Головна Спрощенний режим Відео-інструкція Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=КУ26/2016/15/1<.>
Загальна кількість знайдених документів : 33
Показані документи з 1 по 20
 1-20    21-33 
1.


    Черно, В. С.
    Індивідуальна краніотопографічна та морфометрична мінливість сигмоподібних пазух твердої оболонки головного мозку у дорослих людей залежно від типу будови черепа [Текст] / В. С. Черно, Ю. М. Вовк, І. В. Алексашина // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 1. - С. 6-10. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ЧЕРЕП -- SKULL (анатомия и гистология)
МОЗГОВАЯ ОБОЛОЧКА ТВЕРДАЯ -- DURA MATER
Анотація: Досліджена індивідуальна мінливість стінок сигмоподібних пазух твердої оболонки головного мозку дорослої людини з використанням методів макро- і мікроанатомії. Обговорюється залежність отриманих морфометричних значень від типу форми черепа.
Дод.точки доступу:
Вовк, Ю.М.
Алексашина, І.В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

2.


   
    Гістологічні та електронномікроскопічні дослідження підшлункової залози при лікуванні стрептозотоцинового цукрового діабету ексенатидом [Текст] / О. Р. Іванців [и др.] // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 1. - С. 11-14. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
СТРЕПТОЗОТОЦИН -- STREPTOZOCIN (кровь)
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ -- DIABETES MELLITUS (лекарственная терапия)
ПОДЖЕЛУДОЧНАЯ ЖЕЛЕЗА -- PANCREAS (анатомия и гистология)
Анотація: З метою вивчення впливу ексенатиду на ультраструктурну організацію острівців підшлункової залози його вводили діабетичним щурам-самцям, починаючи з 14 доби розвитку стрептозотоцинового цукрового діабету. Забір матеріалу проводили на 28, 42, 56 доби експерименту. При медикаментозному лікуванні індукованого діабету спостерігали збільшення середньої площі острівців (мкм2), середньої кількості острівців на 1 мм2, зростання співвідношення інсуліноцити/глюкагоноцити, відзначали появу малих острівців поблизу проток, часткове відновлення типової ультраструктурної організації ендокриноцитів підшлункової залози.
Дод.точки доступу:
Іванців, О. Р.
Попович, Ю. І.
Міськів, В. А.
Перцович, В. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

3.


    Кошарный, В. В.
    Анализ данных рентгенологического обследования при черепно-мозговой травме [Текст] / В. В. Кошарный, А. И. Павлов, Л. В. Абдул-Оглы // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 1. - С. 15-19. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-головна:
ЧЕРЕПНО-МОЗГОВЫЕ ТРАВМЫ -- CRANIOCEREBRAL TRAUMA (рентгенография)
Анотація: Метою дослідження було встановлення особливостей клінічного перебігу та діагностики тяжких черепно-мозкових травм. Проводився аналіз історій хвороб пацієнтів, які надійшли до відділення нейрохірургії обласної лікарні ім. І.І.Мечникова м.Дніпропетровська з важкими черепно-мозковими травмами, переважно після дорожньо-транспортних пригод. Для виключення гіпердіагностики слід враховувати нормальні анатомічні структури, які здатні імітувати переломи основи черепа. Ними можуть бути: борозни гілок середньої оболонкової артерії, борозни тім’яно-клиноподібної пазухи; канали випускних вен; незарощення клиноподібно-потиличного синхондрозу позаду спинки гіпофізної ямки; потилично-соскоподібний шов. Із впровадженням в практику комп’ютерної та магнітно-резонансної томографії діагностували пошкодження структур при наявності гематом у задній черепній ямці стало значно легше. Оскільки пацієнти не завжди знаходяться у свідомому стані, дані інструментальні методи діагностики дозволяють у найкоротший термін діагностувати і проводити диференційну діагностику при пошкодженнях, які супроводжуються наявністю внутрішньочерепних гематом у задній черепній ямці.
Дод.точки доступу:
Павлов, А. И.
Абдул-Оглы, Л. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

4.


