Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=БУ5/2016/20/2<.>
Загальна кількість знайдених документів : 60
Показані документи з 1 по 20
 1-20    21-40   41-60  
1.


   
    Яскрава особистість. До 50-річчя від дня народження Т.М. Бойчука [Текст] // Буковинський медичний вісник. - 2016. - Т. 20, № 2. - С. 3-4

Дод.точки доступу:
Бойчук, Тарас Миколайович

Вільних прим. немає

Знайти схожі

2.


    Ясінський, Р. М.
    Визначення ризику невдачі лікування хворих на вперше діагностований туберкульоз легень [Текст] / Р. М. Ясінський, Д. О. Васильков, А. В. Поволоцька // Буковинський медичний вісник. - 2016. - Т. 20, № 2. - С. 178-182. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ТУБЕРКУЛЕЗ ЛЕГКИХ -- TUBERCULOSIS, PULMONARY (терапия)
Анотація: Резюме. Метою дослідження стало визначення факторів ризику невдачі лікування хворих на вперше діагностований туберкульоз легень та встановлення ступеня ризику. Для досягнення мети проаналізовано 99 історій хвороб пацієнтів із вперше діагностованим туберкульозом. Основну групу склали 60 хворих на неефективно лікований туберкульоз, контрольну - 39 осіб із вперше діагностованим туберкульозом. Визначали статистичну значимість відмінностей між групами за допомогою критерію ксі квадратів, при кількості випадків менше 20 додатково користувалися правкою Етса. Також обчислювали відношення шансів і довірчий інтервал факторів ризику. Результати та їх обговорення. Факторами ризику невдачі лікування хворих стали: вік старше 35 років, терміни проведення попереднього флюорографічного обстеження, що перевищували два роки, втрата маси тіла, задишка, наявність синдрому системної запальної відповіді (ССЗВ), поширений легеневий туберкульоз, наявність деструкцій у легенях, туберкульоз гортані, трахеї, головних бронхів, або ураження часткових бронхів із стенозом, наявність бактеріовиділення, вентиляційна недостатність 2 і 3-го ступенів. За фактори ризику виставлялися бали, вони додавалися, у сумі можна було отримати від "0" до "23" балів - ризик високий, якщо сума балів становила від "9" до "13" - ризик середній (за певних умов можлива невдача лікування). Висновок. При середньому і високому ризику невдачі лікування окрім протитуберкульозних препаратів необхідним є призначення комплексної патогенетичної терапії, при мінімальному ризику достатньо стандартної протитуберкульозної терапії.
Дод.точки доступу:
Васильков, Д. О.
Поволоцька, А. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

3.


    Яковець, К. І.
    Медичні Internet-Вісті. Частина Х. [Текст] / К. І. Яковець, С. Є. Дейнека // Буковинський медичний вісник. - 2016. - Т. 20, № 2. - С. 275-277


MeSH-головна:
ИНТЕРНЕТ -- INTERNET
Дод.точки доступу:
Дейнека, С. Є.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

4.


    Юзько, О. М.
    Сучасні підходи до антенатальної та постнатальної діагностики гемолітичної хвороби (огляд літератури) [Текст] / О. М. Юзько, Л. В. Дубик // Буковинський медичний вісник. - 2016. - Т. 20, № 2. - С. 218-222. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ЭРИТРОБЛАСТОЗ ПЛОДА -- ERYTHROBLASTOSIS, FETAL (диагностика)
Анотація: У статті наведені дані літератури щодо антенатальної та постнатальної діагностики гемолітичної хвороби, спричиненої ізосенсибілізацією організму жінки антигенами системи Резус.
Дод.точки доступу:
Дубик, Л. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

5.


