Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=ІУ5/2021/3<.>
Загальна кількість знайдених документів : 12
Показані документи з 1 по 12
1.


    Виноград, Н. О.
    Прогнозування модифікації природних комариних осередків особливо небезпечних інфекцій в Україні під впливом кліматичних змін / Н. О. Виноград, У. А. Шуль // Інфекційні хвороби. - 2021. - N 3. - С. 4-12


MeSH-головна:
ИНФЕКЦИОННЫЕ БОЛЕЗНИ -- COMMUNICABLE DISEASES (диагностика, эпидемиология, этиология)
КЛИМАТА ИЗМЕНЕНИЕ -- CLIMATE CHANGE
КОМАРЫ, БОРЬБА -- MOSQUITO CONTROL (методы)
УКРАИНА -- UKRAINE (эпидемиология)
Анотація: З урахуванням існуючих тенденцій змін низки епідеміологічно значимих абіотичних і біотичних чинників, проаналізовано наявні та потенційні загрози для України внаслідок змін клімату й обумовлених цим просторових змін природних осередків, їх тривалості функціонування, появи нових збудників. Прогнозується поява нових патогенів і формування активних автохтонних природних і змішаних осередків комариних трансмісивних інфекцій, переважно дифузного типу. Є висока ймовірність укорінення на території держави нових збудників або високовірулентних генетичних варіантів ендемічних патогенів. Означений нами сценарій зміни епізоото-епідемічного потенціалу комариних трансмісивних інфекцій та інвазій зумовлює необхідність запровадження активного комплексного епідеміологічного нагляду, що має включати медичний, ветеринарний, епізоотологічний, ентомологічний, гідрологічний, зоологічний, лабораторний вірусологічний, мікробіологічний і паразитологічний блоки у режимі постійного моніторингу, використання геоінформаційних систем і кліматичних прогностичних моделей для адекватного захисту населення та території України від цього виду біологічних загроз.
С учетом существующих тенденций изменений ряда эпидемиологически значимых абиотических и биотических факторов, проанализированы имеющиеся и потенциальные угрозы для Украины в результате изменений климата и обусловленных этим пространственных изменений природных очагов, их продолжительности функционирования, появления новых возбудителей. Прогнозируется появление новых патогенов и формирование активных автохтонных природных и смешанных очагов комариных трансмиссивных инфекций, преимущественно диффузного типа. Есть высокая вероятность укоренения на территории государства новых возбудителей или высоковирулентных генетических вариантов эндемических патогенов. Определенный нами сценарий изменения эпизоото-эпидемического потенциала комариных трансмиссивных инфекций и инвазий диктует необходимость внедрения активного комплексного эпидемиологического надзора, который должен включать медицинский, ветеринарный, эпизоотологический, энтомологический, гидрологический, зоологический, лабораторный вирусологический, микробиологический и паразитологический блоки в режиме постоянного мониторинга, использования геоинформационных систем и климатических прогностических моделей для адекватной защиты населения и территории от этого вида биологических угроз.
Дод.точки доступу:
Шуль, У. А.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

2.


    Задорожна, В. І.
    Характеристика епідемічного процесу COVID-19 під час другої хвилі підйому захворюваності в Україні / В. І. Задорожна, Т. А. Сергеєва // Інфекційні хвороби. - 2021. - N 3. - С. 13-20


MeSH-головна:
КОРОНАВИРУСНЫЕ ИНФЕКЦИИ -- CORONAVIRUS INFECTIONS (смертность, эпидемиология)
ПАНДЕМИИ -- PANDEMICS
УКРАИНА -- UKRAINE (эпидемиология)
Анотація: Проведено порівняльний аналіз епідемічного процесу COVID-19 в Україні на початку 2021 р. та під час нового підйому захворюваності (другої хвилі) за матеріалами офіційної звітності. Можна говорити про прискорення передачі SARS-CoV-2 під час другого підйому захворюваності на COVID-19 в Україні порівняно з першою хвилею. За результатами епідеміологічного аналізу офіційних статистичних даних, за період нової епідемічної хвилі (7-20-й тижні) не відбулося значних змін особливостей епідемічного процесу цієї інфекції, за винятком його різкої інтенсифікації, що призвело до перевантаження системи охорони здоров’я, зростання летальності (головним чином за рахунок пацієнтів віком від 60 років, на яких припадало 81,72 % летальних випадків при їх частці серед захворілих 29,15 %). Показники сумарної летальності підвищувалися через 2-3 тижні після зростання співвідношення кількості захворілих до кількості госпіталізованих до рівня 2,7 та вище. Дані офіційної статистики щодо захворюваності на COVID-19 занижені. За епідеміологічними ознаками підтвердження збільшення вірулентності SARS-CoV-2 не виявлено.
Проведен сравнительный анализ эпидемического процесса COVID-19 в Украине в начале 2021 г. и во время нового подъема заболеваемости (второй волны) по материалам официальной отчетности. Можно говорить об ускоренной передаче SARS-CoV-2 во время второго подъема заболеваемости COVID-19 в Украине по сравнению с первой волной. По результатам эпидемиологического анализа официальных статистических данных, за период новой эпидемической волны (7-20-й неделе) не произошло значительных изменений особенностей эпидемического процесса этой инфекции, за исключением его резкой интенсификации, что привело к перегрузке системы здравоохранения, росту летальности (главным образом за счет пациентов в возрасте от 60 лет, на которых приходилось 81,72% летальных случаев при их доле среди заболевших 29,15%). Показатели суммарной летальности повышались через 2-3 недели после роста соотношения количества заболевших к количеству госпитализированных до уровня 2,7 и выше. Данные официальной статистики по заболеваемости COVID-19 занижены. По эпидемиологическим признакам подтверждения увеличения вирулентности SARS-CoV-2 не обнаружено.
Дод.точки доступу:
Сергеєва, Т. А.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

