Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=БУ5/2016/20/2<.>
Загальна кількість знайдених документів : 60
Показані документи з 1 по 20
 1-20    21-40   41-60  
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Назва : Яскрава особистість. До 50-річчя від дня народження Т.М. Бойчука
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 3-4 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Тодоріко Л. Д., Сем’янів І. О., Леснік Е. В.
Назва : Частота нульового генотипу гена GSTT1 у хворих на туберкульоз легень залежно від варіанта резистентності мікобактерій туберкульозу
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 169-171 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: МИКОБАКТЕРИИ ТУБЕРКУЛЕЗА -- MYCOBACTERIUM TUBERCULOSIS
ПОЛИМОРФИЗМ ГЕНЕТИЧЕСКИЙ -- POLYMORPHISM, GENETIC
ТУБЕРКУЛЕЗ ЛЕГКИХ -- TUBERCULOSIS, PULMONARY
Анотація: Проведений аналіз частоти алелів і генотипів гена GSTT1 у хворих на туберкульоз (ТБ) легень з урахуванням варіанта резистентності мікобактерій туберкульозу (МБТ) установив, що у хворих на вперше діагностований туберкульоз (ВДТБ) та полірезистентний туберкульоз (ПРТБ) вірогідно частіше (в 14,3 і 6,5 раза; р0,001) спостерігали відсутність 0-генотипу (наявний функціональний алель), ніж гомозиготну делецію. І алель виявляли відносно частіше в пацієнтів із ВДТБ і ПРТБ, ніж у таких із мультирезистентним туберкульозом (МРТБ) у 3,07 (р0,001) і 1,86 раза (р
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Зуб Л. О., Роборчук С. В., Березова М. С.
Назва : Характеристика ліпідного дисбалансу крові у хворих на ревматоїдний артрит на тлі хронічної хвороби нирок
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 31-34 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: АРТРИТ РЕВМАТОИДНЫЙ -- ARTHRITIS, RHEUMATOID
ЛИПИДНЫЙ ОБМЕН -- LIPID METABOLISM
ПОЧКИ -- KIDNEY
Анотація: Вивчено вікові та гендерні особливості ліпідного дисбалансу крові хворих на ревматоїдний артрит на тлі хронічної хвороби нирок залежно від вмісту трансформуючого фактора росту-бета. Встановлено, що вираженість дисбалансу ліпідів у хворих на ревматоїдний артрит залежить від стадії ХХН, віку та статі пацієнтів. Вміст трансформуючого фактора росту-бета відіграє велику роль у прогресуванні ліпідних порушень у хворих на ревматоїдний артрит на тлі хронічної хвороби нирок.
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Новиченко С. Д.
Назва : Характеристика вільнорадикального ушкодження та стану антиоксидантного захисту у хворих на хронічну хворобу нирок із наявністю артеріальної гіпертензії
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 108-111 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ГИПЕРТЕНЗИЯ -- HYPERTENSION
ПОЧЕК БОЛЕЗНИ -- KIDNEY DISEASES
АНТИОКСИДАНТЫ -- ANTIOXIDANTS
ПЕРЕКИСНОЕ ОКИСЛЕНИЕ ЛИПИДОВ -- LIPID PEROXIDATION
Анотація: У роботі вивчено вільнорадикальне окиснення ліпідів і білків та стан антиоксидантного захисту у хворих на хронічну хворобу нирок із наявністю артеріальної гіпертензії. Проведено порівняльну характеристику досліджуваних показників при різних захворюваннях нирок, що супроводжуються виникненням артеріальної гіпертензії. Виявлено найбільш виражене зрушення окисно-відновних процесів у пацієнтів із діабетичною нефропатією та гломерулонефритом порівняно з іншими нозологічними формами хронічної хвороби нирок.
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Гродецький В. К.
Назва : Характер активності альфа-амілази периферичної крові у хворих на гострий панкреатит
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 28-30 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ПАНКРЕАТИТ -- PANCREATITIS
АЛЬФА-АМИЛАЗЫ -- ALPHA-AMYLASES
Анотація: Гострий панкреатит характеризується значними порушеннями різних ланок гомеостазу, а-амілаза є одним з важливих маркерів запалення та деструкції тканини підшлункової залози, однак дані про динаміку цього показника є суперечливими. Метою дослідження стало визначення динаміки активності а-амілази периферичної крові при гострому панкреатиті. Дослідження включає результати динамічного обстеження 34 хворих на різні форми гострого панкреатиту. Серед них 9 (26, 47%) мали набрякову форму, 25 (75,53%) - панкреанекроз. Середній вік пацієнтів складав (48,11+-5,99) років. Чоловіки переважали - 22 (64,71%). Етіологія гострого панкреатиту в 11 (32,35%) хворих - біліарного генезу, у 9 (26,47%) - алкогольного, у 14 (41,18%) - аліментарного. Встановлено, що найвищі показники а-амілази спостерігались у хворих на панкреонекроз. Однак значна варіабельність цього показника та відсутність прямої залежності між рівнем а-амілази та тяжкістю перебігу панкреатиту не дозволюють рекомендувати цей параметр як прогностичний критерій. Характер змін активності амілази крові при гострому некротичному панкреатиті засвідчує розвиток цитологічного синдрому, який тим не менш, не має чіткого вірогідного взаємозв’язку з тяжкістю перебігу гострого панкреатиту.
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Авраменко А. А., Короленко Р. Н.
Назва : Уреазная активность неактивной (кокковой) формы хеликобактерной инфекции І типа
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 5-8 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: HELICOBACTER ИНФЕКЦИИ -- HELICOBACTER INFECTIONS
