Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=ДУ16/2021/4<.>
Загальна кількість знайдених документів : 7
Показані документи з 1 по 7
1.


   
    Вульгарний пемфігус.Ультраструктурна характеристика [Текст] = Pemphigus vulgaris. Ultrastructural characteristics / Я. Ф. Кутасевич [та ін.] // Дерматологія та венерологія. - 2021. - № 4. - С. 8-10. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
ПЕМФИГУС -- PEMPHIGUS (этиология)
МИКРОСКОПИЯ ЭЛЕКТРОННАЯ -- MICROSCOPY, ELECTRON (использование, методы)
Анотація: Мета. За допомогою стандартних методів електронної мікроскопії вивчити ультраструктуру бульозних елементів шкіри у хворих на вульгарний пемфігус для удосконалення гістологічної та диференційної діагностики. Матеріали і методи. За допомогою методів електронної мікроскопії досліджено ультраструктуру вмісту інтраепідермальних бул і покришок у 8 хворих на вульгарний пемфігус. Результати. Встановлені особливості змін ультраструктури акантолітичних клітин у вмісті інтраепідермально розташованих бульозних елементів і відшарованого внаслідок аутоімунної реакції епідермісу. Висновки. У вмісті бульозних елементів виявлено порушення десмосомальних контактів акантолітичних клітин з наявними дистрофічними змінами, різними видами загибелі внаслідок цитотоксичної дії лімфоцитів і нейтрофільних лейкоцитів. У відшарованому епідермісі між незміненими кератиноцитами відзначена активація клітин Лангерганса
Дод.точки доступу:
Кутасевич, Я. Ф.
Олійник, І. О.
Лукашова, О. П.
Рєпін, М. В.
Абдалла, А. Е.-С. Е-С.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

2.


    Макуріна, Г. І.
    Дослідження якості життя пацієнтів із себорейним кератозом при використанні різних схем лікування [Текст] = Study of quality of life in patients with seborrheic keratosis using different treatment regimens / Г. І. Макуріна, Л. О. Чернеда // Дерматологія та венерологія. - 2021. - № 4. - С. 11-15. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
КАЧЕСТВО ЖИЗНИ -- QUALITY OF LIFE
КЕРАТОЗ СЕБОРРЕЙНЫЙ -- KERATOSIS, SEBORRHEIC (терапия)
ЭЛЕКТРОКОАГУЛЯЦИЯ -- ELECTROCOAGULATION (методы)
КРИОТЕРАПИЯ -- CRYOTHERAPY (использование)
Кл.слова (ненормовані):
дисхромії
Анотація: Метою цієї роботи є оцінка впливу на якість життя нової топічної схеми лікування себорейного кератозу в порівнянні з інвазивною методикою електрокоагуляції в розрізі виникнення вторинних змін на шкірі (дисхромії, рубці). Матеріали і методи. На базі ННМЦ «Університетська клініка» і кафедри дерматовенерології та косметології з курсом дерматовенерології і естетичної медицини ФПО ЗДМУ було обстежено 90 пацієнтів із вогнищами себорейного кератозу (жінок – 77 (85,6%) осіб, чоловіків – 13 (14,4%)). З діагностичною метою було проведене клінічне, дерматоскопічне, ультразвукове і патоморфологічне дослідження. Рандомно пацієнти були розподілені на 2 групи. Першій групі (n=60) для лікування було рекомендовано застосування місцевої терапії. Пацієнтам другої групи (n=30) було призначене видалення новоутворень із застосуванням електрокоагуляції. Якість життя оцінювали за стандартизованим показником DLQI. Ступінь дискомфорту під час нанесення 30% розчину перекису водню оцінювали за допомогою візуальної аналогової шкали. Результати. Лише 13 пацієнтів (21,66%) І групи мали вторинні зміни на шкірі у вигляді гіпопігментації. Водночас 26 (86,66%) пацієнтів ІІ групи мали небажаний результат після видалення у вигляді рубцевих змін. Оцінка якості життя також вказує на достовірну різницю між топічним і інвазивним лікуванням. За результатами обрахунку анкетних даних визначено, що показник пацієнтів основної групи становив 5 (4; 6), тоді як при видаленні електрокоагуляцією – 7 (6; 9) (U=373,5; p<0,05). Висновки. Використання топічних засобів у лікуванні себорейного кератозу демонструє дієву ефективність щодо очищення шкірних покривів від цих утворень
Дод.точки доступу:
Чернеда, Л. О.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

3.


