Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=ІУ5/2016/4<.>
Загальна кількість знайдених документів : 17
Показані документи з 1 по 17
1.


    Задорожна, В. І.
    Поліомієліт: нові виклики на шляху до ерадикації / В. І. Задорожна, О. М. Циганчук // Інфекційні хвороби. - 2016. - N 4. - С. 5-12


MeSH-головна:
ПОЛИОМИЕЛИТ -- POLIOMYELITIS (профилактика и контроль, терапия, эпидемиология, этиология)
ВАКЦИНАЦИЯ -- VACCINATION (использование, методы, стандарты)
Анотація: Критична ситуація, що склалася в останні роки в Україні з вакцинопрофілактикою, зокрема й поліомієліту, потребує її негайного вирішення. Для повернення Україні статусу країни з низьким ризиком передачі«дикого» поліовірусу в разі його завозу та збереження статусу вільної від поліомієліту території необхідним є відновлення в повному обсязі і на постійній основі рутинної імунізації та досягнення несприйнятливості тих дітей, хто не отримав щеплення за віком у попередні роки.
Критическая ситуация, сложившаяся в последние годы в Украине с вакцинопрофилактикой, в том числе полиомиелита, требует ее немедленного решения. Для возвращения Украине статуса страны с низким риском передачи «дикого» полиовируса в случае его завоза и сохранения статуса свободной от полиомиелита территории необходимо восстановление в полном объеме и на постоянной основе рутинной иммунизации и достижения невосприимчивости тех детей, кто не получил прививки по возрасту в предыдущие года.
Дод.точки доступу:
Циганчук, О. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

2.


    Маркович, І. Г.
    Вплив факторів середовища життєдіяльності людини на ризик виникнення інфекційних хвороб / І. Г. Маркович, І. Ф. Маркович // Інфекційні хвороби. - 2016. - N 4. - С. 13-20


MeSH-головна:
ИНФЕКЦИОННЫЕ БОЛЕЗНИ -- COMMUNICABLE DISEASES (диагностика, экономика, эпидемиология, этиология)
Анотація: На рівень інфекційної захворюваності впливають різні фактори - щільність проживання населення, рівень людського розвитку регіонів, економічні показники, від яких залежить доступність медичної допомоги. Ризик виникнення інфекційних хвороб зростає внаслідок погіршення умов середовища життєдіяльності людини, зокрема через відсутність у населення регіонів можливості використовувати якісну воду; високого рівня вироблених відходів; збільшення обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від різних джерел забруднення та через інші фактори, які прямо чи опосередковано можуть впливати на здоров’я населення.
На уровень инфекционной заболеваемости влияют различные факторы - плотность проживания населения, уровень человеческого развития регионов, экономические показатели, от которых зависит доступность медицинской помощи. Риск возникновения инфекционных болезней возрастает вследствие ухудшения условий среды жизнедеятельности человека, в том числе из-за отсутствия у населения регионов возможности использовать качественную воду; высокого уровня производимых отходов; увеличения объемов выбросов загрязняющих веществ в атмосферный воздух от различных источников загрязнения и других факторов, которые прямо или косвенно могут влиять на здоровье населения.
Дод.точки доступу:
Маркович, І. Ф.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

3.


    Андрейчин, М. А.
    Кластеричний аналіз поширеності та небезпеки інфекційних і паразитарних хвороб у дітей 0-14 років / М. А. Андрейчин, Е. Г. Булич, І. В. Муравов // Інфекційні хвороби. - 2016. - N 4. - С. 21-29


MeSH-головна:
ИНФЕКЦИОННЫЕ БОЛЕЗНИ -- COMMUNICABLE DISEASES (смертность, эпидемиология)
ДЕТИ -- CHILD
Анотація: Для оцінки небезпеки, пов’язаної з поширенням інфекційних і паразитарних захворювань серед населення, може бути використаний метод кластерного аналізу. Порівнюючи регіони з різною поширеністю хвороби як з різною «дозою» впливу патогена, а негативні наслідки - смертність - як «ефект» цього впливу, цей метод дозволяє оцінювати небезпеку захворювання при різних рівнях його поширення.
Для оценки опасности, связанной с распространением инфекционных и паразитарных заболеваний среди населения, может быть использован метод кластерного анализа. Сравнивая регионы с разной распространенностью болезни как с разной «дозой» воздействия патогена, а негативные последствия - смертность - как «эффект» этого влияния, этот метод позволяет оценивать опасность заболевания при различных уровнях его распространения.
Дод.точки доступу:
Булич, Е. Г.
Муравов, І. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

4.


