Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (3)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>S=Нейропсихологические тесты<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 66
Показані документи з 1 по 20
 1-20    21-40   41-60   61-66 
1.


    Дорофєєва, Г. С.
    Когнітивний дефіцит як наслідок загального знеболювання в офтальмохірургії у післяопераційних пацієнтів / Г. С. Дорофєєва // Медицина невідкладних станів. - 2021. - Т. 17, № 1. - С. 64-68. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
КЕРАТОПЛАСТИКА СКВОЗНАЯ -- KERATOPLASTY, PENETRATING (использование)
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЕ ОСЛОЖНЕНИЯ -- POSTOPERATIVE COMPLICATIONS (диагностика, патофизиология, этиология)
ДЕКСМЕДЕТОМИДИН -- DEXMEDETOMIDINE (терапевтическое применение)
КОГНИТИВНОЕ НАРУШЕНИЕ УМЕРЕННОЕ -- MILD COGNITIVE IMPAIRMENT (патофизиология, этиология)
ОСНОВНО-НЕБНОГО ГАНГЛИЯ БЛОКАДА -- SPHENOPALATINE GANGLION BLOCK (использование)
НЕЙРОПСИХОЛОГИЧЕСКИЕ ТЕСТЫ -- NEUROPSYCHOLOGICAL TESTS
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЙ ПЕРИОД -- POSTOPERATIVE PERIOD
Анотація: В цьому дослідженні було розглянуто вплив обраного методу знеболювання на стан когнітивних функцій у післяопераційному періоді. Аналіз когнітивного статусу був проведений за допомогою ней­ропсихологічного тестування: шкала лобних дисфункцій (Frontal Assessment Battery, FAB), коротка шкала оцінювання психічного статусу (Mini-Mental State Examination, MMSE). Оцінювання проводилось у кілька етапів: напередодні операційного втручання, через 6 годин після нього та на 21-шу добу післяопераційного періоду. Пацієнти були розподілені на дві групи: хворі групи d отримували загальну анестезію з додаванням дексмедетомідину за 40 хвилин до операції, підтримання анестезії — севофлурано-киснева суміш на малому потоці газу; в групі b метод загальної анестезії був доповнений блокадою крилопіднебінної ямки за 20 хвилин до втручання. Групи були статистично порівнянними за віко-статевими характеристиками. Оцінювання глибини аналгезії проводилось за допомогою індексу аналгезії при ноцицептивній дії (Аnalgesia Nociception Index, ANI), оцінювання глибини анестезії — за біспектральним індексом (Bispectral Index, BIS). Результати проведеного дослідження показали, що за даними нейропсихологічного тестування, згідно зі шкалами MMSE та FAB, показники були більш знижені в післяопераційному періоді при поєднанні методу загального знеболювання з блокадою крилопіднебінної ямки, ніж у групі з використанням дексмедетомідину як компонента мультимодального знеболювання (p 0,001). За оцінюванням по закінченні 6 годин післяопераційного періоду в групі b за шкалою MMSE показники зменшились на 20,8 %, за шкалою лобної дисфункції FAB — на 28,6 % від початкового рівня. Під час аналізу результатів у групі d через 6 годин після оперативного втручання показники когнітивного стану за шкалою MMSE були нижче від вихідного рівня на 8,3 %, за шкалою FAB — на 13,3 %. Нейропсихологічне тестування на 21-шу добу за шкалами MMSE та FAB зафіксувало відновлення стану когнітивних функцій в обох групах. Висновок. Когнітивний стан у офтальмохірургічних пацієнтів після наскрізної кератопластики згідно зі шкалами MMSE та FAB при обох видах знеболювання суттєво відрізнявся на другому етапі досліджень (через 6 годин), а з часом (через 21 добу) відмінності між групами з використанням блокади крилопіднебінної ямки та із застосуванням дексмедетомідину були незначними (p 0,05)
Вільних прим. немає

Знайти схожі

2.


    Скибчик, В. А.
    Когнітивні порушення при артеріальній гіпертензії: методи діагностики та профілактики [Текст] / В. А. Скибчик, О. С. Пилипів // Ліки України. - 2021. - № 5. - С. 16-20. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ГИПЕРТЕНЗИЯ -- HYPERTENSION (патофизиология)
КОГНИТИВНОЕ НАРУШЕНИЕ УМЕРЕННОЕ -- MILD COGNITIVE IMPAIRMENT (диагностика, этиология)
ДЕМЕНЦИЯ -- DEMENTIA (диагностика, патофизиология)
НЕЙРОПСИХОЛОГИЧЕСКИЕ ТЕСТЫ -- NEUROPSYCHOLOGICAL TESTS
АНТИГИПЕРТЕНЗИВНЫЕ СРЕДСТВА -- ANTIHYPERTENSIVE AGENTS (терапевтическое применение)
Анотація: В огляді представлені сучасні погляди на проблему когнітивної дисфункції у пацієнтів з артеріальною гіпертензією, наведені приклади найпоширеніших скринінгових шкал для первинної діагностики когнітивних розладів та деменції, обґрунтована необхідність раннього виявлення та профілактики цих порушень
Дод.точки доступу:
Пилипів, О. С.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

3.