    Абросімов, Ю. Ю.
    Динаміка товщини менісків колінного суглоба щурів у нормі та після внутрішньоплодового введення антигену [Текст] / Ю. Ю. Абросімов // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 1. - С. 20-23. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
МЕНИСК БОЛЬШЕБЕРЦОВЫЙ -- MENISCI, TIBIAL (анатомия и гистология, микробиология)
АНТИГЕНЫ -- ANTIGENS (прием и дозировка)
Анотація: Основою багатьох захворювань суглобів є диспластичні зміни, зокрема наявність синдрому недиференційованої дисплазії сполучної тканини. Реактивність меніска колінного суглоба при цьому є невивченою. У роботі досліджено особливості динаміки товщини менісків колінного суглоба щурів у нормі та після внутрішньоплодового введення стафілококового анатоксину в якості антигену згідно з експериментальною моделлю для ініціації синдрому недиференційованої дисплазії сполучної тканини у щурів. Встановлено, що внутрішньоутробне введення антигену призводить до змін темпів морфогенезу менісків колінного суглоба щурів, що проявляється їхнім стовщенням протягом першого та третього тижнів постнатального життя та стоншенням впродовж другого тижня та другого-третього місяців.
Вільних прим. немає

Знайти схожі

5.


    Бекесевич, А. М.
    Особливості структурної організації ланок гемомікроциркуляторного русла кори мозочка щура за умов 2- та 4-тижневого введення опіоїду [Текст] / А. М. Бекесевич // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 1. - С. 24-27. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
МОЗЖЕЧКА КОРА -- CEREBELLAR CORTEX (действие лекарственных препаратов, кровоснабжение)
НАРКОТИКИ -- NARCOTICS (вредные воздействия)
Анотація: Значне використання наркотичних засобів та поширеність наркоманії зумовлює необхідність вивчення впливу опіоїду на структурну організацію органів і систем. З метою дослідження особливостей ангіоархітектоніки кори мозочка щура, зумовлених 2- та 4-тижневим введенням опіоїду, зокрема налбуфіну, проведено дослідження на 20-ти статевозрілих білих щурах-самцях віком 3,0-3,5 місяців і масою тіла 160-180 г. Застосовано метод ін’єкції судинного русла, гістологічний, морфометричний та статистичний методи дослідження. Морфометричний аналіз ланок гемомікроциркуляторного русла кори мозочка щура дозволив оцінити ступінь її васкуляризації за умов 2- та 4-тижневого введення налбуфіну. Отримані результати свідчать про зв’язок між глибиною структурних перетворень ланок гемомікроциркуляторного русла і морфометричними показниками.
Вільних прим. немає

Знайти схожі

6.


    Маслова, І. М.
    Динаміка зміни площі структур великих слинних залоз щурів у нормі та після внутрішньоутробної дії антигену [Текст] / І. М. Маслова, Ю. О. Бурега // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 1. - С. 28-31. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
СЛЮННЫЕ ЖЕЛЕЗЫ -- SALIVARY GLANDS (эмбриология)
АНТИГЕНЫ -- ANTIGENS (прием и дозировка)
Анотація: Мета роботи - встановити особливості динаміки показників співвідношення площі секреторних відділів та сполучної тканини великих слинних залоз шурів після внутрішньоутробного введення антигену. У антигенпремійованих тварин першої доби постнатального розвитку спостерігається дисбаланс у відсотковому розподілі площі епітеліальних та сполучнотканинних структур слинних залоз порівняно з новонародженими інтактними тваринами у вигляді достовірного зменшення відсотка площі секреторних відділів, збільшення площі сполучнотканинних структур. Порушення у відсотковому співвідношенні частин досліджуваних структур зберігається на рівні достовірної різниці до сьомої доби, на рівні тенденції - до чотирнадцятої та, практично, нівелюється на сорок п’яту добу постнатального розвитку.
Дод.точки доступу:
Бурега, Ю. О.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

7.


    Волошин, М. А.
    Особливості розподілу вуглеводних залишків бета-D-галактози в епітелії слизової ясен щурів у нормі та після внутрішньоутробного антигенного впливу [Текст] / М. А. Волошин, Ю. О. Бурега // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 1. - С. 32-35. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ДЕСНЫ -- GINGIVA
ЛАКТАЗА -- LACTASE
АНТИГЕНЫ -- ANTIGENS (вредные воздействия)
Анотація: Метою роботи було визначення особливостей розподілу вуглеводних залишків бета-D-галактози в епітелії слизової ясен щурів в нормі та після внутрішньоутробного антигенного впливу. У новонароджених вакцинпремійованих тварин змінюється лектингістохімічна характеристика епітелію слизової ясен. Щільність розподілу бета-D- галактозоспецифічних рецепторів епітелію слизової ясен залежить від віку досліджуваних щурів і певного шару епітелію слизової ясен. У антигенпремійованих тварин з 1-ї до 7-ї доби життя спостерігається збільшення щільності РNA+ сполук, що вказує на компенсаторне зменшення щільності лектингісторецепторного бар’єра і може бути підгрунтям для виникнення порушень у гермінативній зоні епітелію ясен. З 14-ї доби і до закінчення експерименту в епітелії ясен усіх досліджуваних груп виявляється зниження кількості рецепторів до лектину арахісу, що є відображенням компенсаторних можливостей щодо відновлення лектингісторецепторного бар’єру для забезпечення здатності епітелію реалізовувати захисну функцію від механічного та антигенного впливів.
Дод.точки доступу:
Бурега, Ю. О.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

