Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (7)Краєзнавство (1)Рідкісні видання (1)
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=старіння<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 120
Показані документи з 1 по 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Radchenko A. O., Kolesnikova O. V.
Назва : Assessment of oxidative status and inflammation in patients with arterial hypertension and subclinical hypothyroidism and their relationship to aging rates
Паралельн. назви :Оцінка оксидантного статусу та запальних процесів у пацієнтів з артеріальною гіпертензією і субклінічним гіпотиреозом та їх зв’язок з темпом старіння
Місце публікування : Український терапевтичний журнал. - Київ, 2021. - N 2. - С. 21-26 (Шифр УУ21/2021/2)
Примітки : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна: ГИПЕРТЕНЗИЯ -- HYPERTENSION
ГИПОТИРЕОЗ -- HYPOTHYROIDISM
ОКСИДАТИВНЫЙ СТРЕСС -- OXIDATIVE STRESS
ВОСПАЛЕНИЕ -- INFLAMMATION
СТАРЕНИЕ -- AGING
Анотація: Objective — to assess the oxidative status and severity of inflammatory processes in patients with hypertension (AH) and subclinical hypothyroidism (SH) and their relationship to the rate of agingPatients with AH have a decrease in the rate of aging and a significant increase in SIRT1 compared with euthyroid patients with AH, that indicates a probable association with a slowing of aging rates. A significant increase in THP and a decrease in and T‑SOD levels, along with the presence of a connection with TSH and BA1, indicates a violation of redox processes in this category of patients and its association with aging rates. Patients with AH and SH also showed signs of metabolic inflammation, which was confirmed by a significant increase in the levels of TNF‑a, CRP, as well as by the presence of a direct link between TNF‑a and TSH. BA and aging rates increased with increasing CRP levels in euthyroid patients with AH, but no association between CRP and TSH was observedМета — оцінити оксидантний статус та вираженість запальних процесів у пацієнтів з артеріальною гіпертензією (АГ) та субклінічним гіпотиреозом (СГ) та їх зв’язок з темпом старіння.У пацієнтів із СГ на тлі АГ порівняно з еутиреоїдними пацієнтами з АГ спостерігається зниження темпу старіння і статистично значуще підвищення вмісту SIRT1, що вказує на ймовірний зв’язок з уповільненням темпу старіння. Статистично значуще підвищення рівня ТГП і зниження концентрації загальної СОД разом з наявністю зв’язку з ТТГ і БВ1 свідчить про порушення окисно‑відновних процесів у цієї категорії пацієнтів та їх зв’язок з темпом старіння. У пацієнтів з АГ та СГ мали місце вияви метаболічного запалення, підтверджені статистично значущим підвищенням рівня ФНП‑a і С‑РБ, а також наявністю безпосереднього зв’язку ФНО‑a з ТТГ. Показники БВ і темп старіння збільшувалися в міру зростання вмісту С‑РБ в еутиреоїдних пацієнтів з АГ, проте зв’язку між С‑РБ і ТТГ не виявлено
Знайти схожі

2.

Назва журналу :Інфекційні хвороби -2019р.,N 3
Цікаві статті :
Живиця Д. Г. ВІЛ-інфекція і старіння: нова проблема в еру ефективної антиретровірусної терапії/ Д. Г. Живиця (стр.4-9)
Ніколайчук М. А. Забезпеченість вітаміном D паціентів з хронічним гепатитом С/ М. А. Ніколайчук [та ін.] (стр.10-15)
Оніщенко Н. В. Вміст інтерлейкіну-10 у сироватці крові при оперізувальному герпесі у дорослих залежно від поліморфізму його гена (rs1800896)/ Н. В. Оніщенко, О. В. Рябоконь, О. М. Камишний (стр.16-23)
Незгода І. І. Леткі жирні кислоти як метаболічні маркери порушення мікробіоценозу кишечнику при ротавірусній інфекції у дітей/ І. І. Незгода, О. М. Науменко, О. В. Нікульченко (стр.24-32)
Гузь О. В. Вплив стрептокока слизової оболонки носоротоглотки на цитокінову відповідь дітей, хворих на інфекційний мононуклеоз/ О. В. Гузь, С. В. Кузнєцов (стр.33-37)
Подобівський С. С. Впровадження медичної геоінформаційної системи при дослідженнях іксодових кліщів і кліщових інфекцій в Україні/ С. С. Подобівський [и др.] (стр.38-45)
Гриценко Р. Ю. Сучасні погляди на хологенну діарею/ Р. Ю. Гриценко, О. М. Бочар, В. Т. Бочар (стр.46-53)
Копча В. С. Випадок задавненого дифілоботріозу людини, ускладненого фунікулярним мієлозом/ В. С. Копча [та ін.] (стр.54-59*)
Прокопів О. В. Енцефаломієліт як ускладнення шигельозу/ О. В. Прокопів, Н. М. Прикуда (стр.60-63)
Никитюк С. О. Клінічний випадок рецидиву триденної малярії/ С. О. Никитюк [та ін.] (стр.64-69)
Крушельницький О. Д. Історичні аспекти військової епідеміології в Україні/ О. Д. Крушельницький, І. В. Огороднійчук (стр.70-73)
Пам’яті Анатолія Миновича Зарицького (стр.74-75)
Івахів О. Л. Форум інфекціоністів у Хмельницькому/ О. Л. Івахів (стр.76-79)
Цікаві статті :
Знайти схожі