    Шевага, В. М.
    Зміни вмісту марганцю в сироватці крові при черепно-мозковій травмі легкого і середнього ступеня тяжкості у хворих мирного часу у вояків антитерористичної операції [Текст] / В. М. Шевага, Б. В. Задорожна, М. Г. Семчишин // Буковинський медичний вісник. - 2016. - Т. 20, № 2. - С. 174-177. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
МАРГАНЕЦ -- MANGANESE (кровь)
ЧЕРЕПНО-МОЗГОВЫЕ ТРАВМЫ -- CRANIOCEREBRAL TRAUMA
ТРАВМ ПОКАЗАТЕЛИ ТЯЖЕСТИ -- TRAUMA SEVERITY INDICES
Анотація: Стаття присвячена вивченню особливостей змін вмісту марганцю в сироватці крові при черепно-мозковій травмі (ЧМТ) легкого і середнього ступенів тяжкості. Проведений порівняльний аналіз вмісту даного мінералу в крові як у хворих мирного часу, так і у вояків антитерористичної операції (АТО) при ЧМТ. Встановлено підвищення його рівня при ЧМТ у хворих мирного часу та зниження його концентрації у бійців АТО. Подальше вивчення змін обміну мікроелементів є важливою потребою сьогодення, а розробка методів усунення порушень та профілактики їх виникнення є перспективним напрямком медицини в майбутньому.
Дод.точки доступу:
Задорожна, Б. В.
Семчишин, М. Г.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

6.


    Федів, О. І.
    Поширеність штамів H. Pylori у хворих на пептичну виразку шлунка та дванадцятипалої кишки у поєднанні з артеріальною гіпертензією і цукровим діабетом типу 2 [Текст] / О. І. Федів, І. О. Сіцінська, І. С. Давиденко // Буковинський медичний вісник. - 2016. - Т. 20, № 2. - С. 172-173. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
HELICOBACTER PYLORI -- HELICOBACTER PYLORI
ПЕПТИЧЕСКАЯ ЯЗВА -- PEPTIC ULCER
ГИПЕРТЕНЗИЯ -- HYPERTENSION
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ -- DIABETES MELLITUS
Анотація: У статті відображена поширеність токсигених штамів Helicobacter pylori (H. pylori) серед обстежених осіб. Обстежено 50 хворих (на хронічний гастрит, пептичну виразку шлунка та дванадцятипалої кишки у поєднанні з артеріальною гіпертензією і цукровим діабетом типу 2). Аналіз генетичних особливостей H. pylori показав широку неоднорідність його геному. Встановлено, що вірулентні штами H. pylori CagA VacA та їх алельна комбінація (m1m2s1s2) призводить до розвитку деструктивних змін у слизовій оболонці шлунка та дванадцятипалої кишки, тяжкості запального процесу в слизовій оболонці і збільшує тривалість перебігу хронічної гастродуоденальної патології.
Дод.точки доступу:
Сіцінська, І. О.
Давиденко, І. С.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

7.


    Тодоріко, Л. Д.
    Частота нульового генотипу гена GSTT1 у хворих на туберкульоз легень залежно від варіанта резистентності мікобактерій туберкульозу [Текст] / Л. Д. Тодоріко, І. О. Сем’янів, Е. В. Леснік // Буковинський медичний вісник. - 2016. - Т. 20, № 2. - С. 169-171. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
МИКОБАКТЕРИИ ТУБЕРКУЛЕЗА -- MYCOBACTERIUM TUBERCULOSIS
ПОЛИМОРФИЗМ ГЕНЕТИЧЕСКИЙ -- POLYMORPHISM, GENETIC
ТУБЕРКУЛЕЗ ЛЕГКИХ -- TUBERCULOSIS, PULMONARY (генетика)
Анотація: Проведений аналіз частоти алелів і генотипів гена GSTT1 у хворих на туберкульоз (ТБ) легень з урахуванням варіанта резистентності мікобактерій туберкульозу (МБТ) установив, що у хворих на вперше діагностований туберкульоз (ВДТБ) та полірезистентний туберкульоз (ПРТБ) вірогідно частіше (в 14,3 і 6,5 раза; р0,001) спостерігали відсутність 0-генотипу (наявний функціональний алель), ніж гомозиготну делецію. І алель виявляли відносно частіше в пацієнтів із ВДТБ і ПРТБ, ніж у таких із мультирезистентним туберкульозом (МРТБ) у 3,07 (р0,001) і 1,86 раза (р
Дод.точки доступу:
Сем’янів, І. О.
Леснік, Е. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

8.


