Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=БУ5/2016/20/2<.>
Загальна кількість знайдених документів : 60
Показані документи з 1 по 20
 1-20    21-40   41-60  
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Drozd V. V., Khukhlina O. S., Mandryk O .E., Hryniuk O. E.
Назва : Certain unsolved questions of pathogenetic inerrelation between gastroesophgeal reflux disease and chronic forms of ischemic heart disease (review of the references)
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 191-193 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ЖЕЛУДОЧНО-ПИЩЕВОДНЫЙ РЕФЛЮКС -- GASTROESOPHAGEAL REFLUX
ИШЕМИЧЕСКАЯ БОЛЕЗНЬ СЕРДЦА -- MYOCARDIAL ISCHEMIA
Анотація: У статті висвітлені кореляційні зв’язки механізмів розвитку та прогресування гастроезофагальної рефлюксної хвороби у хворих на хронічні форми ішемічної хвороби серця. Описується проблематика лікування за умов коморбідності цих хвороб.
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Колоскова О. К., Лобанова Т. О.
Назва : Інфламатометричні особливості перебігу бронхіальної астми за різного ступеня активності еозинофільного запалення дихальних шляхів
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 39-42 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр.: с.
MeSH-головна: АСТМА БРОНХИАЛЬНАЯ -- ASTHMA
ДЕТИ -- CHILD
ЭОЗИНОФИЛЫ -- EOSINOPHILS
ВОСПАЛЕНИЕ -- INFLAMMATION
Анотація: Обстежено 76 дітей шкільного віку, хворих на персистувальну бронхіальну астму, які отримували як протизапальну базисну терапію інгаляційні глюкокортикостероїди не менше трьох останніх місяців та потребували корекції обсягу профілактичного лікування. Виявлено, що у дітей, хворих на бронхіальну астму, посилена дегрануляція еозинофілів мокротиння (за вмістом еозинофільного катіонного білка) асоціює з виразнішим запальним процесом у бронхах, про що свідчать підвищена інтенсивність окисної модифікації білків (ВШ=3,6) і протеолітичної активності; високою активністю каталази; зростанням вмісту VEGF як маркера ремоделювання бронхів, а також зі зменшенням вмісту метаболітів монооксиду нітрогену в конденсаті видихуваного повітря.
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Косілова С. Є.
Назва : Акушерські та перинатальні ускладнення, як фактори ризику затримки росту плода
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 48-50 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ПЛОДА РАЗВИТИЯ ЗАДЕРЖКА -- FETAL GROWTH RETARDATION
Анотація: Затримка росту плода є однією з провідних причин перинатальної захворюваності та смертності, негативно віддзеркалюється на подальшому розвитку дитини і становленні усіх функцій її організму. Недостатня ефективність існуючих засобів профілактики та лікування даної патології зумовлює подальші дослідження механізмів її формування. Для зниження перинатальної захворюваності велике значення має не тільки діагностика патологічних станів, що вже існують, але й можливість їх прогнозування. Тому, метою роботи було виявлення факторів ризику виникнення затримки росту плода. Проведено аналіз акушерської документації 100 жінок, вагітність яких ускладнилася затримкою роста плода. З’ясовано, що жінки з ускладненим анамнезом, із екстрагенітальною патологією складають групу ризику з розвитку даної патології. Ускладнений перебіг вагітності призводить до зниження компенсаторно-пристосувальних реакцій матері і плода, затримки його росту. Пологи в жінок із даною патологією характеризуються великою кількістю ускладнень, народженням дітей і гіпоксичним ураженням центральної нервової системи (32%), дихальними розладами (7%).
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Кравчун П. Г., Кадикова О. І., Крапівко С. О.
