Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=БУ5/2016/20/2<.>
Загальна кількість знайдених документів : 60
Показані документи з 1 по 20
 1-20    21-40   41-60  
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Drozd V. V., Khukhlina O. S., Mandryk O .E., Hryniuk O. E.
Назва : Certain unsolved questions of pathogenetic inerrelation between gastroesophgeal reflux disease and chronic forms of ischemic heart disease (review of the references)
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 191-193 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ЖЕЛУДОЧНО-ПИЩЕВОДНЫЙ РЕФЛЮКС -- GASTROESOPHAGEAL REFLUX
ИШЕМИЧЕСКАЯ БОЛЕЗНЬ СЕРДЦА -- MYOCARDIAL ISCHEMIA
Анотація: У статті висвітлені кореляційні зв’язки механізмів розвитку та прогресування гастроезофагальної рефлюксної хвороби у хворих на хронічні форми ішемічної хвороби серця. Описується проблематика лікування за умов коморбідності цих хвороб.
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Авраменко І. В.
Назва : Оцінка змін функції зовнішнього дихання у пацієнтів після тяжкої негоспітальної пневмонії в динаміці протягом року
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 9-15 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ПНЕВМОНИЯ -- PNEUMONIA
ДЫХАНИЯ РАССТРОЙСТВА -- RESPIRATION DISORDERS
Анотація: У статті наведено дані щодо особливостей порушення функції зовнішнього дихання в динаміці протягом року в пацієнтів, що перенесли тяжку негоспітальну пневмонію та знаходилися на лікуванні у відділені пульмонології (терапії) та відділенні реанімації та інтенсивної терапії. Показано залежність порушення зовнішнього дихання від тяжкості стану пацієнтів. Отримані результати можуть бути підставою для більш індивідуальної розробки діагностичної, терапевтичної та реабілітаційної прорам для хворих на тяжку негоспітальну пневмонію.
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Авраменко А. А., Короленко Р. Н.
Назва : Уреазная активность неактивной (кокковой) формы хеликобактерной инфекции І типа
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 5-8 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: HELICOBACTER ИНФЕКЦИИ -- HELICOBACTER INFECTIONS
Анотація: Проведена порівняльна характеристика отриманих даних з уреазної активності неактивної (кокової) форми гелікобактерної інфекції І типу (коки "очікування") за високого ступеня обсіменіння слизової шлунка цією формою (+++), отриманих у результаті комплексного обстеження 62 хворих (1-ша група), а також даних з уреазної активності активної форми гелікобактерної інфекції за високого ступеня обсіменіння слизової шлунка цією формою (+++), отриманих у результаті комплексного обстеження 42 хворих на хронічний неатрофічний гастрит (2-га група). Комплексне обстеження включало рН-метрію, езофагогастродуоденоскопію, подвійне тестування на НР (уреазний тест і мікроскопування забарвлених за методом Гімзи мазків-відбитків) і гістологічні дослідження слизової шлунка, біопсійний матеріал для яких брався з чотирьох топографічних зон шлунка. Також проводилася ультразвукова діагностика органів черевної порожнини за загальноприйнятою методикою. Гелікобактерна інфекція у вигляді неактивної форми І типу за високого ступеня обсіменіння (+++) виявлена тільки на слизовій тіла шлунка: у 51 хворого - на слизовій середньої третини тіла шлунка по великій кривині, в 11 хворих - на слизовій середньої третини тіла шлунка і по великій, і по малій кривині (всього - 73 топографічні зони шлунка). Гелікобактерна інфекція у вигляді активної форми при такому ж ступені обсіменіння виявлена на слизовій різних відділів шлунка: у 22 хворих - на слизовій тільки однієї, у 10 - на слизовій двох, у дев’яти - на слизовій трьох, в одного - на слизовій чотирьох топографічних зон шлунка (всього також 73 топографічні зони шлунка). З’ясовано, що при однаковому ступені обсіменіння слизової шлунка (+++) середній час настання позитивної реакції при уреазному тесті за наявності форми НР-інфекції склав 27,23+-0,45 хв, що в 6,4 раза швидше, ніж за наявності неактивної форми НР-інфекції І типу, де середній час настання позитивної реакції при уреазному тесті склав 176,56+-1,37 хв.