    Матюшенко, В. П.
    Сучасні аспекти застосування психофармакотерапії у хворих на поширений псоріаз [Текст] = Modern aspects of psychopharmacotherapy application in patients with advanced psoriasis / В. П. Матюшенко, А. М. Біловол // Дерматологія та венерологія. - 2021. - № 4. - С. 16-19. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
ПСОРИАЗ -- PSORIASIS (терапия)
ЛЕКАРСТВЕННАЯ ТЕРАПИЯ -- DRUG THERAPY (методы)
ТРЕВОГИ СОСТОЯНИЕ -- ANXIETY
Анотація: Мета роботи: оптимізація терапії хворих на поширений псоріаз шляхом застосування комплексного методу, що охоплює психофармакотерапію. Матеріали і методи. Під спостереженням перебували 163 хворих на псоріаз у стадії загострення віком від 18 до 74 років, з яких чоловіків було 88 (53,9%), жінок – 74 (46,1%). Усі пацієнти проходили комплексне клініко-лабораторне обстеження згідно з протоколами. Для визначення психоемоційного стану всі хворі на псоріаз проходили патопсихологічне обстеження: визначення рівня реактивної тривоги (РТ) за шкалою Спілбергера–Ханіна. Пацієнти із середнім і високим рівнями РТ були розподілені на дві групи. Першу терапевтичну групу (І група, 74 особи) становили хворі, які окрім традиційної терапії отримували препарат анксіолітичної дії мебікар. ерапевтичну групу порівняння (ІІ група, 72 особи) формували хворі, які отримували лише традиційну терапію. Результати. Було встановлено, що середній бал РТ серед усіх хворих становив (50,9 ± 0,8), що відповідало високому її рівню. Більшість пацієнтів (85–52,2%) мали високий рівень РТ. Наприкінці курсу терапії розробленим методом у пацієнтів І групи від булося статистично значуще зменшення рівня РТ у 1,4 раза і зниження середнього балу до (35,2 ± 0,4) бала. Натомість, у пацієнтів ІІ групи рівень РТ також знизився, але лише в 1,1 раза (р 0,05), і середній бал був достовірно вищим, порівняно з показником у І групі, в 1,3 раза. У пацієнтів І групи поліпшення клінічних проявів псоріазу (PASI50) спостерігали в середньому на (10,3 ± 0,1) дня лікування. Аналогічного результату у хворих ІІ групи було досягнуто лише на (15,5 ± 0,2) дня, що достовірно пізніше, ніж у І групі. Отже, призначення диференційованої психофармакотерапії сприяло більш ранньому регресу клінічних проявів. Висновки. Встановлено, що переважна більшість хворих на псоріаз мала високий рівень РТ, що потрібно враховувати при призначенні комплексної терапії. Призначення психофармакотерапії сприяло нормалізації психоемоційного стану і більш ранньому регресу клінічних проявів (стан PASI50 було досягнуто на (10,3 ± 0,1) дня лікування, що на 5,2 дня менше, ніж у хворих, які отримували лише традиційну терапію)
Дод.точки доступу:
Біловол, А. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

4.