3.


   
    Клініко-лабораторна характеристика летальних випадків від пандемічного грипу A / H1N1 порівняно з тяжкими формами COVID-19 / К. В. Юрко [та ін.] // Інфекційні хвороби. - 2021. - N 3. - С. 21-26


MeSH-головна:
ГРИППА A ВИРУС -- INFLUENZA A VIRUS (патогенность)
ПНЕВМОНИЯ -- PNEUMONIA (диагностика, осложнения, смертность)
КОРОНАВИРУСНЫЕ ИНФЕКЦИИ -- CORONAVIRUS INFECTIONS (эпидемиология)
ПАНДЕМИИ -- PANDEMICS
Анотація: Порівняно клініко-лабораторні особливості тяжкого перебігу грипу, ускладненого пневмонією, спричиненого пандемічним вірусом грипу A(H1N1) pdm09 в епідемічному сезоні 2015/2016 років із COVID-19. У хворих на COVID-19 та тяжкий грип спостерігається здебільшого гострий початок захворювання, який супроводжувався помірною слабкістю, головним болем та гарячкою до 38 °С. Ураження верхніх дихальних шляхів характеризувалось симптомами фарингіту. При грипі відбувається затримка звернення за медичною допомогою та ушпиталення на (6,2±1,5) добу від початку захворювання. Тяжкість грипу зумовлена приєднанням негоспітальної пневмонії, на відміну від COVID-19, де типовими ознаками є дифузне, переважно субплевральне ураження легень. Для запобігання тяжкому ускладненому перебігу грипу, спричиненого пандемічним вірусом A/H1N1pdm в умовах пандемії COVID-19 необхідна вакцинація осіб із груп ризику до початку епідемічного сезону.
Цель работы сравнение клинико-лабораторных особенностей тяжелого течения гриппа, осложненного пневмонией, вызванного пандемическим вирусом гриппа A(H1N1) pdm09 в эпидемическом сезоне 2015/2016 годов с COVID-19. У больных COVID-19 и тяжелым гриппом наблюдается в основном острое начало заболевания, сопровождавшееся умеренной слабостью, головной болью и лихорадкой до 38 °С. Поражение верхних дыхательных путей характеризовалось симптомами фарингита. При гриппе происходит задержка обращения за медицинской помощью и госпитализации на (6,2±1,5) сутки от начала заболевания. Тяжесть гриппа обусловлена ??присоединением негоспитальной пневмонии, в отличие от COVID-19, где типичными признаками является диффузное, преимущественно субплевральное поражение легких. Для предотвращения тяжелого осложненного течения гриппа, вызванного пандемическим вирусом A/H1N1pdm в условиях пандемии COVID-19, необходима вакцинация лиц из групп риска до начала эпидемического сезона.
Дод.точки доступу:
Юрко, К. В.
Кацапов, Д. В.
Бондаренко, А. В.
Нартов, П. В.
Максуль, Т. Є.
Харченко, О. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

4.


