Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=ВУ15/2020/3<.>
Загальна кількість знайдених документів : 14
Показані документи з 1 по 14
1.


    Кулинич, М. О.
    Регенерація кісткової тканини при ліквідації дефекту альвеолярного відростка верхньої щелепи у щурів аутотрансплантатами різним походженням та ступенем його заповнення [Текст] = Bone regeneration during elimination of the upper jaw alveolar process defect in rats with autotransplants of different origin and degree of its filling / М. О. Кулинич, І. М. Савицька // Вісник стоматології. - 2020. - № 3. - С. 2-10. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
МОДЕЛИ НА ЖИВОТНЫХ -- MODELS, ANIMAL
АЛЬВЕОЛЯРНОЙ ДУГИ НАРАЩЕНИЕ -- ALVEOLAR RIDGE AUGMENTATION (методы)
АЛЬВЕОЛЯРНОЙ КОСТИ ТРАНСПЛАНТАЦИЯ -- ALVEOLAR BONE GRAFTING (методы, тенденции)
ГИСТОЛОГИЧЕСКИЕ МЕТОДЫ -- HISTOLOGICAL TECHNIQUES (использование)
КОСТНАЯ РЕГЕНЕРАЦИЯ -- BONE REGENERATION (физиология)
ОСТЕОГЕНЕЗ -- OSTEOGENESIS (физиология)
СТАТИСТИЧЕСКАЯ ОБРАБОТКА ДАННЫХ -- DATA INTERPRETATION, STATISTICAL
Анотація: В статті представлені результати вивчення репаративної регенерації та перебігу остеогенезу в аутотрансплантатах різного походження після ліквідації дефекту кістки альвеолярного відростка верхньої щелепи у 60-ти щурів з різним ступенем його заповнення. В 2018-2019 роках на території Експериментально-біологічної клініки Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця Україна, м. Київ, групою вчених: проф. Яковенко Л.М., аспірант Кулинич М.О., лікар-інтерн Кулинич О.О. було проведено експериментальне дослідження на 60 білих щурах, гістологія та морфометрія проводилась на базі ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О.Шалімова» НАМН України к.м.н, гістолог Савицька І.М. Тварини були розділені на дві групи по 30 тварин у кожній: перша група – повне заповнення дефекту альвеолярного відростка верхньої щелепи аутотрансплантантом, друга – на ½. Кожна група була розділена на дві підгрупи. В першій підгрупі дефект альвеолярного відростка верхньої щелепи за-повнювали остеопластичним матеріалом, взятим з великої гомілкової кістки, другій підгрупі – остеопластичним матеріалом, взятим з нижньої щелепи. З експерименту тварин виводили на 60,90 і 120 добу після операції. Репаративна регенерація в зоні імплантації відбувалась більш інтенсивно в групі з заповненням кісткового дефекту на ½. Про це свідчить консолідація, зрощення аутотрансплантанта ТНЩ з оточуючою кістковою тканиною та завершення процесу остеорегенерації на 60 добу. Репаративна регенерація та перебіг остеогенезу відбувається більш повноцінно при використанні аутотрансплантатів з нижньої щелепи. З’ясовано, що заміщення сполучної та формування кісткової тканини в зоні дефекту завершується швидше при заповненні дефекту на ½ об’єму. Такий спосіб заповлення можна рекомендувати для використання в клінічних умовах
Дод.точки доступу:
Савицька, І. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

2.


    Вишневская, А. А.
    Рентгенологический анализ заживления костного дефекта альвеолярного отростка нижней челюсти у крыс с использованием разных видов биологически активных матриксов [Текст] = X-ray analysis of the healing of a bone defect in the alveolar process of the lower jaw in rats using different types of biologically active matrices / А. А. Вишневская, З. Ш. Какабадзе, С. А. Шнайдер // Вісник стоматології. - 2020. - № 3. - С. 10-16. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-головна:
МОДЕЛИ НА ЖИВОТНЫХ -- MODELS, ANIMAL
ПЕРИОДОНТА БОЛЕЗНИ -- PERIODONTAL DISEASES (патофизиология, рентгенография, терапия, этиология)
КОСТНАЯ РЕГЕНЕРАЦИЯ -- BONE REGENERATION (физиология)
АНГИОГЕНЕЗ-МОДУЛИРУЮЩИЕ СРЕДСТВА -- ANGIOGENESIS MODULATING AGENTS (анализ)
ГИАЛУРОНОВАЯ КИСЛОТА -- HYALURONIC ACID (анализ, терапевтическое применение, фармакология)
ФОТОГРАФИЧЕСКИЕ СНИМКИ -- PHOTOGRAPHS
Анотація: У роботі проводиться порівняльний рентгенологічний аналіз загоєння кісткового дефекту на нижній щелепі щурів в ділянці молярів з використанням різних видів біологічних матриксів з децеллюлярізованної амніотичної мембрани (ДАМ), децеллюлярізованної амніотичної мембрани в поєднанні з факторами росту PRP (ДАМ + PRP) і децеллюлярізованної амніотичної мембрани в поєднанні з факторами росту PRP і гіалуроновою кислотою (ДАМ + PRP + ГК). За результатами дослідження, відновлення дефекту кісткової тканини в більш короткий термін (на 20 добу розмір дефекту становив 1,08 ± 0,03мм в третій групі і 0,70 ± 0,03мм в 4-й групі) відбувалося в групах, де для закриття дефекту використовували біоактивний матрикс з тромбоцитарними факторами росту. У групі, де на поверхню ДАМ крім PRP наносили ще й гель з гіалуронової кислотою в дозі 0,5 мл, через 2 місяці на рентгенограмі зазначалося повне відновлення як кісткового дефекту, так і періодонтальної щілини і межкореневих перегородок, що дозволяє рекомендувати застосування даної хірургічної методики в клінічну практику
Дод.точки доступу:
Какабадзе, З. Ш.
Шнайдер, С. А.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