   
    Ефективність противірусної терапії та динаміка показників якості життя хворих на хронічний гепатит С залежно від наявності змішаної кріоглобулінемії / О. В. Рябоконь [та ін.] // Інфекційні хвороби. - 2016. - N 4. - С. 30-35


MeSH-головна:
КРИОГЛОБУЛИНЕМИЯ -- CRYOGLOBULINEMIA (терапия)
ГЕПАТИТ C -- HEPATITIS C (терапия)
ПРОТИВОВИРУСНЫЕ СРЕДСТВА -- ANTIVIRAL AGENTS (терапевтическое применение)
Анотація: Наявність змішаної кріоглобулінемії у хворих на хронічний гепатит С (ХГС) з фіброзом печінки негативно впливала на частоту досягнення стійкої вірусологічної відповіді (СВВ) та потребувала медикаментозної корекції побічних ефектів лікування у 10,5% хворих. У хворих на ХГС з тяжким фіброзом печінки та змішаною кріоглобулінемією, які досягли СВВ, якість життя вище, ніж у пацієнтів, які не відповіли на лікування, або мали рецидив.
Наличие смешанной криоглобулинемии у больных хроническим гепатитом С (ХГС) с фиброзом печени негативно влияло на частоту достижения устойчивого вирусологического ответа (УВО) и требовало медикаментозной коррекции побочных эффектов лечения у 10,5% больных. У пациентов с ХГС и тяжелым фиброзом печени с наличием смешанной криоглобулинемии, которые достигли УВО, качество жизни выше, чем у пациентов, которые не ответили на лечение, или имели рецидив.
Дод.точки доступу:
Рябоконь, О. В.
Лядська, О. В.
Іпатова, Д. П.
Рябоконь, Ю. Ю.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

5.


    Живиця, Д. Г.
    Психічні і психологічні розлади та ефективність ВААРТ у ВІЛ-інфікованих споживачів ін’єкційних наркотиків / Д. Г. Живиця, В. Г. Казека // Інфекційні хвороби. - 2016. - N 4. - С. 36-40


MeSH-головна:
ПСИХИЧЕСКИЕ РАССТРОЙСТВА -- MENTAL DISORDERS (лекарственная терапия)
ПРОТИВОРЕТРОВИРУСНАЯ ТЕРАПИЯ ВЫСОКОЭФФЕКТИВНАЯ -- ANTIRETROVIRAL THERAPY, HIGHLY ACTIVE (использование, методы)
ВИЧ-ИНФИЦИРОВАННЫЕ ДОЛГОЖИВУЩИЕ -- HIV LONG-TERM SURVIVORS
НАРКОМАНЫ -- DRUG USERS
Анотація: На фоні замісної підтримувальної терапії у ВІЛ-інфікованих споживачів ін’єкційних наркотиків (СІН) знижується ступінь психотичних розладів з 34 (31-45) до 27 (21-41) балів за шкалою BPRS і ступінь депресивних станів з 14 (12-17) до 9 (7-14) балів за шкалою MADRS. Зниження ступеня психотичних розладів і депресивних станів на фоні замісної підтримувальної терапії позитивно впливає на вірусологічну ефективність ВААРТ у ВІЛ-інфікованих СІН.
На фоне заместительной поддерживающей терапии у ВИЧ-инфицированных потребителей инъекционных наркотиков (ПИН) снижается степень психотических расстройств с 34 (31-45) до 27 (21-41) баллов по шкале BPRS и степень депрессивных состояний с 14 (12-17) до 9 (7-14) баллов по шкале MADRS. Снижение степени психотических расстройств и депрессивных состояний на фоне заместительной терапии положительно влияет на вирусологическую эффективность ВААРТ у ВИЧ-инфицированных ПИН.
Дод.точки доступу:
Казека, В. Г.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

6.