    Тодоріко, Л. Д.
    Особливості функціонального стану кишечнику у хворих на туберкульоз легень залежно від спектра чутливості мікобактерій туберкульозу [Текст] / Л. Д. Тодоріко, О. В. Підвербецька // Буковинський медичний вісник. - 2016. - Т. 20, № 2. - С. 166-168. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ТУБЕРКУЛЕЗ ЛЕГКИХ -- TUBERCULOSIS, PULMONARY (терапия)
МИКОБАКТЕРИИ ТУБЕРКУЛЕЗА -- MYCOBACTERIUM TUBERCULOSIS
КИШЕЧНИК -- INTESTINES (патология)
Анотація: Ефективність лікування туберкульозу легень залежить від ряду чинників, серед яких особливе місце посідають всмоктувальна функція тонкої кишки та стан мікробіоценозу товстої кишки. У статті наведено результати дослідження всмоктувальної функції тонкої та стану мікрофлори товстої кишки у хворих на вперше діагностований та мультирезистентний туберкульоз легень.
Дод.точки доступу:
Підвербецька, О. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

9.


   
    Тимпанотомія і аденотомія Versus аденотомія при лікуванні ексудативного отиту у дітей [Текст] / С. А. Левицька [и др.] // Буковинський медичний вісник. - 2016. - Т. 20, № 2. - С. 64-66. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ОТИТ СРЕДНИЙ ЭКССУДАТИВНЫЙ -- OTITIS MEDIA WITH EFFUSION (терапия)
ДЕТИ -- CHILD
Анотація: У 48 дітей із аденоїдними вегетаціями ІІ-ІІІ ступеня і ексудативним отитом проведено визначення ефективності тимпанатомії та терапії топічними стероїдами в доповнення до хірургічного видалення аденоїдних вегетацій. Оцінка результатів лікування через десять днів після хірургічних втручань показала, що одночасне проведення тимпанотомії і аденотомії сприяло більш швидкому відновленню функцій середнього вуха порівняно з аденотомією, водночас призначення топічних стероїдів не впливало на швидкість відновлення функцій слухової труби. Через місяць після хірургічного лікування повторний розвиток приглухуватості відмічений у 35,4% дітей, накопичення ексудату в барабанній порожнині - у 12,5%. У дітей, лікування котрих полягало виключно у проведенні аденотомії, частота виявлення ексудату в середньому вусі становила 25%. Оцінка результатів відновлення слухової функції через місяць після хірургічних втручань показала однакову ефективність місцевого вживання топічних стероїдів і тимпанотомії. Виконання лише аденотомії виявилося недостатнім для повноцінного відновлення слухової функції.
Дод.точки доступу:
Левицька, С. А.
Солдат, О. М.
Яковець, К. І.
Максим’юк, О. І.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

10.


    Тащук, В. К.
    Коморбідність, серцево-судинна патологія і лікування гіперурикемії - чи запобігає захворюванню алопуринол? (огляд літератури) [Текст] / В. К. Тащук, Мухамед Васек Обейд Аль Салама // Буковинський медичний вісник. - 2016. - Т. 20, № 2. - С. 209-212. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ГИПЕРУРИКЕМИЯ -- HYPERURICEMIA (терапия)
КОМОРБИДНОСТЬ -- COMORBIDITY
СЕРДЕЧНО-СОСУДИСТЫЕ БОЛЕЗНИ -- CARDIOVASCULAR DISEASES
Анотація: Огляд літератури присвячено проблемам коморбідності за поєднання серцево-судинних захворювань і гіперурикемії в співвідношенні з клінічними проявами подагри.
Дод.точки доступу:
Мухамед Васек Обейд Аль Салама

Вільних прим. немає

Знайти схожі

11.


   
    Тактика ведения хворих із біліарним сладжем (огляд літератури і власні дані) [Текст] / С. Є. Шостак [и др.] // Буковинський медичний вісник. - 2016. - Т. 20, № 2. - С. 213-217. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ЖЕЛЧНЫХ ПУТЕЙ БОЛЕЗНИ -- BILIARY TRACT DISEASES (терапия)
ЖЕЛЧНОГО ПУЗЫРЯ БОЛЕЗНИ -- GALLBLADDER DISEASES (терапия)
Анотація: В огляді наведено сучасні дані стосовно епідеміології, класифікації та патогенезу розвитку біліарного сладжу. З огляду на його типи та варіанти представлено найбільш ефективні діагностичні й лікувальні алгоритми та запропоновано власні схеми ефективної медикаментозної терапії та профілактики.
Дод.точки доступу:
Шостак, С. Є.
Стародуб, Є. М.
Дударенко, В. А.
Вуйцік, М. І.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

12.