3.


   
    Дослідження протимікробних властивостей композиції для лікування запальних уражень пародонту вітчизняного виробництва [Текст] = Study of antimicrobial properties of the composition for the treatment of inflammatory periodontal lesions of domestic production / О. В. Павленко [та ін.] // Вісник стоматології. - 2020. - № 3. - С. 17-24. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
ПЕРИОДОНТА БОЛЕЗНИ -- PERIODONTAL DISEASES (патофизиология, профилактика и контроль, терапия, этиология)
ПРОТИВОВОСПАЛИТЕЛЬНЫЕ СРЕДСТВА НЕСТЕРОИДНЫЕ -- ANTI-INFLAMMATORY AGENTS, NON-STEROIDAL (анализ, терапевтическое применение, фармакология)
ХЛОРГЕКСИДИН -- CHLORHEXIDINE (анализ, терапевтическое применение, фармакология)
ГЕЛИ -- GELS (анализ, терапевтическое применение)
СТАТИСТИЧЕСКАЯ ОБРАБОТКА ДАННЫХ -- DATA INTERPRETATION, STATISTICAL
ФОТОГРАФИЧЕСКИЕ СНИМКИ -- PHOTOGRAPHS
Анотація: Ціль дослідження. Запально-деструктивні захворювання пародонту в світі становлять не тільки загальномедичну, а й соціально-економічну проблему, яка спонукає до пошуку нових методів лікування та діагностики. Сучасні концепції лікування хронічного генералізованого пародонтиту передбачають застосування комплексу терапевтичних, ортопедичних, хіру-ргічних і ортодонтичних методів лікування, і доволі часто їх ефективність є сумнівною. На сьогодні загальновизнаним препаратом вибору в пародонтології є хлоргексидину біглюконат (та його інші сполуки), оскільки він здатний пригнічувати ріст і формування колоній понад 80,00% мікроорганізмів біоплівки ротової порожнини. Також у клінічній практиці застосовують протимік-робні препарати системної дії, особливо у випадках агресивних і важких форм генералізованого пародонтиту, що виникають на фоні загальносоматичної патології, а також при ускладненнях хірургічних втручань. Матеріали та методи дослідження. Для проведення досліджень використовували типові музейні культури ATTC (American Type Culture Collection, USA) Candida albicans ATCC 885–653; Staphylococcus aureus ATCC 25923; Escherichia coli ATCC 25922, Enterococcus faecalis ATCC 29212, Streptococcus pyogenes ATCC 19615, та клінічні культури ізольовані із ротової порожнини людей із запальними захворюваннями: мікроскопічні гриби роду Candida (C. albicans) Staphylococcus aureus, Escherichia coli, Streptococcus pyogenes, Enterococcus faecalis. Мінімальну бактерицидну та інгібуючу концентрацію досліджуваного гелю визначали у полістиролових пластикових 96-лункових планшетах. Результати дослідження та їх обговорення. Результати дослідження показали, що досліджуваний гель та розчин хлоргексидину біглюконат 0,05% чини-ли активний вплив на музейні та клінічні штами лабораторних мікроорганізмів. Висновки. Отже, досліджуваний гель для лікування запальних уражень пародонту вітчизняного виробництва «Джен-Метрогелур» виявився ефективним протимікробним засобом відносно клінічних та лабораторних штамів мікроорганізмів. Високочутливими до засобу виявилися клінічні та музейні культури C. albicans. Чутливими до гелю були культури S. aureus та музейні штами S. pyogenes та E. coli. Помірно чутливими виявилися культури E. faecalis та клінічні штами S. pyogenes та E. coli.
Дод.точки доступу:
Павленко, О. В.
Кривцова, М. В.
Случевська, О. О.
Ступницька, О. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

4.


