Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=ІУ5/2020/4<.>
Загальна кількість знайдених документів : 12
Показані документи з 1 по 12
1.


    Дуда, О. К.
    Постковідний синдром - нова актуальна проблема сучасної медицини / O. K. Дуда, І. В. Манжелєєва, А. Р. Вега // Інфекційні хвороби. - 2020. - N 4. - С. 5-11


MeSH-головна:
КОРОНАВИРУСНЫЕ ИНФЕКЦИИ -- CORONAVIRUS INFECTIONS (осложнения)
Анотація: Ґрунтуючись на даних літератури, висвітлено поняття «постковідного синдрому», його поширеність та основні клінічні прояви. Зазначено, що механізми розвитку симптомів у пацієнтів, які пройшли гостру фазу, остаточно нез’ясовані. Гіпотези стосуються тривалої персистенції вірусу, гіперзапальної відповіді у гостру фазу, а також розвитку імунодефіциту. Постановка діагнозу постковідного синдрому передбачає проведення диференційної діагностики з багатьма хворобами, в тому числі з анемією, дефіцитом вітамінів та ендокринними порушеннями. Рекомендації щодо реабілітації пацієнтів досі розробляються. Основні заходи спрмовані на відновлення функціонального стану дихальної системи, повернення до звичної фізичної та соціальної активності.
Основываясь на данных литературы, рассматривается понятие «постковидного синдрома», его распространенность и основные клинические проявления. Отмечено, что механизмы развития симптомов у пациентов, прошедших острую фазу, остаються окончательно неизученными. Гипотезы касаются длительной персистенции вируса, гипервоспалительного ответа в острую фазу, а также развития иммунодефицита. Постановка диагноза постковидного синдрома предусматривает проведение дифференциальной диагностики с многими болезнями, в том числе с анемией, дефицитом витаминов и эндокринными нарушениями. Рекомендации по реабилитации пациентов до сих пор разрабатываются. Основные мероприятия направлены на восстановление функционального состояния дыхательной системы, возвращение к привычной физической и социальной активности.
Дод.точки доступу:
Манжелєєва, І. В.
Вега, А. Р.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

2.


    Прокопів, О. В.
    Сучасні аспекти проблеми токсокарозу / О. В. Прокопів, Л. І. Сегедій // Інфекційні хвороби. - 2020. - N 4. - С. 12-17


MeSH-головна:
ТОКСОКАРОЗ -- TOXOCARIASIS (патофизиология, терапия)
ДЕТИ -- CHILD
Анотація: Висвітлені й узагальнені літературні дані, що стосуються захворюваності, особливостей клінічного перебігу та лікування токсокарозу у дітей, причетності Toxocara canis до виникнення абортів у вагітних, передчасних пологів і безпліддя. Описані клінічні випадки вісцерального токсокарозу у дітей та труднощі діагностики, пов’язані з розмаїттям клінічних проявів хвороби. У клінічній картині домінують неврологічні симптоми та порушення з боку бронхолегеневої системи. Лише настороженість щодо токсокарозу та проведення цілеспрямованих методів досліджень дають змогу діагностувати це захворювання, насамперед у дітей з бронхолегеневим і судомним синдромами. З профілактичних заходів суттєве значення належить санітарно­освітній роботі, скерованій на проведення паразитологічних досліджень собак і котів для виявлення токсокарозу.
Обобщены литературные данные, касающиеся заболеваемости, особенностей клинического течения и лечения токсокароза у детей, причастности Toxocara canis к возникновению абортов у беременных, преждевременных родов и бесплодия. Описаны клинические случаи висцерального токсокароза у детей и трудности диагностики, связанные с разнообразием клинических проявлений болезни. В клинической картине доминируют неврологические симптомы и нарушения со стороны бронхолегочной системы. Только настороженность относительно токсокароза и проведение целенаправленных методов исследований позволяют диагностировать это заболевание, прежде всего у детей с бронхолегочным и судорожным синдромами. Из профилактических мероприятий существенное значение принадлежит санитарно-образовательной работе, направленной на проведение паразитологических исследований собак и кошек для выявления токсокароза.
Дод.точки доступу:
Сегедій, Л. І.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

3.


