Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (74)Рідкісні видання (11)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>S=Патологические состояния, признаки болезней и симптомы<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 418
Показані документи з 1 по 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Літовченко, Т. А.
    Якість життя пацієнтів з посттравматичними нейропатіями та плексопатіями, що супроводжуються хронічним нейропатичним больовим синдромом [Текст] / Т. А. Літовченко, О. М. Бородай, О. Л. Тондій // Міжнародний неврологічний журнал. - 2021. - Т. 17, № 2. - С. 25-28. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
НЕРВНОЙ СИСТЕМЫ ПЕРИФЕРИЧЕСКОЙ БОЛЕЗНИ -- PERIPHERAL NERVOUS SYSTEM DISEASES (патофизиология, этиология)
ПАТОЛОГИЧЕСКИЕ СОСТОЯНИЯ, ПРИЗНАКИ БОЛЕЗНЕЙ И СИМПТОМЫ -- PATHOLOGICAL CONDITIONS, SIGNS AND SYMPTOMS
БОЛИ ХРОНИЧЕСКИЕ -- CHRONIC PAIN (патофизиология, этиология)
КАЧЕСТВО ЖИЗНИ -- QUALITY OF LIFE
Анотація: Сучасна концепція дослідження якості життя створює можливості для вивчення різних аспектів життєдіяльності пацієнтів, оцінювання стану хворого в динаміці та ставить нові питання з приводу розробки подальших підходів до комплексної оцінки якості життя пацієнтів із різноманітною нев-рологічною патологією, у нашому випадку пацієнтів із посттравматичними нейропатіями та плексопатіями. Мета дослідження: визначення та вивчення якості життя пацієнтів із посттравматичними нейропатіями та плексопатіями, що супроводжуються хронічним нейропатичним больовим синдромом. Матеріали та методи. Обстежені 73 чоловіки з нейропатіями та плексопатіями, які були розділені на дві групи. До І групи увійшли 44 пацієнти з посттравматичними нейропатіями та плексопатіями. До ІІ групи (групи контролю) увійшли 29 пацієнтів з компресійно-ішемічними нейропатіями та плексопатіями без проявів хронічного нейропатичного больового синдрому. Пацієнтам проводились клініко-неврологічне обстеження, електронейроміографія, ультразвукове дослідження. Для визначення нейропатичного характеру болю використовували опитувальники DN4, PainDetect та для оцінки вираженості болю застосовували візуальну аналогову шкалу. Якість життя оцінювалась згідно з опитувальником MOS SF-36. Результати. Проведене дослідження показало суттєве зниження якості життя пацієнтів із посттравматичними нейропатіями та плексопатіями, що супроводжуються хронічним нейропатичним больовим синдромом. Якість життя пацієнтів порівняно з контрольною групою вірогідно нижча за шкалами фізичного функціонування, рольового функціонування, обумовленого фізичним станом, інтенсивності болю, психічного здоров’я. В обох групах пацієнти з нейропатіями та плексопатіями, за даними опитувальника MOS SF-36, мали знижені показники якості життя. У І групі було діагностовано хронічний нейропатичний больовий синдром у 32 пацієнтів (72,7 %). Показники вираженості болю відповідали за ВАШ 7,85 ± 1,52 бала, згідно з опитувальником DN4 — 7,83 ± 1,06 бала, PainDetect — 23,20 ± 3,55 бала
Дод.точки доступу:
Бородай, О. М.
Тондій, О. Л.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

2.