    Dorohina, A. A.
    The regularities of immunological disorders in patients with the rapidly progressing generalized parodontitis with the drug-sensitive and drug-resistant periodontopathogenic bacteria [Текст] = Закономірності імунологічних порушень у хворих швидкопрогресуючим генералізованим пародонтитом з лікарсько-чутливими і лікарсько-резистентними пародонтопатогенними бактеріями / A. A. Dorohina // Вісник стоматології. - 2020. - № 3. - С. 24-29. - Bibliogr. at the end of the art.


MeSH-головна:
ПЕРИОДОНТА БОЛЕЗНИ -- PERIODONTAL DISEASES (осложнения, патофизиология, терапия, этиология)
СТОМАТОЛОГИЧЕСКАЯ ПОМОЩЬ В ПОЛНОМ ОБЪЕМЕ -- COMPREHENSIVE DENTAL CARE (методы, организация и управление, тенденции)
МОЛОДЫЕ -- YOUNG ADULT (психология, статистика, физиология)
ЛЕКАРСТВЕННАЯ УСТОЙЧИВОСТЬ У БАКТЕРИЙ МНОЖЕСТВЕННАЯ -- DRUG RESISTANCE, MULTIPLE, BACTERIAL (иммунология, физиология)
МОНОНУКЛЕАРНАЯ ФАГОЦИТАРНАЯ СИСТЕМА -- MONONUCLEAR PHAGOCYTE SYSTEM (иммунология, физиология)
СТАТИСТИЧЕСКАЯ ОБРАБОТКА ДАННЫХ -- DATA INTERPRETATION, STATISTICAL
Анотація: Generalized periodontitis is one of the most common d ental diseases and is one of the main causes of tooth loss in young and mature people. Recently, the etiologγ and pathogenesis of this disease, which is prone to a persistent and aggressive course with unstable results of complex treatment, have become a priority' in the study of the problem of rapidly progressive generalized periodontitis. The results of the study are based on a comprehensive clinical and immunological examination of 59 patients with a diagnosis of rapidly progressive generalized periodontitis of I-II and II-III severity, aged 30 to 52 years (the average age was 35.4 ± 1.4 years on average), among they were observed 31 (53%) women and 28 (47%) men who did not have other general somatic diseases that could affect the immunological status during the examination. It was found that in patients with rapidly progressive generalized periodontitis, between violations of the local production of basic immunoglobulins (SIgA, IgA, IgG and IgM), cytokines (IL-Ιβ, INF-a, IL-4) and bacteria inhabiting periodontal tissues with different drug sensitivity to antibacterial drugs, there is a close relationship. It has been proved that in patients with rapidly progressive generalized periodontitis against the background of colonization of periodontal tissues with resistant strains of periodontopathogenic bacteria to protocol antibacterial therapy, the level of production of pro-inflammatory mediators of the immune response increases more significantly, simultaneously with a decrease in the synthesis of the oral mucosa SIgA, IgM, INF-γ-α, INF-y and phagocytic activity of blood neutrophils than when detecting drug- sensitive bacteria
Генерапізований пародонтит відноситься до числа найбільш поширених стоматологічних захворювань і є однією з головних причин втрати зубів у осіб молодого і зріюго віку . Останнім часом пріоритетним напрямком у вивченні проблеми бистропрогрессиру- ющего генералізованого пародонтиту етапи питання етіології і патогенезу цього захворювання, схильного до наполегливого і агресивного перебігу з нестійкими результатами комплексного лікування. Результати дослідження базуються на комплексному/ клініко- імунологічному обстеженні 59 хворих з діагнозом Швидкопрогресуючий генерапізований пародонтит I- II і ІІ-ІІІ ступеня тяжкості, у віці від ЗО до 52 років (середній вік скіав в середньому 35,4±1,4 років), серед них спостерігаїися ЗІ (53%) жінка і 28 (47%) чоловіків, які не мали інших загальносоматичних захворювань, які могли б впливати на імунологічний статус в процесі обстеження. Встановлено, що у хворих бистропрогрессирующим генерапізованим пародонтитом, між порушеннями локальної продукції основних імуноглобулінів (SIgA, IgA, IgG і IgMj, цитокінів (ІЛ-Ιβ, ФНП-а, ІЛ-4) і заселяють пародонтаїьні тканини бактеріями з різною лікарською чутливістю до антибактеріальних препаратів, існує тісний взаємозв'язок. Доведено, що у хворих швидкопрогресуючим генераіізованим пародонтитом на тлі засеїення пародонтапьних тканин резистентними штамами пародонтопатогенных бактерій до протокольної антибактеріальної терапії, бііьш значно зростає рівень продукції прозстальних медіаторів імунної відповіді, одночасно зі зниженням синтезу слизової порожнини рота SIgA, IgM, ІНФ-а, ІНФ-у і фагоцитарної активності нейтрофілів крові, ніж при виявленні лікарсько-чутливих бактерій
Вільних прим. немає

Знайти схожі

5.


