Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (4)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Штриголь, С. Ю.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 139
Показані документи з 1 по 20
 1-20    21-40   41-60   61-80   81-100   101-120      
1.


    Цивунін, В. В.
    Перспективні антиконвульсанти - сухі екстракти рутки Шлейхера та базиліку камфорного: гостра токсичність та взаємодія із пригнічувальними нейротропними речовинами [Текст] / В. В. Цивунін, С. Ю. Штриголь // Фітотерапія.Часопис. - 2015. - № 4. - С. 28-31. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
РАСТИТЕЛЬНЫЕ ПРЕПАРАТЫ -- PLANT PREPARATIONS (вредные воздействия, выделение и очистка, фармакология, химия)
(химически вызванный)
ЭТАНОЛ -- ETHANOL (вредные воздействия, выделение и очистка, токсичность, химия)
ТИОПЕНТАЛ -- THIOPENTAL (вредные воздействия, токсичность, химия)
РАСТЕНИЙ ЭКСТРАКТЫ -- PLANT EXTRACTS (фармакология, химия)
ДЫМЯНКА -- FUMARIA (действие лекарственных препаратов)
БАЗИЛИК -- OCIMUM (действие лекарственных препаратов)
Дод.точки доступу:
Штриголь, С. Ю.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

2.


    Панова, О. М.
    Урикозурична активність і вплив на видільну функцію нирок водних екстрактів плодів аронії, горобини та черемхи [Текст] / О. М. Панова, С. Ю. Штриголь, О. В. Криворучко // Фітотерапія.Часопис. - 2012. - № 2. - С. 35-38

Рубрики: Почек болезни--лек тер

   Растений экстракты--фарм


   Черемуха--действ преп


Дод.точки доступу:
Штриголь, С. Ю.
Криворучко, О. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

3.


    Луцак, І. В.
    Фітоадаптогени: біологічно активні речовини та механізми дії [Текст] / І. В. Луцак, С. І. Степанова, С. Ю. Штриголь // Фітотерапія.Часопис. - 2015. - № 4. - С. 7-18. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
БИОПРЕПАРАТЫ -- BIOLOGICAL PRODUCTS (выделение и очистка, фармакология, химия)
(выделение и очистка, фармакология, химия)
РАСТЕНИЯ ЛЕКАРСТВЕННЫЕ -- PLANTS, MEDICINAL (действие лекарственных препаратов, химия)
Дод.точки доступу:
Степанова, С. І.
Штриголь, С. Ю.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

4.


    Подольський, І. М.
    Дозозалежність ефектів перспективного антидепресанта з ноотропними властивостями 2 метил-3-(феніламінометил)-1Н-хінолін-4-ону [Текст] / І. М. Подольський, С. Ю. Штриголь // Клініч. фармація. - 2016. - Том 20, № 4. - С. 46-51


MeSH-головна:
ЛЕКАРСТВ ОЦЕНКА ДОКЛИНИЧЕСКАЯ -- DRUG EVALUATION, PRECLINICAL
ЛЕКАРСТВО, ДОЗА-ЭФФЕКТ ЗАВИСИМОСТЬ -- DOSE-RESPONSE RELATIONSHIP, DRUG
АНТИДЕПРЕССАНТЫ -- ANTIDEPRESSIVE AGENTS (фармакология)
НООТРОПНЫЕ СРЕДСТВА -- NOOTROPIC AGENTS (фармакология)
ХИНОЛОНЫ -- QUINOLONES (фармакология)
Дод.точки доступу:
Штриголь, С. Ю.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

5.


