Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Книги (1)
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>S=Клетки стенка<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Показані документи з 1 по 2
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ливинская Е. П., Коваленко Н. К., Гармашева И. Л.
Назва : Дезинтеграция лактобацилл и энтерококков для получения фрагментов клеточных стенок
Місце публікування : Мікробіологічний журнал: Наук. журн./ НАН України, Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного, Національний аграрний ун-т, Нац.аграр.ун-т . - Київ, 2011. - № 3. - С. 26-32 (Шифр МУ14/2011/3)
Примітки : Библиогр.: с. 31-32
Предметні рубрики: Лактобациллы-- выдел-- метаб-- ультраструк
Клетки стенка
Энтерококки-- выдел-- класс-- метаб
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Voychuk S. I., Gromozova O. M.
Назва : The role of PPN1 and PPX1 polyphosphatases in the stress-induced changes of the polysaccharide composition of cell wall and extracellular matrix of Saccharomyces cerevisiae сells
Місце публікування : Мікробіологічний журнал. - К., 2020. - Том 82, N 2. - С. 3-13 (Шифр МУ14/2020/82/2)
MeSH-головна: ПОЛИСАХАРИДЫ -- POLYSACCHARIDES
SACCHAROMYCES CEREVISIAE -- SACCHAROMYCES CEREVISIAE
СТРЕСС ФИЗИОЛОГИЧЕСКИЙ -- STRESS, PHYSIOLOGICAL
ПОЛИФОСФАТЫ -- POLYPHOSPHATES
ВНЕКЛЕТОЧНЫЙ МАТРИКС -- EXTRACELLULAR MATRIX
КЛЕТКИ СТЕНКА -- CELL WALL
Анотація: Полісахариди (ПЄ) є важливими структурними елементами всіх живих організмів. Вони виконують низку важливих функцій і захищають клітини від дії різних факторів стресу. Синтез ПС є енергозатратним процесом, який потребує фосфатів, так само й структура ПС потребує участі фосфатів і поліфосфатів (poly(P)) як зв’язуючих елементів. Проте роль ферментів метаболізму poly(P) (поліфосфатаз, полі(Ф)аз) у процесах синтезу компонентів клітинної стінки і позаклітинного матриксу вивчена недостатньо. Мета. Метою дослідження було вивчення ролі полі(Ф)аз PPN1 та РРХ1 у процесах формування клітинної стінки та позаклітинного матриксу клітинами дріжджів. Методи. У дослідженні використовували клітини дріжджів Saccharomyces cerevisiae з відповідними делеціями (?ррп1та ?ррх1). Для індукції стресової реакції клітини піддавали впливу перекису водню (25-100 мМ), оцтової кислоти (25-100 мМ) та сорбітолу (0,25-1,0 М). Радіочастотне електромагнітне випромінювання (40,68 МГц, потужність 15 Вт, експозиція 30 хв) вивчали окремо, а також як індуктор адаптивної відповіді, для чого клітини дріжджів опромінювали РЧ ЕМВ до моменту впливу інших факторів стресу. Вплив факторів стресу оцінювали за зміною кількості цукрів. Цукрові залишки та цукри в клітинних стінках та в позаклітинному матриксі визначали за допомогою методу GC/MS та методу лектинів мічених колоїдним золотом. Оцінювали вміст D-манози/D-глюкози (Man/Glu), D-галактози (Gal), N-ацетил-D- глюкозаміну (GlcNAc), N-ацетил-D-галактозамін (GalNAc) та N-ацетилнейрамінової кислоти (NANA). Висновки. Обидві полі(Ф) ази (PPN1 та РРХ1) беруть участь в організації будови клітинної стінки та позаклітинного матриксу і впливають, головним чином, на вміст мінорних складових: Gal, GalNAc, GlcNAc та NANA. Зміни стійкості клітин дріжджів до впливу стресових факторів, які виникають при дефектності за PPN1 та РРХ 1, корелюють із вмістом окремих цукрів, серед яких й GlcNAc, синтез якого регулюється функціональною активністю обох полі(Ф)аз. Встановлені відмінності та зміни у складі ПС можуть опосередковано вказувати на зменшення міцності клітинної стінки та зменшення в ній GPI-зв’язаних білків, а також на конформаційні зміни ПС в позаклітинному матриксі, які відбуваються внаслідок делеції полі(Ф)аз.
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)