Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (4)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Чехун, В. Ф.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 179
Показані документи з 1 по 20
 1-20    21-40   41-60   61-80   81-100   101-120      
1.
Шифр: КУ41/2022/12/1/2
   Журнал

Клінічна онкологія . - Виходить кожного кварталу
2022р. т.12 N 1/2 . - 32.76, р.
Зміст:
Рак грудної залози: інновації заради життя. Частина 1. - С.3-6
Стаховський, Е. О. Новий підхід до лікування пацієнтів з метастатичним нирково-клітинним раком / Е. О. Стаховський [та ін.]. - С.7-11. - Бібліогр.: в кінці ст.
Інші автори: Вітрук Ю. В., Войленко О. А., Стаховський О. Е., Кононенко О. А., Пікуль М. В., Семко С. Л., Вукалович П. С., Гречко Б. О., Кошель Д. О., Тимошенко А. В., Буйвол О. В., Вітрук В. Й., Гарбар Р. Ф., Петрищева О. Х., Пасічник С. М.
Добржанський, О. Ю. Непереносимість лікування, обумовлена токсичним впливом хіміопрепаратів, у пацієнтів з резектабельним раком шлунка, які отримували периопераційну хіміотерапію в режимах FLOT та XELOX: рандомізоване дослідження в умовах поточної клінічної практики (PECORINO) / О. Ю. Добржанський [та ін.]. - С.12-15. - Бібліогр.: в кінці ст.
Інші автори: Кондрацький Ю. М., Разумейко І. В., Супруненко О. А., Шудрак А. А., Колесник А. В., Пепенін М. О., Шудрак Є. А.
Галай, О. О. Погляд на проблему лікування пацієнтів з плоскоклітинним раком язика Т1-2N0M0 / О. О. Галай [та ін.]. - С.16-18. - Бібліогр.: в кінці ст.
Інші автори: Білинський Б. Т., Бондаренко С. Г., Дуда О. Р., Друзюк О. В., Карп С. Ю., Лудчак В. Ю., Сендега І. М., Сліпецький Р. Р., Шмідт М. Р., Цьолко Т. Р.
Абдуллаєв, Р. Я. Комплексна ультрасонографія в діагностиці фонових захворювань шийки матки / Р. Я. Абдуллаєв [та ін.]. - С.19-23. - Бібліогр.: в кінці ст.
Інші автори: Головко Т. С., Сібіханкулов А. Х., Щербіна О. В., Король П. О.
Смоланка, І. І. Вплив ампліфікації ERBB2 на відсоток рецидивування набрякової форми раку грудної залози після комбінованого лікування / І. І. Смоланка [та ін.]. - С.24-27. - Бібліогр.: в кінці ст.
Інші автори: Мовчан О. Д., Ляшенко А. О., Іванкова О. М., Багмут І. Ю.
Лісяний, О. М. Зміни рівня нейтрофілів і лімфоцитів у периферичній крові при первинних та повторних операціях у хворих з пухлинами головного мозку / О. М. Лісяний [та ін.]. - С.28-31. - Бібліогр.: в кінці ст.
Інші автори: Бельська Л. М., Лісяний А. О., Ключников А. І., Кот Л. А., Паламарчук Н. В.
Лукашенко, А. В. Огляд V видання Японських рекомендацій з лікування пацієнтів з раком шлунка / А. В. Лукашенко [та ін.]. - С.32-45. - Бібліогр.: в кінці ст.
Інші автори: Шипко А. Ф., Остапенко Ю. В., Мініч А. В., Черченко К. Д.
Болгова, Л. С. Два методи — цитологічний і гістологічний — для оптимальної морфологічної верифікації пухлин / Л. С. Болгова, А. Ф. Шипко. - С.46-48. - Бібліогр.: в кінці ст.
Рудюк, Т. О. Лікування пацієнтів з лімфомою Ходжкіна після прогресії: хіміонечутливість, трансплантація та таргетні препарати / Т. О. Рудюк, О. І. Новосад, І. А. Крячок. - С.49-52. - Бібліогр.: в кінці ст.
Тарасенко, Т. Є. Сучасний стан гормонотерапії хворих на метастатичний рак грудної залози / Т. Є. Тарасенко [та ін.]. - С.54-56. - Бібліогр.: в кінці ст.
Інші автори: Сивак Л. А., Лялькін С. А., Верьовкіна Н. О., Мартинюк О. М., Бондар М. В.
Дєдков, С. А. Клінічний випадок застосування VAC-пов'язки в лікуванні пацієнта з постпроменевою виразкою шкіри / С. А. Дєдков [та ін.]. - С.57-59. - Бібліогр.: в кінці ст.
Інші автори: Коровін С. І., Кукушкіна М. М., Остафійчук В. В., Кротевич М. С.
Думанський, Ю. В. Вибір долі та сенс життя (до 90-річчя від дня народження доктора медичних наук, професора, академіка НАМН України Г. В. Бондаря) / Ю. В. Думанський [та ін.]. - С.60-62
Інші автори: Чехун В. Ф., Бондар В. Г., Бондар О. В., Чистяков Р. С.
Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1

Знайти схожі
Перейти до описів статей

2.


   
    Вибір долі та сенс життя (до 90-річчя від дня народження доктора медичних наук, професора, академіка НАМН України Г. В. Бондаря) [Текст] / Ю. В. Думанський [та ін.] // Клінічна онкологія. - 2022. - Том 12, N 1/2. - С. 60-62


MeSH-головна:
ОНКОЛОГИЯ МЕДИЦИНСКАЯ -- MEDICAL ONCOLOGY (история, кадры)
Анотація: У вимірах прижиттєвих здобутків діяльності людини зустрічаються особистості, про яких важко, а інколи й неможливо, говорити в минулому часі. Уже пройшло 8 років, як немає з нами Григорія Васильовича Бондаря, але плинність часу не зменшує наш біль і світлу пам’ять про видатного вченого, академіка НАМН України, талановитого хірурга-онколога, обдарованого вчителя та відомого громадського діяча
Дод.точки доступу:
Думанський, Ю. В.
Чехун, В. Ф.
Бондар, В. Г.
Бондар, О. В.
Чистяков, Р. С.
Бондар, Г. В. \про нього\

Вільних прим. немає

Знайти схожі

3.


   
    Діагностичне та прогностичне значення пухлино-асоційованих мікроРНК-21, -125b та -221 у пацієнтів з найбільш розповсюдженими гормонозалежними злоякісними новоутвореннями / Н. Ю. Лук’янова [ та ін.] // Онкологія. - 2021. - Т. 23, № 3. - С. 123-129