    Мирошниченко, Д. В.
    Ефективність і безпека альтернативних схем лікування пацієнтів з криптококовим менінгоенцефалітом та ВІЛ-інфекцією / Д. В. Мирошниченко, Д. Г. Живиця // Інфекційні хвороби. - 2021. - N 3. - С. 27-32


MeSH-головна:
МЕНИНГИТ КРИПТОКОККОВЫЙ -- MENINGITIS, CRYPTOCOCCAL (лекарственная терапия)
МЕНИНГОЭНЦЕФАЛИТ -- MENINGOENCEPHALITIS (лекарственная терапия)
ВИЧ ИНФЕКЦИИ -- HIV INFECTIONS (лекарственная терапия)
ЛЕКАРСТВА ПРИМЕНЕНИЯ СХЕМА -- DRUG ADMINISTRATION SCHEDULE
Анотація: В Україні не вирішена проблема ефективного і безпечного лікування ВІЛ-інфікованих пацієнтів з криптококовим менінгоенцефалітом у зв’язку з недоступністю флуцитозину і вкрай обмеженими можливостями використання амфотерицину В дезоксихолату. Метою дослідження була оцінка ефективності й безпеки використання монотерапії флуконазолом порівняно з комбінацією амфотерицин В дезоксихолат і флуконазол для лікування пацієнтів з криптококовим менінгоенцефалітом на фоні ВІЛ-інфекції. Ефективність альтернативної схеми лікування пацієнтів з криптококовим менінгоенцефалітом на фоні ВІЛ-інфекції із застосуванням монотерапії флуконазолом не відрізняється (Р=0,17) від комбінації амфотерицин В дезоксихолат плюс флуконазол і 10-тижнева летальність за групами складає 36,4 % (95 % ДІ: 17,2-59,3 %) і 32,6 % (95 % ДІ: 20-47,5 %), відповідно. Частота гострого пошкодження нирок на фоні використання амфотерицину В дезоксихолату складає 87 % порівняно з 27 % при монотерапії флуконазолом.
В Украине не решена проблема эффективного и безопасного лечения ВИЧ-инфицированных пациентов с криптококковым менингоэнцефалитом в связи с недоступностью флуцитозина и крайне ограниченными возможностями использования амфотерицина В дезоксихолата. Целью исследования была оценка эффективности и безопасности использования монотерапии флуконазолом по сравнению с комбинацией амфотерицина В дезоксихолат и флуконазол для лечения пациентов с криптококковым менингоэнцефалитом на фоне ВИЧ-инфекции. Эффективность альтернативной схемы лечения пациентов с криптококковым менингоэнцефалитом на фоне ВИЧ-инфекции с применением монотерапии флуконазолом не отличается (Р=0,17) от комбинации амфотерицина В дезоксихолат плюс флуконазол и 10-недельная летальность по группам составляет 36,4% (95% ДИ: 17,2-59,3%) и 32,6% (95% ДИ: 20-47,5%) соответственно. Частота острого повреждения почек на фоне использования амфотерицина В дезоксихолата составляет 87% по сравнению с 27% при монотерапии флуконазолом.
Дод.точки доступу:
Живиця, Д. Г.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

5.


   
    Серологічна діагностика кліщових інфекцій у хворих на локалізовану склеродермію / К. Б. Штокайло [та ін.] // Інфекційні хвороби. - 2021. - N 3. - С. 33-42


MeSH-головна:
СКЛЕРОДЕРМИЯ ЛОКАЛИЗОВАННАЯ -- SCLERODERMA, LOCALIZED (диагностика, этиология)
КЛЕЩАМИ ПЕРЕДАВАЕМЫЕ БОЛЕЗНИ -- TICK-BORNE DISEASES (патофизиология)
СЕРОЛОГИЧЕСКИЕ ТЕСТЫ -- SEROLOGIC TESTS (использование, методы)
Анотація: Встановлено частоту виявлення специфічних антитіл IgM і/чи IgG до Borrelia burgdorferi s. l., B. miyamotoi, Bartonella henselae та B. quintana у сироватці крові хворих на локалізовану склеродермію. Для виявлення специфічних IgM і/чи IgG до B. burgdorferi s. l. (збудників Лайм-бореліозу) у сироватці крові використали двохетапний метод (ІФА та імуноблот) за допомогою тест-систем компанії Euroimmun AG (Німеччина). Специфічні антитіла IgG до Bartonella henselae та Bartonella quintana (збудників бартонельозу) визначали у сироватці крові пацієнтів за допомогою методу мультиплексної непрямої імунофлуоресценції, застосувавши тест-системи «Mosaic for Bartonella henselae / Bartonella quintana (IgG)», компанії Euroimmun AG (Німеччина), із використанням технології «Біочіп», які містили мічені флуоресцеїном антигени вказаних видів бартонел. Застосування двохетапного методу серологічної діагностики ЛБ (ELISA та імуноблот) дозволило виявити антитіла IgM і/чи IgG до B. burgdorferi s. l. у 32,1 % хворих із локалізованою склеродермією. Встановлено причетність B. miyamotoi до клінічних проявів локалізованої склеродермії у 13,9 % пацієнтів шляхом виявлення у них антитіл IgG одночасно до B. miyamotoi та B. burgdorferi s. l. методом імуноблоту. Специфічні антитіла IgG лише до B. henselae діагностовано в сироватці крові 15,3 % пацієнтів із локалізованою склеродермією.
Установлена ??частота обнаружения специфических антител IgM и/или IgG к Borrelia burgdorferi s. l., B. miyamotoi, Bartonella henselae и B. quintana в сыворотке крови больных локализованной склеродермией. Для обнаружения специфических IgM и/или IgG к B. burgdorferi s. l. (возбудителей Лайм-боррелиоза) в сыворотке крови использовали двухэтапный метод (ИФА и иммуноблот) с помощью тест-систем компании Euroimmun AG (Германия). Специфические антитела IgG к Bartonella henselae и Bartonella quintana (возбудителей бартонеллеза) определяли в сыворотке крови пациентов с помощью метода мультиплексной непрямой иммунофлуоресценции, применив тест-системы «Mosaic for Bartonella henselae / Bartonella quintana (IgG)», компанії Euroimmun AG (Германия), с использованием технологии «Биочип», содержащих меченные флуоресцеином антигены указанных видов бартонелл. Применение двухэтапного метода серологической диагностики ЛБ (ELISA и иммуноблот) позволило выявить антитела IgM и/или IgG к B. burgdorferi s. l. у 32,1% больных с локализованной склеродермией. Установлена ??причастность B. miyamotoi к клиническим проявлениям локализованной склеродермии у 13,9% пациентов путем обнаружения у них антител IgG одновременно к B. miyamotoi и B. burgdorferi s. l. методом иммуноблота. Специфические антитела IgG только к B. henselae диагностированы в сыворотке крови 15,3% пациентов с локализованной склеродермией.
Дод.точки доступу:
Штокайло, К. Б.
Шах, Д. С.
Круз, І. Д.
Андрейчин, М. А.
Шкільна, М. І.
Івахів, О. Л.
Корда, М. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