   
    Клінічні та інфектологічні особливості хворих з рецидивною активованою герпетичною інфекцією 1/2 типу та безпліддям / Т. В. Шмига [та ін.] // Інфекційні хвороби. - 2016. - N 4. - С. 40-45


MeSH-головна:
ГЕРПЕСВИРУС 1 ЧЕЛОВЕКА -- HERPESVIRUS 1, HUMAN (патогенность, физиология)
ГЕРПЕСВИРУС 2 ЧЕЛОВЕКА -- HERPESVIRUS 2, HUMAN (патогенность, физиология)
БЕСПЛОДИЕ -- INFERTILITY (патофизиология, этиология)
Анотація: Клінічні прояви рецидивної інфекції вірусу простого герпесу (ВПГ), особливо дерматологічного характеру, найбільше виражені у безплідних хворих. При рецидивній інфекції ВПГ у крові безплідних хворих зменшена загальна кількість лейкоцитів.
Клинические проявления рецидивной инфекции вируса простого герпеса (ВПГ), особенно дерматологического характера, наиболее выражены у бесплодных больных. При рецидивной инфекции ВПГ в крови бесплодных больных уменьшено общее количество лейкоцитов.
Дод.точки доступу:
Шмига, Т. В.
Пукаляк, Р. М.
Гаєвська, В. Ю.
Гаєвський, В. Ю.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

7.


   
    Вплив антибіотиків на біоплівкоутворення MSSA та MRSA штамами cтафілокока / С. А. Деркач [та ін.] // Інфекційні хвороби. - 2016. - N 4. - С. 46-51


MeSH-головна:
СТАФИЛОКОККИ -- STAPHYLOCOCCUS (действие лекарственных препаратов)
БИОПЛЕНКИ МИКРООРГАНИЗМОВ -- BIOFILMS (действие лекарственных препаратов)
Анотація: Проведено експериментальне вивчення впливу антибіотиків (амоксициліну/клавуланату, гентаміцину та ципрофлоксацину) на процес біоплівкоутворення метициліночутливими (MSSA) та метицилінорезистентними (MRSA) штамами стафілокока та їх дії на вже сформовані «зрілі» біоплівки.
Проведено экспериментальное изучение влияния антибиотиков (амоксициллина / клавуланата, гентамицина и ципрофлоксацина) на процесс биоплпленкообразования метициллин-чувствительными (MSSA) и метицилин-резистентными (MRSA) штаммами стафилококка и их действия на уже сформированные «зрелые» биопленки.
Дод.точки доступу:
Деркач, С. А.
Воронкіна, І. А.
Габишева, Л. С.
Крилова, І. А.
Куцай, Н. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

8.


    Кондратюк, В. М.
    Чутливість до антибіотиків плівкоутворювальної мікрофлори вогнепальних ран / В. М. Кондратюк, В. П. Ковальчук, І. М. Коваленко // Інфекційні хвороби. - 2016. - N 4. - С. 52-57