Анотація: Проведена порівняльна характеристика отриманих даних з уреазної активності неактивної (кокової) форми гелікобактерної інфекції І типу (коки "очікування") за високого ступеня обсіменіння слизової шлунка цією формою (+++), отриманих у результаті комплексного обстеження 62 хворих (1-ша група), а також даних з уреазної активності активної форми гелікобактерної інфекції за високого ступеня обсіменіння слизової шлунка цією формою (+++), отриманих у результаті комплексного обстеження 42 хворих на хронічний неатрофічний гастрит (2-га група). Комплексне обстеження включало рН-метрію, езофагогастродуоденоскопію, подвійне тестування на НР (уреазний тест і мікроскопування забарвлених за методом Гімзи мазків-відбитків) і гістологічні дослідження слизової шлунка, біопсійний матеріал для яких брався з чотирьох топографічних зон шлунка. Також проводилася ультразвукова діагностика органів черевної порожнини за загальноприйнятою методикою. Гелікобактерна інфекція у вигляді неактивної форми І типу за високого ступеня обсіменіння (+++) виявлена тільки на слизовій тіла шлунка: у 51 хворого - на слизовій середньої третини тіла шлунка по великій кривині, в 11 хворих - на слизовій середньої третини тіла шлунка і по великій, і по малій кривині (всього - 73 топографічні зони шлунка). Гелікобактерна інфекція у вигляді активної форми при такому ж ступені обсіменіння виявлена на слизовій різних відділів шлунка: у 22 хворих - на слизовій тільки однієї, у 10 - на слизовій двох, у дев’яти - на слизовій трьох, в одного - на слизовій чотирьох топографічних зон шлунка (всього також 73 топографічні зони шлунка). З’ясовано, що при однаковому ступені обсіменіння слизової шлунка (+++) середній час настання позитивної реакції при уреазному тесті за наявності форми НР-інфекції склав 27,23+-0,45 хв, що в 6,4 раза швидше, ніж за наявності неактивної форми НР-інфекції І типу, де середній час настання позитивної реакції при уреазному тесті склав 176,56+-1,37 хв.
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Левицька С. А., Солдат О. М., Яковець К. І., Максим’юк О. І.
Назва : Тимпанотомія і аденотомія Versus аденотомія при лікуванні ексудативного отиту у дітей
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 64-66 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ОТИТ СРЕДНИЙ ЭКССУДАТИВНЫЙ -- OTITIS MEDIA WITH EFFUSION
ДЕТИ -- CHILD
Анотація: У 48 дітей із аденоїдними вегетаціями ІІ-ІІІ ступеня і ексудативним отитом проведено визначення ефективності тимпанатомії та терапії топічними стероїдами в доповнення до хірургічного видалення аденоїдних вегетацій. Оцінка результатів лікування через десять днів після хірургічних втручань показала, що одночасне проведення тимпанотомії і аденотомії сприяло більш швидкому відновленню функцій середнього вуха порівняно з аденотомією, водночас призначення топічних стероїдів не впливало на швидкість відновлення функцій слухової труби. Через місяць після хірургічного лікування повторний розвиток приглухуватості відмічений у 35,4% дітей, накопичення ексудату в барабанній порожнині - у 12,5%. У дітей, лікування котрих полягало виключно у проведенні аденотомії, частота виявлення ексудату в середньому вусі становила 25%. Оцінка результатів відновлення слухової функції через місяць після хірургічних втручань показала однакову ефективність місцевого вживання топічних стероїдів і тимпанотомії. Виконання лише аденотомії виявилося недостатнім для повноцінного відновлення слухової функції.
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Шостак С. Є., Стародуб Є. М., Дударенко В. А., Вуйцік М. І.
Назва : Тактика ведения хворих із біліарним сладжем (огляд літератури і власні дані)
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 213-217 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ЖЕЛЧНЫХ ПУТЕЙ БОЛЕЗНИ -- BILIARY TRACT DISEASES
ЖЕЛЧНОГО ПУЗЫРЯ БОЛЕЗНИ -- GALLBLADDER DISEASES
Анотація: В огляді наведено сучасні дані стосовно епідеміології, класифікації та патогенезу розвитку біліарного сладжу. З огляду на його типи та варіанти представлено найбільш ефективні діагностичні й лікувальні алгоритми та запропоновано власні схеми ефективної медикаментозної терапії та профілактики.
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Постевка І. Д.
Назва : Сучасний стан проблеми скринінгу раку молочної залози (огляд літератури)
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 199-203 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: МОЛОЧНОЙ ЖЕЛЕЗЫ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- BREAST NEOPLASMS
Анотація: У статті представлено питання епідеміології раку молочної залози, зокрема, у Чернівецькій області. Наведено ефективність різних методів ранньої діагностики новоутворення даної локалізації. Показана чутливість і специфічність найбільш розповсюджених методів скринінгу раку молочної залози, таких, як самообстеження, клінічне обстеження та мамографія, зазначені їх переваги, а також недоліки.
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Гула В. І., Приходько О. О., Бумейстер В. І., Ярмоленко О. С.
Назва : Сучасний погляд на проблему дегідратаційних порушень організму (огляд літератури)
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 186-190 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ОБЕЗВОЖИВАНИЕ -- DEHYDRATION
ВОДА ОРГАНИЗМА -- BODY WATER
Анотація: У статті опрацьовано та докладно розглянуто сучасний літературний матеріал стосовно ролі води в організмі та дегідратаційних порушень водного балансу, а саме: детально описані позаклітинний (ізота гіпоосмолярний), внутрішньоклітинний (гіперосмолярний) та загальний (як наслідок першого і другого варіантів) види зневоднення.
Знайти схожі