    Золотухіна, О. Л.
    Характеристика змін мікрофлори пародонтальних кишень після комплексного лікування тютюнозалежних пацієнтів з хронічним генералізованим пародонтитом на тлі хронічного гіперацидного гастриту [Текст] = Characteristics of changes in the microflora of periodontal pockets after complex treatment of tobacco-dependent patients with chronic generalized periodontis on the background of chronic hyperacid gastritis / О. Л. Золотухіна, Ю. Г. Романова, С. А. Шнайдер // Вісник стоматології. - 2020. - № 3. - С. 30-35. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
ПЕРИОДОНТА БОЛЕЗНИ -- PERIODONTAL DISEASES (микробиология, осложнения, патофизиология, профилактика и контроль, уход, этиология)
ТАБАКА УПОТРЕБЛЕНИЕ, РАССТРОЙСТВА ЗДОРОВЬЯ -- TOBACCO USE DISORDER (профилактика и контроль, терапия, этиология)
КОМОРБИДНОСТЬ -- COMORBIDITY (тенденции)
ГАСТРИТ -- GASTRITIS (патофизиология, профилактика и контроль, терапия, этиология)
ПЕРИОДОНТАЛЬНЫЙ КАРМАН -- PERIODONTAL POCKET (патофизиология, профилактика и контроль, терапия, этиология)
СТАТИСТИЧЕСКАЯ ОБРАБОТКА ДАННЫХ -- DATA INTERPRETATION, STATISTICAL
Анотація: На сьогоднішній день запально-дистрофічні захворювання пародонта, які розвиваються на тлі факторів ризику та супутньої соматичної патології, залишаються актуальною невирішеною проблемою сучасної стоматології. Мета роботи. Охарактеризувати зміни мікрофлори пародонтальних кишень після комплексного лікування тютюнозалежних пацієнтів з хронічним генералізваним пародонтитом на тлі хронічного гіперацидного гастриту
Today, inflammatory and dystrophic periodontal diseases, which develop against the background of risk factors and concomitant somatic pathology, remain an urgent unresolved problem of modern dentistry. The aim of the work is to characterize the changes in the microflora of periodontal pockets after complex treatment of smoking patients with chronic generalized periodontitis on the background of chronic hyperacid gastritis
Дод.точки доступу:
Романова, Ю. Г.
Шнайдер, С. А.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

6.


    Гулюк, А. Г.
    Рентгенологічні дослідження при періостальних інфекціях, її роль в процесі діагностики та лікування у військовослужбовців Збройних сил України [Текст] = X-ray examinations for periosteal infections, its role in the process of diagnosis and treatment in the servicemen of the armed forces of Ukraine / А. Г. Гулюк, П. А. Шмідт, О. Ф. Дзигал // Вісник стоматології. - 2020. - № 3. - С. 36-41. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
ПЕРИАПИКАЛЬНЫЕ БОЛЕЗНИ -- PERIAPICAL DISEASES (патофизиология, профилактика и контроль, терапия, этиология)
ВОЕННОСЛУЖАЩИЕ -- MILITARY PERSONNEL (психология)
РЕНТГЕНОГРАФИЯ РОТОВОЙ ПОЛОСТИ ДИГИТАЛЬНАЯ -- RADIOGRAPHY, DENTAL, DIGITAL (методы, тенденции)
ПЕРИОДОНТИТ -- PERIODONTITIS (осложнения, патофизиология, терапия, этиология)
ФОТОГРАФИЧЕСКИЕ СНИМКИ -- PHOTOGRAPHS
Анотація: Актуальність питання захворювань на хронічний періодонтит серед військовослужбовців ЗС України залишається надзвичайно нагальним. Рентгенографія - це основний метод оцінки стану кісткової тканини. Він дозволяє уточнити діагноз, провести диференційну діагностику, вивчити ступень розповсюдженості процесу в кістковій тканині, його динаміку, визначити повноцінність кісткового ложа, зв’язкового апарату, вибрати найбільше раціональну ортопедичну конструкцію, контролювати ефективність лікування. При аналізі рентгенограм слід звертати увагу на форму, висоту, стан верхівки міжальвеолярної перетинки, ступень мінералізації губчастої речовини, стан кортикального шару та ін. Особливий інтерес представляє рентгенологічна структура міжальвеолярної перетинки. Основними рентгенологічними симптомами патологічних змін пародонта є деструкція верхівок міжальвеолярної перетинки, остеопороз кісток альвеолярного паростку, розширення періодонтальної щілини, зниження висоти міжальвеолярних перетинок та утворення кісткових кишень
The relevance of the issue of chronic periodontitis diseases among the military personnel of the Armed Forces of Ukraine remains extremely relevant. X-ray is the main method for assessing the condition of bone tissue. It allows you to clarify the diagnosis, carry out differential diagnostics, study the degree of prevalence of the process in bone tissue, its dynamics, determine the usefulness of the bone bed, ligamentous apparatus, choose the most rational orthopedic design, and monitor the effectiveness of treatment. When analyzing radiographs, one should pay attention to the shape, height, condition of the apex of the interalveolar septum, the degree of mineralization of the spongy substance, the state of the cortical layer, etc. The radiological structure of the interalveolar septum is of particular interest
Дод.точки доступу:
Шмідт, П. А.
Дзигал, О. Ф.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

7.