Назва : Аналіз зв’язку показників кардіогемодинаміки із генотипами гена ENOS (GLU298ASP) у хворих на ішемічну хворобу серця й ожиріння
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 56-59 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ИШЕМИЧЕСКАЯ БОЛЕЗНЬ СЕРДЦА -- MYOCARDIAL ISCHEMIA
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY
ПОЛИМОРФИЗМ ГЕНЕТИЧЕСКИЙ -- POLYMORPHISM, GENETIC
Анотація: У статті проведено аналіз зв’язку показників кардіогемодинаміки із генотипами гена едотеліальної синтази оксиду (Glu298Asp) у хворих на ішемічну хворобу серця й ожиріння. Обстежено 222 хворих на ішемічну хворобу серця й ожиріння. Групу порівняння склали 115 осіб із нормальною масою тіла. Усім пацієнтам проводили загальноклінічні та інструментальні обстеження. Ехокардіографічні дослідження проводили за стандартною методикою. Отримані результати представлені у вигляді середнього значення +- стандартне відхилення від середнього значення (M+-m). Статистичну обробку даних здійснювали за допомогою пакета Statistica, версія 6,0. Генотип G/G гена ендотеліальної синтази оксиду (Glu298Asp) у хворих на ішемічну хворобу серця й ожиріння пов’язаний із порушенням структури та функції міокарда у вигляді дилатації порожнин серця та зниження здатності до скорочення. Діастолічна функція не мала асоціацій з поліморфізмом гена ендотеліальної синтази оксиду (Glu298Asp) у хворих на ішемічну хворобу серця й ожиріння пов’язаний із порушенням структури та функції міокарда у вигляді дилатації порожнин серця та зниження здатності до скорочення. Діастолічна функція не мала асоціацій з поліморфізмом гена ендотеліальної синтази оксиду (Glu298Asp) у хворих на ішемічну хворобу серця й ожиріння.
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Пасько А. Я.
Назва : Вивчення рівня продуктів окисної модифікації білків та ферментів антиоксидантного захисту у хворих з післяопераційним гіпопаратиреозом
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 116-120 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ГИПОПАРАТИРЕОЗ -- HYPOPARATHYROIDISM
КАТАЛАЗА -- CATALASE
СУПЕРОКСИДДИСМУТАЗА -- SUPEROXIDE DISMUTASE
Анотація: В основу дослідження покаладено результати комплексного обстеження і лікування 70 осіб із хірургічною патологією щитоподібної залози (ЩЗ), які перебували на стаціонарному лікуванні в хірургічному відділенні Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні та в Івано-Франківському обласному онкологічному диспансері з 2013 по 2016 роки. Всім хворим проводили визначення рівнів паратгормону, загального та іонізованого кальцію, визначали оптичну щільність продуктів окисної модифікації білків (ОМБ), активність ферментів антиоксидантної системи (АОС) каталази і супероксиддисмутази. У післяопераційному періоді в пацієнтів, оперованих із приводу захворювань ЩЗ, спостерігалося підвищення продуктів ОМБ на тлі зниження ферментів антиоксидантного захисту (АОЗ). Встановлено, що дисбаланс системи ОМБ-АОЗ поглиблюється в пацієнтів із наявністю ознак гіпопаратиреозу (ГПТ). Встановлено, що максимальне підвищення продуктів ОМБ відбувається в осіб на 1-шу добу післяопераційного періоду, тоді як максимальне зниження ферментів АОЗ відзначається в пацієнтів на 6-7-му добу, що вказує на важливу роль окисного стресу в патогенезі післяопераційного ГПТ. Перспективним напрямком комплексної терапії хворих з ознаками післяопераційного ГПТ є застосування препаратів з антиоксидантною дією.
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ясінський Р. М., Васильков Д. О., Поволоцька А. В.