    Востротін, О. В.
    Складнощі нейропсихологічної діагностики синдрому неглекту в рамках менеджменту пацієнтів з ішемічним інсультом [Текст] / О. В. Востротін, Т. А. Літовченко, А. О. Войтюк // Міжнародний неврологічний журнал. - 2021. - Т. 17, № 3. - С. 42-46. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
МОЗГА ГОЛОВНОГО ИНФАРКТ -- BRAIN INFARCTION (диагностика, осложнения, патофизиология, реабилитация)
ИНСУЛЬТ -- STROKE (осложнения, патофизиология)
НЕЙРОПСИХОЛОГИЧЕСКИЕ ТЕСТЫ -- NEUROPSYCHOLOGICAL TESTS
ПАТОЛОГИЧЕСКИЕ СОСТОЯНИЯ, ПРИЗНАКИ БОЛЕЗНЕЙ И СИМПТОМЫ -- PATHOLOGICAL CONDITIONS, SIGNS AND SYMPTOMS
Анотація: У статті розглядається актуальна проблема неврології, нейробіології і когнітивної психології — питання патогенетичних механізмів виникнення та розвитку одностороннього неглекту після інфаркту мозку. Проаналізовано наукову літературу щодо нейропсихологічних ознак синдрому гемінеглекту, його причин, особливостей, проявів і методів реабілітації. Показано роль законів нейроестетики у сприйнятті і відтворенні інформації про довкілля в мозку. Наведені нові дані про особливості впливу законів нейроестетики на процес формування одностороннього неглекту. Підкреслюється, що принципи нейроестетики при окиснювальному стресі після судинної катастрофи мозку створюють умови для розвитку патологічного кола, проявом якого є відсутність уваги та втрата здатності реагувати на подразники в одній половині поля зору. Визначено, що точна нейроанатомія одностороннього неглекту є складною і залишається предметом майбутніх досліджень для подальшої когнітивної реабілітації пацієнтів після інфаркту мозку
Дод.точки доступу:
Літовченко, Т. А.
Войтюк, А. О.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

4.


    Домрес, Н. В.
    Особливості взаємозв’язку еластичності у хворих на розсіяний склероз зі ступенем інвалідизації, нейрофункціональними та нейропсихологічними розладами [Текст] / Н. В. Домрес, Т. О. Кобись, А. І. Соколова // Український неврологічний журнал. - 2020. - N 4. - С. 30-36


MeSH-головна:
СКЛЕРОЗ РАССЕЯННЫЙ -- MULTIPLE SCLEROSIS (психология)
МЫШЕЧНАЯ СПАСТИЧНОСТЬ -- MUSCLE SPASTICITY (психология)
КАЧЕСТВО ЖИЗНИ -- QUALITY OF LIFE (психология)
НЕЙРОПСИХОЛОГИЧЕСКИЕ ТЕСТЫ -- NEUROPSYCHOLOGICAL TESTS (стандарты)
РЕГРЕССИОННЫЙ АНАЛИЗ -- REGRESSION ANALYSIS
ИНВАЛИДНОСТИ СТЕПЕНИ ОЦЕНКА -- DISABILITY EVALUATION
Анотація: Мета - проаналізувати взаємозв’язок рівня спастичності у хворих на розсіяний склероз (РС) зі ступе-нем неврологічного дефіциту за шкалою EDSS, результатами нейрофункціонального та нейропсихологічного дослідження.Матеріали і методи. Обстежено 100 хворих з клінічно достовірним діагнозом РС з ознаками спастичності. Для кількісної оцінки вираженості змін м’язового тонусу застосовували модифіковану шкалу Ешворта. Для оцінки ступеня інвалідизації використовували шкалу EDSS. Проведено тести 25-футової ходьби (Т25-FW) і з дев’ятьма отворами та стрижнями (9-HPT) для оцінки функціонального стану верхніх та нижніх кінцівок, нейропсихологічні тести з оцінкою болю за візуальною аналоговою шкалою, втоми за шкалою MFIS та якості життя за опитувальником EuroQol-5D.Результати. Найбільший сумарний бал спастичності був у групі хворих з найвищим ступенем інвалідизації (5,5 - 7,0 балів) — (6,29 ± 0,82) бала. Кореляційно-регресійний аналіз підтвердив, що найбільший взаємозв’язок із сумарним балом спастичності мають такі чинники, як рівень інвалідизації за шкалою EDSS (коефіцієнт детермінації (D) = 42,1 %), пірамідні порушення (D = 50,7 %) і порушення функції тазових органів (D = 44,4 %).Висновки. Виявлено статистично значущий сильний кореляційний зв’язок між сумарним балом спастичності та ступенем інвалідизації хворих на РС за шкалою EDSS (rs = 0,649; р ‹ 0,05), насамперед із пірамідними (rs = 0,712; p ‹ 0,05) і тазовими порушеннями (rs = 0,666; p ‹ 0,05). Зі зростанням спастичності знижується якість життя та підвищується рівень втоми. Виявлено середні кореляційні зв’язки між сумарним балом спастичності та оцінкою за шкалою MFIS і 2 шкалами EuroQol (rs = 0,555, 0,53 та -0,583 відповідно, p ‹ 0,05). Зі збільшенням спастичності відчуття болю пацієнтами зростає (rs = 0,192; p ‹ 0,05).
Дод.точки доступу:
Кобись, Т. О.
Соколова, А. І.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

5.


    Демченко, А. В.
    Сучасні аспекти діагностики та лікування деменції [Текст] / А. В. Демченко, Дж.  Н. Аравицька // НейроNEWS. - 2020. - № 2. - С. 35-40. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
ДЕМЕНЦИЯ -- DEMENTIA (диагностика, классификация, патофизиология, терапия, эпидемиология, этиология)
НЕЙРОПСИХОЛОГИЧЕСКИЕ ТЕСТЫ -- NEUROPSYCHOLOGICAL TESTS (стандарты)
НЕЙРОДЕГЕНЕРАТИВНЫЕ БОЛЕЗНИ -- NEURODEGENERATIVE DISEASES (диагностика, осложнения, патофизиология, терапия, этиология)
НЕЙРОНАВИГАЦИЯ -- NEURONAVIGATION (использование)
ХОЛИНЭСТЕРАЗЫ ИНГИБИТОРЫ -- CHOLINESTERASE INHIBITORS (анализ, терапевтическое применение, фармакология)
АНТИПСИХОТИЧЕСКИЕ СРЕДСТВА -- ANTIPSYCHOTIC AGENTS (анализ, терапевтическое применение, фармакология)
Анотація: Деменція є однією з провідних причин інвалідизації населення та характеризується різноманітністю нейропсихіатричних симптомів. За останні десять років досягнення клінічної неврології в царині діагностики та лікування нейродегенаративних і цереброваскулярних захворювань (ЦВЗ) активізували інтерес до проблеми порушення когнітивних функцій як однієї з найчастіших неврологічних симптомів. Тенденція до збільшення тривалості життя, економічне зростання, підвищення якості медичного обслуговування, розвиток мультидисциплінарного підходу зумовили інтеграцію цієї проблеми у сферу інтересів не лише неврологів та психіатрів, а й лікарів загальної практики, геріатрів і терапевтів
Дод.точки доступу:
Аравицька, Дж.  Н.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