6.


    Гук, М. Т.
    Клініко-імунологічні особливості безеритемної форми Лайм-бореліозу і гранулоцитарного анаплазмозу людини / М. Т. Гук // Інфекційні хвороби. - 2021. - N 3. - С. 43-48


MeSH-головна:
ЛАЙМА БОЛЕЗНЬ -- LYME DISEASE (диагностика, иммунология, эпидемиология)
АНАПЛАЗМОЗ -- ANAPLASMOSIS (диагностика, иммунология, эпидемиология)
Анотація: З’ясовані клініко-імунологічні особливості безеритемної форми Лайм-бореліозу (БЕФ ЛБ) і гранулоцитарного анаплазмозу людини (ГАЛ) у пацієнтів, окремо та в поєднанні. Під спостереженням було 97 хворих із БЕФ ЛБ і ГАЛ, віком від 19 до 77 років. Для серологічного підтвердження ЛБ використали двохетапну діагностику. Для лабораторної діагностики ГАЛ використали ПЛР у режимі реального часу, в крові обстежених визначали ДНК A. phagocytophilum, а також метод непрямого імунофлуоресцентного аналізу, яким визначали специфічні антитіла класів IgM та IgG до A. phagocytophilum. Рівень цитокінів (ІL-4, ІL-6 та TNF-?) у сироватці крові визначали методом ІФА. Клініко-імунологічні особливості БЕФ ЛБ і ГАЛ у пацієнтів лікарень Тернополя, окремо та в поєднанні, вивчені вперше. Встановлено переважання інтоксикаційного синдрому у всіх пацієнтів із кліщовими інфекціями, незалежно від їх поєднання; домінування лімфаденопатії у пацієнтів із ГАЛ, припухлості суглобів у хворих із БЕФ ЛБ (p0,05). Концентрація протизапального IL-4 у сироватці крові пацієнтів з БЕФ ЛБ і ГАЛ у поєднанні та лише із БЕФ ЛБ була в межах норми, проте вища в осіб із вказаними інфекціями (р0,05). Вміст прозапального ІL-6 був значно збільшений у сироватці крові пацієнтів цих обох груп, із значним переважанням у хворих на ГАЛ порівняно з поєднанням БЕФ ЛБ і ГАЛ (р0,001); TNF-? був збільшений у сироватці крові пацієнтів лише із ГАЛ (р0,05).
Определены клинико-иммунологические особенности безэритемной формы лайм-боррелиоза (БЭФ ЛБ) и гранулоцитарного анаплазмоза человека (ГАЛ) у пациентов, отдельно и в сочетании. Под наблюдением было 97 больных с БЭФ ЛБ и ГАЛ в возрасте от 19 до 77 лет. Для серологического подтверждения ЛБ использовали двухэтапную диагностику. Для лабораторной диагностики ГАЛ использовали ПЦР в режиме реального времени, в крови обследованных определяли ДНК A. phagocytophilum, а также метод непрямого иммунофлуоресцентного анализа, которым определяли специфические антитела классов IgM и IgG к A. phagocytophilum. Уровень цитокинов (IL-4, IL-6 и TNF-?) в сыворотке крови определяли методом ИФА. Клинико-иммунологические особенности БЭФ ЛБ и ГАЛ у пациентов больниц Тернополя, отдельно и в сочетании, изучены впервые. Установлено преобладание интоксикационного синдрома у всех пациентов с клещевыми инфекциями независимо от их сочетания; доминирование лимфаденопатии у пациентов с ГАЛ, припухлости суставов у больных с БЭФ ЛБ (p0,05). Концентрация противовоспалительного IL-4 в сыворотке крови пациентов с БЭФ ЛБ и ГАЛ в сочетании и только с БЭФ ЛБ была в пределах нормы, однако выше у лиц с указанными инфекциями (р0,05). Содержание провоспалительного IL-6 было значительно увеличено в сыворотке крови пациентов этих обеих групп, со значительным преобладанием у больных ГАЛ по сравнению с сочетанием БЭФ ЛБ и ГАЛ (р0,001); TNF-? был увеличен в сыворотке крови пациентов только с ГАЛ (р0,05).
Вільних прим. немає