Назва : Визначення ризику невдачі лікування хворих на вперше діагностований туберкульоз легень
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 178-182 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ТУБЕРКУЛЕЗ ЛЕГКИХ -- TUBERCULOSIS, PULMONARY
Анотація: Резюме. Метою дослідження стало визначення факторів ризику невдачі лікування хворих на вперше діагностований туберкульоз легень та встановлення ступеня ризику. Для досягнення мети проаналізовано 99 історій хвороб пацієнтів із вперше діагностованим туберкульозом. Основну групу склали 60 хворих на неефективно лікований туберкульоз, контрольну - 39 осіб із вперше діагностованим туберкульозом. Визначали статистичну значимість відмінностей між групами за допомогою критерію ксі квадратів, при кількості випадків менше 20 додатково користувалися правкою Етса. Також обчислювали відношення шансів і довірчий інтервал факторів ризику. Результати та їх обговорення. Факторами ризику невдачі лікування хворих стали: вік старше 35 років, терміни проведення попереднього флюорографічного обстеження, що перевищували два роки, втрата маси тіла, задишка, наявність синдрому системної запальної відповіді (ССЗВ), поширений легеневий туберкульоз, наявність деструкцій у легенях, туберкульоз гортані, трахеї, головних бронхів, або ураження часткових бронхів із стенозом, наявність бактеріовиділення, вентиляційна недостатність 2 і 3-го ступенів. За фактори ризику виставлялися бали, вони додавалися, у сумі можна було отримати від "0" до "23" балів - ризик високий, якщо сума балів становила від "9" до "13" - ризик середній (за певних умов можлива невдача лікування). Висновок. При середньому і високому ризику невдачі лікування окрім протитуберкульозних препаратів необхідним є призначення комплексної патогенетичної терапії, при мінімальному ризику достатньо стандартної протитуберкульозної терапії.
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Салій З. В.
Назва : Вміст АФК+, РІ+, ANV+ у пацієнтів із наслідками черпно-мозкової травми залежно від морфометричних характеристик головного мозку
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 144-147 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ЧЕРЕПНО-МОЗГОВЫЕ ТРАВМЫ -- CRANIOCEREBRAL TRAUMA
ЛЕЙКОЦИТЫ -- LEUKOCYTES
АПОПТОЗ -- APOPTOSIS
Анотація: У статті наведені результати дослідження вмісту АФК+, AnV+ та PI+ у пацієнтів із наслідками ЧМТ залежно від морфометричних характеристик головного мозку. Встановлено достовірно вищі значення показників раннього апоптозу, активацію оксидативного стресу та тенденцію до зростання показників пізнього апоптозу за наявності ознак післятравматичної церебральної атрофії. Зафіксовані особливості динаміки показників АФК+ та AnV+ у групах із різним катамнезом травми, а також залежності між окремими морфометричними маркерами церебральної атрофії та показниками, що вивчалися.
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Оржешковський В. В.
Назва : Вплив інсулінорезистентності на перебіг та нейрофізіологічні показники хворих на полінейропатію
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 112-115 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ИНСУЛИНОРЕЗИСТЕНТНОСТЬ -- INSULIN RESISTANCE
МЕТАБОЛИЧЕСКИЙ СИНДРОМ X -- METABOLIC SYNDROME X
Анотація: Резюме. Метаболічний синдром (МС) є актуальною міждисциплінарною проблемою сучасної медицини. Периферична нервова система (ПНС), як одна з найбільш уразливих систем, досить часто привносить симптоматику свого ураження в клінічну картину МС. Метою дослідження було вивчення впливу інсулінорезистентності на перебіг та нейрофізіологічні показники хворих на полінейропатію та виявлення серед них визначальних для диференціації між полінейропатією, асоційованою з інсулінорезистентністю чи з інсулінодефіцитом. Матеріал та методи. У поперечне дослідження включені 35 пацієнтів з клінічними ознаками дистальної симетричної полінейропатії віком від 20 до 60 років, що були розподілені на дві групи. Перша група складалася з 23 пацієнтів (13 чоловіків та 10 жінок) з метаболічним синдромом. Друга група складалася з 12 пацієнтів (4 чоловіків та 8 жінок) з діагностованим цукровим діабетом 1-го типу. Усім пацієнтам проведено клініко-неврологічне дослідження та стимуляційна електроміографія (ЕМГ), а також визначався глікований гемоглобін, інсулін, глюкоза натщесерце, та індекс НОМА-ІР. Отриманий матеріал був оброблений методами описової та непараметричної статистики. Результати дослідження та їх обговорення. Отримані дані свідчили, що в пацієнтів 1 групи на ступінь виразності клінічних проявів полінейропатії впливають індекс HOMA-IP та рівень глікованого гемоглобіну. На ознаки розповсюдження патологічного процесу на проксимальні відділи ПНС впливали індекс НОМА-ІР та вік пацієнтів, на ознаки демієлінізуючого процесу НОМА-ІР та ІМТ, рівень глікованого гемоглобіну, рівень глюкози натщесерце. При порівнянні електроміографічних показників обох груп виявлений більш виражений наявний демієлінізуючий процес у пацієнтів2-ї групи, та більшу уразливість ліктьового нерва з ознаками як його аксональної дегенерації з можливим функціональним блоком проведення. Висновки. Інсулінорезистентність впливає на клінічний перебіг та нейрон-фізіологічні показники у хворих на полінейропатію. Клінічні прояви пов’язані з індексом НОМА-ІР та рівнем глікованого гемоглобіну. Електроміографічні показники пов’язані з віком, індекс маси тіла, індексом НОМА-ІР, рівнем глікованого гемоглобіну та глюкози натщерце.
