Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (22)
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>S=Больного правозащита<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 57
Показані документи з 1 по 20
 1-20    21-40   41-57 
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Назва : Про забезпечення організації направлення громадян України для лікування за кордон. Витяг : постанова Кабінету Міністрів України № 1079 від 27.12.2017 р.
Місце публікування : Збірник нормативно-директивних документів з охорони здоров’я. - Київ, 2022. - N 6. - С. 4-7 (Шифр ЗУ18/2022/6)
MeSH-головна: БОЛЬНОГО ПРАВОЗАЩИТА -- PATIENT ADVOCACY
МЕДИЦИНСКОЙ ПОМОЩИ ОКАЗАНИЕ -- DELIVERY OF HEALTH CARE
МЕЖДУНАРОДНОЕ СОТРУДНИЧЕСТВО -- INTERNATIONAL COOPERATION
МЕДИЦИНСКОЕ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВО -- LEGISLATION, MEDICAL
УКРАИНА -- UKRAINE
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Назва : Про затвердження Критеріїв направлення громадян України для лікування за кордон на період дії воєнного стану та Переліку закладів охорони здоров’я, які здійснюють координацію направлення громадян України для лікування за кордон на період дії воєнного стану : наказ Міністерства охорони здоров’я України № 574 від 05.04.2022 р.
Місце публікування : Збірник нормативно-директивних документів з охорони здоров’я. - Київ, 2022. - N 6. - С. 82-84 (Шифр ЗУ18/2022/6)
MeSH-головна: МЕДИЦИНСКОЙ ПОМОЩИ ОКАЗАНИЕ -- DELIVERY OF HEALTH CARE
БОЛЬНОГО ПРАВОЗАЩИТА -- PATIENT ADVOCACY
МЕЖДУНАРОДНОЕ СОТРУДНИЧЕСТВО -- INTERNATIONAL COOPERATION
ВОЙНА -- WAR
МЕДИЦИНСКОЕ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВО -- LEGISLATION, MEDICAL
УКРАИНА -- UKRAINE
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Алексєєв О. Г.
Назва : Цивільна відповідальність у фармацевтичній сфері
Місце публікування : Актуал. питання фармац. і мед. науки та практики. - Запоріжжя, 2021. - Том 14, N 2. - С. 251-258 (Шифр АУ40/2021/14/2)
MeSH-головна: ОТВЕТСТВЕННОСТЬ ЮРИДИЧЕСКАЯ -- LIABILITY, LEGAL
БОЛЬНОГО ПРАВОЗАЩИТА -- PATIENT ADVOCACY
ГРАЖДАНСКИЕ ПРАВА -- CIVIL RIGHTS
Анотація: Мета роботи – характеристика цивільно-правової відповідальності як складової юридичної відповідальності у фармацевтичній сфері. Матеріали та методи. Під час дослідження використали методи аналізу, синтезу, порівняльно-правовий. Матеріал дослідження – національне цивільне законодавство, а також загальнотеоретичні підходи та позиції науковців щодо питань цивільно-правової відповідальності у фармацевтичному секторі галузі охорони здоров’я. Результати. Сфера обігу лікарських засобів – багатогранний складний комплекс правовідносин, що регулюються нормами різних галузей права. Але їхня спільна ознака – спрямованість на забезпечення населення доступними, безпечними та якісними лікарськими засобами. Встановлюючи на законодавчому рівні права громадян, законодавець обов’язково передбачає механізми захисту від порушення цих прав. Один із найбільш дієвих засобів – юридична відповідальність. Оскільки названі права громадян належать до цивільних, актуальним є дослідження сутності та змісту цивільно-правової відповідальності у фармацевтичному секторі сфери охорони здоров’я. За таким критерієм, як джерело виникнення цивільних прав та обов’язків, розрізняють договірну та недоговірну відповідальність. Договірна відповідальність – наслідок невиконання або неналежного виконання своїх обов’язків однією зі сторін договору. Pacta sunt servanda – принцип міжнародного права, згідно з ним договори є обов’язковими та мають виконуватися добросовісно. На відміну від договірної, відповідальність деліктна настає у випадках, коли порушник не перебуває в договірних відносинах із потерпілою стороною. Висновки. Цивільно-правова відповідальність – один із дієвих заходів забезпечення конституційного права громадян на доступні, безпечні та якісні лікарські засоби. Встановлення правового статусу фармацевтичного працівника як однієї з центральних фігур у сфері охорони необхідне для правильного визначення виду цивільно-правової відповідальності.
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Терзі О. О., Ляхова Н. О., Плужнікова Т. В.
Назва : Правові та етичні засади громадського здоров’я
Паралельн. назви :Legal and ethical frameworks of public health
Місце публікування : Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров’я України. - Тернопіль, 2019. - N 3. - С. 84-90 (Шифр ВУ14/2019/3)
MeSH-головна: ОБЩЕСТВЕННОЕ ЗДОРОВЬЕ, НАБЛЮДЕНИЕ И КОНТРОЛЬ -- PUBLIC HEALTH SURVEILLANCE
ЗДРАВООХРАНЕНИЕ -- PUBLIC HEALTH
БОЛЬНОГО ПРАВОЗАЩИТА -- PATIENT ADVOCACY
МЕДИЦИНСКАЯ ПРАКТИКА, ЗАЩИТА ПРАВ -- DEFENSIVE MEDICINE
Анотація: Мета: проаналізувати правові та етичні засади громадського здоров’я. Матеріали і методи. Методи дослідження обрані з урахуванням поставленої мети дослідження. Для встановлення об’єктивності та обґрунтованості наукових положень, висновків, під час проведеного дослідження застосовували комплекс загальнонаукових та спеціальних наукових методів, зокрема таких, як: формально-юридичний метод використовували для проведення аналізу правових та етичних засад громадського здоров’я; за допомогою порівняльно-правового методу з’ясовано підходи національного законодавства та міжнародних стандартів до етичного компонента громадського здоров’я, зокрема етична складова у правовому регулюванні діяльності лікарів, фармацевтичних фахівців, захисті пацієнтів, проведенні медичних досліджень та клінічних випробувань; метод прогнозування і моделювання використовували для розроблення практичних рекомендацій щодо значення аналізу правових та етичних засад громадського здоров’я у процесі реформування системи охорони здоров’я України та імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом; метод системного аналізу дозволив дослідити правові та етичні засади громадського здоров’я як компонент системи охорони здоров’я України; історико-правовий метод дозволив виявити особливості еволюції правових та етичних засад громадського здоров’я. Результати. Ефективність правового регулювання громадського здоров’я безпосередньо залежить від відповідності даних норм права засадам моралі та етики. Правовим та етичним зобов’язанням лікаря є абсолютна повага до життя людини, зберігання і відновлення фізичного і психічного здоров’я людей. Етичні та правові норми у сфері громадського здоров’я відображені і в рекомендаційних документах, присвячених захисту прав пацієнтів. Висновки. Положення національного законодавства та міжнародних стандартів у сфері громадського здоров’я поєднують правові та етичні засади при регулюванні діяльності лікарів, фармацевтичних фахівців, захисті пацієнтів, проведенні медичних досліджень та клінічних випробувань. Ефективність та найвищий рівень необхідного забезпечення громадського здоров’я нерозривно пов’язані у реформуванні системи охорони здоров’я України відповідно до міжнародних стандартів, які поєднують етичну складову
