Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=ЕУ5/2016/21/1<.>
Загальна кількість знайдених документів : 14
Показані документи з 1 по 14
1.


   
    Role of mitogen-activated protein kinase (МАРК) in processes of proliferation in human thyroid tumors [] = Роль митоген-активированной протеинкиназы (МАРК) в пролиферативных процессах в опухолях щитовидной железы человека / B. B. Guda [и др.] // Ендокринологія. - 2016. - Т. 21, № 1. - P5-9. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-головна:
ЩИТОВИДНОЙ ЖЕЛЕЗЫ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- THYROID NEOPLASMS (иммунология, метаболизм, ультраструктура)
НЕОПЛАСТИЧЕСКИЕ ПРОЦЕССЫ -- NEOPLASTIC PROCESSES
МИТОГЕН-АКТИВИРОВАННЫЕ ПРОТЕИНКИНАЗЫ -- MITOGEN-ACTIVATED PROTEIN KINASES (иммунология, метаболизм, ультраструктура)
ПРОЛИФЕРИРУЮЩИХ КЛЕТОК ЯДЕРНЫЙ АНТИГЕН -- PROLIFERATING CELL NUCLEAR ANTIGEN (иммунология, метаболизм, ультраструктура)
Анотація: Effector kinase of the MAPK (mitogen-activated protein kinase)-pathway — extracellular signal-regulated kinase‑1/2 (ERK1/2) activation and expression and proliferating cell nuclear antigen (PCNA) content in normal tissues, benign and well-differentiated malignant (metastatic and not metastatic) human thyroid tumors were studied. In malignant tumors and tissue of follicular adenoma’s increased PCNA expression was observed, and the amount of antigen in tumor tissue, except for follicular carcinoma, exceeded the amount in the conditionally normal tissue. Importantly, in encapsulated papillary carcinomas this excess was 85%, while in non-encapsulated, metastatic tumors PCNA content was on average more than 3 times above normal, and in the cases of most aggressive tumors with metastases in lungs — even 4 times. PCNA amount in thyroid tissue could serve as one of diagnostic and prognostic markers, and development of effective antigen inhibitors may be a promising trend in thyroid cancer treatment
Дод.точки доступу:
Guda, B. B.
Pushkarev, V. M.
Pushkarev, V. V.
Kovalenko, A. Ye.
Taraschenko, Y. M.
Zhuravel, V.
Zinych, P. P.
Zurnadzhy, L. Y.
Kovzun, O. l.
Tronko, M. D.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

2.


   
    Порушення обміну сечової кислоти та ліпідів у хворих на цукровий діабет 2-го типу як прояв конституційно-метаболічного фенотипу (частина 2) [] = Disorders of uric acid and lipid metabolism in type 2 diabetes as a manifestation of constutional metabolic phenotype (part 2) / Н. М. Гуріна [и др.] // Ендокринологія. - 2016. - Т. 21, № 1. - С. 10-15. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
МОЧЕВАЯ КИСЛОТА -- URIC ACID (иммунология, кровь, метаболизм)
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2 -- DIABETES MELLITUS, TYPE 2 (генетика, иммунология, кровь, метаболизм)
ФЕНОТИП -- PHENOTYPE
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY (генетика, иммунология, метаболизм)
ЛИПИДНОГО МЕТАБОЛИЗМА РАССТРОЙСТВА -- LIPID METABOLISM DISORDERS (генетика, иммунология, кровь, метаболизм, патофизиология)
Анотація: З метою оцінки впливу окремих конституційних чинників на показники обміну сечової кислоти (СК) і ліпідного спектра 72 жінок, хворих на цукровий діабет 2-го типу (ЦД2), було розподілено за рівнем СК у сироватці крові на 2 когорти: нормоурикемія — НУ або гіперурикемія — ГУ, у кожній з яких виділили групи за ознакою наявності або відсутності загального та абдомінального ожиріння (АО). Загалом утворено 6 груп, із них 3 з ожирінням і 3 без ожиріння. Порівняння показників обміну СК і ліпідного спектра крові між групами хворих з однаковою урикемією показало, що наявність загального ожиріння супроводжувалась вищими рівнем СК, інсулінемією та ступенем інсулінорезистентності (ІР), а також підвищенням вмісту ТГ і ЛПНЩ і зниженням ЛПВЩ порівняно з відповідними показниками у групах пацієнтів без ожиріння. У групах хворих з ожирінням вдалося простежити гіпоурикозуричний вплив відносно високої інсулінемії у групах з АО завдяки виявленню вірогідно вищого показника фракційної екскреції СК порівняно з таким в осіб без АО. Аналогічні закономірності ми спостерігали раніше у чоловіків із ЦД2. Аналіз отриманих даних дозволяє припустити, що у хворих на ЦД2 з ожирінням і без ожиріння можуть переважати різні механізми порушення балансу утворення та екскреції уратів. Так, у хворих на ЦД2 з ожирінням та АО посилений синтез пуринів і ліпідів під впливом відносно високих рівнів інсуліну може провокувати гіперпродукцію СК; причому фракційну екскрецію СК може бути знижено внаслідок викликаної інсуліном посиленої реабсорбції уратів, тоді як кінцева урикемія залежить від збереження ниркової функції. У хворих на ЦД2 без ожиріння чільну роль у стимуляції продукції СК, за нашим припущенням, може відігравати активація симпатичної нервової системи, що стимулює утворення стресових гормонів — адреналіну, кортизолу, та активує контрінсулінові катаболічні процеси, зокрема шляхи деградації пуринів із кінцевим утворенням СК
Дод.точки доступу:
Гуріна, Н. М.
Корпачев, В. В.
Шупрович, А. А.
Корпачева-Зінич, О. В.
Кушнарева, Н. М.
Прибила, О. В.
Шишкань-Шишова, К. О.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