3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Барна О. М.
Назва : Антиейджинг - відкладене старіння
Місце публікування : Мистецтво лікування. - 2021. - № 10. - С. 34-38 (Шифр МУ55/2021/10)
Предметні рубрики: Ресвератрол
Ресверазин
MeSH-головна: СТАРЕНИЕ -- AGING
ДОЛГОЛЕТИЕ -- LONGEVITY
ЖИЗНИ ОЖИДАЕМАЯ ПРОДОЛЖИТЕЛЬНОСТЬ -- LIFE EXPECTANCY
ВИНОГРАДНЫХ КОСТОЧЕК ЭКСТРАКТ -- GRAPE SEED EXTRACT
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Барна О. М.
Назва : Антиейджинг-профілактика старіння: чи можливо?
Місце публікування : Мистецтво лікування. - Київ, 2020. - N 3. - С. 86-88 (Шифр МУ55/2020/3)
Предметні рубрики: Ресвератрол
Ресверазин®
MeSH-головна: СТАРЕНИЕ -- AGING
АНТИОКСИДАНТЫ -- ANTIOXIDANTS
БИОПРЕПАРАТЫ -- BIOLOGICAL PRODUCTS
Знайти схожі

5.

Назва журналу :Артериальная гипертензия -2018р.,N 6
Цікаві статті :
Сіренко Ю. М. Зміни офісного артеріального тиску та прихильність до лікування в пацієнтів з артеріальною гіпертензією в дослідженні ТРИМАРАН (ефективність генеричного препарату Комбісарт Н та Комбісарт (фіксована комбінація валсартану й амлодипіну))/ Ю. М. Сіренко [та ін.] (стр.9-26)
Боєв С. С. Хронотерапія артеріальної гіпертонії: сучасний стан питання/ С. С. Боєв [та ін.] (стр.27-33)
Єгудіна Є. Д. Легенева гіпертензія, асоційована із системними захворюваннями сполучної тканини: огляд літератури з акцентом на діагностичні аспекти/ Є. Д. Єгудіна [та ін.] (стр.34-46)
Радченко Г. Д. Нові можливості лікування легеневої артеріальної та хронічної тромбоемболічної легеневої гіпертензії в Україні/ Г. Д. Радченко (стр.47-60)
Сіренко Ю. М. Нові рекомендації, оприлюднені на щорічному конгресі Американської асоціації серця в Чикаго (листопад 2018 року). Рекомендації щодо фізичної активності для американців/ підгот. Ю. М. Сіренко (стр.61-64)
Класифікація, стандарти діагностики й лікування легеневої гіпертензії (у дорослих) Асоціації кардіологів України (затверджено на Конгресі кардіологів України 28 вересня 2018 року) (стр.65-74)
"Оцінка функції та структури артерій - клінічні аспекти" (стр.75-87)
Tasic N. Поточне місце ниркової денервації при лікуванні гіпертензії/ N. Tasic [et al.] (стр.75-76)
Сіренко Ю. М. Старіння судин та старіння мозку: вплив серцево-судинної терапії на ризик деменції (лекція)/ Ю. М. Сіренко (стр.76-87)
Торбас О. Нове у кардіології/ підгот. О. Торбас, Г. Д. Радченко (стр.88-94)
Рівень омега-3 жирних кислот у пацієнтів із гіпертригліцеридемією, які приймають статини (стр.88)
Дослідження продемонструвало ефективність комбінованого препарату не статинового ряду у зниженні рівнів ЛПНЩ (стр.88-89)
Взаємозв’язок споживання молочних продуктів та добового профілю артеріального тиску в дорослих з артеріальною гіпертензією (стр.89)
Більший ризик серцево-судинних захворювань спостерігається у тих, хто в молодому віці мав артеріальну гіпертензію, порівняно з тими, хто підтримував нормальний рівень артеріального тиску (стр.90)
Вплив потенційно модифікованих факторів ризику в нових визначених категоріях артеріального тиску (стр.90-91)
Частота прийому та взаємозв’язок застосування нестероїдних протизапальних препаратів серед пацієнтів із м’язово-скелетними захворюваннями та артеріальною гіпертензією, серцевою недостатністю або хронічним захворюванням нирок (стр.91)
Динаміка силуету тіла протягом усього життя і судинне старіння (стр.91-92)
Вплив зниження рівня артеріального тиску та вмісту ліпідів у пацієнтів з артеріальною гіпертензією на смертність у віддаленому періоді в дослідженні ASCOT (стр.92)
Рандомізоване перехресне дослідження впливу ранкового або вечірнього прийому антигіпертензивних препаратів на середньодобовий рівень артеріального тиску (стр.93)
Вплив поганого здоров’я ротової порожнини на контроль артеріального тиску у дорослих з артеріальною гіпертензією в США (стр.93)
Поліморфізм гена HFE H63D і ризики системної гіпертензії, ремоделювання міокарда та несприятливих серцево-судинних подій (стр.93-94)
Інгібітор натрієво-глюкозного контранспортера-2 може зменшити масу лівого шлуночка в пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями й діабетом (стр.94)
Цікаві статті :
Знайти схожі