   
    Сучасний погляд на проблему дегідратаційних порушень організму (огляд літератури) [Текст] / В. І. Гула [и др.] // Буковинський медичний вісник. - 2016. - Т. 20, № 2. - С. 186-190. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ОБЕЗВОЖИВАНИЕ -- DEHYDRATION
ВОДА ОРГАНИЗМА -- BODY WATER
Анотація: У статті опрацьовано та докладно розглянуто сучасний літературний матеріал стосовно ролі води в організмі та дегідратаційних порушень водного балансу, а саме: детально описані позаклітинний (ізота гіпоосмолярний), внутрішньоклітинний (гіперосмолярний) та загальний (як наслідок першого і другого варіантів) види зневоднення.
Дод.точки доступу:
Гула, В. І.
Приходько, О. О.
Бумейстер, В. І.
Ярмоленко, О. С.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

13.


    Скляров, Є. Я.
    Рівень інтерлейкіну-6 у пацієнтів з есенційною гіпертензією у поєднанні з ожирінням при призначенні телмісартану або олмесартану в комплексній терапії з аторвастатином [Текст] / Є. Я. Скляров, О. М. Бочар // Буковинський медичний вісник. - 2016. - Т. 20, № 2. - С. 162-165


MeSH-головна:
ГИПЕРТЕНЗИЯ -- HYPERTENSION
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY
ИНТЕРЛЕЙКИН-6 -- INTERLEUKIN-6 (терапевтическое применение)
Анотація: Обстежено 44 пацієнти із ІІ-ІІІ стадією есенційної гіпертензії та з ожирінням, яким із метою комплексної терапії призначено впродовж 12 тижнів комбінацію телмісартану або олмесартану з аторвастатином. В обстежуваних осіб визначали показники ліпідного спектра крові, гемодинамічні і ехокардіографічні параметри та рівень інтерлейкіну-6 до і після лікування. Проведене дослідження показало, що застосування комбінації телмісартану або олмесартану в поєднанні з аторвастатином впродовж 12 тижнів у пацієнтів з есенційною гіпертензією та ожирінням позитивно впливало на їх фізичний стан завдяки підтриманню оптимального артеріального тиску, зменшенню суб’єктивних скарг та покращенню гемодинаміки серця. Комбінація телмісартану або олмесартану з аторвастатином достовірно покращувала гемодинамічні показники таких пацієнтів, зокрема, за рахунок збільшення фракції викиду.
Дод.точки доступу:
Бочар, О. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

14.


    Скляров, Є. Я.
    Гендерні особливості функціонального стану печінки у хворих на ішемічну хворобу серця в поєднанні з неалкогольною жировою хворобою печінки на тлі прийому аторвастатину [Текст] / Є. Я. Скляров, О. Ю. Барнетт, Н. В. Курляк // Буковинський медичний вісник. - 2016. - Т. 20, № 2. - С. 158-161. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ПЕЧЕНИ ЖИРОВАЯ ДИСТРОФИЯ -- FATTY LIVER
ИШЕМИЧЕСКАЯ БОЛЕЗНЬ СЕРДЦА -- MYOCARDIAL ISCHEMIA
Анотація: Обстежено 50 пацієнтів з ішемічною хворобою серця в поєднанні з неалкогольною жировою хворобою печінки, яких за гендерними ознаками розподілено на дві групи, що складались з 30 чоловіків та 20 жінок. Усім проводили загальноклінічне обстеження, визначення ліпідного спектра крові та рівня печінкових трансміназ, ультрасонографію внутрішніх органів та 13С-метацетиновий дихальний тест. Усім пацієнтам призначали аторвастатин у дозі 40 мг 1 раз на добу протягом шести місяців. Виявили достовірне зниження метаболічної ємності печінки (р0,05) та кумулятивної дози на 40 та 120 хвилинах (р0,01) у чоловіків порівняно з жінками. Встановлено, що ІМТ у жінок був достовірно вищим, ніж у чоловіків (р0,01). Рівень печінкових трансаміназ у чоловіків та жінок достовірно не відрізнявся.
Дод.точки доступу:
Барнетт, О. Ю.
Курляк, Н. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

15.