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Бойчук Т. М., Мойсей А. А.
Назва : Перші кроки в організації діяльності Чернівецького державного медичного інституту (1946-1951 рр.)
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 241-267 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: МЕДИЦИНСКИЕ ИНСТИТУТЫ -- SCHOOLS, MEDICAL
Анотація: У статті робиться спроба аналітичного та синтезувального підходів до висвітлення історії розвитку Чернівецького державного медичного інституту в 1946-1951 рр.: закріплення за інститутом будівель для розміщення теоретичних корпусів, клінічних баз та студентських гуртожитків; якісний, кількісний та національний склад професорів, викладачів та студентів; організація кафедр; навчально-виховний процес; наукова та лікувально-профілактична діяльність закладу тощо.
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Бондарчук І. В., Сидорчук Л. П., Сидорчук І. Й.
Назва : Рівень адаптаційного напруження і клітинна реактивність організму хворих на артеріальну гіпертензію в поєднанні з ішемічною хворобою серця
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 16-19 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ГИПЕРТЕНЗИЯ -- HYPERTENSION
ИШЕМИЧЕСКАЯ БОЛЕЗНЬ СЕРДЦА -- MYOCARDIAL ISCHEMIA
Анотація: У хворих на артеріальну гіпертензію (АГ) у поєднанні з ішемічною хворобою серця (ІХС) підвищується адаптаційне напруження організму: у 72,50% осіб індивідуальні адаптаційні процеси знаходяться у зоні спокійної та у 47,50% пацієнтів - у зоні підвищеної активації (вірогідно краще у жінок). Клітинна реактивність організму хворих на АГ та ІХС знижується на 8,03% (Р0,01), свідченням цього є підвищення ядерного індексу ступеня ендотоксикозу у 2,2 раза, показника загальної інтоксикації на 54,05%, гематологічного показника інтоксикації за В.С. Васильєвим на 59,60%. Інтоксикація пов’язана з автоімунним процесом.
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Борис Р. М., Дзецюх Т. І.
Назва : Вплив крововтрати на динаміку вмісту цитокінів сироватки крові в період гострої реакції на краніоскелетну травму
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 20-23 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: КРОВОПОТЕРЯ ХИРУРГИЧЕСКАЯ -- BLOOD LOSS, SURGICAL
ЦИТОКИНЫ -- CYTOKINES
РАНЫ И ТРАВМЫ -- WOUNDS AND INJURIES
Анотація: У періоді гострої реакції на краніоскелетну травму вже через 2 год у травмованих тварин відмічається накопичення про- і протизапальних цитокінів: TNFa, IL-6 та IL-10. Вміст IL-2 підвищується до 12 год посттравматичного періоду. У подальшому вміст досліджуваних цитокінів зменшується, за винятком IL-2, який у травмованих тварин із крововтратою залишався підвищеним до 24 год експерименту. Характерною рисою динаміки досліджуваних показників у тварин із крововтратою є статистично вірогідно більше зростання TNFa та IL-10 і їх тривалий високий рівень до 12 год експерименту.
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Волошинська К. О., Ілащук Т. О.