   
    Відновлення мікробіому вагіни при бактерійному вагінозі із застосуванням пробіотика "Діалак" / Г. І. Михайлишин [та ін.] // Інфекційні хвороби. - 2020. - N 4. - С. 18-23


MeSH-головна:
ВАГИНИТ БАКТЕРИАЛЬНЫЙ -- VAGINOSIS, BACTERIAL (микробиология, патофизиология)
Анотація: Клінічно доведена доцільність застосування пробіотика "Діалак" з вмістом штаму L. casei IMB B-7280 для лікування хворих з бактеріальним вагінозом та ефективність препарту проти гарднел, мобілункуса, лактококів і вейлонел. Гарна переносимість біопрепарату, відсутність побічної дії, відновлення лактофлори, зручна форма використання обгрунтовують його призначення в акушерстві та гінекології.
Клинически доказана целесообразность применения пробиотика "Диалак" с содержанием штамма L. casei IMB B-7280 для лечения больных с батериальним вагинозом и эффективность препарта против гарднел, мобилункуса, лактококков и вейонел. Хорошая переносимость биопрепарата, отсутствие побочного действия, восстановление лактофлоры, удобная форма использования являются основаниями для назначения в акушерстве и гинекологии.
Дод.точки доступу:
Михайлишин, Г. І.
Климнюк, С. І.
Співак, М. Я.
Лазаренко, Л. М.
Маланчук, Л. М.
Корда, І. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

4.


    Цико, О. В.
    Значення антропометричних показників у диференційній діагностиці патології легень у ВІЛ-позитивних осіб / О. В. Цико, Г. О. Соломенник, Н. Ф. Меркулова // Інфекційні хвороби. - 2020. - N 4. - С. 24-29


MeSH-головна:
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНИ -- LUNG DISEASES (диагностика)
ВИЧ-ИНФИЦИРОВАННЫЕ ДОЛГОЖИВУЩИЕ -- HIV LONG-TERM SURVIVORS (психология)
АНТРОПОМЕТРИЯ -- ANTHROPOMETRY
Анотація: Вивчені можливості використання антропометричного методу у диференційній діагностиці при ВІЛ-інфекції з ураженням нижніх дихальних шляхів. Диференційні клінічні критерії бактерійної пневмонії при ВІЛ- та ко-інфекції ВІЛ/ТБ визначити складно, особливо на тлі вираженої імунодепресії. Виявили, що індекс маси тіла (ІМТ) в обох групах був у межах допустимих норм (?18,5 та 25), але в групі з ко-інфекцією ВІЛ/ТБ достовірно меншим, ніж у хворих на ВІЛ-інфекцію з бактерійною пневмонією (p0,001). Товщина шару підшкірно-жирової клітковини у групі хворих на ко-інфекцію ВІЛ/ТБ виявилась достовірно меншою, порівняно з першою групою, що свідчить про різницю патофізіологічних процесів, закладених в основу розвитку патології, що спричиняла ураження легень на тлі імунодефіциту. Проведений аналіз у досліджуваних групах з показниками, що порівнювались, виявив сильну пряму кореляцію (p0,001). На підставі отриманих даних запропонована діагностична антропометрична формула з метою оптимізації диференційної діагностики у групі хворих на ВІЛ-інфекцію з бактерійною пневмонією та ко-інфекцією ВІЛ/ТБ. Здійснене дослідження дозволило виявити, що у хворих на ВІЛ-інфекцію з бактерійною пневмонією та ко-інфекцією ВІЛ/ТБ є особливі відмінності антропометричних даних: різниця у значеннях індексу маси тіла та товщини підшкірно-жирової складки у чотирьох визначених точках. Причина цього лежить в імунопатогенезі поєднаних інфекцій та обумовлена значнішими імунними та метаболічними змінами при ВІЛ/ТБ, що було підтверджено методом антропометрії з подальшим проведенням корелятивного аналізу. Запропонована діагностична антропометрична формула з використанням даних індексу маси тіла та товщини підшкірно-жирового шару в чотирьох визначених точках, яка може бути використана як додатковий фактор і критерій диференціації туберкульозної інфекції у ВІЛ-інфікованих осіб. Отримані дані можуть бути використані в диференційній діагностиці бактерійної пневмонії та туберкульозу у категорії хворих на ВІЛ-інфекцію.
Изучены возможности использования антропометрического метода в дифференциальной диагностике при ВИЧ-инфекции с поражением нижних дыхательных путей. Дифференциальные клинические критерии бактериальной пневмонии при ВИЧ и ко-инфекции ВИЧ/ТБ определить сложно, особенно на фоне выраженной иммунодепрессии. Выявлено, что индекс массы тела (ИМТ) в обеих группах был в пределах допустимых норм (?18,5 и 25), но в группе с ко-инфекцией ВИЧ/ТБ достоверно меньше, чем у больных ВИЧ-инфекцией с бактериальной пневмонией (p0,001). Толщина слоя подкожно-жировой клетчатки в группе больных ко-инфекцией ВИЧ/ТБ оказалась достоверно меньше, по сравнению с первой группой, что свидетельствует о разнице патофизиологических процессов, заложенных в основу развития патологии, которая вызывала поражения легких на фоне иммунодефицита. Проведенный анализ в исследуемых группах с показателями, которых сравнивали, обнаружил сильную прямую корреляцию (p0,001). На основании полученных данных предложена диагностическая антропометрическая формула с целью оптимизации дифференциальной диагностики в группе больных ВИЧ-инфекцией с бактериальной пневмонией и ко-инфекцией ВИЧ/ТБ. Проведенное исследование позволило выявить, что у больных ВИЧ-инфекцией с бактериальной пневмонией и ко-инфекцией ВИЧ/ТБ есть особые различия антропометрических данных: разница в значениях индекса массы тела и толщины подкожно-жировой складки в четырех определенных точках. Причина этого заложена в иммунопатогенезе объединенных инфекций и обусловлена ??значительными иммунными и метаболическими изменениями при ВИЧ/ТБ, что было подтверждено методом антропометрии с последующим проведением коррелятивного анализа. Предложена диагностическая антропометрическая формула с использованием данных индекса массы тела и толщины подкожно-жирового слоя в четырех определенных точках, которая может быть использована как дополнительный фактор и критерий дифференциации туберкулезной инфекции у ВИЧ-инфицированных лиц. Полученные данные могут быть использованы в дифференциальной диагностике бактериальной пневмонии и туберкулеза в категории больных ВИЧ-инфекцией.
Дод.точки доступу:
Соломенник, Г. О.
Меркулова, Н. Ф.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