    Середюк, В. Н.
    Клініко-патогенетичні особливості формування і перебігу хронічого легеневого серця при поєднанні з артеріальною гіпертензією [Текст] / В. Н. Середюк // Буковинський медичний вісник. - 2016. - Т. 20, № 2. - С. 151-157. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ЛЕГОЧНОЕ СЕРДЦЕ -- PULMONARY HEART DISEASE (этиология)
ГИПЕРТЕНЗИЯ ЛЕГОЧНАЯ -- HYPERTENSION, PULMONARY
Анотація: У статті досліджено клініко-патогенетичні особливості формування і перебігу хронічного легеневого серця (ХЛС) та взаємозв’язки між клінічними, гемодинамічними та нейрогуморальними чинниками розвитку коморбідної патолгії при хронічних обструктивних захворюваннях легень (ХОЗЛ) у поэднанні з артеріальною гіпертензією (АГ). Об’єктом дослідження були 484 хворих на ХОЗЛ. Серед них, 350 хворих на ХЛС унаслідок ХОЗЛ ІІІ - ІV стадії поза загостренням у поєднанні з есенційною АГ ІІ стадії і 1 - 3 -го ступеня, у тому числі 55 хворих (43 чоловіки, 12 жінок) із компенсованим ХЛС, віком (43,7-3,4) років і 295 хворих (212 чоловіків та 83 жінки) із декомпенсованим ХЛС та ХСН І -ІІ Б стадії, віком (63,2+-8,9) років. Встановлено, що до головних патогенетичних механізмів формування серцевої недостатності при поєднанні ХЛС з АГ слід віднести нейрогуморальну та системну імунозапальну активацію з розвитком ендотеліальної дисфункції і неоангіогенезу, індукцією патологічного апоптозу, підвищенням внутрішньогрудного тиску та екстраторакальним депонуванням крові, які призводять до легеневої і системної гіпертензії, метаболічного й гемодинамічного ремоделювання та дисфункції серця.
Вільних прим. немає

Знайти схожі

16.


    Салій, З. В.
    Вміст АФК+, РІ+, ANV+ у пацієнтів із наслідками черпно-мозкової травми залежно від морфометричних характеристик головного мозку [Текст] / З. В. Салій // Буковинський медичний вісник. - 2016. - Т. 20, № 2. - С. 144-147. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ЧЕРЕПНО-МОЗГОВЫЕ ТРАВМЫ -- CRANIOCEREBRAL TRAUMA (осложнения)
ЛЕЙКОЦИТЫ -- LEUKOCYTES
АПОПТОЗ -- APOPTOSIS
Анотація: У статті наведені результати дослідження вмісту АФК+, AnV+ та PI+ у пацієнтів із наслідками ЧМТ залежно від морфометричних характеристик головного мозку. Встановлено достовірно вищі значення показників раннього апоптозу, активацію оксидативного стресу та тенденцію до зростання показників пізнього апоптозу за наявності ознак післятравматичної церебральної атрофії. Зафіксовані особливості динаміки показників АФК+ та AnV+ у групах із різним катамнезом травми, а також залежності між окремими морфометричними маркерами церебральної атрофії та показниками, що вивчалися.
Вільних прим. немає

Знайти схожі

17.


    Роговий, Ю. Є.
    Патофізіологія артеріальної гіпертензії, дисфункції нирок та остеоартрозу в пацієтів з ожирінням (огляд літератури) [Текст] / Ю. Є. Роговий, Н. В. Швець, В. І. Швець // Буковинський медичний вісник. - 2016. - Т. 20, № 2. - С. 204-208. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ГИПЕРТЕНЗИЯ -- HYPERTENSION (патофизиология)
ПОЧЕК БОЛЕЗНИ -- KIDNEY DISEASES (патофизиология)
ОСТЕОАРТРИТ -- OSTEOARTHRITIS (патофизиология)
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY (патофизиология)
Анотація: В огляді літератури на основі аналізу впливу підвищеного артеріального тиску на функціональний стан нирок у хворих на артеріальну гіпертензію із супутнім остеоартрозом, на фоні надлишкової маси тіла, запропоновано узагальнюючу схему патогенезу коморбідного патологічного процесу. За надмірної маси тіла надлишок лептину та дефіцит адипонектину спричиняють гіперактивацію симпатичної активності, зростання рівня артеріального тиску "non-dipper", посилення проявів запального процесу та больового синдрому із погіршенням перебігу остеоартрозу. Показано єдність патогенезу досліджуваних патологічних процесів, для лікування яких доцільним є призначення омега-3-поліненасичених жирних кислот, що стануть основою вдосконалення патогенетично обгрунтованого і впровадженого в практику охорони здоров’я підходу до лікування метаболічних порушень.
Дод.точки доступу:
Швець, Н. В.
Швець, В. І.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

18.