   
    Аналгетична дія субстанції зирилону на моделі болю з переважно центральним механізмом ноцицепції та її модуляція адренотропними препаратами [Текст] / С. І. Трутаєв [и др.] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2017. - № 3. - С. 74-79. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
НОЦИЦЕПТИВНЫЕ БОЛИ -- NOCICEPTIVE PAIN (лекарственная терапия)
КЛОФЕЛИН -- CLONIDINE
Анотація: Зирилон (2,4-дихлорбензойної кислоти калієва сіль) є високоактивним аналгетичним та протизапальним засобом з високим рівнем безпечності. З метою розширення уявлень про фармакодинаміку зирилону досліджено його аналгетичну дію на моделі болю з переважно центральним механізмом ноцицепції (тест «гаряча пластина» у мишей) за введення в режимі монотерапії (у дозі 5 мг/кг) та за поєднаного введення з пропранололу гідрохлоридом (4 мг/кг) або клонідину гідрохлоридом (10 мкг/кг). Підтверджено високу аналгетичну активність зирилону per se (препарат порівняння натрію метамізол виявляв виразнішу дію, однак у десятиразово вищій дозі – 50 мг/кг), яка не змінюється в комбінації з клонідину гідрохлоридом та достовірно посилюється за поєднаного введення з пропранололу гідрохлоридом. Таким чином, зирилон не блокує ?-адренергічні механізми знеболення, але й не виявляє синергізму з центральним агоністом ?2-адренорецепторів на відміну від блокатора ?-адренорецепторів. Створення препаратів аналгетичної дії на основі зирилону є перспективним.
Дод.точки доступу:
Трутаєв, С. І.
Штриголь, С. Ю.
Гращенкова, С. А.
Лебединець, І. О.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

6.


   
    Дослідження впливу капсул "Равісол" на розвиток гіперліпідемії в щурів, викликаної Твіном-80 [Текст] / О. Ю. Кошова [и др.] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2017. - № 3. - С. 64-68. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ГИПЕРЛИПИДЕМИИ -- HYPERLIPIDEMIAS (этиология)
ПОЛИСОРБАТЫ -- POLYSORBATES (токсичность)
Анотація: Широка розповсюдженість серцево-судинних захворювань, пов’язаних з розвитком атеросклерозу, стимулює пошук нових підходів до лікування та створення нових безпечних та ефективних лікарських засобів. Мета дослідження – вивчення гіполіпідемічної активності двох зразків капсул «Равісол®»: «Равісол®-1» з умістом густого екстракту та «Равісол®-2» з умістом подрібненої суміші лікарської рослинної сировини. У дослідженні була використана модель гіперліпідемії, яка викликана внутрішньоочеревинним введенням твіну-80 у дозі 200 мг/100 г маси тіла. Для оцінки виразності гіполіпідемічної дії досліджуваних тест-зразків у сироватці крові визначали вміст загального холестерину (ХС), ліпопротеїдів високої щільності (ЛПВЩ) та тригліцеридів (ТГ) за допомогою діагностичних наборів фірми СпайнЛаб, Україна. Статистичну обробку результатів здійснювали за допомогою пакета програм «Statictica 6». У роботі наведені результати дослідження впливу нового рослинного лікарського засобу капсул «Равісол®» на розвиток гіперхолестеринемії в щурів. Показано виразну ефективність досліджуваного зразка. Обґрунтовано оптимальний склад та визначено ефективну дозу препарату «Равісол®» за внутрішньошлункового введення лабораторним тваринам. Визначено, що капсули «Равісол®-1» з умістом густого екстракту переважно впливають на рівень ТГ та ЛПВЩ, а капсули «Равісол®-2» з умістом подрібнених лікарських рослин знижують гіперхолестеринемію. Отримані дані обґрунтовують перспективність подальших фармакологічних досліджень.
Дод.точки доступу:
Кошова, О. Ю.
Гращенкова, С. А.
Штриголь, С. Ю.
Щербініна, В. С.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

7.