    Герчаківська, О.
    Як позбутися неприємного запаху з рота [Текст] / О. Герчаківська // Фармацевт практик. - 2019. - № 9. - С. 62


MeSH-головна:
ЗАПАХ ИЗО РТА -- HALITOSIS (микробиология, патофизиология, этиология)
ПАТОЛОГИЧЕСКИЕ СОСТОЯНИЯ, ПРИЗНАКИ БОЛЕЗНЕЙ И СИМПТОМЫ -- PATHOLOGICAL CONDITIONS, SIGNS AND SYMPTOMS
ПИЩЕВАРИТЕЛЬНОЙ СИСТЕМЫ И РОТОВОЙ ПОЛОСТИ ФИЗИОЛОГИЧЕСКИЕ ФЕНОМЕНЫ -- DIGESTIVE SYSTEM AND ORAL PHYSIOLOGICAL PHENOMENA
РОТОВОЙ ПОЛОСТИ ГИГИЕНА -- ORAL HYGIENE (использование, методы)
Кл.слова (ненормовані):
ГАЛИТОЗ
Анотація: Неприємний запах з рота (галітоз) — це патологічний стан, характерний для багатьох гастроентерологічних захворювань і недуг ротової порожнини. За даними ВООЗ, мають таку проблему понад 60% людей на планеті. З психологічного погляду, неприємний запах також викликає занепокоєння, оскільки ускладнює спілкування людини з оточуючими. Галітоз зумовлюють особливі речовини — гідрид-сульфід і метил-мекраптан, які виробляють мікроби та бактерії, що переробляють протеїни під час їди, — розповідає Оксана Герчаківська, лікар-стоматолог (м. Львів)
Вільних прим. немає

Знайти схожі

3.


   
    Як відрізнити перевтому від хвороби Помпе? [Текст] // Ліки України. - 2021. - № 3. - С. 47-48


MeSH-головна:
ГЛИКОГЕНОЗ II ТИПА -- GLYCOGEN STORAGE DISEASE TYPE II (диагностика, патофизиология, этиология)
ПАТОЛОГИЧЕСКИЕ СОСТОЯНИЯ, ПРИЗНАКИ БОЛЕЗНЕЙ И СИМПТОМЫ -- PATHOLOGICAL CONDITIONS, SIGNS AND SYMPTOMS
Анотація: Щороку, 15 квітня, відзначається Міжнародний день обізнаності про хворобу Помпе. Це рідкісне спадкове захворювання може обумовлювати ряд проблем зі здоров’ям, але найпоширенішою ознакою є м’язова слабкість, що за відсутності лікування із часом прогресує. Уперше хворобу було описано нідерландським лікарем Йоганнесом Помпе. Девіз дня хвороби Помпе у цьому році – «Разом ми сильні»
Вільних прим. немає

Знайти схожі

4.


    Білявська, Ю. В.
    Ювенільний системний червоний вовчак. Що варто пам’ятати ревматологу дорослої служби? [Текст] / Ю. В. Білявська, О. А. Ошлянська, Н. С. Шевченко // Український ревматологічний журнал. - 2021. - № 2. - С. 19-28. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ВОЛЧАНКА КРАСНАЯ СИСТЕМНАЯ -- LUPUS ERYTHEMATOSUS, SYSTEMIC (диагностика, классификация, лекарственная терапия, патофизиология, эпидемиология)
ПАТОЛОГИЧЕСКИЕ СОСТОЯНИЯ, ПРИЗНАКИ БОЛЕЗНЕЙ И СИМПТОМЫ -- PATHOLOGICAL CONDITIONS, SIGNS AND SYMPTOMS
ИММУНОМОДУЛЯЦИЯ -- IMMUNOMODULATION
ПРОГНОЗ -- PROGNOSIS
Анотація: Ювенільний системний червоний вовчак (юСЧВ) — тяжке рідкісне мультисистемне аутоімунне/аутозапальне захворювання із дебютом симптомів до 18-річного віку, що уражує будь-яку систему органів, призводить до їх пошкодження, спричиняючи розвиток непрацездатності та/або смерті. Серед пацієнтів із системним червоним вовчаком (СЧВ), хворі на юСЧВ становлять 15–20%. Методи дослідження. На підставі літературних даних у статті наведені сучасні уявлення щодо етіології та патогенезу, описано гетерогенність клінічних проявів та перебігу юСЧВ; висвітлені основні труднощі у діагностиці, зокрема розробці діагностичних критеріїв. Представлена порівняльна характеристика існуючих класифікаційних критеріїв у популяції хворих на юСЧВ. Терапевтичні стратегії у разі юСЧВ переважно екстрапольовані з дорослої популяції хворих. У роботі наведена сучасна терапевтична тактика при юСЧВ, в тому числі із застосуванням препаратів біо­логічної терапії. Висновки. Мультисистемність ураження, характерна для юСЧВ, зумовлює потребу у курації пацієнта із залученням мультидисциплінарної команди, а не лише дитячого ревматолога, та потребує дотримання визначених принципів спадкоємності із дорослою ревматологічною службою при переході пацієнтів
Дод.точки доступу:
Ошлянська, О. А.
Шевченко, Н. С.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

