Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Книги (1)Краєзнавство (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=стрептоміцин<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Показані документи з 1 по 2
1.
Шифр: ФУ18/2018/3
   Журнал

Фармакологія та лікарська токсикологія. - Виходит раз на два місяця
2018р. N 3
Зміст:
Била, Ю. В. Особенности нарушения экспрессии матричной РНК Hif-1 альфа и Hif-3 альфа в условиях острого нарушения мозгового кровообращения и на фоне применения модуляторов HSP 70 / Ю. В. Била, И. Ф. Беленичев, А. М. Камышный. - С.3-9. - Библиогр. в конце ст.
Кабачна, І. В. Дослідження аналептичної активності похідних сірко- та азотвмісних гетероциклів на моделі пропофолового наркозу / І. В. Кабачна, С. М. Дроговоз, В. І. Кабачний. - С.10-15. - Бібліогр. в кінці ст.
Виявлення протигрипозної активності бензімідазолів. - С.16-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Фармакологічні властивості нової комбінованої мазі з етонієм. - С.24-30. - Бібліогр. в кінці ст.
Подольський, І. М. Дослідження норадренергічних механізмів аналгетичної дії атристаміну / І. М. Подольський, С. Ю. Штриголь. - С.31-36. - Бібліогр. в кінці ст.
Суворова, З. С. Антифунгальна дія сполуки КВМ-194 на моделі інфікування зразків нігтьових пластинок Aspergillus niger / З. С. Суворова, Н. О. Вринчану. - С.37-42. - Бібліогр. в кінці ст.
Товчига, О. В. Вплив препаратів яглиці звичайної (Aegopodium podagraria L.) на ефективність і безпечність алопуринолу в експерименті / О. В. Товчига, Ю. Б. Лар’яновська, С. Ю. Штриголь. - С.43-54. - Бібліогр. в кінці ст.
Психотропні та метаболічні ефекти препаратів яглиці звичайної (Aegopodium podagraria L.) і метформіну в мишей з алоксановим діабетом. - С.55-66. - Бібліогр. в кінці ст.
Дослідження ефективності таблеток "Комбідерм" за умов експериментальної гострої виразки шлунка. - С.67-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Пахольчук, О. П. Короткострокові результати фармакотерапії в дітей з симптомами харчової гіперчутливості на шкірі / О. П. Пахольчук. - С.73-78. - Бібліогр. в кінці ст.
Шаяхметова, Г. М. Порівняльна оцінка впливу протитуберкульозних лікарських засобів на експресію CYP2E1 і стан сперматогенного епітелію за умов введення щурам-самцям у двох комбінаціях, що містять етамбутол або стрептоміцин / Г. М. Шаяхметова. - С.79-85. - Бібліогр. в кінці ст.
Отримання густих екстрактів з незрілих плодів горіха волоського та дослідження кількісного вмісту юглону в їхньому складі. - С.86-93. - Бібліогр. в кінці ст.
Шаповалова, Н. В. Перспективи використання засобів рослинного походження для профілактики та лікування ожиріння / Н. В. Шаповалова, М. І. Тарнавська, К. І. Сметаніна. - С.94-101. - Бібліогр. в кінці ст.
Олександр Олександрович Цуркан (до 80-річчя від дня народження). - С.102
Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1

Знайти схожі
Перейти до описів статей

2.


    Шаяхметова, Г. М.
    Порівняльна оцінка впливу протитуберкульозних лікарських засобів на експресію CYP2E1 і стан сперматогенного епітелію за умов введення щурам-самцям у двох комбінаціях, що містять етамбутол або стрептоміцин [Текст] / Г. М. Шаяхметова // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2018. - № 3. - С. 79-85. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ПРОТИВОТУБЕРКУЛЕЗНЫЕ СРЕДСТВА -- ANTITUBERCULAR AGENTS (вредные воздействия)
ЭТАМБУТОЛ -- ETHAMBUTOL
СТРЕПТОМИЦИН -- STREPTOMYCIN
ЭПИТЕЛИЙ -- EPITHELIUM (действие лекарственных препаратов)
Анотація: Мета дослідження – порівняльна оцінка стану сперматогенного епітелію щурів і тестикулярної експресії гена CYP2E1 за сумісного введення протитуберкульозних засобів у двох комбінаціях, що містять ізоніазид, піразинамід, рифампіцин, а також етамбутол або стрептоміцин (комбінація 1 і 2 відповідно). Було виявлено, що стрептоміцин за окремого введення, на відміну від етамбутолу, не впливав на експресію мРНК CYP2Е1 в сім’яниках щурів. Заміна етамбутолу на стрептоміцин у комбінації протитуберкульозних засобів не запобігала повністю підвищенню тестикулярної експресії гена CYP2Е1, ймовірно, унаслідок наявності ізоніазиду. У той самий час заміна етамбутолу на стрептоміцин сприяла поліпшенню морфофункціонального стану сім’яників. Зокрема, результати мікроскопічного дослідження епідидимальної суспензії свідчать про зниження продукції сперматозоїдів сім’яниками на 68 % за введення комбінації 1 порівняно з тваринами контрольної групи і відсутність негативних змін за введення комбінації 2. Ми припускаємо, що CYP2E1 може брати участь у неспецифічних патогенетичних механізмах розвитку чоловічого безпліддя внаслідок порушення сперматогенезу в результаті підвищеного утворення активних форм кисню. Виявлено наявність сильної негативної кореляції між кількістю сперматозоїдів і рівнем експресії гена CYP2E1 у сім’яниках щурів, які отримували комбінацію 1 (r = -0,87; Р = 0,001). У гонадах тварин даної групи також зафіксовані різні морфологічні зміни сперматогенного епітелію: деструктивно змінені сім’яні канальці, наявність гігантських багатоядерних клітин у зоні сперматоцитів першого порядку, некротизований сперматогенний епітелій. У сім’яниках щурів, яким вводили комбінацію 2, в основному, не відзначалося морфологічних аномалій. Таким чином, за сумісного введення етамбутолу, ізоніазиду, піразинаміду та рифампіцину заміна етамбутолу на стрептоміцин сприяла зменшенню побічної дії протитуберкульозних препаратів на сім’яники.
Вільних прим. немає

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)