    Павличук, Т. О.
    Клінічна ефективність хірургічного лікування переломів голівки нижньої щелепи із використанням навігаційних шаблонів та пацієнто-специфічних імплантатів [Текст] = Clinical efficacy of surgical treatment of mandibular head fractures using navigation templates and patient-specific implants / Т. О. Павличук, Ю. В. Чепурний, А. В. Копчак // Вісник стоматології. - 2020. - № 3. - С. 41-49. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
ФАКТОРЫ РИСКА -- RISK FACTORS
ЧЕЛЮСТИ НИЖНЕЙ МЫЩЕЛКОВЫЙ ОТРОСТОК -- MANDIBULAR CONDYLE (повреждения, хирургия)
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЕ ОСЛОЖНЕНИЯ -- POSTOPERATIVE COMPLICATIONS (патофизиология, терапия, этиология)
ХИРУРГИЧЕСКИЕ ФИКСИРУЮЩИЕ УСТРОЙСТВА -- SURGICAL FIXATION DEVICES (использование, тенденции)
КОМПЬЮТЕРНОЕ МОДЕЛИРОВАНИЕ -- COMPUTER SIMULATION (использование, статистика, тенденции)
Анотація: Переломи виросткового відростку нижньої щелепи, є одним із найбільш поширених видів її травматичних уражень. За даними літератури 25-40 % переломів НЩ локалізуються на ділянці виросткового відростку. Серед них 25-30 % становлять найбільш складні для діагностики і лікування переломи голівки нижньої щелепи. Мета даного дослідження. Провести оцінку клінічної та функціональної ефективності застосування навігаційних шаблонів та пацієнто-специфічних фіксаторів у пацієнтів з переломом голівки нижньої щелепи у порівнянні із традиційними методами остеосинтезу
Fractures of the condyle process of the lower jaw are one of the most common types of its traumatic lesions. According to the literature, 25-40 % of fractures of the lower jaw are localized in the condyle process. Among them, 25-30 % are the most difficult to diagnose and treat fractures of the head of the lower jaw. The aim of this study was to evaluate the clinical and functional efficacy of navigation templates and patient- specific retainers in patients with a mandibular head fracture compared to traditional methods of osteosynthesis
Дод.точки доступу:
Чепурний, Ю. В.
Копчак, А. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

8.


    Черногорський, Д. М.
    Вивчення біомеханічних властивостей ендопротезів та пацієнтоспецифічних імплантатів для заміщення субтотальних дефектів нижньої щелепи методом скінченних елементів [Текст] = Study of biomechanical properties of endoprostheses and patient-specific implants for replacement of subtotal defects of the lower jaw by the finite element method / Д. М. Черногорський, Ю. В. Чепурний, А. В. Копчак // Вісник стоматології. - 2020. - № 3. - С. 50-59. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
ЧЕЛЮСТНО-ЛИЦЕВЫЕ ДЕФОРМАЦИИ -- DENTOFACIAL DEFORMITIES (патофизиология, хирургия, этиология)
НИЖНЕЧЕЛЮСТНОГО ПРОТЕЗА ИМПЛАНТАЦИЯ -- MANDIBULAR PROSTHESIS IMPLANTATION (законодательство и юриспруденция, методы, тенденции)
ЧЕЛЮСТНО-ЛИЦЕВОГО ПРОТЕЗА ИМПЛАНТАЦИЯ -- MAXILLOFACIAL PROSTHESIS IMPLANTATION (методы, реабилитация, тенденции)
КОМПЬЮТЕРНЫЕ МЕТОДОЛОГИИ -- COMPUTING METHODOLOGIES
ФОТОГРАФИЧЕСКИЕ СНИМКИ -- PHOTOGRAPHS
Анотація: Заміщення великих дефектів нижньої щелепи залишається актуальною проблемою щелепно-лицевої хірургії, що має важливе медико-соціальне та економічне значення. Мета дослідження. Вивчити напружено-деформований стан різних типів пацієнто-специфічних титанових імплантатів при заміщенні субтотальних дефектів нижньої щелепи за допомогою методу скінченим елементів, оцінити їх жорсткість та міцність в умовах жувального навантаження
Replacement of large defects of the lower jaw remains an urgent problem of maxillofacial surgery, which is of great medical,social and economic importance. Purpose of research. To study the stress-strain state of various types of patient-specific titanium implants when replacing Subtotal defects of the lower jaw using the finite element method, to assess their rigidity and strength under chewing load
Дод.точки доступу:
Чепурний, Ю. В.
Копчак, А. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

9.