   
    Ноотропні властивості тетрапептиду acetyl-(D-lys)-lys-arg-arg-amide (KK-1) на моделі хвороби Альцгеймера у щурів, зумовленої хронічним введенням скополаміну [Текст] / Р. Д. Дейко [та ін.] // Клініч. фармація. - 2016. - Том 20, № 4. - С. 52-61


MeSH-головна:
НООТРОПНЫЕ СРЕДСТВА -- NOOTROPIC AGENTS (фармакология)
АЛЬЦГЕЙМЕРА БОЛЕЗНЬ -- ALZHEIMER DISEASE (лекарственная терапия)
БОЛЕЗНЬ, МОДЕЛИ НА ЖИВОТНЫХ -- DISEASE MODELS, ANIMAL
ПЕПТИДЫ -- PEPTIDES (фармакология)
Дод.точки доступу:
Дейко, Р. Д.
Штриголь, С. Ю.
Горбач, Т. В.
Колобов, О. О.
Симбірцев, А. С.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

8.


    Калапко, О. М.
    Порівняльне дослідження ефективності N,N’-(етан-1,2-диїл)біс(хінолін-2-карбоксаміду), діакамфу гідрохлориду та метформіну на моделі інсулінорезистентності [Текст] / О. М. Калапко, С. Ю. Штриголь, С. І. Мерзлікін // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2017. - № 3. - С. 56-63. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ИНСУЛИНОРЕЗИСТЕНТНОСТЬ -- INSULIN RESISTANCE
МЕТАБОЛИЧЕСКИЙ СИНДРОМ X -- METABOLIC SYNDROME X (лекарственная терапия)
МЕТФОРМИН -- METFORMIN (терапевтическое применение)
Анотація: Мета дослідження – визначити вплив N,N’-(етан-1,2-диїл)біс(хінолін-2-карбоксаміду) (N,N’-ЕБХК) на інсулінорезистентність (ІР), толерантність до глюкози, показники ліпідного обміну порівняно з діакамфу гідрохлоридом (ДГ) та метформіном, а також можливу роль I1- і I2-імідазолінових рецепторів у механізмі дії N,N’-ЕБХК на моделі ІР. Моделювали ІР шляхом утримання щурів на 30 % розчині сахарози замість питної води протягом 1 міс. N,N’-ЕБХК уводили в ЕД50 за цукрознижувальним ефектом – 11,64 мг/кг внутрішньошлунково (в/ш). Як референс-препарати використано ДГ у дозі 25 мг/кг внутрішньоочеревинно (в/о) та метформін (100 мг/кг в/о). Стан вуглеводневого обміну оцінювали за коротким інсуліновим тестом та оральним тестом толерантності до глюкози (ОТТГ), ліпідного – за вмістом загального холестерину, тригліцеридів, холестерину ліпопротеїдів високої щільності в крові та індексом атерогенності. Для визначення можливого впливу N,N’-ЕБХК на іміадазолінові рецептори різних типів як ланки механізму дії використано ефароксан – блокатор І1-рецепторів (5 мг/кг в/о) та 2-(4,5-дигідроімідазол-2-іл) хінолін гідрохлорид – блокатор І2-рецепторів (1,5 мг/кг в/о). У тварин групи контрольної патології зниження рівня глюкози крові через 30 хв після введення інсуліну було в 3 рази менше, ніж в інтактних щурів, що доводить розвиток ІР. Під впливом N,N’-ЕБХК, ДГ та метформіну цей показник не відрізнявся від інтактного контролю. За результатами ОТТГ у групі контрольної патології глікемія та площа під глікемічною кривою значуще зростали. На тлі N,N’-ЕБХК та обох препаратів порівняння ці показники нормалізувалися. Модельна патологія призвела до атерогенної дисліпідемії, яку N,N’-ЕБХК, ДГ та метформін усували. Блокатори імідазолінових рецепторів І1 та І2 усунули гіпоглікемічний ефект N,N’-ЕБХК, що говорить про участь їх стимуляції в механізмі цукрознижувальної дії та відрізняє цю сполуку від відомих протидіабетичних засобів. Результати експериментально обґрунтовують доцільність розробки оригінального протидіабетичного препарату на основі N,N’-ЕБХК.
Дод.точки доступу:
Штриголь, С. Ю.
Мерзлікін, С. І.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

9.