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Борис Р. М., Дзецюх Т. І.
Назва : Вплив крововтрати на динаміку вмісту цитокінів сироватки крові в період гострої реакції на краніоскелетну травму
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 20-23 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: КРОВОПОТЕРЯ ХИРУРГИЧЕСКАЯ -- BLOOD LOSS, SURGICAL
ЦИТОКИНЫ -- CYTOKINES
РАНЫ И ТРАВМЫ -- WOUNDS AND INJURIES
Анотація: У періоді гострої реакції на краніоскелетну травму вже через 2 год у травмованих тварин відмічається накопичення про- і протизапальних цитокінів: TNFa, IL-6 та IL-10. Вміст IL-2 підвищується до 12 год посттравматичного періоду. У подальшому вміст досліджуваних цитокінів зменшується, за винятком IL-2, який у травмованих тварин із крововтратою залишався підвищеним до 24 год експерименту. Характерною рисою динаміки досліджуваних показників у тварин із крововтратою є статистично вірогідно більше зростання TNFa та IL-10 і їх тривалий високий рівень до 12 год експерименту.
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Скляров Є. Я., Барнетт О. Ю., Курляк Н. В.
Назва : Гендерні особливості функціонального стану печінки у хворих на ішемічну хворобу серця в поєднанні з неалкогольною жировою хворобою печінки на тлі прийому аторвастатину
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 158-161 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ПЕЧЕНИ ЖИРОВАЯ ДИСТРОФИЯ -- FATTY LIVER
ИШЕМИЧЕСКАЯ БОЛЕЗНЬ СЕРДЦА -- MYOCARDIAL ISCHEMIA
Анотація: Обстежено 50 пацієнтів з ішемічною хворобою серця в поєднанні з неалкогольною жировою хворобою печінки, яких за гендерними ознаками розподілено на дві групи, що складались з 30 чоловіків та 20 жінок. Усім проводили загальноклінічне обстеження, визначення ліпідного спектра крові та рівня печінкових трансміназ, ультрасонографію внутрішніх органів та 13С-метацетиновий дихальний тест. Усім пацієнтам призначали аторвастатин у дозі 40 мг 1 раз на добу протягом шести місяців. Виявили достовірне зниження метаболічної ємності печінки (р0,05) та кумулятивної дози на 40 та 120 хвилинах (р0,01) у чоловіків порівняно з жінками. Встановлено, що ІМТ у жінок був достовірно вищим, ніж у чоловіків (р0,01). Рівень печінкових трансаміназ у чоловіків та жінок достовірно не відрізнявся.
Знайти схожі

11.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Каліновська І. В.
