Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (3)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>S=Титан<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 101
Показані документи з 1 по 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Козар, Т. І.
    Порівняльне токсикологічне дослідження дії на шкіру морських свинок нанокомпозитів діоксиду титану, модифікованими різним вмістом наносрібла [Текст] / Т. І. Козар // Український науково-медичний молодіжний журнал. - 2022. - № 3 спецвип. - С. 87


MeSH-головна:
НАНОЧАСТИЦЫ МЕТАЛЛОВ -- METAL NANOPARTICLES
НАНОТЕХНОЛОГИЯ -- NANOTECHNOLOGY (методы)
МОРСКИЕ СВИНКИ -- GUINEA PIGS
ПОКРОВНАЯ СИСТЕМА -- INTEGUMENTARY SYSTEM
ОКСИДЫ -- OXIDES
ТИТАН -- TITANIUM
Анотація: Наноматеріали на основі діоксиду титану (нано-TiO2) широко застосовується у виробах для медичного призначення. Нано-TiO2 є напівпровідниковим матеріалом, який виявляє антибактеріальну активність завдяки своїм фотокаталітичним властивостям під ультрафіолетовим світлом. Нано-TiO2 є єдиною речовиною, яка використовується як ультрафіолетовий фільтр у сонцезахисних кремах, а також у деяких денних кремах, основах і бальзамах для губ. З іншого боку, срібло також демонструє сильну антибактеріальну активність щодо широкого кола мікроорганізмів, а нано-TiO2 з додаванням срібла демонструє більш ефективні фотокаталітичні властивості, ніж немодифікований нано-TiO2. Мета роботи: Дослідити та порівняти місцеву подразнюючу дію на шкіру морських свинок нанокомпозитів діоксиду титану з масовою часткою (ω) срібла 4% та 8%; з’ясувати можливу небезпеку при потраплянні на шкіру. Матеріали і методи дослідження: Об’єктами дослідження слугували нанопорошки TiO2/Ag з масовими відсотками срібла – 4% та 8%, розмірами 15-40 нм. Дослідження наноTiO2/Ag проводилось шляхом аплікації на вистрижену ділянку шкіри морським свинкам 2x2 см² з розрахунком 20 мг/см² з додаванням вазеліну в такій же кількості. Нанесення проводилось відкритим способом при кімнатній температурі. Після цього для виключення злизування нанокомпозиту зі шкіри їх було поміщено в індивідуальні клітки. Оцінка стану шкіри проводилась за такими критеріями: наявність чи відсутність еритеми, тріщин, набряку; зміна товщини жирової складки, яка вимірювалась каліпером. Висновки: Дослідження місцевої подразнюючої дії на шкіру морських свинок нано-TiO2/Ag з ω срібла – 8% продемонструвало, що у 33% через 8 годин з’явилась слабковиражена еритема. У 17% збільшилось випадіня шерсті. Це демонструє що нанокомпозит діоксиду титану з ω срібла – 8% має слабкоподразнюючу дію, на відміну від наноTiO2 з ω срібла – 4%, який не виявляє місцевої подразнюючої дії
Вільних прим. немає

Знайти схожі

2.


    Палков, Т. А.
    Сучасні матеріали для виготовлення стоматологічних імплантатів. Огляд літератури [Текст] = Contemporary Implant Materials. The Review of Literature / Т. А. Палков // Імплантологія. Пародонтологія. Остеологія. - 2020. - № 1. - С. 21-26. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
СТОМАТОЛОГИЧЕСКАЯ ИМПЛАНТАЦИЯ -- DENTAL IMPLANTATION (использование)
ПРОТЕЗЫ И ИМПЛАНТАТЫ -- PROSTHESES AND IMPLANTS (использование)
МЕТАЛЛОКЕРАМИЧЕСКИЕ СПЛАВЫ -- METAL CERAMIC ALLOYS (терапевтическое применение)
ЗУБОВРАЧЕБНЫЕ МАТЕРИАЛЫ -- DENTAL MATERIALS (терапевтическое применение)
ТИТАН -- TITANIUM (терапевтическое применение)
ПОЛИМЕРЫ -- POLYMERS (терапевтическое применение)
Вільних прим. немає

Знайти схожі

3.


   
    Застосування ацетабулярного компонента з пористого титану в разі ендопротезування пацієнтів із дефектами стінок кульшової западини [Текст] / В. А. Філіпенко [та ін.] // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2020. - N 2. - С. 55-60. - Бібліогр. наприкінці ст.