   
    Безпечна та ефективна альтернатива допінгу: використання карбокситерапії в спорті [Текст] / В. В. Цивунін [та ін.] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2018. - № 1. - С. 13-20. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ДОПИНГ В СПОРТЕ -- DOPING IN SPORTS
УГЛЕКИСЛЫЙ ГАЗ -- CARBON DIOXIDE (терапевтическое применение)
Анотація: Спортивні досягнення неможливі без значних фізичних навантажень під час тренування та змагань, що висуває організму людини надзвичайно високі вимоги. Останні створюють постійну необхідність пошуку та впровадження засобів для підвищення й відновлення фізичної працездатності, попередження перевантаження спортсмена. Більшість атлетів з цією метою вдається до вживання заборонених фармакологічних засобів або застосування методів - допінгів. Однак застосування допінгів не лише наражає на небезпеку здоров’я спортсменів, але й суперечить духу спорту. На противагу забороненим речовинам і методам існують недопінгові засоби, застосування яких у спортсменів не лімітоване. Безпечною та ефективною, а головне - не забороненою альтернативою існуючим допінгам є застосування вуглекислого газу - карбокситерапія. СО2 є природним стимулятором дихання й як біохімічний пейсмекер бере участь у багатьох метаболічних і рефлекторних процесах системної саморегуляції в усіх системах організму (дихальній, нервовій, серцево-судинній, видільній, кровотворній, імунній, гуморальній тощо) та відіграє важливу роль у підтримці гомеостазу. Механізм карбокситерапії полягає у вмиканні основних процесів адаптації гомеостазу, тобто сприяє переходу організму на більш вигідні шляхи оптимізації обміну речовин. Надлишок СО2 (гіперкапнія) призводить до розширення судин з посиленням доставки кисню та поживних речовин до тканин, що сприяє ліквідації гіпоксії, у тому числі, що виникає на тлі надмірних фізичних навантажень. Використання інвазивної або неінвазивної карбокситерапії в спортивній медицині сприяє відновленню організму після спортивних навантажень, усуваючи вплив факторів, що обмежують працездатність спортсменів, а також ліквідує негативні стани, пов’язані з фізичним перевантаженням, не створюючи штучні переваги спортсмена порівняно з іншими атлетами. До того ж карбокситерапія є простою та безпечною процедурою. Усе це обгрунтовує доцільність використання карбокситерапії в спортивній медицині як безпечної та ефективної альтернативи допінгу.
Дод.точки доступу:
Цивунін, В. В.
Дроговоз, С. М.
Штриголь, С. Ю.
Штробля, А. Л.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

10.


    Бондарєв, Є. В.
    Вміст інтерлейкінів IL-1B та IL-10 у крові за гострої холодової травми в щурів [Текст] / Є. В. Бондарєв, С. Ю. Штриголь, Т. В. Горбич // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2018. - № 1. - С. 21-25. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ИНТЕРЛЕЙКИНЫ -- INTERLEUKINS (кровь)
РАНЫ И ТРАВМЫ -- WOUNDS AND INJURIES (этиология)
Анотація: Холодові травми (ХТ) належать до актуальних проблем сьогодення та виникають за дії на організм низьких температур. Мета дослідження - вивчення впливу препаратів глюкозаміну та ацетилсаліцилової кислоти (АСК) на вміст інтерлейкінів прозапальної та протизапальної дії (IL-1b та 1L-10) у крові щурів після гострого загального охолодження. Гостра ХТ у щурів призводить до статично значущого зниження ректальної температури, вірогідного підвищення вмісту 1L-1b та зниження рівня інтерлейкіну 1L-10, що свідчить про розвиток запального процесу. Доведено, що за умов гострого загального охолодження АСК, "Глюкозамін-С БХФЗ" та глюкозаміну гідрохлорид (Г г/х) мають виразні протизапальні властивості, про що свідчить вірогідне зниження інтерлейкіну IL-1b та підвищення вмісту протизапального IL-10 порівняно з групою контрольної патології. Під впливом Г г/х показник IL-1b був вірогідно нижчим за такий на тлі АСК та "Глюкозаміну-С БХФЗ" та наближався до рівня інтактного контролю.
Дод.точки доступу:
Штриголь, С. Ю.
Горбич, Т. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

11.