Назва : Генетичні аспекти невиношування вагітності
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 35-38 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: РОДЫ ПРЕЖДЕВРЕМЕННЫЕ (29-38 НЕДЕЛЬ) -- OBSTETRIC LABOR, PREMATURE
Анотація: У статті наведено результати дослідження вагітних із невиношуванням в анамнезі. У процесі дослідження виявлено генетичну детермінованість невиношування, а також взаємозв’язок даного ускладнення вагітності з ультразвуковими, гормональними, клінічними змінами у вагітних. Поліморфізм А1166С гена AGTR1 розглядався як прогностичний маркер переривання вагітності в ранні терміни гестації та прееклампсії у другій половині вагітності. Достовірним маркером загрози переривання у вагітних був материнський генотип 1166AC за геном AGTR1. Ризик виникнення клінічних проявів загрози переривання під час вагітності зростав у п’ять разів. При одночасному впливі вищеперерахованих прогностичних факторів ризик виникнення загрози зростав у 6.25 раза.
Знайти схожі

12.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Билецкий С. В., Бойко В. В., Казанцева Т. В., Петринич О. А.
Назва : Гиперурикемия как фактор риска сердечно-сосудистой заболеваемости и смертности (обзор литературы)
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 183-185 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ГИПЕРУРИКЕМИЯ -- HYPERURICEMIA
СЕРДЕЧНО-СОСУДИСТЫЕ БОЛЕЗНИ -- CARDIOVASCULAR DISEASES
Анотація: Наводяться дані літератури про значення гіперурикемії у патогенезі захворювань серцево-судинної системи, про її вплив на серцево-судинну і загальну смертність пацієнтів.
Знайти схожі

13.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Максим’юк В. В.
Назва : Гострий панкреатит: механізми розвитку та нові підходи до діагностики, прогнозування перебігу і лікування
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 81-84 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ПАНКРЕАТИТ -- PANCREATITIS
Анотація: Шляхом проведення комплексних порівняльних експериментальних та клінічних досліджень визначено провідні шляхи генералізації панкреатичних ферментів, розкрито нові механізми їх ушкоджуючого впливу, досліджено чинники антипротеазного захисту, доведено роль порушень у системах протеолізу, фібринолізу, цитокінів, процесів пероксидації ліпідів і білків у розвитку та прогресуванні гострого панкреатиту . Досліджено дистрибуції R 122Н-поліморфізму гена PRSS1 i N34S-поліморфізму гена SPINK у хворих на гострий панкреатит, вивчено особливості його клінічного перебігу в носіїв різних генотипів. Результати досліджень дозволили визначити мутаційні R122Н-, Н122- і S34S-генотипи як генетичні предиктори тяжкого перебігу гострого панкреатиту та розвитку його ускладнень. Запропоновано лікувальну тактику, яка передбачає особливості її вибору в осіб із генетично детермінованими розладами внутрішньоацинарної інактивації трипсину й застосування нових методів діагностики, прогнозування та лікування гострого панкреатиту, що дозволило зменшити кількість післяопераційних ускладнень з 31,6% до 12,5%, знизити детальність при поширеному панкреонекрозі з 30,0% до 14,3%.
Знайти схожі

14.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Нечитайло О. Ю., Коновчук В. М.
Назва : Діагностична цінність інфрачервоної термометрії у хворих на цукровий діабет із маніфестними ангіопатіями ніг
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 101-104 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ДИАБЕТИЧЕСКИЕ АНГИОПАТИИ -- DIABETIC ANGIOPATHIES
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ -- DIABETES MELLITUS
ТЕРМОМЕТРИЯ -- THERMOMETRY
Анотація: У статі вивчено можливості застосування інфрачервоної термометрії для складання карти температур у 16 хворих на цукровий діабет із хірургічними ускладненнями з боку нижніх кінцівок. Встановлено температурний градієнт кінцівок, відмічено значне зниження локальної температури в пацієнтів із клінічними проявами ангіопатій та загрозою розвитку діабетичної стопи.
Знайти схожі

15.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ризун Л. И., Коваль Г. Д., Ван Е. Ю., Ховрин В. В.
