Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Чоботарьов, А. Ю.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Показані документи з 1 по 4
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Курдиш І. К., Чоботарьов А. Ю.
Назва : Ростова та супероксиддисмутазна активність Azotobacter vinelandii ІМВ В-7076 за впливу наночасток природних мінералів та деяких катіонів
Місце публікування : Мікробіологічний журнал. - К., 2020. - Том 82, N 2. - С. 22-29 (Шифр МУ14/2020/82/2)
MeSH-головна: АЗОТОБАКТЕР VINELANDII -- AZOTOBACTER VINELANDII
СЕННАЯ ПАЛОЧКА -- BACILLUS SUBTILIS
НАНОЧАСТИЦЫ -- NANOPARTICLES
МИНЕРАЛЫ -- MINERALS
Анотація: За інтродукції бактерій-компонентів мікробних препаратів у агроекосистеми на їхню фізіолого-біохімічну активність можуть впливати наночастки природних мінералів та різні іони. Мета. Дослідити вплив наночасток деяких природних мінералів та катіонів, що можуть входити до складу супероксиддисмутази Azotobacter vinelandii ІМВ В-7076 - компонента комплексного бактеріального препарату для рослинництва, на ростову та супероксиддисмутазну активність цього штаму. Методи. Бактерії культивували в середовищі Берка, чисельність життєздатність клітин визначали методом Коха. Супероксиддисмутазну активність оцінювали за відновленням трифенілтетразолій хлориду. Результати. Показано, що культивування азотобактера в середовищі, що містило 1 г/л сапоніту, незначно впливало на ріст бактерій, в той час як завмісту бентоніту їх чисельність зростала на 33 %. Вирощування цих бактерій в середовищі наночастками сапоніту, в яке вносили іони Мn2+ (1,0-1,5 мМ), призводило до незначного зменшення чисельності клітин в суспензії, тоді як за вмісту бентоніту та 0,5-1,0 мМ Мn2+ кількість цих бактерій незначно зростала. Подібну залежність спостерігали за культивування азотобактера в середовищі з катіонами Fe2+. Встановлено, що за культивування A. vinelandii ІМВ В-7076 в середовищі з наночастками сапоніту, в яке вносили 1,0 мМ іонів Мn2+, супероксиддисмутазна активність зростала на 16,8 %, а в середовищі з бентонітом за вмісту 0,5 мМ іонів Мn2+ цей показник був вищим від контролю на 17,5 %. За вирощування A. vinelandii в середовищі, що містило до 0,5 мМ іонів Fe2+, а також 1,0 г/л сапоніту, супероксиддисмутазна активність незначно зростала. Однак їх культивування з бентонітом за вмісту такої ж концентрації Fe2+ супроводжувалось підвищенням супероксиддисмутазної активності на 31,1 %. Висновки. Отримані результати дозволять прогнозувати фізіолого-біохімічну активність A. vinelandii В-7076 в агроекосистемах в залежності від вмісту в ґрунті наночасток досліджуваних мінералів та катіонів – компонентів активних центрів супероксиддисмутази.
Знайти схожі

2.

Назва журналу :Мікробіологічний журнал -2020р. т.82,N 2
Цікаві статті :
Voychuk S. I. The role of PPN1 and PPX1 polyphosphatases in the stress-induced changes of the polysaccharide composition of cell wall and extracellular matrix of Saccharomyces cerevisiae сells/ S. I. Voychuk, O. M. Gromozova (стр.3-13)
Авдіюк К. В. Кератинолітична активність антарктичних штамів бактерій/ K. B. Авдіюк [та ін.] (стр.14-21)
Курдиш І. К. Ростова та супероксиддисмутазна активність Azotobacter vinelandii ІМВ В-7076 за впливу наночасток природних мінералів та деяких катіонів/ І. К. Курдиш, А. Ю. Чоботарьов (стр.22-29)
Гуляєва Г. Б. Вплив Раntоеа agglomerans на стан і активність фотосинтетичного апарату зернових культур/ Г. Б. Гуляєва [та ін.] (стр.30-37)
Krutylo D. V. Phenotypic and genotypic properties of bradyrhizobia nodulating leguminous plants of the Glycine, Vigna and Lupinus Genera/ D. V. Krutylo (стр.38-50)
Борзова H. B. Глікозидазна та протеолітична активність мікроміцетів, виділених з Чорнобильської зони відчуження/ H. B. Борзова [та ін.] (стр.51-59)
Golembiovska S. L. Antagonistic action of 26UF7 and 35NG3 Streptomyces Species to Clavibacter michiganensis subsp. michiganensis 10 2/ S. L. Golembiovska [et al.] (стр.60-66)
Пирог Т. П. Біосинтез поверхнево-активних речовин актинобактеріями роду Rhodococcus/ Т. П. Пирог [та ін.] (стр.67-81)
Коваленко О. Г. Життєвий і творчий шлях - С.М. Московця (до 120-річчя від дня народження)/ О. Г. Коваленко (стр.82-84)
Цікаві статті :
Знайти схожі


3.

Назва журналу :Мікробіологічний журнал -2010р. т.72,N 5
Цікаві статті :
Авдеева Л. В. Вплив рН поживного середовища на біосинтез гідролітичних ферментів у бацил/ Л. В. Авдеева [и др.] (стр.3-7)
Курченко І. М. Ксиланазна активність фітопатогенних і ендофітних штамів Ceratocystis sp./ І. М. Курченко, О. В. Соколова, О. М. Юр’єва (стр.8-14)
Смирнова Г. Ф. Восстановление хлоратов Acinetobacter thermotoleranticus С-1 в присутствии хромат-ионов/ Г. Ф. Смирнова, B. C. Подгорский, Ф. В. Мучник (стр.14-19)
Лук’янчук В. В. Плазміди стрептоміцетів, ізольованих з грунтів України з різним антропогенним навантаженням/ В. В. Лук’янчук, Л. В. Поліщук, Б. П. Мацелюх (стр.19-26)
Чоботарьов А. Ю. Вплив природних мінералів на ріст Azotobacter vinelandii 1MB В-7076/ А. Ю. Чоботарьов, А. С. Гордієнко, І. К. Курдиш (стр.27-31)
Чуєнко А. І. Деструкція суцільнодитих гумових шин мікроскопічними грибами/ А. І. Чуєнко, А. Г. Суббота, Н. М. Жданова (стр.31-40)
Товкач Ф. И. Полипептидный состав и киллерная специфичность как показатели множественности каротоворицинов/ Ф. И. Товкач, Л. А. Максименко (стр.41-48)
Гармашева И. Л. Идентификация и таксономия энтерококков/ И. Л. Гармашева, Н. К. Коваленко (стр.49-58)
Кохан І. В. . Роль заліза у бактерійних інфекціях і мікроелентному імунітеті/ І. В. Кохан (стр.59-69)
Скрипаль І. Г. Значення робіт П. Д. Ятеля у розкритті механізму згубного захворювання теплокровних (Перші високі нагороди для учених АН УРСР)/ І. Г. Скрипаль, Т. П. Ятель (стр.70-74)
Цікаві статті :
Знайти схожі


4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Чоботарьов А. Ю., Гордієнко А. С., Курдиш І. К.
Назва : Вплив природних мінералів на ріст Azotobacter vinelandii 1MB В-7076
Місце публікування : Мікробіологічний журнал. - 2010. - Т. 72, № 5. - С. 27-31 (Шифр МУ14/2010/72/5)
Предметні рубрики: AZOTOBACTERACEAE-- вирус
Рост-- физиол
Адгезия
Минералы-- анал
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)