MeSH-головна:
НОВООБРАЗОВАНИЯ ГОРМОНОЗАВИСИМЫЕ -- NEOPLASMS, HORMONE-DEPENDENT (диагностика)
Анотація: Одним із актуальних напрямків фундаментальної онкології останніх років є вивчення епігенетичних порушень під час розвитку та прогресії гормонозалежних злоякісних новоутворень, до яких відносять рак молочної (РМЗ) та передміхурової залози (РПЗ). Мета: дослідити показники експресії мікроРНК-21, -125b, -221 в пухлинній тканині хворих із доброякісними і злоякісними новоутвореннями молочної та передміхурової залози, а також оцінити можливість їх використання в якості діагностичних та прогностичних маркерів. Об’єкт і методи: дослідження проводили на клінічному матеріалі 90 хворих на РМЗ І–ІІІ стадії, 20 пацієнтів з доброякісними ново­утвореннями молочної залози, 80 хворих на РПЗ ІІ–ІV стадії та 20 пацієнтів з з доброякісною гіперплазією передміхурової залози. Рівні мікроРНК визначали за допомогою зворотно-транскрипційної полімеразної ланцюгової реакції в реальному часі. Результати: встановлено підвищення показників експресії пухлино-асоційованих мікроРНК-21 та -221 у тканині обох досліджених злоякісних гормонозалежних новоутворень порівняно з доброякісними пухлинами. Показано, що ідентифіковані кореляції рівнів досліджених мікроРНК з деякими клініко-патологічними характеристиками хворих на РМЗ та РПЗ, які мають прогностичне значення (вік пацієнтів, стадія захворювання, розмір пухлини, наявність метастатичного ураження регіонарних лімфатичних вузлів, ступінь диференціювання, молекулярний підтип та рівень простат-специфічного антигену в сироватці крові), свідчать про участь цих мікроРНК у формуванні ступеня злоякісності та асоціацію з агресивністю перебігу захворювання. Висновки: отримані результати свідчать про зв’язок основних клініко-патологічних характеристик хворих на РМЗ та РПЗ з рівнями експресії мікроРНК-21, -125b та -221, що обґрунтовує необхідність продовження вивчення запропонованої панелі мікроРНК для їх використання як додаткових прогностичних та діагностичних маркерів
Дод.точки доступу:
Лук’янова, Н. Ю.
Борікун, Т. В.
Задворний, Т. В.
Яловенко, Т. М.
Базась, В. М.
Клюсов, О. М.
Стаховський, Е. О.
Чехун, В. Ф.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

4.


   
    Проліферативна активність та адгезивні властивості РПЗ з фенотипом пухлинних стовбурових клітин / Т. В. Задворний [та ін.] // Онкологія. - 2021. - Т. 23, № 3. - С. 138-143


MeSH-головна:
ПРЕДСТАТЕЛЬНОЙ ЖЕЛЕЗЫ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- PROSTATIC NEOPLASMS (диагностика)
НОВООБРАЗОВАНИЙ СТВОЛОВЫЕ КЛЕТКИ -- NEOPLASTIC STEM CELLS
ФЕНОТИП -- PHENOTYPE
Анотація: Мета: дослідити проліферативну активність та адгезивні властивості раку передміхурової залози (РПЗ) з фенотипом пухлинних стовбурових клітин (ПСК). Об’єкт і методи: дослідження проведено на клінічному матеріалі 120 хворих на РПЗ ІІ–ІV стадії, що перебували на лікуванні в Національному інституті раку МОЗ України впродовж 2015–2017 рр. Дослідження експресії маркерів проліферації, адгезії та ПСК проведено на парафінових зрізах пухлинної тканини з використанням імуногістохімічних методів моно- та подвійного імунофарбування. Аналіз функціональних взаємодій протеїнів проводили за допомогою ресурсу STRING v.11.0. Статистичну обробку отриманих результатів проводили за допомогою програми Statistiсa 6.0. Результати. Показано, що наявність ПСК в пухлинній тканині хворих на РПЗ асоціюється з високою проліферативною активністю пухлинних клітин та порушенням їх адгезивних властивостей за рахунок зниження експресії Е-кадгерину та підвищення рівня N-кадгерину. Визначено, що висока проліферативна активність та порушення адгезивних властивостей є характерною ознакою низькодиференційованого РПЗ з фенотипом ПСК хворих з пізніми стадіями пухлинного процесу, категорії Т3, а також за наявності метастатичного ураження реґіонарних лімфатичних вузлів. Встановлена асоціація експресії Кі-67 та N-кадгерину з індексом Глісона вказує на участь цих протеїнів у формуванні ступеня злоякісності РПЗ, позитивних з експресією маркерів ПСК. Висновки: наявність клітин із фенотипом ПСК на тлі високого проліферативного потенціалу та порушення міжклітинної адгезії у тканині РПЗ асоціюється з несприятливим перебігом пухлинного процесу, який за клініко-патологічними показниками відрізняється високим ступенем злоякісності
Дод.точки доступу:
Задворний, Т. В.
Лук’янова, Н. Ю.
Стаховський, Е. О.
Чехун, В. Ф.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

5.


   
    Метаболічний синдром як чинник прогресування раку передміхурової залози / Е. О. Стаховський [та ін.] // Онкологія. - 2021. - Т. 23, № 3. - С. 144-148


MeSH-головна:
ПРЕДСТАТЕЛЬНОЙ ЖЕЛЕЗЫ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- PROSTATIC NEOPLASMS (этиология)
МЕТАБОЛИЧЕСКИЙ СИНДРОМ X -- METABOLIC SYNDROME X (патофизиология)
Анотація: Мета: оцінити вплив метаболічного синдрому (МС) на прогресію локального раку передміхурової залози (РПЗ) середнього та високого ступеня ризику прогресії (РП) після проведення радикальної простатектомії (РПЕ). Об’єкт та методи: у дослідження включено 106 пацієнтів з доброякісними та злоякісними новоутвореннями передміхурової залози із середнім віком 61,3 ± 5,4 років, що проходили стаціонарне лікування та подальше спостереження в Національному інституті раку. У 81 пацієнта верифіковано локальний РПЗ стадії ІІ–ІІІ, Grade group (GG) 2–5; у 25 — добро­якісну гіперплазію передміхурової залози. Хворих було розподілено на 3 групи: 1-ша група — пацієнти із середнім РП РПЗ, GG 2–3; 2-га група — пацієнти з високим РП РПЗ, GG 4–5; контрольна група — пацієнти з доброякісною гіперплазією передміхурової залози. Залежно від клінічних показань пацієнтам проведено: РПЕ зі стандартною тазовою лімфодисекцією або аденомектомію за Стаховським/трансуретальну резекцію передміхурової залози. До оперативного втручання та кожні 3 міс після нього пацієнтів обстежували з використанням загальноклінічних, біохімічних, інструментальних методів. Статистичну обробку результатів проводили з використанням методів варіаційної статистики із застосуванням програми Statistica 6.0. Достовірними вважали розбіжності p 0,05. Результати: згідно з міжнародними критеріями визначення МС, пацієнтів розділено на 2 групи: МС+ (n
Дод.точки доступу:
Стаховський, Е. О.
Тимошенко, А. В.
Войленко, О. А.
Вітрук, Ю. В.
Кононенко, О. А.
Чехун, В. Ф.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

6.