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Aleksіeіev O. H., Anishchenko M. A.
Назва : Legal professional restrictions of medical professionals under the legislation of Ukraine: problems and prospects
Місце публікування : Патологія. - Запоріжжя, 2019. - Том 16, N 2. - С. 288-292 (Шифр ПУ40/2019/16/2)
MeSH-головна: БОЛЬНОГО ПРАВОЗАЩИТА -- PATIENT ADVOCACY
ВРАЧ-БОЛЬНОЙ ОТНОШЕНИЯ -- PHYSICIAN-PATIENT RELATIONS
МЕДИЦИНСКАЯ ПРАКТИКА, ЗАЩИТА ПРАВ -- DEFENSIVE MEDICINE
МЕДИЦИНСКОЕ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВО -- LEGISLATION, MEDICAL
Анотація: Мета роботи – виконати системний аналіз із позицій медичного права комплексу законодавчих обмежень у професійній діяльності медичних працівників, дати визначення поняттю «правові професійні обмеження медичних працівників», виявити проблеми правового регулювання названих правовідносин та окреслити шляхи їх вирішення. Матеріали та методи. Матеріал дослідження – сучасна нормативно-правова база. Використали методи інформаційного пошуку, аналізу, систематизації та узагальнення. Результати. Відповідно до нововведень статті 781 Основ від 1 серпня 2012 року на медичних і фармацевтичних працівників стали поширюватися визначені законом обмеження при здійсненні ними професійної діяльності. Одночасно з доповненням Основ законодавства України про охорону здоров’я в статті 781 Закону України відповідних змін зазнав і Кодекс України про адміністративні правопорушення. Введення обмежень цілком закономірне. Набравши чинності, такі положення повинні підвищити соціальну відповідальність усіх учасників правовідносин, а їхньою основною метою є встановлення перешкод можливим зловживанням, створення умов для незалежності професійної діяльності, гарантованості прав пацієнта на кваліфіковану медичну допомогу. Висновки. Правові професійні обмеження медичних працівників є лімітуванням професійних прав, обов’язків медичних працівників, що встановлені законодавством для забезпечення публічних інтересів, запобігання правопорушенням, захисту прав і законних інтересів пацієнтів і самих медичних працівників.
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Матвеева И.
Назва : Как управлять айсбергами, если взрослые как дети
Місце публікування : СтоматологИНФО. - 2018. - N 4/5. - С. 22-24 (Шифр СУ36/2018/4/5)
MeSH-головна: ЗДРАВООХРАНЕНИЯ СЛУЖБ МАРКЕТИНГ -- MARKETING OF HEALTH SERVICES
СТОМАТОЛОГИЯ ЛЕЧЕБНО-ВОССТАНОВИТЕЛЬНАЯ -- DENTISTRY, OPERATIVE
ЗДРАВООХРАНЕНИЯ КАДРЫ, ЭКСПЕРТНАЯ ОЦЕНКА ДЕЯТЕЛЬНОСТИ -- PEER REVIEW, HEALTH CARE
БОЛЬНОГО ПРАВОЗАЩИТА -- PATIENT ADVOCACY
КОНФЛИКТ (ПСИХОЛОГИЯ) -- CONFLICT (PSYCHOLOGY)
БОЛЬНОГО ПОВЕДЕНИЕ -- SICK ROLE
Анотація: Конфликты — естественная часть человеческого общения. Однако для организаций, работающих непосредственно с конечными потребителями их услуг, конфликты являются существенным риском для сохранения лояльности клиентов
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Назва : Права, обов’язки та безпека пацієнтів
Місце публікування : Управління закладом охорони здоров’я. - К., 2017. - N 2. - С. 60-68 (Шифр УУ44/2017/2)
MeSH-головна: БОЛЬНОГО БЕЗОПАСНОСТЬ -- PATIENT SAFETY
БОЛЬНОГО ПРАВОЗАЩИТА -- PATIENT ADVOCACY
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ільченко С.
Назва : Розгляд скарг у закладі охорони здоров’я: правові основи
Місце публікування : Управління закладом охорони здоров’я. - К., 2017. - N 10. - С. 44-49 (Шифр УУ44/2017/10)
MeSH-головна: БОЛЬНОГО ПРАВОЗАЩИТА -- PATIENT ADVOCACY
МЕДИЦИНСКОЕ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВО -- LEGISLATION, MEDICAL
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Кубанський С.
Назва : Яку інформацію про пацієнта ви маєте право розголошувати
Місце публікування : Управління закладом охорони здоров’я. - К., 2017. - N 10. - С. 50-56 (Шифр УУ44/2017/10)
MeSH-головна: МЕДИЦИНСКОЕ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВО -- LEGISLATION, MEDICAL
БОЛЬНОГО ПРАВОЗАЩИТА -- PATIENT ADVOCACY
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Taras M. V.
Назва : The Right to Unrestricted Access to Voluntary and Confidential or Anonymous HIV Testing: International Law Aspects
Паралельн. назви :Право на необмежений доступ до добровільного і конфіденційного або анонімного тестування на ВІЛ: міжнародно-правові аспекти
Місце публікування : Медичне право. - 2016. - № 1. - С. 72-80 (Шифр МУ77/2016/1)
Примітки : Бібліогр.: в кінці ст.
MeSH-головна: БОЛЬНОГО ПРАВОЗАЩИТА -- PATIENT ADVOCACY
ВИЧ ИНФЕКЦИИ -- HIV INFECTIONS
Анотація: The article offers a general analysis of the protection of the right to unrestricted access to voluntary, confidential or anonymous HIV testing by international law. It is noted that unrestricted access to HIV testing is an element of the right of everyone to the enjoyment of the highest attainable standard of physical and mental health. The article describes the formal requirements for the protection of the right to unrestricted access to voluntary, confidential or anonymous HIV testing. It highlights that HIV testing should be accompanied by quality pre-test and post-test counselling and related services. It is noted that arbitrary, mandatory or compulsory HIV testing is prohibited. Nevertheless, arbitrary, mandatory or compulsory HIV testing continues to occur in many countries and that is why there is a need for further improvement of national legislations in this area
Знайти схожі