MeSH-головна:
БИОПЛЕНКИ МИКРООРГАНИЗМОВ -- BIOFILMS (действие лекарственных препаратов)
РАНЫ ОГНЕСТРЕЛЬНЫЕ -- WOUNDS, GUNSHOT (микробиология)
Анотація: Біоплівкоутворення та резистентність до антибіотиків виявляються у бактерій як окремі, не пов’язані між собою біологічні властивості, які забезпечують колонізаційну здатність бактерій. Концентрації антибіотиків, що згубно діють на біоплівкові форми бактерій, у сотні разів перевищують бактеріостатичні концентрації, встановлені для планктонних форм. Домінування плівкоутворювальних штамів бактерій у загальному спектрі ранових ізолятів пояснює невдачі антибактерійної терапії, оскільки клінічно досяжні концентрації антибіотиків у сотні разів менші, ніж ті, що здатні згубно впливати на плівкові форми бактерій. Для знищення бактерій, які у формі біоплівки колонізують медичні біотопи, перспективним виглядає пошук комбінації препаратів, які можуть чинити згубний вплив у клінічно досяжних концентраціях.
Биопленкообразование и резистентность к антибиотикам выявляются у бактерий как отдельные, не связанные между собой биологические свойства, которые обеспечивают колонизационную способность бактерий. Концентрации антибиотиков, которые губительно действуют на биопленочные формы бактерий, в сотни раз превышают бактериостатические концентрации, установленные для планктонных форм. Доминирование пленкообразующих штаммов бактерий в общем спектре раневых изолятов объясняет неудачи антибактериальной терапии, поскольку клинически достижимые концентрации антибиотиков в сотни раз меньше, чем те, что способны пагубно влиять на плёночные формы бактерий. Для уничтожения бактерий, которые в форме биопленки колонизируют медицинские биотопы, перспективным выглядит поиск комбинации препаратов, которые могут оказывать пагубное влияние в клинически достижимых концентрациях.
Дод.точки доступу:
Ковальчук, В. П.
Коваленко, І. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

9.


   
    Зміни етіологічної структури гнійно-запальних захворювань ЛОР-органів за п’ять років / Н. І. Коваленко [та ін.] // Інфекційні хвороби. - 2016. - N 4. - С. 58-64


MeSH-головна:
ОТОРИНОЛАРИНГОЛОГИЧЕСКИЕ БОЛЕЗНИ -- OTORHINOLARYNGOLOGIC DISEASES (история, этиология)
Анотація: У період з 2010 до 2015 р. спостерігалася чітка тенденція зростання частки Candida spp. в етіологічній структурі інфекційних захворювань ЛОР-органів. Незмінною залишалася значима роль S. aureus і S. epidermidis і стрептококів групи viridans, а зменшення їх відносної частки було обумовлене розширенням спектру збудників за рахунок інших опортуністичних мікроорганізмів (ентерококів, ентеробактера, протея, коринебактерій, кишкової та синьогнійної паличок).
В период с 2010 по 2015 г. наблюдалась четкая тенденция роста доли Candida spp. в этиологической структуре инфекционных заболеваний ЛОР-органов. Неизменной оставалась значимая роль S. aureus и S. epidermidis и стрептококков группы viridans, а уменьшение их относительной доли было обусловлено расширением спектра возбудителей за счет других оппортунистических микроорганизмов (энтерококков, энтеробактера, протея, коринебактерий, кишечной и синегнойной палочек).
Дод.точки доступу:
Коваленко, Н. І.
Замазій, Т. М.
Новікова, І. В.
Тараненко, Г. П.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

10.


    Kurlan, N. Yu.
    Microelement disturbances in children suffering from shigellosis and infected with helicobacter pylori / N. Yu. Kurlan, O. M. Olkhovska // Інфекційні хвороби. - 2016. - N 4. - P64-68