Знайти схожі

7.


    Олексенко, О. В.
    Циклічність інфекційної захворюваності, її причини і прогнозування / О. В. Олексенко // Інфекційні хвороби. - 2021. - N 3. - С. 49


MeSH-головна:
ИНФЕКЦИОННЫЕ БОЛЕЗНИ -- COMMUNICABLE DISEASES (диагностика, эпидемиология, этиология)
ХРОНОБИОЛОГИЧЕСКИЕ ФЕНОМЕНЫ -- CHRONOBIOLOGY PHENOMENA
Анотація: Проаналізовано циклічність інфекційної захворюваності, пов’язаної з циклічністю сонячної активності, відповідно до міжнародної класифікації, згідно з якою першим роком першого сонячного циклу прийнято 1755 рік. Показники сонячної активності взято для аналізу у числах Вольфа, а показники захворюваності в інтенсивних показниках на 100 тис. населення. Для математичного аналізу статистичного матеріалу використано систему складних функцій програми Excel. Встановлено циклічність в інфекційній захворюваності, пов’язану з одинадцятирічним циклом сонячної активності, найбільш вірогідною причиною якої є вплив факторів, що супроводжують сонячну активність на функцію імунної системи, погоду та клімат. Феномен циклічності маскується рядом природних, соціальних і демографічних факторів, що потребує спеціальної статистичної обробки динамічних рядів захворюваності з метою його виявлення. Для виявлення закономірностей циклічності необхідне визначення середньої річної захворюваності за цикл та коефіцієнтів циклічної пропорційності. Вивчення динаміки показників, що характеризують цикл, дозволяє простежити стадії еволюції епідемічного процесу на конкретній території. Можливі довгостроковий прогноз захворюваності на інфекційні хвороби, розрахунок середнього і максимального показників захворюваності за цикл та побудова динамічних рядів захворюваності при періодичності 3-5 років.
Проанализирована цикличность инфекционной заболеваемости, связанной с цикличностью солнечной активности, в соответствии с международной классификацией, согласно которой первым годом первого солнечного цикла принят 1755 год. Показатели солнечной активности взяты для анализа в числах Вольфа, а показатели заболеваемости в интенсивных показателях на 100 тыс. населения. Для математического анализа статистического материала использована система сложных функций программы Excel. Установлена ??цикличность в инфекционной заболеваемости, связанная с одиннадцатилетним циклом солнечной активности, наиболее вероятной причиной которой является влияние факторов, сопровождающих солнечную активность на функцию иммунной системы, погоду и климат. Феномен цикличности маскируется рядом природных, социальных и демографических факторов, что требует специальной статистической обработки динамических рядов заболеваемости для его обнаружения. Для выявления закономерностей цикличности необходимо определение средней годовой заболеваемости за цикл и коэффициентов циклической пропорциональности. Исследование динамики показателей, характеризующих цикл, позволяет проследить стадии эволюции эпидемического процесса на конкретной местности. Возможны долгосрочный прогноз заболеваемости инфекционными болезнями, расчет среднего и максимального показателей заболеваемости за цикл и построение динамических рядов заболеваемости при периодичности 3-5 лет.
Вільних прим. немає

Знайти схожі

8.