6.

Назва журналу :Артериальная гипертензия -2018р.,N 4
Цікаві статті :
Олександр Миколайович Пархоменко (до 60-ї річниці від дня народження) (стр.7)
Хафизова Л. Ш. Эффективная длительная многокомпонентная антигипертензивная терапия в достижении целевого АД у больных резистентной артериальной гипертензией/ Л. Ш. Хафизова, Г. А. Хамидуллаева (стр.9-15)
Скибчик В. А. Синдром старечої астенії (frailty) - сучасна проблема геронтологічної медицини/ В. А. Скибчик, С. Д. Бабляк (стр.16-22)
Резолюція Консультативної експертної ради щодо вдосконалення підходів др веденням пацієнтів із легеневою гіпертензією в Україні (стр.25-31)
Класифікація та стандарти надання медичної допомоги хворим на артеріальну гіпертензію Асоціації кардіологів України (стр.32-53)
Матеріали Міжнародного симпозіуму, організованого ГО "Всеукраїнська антигіпертензивна асоціація" та Міжнародним товариством здоров’я та старіння судин "Оцінка функції та структури артерій - клінічні аспекти" (стр.54-61)
Торбас О. О. Оцінка жорсткості артерій: огляд методів і приладів/ О. О. Торбас (стр.54-59)
Рудык Ю. С. Новые цели в лечении артериальной гипертензии: реалии в Восточной Европе/ Ю. С. Рудык (стр.60-61)
Інтенсивне зниження рівня АТ допомагає зменшити ризик порушення когнітивної функції (стр.62-63)
Антигіпертензивна терапія знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера та деменції (стр.63-64)
Результати UK Biobank: взаємозв’язок споживання кави зі смертністю при різних типах генетично детермінованого метаболізму кофеїну (стр.64-65)
AHA рекомендує їсти рибу двічі на тиждень для здоров’я серця (стр.65-67)
Вживання алкоголю негативно впливає на рівень АТ та ліпідний профіль (стр.67-69)
Розувастатин, призначений самостійно та в комбінації з кандесартаном/гідрохлортіазидом, має значні переваги незалежно від модифікації способу життя. Результати аналізу дослідження HOPE-3 (стр.69)
Вплив фізичної активності у вільний час та забруднення повітря поблизу автошляхів на ризик першого та повторного інфаркту міокарда (стр.69-70)
Рандомізоване дослідження епінефрину при зупинці серця в позагоспітальних умовах (стр.70)
Цікаві статті :
Знайти схожі


7.

