Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (6)
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>S=Филогенез<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 42
Показані документи з 1 по 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-42 
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Tashyrev O., Romanovskaya V., Rokitko P., Tashyreva H., Prytula I., Suslova O., Govorukha V., Prekrasna Ie., Gladka G.
Назва : Autecology and taxonomy of bacteria isolated from extreme environments
Місце публікування : Мікробіологічний журнал. - К., 2017. - Том 79, N 1. - С. 100-113 (Шифр МУ14/2017/79/1)
MeSH-головна: ЭКОСИСТЕМА -- ECOSYSTEM
ПОЧВЫ МИКРОБИОЛОГИЯ -- SOIL MICROBIOLOGY
МИКРООРГАНИЗМОВ ВЗАИМОДЕЙСТВИЕ -- MICROBIAL INTERACTIONS
БИОЛОГИЧЕСКОЕ МНОГООБРАЗИЕ -- BIODIVERSITY
МИКРОБНЫЕ АССОЦИАЦИИ -- MICROBIAL CONSORTIA
ФИЛОГЕНЕЗ -- PHYLOGENY
МЕТАГЕНОМ -- METAGENOME
ЖЕЛЕЗА ТРЕХВАЛЕНТНОГО СОЕДИНЕНИЯ -- FERRIC COMPOUNDS
БАКТЕРИИ -- BACTERIA
METHYLOCOCCACEAE -- METHYLOCOCCACEAE
Анотація: Представлені підсумкові результати п’ятирічних досліджень (2011-2015) відділу біології екстремофільних мікроорганізмів. З фітоценозів і грунтів Західної Антарктики, субтропічних грунтів (Ізраїль), карстових печер і грунтів України та Болгарії, мулу гіперсолоних озер Криму (Україна) і узбережжя Мертвого моря (Ізраїль), високогірного масиву Анди (Еквадор) виділено екстремотолерантні мікроорганізми. Серед них до 10 % — мікроорганізми, стійкі до токсичних металів, n-нітрохлорбензолу, УФ радіації, високих концентрацій солей, а також до низьких і високих температур. Для створення природоохоронних біотехнологій розроблено метод термодинамічного прогнозу взаємодії мікроорганізмів з ксенобіотиками. Вперше на його основі експериментально визначено умови регуляції мікробного метаболізму, які забезпечують глибоку деструкцію синтетичних органічних сполук і харчових відходів з одночасним отриманням енергоносіїв (Н2, СН4, етанол, тверде паливо). Виділено мікроорганізми, стійкі до найбільш токсичних металів (Hg2+, Cu2+, Ni2+, Fe3+, Fe2+, CrO42-), а також показана можливість як мобілізації, так і іммобілізації металів. Стандартними мікробіологічними методами, а також за допомогою філогенетичного і метагеномного аналізу показано різноманіття мікроорганізмів у Західній Антарктиці. Піросиквенування ампліконів 16S рДНК мікробних угруповань у досліджених зразках виявило представників 20 бактеріальних філ. Мікробіологічними методами виявлено культивовані представники чотирьох філ (Actinobacteria, Firmicutes, Proteobacteria, Bacteroidetes), які включали 25 видів. Наведено результати по таксономії та/або біотехнології спеціалізованих груп екстремофілів: залізовідновлюючих, воденьсинтезуючих і облігатних метанокислюючих бактерій.
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Gladka G. V., Borzova N. V., Gudzenko О. V., Hovorukha V. M., Havryliuk O. A., Tashyrev O. B.