Назва : Особливості перебігу артеріальної гіпертензії у пацієнток у пременопаузі і менопаузі за даними добового моніторування артеріального тиску
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 24-27 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ГИПЕРТЕНЗИЯ -- HYPERTENSION
МЕНСТРУАЦИЯ -- MENSTRUATION
АРТЕРИАЛЬНОЕ ДАВЛЕНИЕ -- ARTERIAL PRESSURE
Анотація: Метою дослідження стало вивчення добового профілю артеріального тиску в жінок у пременопаузі та менопаузі, а також зіставлення рівнів артеріального тиску і частоти виявлення артеріальної гіпертензії за даними добового моніторування та офісним вимірюванням артеріального тиску. Основні показники добового моніторування артеріального тиску оцінювали залежно від менструального статусу в 50 жінок віком 40-59 років. Обстежені жінки були розподілені за декадами на дві вікові групи, залежно від менструального статусу були виділені три підгрупи - менструюючі, у пременопаузі і менопаузі. Проведене дослідження показало, що основні показники добового моніторування артеріального тиску достовірно вищі в жінок 50-59 років, що відповідало більшому представництву в цій групі жінок у період менопаузи. Частота виявлення артеріальної гіпертензії також вища в жінок у постменопаузі незалежно від вікового діапазону.
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Гавалешко В. П.
Назва : Особливості викладання пропедевтики ортопедичної стоматології в умовах кредитно-трансферної системи навчання
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 268-270 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ОРТОПЕДИЧЕСКАЯ СТОМАТОЛОГИЯ -- PROSTHODONTICS
ПРОПЕДЕВТИКА -- PROPAEDEUTICS
Анотація: У статті наведені особливості організації навчального процесу та проаналізовано досвід викладання дисципліни "Пропедевтика ортопедичної стоматології" за кредитно-трансферною системою на кафедрі ортопедичної стоматології ВДНЗ України "Буковинський державний медичний університет".
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Билецкий С. В., Бойко В. В., Казанцева Т. В., Петринич О. А.
Назва : Гиперурикемия как фактор риска сердечно-сосудистой заболеваемости и смертности (обзор литературы)
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 183-185 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ГИПЕРУРИКЕМИЯ -- HYPERURICEMIA
СЕРДЕЧНО-СОСУДИСТЫЕ БОЛЕЗНИ -- CARDIOVASCULAR DISEASES
Анотація: Наводяться дані літератури про значення гіперурикемії у патогенезі захворювань серцево-судинної системи, про її вплив на серцево-судинну і загальну смертність пацієнтів.
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Гродецький В. К.
Назва : Характер активності альфа-амілази периферичної крові у хворих на гострий панкреатит
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 28-30 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ПАНКРЕАТИТ -- PANCREATITIS
АЛЬФА-АМИЛАЗЫ -- ALPHA-AMYLASES
Анотація: Гострий панкреатит характеризується значними порушеннями різних ланок гомеостазу, а-амілаза є одним з важливих маркерів запалення та деструкції тканини підшлункової залози, однак дані про динаміку цього показника є суперечливими. Метою дослідження стало визначення динаміки активності а-амілази периферичної крові при гострому панкреатиті. Дослідження включає результати динамічного обстеження 34 хворих на різні форми гострого панкреатиту. Серед них 9 (26, 47%) мали набрякову форму, 25 (75,53%) - панкреанекроз. Середній вік пацієнтів складав (48,11+-5,99) років. Чоловіки переважали - 22 (64,71%). Етіологія гострого панкреатиту в 11 (32,35%) хворих - біліарного генезу, у 9 (26,47%) - алкогольного, у 14 (41,18%) - аліментарного. Встановлено, що найвищі показники а-амілази спостерігались у хворих на панкреонекроз. Однак значна варіабельність цього показника та відсутність прямої залежності між рівнем а-амілази та тяжкістю перебігу панкреатиту не дозволюють рекомендувати цей параметр як прогностичний критерій. Характер змін активності амілази крові при гострому некротичному панкреатиті засвідчує розвиток цитологічного синдрому, який тим не менш, не має чіткого вірогідного взаємозв’язку з тяжкістю перебігу гострого панкреатиту.
Знайти схожі

11.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ризун Л. И., Коваль Г. Д., Ван Е. Ю., Ховрин В. В.