    Рожко, П. Д.
    Биофизические показатели тканей пародонта у пациентов с сахарным диабетом в процессе комплексного ортопедического лечения [Текст] = Biophysical parameters of periodontal tissues in patients with diabetes mellitus in the process of complex dental prosthetic treatment / П. Д. Рожко, Э. М. Деньга // Вісник стоматології. - 2020. - № 3. - С. 60-64. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-головна:
СТОМАТОЛОГИЯ ЛЕЧЕБНО-ВОССТАНОВИТЕЛЬНАЯ -- DENTISTRY, OPERATIVE (методы, статистика)
ПЕРИОДОНТ -- PERIODONTIUM (метаболизм, патофизиология)
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ -- DIABETES MELLITUS (патофизиология, этиология)
МИКРОЦИРКУЛЯЦИЯ -- MICROCIRCULATION (физиология)
СТАТИСТИЧЕСКАЯ ОБРАБОТКА ДАННЫХ -- DATA INTERPRETATION, STATISTICAL
Анотація: Проведенные спектроколориметрические исследования свидетельствуют о том, что у пациентов с сахарным диабетом 2 типа, направленных на ортопедическое лечение, наблюдалась сниженная барьерная защита десны, сопровождавшаяся повышенной проницаемостью десны для красителя раствора Шиллера-Писарева и, следовательно, микроорганизмов, а также положительная реакция раствора Шиллера- Писарева с резервным полисахаридом гликоген, свидетельствующая о наличии в десне воспаления. Кроме того, у них наблюдалось нарушение функционального состояния микрокапиллярного русла десны, при котором под действием жевательной нагрузки вместо увеличения кровотока в капиллярах происходило их спазмирование. Цель работы. Изучение состояния тканей пародонта и его микрокапиллярного русла у пациентов с сахарным диабетом 2 типа в процессе комплексного ортопедического лечения с использованием имплантатов
Carried out spectrocolorimetric studies indicate that patients with type 2 diabetes mellitus, referred for dental prosthetic treatment, had a reduced barrier protection of the gums, accompanied by increased permeability for the dye of Schiller-Pisarev solution and microorganisms, as well as a positive reaction of the Schiller- Pisarev with a reserve polysaccharide glycogen, indicating the presence of inflammation in the gums. In addition, violation of the functional state of the microcapillary bed of the gums, in which under the action of a chewing load, instead of an increase in blood flow in the capillaries spasm occurred. Objective. Study of the state of periodontal tissues and its microcapillary bed in patients with type 2 diabetes melli- tus in the course of complex dental prosthetic treatment using implants
Дод.точки доступу:
Деньга, Э. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

10.


   
    Прогноз розповсюдженості і інтенсивності розвитку стоматологічної ортопедичної захворюваності серед осіб призовного віку західного регіону України [Текст] = The forecast of the prevalence and intensity of the development of dental orthopedic morbidity in people of military age in the western region of Ukraine / С. В. Рачинський [та ін.] // Вісник стоматології. - 2020. - № 3. - С. 64-69. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
ВОЕННОСЛУЖАЩИЕ -- MILITARY PERSONNEL
СТОМАТОЛОГИЯ ЛЕЧЕБНО-ВОССТАНОВИТЕЛЬНАЯ -- DENTISTRY, OPERATIVE (статистика, тенденции)
РОТОВОЙ ПОЛОСТИ РЕАБИЛИТАЦИЯ -- MOUTH REHABILITATION (использование, тенденции)
ПРОФИЛАКТИЧЕСКАЯ СТОМАТОЛОГИЯ -- PREVENTIVE DENTISTRY (методы, организация и управление, тенденции)
СТАТИСТИЧЕСКАЯ ОБРАБОТКА ДАННЫХ -- DATA INTERPRETATION, STATISTICAL
Анотація: Проведено углублённое клиническое обследование 294 человек призывного возраста, из которых 185 городского, a 109 сельского населения. Установлено достаточно значительную величину распространённости и интенсивности развития стоматологической ортопедической заболеваемости среди данной категории населения, которая составляет 275,7 среди городских и 522,9 среди сельских жителей на 1000 лиц данного возраста. Определена весьма значительная “скрытая ", потенциально возможная на ближайшую перспективу ортопедическая заболеваемость в виде зубов с У - У уже разрушенной или пломбированой коронковой частью жевательных зубов, которая составляет 5210,8 зубов среди городского и 5199,9 среди сельского населения на 1000 лиц данной возрастной группы и пола. Акцентировано внимание, что при отсутствии существенной качественной санации, а особенно её организации, у лиц призывного возраста уже в ближайшее будущее резко возрастет ортопедическая заболеваемость и, особенно, интенсивность её развития
An in-depth clinical examination of294 people of military age was carried out, of which 185 are urban and 109 are rural. A fairly significant value of the prevalence and intensity of development of dental orthopedic morbidity among this category of the population has been established, which is 275.7 among urban and 522.9 among rural residents per 1000 persons of a given age. A very significant “hidden", potentially possible in the near future, orthopedic morbidity in the form of teeth with У - У already destroyed or filled coronal part of the chewing teeth, which is 5210.8 teeth among the urban population and 5199.9 among the rural population per 1000 persons of this age group and gender. Attention is focused on the fact that in the absence of significant high-quality rehabilitation, and especially its organization, in persons of military age, in the near future, orthopedic morbidity and, especially, the intensity of its development will sharply increase
Дод.точки доступу:
Рачинський, С. В.
Шнайдер, С. А.
Лабунець, О. В.
Дієва, Т. В.
Лабунець, В. А.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