   
    Організація імунопрофілактики керованих ре-емерджентних інфекцій в умовах пандемії SARS-COV-2 / Л. А. Волянська [та ін.] // Інфекційні хвороби. - 2021. - N 3. - С. 55-62


MeSH-головна:
ИНФЕКЦИОННЫЕ БОЛЕЗНИ, БОРЬБА С РАСПРОСТРАНЕНИЕМ -- COMMUNICABLE DISEASE CONTROL (методы)
ВАКЦИНАЦИЯ -- VACCINATION (использование, методы)
КОРОНАВИРУСНЫЕ ИНФЕКЦИИ -- CORONAVIRUS INFECTIONS (эпидемиология)
ПАНДЕМИИ -- PANDEMICS
ДЕТИ -- CHILD
Анотація: Щеплення продовжують відігравати важливу роль у захисті вразливих людей від потенційно смертоносних хвороб. Незважаючи на те, що пандемія порушила важко здобутий прогрес, досягнутий за останнє десятиліття шляхом вакцинації, вона повинна тривати. Потрібно наздогнати втрачене шляхом створення індивідуальних схем рутинної імунізації, зробивши їх максимально зручними для батьків. Регулярні профілактичні щеплення як захід забезпечення громадського здоров’я є найбільш ефективним засобом у запобіганні виникненню ре-емерджентних інфекцій та економічно вигідним при запобіганні масової захворюваності та передчасної смертності. Запобіжна масова захворюваність і висока смертність шляхом регулярної рутинної імунізації перевищує за користю ймовірні ризики від COVID-19, пов’язані з відвідуванням клінік для вакцинації, особливо для дітей з уже наявним певним вакцинальним анамнезом.
Прививки продолжают играть важную роль в защите уязвимых людей от потенциально смертоносных болезней. Несмотря на то, что пандемия нарушила трудно достигнутый прогресс, полученный за последнее десятилетие путем вакцинации, она должна продолжаться. Необходимо вернуть утраченное методом создания индивидуальных схем рутинной иммунизации, сделав их максимально комфортными для родителей. Регулярные профилактические прививки как мера обеспечения общественного здоровья являются наиболее эффективным средством в предотвращении возникновения ре-эмерджентных инфекций и экономически выгодным при предотвращении массовой заболеваемости и преждевременной смертности. Предохранительная массовая заболеваемость и высокая смертность путем регулярной рутинной иммунизации превышает возможные риски от COVID-19, связанные с посещением клиник для вакцинации, особенно для детей с уже имеющимся определенным вакцинальным анамнезом.
Дод.точки доступу:
Волянська, Л. А.
Боярчук, О. Р.
Бурбела, Е. І.
Павельєва, М. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

9.


    Малий, В. П.
    Повторні випадки інфікування SARS-COV-2 / В. П. Малий, В. С. Копча // Інфекційні хвороби. - 2021. - N 3. - С. 63-67


MeSH-головна:
КОРОНАВИРУСНЫЕ ИНФЕКЦИИ -- CORONAVIRUS INFECTIONS (диагностика, иммунология, патофизиология)
ПАНДЕМИИ -- PANDEMICS
ГОСПИТАЛИЗАЦИЯ ПОВТОРНАЯ -- PATIENT READMISSION
Анотація: Обговорюється проблема повторного інфікування SARS-CoV-2. Довести випадок реінфекції не просто, адже для цього потрібно не тільки отримати два позитивні ПЛР-тести до SARS-CoV-2 при двох випадках захворювання, а й довести, що в обох випадках це «живі» та різні штами вірусу. Основними причинами розвитку реінфекції SARS-CoV-2 є стан імунної системи на період повторного контакту зі збудником, тобто наявність імунодефіциту, а також кількість вірусу, що попав в організм людини в цей період. Це може бути пов’язано з надзвичайно високим рівнем вірусного навантаження новим штамом, який спричинив сильнішу реакцію макроорганізму, або більш вірулентним штамом вірусу. Повторно інфіковані SARS-CoV-2, як правило, переносять хворобу тяжче і майже завжди з пневмонією. Можливість повторного і, навіть, багаторазового інфікування створює ситуацію постійної циркуляції SARS-CoV-2 з багаторічною проблемою ліквідації цієї інфекції взагалі (нові мутації, нові вакцини тощо).
Обсуждается проблема повторного инфицирования SARS-CoV-2. Доказать случай реинфекции не просто, ведь для этого нужно не только получить два положительных ПЦР-теста к SARS-CoV-2 при двух случаях заболевания, но и доказать, что в обоих случаях это «живые» и разные штаммы вируса. Основными причинами развития реинфекции SARS-CoV-2 является состояние иммунной системы на период повторного контакта с возбудителем, то есть наличие иммунодефицита, а также количество попавшего в организм человека вируса в этот период. Это может быть связано с чрезвычайно высоким уровнем вирусной нагрузки новым штаммом, который повлек за собой более сильную реакцию макроорганизма, или более вирулентным штаммом вируса. Повторно инфицированные SARS-CoV-2, как правило, переносят болезнь тяжелее и почти всегда с пневмонией. Возможность повторного и даже многократного инфицирования создает ситуацию постоянной циркуляции SARS-CoV-2 с многолетней проблемой ликвидации этой инфекции вообще (новые мутации, новые вакцины и тому подобное.)
Дод.точки доступу:
Копча, В. С.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

10.