MeSH-головна:
ВЕРТЛУЖНАЯ ВПАДИНА -- ACETABULUM (патология, рентгенография, хирургия)
ТАЗОБЕДРЕННОГО СУСТАВА АРТРОПЛАСТИКА ЗАМЕСТИТЕЛЬНАЯ -- ARTHROPLASTY, REPLACEMENT, HIP (методы)
ТАЗОБЕДРЕННОГО СУСТАВА ПРОТЕЗ -- HIP PROSTHESIS
ТИТАН -- TITANIUM
Анотація: Ендопротезування кульшового суглоба за наявності дефектів кульшової западини є актуальною проблемою сучасної ортопедії, оскільки пов’язано з великою кількістю ускладнень. Мета: оцінити результати застосування ацетабулярного компонента ендопротеза кульшового суглоба з пористого титану в пацієнтів із дефектами кульшової западини різної етіології. Методи: за період з 2016 по 2019 р. 83 пацієнтам (98 суглобів) із дефектами кульшової западини виконано безцементне ендопротезування з використанням ацетабулярного компонента фіксації «press-fit» із пористим покриттям Trabecular Titanium Metal (розмір пор від 600 до 800 мкм, пористість 80 %, модуль пружності 12,9 ГПа, коефіцієнт тертя 1,08). Середній вік пацієнтів склав 55,7 року (від 34 до 80); 28 чоловіків і 55 жінок. Індекс маси тіла в середньому 28,6. Оцінювали дефекти стінок кульшової западини згідно з класифікацією D’Antonio. У всіх випадках використаний латеральний доступ до кульшового суглобі, ацетабулярний компонент ендопротеза встановлений в анатомічному положенні з відновленням центра ротації суглоба. У 9 випадках виконано реконструкцію з використанням структурних автотрансплантатів, 87 — спонгіозних автотрансплантатів, 2 — комбінації цих методів. Результати: середні терміни спостереження за хворими становили 23 міс. Функціональний стан кульшового суглоба за шкалою Harris підвищився в середньому від 37 до 89 балів. Рентгенологічних ознак нестабільності компонентів ендопротеза не виявлено. У всіх пацієнтів визначено повну перебудову автотрансплантатів після ендопротезування. Висновки: використання ацетабулярного компонента фіксації «press-fit» із пористого титану в разі ендопротезування кульшового суглоба в умовах дефектів стінок кульшової западини дозволило отримати позитивні клінічні результати лікування в ранні терміни спостереження
Дод.точки доступу:
Філіпенко, В. А.
Бондаренко, С. Є.
Денисенко, С. А.
Баднауі, А. А.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

4.


    Рябовол, В. М.
    Особливості будови, фізико-хімічних і токсикологічних властивостей наночастинок діоксиду титану, одержаного за технологією термічного розкладу (літературний огляд і власні дослідження) / В. М. Рябовол // Довкілля та здоров’я. - 2020. - N 4. - С. 63-70


MeSH-головна:
ТИТАН -- TITANIUM (вредные воздействия)
НАНОЧАСТИЦЫ -- NANOPARTICLES (вредные воздействия)
Анотація: За допомогою гігієнічного, токсикологічного, бібліографічного, аналітичного методів проведено аналіз літературних даних щодо методів отримання, будови та токсичної дії наночастинок діоксиду титану. Нанопорошок діоксиду титану з фотокаталітичним ефектом практично монодисперсний, розміром частинок у середньому 10 нм, має мезопористу будову, містить м’які конгломерати від 50 нм до 500 нм, його питома поверхня – 57,3 м2/г. Нанодіоксид титану, одержаний термічним розкладом, належить до малотоксичних і малонебезпечних речовин, DL50 більше 5000 мг/кг за внутрішньочеревного введення мишам. Зазначений нанопорошок не подразнює шкіру та слизову оболонку очей кролів. За даними літератури визначено, що за хронічного впливу на лабораторних тварин наночастинки ТіО2 накопичуються та сприяють ушкодженню тканин печінки, нирок, легенів, селезінки, зокрема, впливають на перекисне окислення ліпідів та суттєво змінюють експресію генів, які відповідають за циркадіальні ритми, процеси метаболізму та апоптозу.
С помощью гигиенического, токсикологического, библиографического, аналитического методов, проведен анализ литературных данных о методах получения, строения и токсического действия наночастиц диоксида титана. Нанопорошок диоксида титана с фотокаталитическим эффектом практически монодисперсный, с размером частиц в среднем 10 нм, имеет мезопористое строение, содержит мягкие конгломераты от 50 нм до 500 нм, его удельная поверхность – 57,3 м2/г. Нанодиоксид титана, полученный термическим разложением, относится к малотоксичным и малоопасным веществам, DL50 – более 5000 мг/кг при внутрибрюшинном введении мышам. Указанный нанопорошок не раздражает кожу и слизистую оболочку глаз кроликов. По данным литературы определено, что при хроническом воздействии на лабораторных животных наночастицы ТіО2 накапливаются и способствуют повреждению тканей печени, почек, легких, селезенки, в частности, влияют на перекисное окисление липидов и существенно изменяют экспрессию генов, отвечающих за циркадиальные ритмы, процессы метаболизма и апоптоза.
Вільних прим. немає

Знайти схожі

5.