11.


    Гороховський, В. В.
    Изучение биофизических показателей ротовой жидкости и твердых тканей зубов у детей с задержкой прорезывания зубов [Текст] = Study of biophysical parameters of oral fluid and hard tissues of teeth in children with delayed teething / В. В. Гороховський, О. В. Деньга, Э. М. Деньга // Вісник стоматології. - 2020. - № 3. - С. 70-74. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-головна:
ДЕТИ -- CHILD
ЗУБОВ ПРОРЕЗЫВАНИЕ -- TOOTH ERUPTION (физиология)
СЛЮНА -- SALIVA (физиология)
ДЕНТИН -- DENTIN (ультраструктура, физиология)
КАЛЬЦИФИКАЦИЯ ФИЗИОЛОГИЧЕСКАЯ -- CALCIFICATION, PHYSIOLOGIC (физиология)
СТАТИСТИЧЕСКАЯ ОБРАБОТКА ДАННЫХ -- DATA INTERPRETATION, STATISTICAL
Анотація: Статья посвящена сравнительному анализу биофизических показателей ротовой жидкости и твердых тканей зубов у детей 7 и 8 лет с задержкой прорезывания зубов с показателями детей прорезывания зубов, у которых происходило в срок. У детей с задержкой прорезывания зубов отмечалось снижение стабильности показателя рН ротовой жидкости, увеличение показателя электрометрии твердых тканей зубов, увеличение цветовой насыщенности окрашивания метиленовым синим после проведения ТЭР- теста. В большинстве случаев у детей с задержкой прорезывания зубов преобладал ІІІ тип микрокристаллизации ротовой жидкости. Цель исследования. Сравнительный анализ биофизических показателей ротовой жидкости, твердых тканей зубов у детей 7 и 8 лет с задержкой прорезывания зубов с показателями детей прорезывания зубов, у которых происходило в срок
The article is devoted to the comparative analysis of biophysical indicators of oral fluid and hard tissues of teeth in children aged 7 and 8 years with delayed teething with indicators of children with teething that occurred on time. In children with delayed teething, there was a decrease in the stability of the pH of the oral fluid, an increase in the Electrometry of hard tooth tissues, and an increase in the color saturation of methylene blue staining after the TER test. In most cases, children have delayed eruption of teeth was dominated by the THIRD type of microcrystallization oral fluid. Purpose of research. Comparative analysis of biophysical indicators of oral fluid, hard tissues of teeth in children aged 7 and 8 years with delayed teething with indicators of children whose teething occurred on time
Дод.точки доступу:
Деньга, О. В.
Деньга, Э. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

12.


   
    Анализ данных обследования стоматологического статуса детей, находившихся на диспансерном учете по поводу хронического воспаления глоточной и небных миндалин [Текст] = Analysis of the data of the examination of the dental status of children who were registered at the dispensary for chronic inflammation of the pharyngeal and palatine tonsils / Т. А. Пиндус [та ін.] // Вісник стоматології. - 2020. - № 3. - С. 74-79. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-головна:
ДЕТИ -- CHILD
НЕБНЫЕ МИНДАЛИНЫ -- PALATINE TONSIL (патофизиология)
ПЕРИОДОНТА БОЛЕЗНИ -- PERIODONTAL DISEASES (патофизиология, профилактика и контроль, терапия, этиология)
КОМБИНИРОВАННОЕ ЛЕЧЕБНОЕ ВОЗДЕЙСТВИЕ -- COMBINED MODALITY THERAPY (методы, тенденции)
СТАТИСТИЧЕСКАЯ ОБРАБОТКА ДАННЫХ -- DATA INTERPRETATION, STATISTICAL
Анотація: Учитывая главные факторы развития хронического воспаления глоточной и небных миндалин - реактивность организма и барьерную функцию, а также наличие компенсированной и де- компенсированной форм заболеваний по клиническому течению, мы обследовали детей, находящихся на диспансерном учете. Цель данного исследования. Изучение стоматологического статуса детей, находившихся на диспансерном учете по поводу хронического воспаления глоточной и небных миндалин в детской поликлинике № 3 суворовского района г. Одессы
Taking into account the main factors in the development of chronic inflammation of the pharyngeal and palatine tonsils - the reactivity of the body and the barrier function, as well as the presence of compensated and decompensated forms of diseases in the clinical course, we examined children who are registered with dispensaries. The aim of this research was to study the dental status of children who were registered at the dispensary for chronic inflammation of the pharyngeal and palatine tonsils in the children’s polyclinic No. 3 of the Suvorov district of Odessa
Дод.точки доступу:
Пиндус, Т. А.
Бондаренко, В. С.
Стеценко, Д. В.
Юдина, Е. А.
Шнайдер, С. А.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