8.


    Лазарик, О. Л.
    Лектингістохімічна характеристика реактивності дванадцятипалої кишки щурів у експерименті [Текст] / О. Л. Лазарик, О. А. Григор’єва // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 1. - С. 36-38. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ДВЕНАДЦАТИПЕРСТНАЯ КИШКА -- DUODENUM (эмбриология)
ЛЕКТИНЫ -- LECTINS (химия)
Анотація: Робота присвячена вивченню особливостей дванадцятипалої кишки новонароджених щурів у ранньому післянатальному періоді в нормі та після дії антигену. Показано, що введення антигену призводить до збільшення вмісту PNA+ - лімфоцитів в епітелії слизової та підслизової основи структур дванадцятипалої кишки. Їх кількість у експериментальних тварин достовірно збільшується на 1-3-у добу після народження, після чого поступово зменшується до 14-ї доби життя. Після 14-ї доби життя спостерігаються поодинокі PNA+ - лімфоцити. Також вивчена динаміка SBA+ - лімфоцитів у дванадцятипалій кишці. Їх кількість відносно стабільна на першу добу після народження, та після 14-ї доби життя зростає в 1,5-2 рази і досягає максимуму на 30-ту добу життя.
Дод.точки доступу:
Григор’єва, О. А.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

9.


   
    Морфологічна характеристика нирок щурів, які зазнали впливу гострого іммобілізаційного стресу [Текст] / M. M. Коптев [и др.] // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 1. - С. 39-41. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ПОЧКИ -- KIDNEY
ЖИВОТНЫЕ -- ANIMALS
Анотація: Метою дослідження було вивчення структурних змін, що виникають у нирках білих щурів під впливом гострого іммобілізаційного стресу. Дослідження виконано на 20-ти білих щурах-самцях, маса тіла яких становила 240-260 грамів, вік - 8-10 місяців. Дослідну групу склали 10 тварин, які зазнали впливу гострого іммобілізаційного стресу, змодельованого шляхом фіксації щурів на спині протягом 6 годин. Забій тварин виконувався шляхом декапітації під внутрішньочеревинним тіопентал-натрієвим наркозом. Гістологічне дослідження препаратів нирок щура показало, що дія іммобілізаційної травми призводить до розвитку значних гемодинамічних розладів, спазмування артеріол та виразного венозного повнокров’я з явищами агрегації еритроцитів та утворенням мікротромбів. У ниркових тільцях щурів дослідної групи виявлено ішемізацію клубочкового апарату з дистрофічними змінами і десквамацією епітелію канальців. Такі патоморфологічні зміни в нирковій тканині піддослідних щурів можуть призводити до порушення транспортної функції канальців із застоєм у них фільтрату сечі.
Дод.точки доступу:
Коптев, М. М.
Проніна, О. М.
Білаш, С. М.
Пирог-Заказнікова, А. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

10.


    Варакута, О. А.
    Особливості розподілу глікозаміногліканів у пародонті щурів при наявності фотополімерної пломби і цукрового діабету [Текст] / О. А. Варакута, О. Г. Кущ // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 1. - С. 42-45. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
АМИНОСАХАРА -- AMINO SUGARS (метаболизм)
ПЕРИОДОНТА БОЛЕЗНИ -- PERIODONTAL DISEASES
ПЛОМБЫ -- INLAYS
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ ЭКСПЕРИМЕНТАЛЬНЫЙ -- DIABETES MELLITUS, EXPERIMENTAL
Анотація: Упродовж чотирьох тижнів досліджено розподіл глікозаміногліканів у тканинах пародонта у щурів з фотополімерною пломбою, пломбою на тлі цукрового діабету і з експериментальним цукровим діабетом. За наявності фотополімерної пломби відбувається зниження загальної кількості глікозаміногліканів в епітелії ясен, зменшення накопичення гіалуронової кислоти на 30-у добу спостереження і збільшення накопичень гепаран-сульфату в тучних клітинах. При експериментальному цукровому діабеті в тканинах пародонту прогресивно зменшується кількість низько- і високосульфатованих глікозаміногліканів. Наявність фотополімерної пломби і цукрового діабету призводить до зниження накопичення високосульфатованих глікозаміногліканів у тканинах пародонту, зменшення кількості гепаран-сульфату в базальній мембрані і накопиченню кислих глікозаміногліканів у тучних клітинах.
Дод.точки доступу:
Кущ, О. Г.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