5.


    Ошлянська, О. А.
    Ювенільний дерматоміозит. Про що варто пам’ятати дорослому ревматологу? [Текст] / О. А. Ошлянська, Н. С. Шевченко, Ю. В. Білявська // Український ревматологічний журнал. - 2021. - № 4. - С. 57-67. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ДЕРМАТОМИОЗИТ -- DERMATOMYOSITIS (диагностика, классификация, эпидемиология, этиология)
ДИАГНОСТИКА ДИФФЕРЕНЦИАЛЬНАЯ -- DIAGNOSIS, DIFFERENTIAL
ПАТОЛОГИЧЕСКИЕ СОСТОЯНИЯ, ПРИЗНАКИ БОЛЕЗНЕЙ И СИМПТОМЫ -- PATHOLOGICAL CONDITIONS, SIGNS AND SYMPTOMS
ДЕТИ -- CHILD
Анотація: Ювенільний дерматоміозит (ЮДМ) — тяжке рідкісне прогресуюче системне захворювання аутоімунного ґенезу з переважним ураженням поперечносмугастих м’язів, шкіри та судин мікроциркуляторного русла, яке розвивається у дітей до 16-річного віку, але незважаючи на тяжкість, смертність від ЮДМ значно нижча, ніж у пацієнтів дорослого віку з дерматоміозитом/поліміозитом, також меншою вдвічі є інвалідизація у пацієнтів дитячого віку. ЮДМ має певні імунологічні та клінічні відмінності розвитку та перебігу у дітей порівняно з особами дорослого віку. Методи дослідження. На підставі літературних даних у статті наведені сучасні уявлення щодо етіології та патогенезу, описані діагностичні критерії ЮДМ; проведене зіставлення клінічних та лабораторних проявів і частоти їх виявлення у пацієнтів дитячого та дорослого віку, підкреслені основні відмінності диференційної діагностики. Наведені уніфіковані терапевтичні стратегії відповідно до рекомендацій міжнародних ревматологічних асоціацій. Висновки. Враховуючи поточні терапевтичні можливості, пацієнти з ЮДМ становитимуть все більшу частку серед пацієнтів із запальними міозитами. Це обґрунтовує потребу у подальших дослідженнях менеджменту хворих із ЮДМ для покращення рівня надання медичної допомоги та віддалених наслідків хвороб
Дод.точки доступу:
Шевченко, Н. С.
Білявська, Ю. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

6.


   
    ЭЭГ-корреляторы взаимодействия пищевой доминанты(лечебное голодание) и патологических устойчивых состояний у больных шизофренией и алкоголизмом [Текст] / М. А. Титаева, Г. И. Бабенков, В. Б. Гурвич // Независимый психиатрический журнал. - 1999. - № 4. - С. 33-39


MeSH-головна:

ШИЗОФРЕНИЯ -- SCHIZOPHRENIA (диетотерапия)
(диетотерапия)
ЭЛЕКТРОЭНЦЕФАЛОГРАФИЯ -- ELECTROENCEPHALOGRAPHY (использование, методы)
ПАТОЛОГИЧЕСКИЕ СОСТОЯНИЯ, ПРИЗНАКИ БОЛЕЗНЕЙ И СИМПТОМЫ -- PATHOLOGICAL CONDITIONS, SIGNS AND SYMPTOMS
Дод.точки доступу:
Титаева, М. А.
Бабенков, Г. И.
Гурвич, В. Б.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

7.