6.


   
    Когнітивні порушення та деменція у хворих на артеріальну гіпертензію Частина ІІ. Нейропсихіатричні діагностичні тести. Сучасна стратегія лікування хворих і підходи до профілактики розвитку порушень когнітивних функцій [Текст] = Cognitive impairment and dementia in patients with arterial hypertension. Part II. Neuropsuchiatric diagnostic tests. Modern treatment strategy for patients and approaches to the prevention of cognitive impairment / С. М. Коваль [та ін.] // Артериальная гипертензия. - 2020. - Т. 13, № 4. - С. 42-52. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
ГИПЕРТЕНЗИЯ -- HYPERTENSION (диагностика, осложнения, патофизиология, психология, этиология)
КОГНИТИВНЫЕ РАССТРОЙСТВА -- COGNITION DISORDERS (классификация, патофизиология, этиология)
НЕЙРОПСИХОЛОГИЧЕСКИЕ ТЕСТЫ -- NEUROPSYCHOLOGICAL TESTS (стандарты, статистика)
МЕТОДИЧЕСКИЕ РЕКОМЕНДАЦИИ -- GUIDELINE
ПОСТЕРЫ -- POSTERS
СТАТИСТИЧЕСКАЯ ОБРАБОТКА ДАННЫХ -- DATA INTERPRETATION, STATISTICAL
Анотація: В частині І статті були наведні дані про класифікацію та поширеність когнітивних порушень, відомості про механізми їх розвитку при артеріальній гіпертензії та асоційованих із нею серцево-судинних захворюваннях, рекомендації щодо обсягу обстеження хворих та діагностики у них порушень когнітивних функцій та деменції. У цій частині статті наводяться детальна характеристика й методика оцінки результатів найбільш інформативних і доступних на різних етапах надання медичної допомоги спеціальних нейропсихіатричних тестів для діагностики наявності і вираженості когнітивних порушень у хворих, а також загальні принципи лікування хворих на артеріальну гіпертензію з порушеннями когнітивних функцій та підходи до профілактики розвитку цих уражень головного мозку
Part I of the article presented data on the classification and prevalence of cognitive impairment, information about the mechanisms of their development in arterial hypertension and associated cardiovascular diseases, recommendations on the extent of patients’ examination and diagnosis of cognitive impairment and dementia. This part of the article provides a detailed description and methodology for assessing the results of the most informative special neuropsychiatric tests available at different stages of medical care for the diagnosis of the presence and severity of cognitive impairment, as well as general principles for the treatment of hypertensive patients with cognitive impairment and approaches to the prevention of these brain lesions
Дод.точки доступу:
Коваль, С. М.
Мисниченко, О. В.
Літвінова, О. М.
Барановська, Г. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

7.


    Гудзенко, Г. В.
    Когнітивні порушення при розсіяному склерозі [Текст] / Г. В. Гудзенко // Український неврологічний журнал. - 2020. - N 4. - С. 37-42


MeSH-головна:
СКЛЕРОЗ РАССЕЯННЫЙ -- MULTIPLE SCLEROSIS (психология)
КОГНИТИВНЫЕ РАССТРОЙСТВА -- COGNITION DISORDERS (психология)
НЕЙРОПСИХОЛОГИЧЕСКИЕ ТЕСТЫ -- NEUROPSYCHOLOGICAL TESTS (стандарты)
КАЧЕСТВО ЖИЗНИ -- QUALITY OF LIFE (психология)
Анотація: Мета - дослідити особливості когнітивних порушень у хворих на розсіяний склероз (РС) та їх вплив на показники якості життя (ЯЖ).Матеріали і методи. У дослідження було залучено 149 хворих на РС (58 чоловіків та 91 жінку). Середній вік обстежених становив (36,26 ± 0,85) року, середня тривалість захворювання — (6,99 ± 0,43) року, середній бал за шкалою інвалідизації EDSS (Expanded Disability Status Scale) — 3,19 ± 1,35. Усім хворим проведено комплексне клініко-неврологічне обстеження, нейропсихологічне тестування та оцінку показників ЯЖ. Ступінь вираженості неврологічного дефіциту визначали за допомогою шкали EDSS. Дослідження когнітивного статусу проводили за допомогою скринінгової мінімальної шкали оцінки стану психічних функцій (Mini Mental State Examination ((MMSE), якості життя — за допомогою опитувальника SF-36. Статистичну обробку результатів здійснювали за допомогою методів описової статистики. Для порівняння категоріальних змінних досліджуваних вибірок використовували критерій ?2 і точний критерій Фішера. Для порівняння середніх значень у двох незалежних вибірках застосову-вали двохвибірковий t-критерій Стьюдента, для аналізу клінічних особливостей при РС та їх впливу на показники ЯЖ — кореляційний, дисперсійний і множинний регресійний аналіз, для порівняльної оцінки вірогідності формування певної клінічної симптоматики у хворих — методи аналізу з розрахунком відношення шансів. Результати. У чверті обстежених (38 (25,5 %)) виявлено легкі когнітивні порушення. Формування когнітивного дефіциту відбувалося за рахунок таких показників, як увага, пам’ять і здатність до виконання усних та письмо-вих інструкцій. Порушення когнітивних функцій були найбільше виражені у пацієнтів з прогресивними формами хвороби і швидким темпом прогресування. Виявлено тенденцію до достовірного погіршення із збільшенням ступеня інвалідизації. Аналіз показників ЯЖ залежно від когнітивного статусу пацієнтів показав, що когнітивні порушення негативно впливають як на фізичні, так і на психічні складові ЯЖ хворих на РС. Висновки. Отримані результати свідчать про необхідність комплексного обстеження хворих на РС з обов’язковим дослідженням когнітивного статусу та показників ЯЖ, особливо у пацієнтів з прогресивними формами захворювання.
Вільних прим. немає