3.


    Урбанович, А. М.
    Вміст резистину та цитокінів у крові хворих на цукровий діабет 2-го типу та артеріальну гіпертензію залежно від стану компенсації діабету [] = The serum level of resistin and cytokines in patients with diabetes mellitus associated with arterial hypertension depending on the compensation level of diabetes mellitus / А. М. Урбанович, Б. М. Маньковський // Ендокринологія. - 2016. - Т. 21, № 1. - С. 16-19. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
РЕЗИСТИН -- RESISTIN (иммунология, кровь, метаболизм)
ЦИТОКИНЫ -- CYTOKINES (иммунология, метаболизм, секреция)
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2 -- DIABETES MELLITUS, TYPE 2 (иммунология, кровь, метаболизм)
ГИПЕРТЕНЗИЯ -- HYPERTENSION (иммунология, кровь, метаболизм)
ИНТЕРЛЕЙКИН-2 -- INTERLEUKIN-2 (диагностическое применение)
ИНТЕРЛЕЙКИН-6 -- INTERLEUKIN-6 (диагностическое применение)
НОВООБРАЗОВАНИЙ НЕКРОЗА ФАКТОР-АЛЬФА -- TUMOR NECROSIS FACTOR-ALPHA (диагностическое применение, иммунология, метаболизм)
ИММУНОФЕРМЕНТНЫЕ МЕТОДЫ -- IMMUNOENZYME TECHNIQUES (использование)
Анотація: Мета — вивчити зміни вмісту резистину та цитокінів, зокрема ІЛ-2, ІЛ-6 і ТНФ-α, у плазмі крові хворих на цукровий діабет 2-го типу (ЦД2) із різною компенсацією захворювання та артеріальною гіпертензією (АГ), а також дослідити можливий взаємозв’язок між зазначеними адипокіном і цитокінами. Методи. Обстежено 137 хворих на ЦД2 з АГ І-ІІ ст. і без АГ (72 жінки та 65 чоловіків). Рівень резистину, ІЛ-2, ІЛ-6, ТНФ-α в сироватці крові визначали імуноферментним методом. Результати. Виявлено вірогідне зростання рівня резистину у сироватці крові хворих на ЦД2 із погіршенням компенсації діабету та приєднанням АГ; зростання рівня ІЛ-6 у групах із доброю та задовільною компенсацією діабету та ТНФ-α у групах із поганою компенсацією з приєднанням АГ. Виявлено позитивну кореляцію вмісту резистину із ІЛ-2 і ТНФ-α у групі з поганою компенсацією ЦД2 та АГ і без АГ, більшої сили у групі із ЦД2 та АГ. Висновок. Рівень резистину у плазмі крові зростає з погіршенням компенсації діабету та приєднанням АГ. Високовірогідні кореляційні зв’язки між рівнями резистину, ІЛ-2 і ТНФ-α у групах хворих із поганою компенсацією діабету можуть свідчити про взаємопотенціюючу роль цих чинників у розвитку та прогресуванні декомпенсації ЦД2 та АГ
Дод.точки доступу:
Маньковський, Б. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

4.