5.


    Мельник, Л. П.
    Вплив лайм-бореліозу та лямбліозу на перебіг туберкульозу легень / Л. П. Мельник // Інфекційні хвороби. - 2020. - N 4. - С. 30-34


MeSH-головна:
БОРРЕЛИОЗЫ -- BORRELIA INFECTIONS (осложнения)
ЛЯМБЛИОЗ -- GIARDIASIS (осложнения)
ТУБЕРКУЛЕЗ ЛЕГКИХ -- TUBERCULOSIS, PULMONARY (осложнения)
Анотація: Вивчено вплив супутніх Лайм-бореліозу (ЛБ), лямбліозу та їх поєднання на перебіг туберкульозу за виділенням мікобактерій і поширенням патологічного процесу в легенях. Вогнищевий, інфільтративний та дисемінований процеси туберкульозу значно частіше спостерігалися у пацієнтів з виділенням мікобактерій (p0,01-0,001). Частота виділення мікобактерій була найнижчою у пацієнтів без лямбліозу та ЛБ – у 54,8 %, найвищою – у хворих із супутнім лямбліозом – у 81,3 % осіб (p0,01). Виявили прямий дуже сильний кореляційний зв’язок (r
Изучено влияние сопутствующих Лайм-боррелиоза (ЛБ), лямблиоза и их сочетания на течение туберкулеза по выделениям микобактерий и распространением патологического процесса в легких. Очаговый, инфильтративный и диссеминированный процессы туберкулеза значительно чаще наблюдались у пациентов с выделением микобактерий (p0,01-0,001). Частота выделения микобактерий была самой низкой у пациентов без лямблиоза и ЛБ - у 54,8%, наивысшей - у больных с сопутствующим лямблиозом - у 81,3% лиц (p0,01). Выявили прямую очень сильную корреляционную связь (r
Вільних прим. немає

Знайти схожі

6.