    Роговий, Ю. Є.
    Патофізіологічний аналіз впливу лікування за допомогою КТФ-лазера доброякісної гіперплазії передміхурової залози у пацієнтів вікової групи 61-75 років на показники когнітивних функцій, системи крові, водно-сольового обміну та функції нирок [Текст] / Ю. Є. Роговий, Р. І. Майкан // Буковинський медичний вісник. - 2016. - Т. 20, № 2. - С. 138-143. - Бібліогр.: с.


MeSH-головна:
ПРЕДСТАТЕЛЬНОЙ ЖЕЛЕЗЫ ГИПЕРПЛАЗИЯ -- PROSTATIC HYPERPLASIA (терапия)
ПОЧКИ -- KIDNEY (воздействие облучения)
КОГНИТИВНЫЕ РАССТРОЙСТВА -- COGNITION DISORDERS
КРОВЬ -- BLOOD (воздействие облучения)
Анотація: Прооперовано 47 хворих на доброякісну гіперплазію передміхурової залози за допомогою калій титаніл фосфат - лазера (КТФ - лазера) у віковій групі 61-75 років. Положення щодо високої технологічності КТФ - лазера підтверджено цілим комплексом достовірних позитивних кореляційних зв’язків та регресійних залежностей, які вказують на факт, що за даного методу лікування не тільки не має змін із боку досліджуваних параметрів, але й зберігається структура їх профілю, що продемонстровано як для MMSE, так і тесту малювання годинника. Водночас виявлена більш слабка сила вірогідної регресійної залежності між тестом малювання годинника до та після операції в пацієнтів вікової групи 61-75 років та наявність різних форм діаграм багатофакторного регресійного аналізу до та після операції вказують на можливість подальшого вдосконалення зазначеного методу лікування.
Дод.точки доступу:
Майкан, Р. І.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

19.


    Процюк, Л. О.
    Клінічні прояви ревматоїдного артриту у хворих із різними генотипами T102C поліморфізму гена серотонінових рецепторів 5-HTR2A залежно від статі. [Текст] / Л. О. Процюк // Буковинський медичний вісник. - 2016. - Т. 20, № 2. - С. 125-129. - Бібліогр.: с.


MeSH-головна:
АРТРИТ РЕВМАТОИДНЫЙ -- ARTHRITIS, RHEUMATOID
ПОЛИМОРФИЗМ ГЕНЕТИЧЕСКИЙ -- POLYMORPHISM, GENETIC
РЕЦЕПТОРЫ СЕРОТОНИНА -- RECEPTORS, SEROTONIN
Анотація: Вивчено особливості перебігу ревматоїдного артиту у хворих із різними генотипами T102C поліморфізму гена серотонінових рецепторів 5-HTR2A Т102С залежно від статі. Встановлено, що для хворих жінок із генотипом ТС характерними виявилися високі показники інтенсивності болю, активності запального процесу за DAS28, CDAI і SDAI та достовірне збільшення кількості набряклих та болісних суглобів порівняно із чоловіками з генотипом ТС та жінками з генотипом ТТ і СС. У хворих із генотипом ТТ жінок і чоловіків на тлі помірних показників активності запального процесу та інтенсивності больових відчутів спостерігалися достовірно вищі показники депресивних розладів порівняно з пацієнтами з генотипом СС.
Вільних прим. немає

Знайти схожі

20.


    Постевка, І. Д.
    Сучасний стан проблеми скринінгу раку молочної залози (огляд літератури) [Текст] / І. Д. Постевка // Буковинський медичний вісник. - 2016. - Т. 20, № 2. - С. 199-203. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
МОЛОЧНОЙ ЖЕЛЕЗЫ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- BREAST NEOPLASMS (эпидемиология)
Анотація: У статті представлено питання епідеміології раку молочної залози, зокрема, у Чернівецькій області. Наведено ефективність різних методів ранньої діагностики новоутворення даної локалізації. Показана чутливість і специфічність найбільш розповсюджених методів скринінгу раку молочної залози, таких, як самообстеження, клінічне обстеження та мамографія, зазначені їх переваги, а також недоліки.
Вільних прим. немає

Знайти схожі

 1-20    21-40   41-60  
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)