   
    Значення експресії хомінг-асоційованих білків у прогресії раку молочної залози люмінального А підтипу / Н. П. Юрченко [та ін.] // Онкологія. - 2021. - Т. 23, № 3. - С. 108-114


MeSH-головна:
МОЛОЧНОЙ ЖЕЛЕЗЫ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- BREAST NEOPLASMS (метаболизм, патофизиология)
БЕЛКИ -- PROTEINS
Анотація: Мета: оцінити експресію хемокінового рецептора СХСR4, його ліганда — хемокіну CXCL12 у пухлинних клітинах і вміст СD163+-макрофагів у стромальному мікрооточенні карцином молочної залози І–ІІ стадії пухлинного процесу люмінального А підтипу. Об’єкт і методи: зразки операційного матеріалу 55 хворих на рак молочної залози (РМЗ) І–ІІ стадії люмінального А молекулярного підтипу. Середній вік хворих становив 58,4 ± 2,1 роки. У роботі використовували клінічний, морфологічний, імуногістохімічний, статистичні методи дослідження. Результати: встановлено більш високу експресію CXCR4 і його ліганда у пухлинних клітинах молочної залози хворих люмінального А підтипу з І стадією (64,7±6,2 та 66,6 ± 5,1% відповідно), ніж у пацієнток з ІІ стадією пухлинного процесу (47,5 ± 6,1 та 36,7±6,4% відповідно, p 0,05). Поряд з цим, у групі пацієнток з ІІ стадією захворювання визначено відмінності за експресією досліджуваних маркерів у РМЗ за наявності і відсутності метастазів. Виявлено збільшення експресії CXCR4 (42,0 ± 10,2%), S18-2 (11,9 ± 1,7%) і зменшення CXCL12 (21,8 ± 7,6%) та вірогідно більшу кількість клітин, що експресують Кі-67 (23,1 ± 2,6%) у карциномах молочної залози хворих з метастазами порівняно з такими показниками у пухлинах пацієнтів з відсутністю метастазів (відповідно 33,9 ± 6,8 і 4,6 ± 0,8%; 54,3 ± 6,5% (p 0,05) та 15,8 ± 2,2% (p 0,05)). У стромальному компоненті карциноми молочної залози хворих із метастазами встановлено вірогідно більший вміст СD163+-макрофагів (17,5 ± 6,6%) порівняно із цим показником у карциномах молочної залози хворих без метастатичного ураження (5,6 ± 1,2%, p0,05). Проведене дослідження показало гетерогенність РМЗ у рамках одного молекулярного підтипу та однієї стадії захворювання за експресією хемокіну CXCL12, його рецептора CXCR4, мітохондріального білка S18-2 та вмісту такого імуносупресуючого фактора пухлинного мікрооточення, як макрофаги 2-го типу. Висновки. Встановлено, що більш низька експресія CXCL12, висока CXCR4, S18-2 та більший вміст СD163+- макрофагів у карциномах молочної залози люмінального А підтипу пацієнток з ІІ стадією захворювання асоціюється з такими ознаками агресивності пухлинного процесу, як ожиріння, високий проліферативний потенціал і наявність метастазів у лімфатичних вузлах. Отримані дані дозволять ідентифікувати більш злоякісні РМЗ люмінального А підтипу
Дод.точки доступу:
Юрченко, Н. П.
Несіна, І. П.
Чехун, В. Ф.
Бучинська, Л. Г.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

7.
Шифр: ОУ3/2021/23/3
   Журнал

Онкология . - Виходить кожного кварталу
2021р. Т. 23 № 3
Зміст:
Чехун, В. Ф. До 30-річчя незалежності України : колонка головного редактора / В. Ф. Чехун. - С.69-71
"Молекулярно-біологічні фактори гетерогенності злоякісних клітин та варіабельність клінічного перебігу гормонозалежних пухлин" (2017-2021): підсумки виконання. - С.72
Лихова, О. О. Чутливість до інсуліну та особливості метаболізму глюкози в клітинах первинних ліній раку молочної залози людини / О. О. Лихова [та ін.]. - С.73-77
Інші автори: Завелевич М. П., Лук’янова Н. Ю., Задворний Т. В., Козак Т. П., Лупан В. Г., Чехун В. Ф.
Шлапацька, Л. М. Вплив інсуліну на проліферативну активність клітин раку молочної та передміхурової залози людини різного ступеня злоякісності in vitro / Л. М. Шлапацька [та ін.]. - С.78-82
Інші автори: Лихова О. О., Щербіна В. М., Гордієнко І. М.
Маковецька, Л. І. Біомаркери окисно-карбонільного стресу у щурів з карциномою герена в прогресії розвитку пухлин залежно від чутливості до цисплатину / Л. І. Маковецька, В. В. Сарнацька. - С.83-92
Тодор, І. М. Парціальний тиск газів та рівень лактату в крові щурів з чутливими та резистентними до цитостатиків злоякісними пухлинами / І. М. Тодор. - С.93-95
Кленов, О. О. Особливості змін рівнів поліамінів у динаміці росту чутливого та резистентного до цисплатину штамів карциноми Герена / О. О. Кленов, В. В. Бентрад, С. П. Залєток. - С.96-100
Караман, О. М. Протипухлинна ефективність лектину B. Subtilis IMB B-7724 у щурів з чутливою та резистентною до цисплатину карциномою Герена / О. М. Караман [та ін.]. - С.101-107
Інші автори: Федосова Н. І., Чумак А. В., Черемшенко Н. Л., Коваль Є. В., Тодор І. М., Симчич Т. В., Воєйкова І. М., Круць О. О., Діденко Г. В.
Юрченко, Н. П. Значення експресії хомінг-асоційованих білків у прогресії раку молочної залози люмінального А підтипу / Н. П. Юрченко [та ін.]. - С.108-114
Інші автори: Несіна І. П., Чехун В. Ф., Бучинська Л. Г.
Ганусевич, І. І. Матриксні металопротеїнази-2 та -9 як редокс-залежні маркери метастазування раку молочної залози / І. І. Ганусевич, С. В. Вірко, А. П. Бурлака. - С.115-122
Лук’янова, Н. Ю. Діагностичне та прогностичне значення пухлино-асоційованих мікроРНК-21, -125b та -221 у пацієнтів з найбільш розповсюдженими гормонозалежними злоякісними новоутвореннями / Н. Ю. Лук’янова [та ін.]. - С.123-129
Інші автори: Борікун Т. В., Задворний Т. В., Яловенко Т. М., Базась В. М., Клюсов В. М., Стаховський Е. О., Чехун В. Ф.
Шляховенко, В. О. Активність рибонуклеаз як можливий діагностичний і прогностичний маркер раку передміхурової залози / В. О. Шляховенко [та ін.]. - С.130-137
Інші автори: Самойленко О. А., Вербиненко А. В., Стаховський Е. О.
Задворний, Т. В. Проліферативна активність та адгезивні властивості РПЗ з фенотипом пухлинних стовбурових клітин / Т. В. Задворний [та ін.]. - С.138-143
Інші автори: Лук’янова Н. Ю., Стаховський Е. О., Чехун В. Ф.
Стаховський, Е. О. Метаболічний синдром як чинник прогресування раку передміхурової залози / Е. О. Стаховський [та ін.]. - С.144-148
Інші автори: Тимошенко А. В., Войленко О. А., Вітрук Ю. В., Кононенко О. А., Чехун В. Ф.
Ковалевська, Л. М. Порівняння відносної експресії генів у пухлинній тканині та в сироватці крові хворих на рак / Л. М. Ковалевська [та ін.]. - С.149-153
Інші автори: Задворний Т. В., Малишева Т. А., Кальман С. С., Лук’янова Н. Ю., Кашуба О. В.
Мельник-Мельников, П. Г. Світовий досвід розвитку маркетингу об’єктів інтелектуальної власності в біомедичній галузі / П. Г. Мельник-Мельников [та ін.]. - С.154-158
Інші автори: Пятчаніна Т. В., Огородник А. М., Дворщенко О. С.
Є примірники у відділах:
Прим. 1 (вільний)

Знайти схожі
Перейти до описів статей

8.