    Паничев, В. О.
    Зараженість кліщів у парках Тернополя / В. О. Паничев // Інфекційні хвороби. - 2020. - N 4. - С. 35-40


MeSH-головна:
КЛЕЩИ -- ACARI (патогенность)
Анотація: Виявлені патогени, що циркулюють у парках м. Тернополя в умовах антропозно змінених екосистем, шляхом дослідження кліщів як їх складової. Оцінені епідемічні ризики щодо окремих хвороб з трансмісивним механізмом передачі, особливо тих, що дотепер не реєструються. Напрацьовані епідеміологічні дані для використання в діагностиці кліщових хвороб поряд з клінічними та лабораторними критеріями, а також для проведення комплексу профілактичних заходів. При дослідженні виявлені фрагменти ДНК B. burgdorferi s. l. – 43,9 % від числа позитивних результатів, B. miyamotoi – 10,6 %, Babesia sp. – 22,7 %, A. phagocytophilum – 22,7 %, E. muris і E. chaffeensis – 0 % від виявлених. У парках м. Тернополя домінує I. ricinus. В популяціях кліщів циркулюють: B. burgdorferi s. l., B. miyamotoi, Babesia sp., A. phagocytophilum. Серед виявлених патогенів переважає B. burgdorferi s. l. В окремих пулах одночасно виявлялися декілька патогенів.
Обнаружены патогены, циркулирующие в парках г. Тернополя в условиях антропозно измененных экосистем, путем исследования клещей как их составляющей. Оценены эпидемические риски отдельных болезней с трансмиссивным механизмом передачи, особенно тех, которые до сих пор не регистрируются. Наработаны эпидемиологические данные для использования в диагностике клещевых болезней наряду с клиническими и лабораторными критериям, а также для проведения комплекса профилактических мероприятий. При исследовании обнаружены фрагменты ДНК B. burgdorferi s. l. - 43,9% от числа положительных результатов, B. miyamotoi - 10,6%, Babesia sp. - 22,7%, A. phagocytophilum - 22,7%, E. muris и E. chaffeensis - 0% от выявленных. В парках м. Тернополя доминирует I. ricinus. В популяциях клещей циркулируют: B. burgdorferi s. l., B. miyamotoi, Babesia sp., A. phagocytophilum. Среди выявленных патогенов преобладает B. burgdorferi s. l. В отдельных пулах одновременно обнаруживались несколько патогенов.
Вільних прим. немає

Знайти схожі

7.


   
    Особливості нової коронавірусної інфекції COVID-19 у дітей / Л. А. Ходак [та ін.] // Інфекційні хвороби. - 2020. - N 4. - С. 41-47


MeSH-головна:
КОРОНАВИРУСНЫЕ ИНФЕКЦИИ -- CORONAVIRUS INFECTIONS (патофизиология)
ДЕТИ -- CHILD
Анотація: Представлені сучасні дані про особливості клінічних проявів нової коронавірусної інфекції COVID-19 у дітей. Наведено власні спостереження з описом клінічного випадку COVID-19-пневмонії з тяжким перебігом у підлітка, що вимагав інтенсивної терапії. Діти всіх вікових груп сприйнятливі до COVID-19. Серед ушпиталених дітей у 84 % випадків відзначався середньотяжкий ступінь недуги. Клінічними проявами захворювання можуть бути шкірний синдром і мультисистемний запальний синдром, асоційований з COVID-19. Потреба в інтенсивній терапії виникає частіше у підлітків. Тяжкі випадки захворювання склали 11 %. Ми перебуваємо на початку шляху спостереження за дітьми з COVID-19. Потрібне подальше вивчення нових симптомів та їх діагностики й інтерпретації.
Представлены современные данные об особенностях клинических проявлений новой коронавирусной инфекции COVID-19 у детей. Приведены собственные наблюдения с описанием клинического случая COVID-19-пневмонии с тяжелым течением у подростка, который требовал интенсивной терапии. Дети всех возрастов восприимчивы к COVID-19. Среди госпитализированных детей у 84% случаев отмечалась средняя тяжесть течения болезни. Клиническими проявлениями заболевания могут быть кожный синдром и мультисистемный воспалительный синдром, ассоциированный с COVID-19. Потребность в интенсивной терапии возникает чаще у подростков. Тяжелые случаи заболевания составили 11%. Мы находимся в начале пути наблюдая за детьми с COVID-19. Требуется дальнейшее изучение новых симптомов и их диагностики и интерпретации.
Дод.точки доступу:
Ходак, Л. А.
Огієнко, В. І.
Білоконова, Л. А.
Дейнека, Н. Г.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

8.