11.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Юзько О. М., Дубик Л. В.
Назва : Сучасні підходи до антенатальної та постнатальної діагностики гемолітичної хвороби (огляд літератури)
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 218-222 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ЭРИТРОБЛАСТОЗ ПЛОДА -- ERYTHROBLASTOSIS, FETAL
Анотація: У статті наведені дані літератури щодо антенатальної та постнатальної діагностики гемолітичної хвороби, спричиненої ізосенсибілізацією організму жінки антигенами системи Резус.
Знайти схожі

12.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Мелех Б. Я.
Назва : Стан антиоксидантної глутатіонової системи та процесів перекисного окиснення ліпідів у легенях морських свинок з експериментальним алергічним альвеолітом у різні періоди формування
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 88-90 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ГЛУТАТИОН -- GLUTATHIONE
ПЕРЕКИСНОЕ ОКИСЛЕНИЕ ЛИПИДОВ -- LIPID PEROXIDATION
АЛЬВЕОЛИТ АЛЛЕРГИЧЕСКИЙ ЭКЗОГЕННЫЙ -- ALVEOLITIS, EXTRINSIC ALLERGIC
МОРСКИЕ СВИНКИ -- GUINEA PIGS
Анотація: У данній роботі встановлено, що за умов розвитку експериментального алергічного альвеоліту на 34-ту та 44-ту доби зростає концентрація малонового альдегіду за рахунок посилення процесів перекисного окиснення ліпідів. До того ж на 44-ту добу спостерігається зниження активності глутатіонпероксидази та глутатіонредуктази, а також концентрації відновленого глутатіону. Дані зміни вказують, що в патогенезі розвитку експериментального алергічного альвеоліту в морських свинках важливу роль відіграють процеси перекисного окиснення ліпідів та ферментативної і неферментативної ланки антиоксидантної системи, а також значне виснаження ферментативної ланки антиоксидантної глутатіонової системи на 44-ту добу.
Знайти схожі

13.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Зубачик В. М., Яричківська Н. В.
Назва : Роль оксиду азоту в гомеостазі тканин пародонта (огляд літератури)
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 194-198 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ГОМЕОСТАЗ -- HOMEOSTASIS
ПЕРИОДОНТА БОЛЕЗНИ -- PERIODONTAL DISEASES
АЗОТА ОКСИДЫ -- NITROGEN OXIDES
Анотація: У статті наведені та узагальнені відомості про сучасний стан проблеми оксиду азоту у світовій медичній практиці. За результатами даних наукових джерел, автори висвітлюють питання вивчення оксиду азоту та нітросполук у біологічних об’єктах, механізми їх участі в біохімічних процесах тканин організму. Проте отримані результати вказують, що як у закордонних, так і вітчизняних наукових працях є лише поодинокі дослідження, які вивчають вплив оксиду азоту на розвиток та перебіг захворювань тканин порожнини рота. Тому актуальним постає питання вивчення властивостей оксиду азоту та його значення в гомеостазі тканин пародонта.
Знайти схожі