Назва : Диагностический алгоритм и тактика ведения больных с синдромом дилатационной кардиомиопатии
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 130-137 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: КАРДИОМИОПАТИЯ ДИЛАТАЦИОННАЯ -- CARDIOMYOPATHY, DILATED
Анотація: У статті представлений аналіз обстеження та лікування 70 пацієнтів (23 жінки і 47 чоловіків) із синдромом некоронарогенної дилатаційної кардіоміопатії (ДКМП) віком від 19 до 75 років (середній вік 48,1+-1,2 року) за період з 2008 по 2013 рр. Анамнез захворювання становив від 4 місяців до 12 років (у середньому 53,4+-6,1 місяця). Недостатність кровообігу оцінювали за класифікацією Нью-Йоркської кардіологічної асоціації (NYHA) і тесту із 6-хвилинною ходьбою. ІІ функціональний клас (ФК) був у 3 (4%), ІІІ ФК - у 16 (23%), ІV ФК - у 51 (73%) пацієнтів. Середній кінцевий діастолічний розмір лівого шлуночка склав 7,06+-0,11 см (5,5-9,2 см), фракція викиду - 26,3+-1,19% (13-47%), середній тиск у легеневій артерії - 46,2+-1,9 мм рт.ст. (35-80 мм рт.ст.). Комплекс лабораторно-інструментальних методів обстеження включав визначення кардіотропних вірусів методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), наявність титру кардіоспецифічних антитіл імуноферментним методом (ІФА), магнітно-резонансну томографію (МРТ) та/або мультиспіральну комп’ютерну томографію (МСКТ) серця з внутрішньовенним підсиленням контрастної речовини, ендоміокардіальну біопсію міокарда з подальшим проведенням морфологічного, вірусологічного та імуноферментного методів дослідження матеріалу. Результати проведеного нами комплексного клініко-лабораторного обстеження дозволили встановити і диференціювати причини розвитку дилатаційної кардіоміопатії у 70 пацієнтів. На підставі отриманих результатів 51 пацієнту (73%) було виконано хірургічне лікування , а 19 пацієнтам (27%) рекомендована медикаментозна терапія. Таким чином, діагностичні методики при некоронарогенних кардіоміопатіях мають різний ступінь цінності і, за розглянутої полівалентної патології, повинні використовуватися лише комплексно.
Знайти схожі

12.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Купновицька І. Г., Фітковська І. П., Клименко В. І., Губіна Н. В.
Назва : Диференційована фармакотерапія артеріальної гіпертензії у жінок зі зниженою мінеральною щільністю кісткової тканини
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 60-63 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: КОСТИ ПЛОТНОСТЬ -- BONE DENSITY
ГИПЕРТЕНЗИЯ -- HYPERTENSION
Анотація: Резюме. У роботі подані результати обстеження 85 хворих на есенційну артеріальну гіпертензію (АГ) ІІ стадії, з них 60, крім АГ, мали прояви остеодефіциту різного ступеня вираженості і склали основну групу, та 25 хворих на АГ без остеодефіциту, аналогічного віку і конституції - контрольна група. Для реалізації поставлених завдань здійснено комплекс систематичних заходів, які включали анкетування хворих, клінічне обстеження, добове моніторування артеріального тиску (ДМАТ), денситометрію з визначенням мінеральної щільності кісткової тканини. Установлено, що пацієнток із тяжко коригованими високими рівнями АТ слід віднести до осіб із підвищеним ризиком розвитку суглобової патології внаслідок посиленого вимивання кальцію з кісткової тканини. Із прогресуванням суглобової патології змінюється добовий профіль артеріального тиску в бік збільшення кількості осіб із недостатнім (0-10%) зниженням АТ вночі ("non-dipper") та зі стійким підвищенням нічного АТ, який перевищував денний ("night-peaker"), що веде за собою збільшення ризику розвитку серцево-судинних ускладнень і підвищення смертності пацієнтів. Фармакотерапія АГ у жінок з остеопенічним синдромом, хворих на АГ, потребує вищих доз інгібіторів АПФ у поєднанні з антагоністами кальцію.