    Кошак, Ю. Ф.
    Проблема суперінфекцій: світова загроза смерті чи можливості її глобального подолання? / Ю. Ф. Кошак // Інфекційні хвороби. - 2020. - N 4. - С. 48-55


MeSH-головна:
ИНФЕКЦИОННЫЕ БОЛЕЗНИ -- COMMUNICABLE DISEASES (смертность, эпидемиология)
Анотація: Огляд даних доводить необхідність покращення ранньої діагностики суперінфекцій, яка дасть змогу запобігти формуванню розширеної стійкості мікроорганізмів до антибактерійних препаратів. Велика швидкість утворення резистентності бактерій нині випереджає впровадження нових протимікробних препаратів, що становить загрозу старіючому населенню планети. Через формування резистентності мікроорганізмів, змішаної специфічної та неспецифічної флори, до основних препаратів у світі спостерігається поява глобальних захворювань, зумовлених «супер-бактерією – жахливою бактерією – superbug». За відсутності ефективних глобальних кроків, спрямованих на зменшування швидкості формування резистентності мікроорганізмів, до 2050 р. кількість населення планети може зменшуватися по 10 млн осіб на рік через реактивацію атипових пневмоній, вторинного туберкульозу (ТБ), розширення тотального резистентного туберкульозу (XXDR). Впровадження сучасних молекулярно-генетичних технологій дозволить з високою точністю встановити етіологію процесу, провести видову ідентифікацію мікобактерій та мікроорганізмів і визначити фенотипну та генотипну чутливість бактерій до антимікобактерійних препаратів. Така діагностика сприятиме ефективному лікуванню пацієнтів, які вже заражені стійкими штамами бактерій.
Обзор данных доказывает необходимость улучшения ранней диагностики суперинфекции, которая позволит предотвратить формирование расширенной устойчивости микроорганизмов к антибактериальным препаратам. Высокая скорость развития резистентности бактерий опережает внедрение новых противомикробных препаратов, что представляет угрозу стареющему населению планеты. Из-за формирования резистентности микроорганизмов, смешанной специфической и неспецифической флоры, к основным препаратам в мире наблюдается появление глобальных заболеваний, обусловленных «супер-бактерией - ужасной бактерией - superbug». При отсутствии эффективных глобальных действий, направленных на уменьшение скорости формирования резистентности микроорганизмов, к 2050 г. количество населения планеты может уменьшаться по 10 млн человек в год из-за реактивации атипичных пневмоний, вторичного туберкулеза (ТБ), расширения тотального резистентного туберкулеза (XXDR). Внедрение современных молекулярно-генетических технологий позволит с высокой точностью установить этиологию процесса, провести видовую идентификацию микобактерий и микроорганизмов и определить фенотипическую и генотипическую чувствительность бактерий к антимикобактериальным препаратам. Такая диагностика будет способствовать эффективному лечению пациентов, которые уже заражены устойчивыми штаммами бактерий.
Вільних прим. немає

Знайти схожі

9.


    Крушельницький, О. Д.
    Біологічні загрози та їх вплив на епідемічну ситуацію у Збройних Силах України / О. Д. Крушельницький, І. В. Огороднійчук // Інфекційні хвороби. - 2020. - N 4. - С. 56-60


MeSH-головна:
БИОЛОГИЧЕСКАЯ ВОЙНА -- BIOLOGICAL WARFARE (профилактика и контроль, тенденции)
ВОЕННАЯ МЕДИЦИНА -- MILITARY MEDICINE (тенденции)
УКРАИНА -- UKRAINE (эпидемиология)
Анотація: Метою роботи є виявлення на основі аналізу літературних джерел впливу біологічних загроз на епідемічну ситуацію у Збройних Силах України та аналіз управління ризиками виникнення інфекційних захворювань. Порушення функції взаємного обміну інформацією щодо випадків особливо небезпечних інфекційних захворювань у питаннях виникнення або активації осередків природно-осередкових інфекційних захворювань, у зв’язку із скороченням державної санітарно-епідеміологічної служби та відсутністю на даний час дієвого епідемічного моніторингу за захворюваністю серед цивільного населення, негативно впливає на загальний рівень безпеки у державі в цілому та може вплинути на стан боєздатності воєнних підрозділів, що перебувають у польових умовах в зоні проведення операції об’єднаних сил.
Целью работы является выявление на основе анализа литературных источников влияния биологических угроз на эпидемическую ситуацию в Вооруженных Силах Украины и анализ управления рисками возникновения инфекционных заболеваний. Нарушение функции взаимного обмена информацией о случаях особо опасных инфекционных заболеваний в вопросах возникновения или активации очагов природно-очаговых инфекционных заболеваний, в связи с сокращением государственной санитарно-эпидемиологической службы и отсутствием в настоящее время действенного эпидемического мониторинга за заболеваемостью среди гражданского населения, негативно влияет на общий уровень безопасности в государстве в целом и может повлиять на состояние боеспособности военных подразделений, находящихся в полевых условиях в зоне проведения операции объединенных сил.
Дод.точки доступу:
Огороднійчук, І. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

10.