MeSH-головна:
ШИГЕЛЛА -- SHIGELLA (патогенность)
HELICOBACTER PYLORI -- HELICOBACTER PYLORI (патогенность)
КРОВЬ -- BLOOD
ЦИНК -- ZINC (кровь)
МЕДЬ -- COPPER (кровь)
ДЕТИ -- CHILD
Анотація: Представлені результати оцінки вмісту цинку і міді у сироватці крові дітей, хворих на шигельоз та інфікованих H. pylori. Виявлені значні порушення в системі мікроелементного гомеостазу в гострому періоді шигельозу. Визначено дефіцит вмісту цинку у сироватці крові, який є більш вираженим у дітей, інфікованих H. рylori, та зниження рівнів міді: у дітей без фонового інфікування – суттєве, а у дітей, що інфіковані H. рylori - незначне. До періоду ранньої реконвалесценції відбувається підвищення вмісту мікроелементів, але у дітей, інфікованих H. рylori, повного відновлення рівню цинку не спостерігається. Отримані дані відображають складну динаміку відновних процесів з відсутністю повного відновлення функціональних характеристик шлунково-кишкового тракту в інфікованих H. рylori дітей, незважаючи на регресію клінічних проявів шигельозу, та можуть бути використані для подальшого вдосконалення терапії таких хворих.
Представлены результаты оценки содержания цинка и меди в сыворотке крови у детей, больных шигеллезом и инфицированных H. pylori. Выявлены значительные нарушения в системе микроэлементного гомеостаза в остром периоде шигельоза. Определены дефицит содержания цинка в сыворотке крови, который является более выраженным у детей, инфицированных H. рylori, и снижение уровней меди: у детей без фонового инфицирования - существенное, а у детей, инфицированных H. рylori - незначительное. К периоду ранней реконвалесценции происходит повышение содержания микроэлементов, но у детей, инфицированных H. рylori, полного восстановления уровня цинка не наблюдается. Полученные данные отражают сложную динамику восстановительных процессов с отсутствием полного восстановления функциональных характеристик желудочно-кишечного тракта у инфицированных H. рylori детей, несмотря на регрессию клинических проявлений шигельоза, и могут быть использованы для дальнейшего совершенствования терапии таких больных.
Дод.точки доступу:
Olkhovska, O. M.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

11.


    Забарна, О. Г.
    Оцінка впливу температурних показників на формування маляріогенності території України / О. Г. Забарна, О. О. Халаїм // Інфекційні хвороби. - 2016. - N 4. - С. 69-72


MeSH-головна:
МАЛЯРИЯ -- MALARIA (эпидемиология, этиология)
ТЕМПЕРАТУРА -- TEMPERATURE
Анотація: Сформовані кліматичні особливості України та майбутні зміни температурних показників передбачають придатні умови для завершення повного статевого розвитку малярійними плазмодіями виду P. vivax та P. malariae в організмі комара у всіх регіонах країни влітку. Для формування спорозоїтів P. falciparum необхідною є середньосезонна температура не нижче 18 °С, що не спостерігається в наш час та не прогнозується в майбутньому у межах Західного регіону. Розповсюдження комарів роду Anopheles, залежно від сформованих кліматичних умов і майбутніх змін, є можливим по всій території України. Однак їх поширення визначається в першу чергу температурними оптимумами, що є більш сприятливими на Півдні України, а тому потенційно формують тут осередки з великою чисельністю переносників. Ключовим фактором при формуванні маляріогенності території України виступають температурні показники, що наразі сприяють утворенню помірного та стійкого ризику поширення малярії, а їх прогнозовані зміни обумовлюють виникнення відносно високого ризику передачі захворювання у період до 2030 р. Таким чином, у випадку появи інфікованих малярійними плазмодіями людей підвищиться ймовірність виникнення джерела інфекції, а наявність комарів роду Anophelesможе забезпечить передачу збудника та буде сприяти формуванню місцевих осередків хвороби.
Сформированные климатические особенности Украины и будущие изменения температурных показателей предусматривают подходящие условия для завершения полного полового развития малярийного плазмодия вида P. vivax и P. malariae в организме комара во всех регионах страны летом. Для формирования спорозоитов P. falciparum необходима среднесезонная температура не ниже 18 ° С, что не наблюдается в наше время и не прогнозируется в будущем в рамках Западного региона. Распространение комаров рода Anopheles, в зависимости от сложившихся климатических условий и будущих изменений, возможно по всей территории Украины. Однако их распространение определяется в первую очередь температурными оптимумами, что более благоприятны на Юге Украины, а потому потенциально формируют здесь ячейки с большой численностью переносчиков. Ключевым фактором при формировании маляриогенности территории Украины выступают температурные показатели, пока способствуют образованию умеренного и устойчивого риска распространения малярии, а их прогнозируемые изменения обуславливают возникновение относительно высокого риска передачи заболевания в период до 2030. Таким образом, в случае появления инфицированного малярийного плазмодия людей повысится вероятность возникновения источника инфекции, а наличие комаров рода Anophelesможе обеспечит передачу возбудителя и будет способствовать формированию местных ячеек болезни.
Дод.точки доступу:
Халаїм, О. О.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

12.