Назва журналу :Архів клінічної медицини -2010р.,N 1
Цікаві статті :
Бойчук О. Г. Проблема безплідності в Україні: роль допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ) та перебіг вагітності у жінок з тривало лікованим непліддям/ О. Г. Бойчук, О. М. Макарчук (стр.4-8)
Ланьков О. М. Стан проблеми клімактерію: деякі патогенетичні аспекти концепції репродуктивного старіння/ О. М. Ланьков (стр.9-13)
Юнгер В. І. Фонові процеси шийки матки: деякі патогенетичні аспекти проблеми та сучасні методи лікування/ В. І. Юнгер, О. М. Макарчук (стр.14-18)
Аль-Таріфі Фаді Махмуд. Використання фібринового гелю з фізіологічним вмістом тромбоцитів при оперативних втручаннях на комірковому відростку/ Фаді Махмуд Аль-Таріфі [и др.] (стр.19-21)
Боцюрко В. І. Ендогенна інтоксикація та оксидативний стрес у хворих на цукровий діабет 2 типу, ускладнений лоліневропагією/ В. І. Боцюрко [и др.] (стр.22-25)
Волосянко А. Б. Серцеві прояви синдрому недиференційованої дисплазії сполучної тканини у дітей/ А. Б. Волосянко [и др.] (стр.25-29)
Волошинович В. М. Встановлення віку за рентгенденситометричними параметрами кісток стопи людини/ В. М. Волошинович, З. Я. Витвицький, Я. С. Дзюбинський (стр.29-31)
Глушко Л. В. Порівняльна ефективність комплексного лікування артеріальної гіпертензії у жителів сільській місцевості/ Л. В. Глушко, Х. С. Симчич (стр.32-34)
Згржебловська Л. В. Зміни в показниках імунної відповіді при розвитку синдрому поліорганної недостатності у постраждалих із тяжкою політравмою/ Л. В. Згржебловська (стр.35-36)
Кулаєць В. М. Вплив нейрогормону мелатоніну на стан психоневрологічного статусу у хворих із різними клінічними варіантами функціональної диспепсії/ В. М. Кулаєць (стр.37-40)
Кулаєць Н. М. Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування карведілолу, соталоду та метопрололу у лікуванні хворих, що перенесли інфаркт міокарда, ускладнений шлуночковою екстрасистолією/ Н. М. Кулаєць (стр.40-43)
Кулинич-Міськів М. О. Оцінка впливу тіотропіуму броміду на поверхнево-активну фракцію системи сурфактанта легень, рівні фактору некрозу пухлин-α, інтерферону-γ, інтерлейкіну-4, інтерлейкіну-6 бронхоальвеолярного вмісту у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень ІІ стадії/ М. О. Кулинич-Міськів, М. М. Островський (стр.44-46)
Купновицька І. Г. Структурно-функціональні зміни щитоподібної залози у хворих із порушенням ритму серця під впливом аміодарону за умов природної йодної недостатності/ І. Г. Купновицька, О. І. Саврин (стр.47-50)
Макойда І. Я. Динаміка кінетичних та запальних змін жовчного міхура у хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки в поєднанні з хронічним безкам’яним холециститом під впливом ліпіну/ І. Я. Макойда (стр.50-52)
Матейко Г. Б. Цигокіновий статус вагітних в герпетичною і цигомегаловірусною інфекціями на тлі комплексного лікування/ Г. Б. Матейко (стр.53-55)
Михайлик-Пішак Л. В. Ендотеліальна дисфункція у вагітних із гіпертонічною хворобою/ Л. В. Михайлик-Пішак (стр.56-57)
Михайлюк І. О. Клітини ITO: роль у фіброгенезі печінки при хронічних гепатитах/ І. О. Михайлюк, З. Я. Гурик (стр.58-61)
Палійчук І. В. Вивчення ролі імуноглобулінів сироватки крові у розвитку схильності до виникнення протезних стоматитів у осіб перед протезуванням знімними конструкціями зубних протезів/ І. В. Палійчук (стр.61-64)
Пустовойт М. М. Особливості афективно-мотиваційної сфери у жінок з інволюційним психозом за даними психометричного дослідження/ М. М. Пустовойт (стр.65-69)
Стасюк Н. О. Показники ряду лейкоцитарних індексів у хворих на генералізований пародонтит на тлі ішемічної хвороби серця/ Н. О. Стасюк (стр.69-72)
Ходан В. В. Аналіз перинатальних чинників ризику та клініко-патоморфологічні зміни у немовлят з респіраторними розладами/ В. В. Ходан [и др.] (стр.72-75)
Остафійчук С. А. Гіпертензія і вагітність/ С. А. Остафійчук, Т. М. Дрінь (стр.76-78)
Волосянко А. Б. Специфіка впровадження основних засад Болонського процесу у викладанні неонатології/ А. Б. Волосянко, З. Р. Кочерга, О. Б. Синоверська (стр.79-81)
Нейко Є. М. Організація самостійної роботи студентів при вивченні клінічної імунології та алергології/ Є. М. Нейко, Н. Р. Матковська, В. Я. Камінський (стр.81-83)
Романюк А. Л. Оцінювання знань студентів з дисципліни «Медична хімія»/ А. Л. Романюк, М. В. Мельник, І. Д. Сиротинська (стр.84-85)
Соломчак Д. Б. Методика переходу до викладання урології за Болонським процесом/ Д. Б. Соломчак, М. В. Зеляк, Є. А. Литвинець (стр.86-87)
Андрух В. С. Синдром Прадер-Лабгарт-Віллі/ В. С. Андрух (стр.88-89)
Багрій М. М. Муковісцидоз із легеневими симптомами/ М. М. Багрій [и др.] (стр.89-83)
Пастух О. В. Динаміка показників захворюваності та медичної допомоги дітям з алергічними захворюваннями у Івано-Франківській області за п’ятирічний період (2005-2009рр.)/ О. В. Пастух, Л. В. Лопуляк, І. Б. Парандій (стр.94-98)
Середюк Н. М. Кардіальна "маска" із псевдокоронарною недостатністю при синдромі Гзелля-Ердгейма/ Н. М. Середюк [и др.] (стр.98-101)
Андрух В. С. Своєчасна допомога врятує немовля/ В. С. Андрух (стр.102-103)
Геник С. М. Пророк у своїй Вітчизні/ С. М. Геник (стр.104-107)
Цікаві статті :
Знайти схожі