    Чехун, В. Ф.
    До 30-річчя незалежності України : колонка головного редактора / В. Ф. Чехун // Онкологія. - 2021. - Т. 23, № 3. - С. 69-71


MeSH-головна:
ИСТОРИЯ -- HISTORY
УКРАИНА -- UKRAINE
Анотація: Знакові події в становленні і розвитку нашої держави та суспільства спонукають до аналізу та синтезу здобутків і виявлення проблем, що стримують окремі елементи цивілізаційного розвитку, у тому числі науково-технічний поступ. Незважаючи на те, що державо­творчі та наукові процеси, в яких людина реалізує свої творчі та виробничі плани, відмінні за формою та змістом, в обох існують спільні проблеми, які віддзеркалюють виклики сьогодення. Так, зокрема, найновітніша проблема сучасності — COVID-пандемія — тісно об’єднує інтереси держави і науковців. Водночас епідемія коронавірусної інфекції не знижує вагомість проблем, пов’язаних із виникненням та перебігом злоякісного процесу, а, навпаки, насторожує щодо її можливих канцерогенних наслідків
Вільних прим. немає

Знайти схожі

9.


   
    Чутливість до інсуліну та особливості метаболізму глюкози в клітинах первинних ліній раку молочної залози людини / О. О. Лихова [та ін.] // Онкологія. - 2021. - Т. 23, № 3. - С. 73-77


MeSH-головна:
МОЛОЧНОЙ ЖЕЛЕЗЫ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- BREAST NEOPLASMS (метаболизм, патофизиология)
ИНСУЛИН -- INSULIN
ГЛЮКОЗА -- GLUCOSE (метаболизм)
Анотація: Мета: вивчити чутливість до інсуліну та особливості метаболізму глюкози клітинами первинних ліній раку молочної залози (РМЗ). Об’єкт і методи дослідження: у дослідження були включені 14 нових первинних клітинних ліній РМЗ людини, отриманих із плеврального випоту хворих. Для визначення молекулярного підтипу пухлин проводили імуноцитохімічне дослідження з моноклональними антитілами проти рецепторів естрогену, прогестерону та HER-2/Neu. Клітини інкубували в присутності рекомбінантного інсуліну людини в концентраціях до 5000 нг/мл та визначали чутливість до мітогенної дії інсуліну, рівень поглинання глюкози, продукцію лактату за цих умов. Результати: більшість одержаних первинних ліній були віднесені до таких, що походять з тричі негативного РМЗ. Клітини більшості отриманих первинних ліній РМЗ характеризуються зниженою чутливістю до мітогенної дії інсуліну, і лише надмірна кількість гормону (5000 нг/мл) стимулює їх проліферацію. Базовий рівень поглинання глюкози клітинами одержаних первинних ліній РМЗ суттєво розрізнявся, однак у більшості ліній, що походять з тричі негативного РМЗ, він був високим. Паралелізму між інтенсивністю поглинання глюкози та продукцією лактату не відзначали. Культивування в присутності найнижчої з досліджуваних концентрацій інсуліну (20 нг/мл) не впливало на поглинання глюкози в жодній з 14 ліній. Разом з тим інсулін стимулював поглинання глюкози клітинами в концентраціях 500 нг/мл або 5000 нг/мл, за винятком трьох тричі негативних ліній. Продукція лактату клітинами цих ліній у нормалізованих величинах не змінювалася при інкубації їх з інсуліном, навіть у найвищій з досліджуваних концентрацій 5000 нг/мл. Висновки: чутливість до мітогенної дії інсуліну знижена у більшості з досліджених первинних ліній РМЗ. У високих концентраціях інсулін стимулює поглинання глюкози клітинами більшості цих ліній, хоча не впливає на показник продукції лактату
Дод.точки доступу:
Лихова, О. О.
Завелевич, М. П.
Лук’янова, Н. Ю.
Задворний, Т. В.
Козак, Т. П.
Лупан, В. Г.
Чехун, В. Ф.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

10.


   
    Протипухлинна дія in vitro наносистеми полімер-ZnOHЧ щодо клітин лінії передміхурової залози LNCAP / П. А. Вірич [та ін.] // Онкологія. - 2021. - Т. 23, № 4. - С. 220


MeSH-головна:
ПРЕДСТАТЕЛЬНОЙ ЖЕЛЕЗЫ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- PROSTATIC NEOPLASMS (терапия)
ПРОТИВООПУХОЛЕВЫЕ СРЕДСТВА -- ANTINEOPLASTIC AGENTS
НАНОЧАСТИЦЫ МЕТАЛЛОВ -- METAL NANOPARTICLES
ЦИНК -- ZINC
Анотація: Сучасні підходи до лікування раку передбачають пошук альтернативних засобів з високою ефективністю, біосумісністю в поєднанні з низькою цитотоксичністю щодо нормальних клітин. Такі властивості демонструють багатокомпонентні системи, що містять у своєму складі носій та діючу речовину. У якості активного компоненту використовують протипухлинні низькомолекулярні органічні сполуки, наночастинки металів та їх оксиди тощ
Дод.точки доступу:
Вірич, П. А.
Погребиська-Хмарська, М. В.
Павленко, В. О.
Куцевол, Н. В.
Чехун, В. Ф.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

11.


    Задворний, Т. В.
    Проліферативна активність та адгезивні властивості РПЗ з фенотипом пухлинних стовбурових клітин / Т. В. Задворний, Н. Ю. Лук’янова, В. Ф. Чехун // Онкологія. - 2021. - Т. 23, № 4. - С. 221


MeSH-головна:
ПРЕДСТАТЕЛЬНОЙ ЖЕЛЕЗЫ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- PROSTATIC NEOPLASMS
СТВОЛОВЫЕ КЛЕТКИ -- STEM CELLS
ФЕНОТИП -- PHENOTYPE
Анотація: Висока летальність у пацієнтів з раком передміхурової залози (РПЗ) є наслідком прогресії захворювання, що виникає внаслідок лімфатичного, гематогенного чи суміжного локального поширення пухлинного процесу. Механізми, що лежать в основі метастазування РПЗ, до кінця не вивчені. Тому ідентифікація потенційних прогностичних біомаркерів для РПЗ має велике значення для підвищення ефективності терапії та покращення якості життя хворих. Перспективним у цьому напрямку вважається визначення пухлинних стовбурових клітин (ПСК)
Дод.точки доступу:
Лук’янова, Н. Ю.
Чехун, В. Ф.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

12.


    Чепурна, О. М.
    Оптимізація параметрів лазерного опромінення для проведення фотобіомодуляції терапії пухлин / О. М. Чепурна, Н. Ю. Лук’янова, В. Ф. Чехун // Онкологія. - 2021. - Т. 23, № 4. - С. 230


MeSH-головна:
МОЛОЧНОЙ ЖЕЛЕЗЫ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- BREAST NEOPLASMS (терапия)
ПРЕДСТАТЕЛЬНОЙ ЖЕЛЕЗЫ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- PROSTATIC NEOPLASMS (терапия)
ФОТОХИМИОТЕРАПИЯ -- PHOTOCHEMOTHERAPY (использование)
Анотація: На сьогодні існує безліч методик проведення лазерного опромінення пухлин з використанням методів фотодинамічної терапії (ФДТ) та фото­біомодуляції. ФДТ дозволяє селективно вплинути на пухлинні тканини шляхом вибіркового накопичення фотоагента, який під впливом лазерного випромінювання в комбінації з молекулярним киснем утворює синглетний кисень О3, що і руйнує пухлину. У той же час лазерне випромінювання може зіграти синергетичну роль разом з фотодинамічною та хіміо- терапією шляхом підвищення накопичення препаратів в малігнізованих тканинах та підвищення їх токсичності
Дод.точки доступу:
Лук’янова, Н. Ю.
Чехун, В. Ф.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

13.


