Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=ІУ5/2019/1<.>
Загальна кількість знайдених документів : 11
Показані документи з 1 по 11
1.


    Мавров, Г. І.
    Новітні методи стримування інфекцій, що передаються статевим шляхом / Г. І. Мавров, Ю. В. Щербакова, Т. В. Осінська // Інфекційні хвороби. - 2019. - N 1. - С. 4-13


MeSH-головна:
ПОЛОВЫМ ПУТЕМ ПЕРЕДАВАЕМЫЕ БОЛЕЗНИ -- SEXUALLY TRANSMITTED DISEASES (профилактика и контроль)
Анотація: Вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) та інші інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), є частиною глобальної кризи охорони здоров’я. В даний час розробляються нові багатоцільові технології профілактики для захисту від ВІЛ й ІПСШ з урахуванням механізмів зараження та культурних і соціальних чинників.
Вирус иммунодефицита человека (ВИЧ) и другие инфекции, передающиеся половым путем (ИППП), являются частью глобального кризиса здравоохранения. В настоящее время разрабатываются новые многоцелевые технологии профилактики для защиты от ВИЧ и ИППП с учетом механизмов заражения, культурных и социальных факторов.
Дод.точки доступу:
Щербакова, Ю. В.
Осінська, Т. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

2.


    Прокопів, О. В.
    Неврологічні ускладнення кору у дітей / О. В. Прокопів, С. А. Лишенюк, Н. М. Прикуда // Інфекційні хвороби. - 2019. - N 1. - С. 14-19


MeSH-головна:
КОРЬ -- MEASLES (осложнения)
НЕРВНОЙ СИСТЕМЫ БОЛЕЗНИ -- NERVOUS SYSTEM DISEASES (этиология)
ДЕТИ -- CHILD
Анотація: З-поміж неврологічних ускладнень домінував енцефаліт, що розвинувся у дітей із середньотяжкою формою кору на 10-14-у добу хвороби. Ведучим початковим симптомом в усіх хворих були зорові галюцинації. Ураження нервової системи у вигляді енцефаломієліту є тяжким ускладненням, що характеризується тривалим перебігом. За умов своєчасного інтенсивного лікування можливе повне видужання з відновленням порушених функцій. На сьогодні необхідним є перманентне виконання комплексу планових профілактичних щеплень з метою запобігання кору, насамперед дотримання термінів схем вакцинації, з обов’язковим виконанням протиепідемічних заходів в осередку інфекції.
Среди неврологических осложнений доминировал энцефалит, который развился у детей со среднетяжелой формой кори на 10-14-е сутки болезни. Ведущим начальным симптомом у всех больных были зрительные галлюцинации. Поражение нервной системы в виде энцефаломиелита является тяжелым осложнением, характеризуется длительным течением. В условиях своевременного интенсивного лечения возможно полное выздоровление с восстановлением нарушенных функций. Сегодня необходимо перманентное выполнение комплекса плановых профилактических прививок с целью предотвращения кори, прежде всего соблюдение сроков схем вакцинации, с обязательным выполнением противоэпидемических мероприятий в очаге инфекции.
Дод.точки доступу:
Лишенюк, С. А.
Прикуда, Н. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

3.


    Смирнова, Д. Д.
    Особливості перебігу кору в епідсезоні 2017-2018 рр. - розвиток асоційованого з вірусом кору ураження печінки / Д. Д. Смирнова, О. В. Усачова, О. М. Фірюліна // Інфекційні хвороби. - 2019. - N 1. - С. 20-25


MeSH-головна:
КОРЬ -- MEASLES (эпидемиология)
ГЕПАТИТ -- HEPATITIS (этиология)
Анотація: Сучасна особливість кору - ураження печінки, що реєструється у 54 % випадків. Розвиток реактивного гепатиту пов’язаний з прямою цитопатичною дією вірусу кору. Легкий ступінь підвищення АЛТ та його подальша нормалізація на 5-7-у добу вказують на сприятливий перебіг процесу та швидке відновлення функції органа. При розвитку реактивного гепатиту у хворих на кір сповільнюється швидкість імунної відповіді. Можливо, з цим пов’язана і більша кількість пацієнтів з бактерійними ускладненнями у Г1. Згідно з цими висновками, пацієнтів з кором та реактивним гепатитом слід відносити до групи ризику за розвитком бактерійних ускладнень.
Современная особенность кори - поражение печени, регистрируется в 54% случаев. Развитие реактивного гепатита связано с прямым цитопатическим действием вируса кори. Легкая степень повышения АЛТ и его дальнейшая нормализация на 5-7-е сутки указывают на благоприятное течение процесса и быстрое восстановление функции органа. При развитии реактивного гепатита у больных корью замедляется скорость иммунного ответа. Возможно, с этим связано и большее количество пациентов с бактериальными осложнениями в Г1. Согласно этим выводам, пациентов с корью и реактивным гепатитом следует относить к группе риска по развитию бактериальных осложнений.
Дод.точки доступу:
Усачова, О. В.
Фірюліна, О. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

4.