    Chemych, M. D.
    Neuroimmunological changes in early diagnostics of HIV infection / M. D. Chemych, D. S. Sosnovenko, S. M. Yanchuk // Інфекційні хвороби. - 2021. - N 3. - P68-74


MeSH-головна:
ВИЧ ИНФЕКЦИИ -- HIV INFECTIONS (диагностика, иммунология, этиология)
Анотація: Мета – вивчення впливу нейроспецифічних білків на розвиток нейро-СНІДу, встановлення перспектив їх визначення з метою ранньої діагностики ВІЛ-інфекції. У дослідженні використовували теоретичні методи, які включали аналіз та синтез вивчення сучасних світових наукових публікацій та клінічних спостережень, дедуктивно-індуктивні методи. В Україні, як і у всьому світі, відбувається активне поширення та пізнє виявлення ВІЛ-інфекції. Стандартні методи лабораторної діагностики не можуть забезпечити якісну ранню діагностику хвороби. Швидке проникнення вірусу у центральну нервову систему (ЦНС) створює труднощі для диференційної діагностики з подальшим формуванням стійкості до антиретровірусних препаратів. Поки ВІЛ у крові залишається протягом тривалого прихованого періоду, збудник активно реплікується у клітинах мозку і призводить до розвитку нейро-СНІДу. Зв’язки та особливості накопичення матриксу ВІЛ-білка р-17 у ЦНС, активність транскрипційного трансактиватора, регуляторного білка Vpr залишаються недостатньо вивченими. Нейроспецифічні білки як маркери вірусного патологічного процесу у нервовій системі людини потребують особливої уваги та вивчення. Перегляд основ ранньої діагностики ВІЛ-інфекції дасть можливості посилити епідеміологічний контроль та запобігати новим випадкам хвороби, що у підсумку приведе до зменшення фінансового навантаження щодо цієї проблеми не лише в Україні, а й у багатьох країнах світу.
Цель – изучение влияния нейроспецифических белков на развитие нейроСПИДа, установление перспектив их определения с целью ранней диагностики ВИЧ-инфекции. В исследовании использовали теоретические методы, включающие анализ и синтез изучения современных научных публикаций и клинических наблюдений, дедуктивно-индуктивные методы. В Украине, как и во всем мире происходит активное распространение и позднее выявление ВИЧ-инфекции. Стандартные методы лабораторной диагностики не могут обеспечить качественную раннюю диагностику болезни. Быстрое проникновение вируса в центральную нервную систему создает трудности для дифференциальной диагностики с последующим формированием устойчивости к антиретровирусным препаратам. Пока ВИЧ в крови остается в течение длительного скрытого периода, возбудитель активно реплицируется в клетках мозга и приводит к развитию нейроСПИДа. Связи и особенности накопления матрикса ВИЧ-белка р-17 в ЦНС, активность транскрипционного трансактиватора, регуляторного белка Vpr остаются недостаточно изученными. Нейроспецифические белки как маркеры вирусного патологического процесса в нервной системе требуют особого внимания и изучения. Пересмотр основ ранней диагностики ВИЧ-инфекции позволит усилить эпидемиологический контроль и предотвращать новые случаи болезни, что в итоге приведет к уменьшению финансовой нагрузки по этой проблеме не только в Украине, но и во многих странах мира.
The aim of the study - analysis of the influence of neurospecific proteins on the development of neuroAIDS, their role in the pathogenesis, determining the prospects of involvement in the early diagnosis of HIV infection. The study used theoretical methods that included analysis and synthesis of the study of modern world research, clinical observations, deductive-inductive methods. Conclusions. There is an active spread and late detection of HIV infection in Ukraine. Standard methods of laboratory diagnosis are unable to provide quality early diagnosis of HIV infection. The rapid penetration of the virus into the CNS creates difficulties for differential diagnosis with the subsequent formation of resistance to ART. As long as HIV in the blood remains in a long latent period, the pathogen is actively functioning in brain cells. The connections and features of accumulation of matrix HIV-protein p-17 in the CNS, activity of transcriptional transactivator, regulatory protein Vpr remain poorly studied. Neurospecific proteins as markers of viral pathological process in the human nervous system need special attention and study. Review of the basics of early diagnosis of HIV will provide opportunities to strengthen epidemiological control and prevent new cases of the disease, which will ultimately lead to a reduction in government funding of this problem not only in Ukraine but also in many countries.
Дод.точки доступу:
Sosnovenko, D. S.
Yanchuk, S. M.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

11.