    Товчига, О. В.
    Вплив настойки яглиці звичайної (Aegopodium podagraria I.) та метформіну на гістоструктуру та функцію нирок щурів з алоксановим діабетом [Текст] / О. В. Товчига, С. Ю. Штриголь, Ю. Б. Лар’яновська // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2018. - № 1. - С. 45-58. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ ЭКСПЕРИМЕНТАЛЬНЫЙ -- DIABETES MELLITUS, EXPERIMENTAL (лекарственная терапия)
МЕТФОРМИН -- METFORMIN
Анотація: Досліджено ренальні ефекти настойки яглиці звичайної Aegopodium podagraria L. (1мл/кг внутрішньошлунково) та її комбінації з метформіном (100 мг/кг внутрішньочеревинно) у ранні терміни алоксанового діабету (АД) (3-4 доба) у щурів за введення в лікувальному режимі. Показано, що настойка протидіє змінам капілярів клубочків та канальцевого апарату, наявним у нелікованих тварин з АД. Метформін попереджує розвиток змін капілярів клубочків, однак не забезпечує нормалізацію гістоструктури канальців, у цій групі (а також щурів, що одержували комбінацію метформіну з настойкою) у просвіті деяких канальців виявляються гіалінові циліндри, що асоційовано з полімеризацією білка Тамма-Хорсфалла за більшої осмотичної концентрації первинної сечі та за відсутності інших ознак нефротоксичності. Настойка яглиці per se протидіє формуванню гіалінових циліндрів за умов підвищеного діурезу за рахунок зменшеної реабсорбції води. У всіх групах лікованих тварин екскреція натрію підвищується порівняно з групою модельної патології (чітка тенденція), однак у щурів, лікованих настойкою per se, дистальний транспорт натрію підтримується на більш високому рівні, ніж на тлі метформіну, за зменшення проксимального транспорту цього катіона. Екскреція калію знижується в усіх групах тварин з АД, коефіцієнт Na+/K+ сечі зростає, що вказує на відсутність активації альдостеронового контролю за транспортом електролітів. Комбінація метформіну з настойкою яглиці чинить антипротеїнуричну дію за показником кількості екскретованого білка в перерахунку на 1 мл клубочкового фільтрату (за відсутності достовірних відмінностей рівня швидкості клубочкової фільтрації з інтактним контролем). Досліджувані препарати не чинять несприятливого впливу на обмін сечовини та зменшують екскрецію сечової кислоти та зменшують екскрецію сечової кислоти, що на тлі незмінної урикемії вказує на обмеження її синтезу. У нирках тварин з АД підвищується вміст ТБК-реактантів, його зменшення наявне на тлі метформіну та його комбінації з настойкою.
Дод.точки доступу:
Штриголь, С. Ю.
Лар’яновська, Ю. Б.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

12.


    Штриголь, С. Ю.
    Поведінкові та нейротропні ефекти налоксону у мишей [Текст] / С. Ю. Штриголь, І. М. Подольський, Д. П. Каврайський // Клініч. фармація. - 2017. - Том 21, № 3. - С. 29-34