11.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Степанов І. О.
Назва : Теорія та практика правової роботи. Актуальні проблеми її організації в закладах та органах охорони здоров’я
Паралельн. назви :Theory and Practice of Legal Work. Actual Problems of Its Organization in Health Care Institutions
Місце публікування : Медичне право. - 2016. - № 1. - С. 63-71 (Шифр МУ77/2016/1)
Примітки : Бібліогр.: в кінці ст.
MeSH-головна: ЗДРАВООХРАНЕНИЯ УЧРЕЖДЕНИЯ -- HEALTH FACILITIES
ПРАВА ЧЕЛОВЕКА -- HUMAN RIGHTS
БОЛЬНОГО ПРАВОЗАЩИТА -- PATIENT ADVOCACY
ПРАВИТЕЛЬСТВЕННОЕ РЕГУЛИРОВАНИЕ -- GOVERNMENT REGULATION
Анотація: Висвітлено зміст правової роботи закладів та органів охорони здоров’я, актуальні проблеми та особливості її організації. Обґрунтовано необхідність включення посад юрисконсультів до штатних нормативів закладів охорони здоров’я, окреслено напрями удосконалення правової роботи
Знайти схожі

12.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Назва : Кожен учасник медичних правовідносин має право на отримання юридичної допомоги
Місце публікування : Therapia. Український медичний вісник. - К., 2016. - № 5. - С. 3-5 (Шифр ТУ6/2016/5)
MeSH-головна: ЗДРАВООХРАНЕНИЯ ИННОВАЦИИ И УСОВЕРШЕНСТВОВАНИЕ -- HEALTH CARE REFORM
МЕДИЦИНСКОЕ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВО -- LEGISLATION, MEDICAL
БОЛЬНОГО ПРАВОЗАЩИТА -- PATIENT ADVOCACY
КАЧЕСТВА КОНТРОЛЬ -- QUALITY CONTROL
ЛЕКАРСТВА, ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВО -- LEGISLATION, DRUG
УКРАИНА -- UKRAINE
ИНТЕРВЬЮ -- INTERVIEW
Знайти схожі