Знайти схожі

13.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Литвиненко Н. А., Варицька Г. О., Погребна М. В., Сенько С. О.
Назва : Ефективність застосування протитуберкульозних препаратів 4-ї групи (циклосерину, ПАСКу) у хворих на мультирезистентний туберкульоз
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 74-80 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ПРОТИВОТУБЕРКУЛЕЗНЫЕ СРЕДСТВА -- ANTITUBERCULAR AGENTS
ТУБЕРКУЛЕЗ -- TUBERCULOSIS
ЦИКЛОСЕРИН -- CYCLOSERINE
Анотація: Резюме. Мета дослідження. Вивчити ефективність та переносимість застосування протитуберкульозних препаратів 4-ї групи (циклосерину, ПАСКу) у хворих на мультирезистентний туберкульоз. Матеріал і методи. Дослідження проведене як рандомізоване проспективне серед 257 хворих на мультирезистентний туберкульоз (МРТБ), які отримували лікування в інтенсивну фазу у ДУ "Національний інститут фтизіатрії і пульмонології імені Ф.Г. Яновського Національної академії медичних наук України" та у підтримуючу фазу - у протитуберкульозних диспансерах за місцем проживання, за когорти 2010-2014 років. Досліджуваних хворих розподілили на групи: 1-ша - застосовували п’ять ефективних протитуберкульозних препаратів (ПТП) та додатково до них циклосерин (64 особи), 2-га - п’ять ефективних ПТП без циклосерину (86 осіб) , 3-тя - п’ять ефективних ПТП та додатово до них парааміносаліцилова кислота (ПАСК) (67 осіб), 4-та - п’ять ефективних ПТП без ПАСКу (40 осіб). Результати дослідження та їх обговорення. Бактеріовиділення припинилось в інтенсивній фазі у 84,4% пацієнтів, котрим застосовували п’ять ефективних ПТП із додаванням циклосерину порівняно з 70,9% осіб, котрим не додавали циклосерину, р0,05. На момент завершення основного курсу хіміотерапії (ОКХТ) лікування було успішне у 46,9% пацієнтів проти 30,2% осіб відповідно, р0,05. Абсолютна вартість режимів хіміотерапії для лікування одного хворого із застосуванням циклосерину та без нього становила 28680 грн проти 15674 грн, а їх вартість - ефективнсть у 1,2 раза вища. На момент завершення інтенсивної фази бактеріовиділення припинилось у 79,1% пацієнтів, яким додатково призначали ПАСК до п’яти ефективних ПТП проти 75,0% пацієнтів, у яких не застосовували ПАСК (р0,05); на момент завершення ОКХТ "ефективне лікування" встановлено у 43,3% проти 35,0% пацієнтів відповідно, (р0,05). Побічні ефекти зареєстровані в однаковій кількості хворих на МРТБ між групами порівняння. Висновки. Основним критерієм щодо обов’язкового включення до режиму хіміотерапії циклосерину є досвід його попереднього застосування в минолому: серед випадків МРТБ, котрим циклосерин раніше не призначався, додаткове його призначення до п’яти ефективних ПТП значимо покращує його вартість-ефективність. Застосування ПАСКу у режимах хіміотерапії повинно бути обмежене тими випадками, коли без нього неможливо сформувати режим хіміотерапії не менш ніж із п’яти ефективних протитуберкульозних препаратів.
Знайти схожі

14.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Зуб Л. О., Роборчук С. В., Березова М. С.