Назва : Диагностический алгоритм и тактика ведения больных с синдромом дилатационной кардиомиопатии
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 130-137 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: КАРДИОМИОПАТИЯ ДИЛАТАЦИОННАЯ -- CARDIOMYOPATHY, DILATED
Анотація: У статті представлений аналіз обстеження та лікування 70 пацієнтів (23 жінки і 47 чоловіків) із синдромом некоронарогенної дилатаційної кардіоміопатії (ДКМП) віком від 19 до 75 років (середній вік 48,1+-1,2 року) за період з 2008 по 2013 рр. Анамнез захворювання становив від 4 місяців до 12 років (у середньому 53,4+-6,1 місяця). Недостатність кровообігу оцінювали за класифікацією Нью-Йоркської кардіологічної асоціації (NYHA) і тесту із 6-хвилинною ходьбою. ІІ функціональний клас (ФК) був у 3 (4%), ІІІ ФК - у 16 (23%), ІV ФК - у 51 (73%) пацієнтів. Середній кінцевий діастолічний розмір лівого шлуночка склав 7,06+-0,11 см (5,5-9,2 см), фракція викиду - 26,3+-1,19% (13-47%), середній тиск у легеневій артерії - 46,2+-1,9 мм рт.ст. (35-80 мм рт.ст.). Комплекс лабораторно-інструментальних методів обстеження включав визначення кардіотропних вірусів методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), наявність титру кардіоспецифічних антитіл імуноферментним методом (ІФА), магнітно-резонансну томографію (МРТ) та/або мультиспіральну комп’ютерну томографію (МСКТ) серця з внутрішньовенним підсиленням контрастної речовини, ендоміокардіальну біопсію міокарда з подальшим проведенням морфологічного, вірусологічного та імуноферментного методів дослідження матеріалу. Результати проведеного нами комплексного клініко-лабораторного обстеження дозволили встановити і диференціювати причини розвитку дилатаційної кардіоміопатії у 70 пацієнтів. На підставі отриманих результатів 51 пацієнту (73%) було виконано хірургічне лікування , а 19 пацієнтам (27%) рекомендована медикаментозна терапія. Таким чином, діагностичні методики при некоронарогенних кардіоміопатіях мають різний ступінь цінності і, за розглянутої полівалентної патології, повинні використовуватися лише комплексно.
Знайти схожі

16.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Кополовець І. І.
Назва : Диспансеризація хворих із атеросклеротичним ураженням екстракраніальних артерій
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 43-47 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: СОННОЙ АРТЕРИИ СТЕНОЗ -- CAROTID STENOSIS
Анотація: У роботі представлені результати лікування хворих із атеросклеротичним ураженням сонних артерій. Проведений аналіз етапності виявлення екстракраніальних захворювань та профільність лікарів, які направляли пацієнтів із вказаною патологією на консультацію до судинного хірурга. Запропонований принцип диспансеризації пацієнтів із захворюванням сонних артерій. Виявлено, що рівень післяопераційних ускладнень при каротидній ендартеректомії становив 5,3% в осіб із симптоматичним стенозом внутрішньої сонної артерії (ВСА) та 3,1% у пацієнтів із асимптоматичним стенозом ВСА. Більшість пацієнтів (62,4) для каротидної ендартеректомії направлені неврологом. У віддаленому післяопераційному періоді пацієнти перебували на диспансерному спостереженні в неврологів та сімейних лікарів. Огляд судинного хірурга рекомендований кожні шість місяців із метою виявлення, за допомогою УЗД, післяопераційних стенозів.
Знайти схожі

17.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Купновицька І. Г., Фітковська І. П., Клименко В. І., Губіна Н. В.
