeding and under the conditions of the corrective drug administration both on 7th day and to a greater extent on day 14th, a lesser degree of dystrophic- necrotic changes in hepatocytes was found, the macrophage reaction decreased, hemodynamics of the organ and the integrity of the vessel wall were partially restored, indicating the activation of the regenerative potential of the organ
Дод.точки доступу:
Хоменко, В. С.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

6.


    Сироткін, А. В.
    Досвід застосування L-орнітин-L-аспартату в комплексному лікуванні механічної жовтяниці [Текст] / А. В. Сироткін, В. С. Хоменко // Практикуючий лікар. - 2021. - N 3. - С. 55-58


MeSH-головна:
ЖЕЛТУХА МЕХАНИЧЕСКАЯ -- JAUNDICE, OBSTRUCTIVE (лекарственная терапия)
ОРНИТИН -- ORNITHINE (терапевтическое применение)
ГЕПАТОПРОТЕКТОРЫ -- HEPATOPROTECTIVE AGENTS
Анотація: Неалкогольна жирова хвороба печінки (НАЖХП) є одним із найпоширеніших захворювань печінки, що трапляється в 10-30% загальної популяції як розвинутих країн, так і країн, що розвиваються. Провідну роль у патогенезі НАЖХП відіграє інсулінорезистентність та метаболічний синдром. Доброякісний перебіг жирової інфільтрації печінки уже на ранніх стадіях розвитку може бути причиною метаболічних порушень: толерантності до вуглеводів, цукрового діабету, дисліпідемії тощо. Середня тривалість життя хворих із НАЖХП менша, ніж у популяції. Дані досліджень свідчать про те, що НАЖХП є незалежним фактором ризику серцево-судинних захворювань, які часто стають причиною передчасної смертності хворих. Есенціальні фосфоліпіди (ЕФЛ) відіграють велику роль в організмі людини, виступаючи структурним компонентом клітинних та субклітинних мембран. Клітинні мембрани на 80-90% складаються із фосфатидилхоліну. На сьогодні відомо 7 видів фосфатидилхолінів. Відмінною особливістю есенціальних фосфатидилхолінів є наявність додаткової молекули ліноленової кислоти, що дозволяє йому ефективно заповнювати дефекти мембрани, збільшуючи її плинність. Ця особливість лежить в основі терапевтичної переваги ЕФЛ перед іншими фосфоліпідами
Дод.точки доступу:
Хоменко, В. С.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

7.


    Запорожан, С. Й.
    Абдомінальна травма (огляд літератури) / С. Й. Запорожан, В. С. Хоменко // Шпит. хірургія. - 2020. - N 4. - С. 99-107


MeSH-головна:
БРЮШНОЙ ПОЛОСТИ ТРАВМЫ -- ABDOMINAL INJURIES (хирургия)
ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ -- SURGICAL PROCEDURES, OPERATIVE (методы)
Анотація: Абдомінальна травма, без сумніву, є однією з найбільш складних розділів хірургії. Постійне зростання показників травматизму призводить до інвалідизації та смертності постраждалих, що підкреслює соціальну значущість проблеми. Тяжкість клінічного перебігу травматичної хвороби, яка характеризується пошкодженням кісткової системи та травматичних ушкоджень органів черевної порожнини, характеризують дану проблему як один з найскладніших розділів невідкладної хірургії. Cмертність від ізольованої тупої травми живота становить близько 5 %. Своєчасна та рання діагностика ушкоджень можуть реально зменшити показники смертності при абдомінальній травмі. Стандартизація діагностики має на меті раціональне та “таргентне” використання певного конкретного та необхідного в тій чи іншій клінічній ситуації методу. Показання до операційного лікування досі є предметом дискусій, особливе значення лапароскопії в діагностично-лікувальному алгоритмі. В статті представлено огляд літератури з аналізом основних причин травми черевної порожнини, її поширення, класифікації, можливостей інструментальної діагностики, використання прогностичних шкал, ролі лапароскопії та традиційної хірургії у даної категорії хворих, значення стратегії “demage control” у світлі сучасних концепцій надання допомоги постраждалими з тяжкою абдомінальною травмою.
Абдоминальная травма, несомненно, является одной из наиболее сложных разделов хирургии. Постоянное увеличение показателей травматизма и как следствие инвалидизации и смертности подчеркивают социальную значимисть проблемы. Тяжесть клинического течения и последствий ранений и травматических повреждений органов брюшной полости характеризует данную паталогию как один из самых сложных разделов неотложной хирургии. Cмертность от изолированной тупой травмы живота составляет около 5 % в структуре летальности в следствии тупых травм. Ранняя диагностика и лечение могут реально уменьшить показатели смертности при абдоминальной травме. Стандартизация диагностики имеет целью рациональное и “таргентное” использования определенного конкретного и необходимого в той или иной клинической ситуации метода. Показания к оперативному лечению до сих пор является предметом дискуссий, особенно значение лапароскопии в диагностически-лечебном алгоритме. В статье представлен обзор литературы по анализу основных причин травмы брюшной полости, ее распространенности, классификации, возможностей инструментальной диагностики, использование прогностических шкал, роли лапароскопии и традиционной хирургии в данной категории больных, значение стратегии “demage control” в свете современных концепций оказания помощи пострадавшим с тяжелой абдоминальной травмой.
Дод.точки доступу:
Хоменко, В. С.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

8.


   
    Сучасний нестероїдний протизапальний препарат та індуктор інтерферону амізон: перспективи застосування [Текст] / Т. О. Бухтіарова, В. П. Даниленко, В. С. Хоменко // Український медичний часопис. - 2003. - № 1. - С. 72-74

Рубрики: Инфекционные болезни--лек тер

   Амизон


Дод.точки доступу:
Бухтіарова, Т. О.
Даниленко, В. П.
Хоменко, В. С.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

9.


    Перепелиця, В. П.
    Спостереження випадку перфорації нагноєної гематоми печінки [Текст] / В. П. Перепелиця, В. С. Хоменко, А. В. Сіроткін // Шпитальна хірургія. - 2011. - № 1. - С. 83-85

Рубрики: Печени болезни--диагн--хир

   Гематома--диагн--хир


   Нагноение--хир


Дод.точки доступу:
Хоменко, В. С.
Сіроткін, А. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

10.


    Бухтиарова, Т. А.
    Характеристика современных одорантов газа (обзор) [Текст] / Т. А. Бухтиарова, В. С. Хоменко // Современные проблемы токсикологии. - 1999. - № 2. - С. 18-21


MeSH-головна:
УГЛЕВОДОРОДЫ АРОМАТИЧЕСКИЕ -- HYDROCARBONS, AROMATIC (анализ, токсичность, фармакология)
АЛЬДЕГИДЫ -- ALDEHYDES (анализ, токсичность)
ОБЗОР -- REVIEW
Дод.точки доступу:
Хоменко, В. С.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

 1-10    11-17 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)