MeSH-головна:
ПОВЕДЕНИЕ ЖИВОТНЫХ -- BEHAVIOR, ANIMAL (действие лекарственных препаратов)
НАЛОКСОН -- NALOXONE (фармакология)
НЕЙРОТРОПНЫЕ СРЕДСТВА ПЕРИФЕРИЧЕСКИЕ -- PERIPHERAL NERVOUS SYSTEM AGENTS (фармакология)
АБСТИНЕНТНЫЙ СИНДРОМ -- SUBSTANCE WITHDRAWAL SYNDROME (лекарственная терапия)
Анотація: Методичні рекомендації описують різноманітні методики дослідження можливості розвитку фізичної залежності, більшість яких рекомендує провокацію налоксоном у широкому діапазоні доз як спосіб індукції абстинентного синдрому та подальше дослідження поведінки тварин. Але чинні методичні рекомендації не дають жодних коментарів щодо власних ефектів налоксону за провокації синдрому відміни, які можуть бути помилково трактовані як прояви абстиненції. Мета дослідження - дослідити власні ефекти налоксону у тесті відкритого поля, ротарод-тесті та його здатність викликати специфічні ознаки, характерні для абстинентного синдрому. Дослідження проведене на рандомбредних мишах у два етапи. На першому етапі досліджували вихідні показники поведінки тварин у тесті відкритого поля, а також координацію рухів і м'язовий тонус у ротарод-тесті. На другому етапі проводили аналогічні дослідження на тлі введення доз налоксону 5 мг/кг та 10 мг/кг. Додатково вивчено стан мишей на предмет розвитку специфічних ознак абстиненції. На тлі введення налоксону у тварин розвивались певні зміни стану (здригання голови, блефароптоз) та спостерігалось зменшення всіх субтестів тесту відкритого поля під час повторного досліду. Висновки: проведене дослідження виявило здатність налоксону викликати у мишей певні зміни стану, що можуть бути помилково трактовані як "рецесивні" ознаки абстинентного синдрому. Доведено дозозалежний седативний вплив налоксону у тесті відкритого поля, що також варто брати до уваги у психофармакологічних дослідженнях
Дод.точки доступу:
Подольський, І. М.
Каврайський, Д. П.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

13.


   
    Експериментальне обгрунтування доцільності використання фітопрепаратів у комбінованій фармакотерапії судомних станів [Текст] / С. Ю. Штриголь [и др.] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2017. - № 4/5. - С. 50-56. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ПРИПАДКИ -- SEIZURES (лекарственная терапия)
ФИТОТЕРАПИЯ -- PHYTOTHERAPY (использование)
Анотація: Глибокий аналіз джерел світової наукової літератури припускає застосування фітопрепаратів у допоміжній терапії епілепсії. Лікарські рослини здатні потенціювати протисудомний ефект протиепілептичних засобів, дозволяють зменшити дозу препаратів та, таким чином, знизити частоту розвитку побічних реакцій. У попередніх дослідженнях на моделях судом із різним патогенезом виразні антиконвульсивні властивості верифіковано в сухих екстрактів рутки Шлейхера (СЕРШ) та базиліку камфорного (СЕБК). Мета дослідження – визначити фармакодинамічну взаємодію СЕРШ та СЕБК із найуживанішим антиконвульсантом – вальпроатом натрію. Досліди виконано на 41 білих рандомбредних мишах-самцях. Використано базову модель пентилентетразолових судом. Тварин рандомізували на групи (n = 6–9): контрольна; експериментальні, тварини яких отримували монотерапію сухими екстрактами або вальпроатом натрію, а також групи тварин, яким вводили комбінацію «сухий екстракт + вальпроат натрію». Вальпроат натрію застосовували у субтерапевтичній дозі 150 мг/кг, що складає 50 % від умовно ефективної дози 300 мг/кг; сухі екстракти вводили в умовно ефективній дозі 100 мг/кг внутрішньошлунково протягом 3 діб, востаннє – за 30 хв до введення конвульсанту. Пентилентетразол вводили у вигляді водного розчину підшкірно в дозі 80 мг/кг. Отримані дані свідчать про невиразний протисудомний ефект вальпроату натрію в субефективній дозі. СЕРШ виявив потужніший ефект, однак найвиразніші протисудомні властивості були притаманні комбінації «СЕРШ + вальпроат». СЕБК та комбінація «СЕБК + вальпроат» майже не чинили впливу на експериментальний судомний синдром. Отже, комбінація «СЕРШ + вальпроат» виявилась значно ефективнішою, аніж монотерапія препаратами, що свідчить про виразний потенціюючий вплив фітоекстракту на протисудомний ефект класичного антиконвульсанту, тоді як СЕБК майже не посилював доволі слабкі антиконвульсивні властивості вальпроату натрію в субефективній дозі.
Дод.точки доступу:
Штриголь, С. Ю.
Цивунін, В. В.
Штриголь, Д. В.
Лебединець, І. О.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