Назва : Характеристика ліпідного дисбалансу крові у хворих на ревматоїдний артрит на тлі хронічної хвороби нирок
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 31-34 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: АРТРИТ РЕВМАТОИДНЫЙ -- ARTHRITIS, RHEUMATOID
ЛИПИДНЫЙ ОБМЕН -- LIPID METABOLISM
ПОЧКИ -- KIDNEY
Анотація: Вивчено вікові та гендерні особливості ліпідного дисбалансу крові хворих на ревматоїдний артрит на тлі хронічної хвороби нирок залежно від вмісту трансформуючого фактора росту-бета. Встановлено, що вираженість дисбалансу ліпідів у хворих на ревматоїдний артрит залежить від стадії ХХН, віку та статі пацієнтів. Вміст трансформуючого фактора росту-бета відіграє велику роль у прогресуванні ліпідних порушень у хворих на ревматоїдний артрит на тлі хронічної хвороби нирок.
Знайти схожі

15.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Зубачик В. М., Яричківська Н. В.
Назва : Роль оксиду азоту в гомеостазі тканин пародонта (огляд літератури)
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 194-198 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ГОМЕОСТАЗ -- HOMEOSTASIS
ПЕРИОДОНТА БОЛЕЗНИ -- PERIODONTAL DISEASES
АЗОТА ОКСИДЫ -- NITROGEN OXIDES
Анотація: У статті наведені та узагальнені відомості про сучасний стан проблеми оксиду азоту у світовій медичній практиці. За результатами даних наукових джерел, автори висвітлюють питання вивчення оксиду азоту та нітросполук у біологічних об’єктах, механізми їх участі в біохімічних процесах тканин організму. Проте отримані результати вказують, що як у закордонних, так і вітчизняних наукових працях є лише поодинокі дослідження, які вивчають вплив оксиду азоту на розвиток та перебіг захворювань тканин порожнини рота. Тому актуальним постає питання вивчення властивостей оксиду азоту та його значення в гомеостазі тканин пародонта.
Знайти схожі

16.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Каліновська І. В.
Назва : Генетичні аспекти невиношування вагітності
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 35-38 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: РОДЫ ПРЕЖДЕВРЕМЕННЫЕ (29-38 НЕДЕЛЬ) -- OBSTETRIC LABOR, PREMATURE
Анотація: У статті наведено результати дослідження вагітних із невиношуванням в анамнезі. У процесі дослідження виявлено генетичну детермінованість невиношування, а також взаємозв’язок даного ускладнення вагітності з ультразвуковими, гормональними, клінічними змінами у вагітних. Поліморфізм А1166С гена AGTR1 розглядався як прогностичний маркер переривання вагітності в ранні терміни гестації та прееклампсії у другій половині вагітності. Достовірним маркером загрози переривання у вагітних був материнський генотип 1166AC за геном AGTR1. Ризик виникнення клінічних проявів загрози переривання під час вагітності зростав у п’ять разів. При одночасному впливі вищеперерахованих прогностичних факторів ризик виникнення загрози зростав у 6.25 раза.
Знайти схожі

17.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Коваленко С. В., Кушнір Л. Д.
Назва : Досвід застосування небулайзерної терапії ацетицистеїну (інгамісту) при загостреннях хронічного бронхіту в умовах пульмонологічного відділення
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 232-234 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: АЦЕТИЛЦИСТЕИН -- ACETYLCYSTEINE
БРОНХИТ ХРОНИЧЕСКИЙ -- BRONCHITIS, CHRONIC
Анотація: У статті наведено досвід практичного застосування вітчизняного препарату ацетилцистеїну - "Інгамісту" для лікування пацієнтів із загостреннями хронічного бронхіту (ХБ) та хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ), що не має аналогів на ринку препаратів для небулайзерної терапії, володіє вираженою муколітичною та антиоксидантною діями, сприяє зменшенню в’язкості і полегшенню відходження мокротиння.
Знайти схожі

18.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Колоскова О. К., Лобанова Т. О.