8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Федірко П. А., Міщанчук Н. С., Холоденко Т. Ю.
Назва : Атеросклеротичні зміни аорти і судин сітківки ока, слухові та вестибулярні порушення як синдром передчасного старіння у ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС (клініко-епідеміологічне дослідження)
Місце публікування : Журнал вушних, носових і горлових хвороб: Наук. - практ. журн./ Гл. ред. Д.І. Заболотний . - Київ, 2004. - № 4. - С. 44-49 (Шифр ЖУ4/2004/4)
Предметні рубрики: Сосудистой оболочки глаза болезни
Старение
Слуха расстройства
Чернобыль
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Леонт’єва З. Р., Дутка Р. Я.
Назва : Біологічний вік та темпи старіння студентів
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 3. - С. 107-109 (Шифр БУ5/2016/20/3)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: СТАРЕНИЕ -- AGING
СТУДЕНТЫ -- STUDENTS
Анотація: Вивчалися біологічний вік, темпи старіння і стан здоров’я студентів Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького за допомогою методу В.П. Войтенка. Розбіжності між календарним і біологічним віком дали змогу оцінити інтенсивність старіння і функціональні можливості досліджуваних осіб. У результаті обчислень з’ясовано, що в переважної більшості обстежуваних, які ігнорували здоровий спосіб життя і мали низький рівень рухової активності, показник фактичного біологічного віку перевищував значення належного біологічного віку, для них були характерні прискорені темпи старіння і поганий стан здоров’я. Розроблені відповідні рекомендації щодо скорочення невідповідності між належним, фактичним та календарним біологічним віком у студентів, які включали в себе відмову від шкідливих звичок, підвищення рухової активності, заняття оздоровчим бігом та плаванням.
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Назва : БІОЛОГІЯ СТАРІННЯ
Місце публікування : Журнал неврології ім. Б.М. Маньковського. - 2021. - N 3. - С. 11-36 (Шифр ЖУ17/2021/3)
MeSH-головна: БИОЛОГИЧЕСКИЕ ФЕНОМЕНЫ -- BIOLOGICAL PHENOMENA
СТАРЕНИЕ -- AGING
Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)