13.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Яценко П. І.
Назва : Мораль, лікарська етика і медичне право
Місце публікування : Укр. стом. альм. - Полтава, 2016. - № 2. - С. 82-85 (Шифр УУ33/2016/2)
MeSH-головна: ЭТИКА МЕДИЦИНСКАЯ -- ETHICS, MEDICAL
БОЛЬНОГО ПРАВОЗАЩИТА -- PATIENT ADVOCACY
МЕДИЦИНСКАЯ ПРАКТИКА, ЗАЩИТА ПРАВ -- DEFENSIVE MEDICINE
МЕДИЦИНСКОЕ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВО -- LEGISLATION, MEDICAL
МОРАЛЬ -- MORALS
МОРАЛЬНЫЕ ОБЯЗАТЕЛЬСТВА -- MORAL OBLIGATIONS
Знайти схожі

14.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Назва : Медичне право в документах: національні акти
Паралельн. назви :Medical law in documents: national acts
Місце публікування : Медичне право. - 2016. - № 2. - С. 136 (Шифр МУ77/2016/2)
MeSH-головна: БОЛЬНОГО ПРАВОЗАЩИТА -- PATIENT ADVOCACY
ПРАВИТЕЛЬСТВЕННОЕ РЕГУЛИРОВАНИЕ -- GOVERNMENT REGULATION
МЕДИЦИНСКАЯ ДОКУМЕНТАЦИЯ, КОНТРОЛЬ ЗА ВЕДЕНИЕМ -- FORMS AND RECORDS CONTROL
Знайти схожі

15.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Хижняк В. С., Отставнова Е. А.
Назва : Международно-правовая политика в области защиты прав лиц с психическими расстройствами и российское законодательство
Місце публікування : Журнал неврологии и психиатрии им. С.С. Корсакова. - 2015. - Т. 115, № 5. - С. 86-90 (Шифр ЖР15/2015/115/5)
MeSH-головна: ПСИХИЧЕСКИЕ РАССТРОЙСТВА -- MENTAL DISORDERS
ПСИХИЧЕСКИ БОЛЬНЫХ ЮРИДИЧЕСКАЯ ЗАЩИТА -- INSANITY DEFENSE
ПСИХИЧЕСКИ БОЛЬНЫХ ГОСПИТАЛИЗАЦИЯ ПРИНУДИТЕЛЬНАЯ -- COMMITMENT OF MENTALLY ILL
БОЛЬНОГО ПРАВОЗАЩИТА -- PATIENT ADVOCACY
ПСИХИЧЕСКИ БОЛЬНЫЕ ЛИЦА -- MENTALLY ILL PERSONS
Знайти схожі