    Омельченко, А. В.
    Разработка комплексного метода оценки физиологического состояния кожи [Текст] = Development of a comprehensive method for assessing the physiological state of the skin / А. В. Омельченко // Дерматологія та венерологія. - 2021. - № 4. - С. 20-23. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
КОЖИ ФИЗИОЛОГИЧЕСКИЕ ФЕНОМЕНЫ -- SKIN PHYSIOLOGICAL PHENOMENA
Кл.слова (ненормовані):
еластичність шкіри -- пігментація шкіри
Анотація: Цель работы: разработка комплексного метода оценки воздействия наружных средств лечения на функциональное состояние кожи. Материалы и методы. В исследование было включено 27 здоровых лиц (21 женщина и 6 мужчин), которые были распределены на две группы: I – 17 человек (Iа – в возрасте от 18 до 35 лет, Iб – от 36 до 67 лет), II – 10 человек (IIа – от 18 до 35 лет, IIб – от 36 до 67 лет). I группа наносила на кожу кистей аппликации эмолиента с керамидами 1–2 раза в день в течение одной недели. II группа не применяла никаких наружных средств на кожу кистей до и в период обследования. Всем обследованным определяли физиологические параметры кожи (влажность, эластичность, рельефность, пигментация) на аппарате Aramo TS с помощью программы Skin XPPRO. Результаты. Во всех группах в начале исследования кожу оценивали как умеренно обезвоженную с измененным рельефом и сниженным показателем складчатости и морщинистости. Степень пигментации и эластичности кожи соответствовала границам нормы. После недели наблюдения увлажненность эпидермиса восстановилась в Іа и Іб группах, в ІІа и ІІб группах показатель достоверно не изменился. Рельеф кожи у лиц Іа и Іб групп сгладился и соответствовал пределам нормы, в группах ІІа и ІІб показатели оставались неизменными. Эластичность кожи в I группе повысилась, во II группе оставалась на уровне показателей в начале исследования. Уровень пигментации кожи существенно снизился в Iа группе, имел тенденцию к снижению в Iб группе и почти не изменился в ІІа и ІІб группах. Выводы. Комплексная методика с использованием инструментальных исследований структурно функциональных параметров кожи на аппарате Aramo TS дает возможность объективизировать оценку влияния наружных средств на функциональное состояние кожи. Установлена эффективность применения эмолиента с керамидами у обследованных в возрасте до 35 лет, которая была более выраженной по сравнению с лицами, возраст которых превышал 35 лет
Вільних прим. немає

Знайти схожі

5.


   
    Поширеність сифілісу серед засуджених (аналіз сучасних наукових публікацій і власні дані) [Текст] = Prevalence of syphilis among prisoners (analysis of modem scientific publications and own data) / Т. В. Осінська [та ін.] // Дерматологія та венерологія. - 2021. - № 4. - С. 24-28. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
СИФИЛИС -- SYPHILIS (передача, эпидемиология)
ПОЛОВЫМ ПУТЕМ ПЕРЕДАВАЕМЫЕ БОЛЕЗНИ -- SEXUALLY TRANSMITTED DISEASES (эпидемиология)
ТЮРЬМЫ -- PRISONS (тенденции)
Анотація: За даними ВООЗ, найвища захворюваність на інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ)/ВІЛ інфекцію, зокрема сифіліс, відзначається в пенітенціарних установах, де на сьогодні у світі перебуває понад 10 млн осіб. Мета роботи. Оцінка сучасної поширеності у світі сифілітичної інфекції в місцях позбавлення волі в контексті цілісного розгляду проблеми венеричної патології, з урахуванням власних пілотних досліджень щодо пощиреності ІПСШ та ВІЛ інфекції, а також аналізу факторів ризику зараження. Матеріали і методи. Пошук проводився згідно з рекомендаціями PRISMA 2008, 2021 (The Preferred Reporting Items for Systematic reviews and Meta Analyses; Переважні елементи звітування для систематичних оглядів та метааналізів). Наведено також дані власних пілотних досліджень 160 ув’язнених (80 жінок і 80 чоловіків) із ключової групи ризику щодо зараження ІПСШ/ВІЛ, які перебувають у тюремних установах України, а також проаналізовано деякі соціальні характеристики засуджених і фактори ризику поширення сифілісу. Результати. Підтверджено, що засуджені, як окрема соціальна група, мають підвищені ризики інфікування сифілісом у пенітенціарних закладах світу. При цьому захворюваність в рази вища порівняно з показником серед загального населення. За даними пілотних досліджень встановлено, що серед досліджуваних засуджених у 16,3% діагностовано серологічні маркери Treponema pallidum, у тому числі 12,5% жінок і 20% чоловіків, та маркери інших ІПСШ, а саме Chlamydia trachomatis (жінки – 37,5%, чоловіки – 15%), Ureaplasma urealyticum (5 і 62% відповідно), HSV 1 (97,5 і 95%), HSV 2 (72,5 і 50%), HCV (25 і 47,5%), HВV (12,5 і 7,5%), HIV (50 і 80%) та збудники Trichomonas vaginalis (35% – жінки) і Neisseria gonorrhoeae (17,5 і 2,5% відповідно), а також дерматологічна патологія (короста (10%), алергодерматози (15%) – у жінок; псоріаз (1,3%) – у чоловіків) і туберкульоз (7,5 і 5% відповідно). Факторами ризику зараження ІПСШ, у тому числі сифілісом, зокрема, були приховані форми інфекції, ризикована сексуальна поведінка, вживання наркотиків (жінки – 47,5%, чоловіки – 88%) та алкоголізм (52,5 і 8,4% відповідно), повторне й довгострокове ув’язнення (42,5 і 82,5% відповідно), відсутність сім’ї (73,5 та 90%), наявність татуювань (27,5 і 95%), а також нехтування презервативами, у тому числі при побаченнях під час ув’язнення. Висновки. Висока концентрація в установах пенітенціарної системи ключових груп щодо ризику зараження ІПСШ/ВІЛ, у тому числі сифілісом, створює унікальну можливість для подальших наукових досліджень і практичної реалізації цілої низки ефективних лікувально діагностичних та організаційно профілактичних заходів громадської охорони здоров’я
Дод.точки доступу:
Осінська, Т. В.
Щербакова, Ю. В.
Кутова, В. В.
Білоконь, О. М.
Джораєва, С. К.
Запольський, М. Е.
Курушин, Д. Д.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