    Матвісів, М. В.
    Перебіг і наслідки вагітності у ВІЛ-позитивних жінок з HCV-інфекцією / М. В. Матвісів // Інфекційні хвороби. - 2019. - N 1. - С. 26-34


MeSH-головна:
ВИЧ ИНФЕКЦИИ -- HIV INFECTIONS (патофизиология)
ГЕПАТИТ C -- HEPATITIS C (патофизиология)
БЕРЕМЕННОСТИ ОСЛОЖНЕНИЯ -- PREGNANCY COMPLICATIONS
Анотація: HCV-інфекція є причиною акушерських і перинатальних ускладнень, внутрішньоутробного інфікування плода. Частота акушерсько-перинатальних ускладнень вища у ко-інфікованих вагітних HCV+ВІЛ, ніж у жінок з моно-інфекцією. У жінок з ВІЛ позитивним статусом частота репродуктивних втрат в 4,7 разу вища, а частота вродженої HСV інфекції - в 7 разів.
HCV-инфекция является причиной акушерских и перинатальных осложнений, внутриутробного инфицирования плода. Частота акушерско-перинатальных осложнений выше у ко-инфицированных беременных HCV + ВИЧ, чем у женщин с моно-инфекцией. У женщин с ВИЧ положительным статусом частота репродуктивных потерь в 4,7 раза выше, а частота врожденной HСV инфекции - в 7 раз.
Вільних прим. немає

Знайти схожі

5.


    Цико, О. В.
    Ретроспективний аналіз захворюваності на негоспітальну пневмонію серед ВІЛ-позитивних осіб у Харкові за період 2013-2017 рр. / О. В. Цико, В. М. Козько, І. С. Юрченко // Інфекційні хвороби. - 2019. - N 1. - С. 35-42


MeSH-головна:
ПНЕВМОНИЯ -- PNEUMONIA (патофизиология, эпидемиология)
ВИЧ ИНФЕКЦИИ -- HIV INFECTIONS (эпидемиология)
Анотація: За досліджуваний період зросла кількість бактерійної пневмонії у ВІЛ-інфікованих. Частота її виникнення залежить від імунного статусу. У ролі додаткових чинників ризику виникнення пневмонії виступали наявність в анамнезі хворих вживання наркотичних речовин, зловживання алкоголем і куріння. У 41,0 % хворих з негоспітальною пневмонією був підтверджений діагноз туберкульозу легень.
За исследуемый период возросло количество бактериальной пневмонии у ВИЧ-инфицированных. Частота ее возникновения зависит от иммунного статуса. В качестве дополнительных факторов риска возникновения пневмонии выступали наличие в анамнезе больных употребление наркотических веществ, злоупотребление алкоголем и курение. В 41,0% больных с негоспитальной пневмонией был подтвержден диагноз туберкулеза легких.
Дод.точки доступу:
Козько, В. М.
Юрченко, І. С.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

6.


    Шкільна, М. І.
    Етіологічна структура гострого лайм-бореліозу за видами збудника / М. І. Шкільна // Інфекційні хвороби. - 2019. - N 1. - С. 43-49


MeSH-головна:
ЛАЙМА БОЛЕЗНЬ -- LYME DISEASE (этиология)
БОРРЕЛИОЗЫ -- BORRELIA INFECTIONS (этнология)
Анотація: Специфічні IgG у тесті ELISA було виявлено лише в сироватці крові 35,3 % пацієнтів з мігруючою еритемою, що може свідчити про імунну пам’ять або хронічний процес. Гуморальну відповідь на поверхневий антиген (OspC) B. spielmanii встановлено в 92,3 % пацієнтів з мігруючими еритемами та у всіх хворих із гострим Лайм-артритом.
Специфические IgG в тесте ELISA были выявлены только в сыворотке крови 35,3% пациентов с мигрирующей эритемой, что может свидетельствовать о иммунной памяти или хроническом процессе. Гуморальный ответ на поверхностный антиген (OspC) B. spielmanii установлен у 92,3% пациентов с мигрирующей эритемой и у всех больных с острым Лайм-артритом.
Вільних прим. немає

Знайти схожі

7.