    Крушельницький, О. Д.
    Епідеміологічні особливості медико-географічного опису вірмено-азербайджанського конфлікту / О. Д. Крушельницький, І. В. Огороднійчук // Інфекційні хвороби. - 2021. - N 3. - С. 75-79


MeSH-головна:
ВОЕННАЯ МЕДИЦИНА -- MILITARY MEDICINE (организация и управление)
МЕДИЦИНСКОЙ ПОМОЩИ ОБЕСПЕЧЕНИЕ, АЛЬТЕРНАТИВНЫЕ МЕХАНИЗМЫ -- COMPETITIVE MEDICAL PLANS (организация и управление)
ГЕОГРАФИЯ МЕДИЦИНСКАЯ -- GEOGRAPHY, MEDICAL (организация и управление)
ЭПИДЕМИОЛОГИЧЕСКИЕ МЕТОДЫ, ИЗУЧЕНИЕ ПРИЧИННО-СЛЕДСТВЕННЫХ СВЯЗЕЙ -- INTERVENTION STUDIES
ЛОКАЛЬНЫЕ ВОЙНЫ И КОНФЛИКТЫ -- LOCAL WARS AND CONFLICTS
Анотація: Висвітлений вплив бойових дій на епідеміологічні аспекти медико-географічного опису локального театру воєнних дій. Медико-географічну оцінку окремих елементів природних і географічних умов можна віднести до вивчення впливу природних комплексів та соціальних умов на виникнення та нозогеографію хвороб людини. У подальшому можна використовувати для створення медико-географічних прогнозів для районів, які підлягають економічному освоєнню або можуть бути театром воєнних дій. На підставі вивчення санітарно-епідеміологічних характеристик території Азербайджану та Вірменії проведений вербально-логічний аналіз отриманих даних. Санітарно-епідеміологічний стан цих країн визначений як нестійкий.
Освещено влияние боевых действий на эпидемиологические аспекты медико-географического описания локального театра военных действий. Медико-географическую оценку отдельных элементов природных и географических условий можно отнести к изучению влияния природных комплексов и социальных условий на возникновение и нозогеографию болезней человека. В дальнейшем можно использовать для создания медико-географических прогнозов для районов, подлежащих экономическому освоению или являющихся театром военных действий. На основании изучения санитарно-эпидемиологических характеристик территории Азербайджана и Армении проведен вербально-логический анализ полученных данных. Санитарно-эпидемиологическое состояние этих стран определено как неустойчивое.
Дод.точки доступу:
Огороднійчук, І. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

12.


    Кошак, Ю. Ф.
    Особливості діагностики та лікування туберкульозної емпієми плеври / Ю. Ф. Кошак // Інфекційні хвороби. - 2021. - N 3. - С. 80-90


MeSH-головна:
ЭМПИЕМА ТУБЕРКУЛЕЗНАЯ -- EMPYEMA, TUBERCULOUS (диагностика, лекарственная терапия, хирургия)
Анотація: На підставі огляду наукової літератури висвітлюється специфічне туберкульозне захворювання плеври. Особливостями змішаного нагноєння є прихований початок, пізня діагностика і неадекватне лікування на попередніх етапах медичної допомоги. Досить велике значення має первинна резистентність мікобактерій, приєднання стійкої лікарняної флори та гіперсенсибілізація хворого уже до змішаної коморбідної інфекції, яка залишається нині не зовсім дослідженою. Науковий і практичний інтерес до цієї проблеми обумовлений значною поширеністю туберкульозної емпієми в медичних закладах, недостатньою ефективністю існуючих методів діагностики та лікування, відсутністю тенденції до зниження та високою летальністю у задавнених випадках. Сутність проблеми вказує на відсутність єдиних поглядів на патогенез і морфогенез інфекції туберкульозної емпієми плеври, які обмежують ранню діагностику та можливості своєчасного хірургічного лікування.
На основании обзора научной литературы освещается специфическое туберкулезное заболевание плевры. Особенностями смешанного нагноения является скрытое начало, поздняя диагностика и неадекватное лечение на предыдущих этапах медицинской помощи. Весьма большое значение имеет первичная резистентность микобактерий, присоединение стойкой больничной флоры и гиперсенсибилизация больного уже к смешанной коморбидной инфекции, которая остается не совсем исследованной. Научный и практический интерес к этой проблеме обусловлен значительной распространенностью туберкулезной эмпиемы в медицинских учреждениях, недостаточной эффективностью существующих методов диагностики и лечения, отсутствием тенденции к снижению и высокой летальностью в запущенных случаях. Сущность проблемы указывает на отсутствие единых взглядов на патогенез и морфогенез инфекции туберкулезной эмпиемы плевры, ограничивающих раннюю диагностику и возможности своевременного хирургического лечения.
Вільних прим. немає

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)