6.


    Вітковська, М. О.
    Особливості використання бар’єрних засобів профілактики в період пандемії SARS-CoV-2-інфекції [Текст] = Features of the use of barrier means of prevention during the SARS-CoV-2 pandemic / М. О. Вітковська // Дерматологія та венерологія. - 2021. - № 4. - С. 29-33. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
КОРОНАВИРУСНЫЕ ИНФЕКЦИИ -- CORONAVIRUS INFECTIONS (профилактика и контроль)
ГИГИЕНА -- HYGIENE
ДЕЗИНФИЦИРУЮЩИЕ СРЕДСТВА -- DISINFECTANTS (анализ, терапевтическое применение)
Анотація: Підвищити обізнаність пацієнтів, лікарів та медичного персоналу щодо розвитку уражень шкіри внаслідок застосовуваних засобів захисту (маски, респіратора, засобів дезінфекції) в період пандемії SARS CoV 2 інфекції. Матеріали і методи. Проведено огляд літератури й аналіз клінічних випадків уражень шкіри в разі використання засобів індивідуального захисту. Результати. На підставі даних літератури і клінічного досвіду наведено можливі причини і клінічні прояви уражень шкіри внаслідок використання засобів індивідуального захисту в період пандемії SARS CoV 2 інфекції. Надані рекомендації з приводу профілактики передачі інфекції. Висновки. Погіршення стану або ураження шкіри і слизових оболонок внаслідок посилення заходів особистої гігієни під час пандемії SARS CoV 2 інфекції мають бути визнані дерматологами та їхніми колегами. Режим використання засобів індивідуального захисту, запобіжних засобів, у тому числі бар’єрних кремів і зволожувальних засобів, має важливе значення для запобігання розвитку шкірних ускладнень, зумовлених профілактичними заходами, прийнятими під час пандемії
Вільних прим. немає

Знайти схожі

7.


   
    Сучасні методи лікування і досвід застосування біологічної терапії пемфігусу [Текст] = Overview of modem treatment methods and experience of administration of biological therapy in pemphigus / М. Е. Запольський [та ін.] // Дерматологія та венерологія. - 2021. - № 4. - С. 34-39. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
ПЕМФИГУС -- PEMPHIGUS (терапия)
КЛИНИЧЕСКИЕ ПРОТОКОЛЫ -- CLINICAL PROTOCOLS
Анотація: У статті розглянуто й проаналізовано сучасний триступеневий терапевтичний алгоритм лікування пемфігусу. Окреслено основні характеристики кожного препарату і режими дозування. Мета. Познайомити лікарів дерматологів із досвідом застосування біологічної терапії стійких форм пемфігусу. Матеріали і методи. Наведено два клінічних випадки використання моноклональних антитіл до CD20 ритуксимабу в пацієнтів із вульгарною і листоподібною формами пемфігусу. Результати. Проаналізовано ефективність використання ритуксимабу. Встановлено, що моноклональні антитіла до CD20 не лише прискорюють загоєння ерозій при пемфігусі, але й пригнічують синтез специфічних антитіл до десмоглеїну на ранніх етапах лікування, таким чином знижуючи кортикостероїдне навантаження на організм хворого. Висновки. Застосування сучасних методів лікування пемфігусу суттєво покращує прогноз захворювання. До найефективніших із них можна віднести поєднане застосування кортикостероїдів і моноклональних антитіл до CD20
Дод.точки доступу:
Запольський, М. Е.
Лебедюк, М. М.
Прокоф’єва, Н. Б.
Запольська, Д. М.
Борісова, К. О.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)