Назва : Диференційована фармакотерапія артеріальної гіпертензії у жінок зі зниженою мінеральною щільністю кісткової тканини
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 60-63 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: КОСТИ ПЛОТНОСТЬ -- BONE DENSITY
ГИПЕРТЕНЗИЯ -- HYPERTENSION
Анотація: Резюме. У роботі подані результати обстеження 85 хворих на есенційну артеріальну гіпертензію (АГ) ІІ стадії, з них 60, крім АГ, мали прояви остеодефіциту різного ступеня вираженості і склали основну групу, та 25 хворих на АГ без остеодефіциту, аналогічного віку і конституції - контрольна група. Для реалізації поставлених завдань здійснено комплекс систематичних заходів, які включали анкетування хворих, клінічне обстеження, добове моніторування артеріального тиску (ДМАТ), денситометрію з визначенням мінеральної щільності кісткової тканини. Установлено, що пацієнток із тяжко коригованими високими рівнями АТ слід віднести до осіб із підвищеним ризиком розвитку суглобової патології внаслідок посиленого вимивання кальцію з кісткової тканини. Із прогресуванням суглобової патології змінюється добовий профіль артеріального тиску в бік збільшення кількості осіб із недостатнім (0-10%) зниженням АТ вночі ("non-dipper") та зі стійким підвищенням нічного АТ, який перевищував денний ("night-peaker"), що веде за собою збільшення ризику розвитку серцево-судинних ускладнень і підвищення смертності пацієнтів. Фармакотерапія АГ у жінок з остеопенічним синдромом, хворих на АГ, потребує вищих доз інгібіторів АПФ у поєднанні з антагоністами кальцію.
Знайти схожі

18.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Коваленко С. В., Кушнір Л. Д.
Назва : Досвід застосування небулайзерної терапії ацетицистеїну (інгамісту) при загостреннях хронічного бронхіту в умовах пульмонологічного відділення
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 232-234 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: АЦЕТИЛЦИСТЕИН -- ACETYLCYSTEINE
БРОНХИТ ХРОНИЧЕСКИЙ -- BRONCHITIS, CHRONIC
Анотація: У статті наведено досвід практичного застосування вітчизняного препарату ацетилцистеїну - "Інгамісту" для лікування пацієнтів із загостреннями хронічного бронхіту (ХБ) та хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ), що не має аналогів на ринку препаратів для небулайзерної терапії, володіє вираженою муколітичною та антиоксидантною діями, сприяє зменшенню в’язкості і полегшенню відходження мокротиння.
Знайти схожі

19.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Осадчук Д. В., Чорномидз А. В.
Назва : Досвід лікування гострого деструктивного панкреатиту
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 235-240 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ПАНКРЕАТИТ -- PANCREATITIS
Анотація: У статті подано досвід лікування хворих із гострим деструктивним панкреатитом у Тернопільській міській комунальній лікарні швидкої допомоги за останні три роки. Проаналізовано результати лікування 84 хворих із тяжким перебігом захворювання. Встановлено зниження за останні роки кількості хворих на гострий панкреатит, хоча частка деструктивних форм та смертність залишаються стабільними. Відпрацьована у відділенні тактика лікування гострого панкреатиту дала можливість знизити відсоток гнійно-септичних та тромбоемболічних ускладнень, зменшити тривалість перебування хворих у стаціонарі та утримувати детальність від гострого деструктивного панкреатиту на низькому рівні. Розроблені чіткі покази до оперативного лікування із переважанням малоінвазивних технологій.
Знайти схожі

20.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Леміш Н. Ю., Бобик Ю. Ю.
Назва : Екстрагенітальні захворювання у жінок із гестаційним діабетом
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 70-73 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ДИАБЕТ ГЕСТАЦИОННЫЙ -- DIABETES, GESTATIONAL
Анотація: У статті наведено результати аналізу частоти та структури екстрагенітальної патології у вагітних із гестаційним діабетом. Встановлено, що перше місце посідає ожиріння (у 64%), друге місце - анемія (у 36%), дисфункціональні розлади щитоподібної залози були виявлені у 32% пацієнток, варикозна хвороба - у 22%, нейроциркуляторна дистонія - у 20%, хронічна артеріальна гіпертензія - у 12% та хронічний пієлонефрит - у 10% обстежених жінок. Отримані дані необхідно враховувати при розробці профілактично-лікувальних заходів з метою успішного перебігу гестаційного процесу.
Знайти схожі

 1-20    21-40   41-60  
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)