Назва : Polyphase taxonomy of Antarctic bacteria
Місце публікування : Мікробіологічний журнал. - К., 2021. - Том 83, N 3. - С. 3-13 (Шифр МУ14/2021/83/3)
MeSH-головна: БАКТЕРИИ -- BACTERIA
ФИЛОГЕНЕЗ -- PHYLOGENY
ОСНОВАНИЙ ПОСЛЕДОВАТЕЛЬНОСТЬ -- BASE SEQUENCE
МОЛЕКУЛЯРНАЯ СТРУКТУРА -- MOLECULAR STRUCTURE
ГЕНЕТИЧЕСКИЕ СТРУКТУРЫ -- GENETIC STRUCTURES
ФЕНОТИП -- PHENOTYPE
МИКРОБИОЛОГИЧЕСКИЕ МЕТОДЫ -- MICROBIOLOGICAL TECHNIQUES
АНТАРКТИЧЕСКИЕ РЕГИОНЫ -- ANTARCTIC REGIONS
Анотація: Однією з проблем сучасної систематики бактерій є те, що філогенетична структура бактерій не завжди узгоджується з традиційною класифікаційною схемою, яка базується на фенотипових властивостях бактерій. Крім того, традиційні методи ідентифікації бактерій з використанням фенотипових властивостей мають ряд недоліків. В останні десятиліття досягнуто значних успіхів у вивченні світу мікробів, використовуючи саме молекулярно-генетичні методи, які дозволяють в короткі терміни провести ідентифікацію. Метою роботи було уточнити видовий статус чотирьох штамів бактерій, ізольованих з чорних лишайників кліфів острова Галіндез в Антарктиці, на основі фенотипових та молекулярно-генетичних властивостей. Методи. Морфологічні та культуральні властивості бактерій вивчали згідно із загальноприйнятими мікробіологічними методами; фізіологічні та біохімічні – використовуючи тестсистеми для ідентифікації бактерій API Coryne та API 20E bioMerieux SA (Франція) відповідно до інструкцій виробника. Філогенетичний аналіз проводили на основі нуклеотидних послідовностей гена 16S рРНК. Для визначення близькоспоріднених видів був проведений порівняльний аналіз нуклеотидних послідовностей генів 16S рРНК, використовуючи програмний пакет BLAST. Філогенетичне положення визначали побудовою дерев (дендрограм), які показують положення досліджуваних штамів серед близькоспоріднених і типових видів (програми ClustalX 2.1, Mega 6.06). Дерево будували за допомогою програми ClustalX 2.1 методом порівняння найближчих сусідів з бутстреп аналізом (bootstrap NJ tree) з використанням 1000 бутстреп випробувань (1000 альтернативних дерев). Далі філогенетичне дерево відкривали програмою Mega v. 6.00 і коректували. Висновки. Філогенетичний і фенотиповий аналізи дозволили визначити у аеробних хемоорганотрофних мікроорганізмів Антарктики видову приналежність трьох ізольованих культур та одну родову. Нуклеотидні послідовності генів 16S rRNA депоновано в Міжнародній базі даних GenBank під номерами HG518622, HG518623, HG518625, HG518626.
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Борзова Н. В., Гладка Г. В., Варбанець Л. Д., Таширев А. Б.
Назва : β-маннаназная активность дрожжей, выделенных в Антарктике
Місце публікування : Мікробіологічний журнал. - К., 2018. - Том 80, N 2. - С. 28-43 (Шифр МУ14/2018/80/2)
MeSH-головна: ДРОЖЖИ -- YEASTS
ОСНОВАНИЙ ПОСЛЕДОВАТЕЛЬНОСТЬ -- BASE SEQUENCE
ФИЛОГЕНЕЗ -- PHYLOGENY
КРИПТОКОККИ -- CRYPTOCOCCUS
Анотація: Психрофільні та психротолерантні мікроорганізми Антарктики відомі як продуценти ензимів з унікальними властивостями, а саме стійкістю щодо екстремальних умов середовища. Метою работи було встановити видову приналежність трьох антарктичних дріжджових культур та дослідити їх глікозидазну активність. Методи. Для вивчення ензиматичної активності дріжджів були використані синтетичні і природні субстрати: n-нітрофеніл-глікозиди, галактоманан гуара, МК-целюлоза, розчинний крохмаль. Виділення геномної ДНК проводили із клітинних суспензій. Фрагмент гена 26S рРНК у штамів U5 і U8 був ПЛР-ампліфікований з використанням праймерів NL1 та NL4, у штама S181 фрагмент гена 18S рРНК ПЛР-ампліфікований з використанням праймерів NS3 і NS6. Отримані послідовності генів дріжджових ізолятів порівнювали з такими мікроорганізмів, що були депоновані в базі даних GenBank, використовуючи програмний пакет BLASTN. Філогенетичний аналіз проводили за допомогою програм ClustalX 2.1, Mega 6.06 (Neighbour-Joining). Результати. У супернатанті культуральної рідини всіх культур були виявлені екзо-?рамнозидазна і ендо-?-мананазна активності. Показано, що максимуми ?-мананазної активності і продуктивності двох психротолерантних штамів припадали на третю добу, а у одного — на другу добу культивування і корелювали з синтезом протеїну. Вирощування культур при 15°С забезпечувало більш високі показники позаклітинної ?-мананазной активності. Оптимальними джерелами азоту були хлорид і сульфат амонію, а вуглецю — галактоманан гуару і рамноза. В результаті філогенетичного аналізу нуклеотидних послідовностей генів 26S рРНК або 18S рРНК було встановлено, що досліджені штами відносяться до видів Cryptococcus victoriae і Cryptococcus terricola. Висновки. Вперше показана висока ?-мананазна активність антарктичних штамів C. victoriae і C. terricola і перспектива використання їх як продуцентів манандеградуючих ензимів.