Назва : Інфламатометричні особливості перебігу бронхіальної астми за різного ступеня активності еозинофільного запалення дихальних шляхів
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 39-42 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр.: с.
MeSH-головна: АСТМА БРОНХИАЛЬНАЯ -- ASTHMA
ДЕТИ -- CHILD
ЭОЗИНОФИЛЫ -- EOSINOPHILS
ВОСПАЛЕНИЕ -- INFLAMMATION
Анотація: Обстежено 76 дітей шкільного віку, хворих на персистувальну бронхіальну астму, які отримували як протизапальну базисну терапію інгаляційні глюкокортикостероїди не менше трьох останніх місяців та потребували корекції обсягу профілактичного лікування. Виявлено, що у дітей, хворих на бронхіальну астму, посилена дегрануляція еозинофілів мокротиння (за вмістом еозинофільного катіонного білка) асоціює з виразнішим запальним процесом у бронхах, про що свідчать підвищена інтенсивність окисної модифікації білків (ВШ=3,6) і протеолітичної активності; високою активністю каталази; зростанням вмісту VEGF як маркера ремоделювання бронхів, а також зі зменшенням вмісту метаболітів монооксиду нітрогену в конденсаті видихуваного повітря.
Знайти схожі

19.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Кополовець І. І.
Назва : Диспансеризація хворих із атеросклеротичним ураженням екстракраніальних артерій
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 43-47 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: СОННОЙ АРТЕРИИ СТЕНОЗ -- CAROTID STENOSIS
Анотація: У роботі представлені результати лікування хворих із атеросклеротичним ураженням сонних артерій. Проведений аналіз етапності виявлення екстракраніальних захворювань та профільність лікарів, які направляли пацієнтів із вказаною патологією на консультацію до судинного хірурга. Запропонований принцип диспансеризації пацієнтів із захворюванням сонних артерій. Виявлено, що рівень післяопераційних ускладнень при каротидній ендартеректомії становив 5,3% в осіб із симптоматичним стенозом внутрішньої сонної артерії (ВСА) та 3,1% у пацієнтів із асимптоматичним стенозом ВСА. Більшість пацієнтів (62,4) для каротидної ендартеректомії направлені неврологом. У віддаленому післяопераційному періоді пацієнти перебували на диспансерному спостереженні в неврологів та сімейних лікарів. Огляд судинного хірурга рекомендований кожні шість місяців із метою виявлення, за допомогою УЗД, післяопераційних стенозів.
Знайти схожі

20.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Косілова С. Є.
Назва : Акушерські та перинатальні ускладнення, як фактори ризику затримки росту плода
Місце публікування : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 2. - С. 48-50 (Шифр БУ5/2016/20/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ПЛОДА РАЗВИТИЯ ЗАДЕРЖКА -- FETAL GROWTH RETARDATION
Анотація: Затримка росту плода є однією з провідних причин перинатальної захворюваності та смертності, негативно віддзеркалюється на подальшому розвитку дитини і становленні усіх функцій її організму. Недостатня ефективність існуючих засобів профілактики та лікування даної патології зумовлює подальші дослідження механізмів її формування. Для зниження перинатальної захворюваності велике значення має не тільки діагностика патологічних станів, що вже існують, але й можливість їх прогнозування. Тому, метою роботи було виявлення факторів ризику виникнення затримки росту плода. Проведено аналіз акушерської документації 100 жінок, вагітність яких ускладнилася затримкою роста плода. З’ясовано, що жінки з ускладненим анамнезом, із екстрагенітальною патологією складають групу ризику з розвитку даної патології. Ускладнений перебіг вагітності призводить до зниження компенсаторно-пристосувальних реакцій матері і плода, затримки його росту. Пологи в жінок із даною патологією характеризуються великою кількістю ускладнень, народженням дітей і гіпоксичним ураженням центральної нервової системи (32%), дихальними розладами (7%).
Знайти схожі

 1-20    21-40   41-60  
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)