11.


    Григорьева, Е. А.
    Использование лектиновой гистохимии для изучения морфологии эпителиоретикулоцитов тимуса [Текст] / Е. А. Григорьева // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 1. - С. 46-49. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-головна:
ТИМУС -- THYMUS GLAND (кровоснабжение)
РЕТИКУЛОЦИТЫ -- RETICULOCYTES
ЛЕКТИНЫ -- LECTINS (химия)
Анотація: У роботі вивчено розподіл WGA+ - епітеліоретикулоцитів у кірковій та мозковій речовині тимуса новонароджених щурів. Встановлено, що вміст WGA+ - епітеліоретикулоцитів кіркової та мозкової речовин динамічно змінюється протягом усього періоду спостереження. Максимальний вміст WGA+ - епітеліоретикулоцитів у кірковій речовині (1,58+-0,3 клітини на ум. од. пл.) визначено на 20-ту годину після народження, в мозковій речовині (3+-0,33 клітини на ум. од. пл.) - на 2-гу годину постнатального життя. Протягом першого тижня після народження змінюється щільність розподілу рецепторів до лектину зародків пшениці на мембранах та у складі внутрішньоцитоплазматичних включень епітеліоретикулоцитів тимуса. Максимальна щільність розподілу рецепторів визначена на другу годину після народження.
Вільних прим. немає

Знайти схожі

12.


    Власов, В. В.
    Діагностика та оперативне лікування хворих на множинні первинні грижові дефекти білої лінії живота [Текст] / В. В. Власов, С. В. Калиновський, О. М. Слободян // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 1. - С. 50-53. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ГРЫЖА БРЮШНОЙ СТЕНКИ -- HERNIA, ABDOMINAL (диагностика, хирургия)
Анотація: У роботі проаналізовано результати лікування 290 хворих на грижу білої лінії живота. Серед пацієнтів переважали жінки (74,5%). Середній вік хворих склав 57,68+-11,7 років. Серед обстежених пацієнтів 33 (11,4%) хворих мали множинні грижові дефекти білої лінії живота. Визначена необхідність дослідження та комп’ютерної томографії. Запропоновано способи алопластики (з переважним передочеревинним розташуванням сіткового імплантату) множинних грижових дефектів білої лінії живота залежно від їх локалізації. Відстань між грижовими дефектами, що не перевищує 4-5 см, дозволяє виконати їх пластику з одного операційного доступу.
Дод.точки доступу:
Калиновський, С. В.
Слободян, О. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

13.


    Пастухова, В. А.
    Однофакторний дисперсійний аналіз даних сім’яних пухирців статевозрілих щурів, отриманих в умовах дії гіпертермії та при застосуванні коректора [Текст] / В. А. Пастухова, О. М. Кравчук // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 1. - С. 54-57. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ДИСПЕРСИОННЫЙ АНАЛИЗ -- ANALYSIS OF VARIANCE
СЕМЕННЫЕ ПУЗЫРЬКИ -- SEMINAL VESICLES
ЛИХОРАДКА -- FEVER
Анотація: Кількісна інтерпретація міри чи значущості впливу дії гіпертермії як експериментального фактора та ступінь можливості корекції змін, заподіяних гіпертермічним впливом за допомогою інозину дає змогу наочно оцінити однофакторний дисперсійний аналіз. Гіпертермію визначено як первинний діючий агент, для якого було розраховано конкретними цифрами силу впливу цього агента на макро- та мікроморфометричні показники сім’яних пухирців експериментальних тварин. Це був перший крок аналізу. Другим кроком стала калькуляція цифрового відтворення сили впливу коректора інозина як вторинного діючого фактора.
Дод.точки доступу:
Кравчук, О. М.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

14.