Знайти схожі

8.


   
    Вивчення емоційно-поведінкової реакції у щурів після введення новогаленового фітокомплексу пагонів Ledum palustre [Текст] / К. С. Толмачова [та ін.] // Клініч. фармація. - 2019. - Том 23, № 3. - С. 48-51


MeSH-головна:
БАГУЛЬНИК -- LEDUM
ПОВЕДЕНИЕ ЖИВОТНЫХ -- BEHAVIOR, ANIMAL (действие лекарственных препаратов)
РАСТИТЕЛЬНЫЕ ПРЕПАРАТЫ -- PLANT PREPARATIONS (фармакология)
НЕЙРОПСИХОЛОГИЧЕСКИЕ ТЕСТЫ -- NEUROPSYCHOLOGICAL TESTS
ЛЕКАРСТВ ОЦЕНКА ДОКЛИНИЧЕСКАЯ -- DRUG EVALUATION, PRECLINICAL (методы)
Анотація: При вивченні нових лікарських засобів слід проводити дослідження їх дії на центральну нервову систему, а саме виявити седативну, снодійну та анксіолітичну дії засобу. Результати досліджень необхідні для подальшого вивчення препарату та подальшого оформлення інструкції засобу
Новогаленовий фітокомплекс пагонів Ledum palustre не впливає на центральну нервову систему, тому теоретично у пацієнтів не очікується вплив дослідженого засобу на здатність керувати автотранспортом або працювати з іншими механізмами
Дод.точки доступу:
Толмачова, К. С.
Кіреєв, І. В.
Кошовий, О. М.
Цеменко, К. В.
Боцула, І. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

9.


    Жердьова, Н. М.
    Взаємозв’язок між мозковою перфузією та когнітивними порушеннями за даними нейропсихологічних тестів у хворих на цукровий діабет 2-го типу [] = Relationship between cerebral perfusion and cognitive impairments in patients with type 2 diabetes mellitus according to neuropsychological tests / Н. М. Жердьова, С. С. Макеєв, Б. М. Маньковський // Ендокринологія. - 2018. - Т. 23, № 2. - С. 122-127. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2 -- DIABETES MELLITUS, TYPE 2 (метаболизм, патофизиология)
КОГНИТИВНЫЕ РАССТРОЙСТВА -- COGNITION DISORDERS (диагностика, осложнения, этиология)
МОЗГОВОГО КРОВООБРАЩЕНИЯ РАССТРОЙСТВА -- CEREBROVASCULAR DISORDERS (диагностика, метаболизм, осложнения)
НЕЙРОПСИХОЛОГИЧЕСКИЕ ТЕСТЫ -- NEUROPSYCHOLOGICAL TESTS (стандарты)
Анотація: Більшість науковців вказують на погіршення церебральної перфузії в пацієнтів із цукровим діабетом 2-го типу (ЦД2). Але дослідження церебрального кровобігу в таких хворих із використанням однофотон- ної емісійної комп’ютерної томографії (ОФЕКТ) є поодинокими. Тому метою даного дослідження було вивчення взаємозв’язку між станом мозкової перфузії та когнітивною функцією за даними нейропсихологічних тестів у хворих на ЦД2
Матеріал і методи. До дослідження включено 94 пацієнти із ЦД2 — 62 жінки та 32 чоловіки, середній вік яких становив 62,12±0,57 року, тривалість ЦД2 — 9,7±0,69 року, рівень глікованого гемоглобіну — 8,14±0,13%. Оцінку порушень когнітивних проявів проводили за допомогою нейропсихологічних тестів: «5 слів», MMSE, БЛД, «Малювання годинника», RAVLT, Брікстона, TMT, DSFB, Verbal fluency test, Test symbol, Stroop color test. Церебральний кровобіг оцінювали з використанням ОФЕКТ. Кількісне вимірювання проводили як для всього мозку, так і для певних ділянок обох півкуль: фронтальної, потиличної, тім’яної та скроневої, а також мозочка, хвостатого ядра, путамену та таламуса. Статистичну обробку результатів проводили за допомогою програми SPSS версія 23 для Windows
Результати. Виявлено негативний взаємозв’язок між мозковою перфузією у фронтальній ділянці, хвостатому ядрі, таламусі, скроневій ділянці та порушенням функції пам’яті. Наявність негативного зв’язку встановлено між станом виконавчої функції та перфузією у фронтальній ділянці, корі головного мозку з обох боків, лівій парієтальній, потиличній, скроневій ділянках головного мозку з обох боків і лівій частині путамену. Висновки. У пацієнтів із ЦД2 порушення когнітивних функцій пов’язано зі зниженням мозкового кровобігу
Дод.точки доступу:
Макеєв, С. С.
Маньковський, Б. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

10.