   
    Мультисистемний запальний синдром, асоційований із SARS-COV-2 у дитини / Г. А. Павлишин [та ін.] // Інфекційні хвороби. - 2020. - N 4. - С. 61-69


MeSH-головна:
КОРОНАВИРУСНЫЕ ИНФЕКЦИИ -- CORONAVIRUS INFECTIONS (осложнения)
СИСТЕМНОЙ ВОСПАЛИТЕЛЬНОЙ РЕАКЦИИ СИНДРОМ -- SYSTEMIC INFLAMMATORY RESPONSE SYNDROME (патофизиология)
ДЕТИ -- CHILD
Анотація: Метою роботи був аналіз клінічних особливостей та лікування мультисистемного запального синдрому, асоційованого із SARS-CoV-2, на прикладі клінічного випадку у хлопчика раннього шкільного віку. Наведено динаміку клінічних проявів, лабораторно-інструментальних показників у дитини з Кавасакі-подібним захворюванням, асоційованим із COVID-19, під час стаціонарного лікування у відділенні інтенсивної терапії міської дитячої комунальної лікарні м. Тернополя. Акцентується увага практичних лікарів на важливості своєчасної діагностики рідкісного, але потенційно тяжкого мультисистемного запального синдрому, асоційованого з COVID-19, у дітей.
Целью работы был анализ клинических особенностей и лечения мультисистемного воспалительного синдрома, ассоциированного с SARS-CoV-2, на примере клинического случая у мальчика раннего школьного возраста. Приведена динамика клинических проявлений, лабораторно-инструментальных показателей у ребенка с Кавасаки-подобным заболеванием, ассоциированным с COVID-19, во время стационарного лечения в отделении интенсивной терапии городской детской коммунальной больницы г. Тернополя. Акцентируется внимание практических врачей на важности своевременной диагностики редкого, но потенциально тяжелого мультисистемного воспалительного синдрома, ассоциированного с COVID-19 у детей.
Дод.точки доступу:
Павлишин, Г. А.
Дивоняк, О. М.
Боярчук, О. Р.
Томашівська, Т. В.
Чорнота, І. Д.
Слива, В. В.
Горішна, І. Л.
Панченко, О. І.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

11.


   
    Святкуємо ювілей знаної інфекціоністки, професорки Людмили Романівни Шостакович-Корецької // Інфекційні хвороби. - 2020. - N 4. - С. 70-71


MeSH-головна:
ЭПИДЕМИОЛОГИ-ИНФЕКЦИОНИСТЫ -- INFECTION CONTROL PRACTITIONERS (история)
Анотація: Висвітлено біографічні віхи й творчий доробок професорки Л. Р. Шостакович-Корецької – відомої лікарки-інфекціоністки, педагогині, науковиці, багаторічної завідувачки кафедри інфекційних хвороб Дніпропетровської медичної академії.
Освещены биографические вехи и творчество профессора Л. Г. Шостакович-Корецкой - известной врача-инфекционистки, педагога, ученой, многолетней заведующей кафедры инфекционных болезней Днепропетровской медицинской академии.
Дод.точки доступу:
Шостакович-Корецька, Людмила Романівна \о ней\

Вільних прим. немає

Знайти схожі

12.


   
    Славний ювілей Тетяни Анатоліївни Сергеєвої // Інфекційні хвороби. - 2020. - N 4. - С. 72-73


MeSH-головна:
ЭПИДЕМИОЛОГИ-ИНФЕКЦИОНИСТЫ -- INFECTION CONTROL PRACTITIONERS (история)
Анотація: Наведено біографічні дані й творчий доробок Т. А. Сергеєвої – докторки медичних наук, відомої вченої-епідеміологині, трудова діяльність якої майже 30 років пов’язана з ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського НАМН України».
Приведены биографические данные и творческий вклад Т. А. Сергеевой - доктора медицинских наук, известной ученой-епидемиолога, трудовая деятельность которой почти 30 лет связана с ГУ «Институт эпидемиологии и инфекционных болезней им. Л. В. Громашевского АМН Украины».
Дод.точки доступу:
Сергеєва, Тетяна Анатоліївна \о ней\

Вільних прим. немає

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)