   
    Діагностичне та прогностичне значення пухлинно-асоційованих мікроРНК-21, -125b та -221 у хворих на найбільш розповсюджені гормонозалежні злоякісні новоутворення / Т. В. Борікун [та ін.] // Онкологія. - 2021. - Т. 23, № 4. - С. 219


MeSH-головна:
НОВООБРАЗОВАНИЯ ГОРМОНОЗАВИСИМЫЕ -- NEOPLASMS, HORMONE-DEPENDENT (диагностика)
РНК НОВООБРАЗОВАНИЙ -- RNA, NEOPLASM
Анотація: Гормонозалежні пухлини, такі як рак молочної залози (РМЗ) та рак передміхурової залози (РПЗ) є найбільш поширеними онкологічними захворюваннями у жінок та чоловіків відповідно. За даними Національного канцер-реєстру, РМЗ посідає перше, а РПЗ — друге місце за захворюваністю та смертністю з-поміж усіх нозологічних форм злоякісних ново­утворень жіночого та чоловічого населення України. Наведене визначає РМЗ та РПЗ як найбільш актуальну і надзвичайно важливу проблему онкології, яка потребує фундаментальних досліджень та впровадження їх результатів у практичну онкологію
Дод.точки доступу:
Борікун, Т. В.
Задворний, Т. В.
Лук’янова, Н. Ю.
Чехун, В. Ф.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

14.
Шифр: ОУ3/2021/23/4
   Журнал

Онкология . - Виходить кожного кварталу
2021р. Т. 23 № 4
Зміст:
Дьоміна, Е. А. Особливості формування явища комутагенезу в опромінених клітинах онкологічних хворих / Е. А. Дьоміна, О. П. Пилипчук. - С.165-170
Лихова, О. О. Особливості метаболізму глюкози гормон-чутливими і резистентними клітинами раку передміхурової залози людини in vitro / О. О. Лихова [та ін.]. - С.171-176
Інші автори: Бездєнєжних Н. О., Видасов Н. В., Козак Т. П., Лупан В. Г., Чехун В. Ф.
Залєток, С. П. Особливості метаболізму поліамінів у трансформованих клітинах крові хворих з різними формами лейкемії / С. П. Залєток [та ін.]. - С.177-183
Інші автори: Кленов О. В., Бентрад В. В., Яніш Ю. В., Гоголь С. В., Коваль С. В., Скляренко Д. М.
Symchych, T. V. The effects of immunization with xenogeneic embryo proteins on lymphocytes functions in mice bearing Lewis lung carcinoma / T. V. Symchych [et al.]. - С.184-189
Інші автори: Fedosova N. I., Karaman O. M., Voyeykova I. M., Didenko H. V.
Лихова, О. О. Визначення впливу та оптимізація параметрів проведення фотобіомодуляції та фотодинамічної терапії для культур клітин раку передміхурової та молочної залози різного ступеня злоякісності / О. О. Лихова, С. В. Коноваленко, О. М. Чепурна. - С.190-194
Налєскіна, Л. А. Особливості архітектоніки колагенових структур у пухлинах хворих на рак молочної залози з різними проявами ремоделювання стромального компоненту / Л. А. Налєскіна [та ін.]. - С.195-200
Інші автори: Лук’янова Н. Ю., Задворний Т. В., Кунська Л. М., Чехун В. Ф.
Максимяк, Г. І. Клінічна ефективність препарату ЕРБІСОЛ® ультрафарм у комплексному лікуванні хворих на недрібноклітинний рак легені / Г. І. Максимяк [та ін.]. - С.201-209
Інші автори: Щегловська Т. Д., Ніколаєнко О. М., Корніліна О. М., Жильчук В. Є., Щегловський І. С., Філіпчук Б. І.
Кленов, О. О. Перспективи застосування фітоестрогенів у профілактиці злоякісних новоутворень та протипухлинній терапії / О. О. Кленов, С. П. Залєток. - С.210-217
"Сучасна онкологія: від фундаментальних досліджень до нових терапевтичних підходів" : науково-практична конференція молодих вчених 12-13 жовтня 2021 р. Київ. - С.218-237
Басараб, М. О. Променева диференційна діагностика осередкових уражень печінки. Можливості МРТ / М. О. Басараб, Б. О. Федорович. - С.218
Беженар, Т. О. Виявлення лейкемічних стовбурових клітин при різних клініко-прогностичних варіантах гострих мієлоїдних лейкемій / Т. О. Беженар. - С.218-219
Борікун, Т. В. Діагностичне та прогностичне значення пухлинно-асоційованих мікроРНК-21, -125b та -221 у хворих на найбільш розповсюджені гормонозалежні злоякісні новоутворення / Т. В. Борікун [та ін.]. - С.219
Інші автори: Задворний Т. В., Лук’янова Н. Ю., Чехун В. Ф.
Вірич, П. А. Протипухлинна дія in vitro наносистеми полімер-ZnOHЧ щодо клітин лінії передміхурової залози LNCAP / П. А. Вірич [та ін.]. - С.220
Інші автори: Погребиська-Хмарська М. В., Павленко В. О., Куцевол Н. В., Чехун В. Ф.
Галєєва, А. М. Пропухлинні характеристики мікрооточення раку шлунка при ожирінні / А. М. Галєєва [та ін.]. - С.220-221
Інші автори: Вискірко С. І., Гончаренко А. І., Ганусевич І. І.
Задворний, Т. В. Проліферативна активність та адгезивні властивості РПЗ з фенотипом пухлинних стовбурових клітин / Т. В. Задворний, Н. Ю. Лук’янова, В. Ф. Чехун. - С.221
Зелінська, М. О. Вплив лазерного опромінення на вільнорадикальні процеси в організмі пухлиноносія та їх корекція омега-3 поліненасиченими жирними кислотами / М. О. Зелінська, О. А. Самуляк, О. В. Кеца. - С.221-222
Козак, Т. П. Вплив TNF-A на метаболізм глюкози у клітинах раку підшлункової залози людини в умовах гіперінсулінемії in vitro / Т. П. Козак, Д. В. Кукурудза, О. О. Лихова. - С.222
Кукурудза, Д. В. Інсулін індукує зниження чутливості клітин раку молочної залози людини до дії доксорубіцину шляхом підвищення експресії PGP і ERCC-1 / Д. В. Кукурудза [та ін.]. - С.223
Інші автори: Козак Т. П., Лупан В. Г., Лихова О. О.
Малишева, О. Ю. Морфологічні аспекти прогнозу перебігу вестибулярних шваном / О. Ю. Малишева. - С.223-224
Марченко, І. О. Особливості експресії SNAIL 1 та мікроРНК-10b і мікроРНК-135а в клітинах ендометріоїдної карциноми ендометрію / І. О. Марченко, Л. Г. Бучинська. - С.224
Мушій, О. М. Зміни експресії білків ремоделювання кісткової тканини в клітинах раку передміхурової залози людини під впливом VEGE / О. М. Мушій [та ін.]. - С.224-225
Інші автори: Задворний Т. В., Лихова О. О., Лук’янова Н. Ю.
Новицька, Ю. В. Алогенна CAR T-клітинна терапія: перспективи, переваги та недоліки / Ю. В. Новицька. - С.225
Палайда, А. І. Дослідження рівня поліамінів в периферичній крові щурів з вихідним та резистентним до цисплатину штамами карциноми Герена в динаміці росту пухлин / А. І. Палайда [та ін.]. - С.225-226
Інші автори: Бентрад В. В., Кленов О. О., Залєток С. П.
Пахаренко, М. В. Колонієутворювальна активність клітин-попередниць кісткового мозку пацієнтів з мієлодиспластичним синдромом у порівнянні з нормою в умовах in vitro / М. В. Пахаренко, І. Ю. Лагоднюк, Г. С. Стародуб. - С.226
Пономаренко, І. О. Новий підхід у вивченні розповсюдження раку легені по паренхімі / І. О. Пономаренко [та ін.]. - С.227
Інші автори: Болгова Л. С., Туганова Т. М., Алексєєнко О. І., Білько Н. М., Ганул В. А.
Романів, С. В. Застосування фрактального аналізу у комп’ютерно-томографічній діагностиці легеневих вузликів у хворих на рак легені / С. В. Романів. - С.227-228
Сімбірьова, А. С. Вплив ожиріння на різницю отриманих доз при проведенні радіотерапії раку тіла матки / А. С. Сімбірьова. - С.228
Ткаченко, А. С. Експериментальне дослідження впливу наночастинок GDYVO4:EU3+, активованих ультрафіолетовим випромінюванням, на апоптоз лейкоцитів / А. С. Ткаченко, А. І. Оніщенко, В. Ю. Прокопюк. - С.229
Фернеза, С. Р. Клінічні аспекти визначення експресії сімейств мікроРНК-200 та LET-7 у пацієнтів з раком яєчників / С. Р. Фернеза [та ін.]. - С.229-230
Інші автори: Ярема Р. Р., Макух Г. В., Володько Н. А.
Чепурна, О. М. Оптимізація параметрів лазерного опромінення для проведення фотобіомодуляції терапії пухлин / О. М. Чепурна, Н. Ю. Лук’янова, В. Ф. Чехун. - С.230
Antonenko, S. V. Phosphorylation of USP1 by BCR-ABL leads to deregulation of its functions and progression of chronic myeloid leukemia / S. V. Antonenko, D. S. Gurianov, G. D. Telegeev. - С.230-231
Brieieva, O. Causes and consequences of genome instability in cancer / O. Brieieva. - С.231
Chumak, A. Changes in the mice macrophages polarization by the influence of BACILLUS SUBTILIS IMV B-7724 lectin / A. Chumak, V. Shcherbina, N. Fedosova. - С.23-232
Gordienko, I. Cell signalling in cancer biology and management / I. Gordienko. - С.232
Horak, I. Exogenous plasminogen/plasmin affects proliferation, motility, and redox balance in breast cancer cells depending on adaptor protein RUK/CIN85 expression levels / I. Horak [et al.]. - С.232
Інші автори: Hudkova O., Latyshko N., Yusova O., Tokarchuk K., Bekala M., Drobot L., Tykhomyrov A.
Kozak, Yu. S. Impact of landomycin A and its water-soluble complex with poly-2-oxazoline nanocarrier on key hematological and biochemical parameters of mice with B 16F10/WT melanoma / Yu. S. Kozak [et al.]. - С.232-233
Інші автори: Skorokhyd N. R., Panchuk R. R., Stoika R. S.
Kovalevska, L. Relative expression of the MRPS 18 family genes in glioblastomas / L. Kovalevska [et al.]. - С.233
Інші автори: Kalman S., Malysheva T., Rozumenko A., Verbova L., Rozumenko V., Kashuba E.
Kovalevska, L. Evaluation of cell viability under the THZ irradiation / L. Kovalevska [et al.]. - С.233-234
Інші автори: Kulagina E., Golenkov O., Syzov F., Kashuba E.
Mankovska, O. S. Potential nucleic acid tumor markers in urine samples from patients with prostate cancer / O. S. Mankovska [et al.]. - С.234
Інші автори: Korsakova A. S., Cherniavski K. R., Svintytska V. I., Kononenko O. A., Stakhovskyy E. O., Bondarenko Yu. M., Kashuba V. I.
Pidlypenets, O. Evaluation of the micrornas expression level in human glioblastoma samples and normal adjacent tissues / O. Pidlypenets [et al.]. - С.234-235
Інші автори: Savchenko O., Svitina H., Skrypkina I.
Prylutskyi, M. P. Determination of spermine in the urine of patients with prostate cancer using gold nanoparticles / M. P. Prylutskyi, Yu. V. Yanish, S. P. Zaletok. - С.235
Shcherbina, V. Toll-like receptors family members are involved in positive regulation of CD 150 expression level in chronic lymphocytic leukemia B cells / V. Shcherbina, I. Gordienko, L. Shlapatska. - С.235-236
Svyrydova, K. DNA loop domain organization in glioblastoma astrocytoma cell lines U373 and U251 / K. Svyrydova [et al.]. - С.236
Інші автори: Vasylieva V., Martyniak A., Afanasieva K.
Tzaryk, Yu. O. Features of changes in polyamines in cysplatin-resistant Geren carcinoma strain tissue in growth dynamics / Yu. O. Tzaryk [et al.]. - С.236-237
Інші автори: Klenov O. O., Bentrad V. V., Zaletok S. P.
Voronina, O. Prophylactic action of melanin on the mucous membrane of the stomach with its precancerous changes / O. Voronina, T. Beregova. - С.237
Є примірники у відділах:
Прим. 1 (вільний)