    Жердьова, Н. М.
    Вплив цукрознижувальної терапії на стан когнітивної сфери у хворих на цукровий діабет 2-го типу похилого віку [] = Effect of hypoglycemic therapy on cognitive function in elderly patients with type 2 diabetes mellitus / Н. М. Жердьова, Б. М. Маньковський // Ендокринологія. - 2016. - Т. 21, № 1. - С. 21-25. - Бібліогр.: в кінці ст.


Рубрики: Метформин--тер прим--фарм

MeSH-головна:
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2 -- DIABETES MELLITUS, TYPE 2 (иммунология, лекарственная терапия, метаболизм)
ПОЖИЛЫЕ -- AGED
ИНСУЛИНОРЕЗИСТЕНТНОСТЬ -- INSULIN RESISTANCE (иммунология)
КОГНИТИВНЫЕ РАССТРОЙСТВА -- COGNITION DISORDERS (иммунология, лекарственная терапия, метаболизм)
Анотація: Мета роботи. Визначити вплив різних схем цукрознижувальної терапії на стан когнітивної функції у пацієнтів похилого віку, хворих на цукровий діабет 2-го типу. Матеріали та методи. Обстежено 115 пацієнтів віком від 65 до 81 року. Пацієнтів розділили на групи залежно від виду цукрознижувальної терапії: група 1 — дієтотерапія; група 2 — метформін; група 3 — ПСС; група 4 — ПСС + метформін; група 5 — ПСС + метформін + інгібітор дипептидилпептидази 4 (ДПП-4), аналог глюкагонподібного пептиду 1 (ГПП-1), інгібітори натрій- глюкозного котранспортера 2-го типу (НЗКТГ-2); група 6 — інсулін; група 7 — інсулін + ПСС + метформін / інсулін + метформін. Для оцінки стану когнітивної функції застосовували такі методи: тест «5 слів»; проба Шульте; шкала оцінки психічного статусу, або міні-ментальна шкала (MMSE); батарея тестів на лобну дисфункцію (БЛД); тест малювання годинника. Результати. За результатами оцінки когнітивних функцій за міні-ментальною шкалою виявлено погіршення даного показника в усіх групах, яке відповідало переддементним когнітивним порушенням без вірогідної різниці між групами. Також не виявлено вірогідної міжгрупової різниці результатів оцінки за тестами «5 слів» і Шульте. За результатами БЛД найгірші показники були в групах дієтотерапії та ПСС, найліпші — у групах метформіну та метформін + ПСС + ДПП-4/ГПП-1/НЗКТГ-2. Висновки. Стан когнітивної сфери є ліпшим у пацієнтів із ЦД2, які приймають цукрознижувальну терапію на основі метформіну, можливо, за рахунок зниження інсулінорезистентності, відновлення інсулінового сигналінгу у мозку та нормалізації метаболізму глюкози, що зменшує пошкодження нейронів, пов’язане з діабетом
Дод.точки доступу:
Маньковський, Б. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

5.


    Журавлева, Л. В.
    Тиреоидный статус у больных ожирением разной степени [] = Thyroid status in patients with obesity of different degree / Л. В. Журавлева, Т. А. Моисеенко // Ендокринологія. - 2016. - Т. 21, № 1. - С. 26-32. - Библиогр. в конце ст.