    Воронков, Л. Г.
    Обґрунтування та результати корекції когнітивної дисфункції у пацієнтів з хронічною серцевою недостатністю та зниженою фракцією викиду лівого шлуночка за допомогою комбінації мельдонію та гамма-бутиробетаїну [Текст] / Л. Г. Воронков, А. С. Солонович, А. В. Ляшенко // Серце і судини. - 2018. - № 4. - С. 62-67. - Бібліогр. в кінці ст.


Рубрики: Мельдоний

MeSH-головна:
СЕРДЕЧНАЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ -- HEART FAILURE (осложнения, патофизиология)
КОГНИТИВНЫЕ РАССТРОЙСТВА -- COGNITION DISORDERS (лекарственная терапия, этиология)
НЕЙРОПСИХОЛОГИЧЕСКИЕ ТЕСТЫ -- NEUROPSYCHOLOGICAL TESTS
ГАММА-БУТИРОБЕТАИН-ДЕГИДРОГЕНАЗА -- GAMMA-BUTYROBETAINE DIOXYGENASE (терапевтическое применение)
Анотація: Мета роботи — оцінити вплив інноваційної комбінованої лікарської форми у вигляді поєднання мельдонію та γ‑бутиробетаїну (ГББ) на стан когнітивної функції, якість життя та ендотеліальну функцію у пацієнтів з хронічною серцевою недостатністю (ХСН) та зниженою фракцією викиду (ФВ) лівого шлуночка (ЛШ). Матеріали і методи. Обстежено 24 пацієнти зі стабільною ХСН і зниженою ФВ ЛШ ( 40 %) II — III функціонального класу за NYHA не старше 75 років, які мали когнітивні порушення, виявлені за допомогою стандартизованого тестування. Всім пацієнтам проводили загальноклінічне обстеження з використанням стандартних методів психологічного тестування (короткої шкали дослідження психічного статусу (Mini‑Mental State Examination (MMSE)), проби Шульте, шкала HADS, Міннесотської анкети (The Minnesota Living with Heart Failure Questionnaire (MLHFQ)), самооцінки пацієнтами побутової фізичної активності за допомогою анкети Університету Дюка), ультразвукову діагностику ендотелій‑залежної вазодилатації плечової артерії (ЕЗВД ПА) за допомогою проби з реактивною гіперемією. Комбінацію мельдонію з ГББ призначали у дозі 2 капсули тричі на добу (кожні 8 год) протягом 4 тиж. Результати та обговорення. Після лікування комбінацією мельдонію з ГББ відзначено статистично значуще поліпшення показників когнітивної функції за шкалою MMSE (р  0,001) та пробою Шульте (р  0,001), а також якості життя за MLHFQ (р 
Дод.точки доступу:
Солонович, А. С.
Ляшенко, А. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

11.


   
    Динаміка стану когнитивної функції, якості життя та ендотелійзалежної вазодилатаційної відповіді у пацієнтів з хронічною серцевою недостатністю зі зниженою фракцією викиду лівого шліночка на фоні прйому фіксованої лікарської комбінації мельдонію та гамма-бутиробетаїну [Текст] = The dynamics of cognitive function, guality of life and flow-mediated vasodilatory response in patients with chronic systoli heart failure under meldonium and gamma-butyrobetaine combination administration / Л. Г. Воронова [та ін.] // Ліки України. - 2018. - N 4. - С. 30-35. - Библиогр. в конце ст.


Рубрики: Капикор

MeSH-головна:
СЕРДЕЧНАЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ -- HEART FAILURE
КОГНИТИВНЫЕ РАССТРОЙСТВА -- COGNITION DISORDERS
КАЧЕСТВО ЖИЗНИ -- QUALITY OF LIFE
НЕЙРОПСИХОЛОГИЧЕСКИЕ ТЕСТЫ -- NEUROPSYCHOLOGICAL TESTS
КРОВЕНОСНЫХ СОСУДОВ РАСШИРЕНИЕ -- VASODILATION
Анотація: Динаміка стану когнітивної функції, якості життя та ендотелійзалежної вазодилатаційної відповіді у пацієнтів з хронічною серцевою недостатністю зі зниженою фракцією викиду лівого шлуночка на фоні прийому фіксованої лікарської комбінації мельдонію та гамма-бутиробетаїну
Важливість корекції когнітивних порушень у пацієнтів з хронічною серцевою недостатністю (ХСН) визначається не лише мотивом покращення їх якості життя, а й необхідністю поліпшення прихильності до терапії та клінічного прогнозу. З цією метою ми застосували інноваційну лікарську комбінацію мельдонію з гамма-бутиробетаїном (Капікор), яку додавали до стандартної схеми лікування хворих з ХСН протягом чотирьох тижнів. Після вказаного лікування у досліджуваних спостерігали достовірне покращення показників когнітивної функції та якості життя, що також супроводжувалось суттєвим поліпшенням ендотелійзалежної вазодилатаційної відповіді за відсутності статистично достовірного впливу на рівень депресивних та тривожних проявів
Дод.точки доступу:
Воронова, Л. Г.
Солонович, А. С.
Дудник, Г. Є.
Ляшенко, А. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

12.