    Шелевицька, В. А.
    Особливості перебігу трихінельозу на сучасному етапі / В. А. Шелевицька, О. Г. Партоєва // Інфекційні хвороби. - 2016. - N 4. - С. 73-76


MeSH-головна:
ТРИХИНЕЛЛЕЗ -- TRICHINELLOSIS (диагностика, патофизиология)
Анотація: Проведено аналіз особливостей перебігу трихінельозу під час спалаху цієї хвороби у серпні 2016 р. Захворювання перебігало у легкій та середньотяжкій формі. Характерними клінічними проявами були гарячка, біль у м’язах, набряки (обличчя, повік, кінцівок), кон’юнктивіт, біль голови, які супроводжувалися еозинофілією та біохімічними змінами у крові.
Проведен анализ особенностей течения трихинеллеза во время вспышки этой болезни в августе 2016 г. Заболевание протекало в легкой и среднетяжелой форме. Характерными клиническими проявлениями были лихорадка, боли в мышцах, отеки (лица, век, конечностей), конъюнктивит, головная боль, которые сопровождались эозинофилией и биохимическими изменениями в крови.
Дод.точки доступу:
Партоєва, О. Г.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

13.


    Окусок, О. М.
    Вплив токсичного ураження печінки на ефективність лікування хіміорезистентного туберкульозу легень / О. М. Окусок, Л. А. Грищук // Інфекційні хвороби. - 2016. - N 4. - С. 77-81


MeSH-головна:
ТУБЕРКУЛЕЗ ЛЕГКИХ -- TUBERCULOSIS, PULMONARY (лекарственная терапия)
ПЕЧЕНЬ -- LIVER (действие лекарственных препаратов)
Анотація: Максимальна кількість токсичних ускладнень збоку печінки під час стаціонарного лікування пацієнтів на хіміорезистентний ТБ легень спостерігається з 2-го по 5-ий місяць та негативно впливає на ефективність лікування. У групі пацієнтів без токсичного ураження печінки під час лікування показники ефективності терапії кращі, ніж у першій групі. Для покращення ефективності лікування хворих на хіміорезистентний ТБ легень слід розширити спектр біохімічних обстежень крові з метою ранньої діагностики функціональних порушень печінки. При підозрі на токсичне ураження печінки слід своєчасно призначати ефективні гепатопротекторні препарати.
Максимальное количество токсических осложнений со стороны печени во время стационарного лечения пациентов химиорезистентным ТБ легких наблюдается со 2-го по пятый месяц и негативно влияет на эффективность лечения. В группе пациентов без токсического поражения печени во время лечения показатели эффективности терапии лучше, чем в первой группе. Для повышения эффективности лечения больных химиорезистентным ТБ легких следует расширить спектр биохимических обследований крови с целью ранней диагностики функциональных нарушений печени. При подозрении на токсическое поражение печени следует своевременно назначать эффективные гепатопротекторные препараты.
Дод.точки доступу:
Грищук, Л. А.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

14.