Рубрики: Мужск

MeSH-головна:
ТИРЕОИДНЫЕ ГОРМОНЫ -- THYROID HORMONES (иммунология, кровь, метаболизм)
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY (иммунология, кровь, метаболизм, патофизиология)
МЕТАБОЛИЧЕСКИЙ СИНДРОМ X -- METABOLIC SYNDROME X (иммунология, кровь, метаболизм, патофизиология)
Анотація: Цель исследования — оценить состояние тиреоидного баланса у мужчин среднего возраста с ожирением различной степени выраженности в зависимости от наличия метаболического синдрома (МС). Материалы и методы. Обследовали 58 мужчин среднего возраста (45-59 лет), масса тела которых превышала норму. Программа обследования включала определение в сыворотке крови уровней инсулина с вычислением показателя HOMA-IR, кортизола, тиреотропного гормона (ТТГ), общего тироксина (обТ4), свободного тироксина (свТ4), общего трийодтиронина (обТ3), свободного трийодтиронина (свТ3), антител к тиреоглобу- лину (АТ-ТГ), антител к тиреопероксидазе (АТ-ТПО), уровней общего холестерина (ХС), ХС ЛПВП и ХС ЛПНП, триглицеридов (ТГ), глюкозы. Определяли уровень микроальбуминурии (МАУ). Выполняли ультразвуковое исследование почек, печени, желчного пузыря, щитовидной железы и интраабдоминальной жировой ткани. Результаты. Пациенты были разделены на две группы в зависимости от наличия признаков МС и величины ИМТ: 1-я группа с ИМТ более 30 кг/м2 и признаками МС; 2-я группа с ИМТ 25-30 кг/м2 без признаков МС. У пациентов 1-й группы достоверно повышены в сыворотке крови уровни кортизола, ТТГ, обТ4, увеличены соотношение свТ4/свТ3, содержание АТ-ТПО, ХС, ТГ, ХС ЛПНП. Выводы. У мужчин с ожирением и МС наблюдаются дистиреоз, гипертиреотропинемия, гиперкортизолемия, дислипидемия
Дод.точки доступу:
Моисеенко, Т. А.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

6.


    Янко, Р. В.
    Морфофункціональний стан щитоподібної залози після впливу нормобаричної гіпоксичної газової суміші [] = Morphofunctional state of the thyroid gland after exposure to normobaric hypoxic gas mixture / Р. В. Янко // Ендокринологія. - 2016. - Т. 21, № 1. - С. 33-37. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
КРЫСЫ ЛИНИИ WISTAR -- RATS, WISTAR
ИНТРАОПЕРАЦИОННЫЙ КОНТРОЛЬ -- INTRAOPERATIVE CARE (использование, методы)
БОЛЕЗНЬ, МОДЕЛИ НА ЖИВОТНЫХ -- DISEASE MODELS, ANIMAL
КИСЛОРОДА ПОГЛОЩЕНИЕ -- OXYGEN CONSUMPTION (действие лекарственных препаратов)
РЕСПИРАТОРНЫЕ ЗАЩИТНЫЕ ПРИСПОСОБЛЕНИЯ -- RESPIRATORY PROTECTIVE DEVICES (использование)
БАРОКАМЕРА -- ATMOSPHERE EXPOSURE CHAMBERS (использование)
Анотація: Мета роботи — дослідити морфофункціональні зміни ЩЗ молодих щурів після впливу нормобаричної гіпоксичної газової суміші (ГГС) саногенного рівня. Результати. Досліджували вплив дозованої нормобаричної ГГС у переривчастому режимі на морфофункціональні показники щитоподібної залози (ЩЗ) місячних щурів лінії Wistar. Після 28- добового впливу ГГС (12% кисню в азоті) в ЩЗ тварин зменшився внутрішній діаметр фолікулів, збільшилися висота тиреоцитів, чисельність інтерфолікулярних острівців, резорбційних вакуолей у колоїді фолікулів, знизився індекс накопичення колоїду, зменшилася кількість елементів сполучної тканини в залозі. Висновки. Дозована нормобарична ГГС саногенного рівня посилює функціональну активність ЩЗ молодих тварин
Вільних прим. немає

Знайти схожі

7.