Знайти схожі
Перейти до описів статей

15.


   
    Особливості метаболізму глюкози гормон чутливими і резистентними клітинами раку передміхурової залози людини in vitro / О. О. Лихова [та ін.] // Онкологія. - 2021. - Т. 23, № 4. - С. 171-176


MeSH-головна:
ПРЕДСТАТЕЛЬНОЙ ЖЕЛЕЗЫ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- PROSTATIC NEOPLASMS (метаболизм, патофизиология)
MeSH-не головна:
ГЛЮКОЗА -- GLUCOSE (метаболизм)
ГОРМОНЫ -- HORMONES
Анотація: Рак передміхурової залози (РПЗ) серед пацієнтів із цукровим діабетом відмічають рідше. Однак, у поєднанні із цукровим діабетом перебіг РПЗ є більш агресивним і частіше супроводжується метастазуванням в регіонарні лімфатичні вузли. Мета: дослідження впливу інсуліну на проліферацію та метаболізм глюкози клітинами РПЗ. Об’єкт і методи дослідження: дослідження проводили in vitro на клітинах РПЗ людини ліній LNCaP (гормон-чутливі), Du-145 і РС-3 (резистентні). У роботі використовували методи культури клітин, біохімічні, молекулярно-біологічні, імунологічні та статистичні методи. Результати: інсулін в усіх досліджених концентраціях підвищував метаболізм глюкози клітинами LNCaP на 20%. Разом з тим у клітинах Du-145 лише високі концентрації інсуліну суттєво підвищували кількість метаболізованої глюкози. Інсулін в усіх досліджених концентраціях підвищував проліферативну активність клітин LNCaP на 20–30%, але в клітинах Du-145 і РС-3 високі концентрації гормону призводили до пригнічення проліферації клітин. Обробка клітин РПЗ інсуліном зумовлювала дозозалежне пригнічення експресії CD44 в усіх трьох типах клітин. Висновки: порівняльний аналіз отриманих результатів свідчить, що підвищення ступеня злоякісності клітин РПЗ асоційоване зі зниженням їх чутливості до метаболічного і мітогенного ефектів інсуліну. CD44 може бути важливою та селективною молекулярною мішенню для терапії при РПЗ
Дод.точки доступу:
Лихова, О. О.
Бездєнєжних, Н. О.
Видасов, Н. В.
Козак, Т. П.
Лупан, В. Г.
Чехун, В. Ф.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

16.