    Копчак, О. О.
    Характеристики когнітивних функцій у пацієнтів різного віку з дисциркуляторною енцефалопатією за наявності метаболічного синдрому [Текст] / О. О. Копчак, Н. Ю. Бачинська // Український неврологічний журнал. - 2018. - N 2. - С. 51-57


MeSH-головна:
КОГНИТИВНЫЕ РАССТРОЙСТВА -- COGNITION DISORDERS (диагностика, метаболизм, патофизиология)
МОЗГА ГОЛОВНОГО БОЛЕЗНИ МЕТАБОЛИЧЕСКИЕ -- BRAIN DISEASES, METABOLIC
НЕЙРОПСИХОЛОГИЧЕСКИЕ ТЕСТЫ -- NEUROPSYCHOLOGICAL TESTS
ВОЗРАСТНЫЕ ФАКТОРЫ -- AGE FACTORS
Анотація: Мета — з’ясувати особливості когнітивних змін у пацієнтів різного віку з дисциркуляторною енцефалопатією (ДЕ) за наявності метаболічного синдрому (МC). Обстежено 503 хворих віком від 45 до 89 років з ДЕ змішаної етіології, яких розподілили на дві групи: без МС (n?=?198) і з МС (n?=?305). Обидві групи розділили на три вікові підгрупи: 45—59 років — середній вік, 60—74 роки — похилий вік, 75—89 років — старечий вік. Проведено загальноклінічне, неврологічне, нейропсихологічне, лабораторне та інструментальне обстеження пацієнтів. Пацієнти з ДЕ та МС мали гірші показники когнітивних функцій (зниження швидкості сенсомоторних реакцій, розумової працездатності, обсягу активної уваги, ефективності процесів обробки інформації, нижчий результат тесту малювання годинника та батареї тестів на лобну дисфункцію) порівняно з хворими без МС. З віком вираженість когнітивного дефіциту в пацієнтів обох клінічних груп наростала. Найбільш виражений негативний вплив МС на когнітивні функції відзначено у пацієнтів середнього віку, про що свідчив статистично значущо нижчий загальний бал за MMSE. Хворі з ДЕ та МС усіх вікових підгруп мали статистично значущо гірші порівняно з пацієнтами без МС показники за субтестами, які характеризують короткотривалу пам’ять та відтворення вербального матеріалу. В середньому та похилому віці зміни когнітивного профілю мали подібний характер, тоді як у старечому віці наростали порушення в орієнтуванні в часі. Пацієнти з ДЕ за наявності МС мали більш виражені порушення когнітивних функцій. Виявлено статистично значущий вплив віку на тяжкість когнітивних порушень: з віком вираженість когнітивного дефіциту в пацієнтів обох клінічних груп наростала.
Дод.точки доступу:
Бачинська, Н. Ю.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

13.


    Інгула, Н. І.
    Психоемоційний стан та вегетативна резистентність у хворих із хронічною ішемією мозку на тлі стенокардії напруження [Текст] / Н. І. Інгула // Український неврологічний журнал. - 2018. - N 3/4. - С. 39-45


MeSH-головна:
МОЗГА ГОЛОВНОГО ИШЕМИЯ -- BRAIN ISCHEMIA (психология)
СТЕНОКАРДИЯ СТАБИЛЬНАЯ -- ANGINA, STABLE (психология)
НЕЙРОПСИХОЛОГИЧЕСКИЕ ТЕСТЫ -- NEUROPSYCHOLOGICAL TESTS (стандарты)
НЕВРОЛОГИЧЕСКОЕ ИССЛЕДОВАНИЕ -- NEUROLOGIC EXAMINATION (методы)
Анотація: У групі хворих з хронічною ішемією мозку (ХІМ) на тлі стабільної стенокардії напруження (ССН) виявлено високий рівень депресії, реактивної та особистісної тривожності, що зумовило виражену вегетативну дисфункцію, яка виявлялася недостатнім вегетативним забезпеченням та переважанням симпатикотонії. Вегетативна дисфункція — один із механізмів прогресування ССН у хворих із ХІМ. При ішемічній хворобі серця відбувається виражене ремоделювання міокарда та перебудова вегетативної нервової системи, що призводить до активації симпатоадреналової системи та зниження активності парасимпатичного відділу вегетативної нервової системи і таким чином зменшує тривалість епізодів безбольової ішемії міокарда та збільшує тривалість нападів спонтанної стенокардії.
Вільних прим. немає

Знайти схожі

14.


    Козёлкин, A. А.
    Клинико-параклинические и нейропсихологические особенности у больных с повторным мозговым полушарным ишемическим инсультом [Текст] / A. А. Козёлкин, Л. В. Новикова // Український неврологічний журнал. - 2017. - N 2. - С. 31-39


MeSH-головна:
ИНСУЛЬТ -- STROKE (диагностика, психология, эпидемиология, этиология)
МОЗГ ГОЛОВНОЙ -- BRAIN (патология, рентгенография)
ТОМОГРАФИЯ РЕНТГЕНОВСКАЯ КОМПЬЮТЕРНАЯ -- TOMOGRAPHY, X-RAY COMPUTED (методы)
КОГНИТИВНЫЕ РАССТРОЙСТВА -- COGNITION DISORDERS (диагностика)
НЕЙРОПСИХОЛОГИЧЕСКИЕ ТЕСТЫ -- NEUROPSYCHOLOGICAL TESTS (стандарты)
ФАКТОРЫ РИСКА -- RISK FACTORS
Анотація: В исследовании приняли участие 49 больных (22 мужчины и 27 женщин в возрасте от 44 до 85 лет) в острый период ПМПИИ. Пациентов распределили на две группы, Первую группу составили 26 пациентов с ПМПИИ подкорковой локализации, а вторую — 23 пациента с ПМПИИ корково-подкорковой локализации, Динамику выраженности неврологического дефицита изучали, оценивая степень тяжести по шкале NIHSS (National Institutes of Health Stroke Scale) на 1-е—3-й и 10—13-е сутки. Клинико-социальный исход острого периода ПМПИИ оценивали по модифицированной шкале Рэнкина на 21-е сутки заболевания. Нейропсихологическое исследование предусматривало верификацию когнитивных нарушений с использованием шкал Mini-Menthal State Examination (MMSE), Монреальской шкалы оценки когнитивных расстройств (Montreal Cognitive Assessment (MoCA)) и батареи тестов на лобную дисфункцию (Frontal Assessment Battery (FAB)). Для верификации локализации повторного очага церебральной ишемии по отношению к кортикальным структурам и детализации морфологических изменений всем пациентам проведена компьютерно-томографическая диагностика, при которой учитывали следующие показатели: расположение и размер очага церебральной ишемии, расширение желудочковой системы, индексы и размеры третьего и четвертого желудочков, дислокационные процессы, характер гидроцефалии, локализацию кисты, наличие и выраженность лейкоареоза, признаки атрофии коры головного мозга. Больные с подкорковой локализацией ПМПИИ в правом полушарии имели более тяжелое течение и худший медико-социальный исход острого периода заболевания. Когнитивный дефицит при повторном инсульте корково-подкорковой локализации статистически значимо был более выражен по шкалам MMSE, МоСА и FAB на всех этапах наблюдения по сравнению с подкорковым ПМПИИ. Выявлена сильная корреляционная связь между параметрами компьютерной томографии, степенью тяжести инсульта и уровнем когнитивного дефицита. Установлено, что у пациентов с ПМПИИ подкорковой локализации имел место более выраженный неврологический дефицит и менее благоприятный медико-социальный исход острого периода заболевания.
Дод.точки доступу:
Новикова, Л. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