   
    Йодне забезпечення та стан йодної профілактики серед вагітних [] = Iodine status and state of iodine prophylaxis among pregnant women / І. А. Лузанчук [и др.] // Ендокринологія. - 2016. - Т. 21, № 1. - С. 38-44. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
БЕРЕМЕННОСТЬ -- PREGNANCY (кровь, метаболизм, моча)
ИОД -- IODINE (дефицит, моча)
ЩИТОВИДНАЯ ЖЕЛЕЗА -- THYROID GLAND (патология, секреция, ультраструктура)
ПРОФИЛАКТИЧЕСКАЯ МЕДИЦИНА -- PREVENTIVE MEDICINE (методы, тенденции)
Анотація: Обстежено 199 вагітних віком від 18 до 42 років (28,6±1,7 року) у першому (10,0±0,4 тижня), другому (21,6±0,5 тижня) та третьому (34,9±0,4 тижня) триместрах вагітності. Для моніторингу стану йодного забезпечення та оцінки ефективності засобів групової йодної профілактики визначали екскрецію йоду із сечею, стан щитоподібної залози (ЩЗ) за допомогою ультразвукових досліджень і рівень йодної профілактики шляхом опитування. Результати. Значна частина обстежених за показниками йодурії мали йодну недостатність. Найбільший відсоток (71,1%) недостатнього йодного споживання, нижче від 150 мкг/л, спостерігався у групі вагітних, які не використовували для профілактики йодовмісні препарати. Серед жінок, які використовували йодну профілактику та приймали вітамінно-мінеральні комплекси, що містять йод, цей відсоток складав 54,4%. Надмірні значення йодурії мали місце у 14,9% випадків серед вагітних, які отримували йодну профілактику, та у 8,5% — без неї. Лише в 27,7% випадків у вагітних, які приймали йодовмісні препарати, і в 20,4% серед тих, які не застосовували препарати, що містять йод, результати визначення йодурії були в межах 150-249 мкг/л, що свідчило про достатній рівень йодного забезпечення. Частота випадків зоба у вагітних із профілактикою та без неї за даними УЗД склала 33,3%. Поряд із дифузним зобом у 9,4% спостережень мав місце вузловий зоб, більшість жінок обох груп мешкали в зоні йодного дефіциту. Опитування показало, що вагітні використовували для профілактики ускладнень вагітності загалом 17 різних засобів, серед них йодовмісні препарати — йодомарин, йодбаланс, тироксин; вітамінно-мінеральні комплекси, що містять йод, — мультитабс, пренатал, вітрум, вітрум-пренатал форте; вітамінно-мінеральні комплекси, що не містять йоду, — елевіт, прегнавіт, ревіт тощо, в цілому лише 24% жінок вживали препарати, які дійсно містять йод. Встановлено, що серед опитаних жінок 87,2% обізнані з проблемами, пов’язаними з йодним дефіцитом (ЙД) і його шкодою для організму, та 12,8% — не обізнані. Значна частина вагітних (70,5%) поінформовані про прояви ЙД у майбутньої дитини, 29,3% такої інформації не мали. Багатьом вагітним бракувало знань про зниження інтелекту у дітей, розумову відсталість, недостатній фізичний розвиток і можливі внутрішньоутробні вади розвитку плода внаслідок ЙД. Висновки. Значна частина вагітних (понад 70%) мали ЙД, який негативно впливає на стан щитоподібної залози та може спричинювати негативні наслідки для майбутньої дитини
Дод.точки доступу:
Лузанчук, І. А.
Кравченко, В. І.
Медведев, Б. К.
Постол, С. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

8.