    Андрейчин, Ю. М.
    Термосеміотика хронічного тонзиліту / Ю. М. Андрейчин, Ю. В. Копча, І. І. Лойко // Інфекційні хвороби. - 2019. - N 1. - С. 50-56


MeSH-головна:
ТОНЗИЛЛИТ -- TONSILLITIS (диагностика, патофизиология)
Анотація: При хронічному тонзиліті у фазі загострення встановлено помірний загальний розігрів шиї і центра долонь (вище, ніж у нормі). Водночас середні температурні показники проекції надколінків і центра плесен перевищували значення у здорових людей (Р0,05). Гіпертермію надколінків і центра плесен можна вважати характерною ознакою хронічного тонзиліту у фазі загострення.
При хроническом тонзиллите в фазе обострения установлен умеренный общий разогрев шеи и центра ладоней (выше, чем в норме). В то же время средние температурные показатели проекции надколенника и центра плюсны превышали значения у здоровых людей (Р 0,05). Гипертермию надколенника и центра плюсны можно считать характерным признаком хронического тонзиллита в фазе обострения.
Дод.точки доступу:
Копча, Ю. В.
Лойко, І. І.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

8.


    Бондаренко, А. М.
    Екстрена профілактика зараженння HCV - реальність і перспективи / А. М. Бондаренко // Інфекційні хвороби. - 2019. - N 1. - С. 57-73


MeSH-головна:
ГЕПАТИТ C -- HEPATITIS C (профилактика и контроль)
Анотація: Зазначено, що проблема екстреної профілактики HCV-інфекції не вирішується вже протягом майже 20 років або фактично забороняється, що відображено в офіційних нормативних документах сучасної адміністративної медицини більшості країн навіть з розвиненою економікою. Ця проблема передусім безпосередньо стосується медичних працівників, які складають більшість потерпілих і виявляються заручниками ситуації, залишаючись наодинці з проблемою інфікування і розвитку гострої HCV-інфекції.
Отмечено, что проблема экстренной профилактики HCV-инфекции не решается уже на протяжении почти 20 лет или фактически запрещается, что отражено в официальных нормативных документах современной административной медицины большинства стран даже с развитой экономикой. Эта проблема прежде всего непосредственно касается медицинских работников, которые составляют большинство пострадавших и оказываются заложниками ситуации, оставаясь наедине с проблемой инфицирования и развития острой HCV-инфекции.
Вільних прим. немає

Знайти схожі

9.


    Копча, В. С.
    Дещо про лексику лікарів / В. С. Копча // Інфекційні хвороби. - 2019. - N 1. - С. 74-78


MeSH-головна:
МЕДИЦИНА -- MEDICINE
ТЕРМИНОЛОГИЯ КАК ТЕМА -- TERMINOLOGY AS TOPIC
Анотація: Проаналізувано професійну лексику лікарів на підставу виявлення алогізмів. Наведено роздуми автора про численні кліше в медичній документації, які не тільки не логічні, але й часто застарілі, подекуди смішні й неграмотні. Пропонуються замінники таких виразів або усунення їх з ужитку.
Проанализирована профессиональная лексика врачей на выявление алогизмов. Приведены размышления автора о многочисленных клише в медицинской документации, которые не только не логические, но и часто устаревшие, иногда смешные и неграмотные. Предлагаются заменители таких выражений или устранение их из употребления.
Вільних прим. немає

Знайти схожі

10.


   
    Визначний науковець, педагог і лікар Б. М. Дикий (до 80-річного ювілею) // Інфекційні хвороби. - 2019. - N 1. - С. 79-80


MeSH-головна:
ИНФЕКЦИОННЫЕ БОЛЕЗНИ -- COMMUNICABLE DISEASES (история)
Дод.точки доступу:
Дикий, Богдан Михайлович (лікар-інфекціоніст, науковець вчений д-р мед. наук, професор ; 1939 р.н.) \о нем\

Вільних прим. немає

Знайти схожі

11.


   
    Відомому інфекціоністу, професору О. М. Зінчуку виповнилося 60 років // Інфекційні хвороби. - 2019. - N 1. - С. 81-82


MeSH-головна:
ИНФЕКЦИОННЫЕ БОЛЕЗНИ -- COMMUNICABLE DISEASES (история)
Дод.точки доступу:
Зінчук, Олександр Михайлович (лікар-інфекціоніст, д-р мед. наук, професор ; 1959 р.н.) \о нем\

Вільних прим. немає

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)