14.


   
    Результати дослідження специфічної токсичності таблеток "Долосан Форте" [Текст] / С. І. Трутаєв [и др.] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2017. - № 4/5. - С. 102-110. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
СОЛИ -- SALTS
Анотація: Досліджено специфічну токсичність таблеток «Долосан Форте®», розроблених ПАТ «Червона Зірка», які містять зирилон (2,4-дихлорбензойної кислоти калієву сіль), пітофенону гідрохлорид, фенпіверинію бромід. Встановлено, що цей препарат в умовно-терапевтичній дозі для мишей 5 мг/кг не збільшує частоту хромосомних аберацій у клітинах кісткового мозку, за 10- та 100-разового підвищення дози помірно зростає загальна кількість метафаз із абераціями (за рахунок збільшення кількості поодиноких та парних фрагментів за повної відсутності клітин з множинними абераціями). «Долосан Форте®» (в умовно-терапевтичній дозі для щурів 2,3 мг/кг та в дозі 23,0 мг/кг) не чинить токсичний вплив на гонади самців, у самок дещо збільшується кількість жовтих тіл за збереження інших показників функції яєчників, тривалості естрального циклу, складу вагінального епітелію. В імунізованих мишей препарат (5 і 50 мг/кг) не впливає на перебіг реакції гіперчутливості сповільненого типу, не змінює кількість антитілоутворюючих клітин у селезінці, але помірно підвищує титр гемаглютинінів у сироватці крові (у дозі 5 мг/кг, але не 50 мг/кг). «Долосан Форте®» не провокує алергічні реакції негайного та повільного типу в тестах «Активна шкірна анафілаксія» (в умовнотерапевтичній дозі для мурчаків 2,1 мг/кг та дозі 21,0 мг/кг) і «Кон’юнктивальна проба» (в умовнотерапевтичній дозі для кролів 1 мг/кг та дозі 10 мг/кг), не посилює дегрануляцію мастоцитів у щурів (у дозах 2,3 та 23,0 мг/кг). «Долосан Форте®» (2,3 мг/кг одноразово) не впливає на стан слизової оболонки шлунка щурів та його секреторну функцію.
Дод.точки доступу:
Трутаєв, С. І.
Штриголь, С. Ю.
Кошова, О. Ю.
Лебединець, І. О.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

15.


   
    Скринінгове дослідження нових похідних піразоло(3,4-d)піримідин-4-ону на протисудомну активність [Текст] / Д. П. Каврайський [та ін.] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2016. - № 3. - С. 16-27


MeSH-головна:
ПРОТИВОСУДОРОЖНЫЕ СРЕДСТВА -- ANTICONVULSANTS (метаболизм, терапевтическое применение, фармакология)
ЛЕКАРСТВ ОЦЕНКА ДОКЛИНИЧЕСКАЯ -- DRUG EVALUATION, PRECLINICAL (использование)
ПИРАЗОЛЫ -- PYRAZOLES (терапевтическое применение)
Дод.точки доступу:
Каврайський, Д. П.
Штриголь, С. Ю.
Георгіянц, В. А.
Северіна, Г. І.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

16.