    Лучицький, В. Е.
    Доплерографія судин статевого члена у чоловіків з еректильною дисфункцією та цукровим діабетом 2-го типу [] = Penile Doppler sonography in men with erectile dysfunction and type 2 diabetes / В. Е. Лучицький, Є. А. Шелковой, Є. В. Лучицький // Ендокринологія. - 2016. - Т. 21, № 1. - С. 45-50. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
УЛЬТРАСОНОГРАФИЯ ДОППЛЕРОВСКАЯ -- ULTRASONOGRAPHY, DOPPLER (использование)
ЗДОРОВЬЕ МУЖЧИН -- MEN'S HEALTH
ЭРЕКТИЛЬНАЯ ДИСФУНКЦИЯ -- ERECTILE DYSFUNCTION (диагностика, кровь, метаболизм, патофизиология, ультрасонография)
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2 -- DIABETES MELLITUS, TYPE 2 (патофизиология)
Анотація: Однією з найчастіших загальних хронічних дисфункцій у чоловіків після 40-річного віку є еректильна дисфункція (ЕД). Поширеність і тяжкість ЕД зростають із віком і на тлі коморбідних станів — цукрового діабету 2-го типу (ЦД2), вісцерально-абдомінального ожиріння, артеріальної гіпертензії та серцево-судинних захворювань. Більшість випадків ЕД є наслідком гемодинамічної дисфункції з артеріальною (близько 80%) або венозною недостатністю. Одним із найточніших показників у діагностиці гемодинамічних порушень артерій є дуплексне ультразвукове сканування судин. Мета даного дослідження — дослідити особливості васкулогенних порушень у пацієнтів з ЕД на тлі ЦД2 за допомогою дуплексного ультразвукового сканування пенільних судин. Матеріали та методи. Визначення стану пенільного кровобігу в режимі дуплексного ультразвукового сканування проведено у 27 чоловіків, хворих на ЦД2 та ЕД (середній вік — 50,1+1,2 року, тривалість ЦД — 9,1±2,0 року, тривалість ЕД — 4,7±2,2 року). Результати. У хворих на ЦД2 та ЕД виявлено зниження ПСШ кровобігу в a.dorsalis penis (22,0±0,6 см/с) порівняно з чоловіками контрольної групи (24,8±0,8 см/с, р0,01). Резистентний (Ri) та пульсаційний індекси (Рі) у дослідженні a. cavernosum були вірогідно нижчими у хворих на ЦД2, ніж у чоловіків контрольної групи у стані спокою. Реакція на фармакологічну індукцію ерекції у хворих на ЦД2 була менш інтенсивною порівняно з такою у чоловіків контрольної групи на 5, 15, 30-й хв. Висновки. Виявлене зниження індексу резистентності та пульсаційного індексу у хворих на ЦД2 та ЕД порівняно з показниками чоловіків контрольної групи як у фазі спокою, так і в динаміці фармакологічної індукції ерекції у дослідженні a.сavernosum свідчить про формування змішаної артеріо-венозної недостатності з превалюванням артеріального компоненту у цієї категорії хворих
Дод.точки доступу:
Шелковой, Є. А.
Лучицький, Є. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

9.


   
    Структурно-метаболічні особливості будови ендометрія у жінок пізнього репродуктивного віку з доброякісними тиреопатіями [] = Structural and metabolic features of endometrium structure in late reproductive aged women with benign thyropathies / М. Є. Яроцький [и др.] // Ендокринологія. - 2016. - Т. 21, № 1. - С. 51-55. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
ЭНДОМЕТРИЙ -- ENDOMETRIUM (метаболизм, ультраструктура)
РЕПРОДУКЦИЯ -- REPRODUCTION (иммунология, физиология)
ГОНАДОТРОПИН-РИЛИЗИНГ-ГОРМОН -- GONADOTROPIN-RELEASING HORMONE (метаболизм)
ЩИТОВИДНОЙ ЖЕЛЕЗЫ БОЛЕЗНИ -- THYROID DISEASES (метаболизм, патофизиология, этиология)
ЖЕНЩИН ЗДОРОВЬЕ -- WOMEN'S HEALTH
Анотація: Мета роботи — вивчити структурно-метаболічні особливості гіперпластичних процесів у жінок пізнього репродуктивного віку з доброякісними тиреопатіями та визначити кореляцію між гістологічним статусом і параметрами морфометрії ендометрія у вказаного контингенту пацієнток. Результати та обговорення. Гіперпластичні процеси ендометрія є причиною мено-метрорагій майже у 40% жінок пізнього репродуктивного віку. Порушення менструального циклу — провідний клінічний симптом захворювання й основний мотив звертання до лікаря та госпіталізації. Серед причин розвитку гіперплазій ендометрія (ГЕ) істотна роль належить порушенням гормонального гомеостазу зі зміною росту та диференціювання клітинних елементів ендометрія. У структурі супутніх екстрагенітальних захворювань у жінок із гіперплазією ендометрія частка тиреопатій складає майже 50-65%. Є припущення, що гонадотропін-рилізинг-гормон (ГнРГ) може відігравати роль автокрин- ного регулятора проліферації клітинних ліній карциноми, а агоністи ГнРГ можуть викликати десенситизацію або пригнічення синтезу рецепторів до ГнРГ, справляючи прямий антипроліферативний ефект, тобто запобігаючи пухлинному росту. Проведено вивчення структурно-метаболічних характеристик гіперпластичних процесів ендометрія у жінок пізнього репродуктивного віку з доброякісними тиреопатіями з метою вдосконалення алгоритму обстеження, прогнозування та запобігання розвитку патологічних проліферативних процесів ендометрія. Висновки. Термін спостереження стану ендометрія у пацієнток пізнього репродуктивного віку з гіперпластичними процесами матки та патологією щитоподібної залози має складати не менше від 1 року після закінчення терапії агоністами ГнРГ. Складна гіперплазія ендометрія є чинником більшого ризику малігнізації ендометрія
Дод.точки доступу:
Яроцький, М. Є.
Семенюк, Л. М.
Литвак, О. О.
Наустинна, Л. С.
Дорога, О. П.
Гирявенко, О. Я.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