15.


    Симоненко, Г. Г.
    Діагностика автономних дисфункцій у студентів-медиків [Текст] = Diagnosing of autonomic dysfunctions in medical students / Г. Г. Симоненко // Вісник Вінницького нац. мед. ун-ту. - 2017. - Т. 21, № 1. Ч.1. - С. 116-119. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
СТУДЕНТЫ МЕДИЦИНСКИХ УЧЕБНЫХ ЗАВЕДЕНИЙ -- STUDENTS, HEALTH OCCUPATIONS
ДИАГНОСТИКА -- DIAGNOSIS
НЕЙРОПСИХОЛОГИЧЕСКИЕ ТЕСТЫ -- NEUROPSYCHOLOGICAL TESTS
Анотація: Метою роботи є визначення нейропсихологічних особливостей та стану автономної нервової системи у сту- дентів-медиків з вегетативними дисфункціями. У дослідження були включені 257 студентів-добровольців НМУ імені О.О. Богомольця. За даними анамнезу та артеріального тиску було сформовано групи з синдромом вегетативної дистонії (за гіпотонічним типом - 132 студенти, за гіпертонічним типом - 49 студентів, за змішаним типом - 33 студенти) та контрольну групу - 43 студенти. Проведено тестування за Міннесотським багатофакторним особистісним опитувальником (ММРІ) та Особистісним опитувальником Айзенка (ЕРІ), функціональні проби для визначення вегетативного тонусу, вегетативної реактивності та вегетативного забезпечення діяльності. Отримані дані свідчать про домінування в основних групах симпати- котонії, дизрегуляції за центральним типом, екстраверсії та підвищення Т-показників за F, 9, 8 шкалами ММРІ, що у комплексі може бути використаним для ранньої діагностики автономних дисфункцій у студентів-медиків
Вільних прим. немає

Знайти схожі

16.


    Стаднік, С. М.
    Можливості превентивної терапії когнітивної дисфункції: електрокардіостимуляція у пацієнтів з брадіаритміями [Текст] / С. М. Стаднік // Український неврологічний журнал. - 2017. - N 1. - С. 49-54


MeSH-головна:
БРАДИКАРДИЯ -- BRADYCARDIA (терапия)
ИСКУССТВЕННЫЙ ВОДИТЕЛЬ РИТМА -- PACEMAKER, ARTIFICIAL (использование)
НЕЙРОПСИХОЛОГИЧЕСКИЕ ТЕСТЫ -- NEUROPSYCHOLOGICAL TESTS (стандарты)
КОГНИТИВНЫЕ РАССТРОЙСТВА -- COGNITION DISORDERS (этиология)
Анотація: У клінічне дослідження залучено 47 пацієнтів з брадіаритміями (середній вік — (72,8 ± 6,2) року), яких розподілили на дві групи: в 1-й групі (n = 32) пацієнтам проведено імплантацію постійного електрокардіостимулятора, в 2-й групі (n = 15) для корекції брадіаритмії застосовували лише медикаментозну терапію. Всім пацієнтам на початку терапії виконували нейропсихологічне тестування для оцінки когнітивних функцій. Визначали стан когнітивних функцій залежно від наявності алелі ?4 гена ароЕ. Через 1 та 6 міс проводили повторне дослідження та оцінку когнітивних функцій. Оцінка ефективності електрокардіостимуляції за шкалою загального клінічного враження виявила позитивний ефект у 68,7% випадків. До закінчення 6-місячного спостереження статистично значуще поліпшення (порівняно з оцінкою до початку електрокардіостимуляції) відзначено за 7 з 9 оцінних шкал і тестів (MMSE, батареєю лобної дисфункції, Бостонським тестом називання, двома тестами шкали деменції Маттиса («Пам’ять» і «Звукові асоціації»), тестом відстроченого відтворення 10 слів і тестом малювання годинника). Установлено, що клінічний ефект електрокардіостимуляції вищий у пацієнтів з генотипом ароЕ(4+). Виявлено клінічну ефективність електрокардіостимуляції щодо когнітивних розладів у пацієнтів з брадіаритміями, зокрема з генотипом ароЕ(4+), які належать до групи високого ризику розвитку хвороби Альцгеймера.
Вільних прим. немає

Знайти схожі

17.