16.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Репьев А. П., Иванова Г. Е., Стаховская Л. В.
Назва : Непрерывная этапная медицинская реабилитация при острых нарушениях мозгового кровообращения и черепно-мозговой травме: правовые основы
Паралельн. назви :Continuous-stage medical rehabilitation of acute violation of cerebral circulation and craniocerebral trauma: the legal framework
Місце публікування : Concilium medicum. - 2015. - Т. 17, № 9. - С. 66-69 (Шифр 81724/2015/17/9)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: МОЗГОВОГО КРОВООБРАЩЕНИЯ РАССТРОЙСТВА -- CEREBROVASCULAR DISORDERS
ЧЕРЕПНО-МОЗГОВЫЕ ТРАВМЫ -- CRANIOCEREBRAL TRAUMA
БОЛЬНОГО ПРАВОЗАЩИТА -- PATIENT ADVOCACY
Знайти схожі

17.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Пасєчко Н. В., Юрчик О. В.
Назва : Правова діяльність лікаря на етапі надання первинної медико-санітарної допомоги
Місце публікування : Міжнародний ендокринологічний журнал. - 2014. - № 3. - С. 114-119 (Шифр МУ65/2014/3)
MeSH-головна: МЕДИЦИНСКОЙ ПОМОЩИ ОКАЗАНИЕ -- DELIVERY OF HEALTH CARE
ВРАЧИ СЕМЕЙНЫЕ -- PHYSICIANS, FAMILY
МЕДИЦИНСКАЯ ПРАКТИКА, ЗАЩИТА ПРАВ -- DEFENSIVE MEDICINE
БОЛЬНОГО ПРАВОЗАЩИТА -- PATIENT ADVOCACY
Знайти схожі

18.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Абашидзе А. Х., Маличенко В. С.
Назва : Международно-правовые основы защиты прав инвалидов
Місце публікування : Медико-социальная экспертиза и реабилитация: Науч.-практ. журн./ Из-во "Медицина". - М.: Медицина, 2014. - № 1. - С. 32-35. - ISSN 1560-9537 (Шифр МР17/2014/1). - ISSN 1560-9537
MeSH-головна: ИНВАЛИДЫ -- DISABLED PERSONS
БОЛЬНОГО ПРАВОЗАЩИТА -- PATIENT ADVOCACY
Знайти схожі

19.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Доскин В. А., Доринова Е. А., Соколова М. С.
Назва : Врачебные ошибки и конфликтные ситуации в клинической практике
Місце публікування : Клиническая медицина. - 2014. - Т. 92, № 4. - С. 57-63 (Шифр КР13/2014/92/4)
MeSH-головна: МЕДИЦИНСКИЕ ОШИБКИ -- MEDICAL ERRORS
БОЛЬНОГО ПРАВОЗАЩИТА -- PATIENT ADVOCACY
КОНФЛИКТ (ПСИХОЛОГИЯ) -- CONFLICT (PSYCHOLOGY)
ОБРАЗОВАНИЕ И ПРАКТИЧЕСКОЕ ОБУЧЕНИЕ МЕДРАБОТНИКОВ -- EDUCATION, PUBLIC HEALTH PROFESSIONAL
ПЕДИАТРИЯ -- PEDIATRICS
Знайти схожі

20.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Шишацька Н. Ф.
Назва : Розвиток орієнтації систем охорони здоров’я на пацієнтів
Місце публікування : Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров’я України. - 2014. - № 4. - С. 72-75 (Шифр ВУ14/2014/4)
MeSH-головна: БОЛЬНОГО ПРАВОЗАЩИТА -- PATIENT ADVOCACY
МЕДИЦИНСКИЙ ПЕРСОНАЛ-БОЛЬНОЙ ОТНОШЕНИЯ -- PROFESSIONAL-PATIENT RELATIONS
МЕДИЦИНСКАЯ ПОМОЩЬ, МЕРЫ ПО ОБЕСПЕЧЕНИЮ КАЧЕСТВА -- QUALITY ASSURANCE, HEALTH CARE
Знайти схожі

 1-20    21-40   41-57 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)