10.


    Тронько, Н. Д.
    Клинические исследования по применению трансплантации островков Лангерганса для лечения сахарного диабета 1-го типа у реципиентов почечного трансплантата [] = Clinical trials of Langerhans islets transplantation for the therapy of type 1 diabetes mellitus in recipients of kidney transplant / Н. Д. Тронько, И. П. Пастер // Ендокринологія. - 2016. - Т. 21, № 1. - С. 57-64. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-головна:
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 1 -- DIABETES MELLITUS, TYPE 1 (метаболизм, хирургия)
ЛАНГЕРГАНСА ОСТРОВКИ -- ISLETS OF LANGERHANS (секреция, ультраструктура, хирургия)
ПОЧЕК ТРАНСПЛАНТАЦИЯ -- KIDNEY TRANSPLANTATION (использование)
КЛИНИЧЕСКОЕ ИССЛЕДОВАНИЕ -- CLINICAL TRIAL
Анотація: Представлена информация о клинических исследованиях по применению трансплантации островков Лангерганса для лечения сахарного диабета 1-го типа у реципиентов почечного трансплантата
Дод.точки доступу:
Пастер, И. П.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

11.


    Falfushynska, H. l.
    Oxidative stress and thyroid pathology [] = Окислительный стресс и тиреоидная патология / H. l. Falfushynska // Ендокринологія. - 2016. - Т. 21, № 1. - P65-74. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-головна:
ОКСИДАТИВНЫЙ СТРЕСС -- OXIDATIVE STRESS (иммунология, физиология)
ТИРЕОИДНЫЕ ГОРМОНЫ -- THYROID HORMONES (дефицит, метаболизм, секреция)
ЦИТОТОКСИЧНОСТЬ ИММУНОЛОГИЧЕСКАЯ -- CYTOTOXICITY, IMMUNOLOGIC (иммунология, физиология)
АПОПТОЗ -- APOPTOSIS (иммунология, физиология)
ИОД -- IODINE (дефицит, метаболизм)
МЕДЬ -- COPPER (дефицит, метаболизм)
Анотація: The review represents a complex analysis of thyroid disorders mechanisms, involving reactive oxygen species in relation to subcellular distribution of biogenic elements (iodine, copper) with the participation of assign cell targets. Oxidative stress in thyroid gland caused by exogenous or endogenous factors, among them elevated copper accumulation, iodine deficiency as well as its excess amount in non-organification form may lead to various toxic manifestations in thyrocytes, among them lipid peroxidation and proteins carbonylation, DNA strand breaks, caspase- and lysosomal-mediated apoptosis etc. Finally all of these molecular lesions determine of different thyroid diseases progress, cancer included. The review considers a number of issues concerning to how does a tissue defend itself against oxidative stress and beneficial effects of antioxidants in countering the cytotoxicity
Вільних прим. немає

Знайти схожі

12.