   
    Эффективный алгоритм диагностики и лечения доброкачественного пароксизмального позиционного головокружения [Текст] = The efficacious algorithm for the diagnostics and treatment of benign paroxysmal positional vertigo / Н. Л. Кунельская [и др.] // Вестник оториноларингологии. - 2015. - №5. - С. 19-22. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-головна:
ДИАГНОСТИКА -- DIAGNOSIS
АЛГОРИТМЫ -- ALGORITHMS
ГОЛОВОКРУЖЕНИЕ -- DIZZINESS (диагноз, классификация, терапия)
УХО ВНУТРЕННЕЕ -- EAR, INNER (патология, ультраструктура)
БОЛЬНОГО ПОЗИЦИОНИРОВАНИЕ -- PATIENT POSITIONING (методы)
ПАТОЛОГИЧЕСКИЕ СОСТОЯНИЯ, ПРИЗНАКИ БОЛЕЗНЕЙ И СИМПТОМЫ -- PATHOLOGICAL CONDITIONS, SIGNS AND SYMPTOMS
Дод.точки доступу:
Кунельская, Н. Л.
Гусева, А. Л.
Байбакова, Е. В.
Чистов, С. Д.
Чугунова, М. А.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

8.


    Ткач, С. М.
    Эффективность трансплантации фекальной микробиоты при заболеваниях, не связанных с рецидивирующей инфекцией Сloctridium difficile [Текст] = Effectiveness of fecal microbiota transplantation in diseases, not associated with ecurrent infection of Clostridium difficile / С. М. Ткач, А. Э. Дорофеев, Ю. Г. Кузенко // Сучасна гастроентерологія. - 2019. - № 6. - С. 75-81. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-головна:
МИКРОБИОТА -- MICROBIOTA (действие лекарственных препаратов, иммунология)
ТРАНСПЛАНТАЦИЯ -- TRANSPLANTATION (методы, тенденции)
КИШЕЧНИК -- INTESTINES (действие лекарственных препаратов, микробиология, патофизиология)
ПАТОЛОГИЧЕСКИЕ СОСТОЯНИЯ, ПРИЗНАКИ БОЛЕЗНЕЙ И СИМПТОМЫ -- PATHOLOGICAL CONDITIONS, SIGNS AND SYMPTOMS
ДИАРЕЯ -- DIARRHEA (химически вызванный)
ЭКСКРЕМЕНТЫ -- FECES (микробиология)
Анотація: Одним из эффективных методов модификации измененной кишечной микробиоты и лечения некоторых гастроинтестинальных заболеваний является трансплантация фекальной микробиоты (ТФМ). В настоящее время единственным официально утвержденным показанием для проведения ТФМ является рецидивирующая инфекция Clostridium difficile. Изучают также эффективность ТФМ для лечения гастроинтестинальной и негастроинтестинальной патологии, не связанной с рецидивирующей инфекцией Clostridium difficile. В обзоре литературы представлены данные о результатах применения ТФМ при воспалительных заболеваниях кишечника, запорах, синдроме раздраженной кишки, антибиотикоассоциированной диарее, печеночной энцефалопатии, а также таких негастроэнтерологических заболеваниях как псориаз, рассеянный склероз, аутизм, болезнь Паркинсона, метаболический синдром. Освещен собственный опыт авторов относительно проведения ТФМ у 12 больных неспецифическим язвенным колитом, 6 пациентов с болезнью Крона, 15 больных с постинфекционным синдромом раздраженной кишки, 5 пациентов с антибиотикоассоциированной диареей, 4 больных с метаболическим синдромом. Наиболее эффективным проведение ТФМ по нашим данным было у пациентов с антибиотикоассоциированной диареей, неспецифическим язвенным колитом и составляло 80,0 % и 66,7 % соответственно. У пациентов с синдромом раздраженного кишечника ТФМ была эффективной почти у каждого второго пациента, а при постинфекционном синдроме раздраженного кишечника эффективность ТФМ достигала 70,0 %. При болезни Крона эффект ТФМ наблюдался лишь у каждого третьего больного. Основываясь на обзоре литературы и собственных данных, авторы пришли к выводу о потенциальной эффективности и целесообразности проведения ТФМ при неспецифическом язвенном колите, синдроме раздраженной кишки, антибиотикоассоциированной диарее, печеночной энцефалопатии, аутизме и метаболическом синдроме. В отношении болезни Крона, псориаза, рассеянного склероза и болезни Паркинсона исследования продолжаются
The fecal microbiota transplantation (FMT) is one of the effective methods for modifying the altered intestinal microbiota and treating some gastrointestinal diseases. At present, the only officially approved indication for FMT is recurrent Clostridium difficile infection. However, the FMT efficacy is currently being studied in the treatment of other gastrointestinal and non‑gastrointestinal pathologies unrelated to recurrent infection of Clostridium difficile. This literature review presents current data on the results of FMT use at inflammatory bowel disease, constipation, irritable bowel syndrome, antibiotic‑associated diarrhea, hepatic encephalopathy, and non‑gastroenterological disease, such as psoriasis, multiple sclerosis and Parkinson’s disease, autism and metabolic syndrome. In addition, the authors briefly presented their own experience of FMT in 12 patients with ulcerative colitis, 6 patients with Crohn’s disease, 15 patients with postinfectious IBS, 5 patients with antibiotic‑associated diarrhea, and 4 patients with metabolic syndrome. The obtained results showed that the FMT was mostly effective in patients with antibiotic‑associated diarrhea and non‑specific ulcerative colitis, with 80.0 and 66.7 % efficacy, respectively. Among patients with the IBS, the FMT was effective in almost every second patient, and at the postinfectious IBS the FMT efficacy achieved 70.0 %. At Crohn’s disease, the FMT was effective in every third patient only. Based on the review of the literature and own data, the authors concluded the potential efficacy and feasibility of FMT conduction at the non‑specific ulcerative colitis, irritable bowel syndrome, antibiotic‑associated diarrhea, hepatic encephalopathy, autism, and metabolic syndrome. Studies on Crohn’s disease, psoriasis, multiple sclerosis and Parkinson’s disease are ongoing
Дод.точки доступу:
Дорофеев, А. Э.
Кузенко, Ю. Г.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