14.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Московко Г. С.
Назва : Розвиток клінічного мислення у студентів вищих навчальних медичних закладів, як когнітивна складова професійної компетентності
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 271-274 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: МЫШЛЕНИЕ -- THINKING
ПРОФЕССИОНАЛЬНАЯ КОМПЕТЕНТНОСТЬ -- PROFESSIONAL COMPETENCE
ОБУЧЕНИЕ -- TEACHING
Анотація: Мета викладання на кафедрі неврології та нейрохірургії полягає в забезпеченні професійної ерудиції, розвитку клінічного мислення, формуванню у студентів навичок, необхідних для неврологічного дослідження і діагностування найбільш частих, або невідкладних, уражень нервової системи. Активні технології, що сприяють розвитку клінічного мислення у студентів-медиків, зокрема метод клінічних рольових ігор, активно впроваджуються в практику кафедри неврології та нейрохірургії факультету післядипломної освіти Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова.
Знайти схожі

15.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Бондарчук І. В., Сидорчук Л. П., Сидорчук І. Й.
Назва : Рівень адаптаційного напруження і клітинна реактивність організму хворих на артеріальну гіпертензію в поєднанні з ішемічною хворобою серця
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 16-19 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ГИПЕРТЕНЗИЯ -- HYPERTENSION
ИШЕМИЧЕСКАЯ БОЛЕЗНЬ СЕРДЦА -- MYOCARDIAL ISCHEMIA
Анотація: У хворих на артеріальну гіпертензію (АГ) у поєднанні з ішемічною хворобою серця (ІХС) підвищується адаптаційне напруження організму: у 72,50% осіб індивідуальні адаптаційні процеси знаходяться у зоні спокійної та у 47,50% пацієнтів - у зоні підвищеної активації (вірогідно краще у жінок). Клітинна реактивність організму хворих на АГ та ІХС знижується на 8,03% (Р0,01), свідченням цього є підвищення ядерного індексу ступеня ендотоксикозу у 2,2 раза, показника загальної інтоксикації на 54,05%, гематологічного показника інтоксикації за В.С. Васильєвим на 59,60%. Інтоксикація пов’язана з автоімунним процесом.
Знайти схожі

16.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Скляров Є. Я., Бочар О. М.
Назва : Рівень інтерлейкіну-6 у пацієнтів з есенційною гіпертензією у поєднанні з ожирінням при призначенні телмісартану або олмесартану в комплексній терапії з аторвастатином
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 162-165 (Шифр БУ5/2016/20/2)
MeSH-головна: ГИПЕРТЕНЗИЯ -- HYPERTENSION
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY
ИНТЕРЛЕЙКИН-6 -- INTERLEUKIN-6
Анотація: Обстежено 44 пацієнти із ІІ-ІІІ стадією есенційної гіпертензії та з ожирінням, яким із метою комплексної терапії призначено впродовж 12 тижнів комбінацію телмісартану або олмесартану з аторвастатином. В обстежуваних осіб визначали показники ліпідного спектра крові, гемодинамічні і ехокардіографічні параметри та рівень інтерлейкіну-6 до і після лікування. Проведене дослідження показало, що застосування комбінації телмісартану або олмесартану в поєднанні з аторвастатином впродовж 12 тижнів у пацієнтів з есенційною гіпертензією та ожирінням позитивно впливало на їх фізичний стан завдяки підтриманню оптимального артеріального тиску, зменшенню суб’єктивних скарг та покращенню гемодинаміки серця. Комбінація телмісартану або олмесартану з аторвастатином достовірно покращувала гемодинамічні показники таких пацієнтів, зокрема, за рахунок збільшення фракції викиду.
Знайти схожі