    Спринчук, Н. А.
    Диференційна діагностика деяких форм низькорослості: ізольованого дефіциту гормону росту, синдрому біологічно неактивного гормону росту, рецепторної нечутливості до гормону росту (клініко-діагностичні та молекулярно-генетичні особливості) [] = Differential diagnosis of certain forms of short stature: the isolated growth hormone deficiency, syndrome of biologically inactive growth hormone, receptor insensitivity to growth hormone (clinical-diagnostic and molecular- genetic features) / Н. А. Спринчук // Ендокринологія. - 2016. - Т. 21, № 1. - С. 75-82. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
РОСТА ГОРМОН -- GROWTH HORMONE (дефицит, иммунология, метаболизм, секреция)
ДЕТИ -- CHILD
ЛАРОНА СИНДРОМ -- LARON SYNDROME (генетика, диагностика, метаболизм, патофизиология)
ДИАГНОСТИКА ДИФФЕРЕНЦИАЛЬНАЯ -- DIAGNOSIS, DIFFERENTIAL
Анотація: Представлено сучасні методи лабораторної та молекулярно-генетичної діагностики низькорослості в дітей, пов’язаної з абсолютною або відносною недостатністю гормону росту. Наведено підходи до їх диференційної діагностики. Описано фенотип хворого із синдромом біологічно неактивного гормону росту. Надано рекомендації з лікування низькорослості в дітей залежно від її форми
Вільних прим. немає

Знайти схожі

13.


   
    Хирург Felix Mandl и его пациент — прорыв в паратиреоидную хирургию [] = Felix Mandl - surgeon and his patients - a hitch in the parathyroid surgery // Ендокринологія. - 2016. - Т. 21, № 1. - С. 83-88. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-головна:
ИСТОРИЯ МЕДИЦИНЫ -- HISTORY OF MEDICINE
ПАРАЩИТОВИДНЫЕ ЖЕЛЕЗЫ -- PARATHYROID GLANDS (хирургия)
ЭНДОКРИННЫЕ ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ -- ENDOCRINE SURGICAL PROCEDURES (история)
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ -- CASE REPORTS
Анотація: История хирургии паращитовидных желез с позиций наблюдателя в ХХІ столетии представляется яркой мозаикой, которая включает периоды длительного отсутствия представлений о сущности их патологии, описания вначале немногочисленных оперативных вмешательств, порой без достаточных патогенетических обоснований, поиски путей эффективной диагностики, создание оптимальных тактико-технических подходов, обеспечивающих положительные результаты операций. Потребовалось около 50 лет с момента открытия в 1880 г. паращитовидных желез шведским студентом Ivar Viktor Sandstrom (1852-1889) [1], в течение которых благодаря блестящим исследованиям француза E. Gley, австрийцев J. Erdheim, N. Weiss, A. von Eiselsberg, F. Schlagenhaufer, немца F. Recklinghausen, американцев J. Loeb, W. MacCallum, C. Voegtlin, M. Hanson, F. Albright, канадца J. Collip, русских В.А. Оппеля, А.В. Русакова и др. была выяснена роль этих желез в организме, патогенетические основы их гипо- и гиперфункции и появилась возможность осуществить хирургическую коррекцию выявленных расстройств. Особенно благоприятная ситуация сложилась к середине 20-х гг. ХХ ст. в Австрии, где исследования в области паратиреоидной патологии велись на высоком уровне
Вільних прим. немає

Знайти схожі

14.


    Резников, А. Г.
    Рецензия монографии «Сахарный диабет. Иммунитет. Цитокины». Авторы К.П. Зак, Н.Д. Тронько, В.В. Попова, А.К. Бутенко. - К.: Книга-плюс, 2015. - 488 с. [] = Monograph review «Diabetes mellitus. Immunity. Cytokines». Authors K.P. Zak, N.D. Tron’ko, V.V. Popov, A.K. Butenko. - Κ.: Knyha Plus, 2015.- 488 p. / А. Г. Резников // Ендокринологія. - 2016. - Т. 21, № 1. - С. 89-90


MeSH-головна:
МОНОГРАФИЯ -- MONOGRAPH
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ -- DIABETES MELLITUS
ИММУНИТЕТ -- IMMUNITY
ЦИТОКИНЫ -- CYTOKINES
Анотація: Медицинская наука обогатилась капитальным трудом ведущих ученых Украины — монографией о самом распространенном эндокринном заболевании — сахарном диабете (СД) и его связи с иммунной системой. Знаменательно, что книга посвящена 50-летию Государственного учреждения «Институт эндокринологии и обмена веществ им. В.П. Комиссаренко НАМН Украины». Ее междисциплинарный характер, безусловно, привлекает внимание не только эндокринологов, но и терапевтов, хирургов, иммунологов и, конечно, патофизиологов ввиду того, что авторы рассматривают фундаментальные патогенетические аспекты болезни
Вільних прим. немає

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)