    Шуляк, В. І.
    Роль генетичних модифікацій факторів природного імунітету при менінгіті / В. І. Шуляк // Інфекційні хвороби. - 2016. - N 4. - С. 82-89


MeSH-головна:
МЕНИНГИТ -- MENINGITIS (иммунология)
Анотація: Менінгіт (М) є небезпечним для життя інфекційним захворюванням центральної нервової системи, проблема лікування якого залишається актуальною у зв’язку з великим відсотком ускладнень і залишкових явищ. Серед систем організму, що забезпечують успіх боротьби з інфекцією, провідну роль відіграє імунітет, який включає фактори природної (вродженої) і адаптивної (набутої) ланки. Фактори природного імунітету забезпечують захист організму на початковому етапі від більшості збудників, здатних викликати М. Дефекти генів, відповідальних за фактори природного імунітету, створюють умови, коли організм не може впоратися з патогенами, внаслідок чого макроорганізм вибудовує міцнішу оборону за допомогою адаптивного імунітету.
Менингит (М) является опасным для жизни инфекционным заболеванием центральной нервной системы, проблема лечения которого остается актуальной в связи с большим процентом осложнений и остаточных явлений. Среди систем организма, обеспечивающих успех борьбы с инфекцией, ведущую роль играет иммунитет, который включает факторы природного (врожденного) и адаптивного (приобретенного) звена. Факторы естественного иммунитета обеспечивают защиту организма на начальном этапе от большинства возбудителей, способных вызвать М. Дефекты генов, ответственных за факторы естественного иммунитета, создают условия, когда организм не может справиться с патогенами, вследствие чего макроорганизм выстраивает прочную оборону с помощью адаптивного иммунитета.
Вільних прим. немає

Знайти схожі

15.


    Чабан, Т. В.
    Історичні віхи боротьби з інфекційними хворобами на півдні України та перша кафедра інфекційних хвороб / Т. В. Чабан, Б. М. Пясецький // Інфекційні хвороби. - 2016. - N 4. - С. 90-95


MeSH-головна:
ИНФЕКЦИОННЫЕ БОЛЕЗНИ, БОРЬБА С РАСПРОСТРАНЕНИЕМ -- COMMUNICABLE DISEASE CONTROL (история, методы, организация и управление)
ПРЕПОДАВАТЕЛЬСКИЙ СОСТАВ УЧЕБНОГО УЧРЕЖДЕНИЯ -- FACULTY (история, организация и управление)
Анотація: Описано історію становлення першої в Україні кафедри інфекційних хвороб в Одесі, а також заслуги видатних вітчизняних вчених, які стояли біля витоків цієї історичної події ? М.Ф. Гамалії, Г.М. Мінха, О.О. Мочутковського, В.А. Хавкіна, Д.К. Заболотного, В.К. Стефанського. Стисло охарактеризовано постаті їх відомих послідовників ? Л.К. Коровицького, Г.О. Гринберга, Р.П. Наумової, В.П. Ліпковського та ін.
Описана история становления первой в Украине кафедры инфекционных болезней в Одессе, а также заслуги выдающихся отечественных ученых, стоявших у истоков этого исторического события - М.Ф. Гамалея, М. Минха, А.А. Мочутковского, В.А. Хавкина, Д.К. Заболотного, В.К. Стефанского. Кратко охарактеризованы фигуры их известных последователей - Л.К. Коровицкого, Г.А. Гринберга, Р.П. Наумовой, В.П. Липковской и др.
Дод.точки доступу:
Пясецький, Б. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

16.


   
    Славний ювілей професора Антоніни Олексіївни Руденко // Інфекційні хвороби. - 2016. - N 4. - С. 96-97


MeSH-головна:
ЭПИДЕМИОЛОГИ-ИНФЕКЦИОНИСТЫ -- INFECTION CONTROL PRACTITIONERS (история)
Дод.точки доступу:
Руденко, Антоніна Олексіївна (доктор медичних наук, професор ; 06.12.1951) \о ней\

Вільних прим. немає

Знайти схожі

17.


   
    Світлої пам’яті професора Тамари Трохимівни Чорної (некролог) // Інфекційні хвороби. - 2016. - N 4. - С. 98-100


MeSH-головна:
ЭПИДЕМИОЛОГИ-ИНФЕКЦИОНИСТЫ -- INFECTION CONTROL PRACTITIONERS (история)
Дод.точки доступу:
Чорна, Тамара Трохимівна (доктор медичних наук, професор ; 01.05.1920-28.05.2016) \о ней\

Вільних прим. немає

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)