    Сахненко, О. А.
    Титан чи цирконій у бокових відділах щелеп = Titanium or Zirconium in the Lateral Parts of the Jaws / О. А. Сахненко, А. О. Сахненко // Імплантологія. Пародонтологія. Остеологія. - 2020. - № 3/4. - С. 19-24 : кольор. фот.


MeSH-головна:
ТИТАН -- TITANIUM
ЦИРКОНИЙ -- ZIRCONIUM
СТОМАТОЛОГИЧЕСКАЯ ИМПЛАНТАЦИЯ -- DENTAL IMPLANTATION (классификация, методы, оборудование, стандарты, этика)
ОДНОМОМЕНТНАЯ НАГРУЗКА ПРИ ДЕНТАЛЬНОЙ ИМПЛАНТАЦИИ -- IMMEDIATE DENTAL IMPLANT LOADING
Дод.точки доступу:
Сахненко, А. О.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

6.


    Гончарук-Хомин, М. Ю.
    Збалансованість імунологічних реакцій на стороннє тіло у дентальній імплантації: зміна парадигми остеоінтеграції до стану динамічного еквілібріуму = Balance of Immunological Reactions on the Foreign Body in Dental Implantation: a Modification of the Osteointegration Paradigm to the Dynamic Equilibrium State / М. Ю. Гончарук-Хомин, В. В. Русин, С. Д. Мельничук // Імплантологія. Пародонтологія. Остеологія. - 2019. - № 3. - С. 18-22. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
СТОМАТОЛОГИЧЕСКАЯ ИМПЛАНТАЦИЯ -- DENTAL IMPLANTATION (использование)
СТОМАТОЛОГИЧЕСКАЯ ИМПЛАНТАЦИЯ ВНУТРИКОСТНАЯ ЭНДОДОНТАЛЬНАЯ -- DENTAL IMPLANTATION, ENDOSSEOUS, ENDODONTIC (использование)
ДЕНТАЛЬНОЙ ПЛАСТИНКИ ИМПЛАНТАЦИЯ -- BLADE IMPLANTATION (использование)
ОССЕОИНТЕГРАЦИЯ -- OSSEOINTEGRATION
ТИТАН -- TITANIUM
ЗУБНОГО ИМПЛАНТАТА-АБАТМЕНТА КОНСТРУКЦИЯ -- DENTAL IMPLANT-ABUTMENT DESIGN
Дод.точки доступу:
Русин, В. В.
Мельничук, С. Д.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

7.


    Готь, С. -Р.
    Порівняльна оцінка застосування оксид цирконієвих та титанових абатментів при протезуванні на імплантатах = Comparative Assessment of the Use of Abutments from Zirconium Oxide and Titanium in Prosthesis on Implants / С.-Р. Готь, М. Угрин, О. Бондарчук // Імплантологія. Пародонтологія. Остеологія. - 2019. - № 2. - С. 37-42 : кольор. іл. - Бібліогр.: с. 41-42 (20 назв)


MeSH-головна:
ЗУБНОГО ИМПЛАНТАТА-АБАТМЕНТА КОНСТРУКЦИЯ -- DENTAL IMPLANT-ABUTMENT DESIGN (методы)
ЦИРКОНИЙ -- ZIRCONIUM
ТИТАН -- TITANIUM
Дод.точки доступу:
Угрин, М.
Бондарчук, О.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

8.


    Сахненко, О. А.
    Титан чи цирконій у фронтальній ділянці [Текст] / О. А. Сахненко, А. О. Сахненко // Імплантологія. Пародонтологія. Остеологія. - 2019. - № 4. - С. 33-37


MeSH-головна:
СТОМАТОЛОГИЧЕСКИЕ ИМПЛАНТАТЫ -- DENTAL IMPLANTS
ЦИРКОНИЙ -- ZIRCONIUM
ТИТАН -- TITANIUM
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ -- CASE REPORTS
РОТОВОЙ ПОЛОСТИ СЛИЗИСТАЯ ОБОЛОЧКА -- MOUTH MUCOSA (хирургия)
АДГЕЗИВНОСТЬ -- ADHESIVENESS
ЗУБНОГО ИМПЛАНТАТА-АБАТМЕНТА КОНСТРУКЦИЯ -- DENTAL IMPLANT-ABUTMENT DESIGN
Анотація: У статті на прикладі трьох клінічних випадків розглянемо використання титанового двоетапного імплантату Inter U-impl і цирконієвого одноетапного імплантату White SKY (bredent) з негайним навантаженням, а також варіант одночасного використання титанових імплантатів Inter і стандартних цирконієвих абатментів у фронтальній ділянці за класичним протоколом без проведення додаткових хірургічних пластик.
Дод.точки доступу:
Сахненко, А. О.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

9.