13.


   
    Ретроспективний аналіз смертних випадків у відділенні щелепно-лицьової хірургії Миколаївської обласної клінічної лікарні з 2006р. по 2019р. [Текст] = Retrospective analysis of fatalities in the department of maxillofacial surgery of the mykolaiv regional clinical hospital since 2006 to 2019 / В. Т. Баєв [та ін.] // Вісник стоматології. - 2020. - № 3. - С. 80-84. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
РЕТРОСПЕКТИВНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ -- RETROSPECTIVE STUDIES
ХИРУРГИЯ ЧЕЛЮСТНО-ЛИЦЕВАЯ -- SURGERY, ORAL (статистика)
ОСТЕОНЕКРОЗ -- OSTEONECROSIS (смертность)
ЧЕЛЮСТЕЙ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- JAW NEOPLASMS (смертность)
СТАТИСТИЧЕСКАЯ ОБРАБОТКА ДАННЫХ -- DATA INTERPRETATION, STATISTICAL
Анотація: В статті описуються випадки захворювань щелепно-лицевої області з летальним кінцем. Пропонуються приклади ведення хворих з подальшим летальним кінцем, розбір причин нижчевказаних смертей. Це дозволить визначити основні причини, що призвели до біологічної смерті хворих відділення щелепно-лицевої хірургії та хірургічної стоматології Миколаївської обласної клінічної лікарні. З усіх наведених померлих хворих відділення щелепно- лицьової хірургії основною причиною смерті була серцево-судинна та дихальна недостатність різної етіології. В основному, у померлих хворих була фонова патологія тяжкого ступеня
The article describes cases of diseases of the maxillofacial area with a fatal outcome. Cases of management of patients with long-term lethal outcome, analysis of the specified deaths are offered. This allows us to determine the main causes that lead to biological death of patients in the Department of Maxillofacial surgery and Surgical dentistry of the Mikolaiv Regional Clinical Hospital. Of all the patients who died in the Department of maxillofacial surgery, the main cause of death was cardiovascular and respiratory failure of various etiologies. Basically, the deceased patients had severe background pathology
Дод.точки доступу:
Баєв, В. Т.
Баєва, Н. В.
Дикса, О. Є.
Голуб, К. В.
Гречка, М. С.
Зінкевич, В. Г.
Диченко, Ю. А.
Збарах, О. О.
Садова, І. Ю.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

14.


    Strochenko, E. O.
    Current trends in dental caries prevention: literature overview [Текст] = Сучасні тенденції профілактики зубного карієсу: огляд літератури / E. O. Strochenko // Вісник стоматології. - 2020. - № 3. - С. 85-87. - Bibliogr. at the end of the art.


MeSH-головна:
ОБЗОР -- REVIEW
КАРИЕС ЗУБОВ -- DENTAL CARIES (патофизиология, профилактика и контроль, терапия, этиология)
РОТОВОЙ ПОЛОСТИ ГИГИЕНА -- ORAL HYGIENE (статистика, тенденции)
ПРОФИЛАКТИЧЕСКАЯ СТОМАТОЛОГИЯ -- PREVENTIVE DENTISTRY (методы, организация и управление, тенденции)
Анотація: It is known that the main dental diseases in general, and dental caries in particular, are considered manageable and can be prevented, but their prevalence is increasing from year to year. At the present stage, the system of prevention of dental diseases is becoming increasingly important. Aim. The given article is dedicated to the overview of the current trends in dental caries prevention
Відомо, що основні стоматологічні захворювання загалом, і карієс зокрема, вважаються керованими і їм можна запобігти, але їх поширеність зростає з року в рік. На сучасному етапі система профілактики стоматологічних захворювань набуває все більшого значення. Мета. Дана стаття присвячена огляду сучасних тенденцій у профілактиці карієсу
Вільних прим. немає

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)