    Пастухова, В. А.
    Особливості будови мітохондрій скелетних м’язів при фізичному навантаженні в експерименті [Текст] / В. А. Пастухова // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 1. - С. 58-62. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
МЫШЦА СКЕЛЕТНАЯ -- MUSCLE, SKELETAL
МИТОХОНДРИИ МЫШЦ -- MITOCHONDRIA, MUSCLE (ультраструктура)
ФИЗИЧЕСКАЯ НАГРУЗКА -- EXERCISE
Анотація: У даному дослідженні представлено результати щодо морфометричних показників мітохондрій литкового та камбалоподібного м’язів експериментальних тварин в умовах впливу довготривалого фізичного навантаження. Виявлено, що "швидкі" та "повільні" м’язові волокна у щурів по-різному реагують на таке навантаження. В одних тварин воно викликає розвиток виражених адаптаційних процесів без суттєвих пошкоджень ультраструктур, тоді як у інших переважають деструктивно-дистрофічні процеси. Це може бути підгрунтям для розуміння механізмів індивідуальних особливостей скорочувальної здатності скелетної мускулатури спортсменів.
Вільних прим. немає

Знайти схожі

15.


    Булько, І. В.
    Структурні реакції пульпи селезінки на дію нового кровозамінника HAES-LX-5% [Текст] / І. В. Булько // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 1. - С. 63-66. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
СЕЛЕЗЕНКА -- SPLEEN (действие лекарственных препаратов, кровоснабжение)
КРОВЕЗАМЕНИТЕЛИ -- BLOOD SUBSTITUTES (терапевтическое применение)
Анотація: В експерименті на щурах вивчені структурні зміни селезінки при дії нового колоїдно-гіперосмолярного інфузійного розчину HAES-LX-5% протягом 30 діб. Встановлено морфологічні зміни структурних компонентів селезінки інтактних щурів у віддалений період при введенні в організм кровозамінника HAES-LX-5%. Реакція пульпи селезінки на 30-ту добу характеризується ознаками повнокрів’я червоної пульпи, активацією В-залежних ділянок у лімфатичних утвореннях білої пульпи та її периартеріальних зон, збудженням фагоцитарної активності макрофагів і значним розширенням маргінальних зон лімфатичних утворень, в основному за рахунок зростання елементів, що забезпечують фільтраційні властивості селезінки. Встановлено, що компенсаторно пожвавлюється мієлопоез.
Вільних прим. немає

Знайти схожі

16.


    Гнатюк, М. С.
    Ядерно-цитоплазматичні відношення у кардіоміоцитах та ендотеліоцитах шлуночків легеневого серця [Текст] / М. С. Гнатюк, О. Б. Слабий, Л. В. Татарчук // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 1. - С. 67-70. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ЯДЕРНО-ЦИТОПЛАЗМАТИЧЕСКОГО ТРАНСПОРТА БЕЛКИ -- NUCLEOCYTOPLASMIC TRANSPORT PROTEINS
МИОЦИТЫ СЕРДЕЧНЫЕ -- MYOCYTES, CARDIAC
ЛЕГОЧНОЕ СЕРДЦЕ -- PULMONARY HEART DISEASE
Анотація: Досліджені ядерно-цитоплазматичні відношення у кардіоміоцитах та ендотеліоцитах шлуночків легеневого серця. Встановлено, що співвідношення між ядром та цитоплазмою вказаних клітин шлуночків легеневого серця суттєво змінювалися, що свідчило про порушення клітинного структурного гомеостазу. Найвираженішими зміни ядерно-цитоплазматичних відношень виявлені у правому шлуночку декомпенсованого легеневого серця.
Дод.точки доступу:
Слабий, О. Б.
Татарчук, Л. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

17.