   
    Применение трабекулярных компонентов в эндопротезировании тазобедренного сустава (Обзор) [Текст] / А. Н. Косяков [и др.] // Вісник ортопедії, травматології та протезування. - 2019. - № 4. - С. 110-117. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-головна:
ТАЗОБЕДРЕННОГО СУСТАВА ПРОТЕЗ -- HIP PROSTHESIS
ТИТАН -- TITANIUM
ПЕЧАТЬ ТРЕХМЕРНАЯ -- PRINTING, THREE-DIMENSIONAL (использование)
Анотація: Эндопротезирование крупных суставов - одно из наиболее успешных оперативных вмешательств за последнее столетие. Каждый год как во всем мире, так и в нашей стране увеличивается количество тотальных артопластик. Соответственно, растет количество разновидностей имплантатов и совершенствуются методики их производства. Цель работы. На основе литературных данных осветить практические аспекты и возможности применения трабекулярных (пористых) ацетабулярных компонентов при первичной и ревизионной артропластике тазобедренного сустава. Материалы и методы. Нами были проанализированы данные публикаций последних лет в медицинской периодике, литературные данные, касающиеся применения трабекулярных имплантатов. Выводы. Трабекулярные компоненты приобретают всё большую популярность у ортопедов при артропластике суставов. Они имеют несколько ценных преимуществ, благодаря которым их можно использовать в рутинных и сложных случаях первичного эндопротезирования суставов, а при ревизионных вмешательствах они часто незаменимы, так как имеют возможность модульности конструкции и комбинации вместе с аугментами
Дод.точки доступу:
Косяков, А. Н.
Гребенников, К. А.
Милосердов, А. В.
Туз, Е. В.
Федин, Е. М.
Галузинский, А. А.
Бурбурская, С. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

10.


   
    Антиаденовірусна активність наночастинок діоксиду титану [Текст] / Ю. Б. Паньківська [та ін.] // Мікробіологічний журнал. - 2019. - Том 81, N 5. - С. 73-84


MeSH-головна:
ADENOVIRIDAE -- ADENOVIRIDAE (патогенность)
СЕРОГРУППА -- SEROGROUP
НАНОЧАСТИЦЫ МЕТАЛЛОВ -- METAL NANOPARTICLES (ультраструктура)
ТИТАН -- TITANIUM
Анотація: Пошук безпечних для людини та навколишнього середовища речовин та способів інактивації збудників хвороб є одним з пріоритетних напрямків наукових досліджень. Зокрема, відомі властивості діоксиду титану продукувати активні оксигенвмісні радикали під дією УФ випромінювання, які можуть пошкоджувати такі біологічні молекули патогенів як білки, ліпіди та нуклеїнові кислоти, роблять його перспективним агентам для розробки препаратів з віруліцидними та антивірусними властивостями. Мета роботи. Дослідження інактивуючої дії наночастинок діоксиду титану відносно аденовірусу 5 серотипу in vitro. Методи. Дослідження пористої структури наночастинок проводили адсорбційно-структурним динамічним та статичним об’ємним методом. Структуру досліджуваних зразків визначали за допомогою електронного мікроскопа JEM-1400 (JEOL, Японія). Цитотоксичну, віруліцидну та антиаденовірусну дію наночастинок визначали в культурі клітин MDBK із застосуванням МТТ-тесту. Результати. У результаті проведених досліджень антиаденовірусної дії наночастинок діоксиду титану встановлено, що наночастинки зразка (І) з частинками розміром 8 - 15 нм проявили більшу активність після короткого часу інкубації (5хв) з аденовірусом 5 серотипу, при цьому наночастинки зразка (ІІ) розміром 20 - 30 нм проявили інгібуючий влив після 15 хв інкубації. Антивірусна активність наночастинок ТіО2(ІІ) відносно аденовірусу людини 5 серотипу була в межах 45 - 95 %. Використання комерційного нанопорошку ТіО2, Р25 виробництва Evonik Industries AG (Німеччина) як контролю виявилось неефективним, оскільки в досліджуваній модельній системі антивірусна активність відсутня. Найефективніше підсилення віруліцидної дії ТіО2, (II) відбувалось при концентрації наночастинок 10 мкг/мл та становило близько 30 %. Висновки. У результаті проведених досліджень встановлено, що наночастинки діоксиду титану мають віруліцидну та антивірусну дію відносно аденовірусу 5 серотипу
Дод.точки доступу:
Паньківська, Ю. Б.
Білявська, Л. О.
Повниця, О. Ю.
Загорний, М. М.
Рагуля, А. В.
Харчук, М. С.
Загородня, С. Д.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)