    Чеботарьова, Л. Л.
    Чи допомагає електроенцефалографічне дослідження диференціювати органічні та функціональні зміни в пацієнтів з наслідками черепно-мозкової травми? [Текст] / Л. Л. Чеботарьова, О. С. Солонович // Український неврологічний журнал. - 2017. - N 2. - С. 56-62


MeSH-головна:
ЧЕРЕПНО-МОЗГОВЫЕ ТРАВМЫ -- CRANIOCEREBRAL TRAUMA (осложнения)
КОГНИТИВНЫЕ РАССТРОЙСТВА -- COGNITION DISORDERS (диагностика)
НЕЙРОПСИХОЛОГИЧЕСКИЕ ТЕСТЫ -- NEUROPSYCHOLOGICAL TESTS (стандарты)
ЭЛЕКТРОФИЗИОЛОГИЧЕСКИЕ ФЕНОМЕНЫ -- ELECTROPHYSIOLOGICAL PHENOMENA (физиология)
ЭЛЕКТРОЭНЦЕФАЛОГРАФИЯ -- ELECTROENCEPHALOGRAPHY (методы)
ВЫЗВАННЫЕ ПОТЕНЦИАЛЫ -- EVOKED POTENTIALS (физиология)
МОЗГА ВОЛНЫ -- BRAIN WAVES (физиология)
КАТАМНЕСТИЧЕСКИЕ ИССЛЕДОВАНИЯ -- FOLLOW-UP STUDIES
Анотація: Обстежено 70 пацієнтів віком від 18 до 45 років, які перенесли струс головного мозку або забій мозку легкого ступеня тяжкості, а також 40 практично здорових осіб такого самого віку (група порівняння). Використано клініко-неврологічний метод, нейропсихологічне тестування за шкалами, кількісну електроенцефалографію (КЕЕГ), реєстрацію когнітивних викликаних потенціалів. Визначено клініко-неврологічну та нейропсихологічну характеристику пацієнтів з легкою ЧМТ у проміжний і віддалений період, а саме ознаки порушення уваги, пам’яті, відстроченого відтворення, тривожності та депресії. Встановлено нейрофізіологічні особливості біоелектричної активності кори головного мозку за даними КЕЕГ та когнітивних викликаних потенціалів: статистично значуще збільшення латентності піка Р300 у 42,86% пацієнтів, зниження амплітуди когнітивних викликаних потенціалів — у 45,71 %, тенденцію до дезорганізації основних кіркових ритмів, просторової інверсії ?-ритму, зміни його частоти та амплітуди. Використання методу бінарної логістичної регресії дало змогу визначити предиктори когнітивних порушень у пацієнтів з легкою ЧМТ за результатами нейропсихологічно-нейрофізіологічного дослідження. Комплексне обстеження пацієнтів з легкою ЧМТ у проміжний і віддалений період доцільно проводити з використанням КЕЕГ та когнітивних викликаних потенціалів, які можуть бути основою скринінгової діагностики. Як предиктори когнітивних порушень запропоновано сукупність статистично значущих відхилень від нормативних значень нейрофізіологічних показників: збільшення латентності та зниження амплітуди когнітивних викликаних потенціалів, зміни на електроенцефалограмі. Оцінка специфічності електрофізіологічних методів щодо диференціації посттравматичних функціональних та органічних змін головного мозку потребує подальших клініко-інструментальних досліджень.
Дод.точки доступу:
Солонович, О. С.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

18.


    Лобанова, І. С.
    Особливості нейропсихологічного відновлення у хворих з ішемічним інсультом на тлі хронічної ниркової недостатності [Текст] / І. С. Лобанова, С. Р. Пелешок, Е. К. Красюк // Український неврологічний журнал. - 2017. - N 3. - С. 68-69


MeSH-головна:
ИНСУЛЬТ -- STROKE (психология)
РЕНАЛЬНАЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ ХРОНИЧЕСКАЯ -- RENAL INSUFFICIENCY, CHRONIC
НЕЙРОПСИХОЛОГИЧЕСКИЕ ТЕСТЫ -- NEUROPSYCHOLOGICAL TESTS (стандарты)
КАЧЕСТВО ЖИЗНИ -- QUALITY OF LIFE (психология)
Дод.точки доступу:
Пелешок, С. Р.
Красюк, Е. К.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

19.


   
    Когнітивно-мнестичні функції у хворих на гіпертонічну хворобу, коморбідну з гіпотиреозом [Текст] / М. І. Лесів [та ін.] // Український неврологічний журнал. - 2017. - N 3. - С. 68


MeSH-головна:
ГИПЕРТЕНЗИЯ -- HYPERTENSION (эпидемиология)
ГИПОТИРЕОЗ -- HYPOTHYROIDISM (эпидемиология)
КОМОРБИДНОСТЬ -- COMORBIDITY
КОГНИТИВНЫЕ РАССТРОЙСТВА -- COGNITION DISORDERS (психология)
НЕЙРОПСИХОЛОГИЧЕСКИЕ ТЕСТЫ -- NEUROPSYCHOLOGICAL TESTS (стандарты)
Дод.точки доступу:
Лесів, М. І.
Гриб, В. А.
Дорошенко, О. О.
Коваль, М. В.
Максимчук, Л. Т.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

20.


    Дубенко, О. Є.
    Нейропсихологічний профіль когнітивних порушень у пацієнтів з хворобою Альцгеймера, судинною деменцією та помірними когнитивними розладами [Текст] / О. Є. Дубенко, О. С. Чиняк // Український неврологічний журнал. - 2017. - N 3. - С. 64


MeSH-головна:
АЛЬЦГЕЙМЕРА БОЛЕЗНЬ -- ALZHEIMER DISEASE (этиология)
КОГНИТИВНЫЕ РАССТРОЙСТВА -- COGNITION DISORDERS (психология)
КОГНИТИВНОЕ НАРУШЕНИЕ УМЕРЕННОЕ -- MILD COGNITIVE IMPAIRMENT (психология)
ДЕМЕНЦИЯ -- DEMENTIA (психология)
НЕЙРОПСИХОЛОГИЧЕСКИЕ ТЕСТЫ -- NEUROPSYCHOLOGICAL TESTS (стандарты)
Дод.точки доступу:
Чиняк, О. С.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

 1-20    21-40   41-60   61-66 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)