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Іутинська Г. О.
Назва : Біорізноманітність і функціональні властивості ендофітних прокаріотів
Місце публікування : Мікробіологічний журнал. - К., 2019. - Том 81, N 5. - С. 98-113 (Шифр МУ14/2019/81/5)
MeSH-головна: РАСТЕНИЯ -- PLANTS
СЕЛЬСКОХОЗЯЙСТВЕННЫЕ КУЛЬТУРЫ -- CROPS, AGRICULTURAL
ЭНДОФИТЫ -- ENDOPHYTES
ХОЗЯИН-ПАРАЗИТ ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ -- HOST-PARASITE INTERACTIONS
ФИЛОГЕНЕЗ -- PHYLOGENY
РИЗОСФЕРА -- RHIZOSPHERE
ОБЗОР -- REVIEW
Анотація: Вивчення ендофітних бактерій на сьогодні є актуальним напрямком в мікробіології, що розширює наші знання про еволюцію взаємовідносин мікроорганізмів з рослинами, про мікробіом всередині рослинних тканин і органів, а також відкриває нові перспективи практичного використання активних ендофітних штамів для підвищення продуктивності сільськогосподарських культур. В огляді наведено відомості про поширення та біорізноманітність ендофітних прокаріотів у різних рослинах, охарактеризовані типи і механізми взаємовідносин рослин з ендофітними бактеріями, висвітлена їхня роль в стимулюванні росту, поліпшенні мінерального живлення, підвищенні резистентності до дії біотичних і абіотичних факторів. Особливу увагу приділено можливостям практичного використання ендофітних бактерій. Наведено результати власних досліджень, які підтверджують ефективність застосування ендофітно-ризобіальної інокуляції насіння сої для підвищення продуктивності рослин і поліпшення якості отриманої продукції
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ерошенко Г. А., Павлова А. И., Куклева Л. М., Шавина Н. Ю., Кутырев В. В.
Назва : Генотипирование штаммов YERSINIA PESTISна основе вариабельности генов биосинтеза рРНК
Місце публікування : Журнал микробиологии, эпидемиологии и иммунобиологии. - М., 2007. - № 3. - С. 6-10. - ISSN 0372-9311 (Шифр ЖР14/2007/3). - ISSN 0372-9311
Предметні рубрики: Чумная палочка
Филогенез
Псевдотуберкулезная палочка
РНК
Бактериального типирования методы
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Гусар В. А.
Назва : Мінливість та поліморфізм мітохондріальної ДНК української популяції
Місце публікування : Журнал Академії Медичних Наук України. - К., 2006. - Т. 12, № 4. - С. 739-749 (Шифр ЖУ3н/2006/12/4)
Предметні рубрики: ДНК-митохондриальная
Полиморфизм (генетический)
Филогенез
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Данкевич Л. А., Патика В. П.