   
    Особливості архітектоніки колагенових структур у пухлинах хворих на рак молочної залози з різними проявами ремоделювання стромального компоненту / Л. А. Налєскіна [та ін.] // Онкологія. - 2021. - Т. 23, № 4. - С. 195-200


MeSH-головна:
МОЛОЧНОЙ ЖЕЛЕЗЫ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- BREAST NEOPLASMS
КОЛЛАГЕН ТИПА I -- COLLAGEN TYPE I
Анотація: В останні роки існує думка, що десмопластично змінена сполучна тканина стромального компоненту новоутворення є найбільш вагомою рушійною силою пухлинної прогресії у хворих на рак молочної залози (РМЗ) завдяки колагену І типу, з накопиченням якого пов’язують метастазування пухлинних клітин та несприятливий перебіг захворювання. Мета: визначити деякі особливості архітектоніки колагенових структур у новоутвореннях інвазивного протокового РМЗ з різним співвідношенням епітеліального та стромального компонентів та встановити асоціативні зв’язки між отриманими результатами та клініко-патологічними характеристиками хворих. Об’єкт і методи: проаналізовано гістологічні препарати 69 хворих на РМЗ, забарвлені пікрофуксином за методом Ван Гізон. Отримані результати зіставлені з клініко-патологічними характеристиками пацієнток. Результати: показано, що найбільш виражені перебудови архітектоніки волокнистих структур, а саме колагенових волокон, відбуваються у групі новоутворень із переважанням десмопластично зміненої сполучної тканини: збільшення маси колагенових структур, щільності їх розташування, зростання ширини прошарків, вирівнювання, прямолінійна спрямованість, подовження волокнистих структур. Зіставлення отриманих даних у виділених групах пухлин хворих на РМЗ із клініко-патологічними особливостями перебігу захворювання виявило ряд закономірностей, які певним чином асоціюються з проліферативним потенціалом новоутворень, їх рецепторним статусом, молекулярним підтипом, віком хворих, стадією захворювання та наявністю регіонарних метастазів. Висновок: результати морфологічних та клініко-патологічних зіставлень на матеріалі хворих на інвазивний протоковий РМЗ свідчать, що перебіг пухлинного процесу залежить не лише від стану епітеліального компоненту новоутворення, але і значною мірою від особливостей сполучної тканини, зокрема при її десмопластичній перебудові та зміні архітектоніки колагенових волокон
Дод.точки доступу:
Налєскіна, Л. А.
Лук’янова, Н. Ю.
Задворний, Т. В.
Кунська, Л. М.
Чехун, В. Ф.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

17.
Шифр: ОУ3/2020/22/1/2
   Журнал

Онкология . - Виходить кожного кварталу
2020р. Т. 22 № 1/2
Зміст:
Мельник-Мельников, П. Г. Міжнародні грантові джерела фінансування досліджень в онкології. Можливості для українських науковців / П. Г. Мельник-Мельников [та ін.]. - С.5-10
Інші автори: П’ятчаніна Т. В., Герасимчук С. М., Огородник А. М.
Чехун, В. Ф. Вплив мікробіоти на розвиток пухлинних захворювань людини / В. Ф. Чехун, Н. Ю. Лук’янова, Ю. В. Швець. - С.11-19
Бойко, І. І. Деякі аспекти використання вірусів при лікуванні злоякісних новоутворень / І. І. Бойко. - С.20-25
Круць, О. О. Перспективи використання феномену пластичності макрофагів для оцінки ефективності протипухлинної терапії / О. О. Круць [та ін.]. - С.26-31
Інші автори: Чумак А. В., Федосова Н. І., Симчич Т. В., Воєйкова І. М., Діденко Г. В.
Бентрад, В. В. Експресія генів, що кодують ферменти обміну поліамінів у злоякісних та доброякісних пухлинах передміхурової залози людини / В. В. Бентрад [та ін.]. - С.32-35
Інші автори: Залєток С. П., Кленов О. О., Вітрук Ю. В., Стаховський Е. О.
Юрченко, Н. П. Експресія хемокінового рецептора CXCR4 і щільність мікросудин у злоякісних новоутвореннях молочної залози хворих з ознаками метаболічного синдрому / Н. П. Юрченко [та ін.]. - С.36-41
Інші автори: Несіна І. П., Брєєва О. В., Чехун В. Ф., Бучинська Л. Г.
Бурлака, А. П. Цитохром Р450, метаболіти естрогенів та супероксидні радикали в ініціації та прогресуванні раку молочної залози / А. П. Бурлака [та ін.]. - С.42-46
Інші автори: Мотузюк І. М., Сидорчук О. І., Вірко С. В.
Ганусевич, І. І. Редокс-стан жирової тканини та пухлинне мікрооточення у хворих на рак прямої кишки: зв’язок із метастазуванням / І. І. Ганусевич, А. П. Бурлака, С. В. Вірко. - С.47-53
Гнедкова, И. А. Особенности соотношения клеток, относящихся к врожденной и приобретенной иммунной системе у больных с аденомами гипофиза / И. А. Гнедкова [и др.]. - С.54-59
Інші автори: Лисяный Н. И., Шмелева А. А., Васлович В. В., Гнедкова М. А.
Яніш, Ю. В. Електрокінетичні характеристики лейкемічних клітин / Ю. В. Яніш [та ін.]. - С.60-65
Інші автори: Залєток С. П., Кленов О. О., Бентрад В. В., Іванівська Т. С.
Nikolaenko-Kamyshova, T. P. Risk factors in the development of thrombo-hemorrhagic complications in patients with myeloproliferative neoplasms / T. P. Nikolaenko-Kamyshova, A. I. Shevtsova, V. G. Bebeshko. - С.66-74
Думанський, Ю. В. Віддалені результати комплексного етапного полімодального лікування пацієнток з місцево-розповсюдженим раком молочної залози / Ю. В. Думанський, О. В. Бондар. - С.75-79
Галайчук, І. Й. Особливості хірургічного етапу лікування хворих на HER2-NEU-позитивний рак молочної залози / І. Й. Галайчук. - С.80-83
Главін, О. А. Метформін як модифікатор окисного стану периферичної крові та життєздатності лімфоцитів людини під дією іонізуючого випромінювання / О. А. Главін [та ін.]. - С.84-91
Інші автори: Дьоміна Е. А., Михайленко В. М., Маковецька Л. І., Дружина М. О., Грінченко О. О.
Болгова, Л. С. Науково-практична конференція Української асоціації цитопатологів "Морфологічна (цитологічна і гістологічна) діагностика пухлин основних локалізацій з використанням сучасних методів дослідження" (29 жовтня 2019 р., Київ) / Л. С. Болгова. - С.92-94
Є примірники у відділах:
Прим. 1 (вільний)

Знайти схожі
Перейти до описів статей

18.