9.


    Савицкая, Е. В.
    Эффективность пробиотической терапии в комплексном лечении сочетанной патологии [Текст] / Е. В. Савицкая // Международный журнал педиатрии, акушерства и гинекологии. - 2014. - Т. 6, № 1. - С. 69-70


MeSH-головна:
ПРОБИОТИКИ -- PROBIOTICS (терапевтическое применение)
ПАТОЛОГИЧЕСКИЕ СОСТОЯНИЯ, ПРИЗНАКИ БОЛЕЗНЕЙ И СИМПТОМЫ -- PATHOLOGICAL CONDITIONS, SIGNS AND SYMPTOMS
Вільних прим. немає

Знайти схожі

10.


   
    Этиологическая структура и клиника вирусных гепатитов у детей с тяжелой соматической патологией [Текст] / А. В. Смирнов [и др.] // Эпидемиология и инфекционные болезни. - 1999. - № 3. - С. 37-41


MeSH-головна:
ГЕПАТИТ ВИРУСНЫЙ ЧЕЛОВЕКА -- HEPATITIS, VIRAL, HUMAN (патофизиология, этиология)
ПАТОЛОГИЧЕСКИЕ СОСТОЯНИЯ, ПРИЗНАКИ БОЛЕЗНЕЙ И СИМПТОМЫ -- PATHOLOGICAL CONDITIONS, SIGNS AND SYMPTOMS
ДЕТИ -- CHILD
Дод.точки доступу:
Смирнов, А. В.
Сырьева, Т. Н.
Конев, В. А.
Учайкин, В. Ф.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)