Назва : Генетичне профілювання фітопатогенних бактерій роду Pseudomonas — збудників мокрого водянистого гниття люпину
Місце публікування : Мікробіологічний журнал. - К., 2018. - Том 80, N 3. - С. 53-65 (Шифр МУ14/2018/80/3)
MeSH-головна: РАСТЕНИЙ БОЛЕЗНИ -- PLANT DISEASES
ЛЮПИН -- LUPINUS
ПСЕВДОМОНАДЫ -- PSEUDOMONAS
ФИЛОГЕНЕЗ -- PHYLOGENY
ГЕНЕТИЧЕСКАЯ ГЕТЕРОГЕННОСТЬ -- GENETIC HETEROGENEITY
Анотація: Мета. Для коректної видової ідентифікації та оцінки групової гетерогенності було проведено фінгепринтування геномів ізольованих нами Pseudomonas sp., колекційних штамів "Pseudomonas xanthochlora", а також типових представників виду Pseudomonas marginalis та п’яти біоварів виду Pseudomonas fuorescens. Методи. В ході досліджень було використано мікробіологічні, молекулярно-генетичні (REP-ПЛР) методи та методи молекулярної філогенетики (UPGMA). Результати. Оцінена генетична гетерогенність ізольованих Pseudomonas sp. та колекційних "Pseudomonas xanthochlora" штамів. Встановлено значну спорідненість ізольованих Pseudomonas sp. і колекційних "Pseudomonas xanthochlora" штамів із типовим штамом Pseudomonas marginalis pv. marginalis 9175T за BOX, REP та ERIC-профілями. Висновки. BOX, ERIC і REP-профілювання геному збудника мокрого водянистого гниття люпину виявило незначну генетичну гетерогенність даної групи штамів (від 6 до 9 % гетерогенності) та близьку їх спорідненість з представниками виду Pseudomonas marginalis (94 ? 91 % гомології BOX, ERIC і REP-профілів). Подібність результатів BOX і ERIC-профілювання геному збудника мокрого водянистого гниття люпину може бути корисною для швидкої коректної діагностики даного збудника, особливо, у випадку масового ураження рослин.
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Зайцева О. В.
Назва : Доминантные структурно-функциональные адаптации дистантных хемосенсорных систем в филогенезе брюхоногих моллюсков
Місце публікування : Российский физиологический журнал им.И.М.Сеченова. - СПб., 2000. - Т. 86, № 8. - С. 995-1006 (Шифр 71024/2000/86/8)
MeSH-головна: ФИЛОГЕНЕЗ -- PHYLOGENY
МОЛЛЮСКИ БРЮХОНОГИЕ -- GASTROPODA
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Рожкова Т. А., Титов В. Н., Амелюшкина В. А., Каба С. И. , Кухарчук В. В.
Назва : Липолиз в филогенетически ранних липопротеинах низкой плотности и более поздних липопротеинах очень низкой плотности : функция и диагностическое значение апноЕ и апоС-III (апоС-3)
Місце публікування : Клиническая лабораторная диагностика. - 2015. - № 12. - С. 4-14 (Шифр КР12/2015/12)
MeSH-головна: ЖИРНЫЕ КИСЛОТЫ -- FATTY ACIDS
ЛИПОПРОТЕИНЫ НИЗКОЙ ПЛОТНОСТИ -- LIPOPROTEINS, LDL
ЛИПОПРОТЕИНЫ ОЧЕНЬ НИЗКОЙ ПЛОТНОСТИ -- LIPOPROTEINS, VLDL
ФИЛОГЕНЕЗ -- PHYLOGENY
АПОЛИПОПРОТЕИН C-III -- APOLIPOPROTEIN C-III
АПОЛИПОПРОТЕИНЫ E -- APOLIPOPROTEINS E
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Назва : Материалы Всероссийской научной конференции "Актуальные проблемы морфологии, адаптогенеза и репаративных гистогенезов", посвященной памяти чл.-кор. МН СССР профессора Ф. М. Лазаренко, г. Оренбург, 19-20 ноября 2013 г.
Місце публікування : Морфология: Архив анатомии, гистологии и эмбриологии: Науч.- теорет. мед. журн/ Рос. АМН, Междунар. ассоц. морфологии. - СПб.: Эскулап, 2013. - Т. 143, № 5. - С. 59-138. - ISSN 0004-1947 (Шифр 70020/2013/143/5). - ISSN 0004-1947
MeSH-головна: КОНГРЕССЫ КАК ТЕМА -- CONGRESSES AS TOPIC
ОНТОГЕНЕЗ
ФИЛОГЕНЕЗ -- PHYLOGENY
Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-42 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)