    Чехун, В. Ф.
    Вплив мікробіоти на розвиток пухлинних захворювань людини / В. Ф. Чехун, Н. Ю. Лук’янова, Ю. В. Швець // Онкология = Oncology. - 2020. - Том 22, N 1/2. - С. 11-19


MeSH-головна:
НОВООБРАЗОВАНИЯ -- NEOPLASMS (микробиология, этиология)
МИКРОБИОТА -- MICROBIOTA
Анотація: У представленому огляді проаналізовано та узагальнено сучасні наукові дані щодо ключових механізмів, за якими мікробіота бактеріального походження впливає на пухлинний процес та ефективність протипухлинної терапії. Cучасні технології досліджень геному дозволили реалізувати науковий проєкт Human Microbiome Project (2008–2013). Завдяки цьому проєкту було отримано уточнені дані щодо кількості та різноманіття складу мікробіоти організму людини. Також стало відомо, що ряд захворювань людини, включаючи запальні стани кишечнику, метаболічні, алергічні та ауто­імунні хвороби, серцево-судинні захворювання, нейродегенеративні хвороби та психічні розлади, а також онкологічні процеси, асоційовані з певним видовим складом мікробіоти кишечнику. Наведено сучасні дані щодо механізмів, за якими бактерії певних видів сприяють утворенню чи гальмують розвиток пухлин людини та експериментальних тварин. Крім того, доведено, що метаболічна активність мікробіоти впливає на ефективність хіміо-, радіо- та імунотерапії при злоякісному рості. Оцінка стану мікробіоти надає важливу інформацію щодо прогнозування агресивності перебігу пухлинного процесу та чутливості пухлини до терапії. Оскільки дієта є ключовим фактором впливу на склад та функції мікробіоти, розробка індивідуальних програм дієтичного харчування онкологічних хворих є одним з пріоритетних напрямків сучасних клінічних спостережень
Дод.точки доступу:
Лук’янова, Н. Ю.
Швець, Ю. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

19.
Шифр: ЦУ1/2020/54/3
   Журнал

Цитология и генетика [Текст]. - Виходит раз на два місяця
2020р. Т. 54 № 3
Зміст:
Бузиашвили, А. Получение трансгенных растений картофеля, экспрессирующих ген лактоферрина человека, и анализ их устойчивости к фитопатогенам / А. Бузиашвили [и др.]. - С.3-15
Інші автори: Чередниченко Л., Кропивко С., Блюм Я. Б., Емец А.
Гора, Н. В. Кліматичні фактори та частоти інфікування WOLBACHIA в природних популяціях DROSOPHILA MELANOGASTER / Н. В. Гора [та ін.]. - С.16-27
Інші автори: Серга С. В., Майстренко О. М., Сьлєнзак-Парнікоза А., Парнікоза І. Ю., Тарасюк О. М., Демидов С. В., Козерецька І. А.
Орловская, О. А. Характеристика высокомолекулярных субъединиц глютенина дикой полбы (TRITICUM DICOCCOIDES) / О. А. Орловская [и др.]. - С.28-36
Інші автори: Яцевич К. К., Вакула С. И., Хотылева Л. В., Кильчевский А. В.
Кравец, А. П. Эпигенетические факторы индивидуальной чувствительности растений к фитопатогенам / А. П. Кравец, Д. А. Соколова. - С.37-43
Позовникова, М. В. Связь полиморфных вариантов генов GN, PRL, PIT-1 и молочной продуктивности коров с морфологией ооцит-кумулюсных комплексов, получененых POST MORTEM / М. В. Позовникова [и др.]. - С.44-53
Інші автори: Ротарь Л. Н., Кудинов А. А., Дементьева Н. В.
Налєскіна, Л. А. Зміна морфоструктурних характеристик та метаболічного профілю карциносаркоми Уокер-256 під впливом екзогенного лактоферину / Л. А. Налєскіна [та ін.]. - С.54-68
Інші автори: Лук’янова Н. Ю., Лозовська Ю. В., Тодор І. М., Андрусішина І. М., Кунська Л. М., Чехун В. Ф.
Лежава, Т. Эпигенетические изменения активности рибосомных цистронов акроцентрических хроматид человека у плодов, индивидов среднего (22-45 лет) и пожилого (80-106 лет) возраста / Т. Лежава [и др.]. - С.69-80
Інші автори: Буадзе Т., Монаселидзе Д., Джохадзе Т., Сигуа Н., Джангулашвили Н., Гайозишвили М., Коридзе М., Зосидзе Н., Рухадзе М.
Матійців, Н. П. DROSOPHILA MELANOGASTER - модельна система для вивчення нейропатій людини та тестування нейропротекторних засобів / Н. П. Матійців, Я. І. Черник. - С.81-95
Є примірники у відділах:
Прим. 1 (вільний)

Знайти схожі
Перейти до описів статей

20.


   
    Зміна морфоструктурних характеристик та метаболічного профілю карциносаркоми Уокер-256 під впливом екзогенного лактоферину / Л. А. Налєскіна [та ін.] // Цитологія і генетика. - 2020. - Том 54, N 3. - С. 54-68


MeSH-головна:
КАРЦИНОСАРКОМА -- CARCINOSARCOMA (патофизиология)
ЛАКТОФЕРРИН -- LACTOFERRIN (терапевтическое применение)
Анотація: На сьогодні численними дослідженнями експериментальної онкології доведено, що результати фундаментальних розробок, проведених на сучасному методичному рівні, можуть слугувати вагомим підгрунтям для використання у клінічній практиці. Визначити в системі in vivo на моделі карциносаркоми Уокер-256 гальмуючий ефект екзогенного лактоферину (ЛФ) у дозах 1 та 10 мг/кг маси тварин, безпечність його застосування, особливості змін цитоархітектоніки пухлинної тканини, порушення показників енергетичного обміну та есенційного гомеостазу на рівні пухлини та організму, а також асоціативні зв’язки і механізми, що обумовлюють зазначені перебудови. Використані безпорідні щури з перещепленою карциносаркомою Уокер-256, яким внутрішньоочеревинно 9 разів вводили екзогенний ЛФ у дозах 1 та 10 мг/кг маси тварин, та тварини, що слугували контролем. Застосовано морфологічний метод дослідження для оцінки змін цитоархітектоніки пухлин під впливом ЛФ. Для визначення безпечності застосування екзогенного ЛФ використано цитогенетичний метод Hayashi. Вміст есенційних елементів визначали за допомогою методу атомно-емісійної спектроскопії, визначення вмісту показників енергетичного обміну здійснювали за допомогою атомно-біохімічного та імуноферментного аналізатора. Встановлено, що екзогенний ЛФ у досліджених дозах призводить до гальмування росту карциносаркоми Уокер-256, проявом чого є односпрямовані зміни їх архітектоніки: сегрегація пухлинних клітин, пікноз, гіперхроматоз ядер, явища некробіозу, некроз, і як наслідок зменшення загальної кількості пухлинних клітин, з боку судин — делятація, потоншення стінок, крововиливи. Відбуваються зміни біоенергетичного фенотипу пухлинних клітин: зниження вмісту глюкози та лактату. Під впливом ЛФ порушується гомеостаз есенційних елементів, зокрема кальцію, заліза, цинку у пухлинній тканині та плазмі крові. На підставі проведених зіставлень щодо порушень під впливом екзогенного ЛФ цитоархітектоніки пухлин, зокрема у судинному руслі, та визначеними змінами їх метаболічного профілю з’ясовано механізми, які можуть обумовлювати зазначену дію ЛФ
Дод.точки доступу:
Налєскіна, Л. А.
Лук’янова, Н. Ю.
Лозовська, Ю. В.
Тодор, І. М.
Андрусішина, І. М.
Кунська, Л. М.
Чехун, В. Ф.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

 1-20    21-40   41-60   61-80   81-100   101-120      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)