17.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Федів О. І., Сіцінська І. О., Давиденко І. С.
Назва : Поширеність штамів H. Pylori у хворих на пептичну виразку шлунка та дванадцятипалої кишки у поєднанні з артеріальною гіпертензією і цукровим діабетом типу 2
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 172-173 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: HELICOBACTER PYLORI -- HELICOBACTER PYLORI
ПЕПТИЧЕСКАЯ ЯЗВА -- PEPTIC ULCER
ГИПЕРТЕНЗИЯ -- HYPERTENSION
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ -- DIABETES MELLITUS
Анотація: У статті відображена поширеність токсигених штамів Helicobacter pylori (H. pylori) серед обстежених осіб. Обстежено 50 хворих (на хронічний гастрит, пептичну виразку шлунка та дванадцятипалої кишки у поєднанні з артеріальною гіпертензією і цукровим діабетом типу 2). Аналіз генетичних особливостей H. pylori показав широку неоднорідність його геному. Встановлено, що вірулентні штами H. pylori CagA VacA та їх алельна комбінація (m1m2s1s2) призводить до розвитку деструктивних змін у слизовій оболонці шлунка та дванадцятипалої кишки, тяжкості запального процесу в слизовій оболонці і збільшує тривалість перебігу хронічної гастродуоденальної патології.
Знайти схожі

18.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Бойчук Т. М., Мойсей А. А.
Назва : Перші кроки в організації діяльності Чернівецького державного медичного інституту (1946-1951 рр.)
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 241-267 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: МЕДИЦИНСКИЕ ИНСТИТУТЫ -- SCHOOLS, MEDICAL
Анотація: У статті робиться спроба аналітичного та синтезувального підходів до висвітлення історії розвитку Чернівецького державного медичного інституту в 1946-1951 рр.: закріплення за інститутом будівель для розміщення теоретичних корпусів, клінічних баз та студентських гуртожитків; якісний, кількісний та національний склад професорів, викладачів та студентів; організація кафедр; навчально-виховний процес; наукова та лікувально-профілактична діяльність закладу тощо.
Знайти схожі

19.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Роговий Ю. Є., Швець Н. В., Швець В. І.
Назва : Патофізіологія артеріальної гіпертензії, дисфункції нирок та остеоартрозу в пацієтів з ожирінням (огляд літератури)
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 204-208 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ГИПЕРТЕНЗИЯ -- HYPERTENSION
ПОЧЕК БОЛЕЗНИ -- KIDNEY DISEASES
ОСТЕОАРТРИТ -- OSTEOARTHRITIS
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY
Анотація: В огляді літератури на основі аналізу впливу підвищеного артеріального тиску на функціональний стан нирок у хворих на артеріальну гіпертензію із супутнім остеоартрозом, на фоні надлишкової маси тіла, запропоновано узагальнюючу схему патогенезу коморбідного патологічного процесу. За надмірної маси тіла надлишок лептину та дефіцит адипонектину спричиняють гіперактивацію симпатичної активності, зростання рівня артеріального тиску "non-dipper", посилення проявів запального процесу та больового синдрому із погіршенням перебігу остеоартрозу. Показано єдність патогенезу досліджуваних патологічних процесів, для лікування яких доцільним є призначення омега-3-поліненасичених жирних кислот, що стануть основою вдосконалення патогенетично обгрунтованого і впровадженого в практику охорони здоров’я підходу до лікування метаболічних порушень.
Знайти схожі

20.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Роговий Ю. Є., Майкан Р. І.
Назва : Патофізіологічний аналіз впливу лікування за допомогою КТФ-лазера доброякісної гіперплазії передміхурової залози у пацієнтів вікової групи 61-75 років на показники когнітивних функцій, системи крові, водно-сольового обміну та функції нирок
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 138-143 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр.: с.
MeSH-головна: ПРЕДСТАТЕЛЬНОЙ ЖЕЛЕЗЫ ГИПЕРПЛАЗИЯ -- PROSTATIC HYPERPLASIA
ПОЧКИ -- KIDNEY
КОГНИТИВНЫЕ РАССТРОЙСТВА -- COGNITION DISORDERS
КРОВЬ -- BLOOD
Анотація: Прооперовано 47 хворих на доброякісну гіперплазію передміхурової залози за допомогою калій титаніл фосфат - лазера (КТФ - лазера) у віковій групі 61-75 років. Положення щодо високої технологічності КТФ - лазера підтверджено цілим комплексом достовірних позитивних кореляційних зв’язків та регресійних залежностей, які вказують на факт, що за даного методу лікування не тільки не має змін із боку досліджуваних параметрів, але й зберігається структура їх профілю, що продемонстровано як для MMSE, так і тесту малювання годинника. Водночас виявлена більш слабка сила вірогідної регресійної залежності між тестом малювання годинника до та після операції в пацієнтів вікової групи 61-75 років та наявність різних форм діаграм багатофакторного регресійного аналізу до та після операції вказують на можливість подальшого вдосконалення зазначеного методу лікування.
Знайти схожі

 1-20    21-40   41-60  
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)