   
    Гостра токсичність та ефективність 1-(4-метоксифеніл)-5-{2-[4-(4-метокси-феніл)піперазин-1-іл]-2-оксоетіл}-1,5-дигідро-4Н-піразоло[3,4-D]піридин-4-ону на моделі пентілентетразолового кіндлінгу у мишей [Текст] / Д. П. Каврайський [та ін.] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2016. - N 4/5. - С. 30-34


MeSH-головна:
ЭПИЛЕПСИЯ -- EPILEPSY (лекарственная терапия)
ПРОТИВОСУДОРОЖНЫЕ СРЕДСТВА -- ANTICONVULSANTS (токсичность, фармакокинетика)
ФЕНОМЕН РАСКАЧКИ -- KINDLING, NEUROLOGIC (действие лекарственных препаратов)
Дод.точки доступу:
Каврайський, Д. П.
Штриголь, С. Ю.
Цивунін, В. В.
Георгіянц, В. А.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

17.


   
    Порівняльні доклінічні дослідження антиамнестичних властивостей препаратів шоломниці байкальської / С. Ю. Штриголь [та ін.] // Фітотерапія. Часопис. - 2016. - № 4. - С. 17-20


MeSH-головна:
АМНЕЗИЯ -- AMNESIA (лекарственная терапия)
ШЛЕМНИК БАЙКАЛЬСКИЙ -- SCUTELLARIA BAICALENSIS
ЭУКАРИОТЫ -- EUKARYOTA
Дод.точки доступу:
Штриголь, С. Ю.
Сліпченко, Г. Д.
Кудіна, О. В.
Матвійчук, А. В.
Рубан, О. А.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

18.


    Закрутний, Р. Д.
    Експериментальне дослідження актопротекторних властивостей діакамфу гідрохлориду за нормоглікемії та при цукровому діабеті [Текст] / Р. Д. Закрутний, С. Ю. Штриголь, С. І. Мерзлікін // Biomedical and Biosocial Anthropology. - 2013. - № 21. - С. 69-73

Дод.точки доступу:
Штриголь, С. Ю.
Мерзлікін, С. І.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

19.


   
    Дослідження залежності «Хімічна структура – антигіпоксична дія» в ряду похідних індолу та 2-оксіндолу, які містять етиламіновий фрагмент [Текст] / Р. Г. Редькін [та ін.] // Журнал органічної та фармацевтичної хімії. - 2014. - Т. 12, № 1. - С. 28-38


MeSH-головна:
ИНДОЛЫ -- INDOLES (фармакология, химический синтез)
ЭТИЛАМИНЫ -- ETHYLAMINES (фармакология, химический синтез)
МОЛЕКУЛЯРНАЯ СТРУКТУРА -- MOLECULAR STRUCTURE
ХИМИЯ ФАРМАЦЕВТИЧЕСКАЯ -- CHEMISTRY, PHARMACEUTICAL (методы)
Дод.точки доступу:
Редькін, Р. Г.
Черних, В. П.
Шемчук, Л. А.
Цубанова, Н. А.
Штриголь, С. Ю.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

20.


   
    Порівняльне доклінічне дослідження психотропних властивостей препаратів шоломниці байкальської [Текст] / Т. Д. Сліпченко [та ін.] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2016. - N 4/5. - С. 41-49


MeSH-головна:
АНТИФОБИЧЕСКИЕ СЕДАТИВНЫЕ СРЕДСТВА -- ANTI-ANXIETY AGENTS (терапевтическое применение, фармакокинетика)
СНОТВОРНЫЕ И СЕДАТИВНЫЕ СРЕДСТВА -- HYPNOTICS AND SEDATIVES (терапевтическое применение, фармакокинетика)
ШЛЕМНИК БАЙКАЛЬСКИЙ -- SCUTELLARIA BAICALENSIS (действие лекарственных препаратов)
Дод.точки доступу:
Сліпченко, Г. Д.
Штриголь, С. Ю.
Кудіна, О. В.
Таран, А. В.
Рубан, О. А.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

 1-20    21-40   41-60   61-80   81-100   101-120      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)