    Мустафакулов, И. Б.
    Наш опыт хирургического лечения повреждений желудка при сочетанной травме [Текст] / И. Б. Мустафакулов, А. М. Хаджибаев, Ф. Ш. Мавлянов // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 1. - С. 71-73. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-головна:
ЖЕЛУДОК -- STOMACH (повреждения, хирургия)
БРЮШНОЙ ПОЛОСТИ ТРАВМЫ -- ABDOMINAL INJURIES (хирургия)
Анотація: У статті представлені результати діагностики та лікування 57 хворих з ізольованими (12) та поєднаними пошкодженнями шлунку. Доопераційна діагностика пошкоджень шлунку при травмі була можливою у 25,6% випадків. Пошкодження передньої стінки шлунку виявлено у 42 пацієнтів, задньої - у 4 хворих при торакоабдомінальних пораненнях, обох стінок органу - у 11 хворих. У більшості хворих було виконано ушивання ран шлунка (75%). На другому місці за частотою була ліквідація гематом при забою органа. Також були виконані дренуючі операції, антрумектомія або резекція 1/2 шлунку, в одному випадку була накладена тимчасова декомпресійна гастростома за допомогою катетера Фолея після ушивання розриву в кардіальному відділі шлунку. Ендоскопічне ушивання ран шлунка ручним ендошвом чи за допомогою степлера було можливим у двох хворих. Ускладнення у післяопераційному періоді виникли у 9 (15,8%) хворих із розривами всіх шарів стінки шлунку. Необхідність релапаротомії виникла у 5 пацієнтів. Померло 3 із 5 повторно оперованих хворих із поєднаними пошкодженнями.
Дод.точки доступу:
Хаджибаев, А. М.
Мавлянов, Ф. Ш.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

18.


    Хмара, Т. В.
    Топографоанатомічні особливості супутніх судин сідничого нерва у плодів людини [Текст] / Т. В. Хмара, А. В. Васильчишина // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 1. - С. 74-77. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ПЛОД -- FETUS (анатомия и гистология, кровоснабжение)
СЕДАЛИЩНЫЙ НЕРВ -- SCIATIC NERVE (кровоснабжение)
Анотація: Дослідження особливостей кровопостачання сідничого нерва проведено на 47 препаратах плодів людини 6-10 місяців. З’ясовано, що у плодів людини супутня артерія сідничого нерва, що є гілкою сідничного відділу нижньої сідничної артерії, як правило, розміщується на задній або задньоприсередній поверхні нерва, кровопостаючи його. В поодиноких випадках спостерігається тенденція переходу супутньої артерії сідничого нерва на його бічну поверхню. У всіх досліджених плодів супутня вена сідничого нерва є притокою нижньої сідничної вени. Сідничний відділ нижньої артерії, а в одиничних спостереженнях і супутня артерія сідничого нерва, беруть участь у кровопостачанні великого і середнього сідничних, грушоподібного і близнюкових м’язів, квадратного м’яза стегна, півперетинчастого і півсухожилкового м’язів, довгої головки двоголового м’яза стегна.
Дод.точки доступу:
Васильчишина, А. В.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

19.


    Вовк, Ю. М.
    До питання про іннервацію намету мозочка [Текст] / Ю. М. Вовк, С. С. Малахов // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 1. - С. 78-81. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
МОЗЖЕЧОК -- CEREBELLUM (анатомия и гистология)
Анотація: Дослідження проведено на 20-ти препаратах намету мозочка, вилучених у трупів дорослих людей. Встановлено, що у дорослих людей наметовий нерв досягає намету мозочка в ділянці переднього загостреного кута. Відхиляючись від медіальних країв намету мозочка, нерв поділяється на медіальний та латеральний стовбурці. Причому, перший завжди є меншим за діаметром та протяжністю, а другий - більшим по всій довжині. Медіальний стовбурець наметового нерва ліворуч та праворуч завжди вкорочений, ледве досягає тільки передньої третини стінок прямої пазухи. Латеральний стовбурець наметового нерва на обох половинах намету мозочка є більш "потужним" та великим утворенням, яке складається з 2-3 видовжених гілок з дугоподібним ходом вздовж верхньої кам’янистої та поперечної пазух. У подальшому спостерігається поділ наметових нервів, які мають поверхневе розташування з концентрацією у верхньому листку намету мозочка, а частина з них - глибоке розташування з розгалуженням у нижньому шарі відростка.
Дод.точки доступу:
Малахов, С. С.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

20.


    Goryainova, G.
    Comparison of anatomical and ultrasound sections of the human liver [Text] / G. Goryainova, N. Kondrusyk, V. Vdovichenko // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 1. - P82-83. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ПЕЧЕНЬ -- LIVER (анатомия и гистология, ультрасонография)
Анотація: Дана робота присвячена порівняльному аналізу анатомічних і ультразвукових перерізів печінки людини, зроблених в сагітальній площині, з метою підвищення візуальних можливостей ультразвукового сканування печінки.
Дод.точки доступу:
Kondrusyk, N.
Vdovichenko, V.

Вільних прим. немає

Знайти схожі

 1-20    21-33 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)